Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Комплиментите


Guest Христо

Комплиментите  

17 гласа

  1. 1. Какво ви е отношението към тях ?

    • Изцяло Положително
    • Изцяло Отрицателно
      0
    • По - скоро Неутрално
    • Зависи от това какви, защо и към кого са насочени


Recommended Posts

Ще се радвам на комплимент стига да не се прекалява с тях и да е искрено, разбира се... сега се сетих как преди година едно момче в автобуса ме затрупа с комплименти, от които направо ми идваше да се втурна към вратата на автобуса, за да избягам от досадника.. когато не са казани в подходящото време и място не ти служат в твоя полза определено. Добре, че не пътувахме дълго беше ужасно преживяване.

Редактирано от Mоrena
Линк към коментар
Share on other sites

Една приятелка наскоро ме затрупа с всякакъв вид комплименти, за външността ми, за излъчването ми, за маниерите ми , за нещата които правя и т.н.

С нас беше още една наша приятелка, която никога не ми прави комплименти, но се чувствам естествена и харесвана в нейна присъствие, дори и без да ми каже нито една дума.

В един момент ми стана неловко от толкова много внимание насочено към мен и все отвръщах в множествено число:

"Благодаря и вие също сте много красиви", "Благодаря, аз мисля,че всички сме много талантливи" и въобще неща от този сорт.

Отдавана не бях се чувствала неловко в ситуация на комплименти.Още повече от жена , не от мъж.

Замислих се, дали и аз не карам хората да се чувстват неловко, когато правя комплименти.

Защото комплиментът е някаква заигравка, не просто отбелязване на някакъв факт.

Макар,че типично за зодията ми е размяната на комплименти, просто част от общуването.

Но все пак и аз се почувствах нападната онази вечер.От толкова комплименти, загубих желанието си да говоря, си спомням, а аз не го губя лесно,хаха.

Комплиментите са полезни, когато са добромерени и са в полезни количества, иначе започват да дразнят и да плашат околните.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...