Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страданието облагородява или принизява?


B__

Recommended Posts

...

Когато съм се молила за враговете си, реакцията е била много силна - все едно съм настъпила дявола по опашката.

Kuki, Благодаря ти, че споделяш това.

В началото, когато се обърнем към любовта, могат да ни се случат лоши неща. Да ни боли главам, да повръщаме, неприятности насам и натам. Нормално е, не трябва да се отказва човек.

Както, когато човек не е ял десет дена и трябва да яде бавно и внимателно, така и любовта трябва са се приема бавно и внимателно.

Поздравявам те за тези белези, на верен път си :) (прегръдка)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ники :Това, което се въплъщава в тялото, то няма националност. Ако България я няма, то духовете/душите ще се въплъщават другаде.

То и израелтяните се считат за такива, които имат значителна роля в света, но Израел го нямаше на политическата карта много векове. Наказание явно за нещо.:rolleyes:

Знам ги тези неща. Но нашето страдание не е било заради чувство за богоизбраност. И все пак това страдание има Край, не е вечно. Щом има край, нали трябва да бъде прекратено някак си, а за да се прекрати, нужни са определени действия ...;)

или по-скоро святостта да постигне него, то нещастието е сигурно.
Е, всички усещащи се щастливи ли са светци ?

Човек бива да утихне с ума си, за да може Бог да си свърши работата, сиреч да навлезе в него и да осветли ума му и сърцето. Тази Светлина е самата Любов и самата Свято
Май повече осъзнавам тези идеи, но още не напълно. Все пак от малък имам патриотично съзнание, нагласа че не е лошо да се биеш за свобода, култ към герои. И ми е някак си странно, макар и не толкова като преди : като правим статуи и картини на Левски, вредим ли на душата му ? Понеже Дънов е казал, че в природата няма застинали форми, и ако се увековечава някои със статуи той страда. От друга страна, ако много хора те обичат, това може да е добре за теб. А Левски е спечелил и много любов. Да ти кажа има нещо примамливо и удобно в тези идеи за ненасилие, несъпротива, любов, вяра че всичко има смисъл: просто сякаш се снема отговорност от теб, някои биха могли да търсят бягство в тези идеи, тези идеи имат една удобна и като че ли в някакъв смисъл егоугодна страна ( бягство от светските проблеми, бездействие).;)

Божидар :В началото, когато се обърнем към любовта, могат да ни се случат лоши неща. Да ни боли главам, да повръщаме, неприятности насам и натам. Нормално е, не трябва да се отказва човек.
И Лазарев казва така. Значи ако се моля и не ми става лошо, или съм напред с материала, или трябва с още по - голяма любов да се моля ?

--------------------------------------

П.п. По - лесно е да се къташ на село оправдавайки се с кармата, отколкото да влезеш в бой и да те пленят и изтезават. ;) Според мен е възможно някои от уж много миролюбивите всъщност да са хора пазещи си животеца и рахатлъка. Това ми се струва възможен вариант, не казвам, че винаги е така.Веднъж Ванга казала на сестрата на един млад монах, че не му е мястото там ( в манастира).

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Ники, все едно цял живот ( или животи) да си ял през устата, и изведнъж да почнеш да четеш по форуми и книги, че трябва да се яде през носа. В това ще има известна доза страдание. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Ники :Това, което се въплъщава в тялото, то няма националност. Ако България я няма, то духовете/душите ще се въплъщават другаде.

То и израелтяните се считат за такива, които имат значителна роля в света, но Израел го нямаше на политическата карта много векове. Наказание явно за нещо.:rolleyes:

Знам ги тези неща. Но нашето страдание не е било заради чувство за богоизбраност. И все пак това страдание има Край, не е вечно. Щом има край, нали трябва да бъде прекратено някак си, а за да се прекрати, нужни са определени действия ...;)

Молитвата също е действие.

То и на израелския нарад наказанието не е поради чувство за богоизбраност, а поради гордост, инат и др. неща.

Да, има край, ако е рекъл Господ. Края на робията я слага Русия, не без помоща на българския народ. Русия обаче си плаща и до ден днешен за насилието и воините, които води. Там имаше гражданска война, после болшевиките взеха властта. Много глад, много нищета, много страдание, смърт, много възползване от обикновения човек. После - това е страната с най-много жертви през Втората световна война. После пак кумунизъм и пр.

България не е много по-добре. Все още положение не е розово.

Турция пък е и там не е добре.

Всеки си получава своето, но нито турчина, нито руснака, нито българина са второ качество хора.

Османските турци, воюват, но най-злите и кръвожадни техни войни си остават еничарите. Същите замалко не правят преврат и не превземат империята. За съвсем малко султанът не губи главата си.

