Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Витамини, минерали и хранителни добавки


vili_22

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет на всички съфорумци! Да споделя и аз от опит, натрупан през последните няколко месеца. Имам тиреодит на Хашимото от 4 години. В България се случваше така, че не ми определяха правилно правилната дозировка от медикаменти. В резултат на това ту се изпотявах, треперех от студ на момнти, а в други се чувствах пренапрегната и ако ме пуснеха на конни състезяния, сигурно щях да надбягам всички коне. Може би е глупаво сравнение, но не намирам друг начин, за да изразя точно моментното си тогавашно състояние. От 3 години съм в Германия и тукашните медици ме изследваха отново основно, за да определят правилната дозировка. Предписано ми е освен "химията" да приемам 1 хапче дневно селен. И о, чудо- селенът даде резултати: показателите постепенно се стабилизират и най- важното е, че се чувствам добре в неговата "компания". Вече спя почти нормално, усещането за глад е равномерно, изчезна потенето и вътрешното чувство за тревожност. Вярно е, че всеки 4 седмици съм задължена да давам кръв за изследване на щитовидните показатели, но това приемам за нормално и приемливо като вид здравна хигиена. Към всички с проблем като Тиреодит на Хашимото с препоръка за прием на селен, ала предварителната консултация с лекар е също желателна. Здраве, здраве и пак здраве!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...