Турците не са толкова виновни, колкото са виновни за нашето положение англичаните да речем, който като голяма империя целят да разбият останалите европейски страни на по-малки и да отслабят основния противник - Русия.

Великобритяния стига до там, че остава безмъвна, дори когато турска армия достига до земите на Италия.

Но това са много материални неща. Всики си получава заслуженото от Бога. А който все още не си го е получил, ще си го получи. Възмездието е Божие право, защото нито ти, нито аз сме сътворили каквото и да е, че да имаме прова да съдим, да извършваме насилие над нещо, или да убиваме.

Всъщност ако поговориш с турци по този въпрос, ще си по-наясно с нещата. Шепа хора са имали сметка и те са вършили всичкото това промиване на мозъци, което и днес се върши с помоща на изкривените разбирания върху Свещенния Коран.

или по-скоро святостта да постигне него, то нещастието е сигурно.

Е, всички усещащи се щастливи ли са светци?

Много хора си мислят, че са щастливи, но вътрешно в дълбочината си са неудовлетворени. Тяхното щастие е зависимо от много мимолетни неща, които имат своето начало, но имат и своя край и тези хора постоянно се презапасяват с още и още неща, които ги ощастливяват, само според тях обаче. Според мен, тези хора са роби.

Истинското щастие е независимо от външни условия и то не се влияе от него. Нито от болест, нито от смърт. Нито от богатство, нито от бедност. нито от ситост, нито от глад....

Човек бива да утихне с ума си, за да може Бог да си свърши работата, сиреч да навлезе в него и да осветли ума му и сърцето. Тази Светлина е самата Любов и самата Свято

Май повече осъзнавам тези идеи, но още не напълно. Все пак от малък имам патриотично съзнание, нагласа че не е лошо да се биеш за свобода, култ към герои. И ми е някак си странно, макар и не толкова като преди : като правим статуи и картини на Левски, вредим ли на душата му ? Понеже Дънов е казал, че в природата няма застинали форми, и ако се увековечава някои със статуи той страда. От друга страна, ако много хора те обичат, това може да е добре за теб. А Левски е спечелил и много любов. Да ти кажа има нещо примамливо и удобно в тези идеи за ненасилие, несъпротива, любов, вяра че всичко има смисъл: просто сякаш се снема отговорност от теб, някои биха могли да търсят бягство в тези идеи, тези идеи имат една удобна и като че ли в някакъв смисъл егоугодна страна ( бягство от светските проблеми, бездействие).;)

Колкото обич е спечелил Левски, толкова и омраза е натрупал към себе си. Завист. Не случайно е предаден.

Няма бягство в тези идеи и макар да изглежда, че отговорността е снета от теб, то ти си я носиш и то най-вече за себе си.

П.п. По - лесно е да се къташ на село оправдавайки се с кармата, отколкото да влезеш в бой и да те пленят и изтезават. ;) Според мен е възможно някои от уж много миролюбивите всъщност да са хора пазещи си животеца и рахатлъка. Това ми се струва възможен вариант, не казвам, че винаги е така.Веднъж Ванга казала на сестрата на един млад монах, че не му е мястото там ( в манастира).

Ако влезеш в бой, задължително ще трябва да причиниш страдание, а това си е неизменно натрупване на кармични задължения. Че защо ти е да влизаш в бой и срещу кого? Отговора на тези въпроси стои отново в повърхностното разбиране, което е твърде материалистично. Няма дух в тази работа, но има разделения на "аз" и "ти".:yinyang:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Ники, все едно цял живот ( или животи) да си ял през устата, и изведнъж да почнеш да четеш по форуми и книги, че трябва да се яде през носа. В това ще има известна доза страдание. :lol:

Никой никого не кара насила за нищо.:yinyang:

Просто ти писах, че няма никаква разлика в това дали ще страда едно същество за сметка на друго, или ще е обратното.

Ако мислиш, че да накажеш насилника е справедливо, то това е нищо повече от субективно чувство за справедливост, защото според същия този насилник, който ти ще накажеш, насиленият ще е той.

Не можеш да прекратиш страданието с насилствени методи. Все някой ще изплаче от болка.

Ако нещо може да промени света, то това нещо е любовта.:3d_053:

Както е казъл Миларепа: "Враговете никога не свършват."

Ти мислиш, че ако насилиш насилника, така ще го туриш на мястото му, но ти ще си този, който ще заеме неговото място на насилник.

Псалми 94:1

Господи Боже, Комуто принадлежи отмъщението, Боже, Комуто принадлежи отмъщението, възсияй.

Римляни 12:19

Не си отмъстявайте, възлюбени, но дайте място на Божия гняв; защото е писано: "На мене принадлежи отмъщението, Аз ще сторя въздаяние, казва Господ".

Карма било да натрепаш някой, а дали е карма той да убие друг, и дали убития не е бил преди това сам той убиец?

Имаш ли мъдростта и проникновението за да отсъдиш и да се намешаш?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Русия обаче си плаща и до ден днешен за насилието и воините, които води. Там имаше гражданска война, после болшевиките взеха властта. Много глад, много нищета, много страдание, смърт, много възползване от обикновения човек. После - това е страната с най-много жертви през Втората световна война. После пак кумунизъм и пр.
Възможно е. И те са имперска страна като други. Обаче ние може би страдаме толкова, защото ни каляват за нещо или не ? Все пак имай предвид географското положение - то е съсредоточие на различни интереси, което води до страдания. Българският народ е умен и красив, но разединен ...Българите ако са единни могат да направят много неща.

Турците не са толкова виновни, колкото са виновни за нашето положение англичаните да речем, който като голяма империя целят да разбият останалите европейски страни на по-малки и да отслабят основния противник - Русия.

Великобритяния стига до там, че остава безмъвна, дори когато турска армия достига до земите на Италия.

А ние сме си били виновни, защото сме били разединени. Ако турците бяха пробвали да завладяват при хан Тервел ...нямаше да имат шанс. Даже нямаше да пробват. Те са били слаби като са стъпили на балканите, но ние явно сме били още по - слаби ...

Истинското щастие е независимо от външни условия и то не се влияе от него. Нито от болест, нито от смърт. Нито от богатство, нито от бедност. нито от ситост, нито от глад....

Не мога да си я представя каква ще е тази хармония без форми. Формите са солта на живота. Да, понякога като мълча и се моля ми е добре, сякаш усещам покой, но не мога да си представя това сливане с Бог и липсата на форми и време.

Колкото обич е спечелил Левски, толкова и омраза е натрупал към себе си. Завис. Не случайно е предаден.
Хмм, не ми се вярва завистта да е по - голяма от любовта. Сигурно е имало завиждащи, но те са били малцина. Пък и вече няма завиждащи, а хора които изпитват добри чувства към него, продължават да се раждат.

ще трябва да причиниш страдание,
Имам чувството, че ако трябва да си опазя семейството, съм готов да поема кармата. :lol::ph34r: Добре де, душите които са се въплъщавали в големи революционери, не са ли знаели, че ще трупат още карма ? Пък и нали се говори, че славяните щели да имат голяма роля в бъдещето, нас ни числят към славяните : каква роля щяхме ние да имаме, ако бяхме изчезнали като народ. Нали това да има народи е определено от Бог, значи Бог е решил да се освободим. Ако е искал, щели сме да загинем. Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Просто ти писах, че няма никаква разлика в това дали ще страда едно същество за сметка на друго, или ще е обратното.
Хмм, ами ако едното е злобно, а другото добродушно ? Знам какво имаш предвид, за вселената нямат значение хората, а процесите.

Ако мислиш, че да накажеш насилника е справедливо,
Не да накажеш, а например да го спреш. Ти каза, че не е грях да се обадиш в полицията, значи ли че полицията и затворите не са грях ?

"Враговете никога не свършват."
Според някои хора животът е скучен без тях. Даже на мен ми са ми минавали такива мисли. :lol:

Ти мислиш, че ако насилиш насилника, така ще го туриш на мястото му, но ти ще си този, който ще заеме неговото място на насилник.
Не става дума за това да си му възпитател. :lol:

Аз ще сторя въздаяние, казва Господ".
Но поне понякога Всевишният действа чрез хора.

Карма било да натрепаш някой, а дали е карма той да убие друг, и дали убития не е бил преди това сам той убиец?

Имаш ли мъдростта и проникновението за да отсъдиш и да се намешаш?:)

То не може да му се хване началото.Излиза че винаги някой е убивал друг, за да го убият и така до безкрай назад във времето. Абе да ти кажа не върви да гледаш как убиват някой и да бездействаш, дори и този някой да ти е враг. :) Ако си някой каратист, що да не обезвредиш нападателя без да го убиваш. Пък и да не си : пак може да успееш да го обезвредиш без да го убиеш, е : може да му счупиш нещо, но това сигурно не е толкова голяма карма. Ами ако спечелиш любовта на жертвата, това няма ли да уравновеси нещата. :lol:
Линк към коментар
Share on other sites

В началото, когато се обърнем към любовта, могат да ни се случат лоши неща. Да ни боли главам, да повръщаме, неприятности насам и натам. Нормално е, не трябва да се отказва човек.

Както, когато човек не е ял десет дена и трябва да яде бавно и внимателно, така и любовта трябва са се приема бавно и внимателно.

Поздравявам те за тези белези, на верен път си :) (прегръдка)

Благодаря за подкрепата! Не бях се замислила, че реакциите са такива, защото съм искрена. Затова бях решила, че греша в нещо и се бях отказала от молитвите за враговете... Сега ще продължа и усещам, че ще е по-различно от преди - ще вярвам, че щом съм искрена, съм на прав път. Ще се постарая да дам по-широк път на любовта, без да я ограничавам и без да я спирам. Благодаря ти, Божидар!

ПП. Момчета, аз пиша по десетопръстната система, но се удивлявам на вашата скорост. Няма начин да смогна да ви прочета...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пиша по двупръстната система. :lol: Не можах да се науча на десетопръстна, но и така съм бърз.Според Лазарев, когато се молим, кармичната кал излиза на повърхността и може да се получат физически неблагоразположения.

П.п. Може да кръстим темата :

Ники - Хрисков чат. Абе Ники, нещо видях за френския легион ? Май трябва да се върна назад в постовете, мярнах нещо. Бил си там или си щял да бъдеш ? И чак толкова ли са те наранявали, та глави да режеш.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Обаче ние може би страдаме толкова, защото ни каляват за нещо или не? Все пак имай предвид географското положение - то е съсредоточие на различни интереси, което води до страдания. Българският народ е умен и красив, но разединен ...Българите ако са единни могат да направят много неща.

Божа работа.:rolleyes:

А ние сме си били виновни, защото сме били разединени. Ако турците бяха пробвали да завладяват при хан Тервел ...нямаше да имат шанс. Даже нямаше да пробват. Те са били слаби като са стъпили на балканите, но ние явно сме били още по - слаби ...

Божа работа. Съвкупност от причини.

Истинското щастие е независимо от външни условия и то не се влияе от него. Нито от болест, нито от смърт. Нито от богатство, нито от бедност. нито от ситост, нито от глад....

Не мога да си я представя каква ще е тази хармония без форми. Формите са солта на живота. Да, понякога като мълча и се моля ми е добре, сякаш усещам покой, но не мога да си представя това сливане с Бог и липсата на форми и време.

Никъде не съм писал за липса на форми.:rolleyes:

Колкото обич е спечелил Левски, толкова и омраза е натрупал към себе си. Завис. Не случайно е предаден.
Хмм, не ми се вярва завистта да е по - голяма от любовта. Сигурно е имало завиждащи, но те са били малцина. Пък и вече няма завиждащи, а хора които изпитват добри чувства към него, продължават да се раждат.

Може да не ти се вярва, но явно не познаваш тези които се завот българи. "Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле."

ще трябва да причиниш страдание,
Имам чувството, че ако трябва да си опазя семейството, съм готов да поема кармата. :lol::ph34r: Добре де, душите които са се въплъщавали в големи революционери, не са ли знаели, че ще трупат още карма ? Пък и нали се говори, че славяните щели да имат голяма роля в бъдещето, нас ни водят към славяните : каква роля щяхме ние да имаме, ако бяхме изчезнали като народ. Нали това да има народи е определено от Бог, значи Бог е решил да се освободим. Ако е искал, щели сме да загинем.

Аз не съм успявал да опазя семейството си, а когато имах възможност за отмъщение се отказах от него, което ми донесе най-голямата придобивка в живота тогава. Получих милост зарад милостта и прошката, която проявих към "врага" си.

Защо да гледа някой у бъдещето, след като настоящето не му е у ред? Какво е казано и коква ще бъде е Божа работа. Трябва да се работи днес.

Не напразно ти дадох примера с израелския народ, който бе изчезнал като държава и след векове пак се появи, както Бог е установил, та и това е Божа работа. Дали българсия народ ще има и има мисия, ти не леж на тая идея. Работи ти като единица да бъдеш добър с хората, защото на мен все ми намирисва, че чрез Дух, доброта и истина ще е нещото, чрез което славяните ще поведът света. Но в това не може да има и капчица гордост.

Линк към коментар
Share on other sites

Никъде не съм писал за липса на форми.:rolleyes:
Не съм казал, че си писал. Но май има такива светове. Нещо такова съм чел : светове в които душите нямат нужда от форми.

Може да не ти се вярва, но явно не познаваш тези които се завот българи. "Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле."

:lol: Човече, говорим за Левски. Най - много малцина да са му завиждали. Пък и ти нямаш уред за измерване на завистта към Левски. ;)

Аз не съм успявал да опазя семейството си, а когато имах възможност за отмъщение се отказах от него, което ми донесе най-голямата придобивка в живота тогава.
Какво пък са му правили на твоето семейство ? Не казах отмъщение, а моментни действия. Макар че не съм сигурен дали ще се сдържа и за второто, зависи. :lol: Но казах :опазване, не отмъщение.

Получих милост зарад милостта и прошката, която проявих към "врага" си.
Ами явно е имало за какво да получаваш милост. И аз съм склонен да проявявам милост. Имам си прегрешения, които не съм сигурен колко са малки или големи, но явно ще получа милост за тях, щот и аз съм милостив. :)

Защо да гледа някой у бъдещето, след като настоящето не му е у ред? Какво е казано и коква ще бъде е Божа работа. Трябва да се работи днес.
Мдаааа.

Дали българсия народ ще има и има мисия, ти не леж на тая идея.
Не лежа. :)

Но в това не може да има и капчица гордост
Да. :) Но то сега се оказа, че не сме славяни. :lol: Абе карай. :)
Линк към коментар
Share on other sites

Просто ти писах, че няма никаква разлика в това дали ще страда едно същество за сметка на друго, или ще е обратното.
Хмм, ами ако едното е злобно, а другото добродушно ? Знам какво имаш предвид, за вселената нямат значение хората, а процесите.

Ами възможно е това, което е зло днес, да се е озлобило, защото това дето е добро днес да го е наранило вчера.

:feel happy:Всяко следстквие си има причина. Причината за страданието на това добро същество, също е поради следствие от нещо. Божа работа.

Ти мислиш, че ако насилиш насилника, така ще го туриш на мястото му, но ти ще си този, който ще заеме неговото място на насилник.
Не става дума за това да си му възпитател. :lol:

оуу:rolleyes:

Аз ще сторя въздаяние, казва Господ".
Но поне понякога Всевишният действа чрез хора.

Карма било да натрепаш някой, а дали е карма той да убие друг, и дали убития не е бил преди това сам той убиец?

Имаш ли мъдростта и проникновението за да отсъдиш и да се намешаш?:)

То не може да му се хване началото.Излиза че винаги някой е убивал друг, за да го убият и така до безкрай назад във времето.

Така излиза. Ако приемем, че духовната еволйция, че духът в човека започва да се въплъщава непосредствено, след като е приключил своите въплъщения в животните, то ще разберем, че в някои хора съзнанието е много по-близко до животинските и че те са все още с кръвожадни природи. Учителят обаче е един - Законът за причината и следствието, с помощници болката, страданието, смъртта.

Абе да ти кажа не върви да гледаш как убиват някой и да бездействаш, дори и този някой да ти е враг. :) Ако си някой каратист, що да не обезвредиш нападателя без да го убиваш. Пък и да не си : пак може да успееш да го обезвредиш без да го убиеш, е : може да му счупиш нещо, но това сигурно не е толкова голяма карма. Ами ако спечелиш любовта на жертвата, това няма ли да уравновеси нещата. :lol:

Ами няма да бездействам. Писах ти, че молитвата не е бездействие и ако Бог ме запази, че да не се намешам, то е много възможно, чрез Неговата помощ "хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло". Това е невъзможно за човека, но за бога няма нищо невъзможно.

Ако се намешам и обезоража противника, ако съм причина за неговото арестуване, то е много възможно той да пътърси след време отмъщение и да намрази мен. Достатъчно е да те намрази.

Ако аз убия убиеца, то след време със сигурност ще считам действието си за провал и за слаба вяра, именно защото знам и съм виждал Божии чудеса.:rolleyes::yinyang:

Ако Бог рече, винаги ще спре убийството.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами няма да бездействам.
Имах предвид физически действия, които много по - бързо променят заобикалящата ни матеРиалност. :) Молитвите са хубаво нещо, но дават плод доста по - бавно, пък и какво ти пречи да се помолиш като се прибереш.

то е много възможно, чрез Неговата помощ "хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло".
Да, но явно трябва да имаш много много силна връзка с бога та той на момента да действа. Ами ако Бог реши да върши чрез теб ? Не знам дали знаеш притчата на Дънов, в която става дума да един адепт, една кобра и едно момче, дето загива от кобрата, щот адепта бездейства чакайки Бог да се намеси.

то е много възможно той да пътърси след време отмъщение и да намрази мен. Достатъчно е да те намрази.
Нормално. :) Но ще си помогнал на жертвата. Хейййй, значи ако мен ме бият на земята и не мога да се изправя, ако ме бие един човек и може да ме убие, ти няма да се намесиш ? :lol: Поне да го държиш докато избягам бе човек. :lol: Ако си с маска, още по - добре. Няма да види кой си. Надали ще изпита дълбока омраза ...

съм виждал Божии чудеса.:rolleyes::yinyang:
Но чудесата не стават всеки ден. Ако някой те набие, би могъл да кажеш, че е божия воля. Защо пък ако някой те спаси, това да не е божия воля.;)Божие чудо с човешки тукати. :lol: Като замята Бог спасителните тукати и чак сърцето ти да запее от радост. :lol: Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Може да не ти се вярва, но явно не познаваш тези които се завот българи. "Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле."

:lol: Човече, говорим за Левски. Най - много малцина да са му завиждали. Пък и ти нямаш уред за измерване на завистта към Левски. ;)

Е, не си длъжен да вярваш.:rolleyes:

Аз не съм успявал да опазя семейството си, а когато имах възможност за отмъщение се отказах от него, което ми донесе най-голямата придобивка в живота тогава.

Какво пък са му правили на твоето семейство ? Не казах отмъщение, а моментни действия. Макар че не съм сигурен дали ще се сдържа и за второто, зависи. :lol: Но казах :опазване, не отмъщение.

Понякога просто нямаш възможност. Ако имам възможност да предотвратя, по начин който е най-безболезния, сигурно ще го направя.

Преди време един мой приятел се обеси. Ако знаех щя да се опитам да го спра, но не разбрах за неговите проблеми. Сега смъртта му може да ти изглежда като несправедлива, но тя си е напълно справедлива. Отново причинно-следствени връзки.

Ако на твоето семейство е писано да страда, поради това, че в минал живот са участвали активно в холокоста на страната на фашизма, кой ще си за да застанеш срещу това?!:rolleyes: Кое ще е по-справедливо - да пострада семейството ти, или да не страда?

Затуй казвам, че тряват духовни очи за тая работа и мъдрост, и познание за намесите.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време един мой приятел се обеси. Ако знаех щя да се опитам да го спра, но не разбрах за неговите проблеми.
Щеше да е било добре да го направиш. Ако Бог е искал е щял да направи така, че да го спреш, но явно човекът е трябвало да направи този грях, за да си изсърба попарата и да се научи, че така не бива. Проба - грешка - страдание - поука - промяна.

Ако на твоето семейство е писано да страда, поради това, че в минал живот са участвали активно в холокоста на страната на фашизма, кой ще си за да застанеш срещу това?!
Ами то мога да попитам, евреите защо са страдали, случайно ли са страдали, не са ли си го заслужили. И така може до безкрай назад във времето да се говори. ;) Е, нормално е човек да си понесе последствията. Но пък са и мое семейство. :lol: Хммм, ако имам някакво много висше съзнание и много висша любов може да ги оставя да страдат или да поема тяхната карма върху себе си. Хем тях ще облекча, хем аз ще се извися.
Линк към коментар
Share on other sites

Ами няма да бездействам.
Имах предвид физически действия, които много по - бързо променят заобикалящата ни матеРиалност. :) Молитвите са хубаво нещо, но дават плод доста по - бавно, пък и какво ти пречи да се помолиш като се прибереш.

Зависи с колко вяра е казана молитвата. Тя може да промени по-бързо нещата и по-точно. Бог е способен на на по-голямо чудо от колкото ти.

то е много възможно, чрез Неговата помощ "хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло".
Да, но явно трябва да имаш много много силна връзка с бога та той на момента да действа. Ами ако Бог реши да върши чрез теб ? Не знам дали знаеш притчата на Дънов, в която става дума да един адепт, една кобра и едно момче, дето загива от кобрата, щот адепта бездейства чакайки Бог да се намеси.

Това за връзката между теб и Бог е също въпрос на вяра.

Доката се разхождал веднъж по улиците, Парамаханса Йогананда се сблъскал с мъж, който държал револвер и искал да го убие.

- Ще те убия! - изкрещял мъжа.

- Защо? попитал Парамаханса.

- Извинете! - казал нападателя и избягал.

Та, Христо, това е въпрос на Дух и на Божия подкрепа.

то е много възможно той да пътърси след време отмъщение и да намрази мен. Достатъчно е да те намрази.
Нормално. :) Но ще си помогнал на жертвата. Хейййй, значи ако мен ме бият на земята и не мога да се изправя, ако ме бие един човек и може да ме убие, ти няма да се намесиш ? :lol: Поне да го държиш докато избягам бе човек. :lol: Ако си с маска, още по - добре. Няма да види кой си. Надали ще изпита дълбока омраза ...

Възможно е ти да си бил побойника преди. Писах ти, че за всяко следствие си има причина. Може да ти се усмихне щастието и някой свят човек, поради състрадателността си, да се помоли за теб!:rolleyes::yinyang:

съм виждал Божии чудеса.:rolleyes::yinyang:
Но чудесата не стават всеки ден. Ако някой те набие, би могъл да кажеш, че е божия воля. Защо пък ако някой те спаси, това да не е божия воля.;)Божие чудо с човешки тукати. :lol: Като замята Бог спасителните тукати и чак сърцето ти да запее от радост. :lol:

Ако някой ме набие - Божия воля. Ако се защитя, пак е Божия воля. Ако нараня на свой ред нападателя - пак е Божия воля, но аз ще си платя за това нещо, което пак ще е Божия воля и ще страдам на свой ред, което ще доведе до това отново да избирам, дали да се защитавам, или не, и ако се защитя и нараня, после пак ще страдам, което пак ще доведе до това да избирам, дали да се защитавам или не и така докато не изляза от този порочен кръг с Божията подкрепа и любов.

Затуй, нека Бог ми прости старите задължение, се моля още днес и да ме пази и помилва, за да не ми идват таквиз беди повече на главата.:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време един мой приятел се обеси. Ако знаех щя да се опитам да го спра, но не разбрах за неговите проблеми.
Щеше да е било добре да го направиш. Ако Бог е искал е щял да направи така, че да го спреш, но явно човекът е трябвало да направи този грях, за да си изсърба попарата и да се научи, че така не бива. Проба - грешка - страдание - поука - промяна.

Да, но не забравяй, че този човек не е самостоятелен в живота. Нещата са навързани. От смъртта на един страдат и други - майки, бащи, братя, систри и пр. На всеки му се поднася урок.:yinyang:

Ако на твоето семейство е писано да страда, поради това, че в минал живот са участвали активно в холокоста на страната на фашизма, кой ще си за да застанеш срещу това?!
Ами то мога да попитам, евреите защо са страдали, случайно ли са страдали, не са ли си го заслужили. И така може до безкрай назад във времето да се говори. ;) Е, нормално е човек да си понесе последствията. Но пък са и мое семейство. :lol: Хммм, ако имам някакво много висше съзнание и много висша любов може да ги оставя да страдат или да поема тяхната карма върху себе си. Хем тях ще облекча, хем аз ще се извися.

Ами не е до безкрай, а до първопричината.

Евреите са страдали, защото са си го заслужили. Аз съм страдал защото съм си го заслужил и така с всеки.

Хммм, ако имам някакво много висше съзнание и много висша любов може да ги оставя да страдат или да поема тяхната карма върху себе си. Хем тях ще облекча, хем аз ще се извися.

Ето това е.

Исая 53

10 Но Господ благоволи да го предаде на биене и на страдание.

Когато дадеш душата му приношение за престъпление,

Ще види семе, ще продължи дните си,

И волята Господня ще благоуспее в ръката му.

11 Ще види плодовете от труда на душата си и ще се насити;

Праведният ми раб ще оправдае мнозина чрез опознанието си,

Защото той ще се натовари с беззаконията им.

12 За то ще му дам дял с големите;

И със силните ще раздели корист,

Защото предаде себе си на смърт,

И с престъпници се счете;

И той взе на себе си греховете на мнозина,

И ще ходатайствува за престъпниците.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Зависи с колко вяра е казана молитвата. Тя може да промени по-бързо нещата и по точно. Бог е способен на на по-голямо чудо от колкото ти.
Естествено, но ако нямаш нужната сила на молитвата. Ти имаш ли молитва, с която да можеш за минута да промениш нещата ? Пък и ако се стреснеш, уплашиш, възмутиш, ако е шумно да речем.

Доката се разхождал веднъж по улиците, Парамаханса Йогананда се слъскал с мъж, който държал револвер и искал да го убие.

- Ще те убия! - изкрещял мъжа.

- Защо? попитал Парамаханса.

- Извинете! - казал казал нападателя и избягал.

Много яка притча. :hypocrite::thumbsup2::sorcerer:

Божия воля : може би се има предвид, че Бог допуска така, а не че Бог благославя съответните деяния.

Линк към коментар
Share on other sites

Евреите са страдали, защото са си го заслужили. Аз съм страдал защото съм си го заслужил и така с всеки.
Тоест немците са имали настройка да вредят на чуждоземците, Бог е допуснал това, за да може евреите да си изкупят греховете, в същото време немците са изпълнили желанието си да тормозят евреите, но са си платили сметката накрая. Бог допуска действията на едни и по този начин и жертвите, и палачите се учат.
Линк към коментар
Share on other sites

Зависи с колко вяра е казана молитвата. Тя може да промени по-бързо нещата и по точно. Бог е способен на на по-голямо чудо от колкото ти.
Естествено, но ако нямаш нужната сила на молитвата. Ти имаш ли молитва, с която да можеш за минута да промениш нещата ? Пък и ако се стреснеш, уплашиш, възмутиш, ако е шумно да речем.

Писах ти, че е въпрос на вяра. Да, вярата е сила и тя също от Бога иде. Понякога съм имал вяра/сила, понякога не съм имал.

Когато съм нямал съм попадал в порочния кръг на причина и следствие, сиреч на беззаконието. Взимал съм нещата в мои ръце и понякога ръцете ми са се оказвали оцапани от кръв. После пак следствие от това.

Доката се разхождал веднъж по улиците, Парамаханса Йогананда се слъскал с мъж, който държал револвер и искал да го убие.

- Ще те убия! - изкрещял мъжа.

- Защо? попитал Парамаханса.

- Извинете! - казал казал нападателя и избягал.

Много яка притча. :hypocrite::thumbsup2::sorcerer:

Божия воля : може би се има предвид, че Бог допуска така, а не че Бог благославя съответните деяния.

Казват, че не е притча, а че е истинска случка от живота на Парамаханса.

Да благослови и да допусне е едно и също нещо - Воля на Бога.:rolleyes:

Евреите са страдали, защото са си го заслужили. Аз съм страдал защото съм си го заслужил и така с всеки.
Тоест немците са имали настройка да вредят на чуждоземците, Бог е допуснал това, за да може евреите да си изкупят греховете, в същото време немците са изпълнили желанието си да тормозят евреите, но са си платили сметката накрая. Бог допуска действията на едни и по този начин и жертвите, и палачите се учат.

Нещо такова. Животът е училище.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Писах ти, че е въпрос на вяра.
Ако нямаш нужната вяра, какво да правиш. :)

и понякога ръцетеми са се оказвали оцапани от кръв.
Извършил си това дето на мен ми се е въртяло много пъти в главата, преди де. :lol: Сега рядко и е по - слабо и бързоотминаващо. Понякога се чудя каква ли карма съм натрупал, дали и кога ще се реализира, даже имам чувството, че няма да се реализира. Но пък и не е нужно, аз съм станал по - положителен, може да съм я изчистил, и да не съм : имам време още. ;):P

Да благослови и да допусне е едно и също нещо - Воля на Бога.:rolleyes:
Ами тогава не е едно и също Бог да допусне нещо и Бог да смята нещо за правилно и добро, и свято.
Линк към коментар
Share on other sites

Страданието е наше субективно отношение към случващото се в живота ни. Пак от нас зависи, каква ще е ползата. Страданието показва едно вътрешно, психическо съпротивление на някакво събитие. Ако физическото съпротивление може да се определи като трудност (например да насечеш два кубика дърва), то психическото съпротивление е страданието (самата ни умствена нагласа, че сеченето на дърва е трудно). В действителност трудностите и страданията могат както да се покриват, така и да се разминават. Ползата от страданията е никаква. Ползата от трудностите зависи от нас самите, от начина по който ги използваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Да благослови и да допусне е едно и също нещо - Воля на Бога.:rolleyes:
Ами тогава не е едно и също Бог да допусне нещо и Бог да смята нещо за правилно и добро, и свято.

Всичко, което Бог допуска е правилно. Всъщност Той не допуска грешки, та нали е Бог. Не може да греши, инак ще е лишен от съвършенство.:yinyang:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Щом всичко е правилно, защо тогава да се променяме ? Нали всичко е хубаво, добро, правилно, редно, божествено ?

Взимал съм нещата в мои ръце и понякога ръцетеми са се оказвали оцапани от кръв.
:lol: Да не се укриваш от човешкото правосъдие. Или пък : я кажи от кой затвор чатиш. :lol:

Обаче много ми беше интересен поста ти в темата за остров Бали. Поста за Майк Тайсън, боксьорът християнин който люби съперниците си, българското квартално момче дето всеки го е бил и то така се трансформирало че взело после на тумби да ги бие, та дори и мутри било, също и за Адолф Хитлер - имам чувството че в поста ти имаше някакво съчувствие към него. :lol:

П.п.:Хитлер може да е голяма гад, но си има и добри качества : желязна воля, дисциплина, смелост, упоритост, ораторска дарба, самоувереност. И на него не му е било лесно : беден, дрипав,тормозен като дете, дребен, неприет в академията, подценяван. И той човек, и той душа носил, макар и озлобена. :hypocrite: Абе Хитлер едва ли може сам да изкупи кармата за убийството на евреите, сигурно се разпределя между него и всички немци от онова време, или поне повечето немци.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Щом всичко е правилно, защо тогава да се променяме ? Нали всичко е хубаво, добро, правилно, редно, божествено ?

Божа работа, промисъл и план Божи. Трябва сам да откриеш смисъла.:rolleyes::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...