Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Аз също сънувах гаден сън. Намерих прилеп под леглото ми и ядеше някаква храна и пърхаше ужасно с крила. Взех го и усещането беше ужасно. Кожата му беше отвратително гадна и се движеше по костите му или не знам какво. Още го усещам по ръцете си. Трябваше да го убия и взех някакъв нож и го разпердушиних. Остана само главата му и трябваше да срежа някакво сухожилие, за да умре. Точно преди да потъне в канало го срязах. Беше отвратително!

Какво значи това? Тълкуват прилепите, като птици на Дявола или някакви демони и не знам си какви други неща. Как мислите вие?

Здравей, Деяна! Ето и нещичко нетрадиционно от мен - дано ти е полезно с идеи за интерпретация.

Във всички ритуали на Старата култура, прилепът е този, който се използва при природните, селските и низшите ритуали на любовната магия. (В много страни, включително и нашата, продължават да битуват все още тия примитивни и кръвожадни ритуали, за съжаление..).

Сънят ти е буквално интерпретация на този ритуал, в който операторът е самият човек, за когото се отнася ритуалът. А това се прави рядко, по принцип.. Обикновено, заинтересованият и желаещият ритуала е поръчител, а изпълнителят е местния знахар или баяч, или както там го наричат. В случая ти сама извършваш ритуалното убийство. Това, според мен означава, че се освобождаваш от чувствата си към някого, като наред с това осъзнаваш и естеството на тези чувства. Помисли: някога искала ли си да придобиеш нечия любов по "нетрадиционен" и в известен смисъл насилствен начин? Възможно ли е вътрешно съвестта ти да се е бунтувала и да си изпитвала вина в сърцето си?

Ако има истина в това, тогава в този смисъл - в съня си ти се изчистваш и освобождаваш от тях. Извършвайки този ритуал в съня ти - (един вид, "отработвайки" го както каза Александър) - това показва пълното ти осъзнаване като изпитваш върху себе си въздействието му, и така ставаш съпричастна с това, което е изпитал човека за когото е правен. А това, което той е изпитал, без да разбира откъде му е дошло - май никак не е било приятно..

Другата ми идея е: просто спомени, когато някога си била магьосница, преплетени с интериор от сегашно време и обстановка. ;)

Модераторска забележка: Поради нарасналите страници на предишната тема и трудното следене на определени постове, се налага и нова тема за Тълкуване на сънищата, част 5-та.

Тълкувайте на воля :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ирина,

Разсмях се от сърце на тълкуването ти. То наистина е смешно. В живота ми с които мъж съм искала да бъда ... с него съм била.... не знам при теб как е било, но аз лично смятам себе си за достатъчно красива и умна жена, жена която определено знае как да влезе под кожата на един мъж. Зная как да си получа вниманието и не ми е необходима магия за това. Ако някой някога ме е обичал ,то ме е обичал заради самата мен, заради мен ... не заради магии и некви подобни. При теб сигурно е било друго.

Не зная дали осъзнаваш отговорността, която поемаш когато тълкуваш сънищата на хората.Ако не осъзнаваш, то осъзнай го за Бога!

И между другото ... прераждания няма!

Линк към коментар
Share on other sites

... но аз лично смятам себе си за достатъчно красива и умна жена, жена която определено знае как да влезе под кожата на един мъж. ...

Да влезеш под кожата на един мъж не е любов!!!

Лично аз не бих бил толко любезен като Ирина при тълкуването. Но явно и любезността може да не се оцени.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ако обичаш млъкни и не се меси.

Администраторска бележка: Подобно отношение към другите участници във форума няма да бъде толерирано по никакъв начин!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако обичаш млъкни и не се меси.

Благодаря за културата на общуването ти. Човек трябва да приема и такива неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Тълкуват прилепите, като птици на Дявола или някакви демони и не знам си какви други неща. Как мислите вие?

Чувала съм, че да влезе прилеп в къщата ти е на късмет и на мен веднъж наистина ми се случи. Беше много весела случка :). Така както си седяхме на сладки приказки с едно приятелче и един прилеп влетя през вратата на терасата, така се стреснах че...:3d_146: изведнъж стана страхотна неразбория. Аз се разпищях, кучето се разскача и разлая, а прилепът... така и не го видях милият в суматохата. Приятелчето ми овладя положението, изтика мен и кучето навън и после с помощта на някакъв буркан успя да излови прилепчо и го пусна на свобода :))). Хубава случка, весела, накара ме да си спомня за нея :). Без претенции за тълкувател на сънища, може би нещо те кара да се самонараняваш... Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ирина,

Разсмях се от сърце на тълкуването ти. То наистина е смешно. В живота ми с които мъж съм искала да бъда ... с него съм била.... не знам при теб как е било, но аз лично смятам себе си за достатъчно красива и умна жена, жена която определено знае как да влезе под кожата на един мъж. Зная как да си получа вниманието и не ми е необходима магия за това. Ако някой някога ме е обичал ,то ме е обичал заради самата мен, заради мен ... не заради магии и некви подобни. При теб сигурно е било друго.

Не зная дали осъзнаваш отговорността, която поемаш когато тълкуваш сънищата на хората.Ако не осъзнаваш, то осъзнай го за Бога!

И между другото ... прераждания няма!

Извинявам се, че "оспамвам" темата, но нападките срещу мен са лични и смятам, че имам правото да отговоря.

Ако прецените, че някои хора са с предимство пред модераторите - изтрийте ми мнението и спете спокойни, проблема не е мой.

Деяна, за последните 5 години нееднократно се опитваш да правиш интриги по мой адрес. Досега два пъти си позволявам да ти отговоря - по темата за делфините, с която опищя чрез вулгарния си език, а сега това е втория път. Нека боговете на търпението те закрилят да прочетеш скромните ми думи сега - и ти обещавам, че вече няма да те забелязвам - няма смисъл!

Колко си умна и красива ТИ, няма как да знаем но две причини:

1. Не си публикуваш снимки и явно криеш ослепителната си красота. Но, забравяш, че сме от един град, а градът ни е малък... и то се вижда кой крие "красотата" си и това определено не съм аз :3d_146:

2. За това колко си умна - също няма как да знаем, защото поведението ти тук граничи обикновено с простащина и обиди.

Затова, няма защо да ти се сърдим - ти сама компрометираш себе си. Прави си проекциите както и колкото си искаш - щом ти харесва...

Относно намеците ми за това как и колко печелиш мъжете... Мисля, че изповедите ти в интернет пространството говорят сами за себе си, както и спонтанните ти публични признания за неудачите ти. Но, май и това си забравила.. Поне помни кога какво пишеш, за да не изпадаш в комични ситуации.

Относно забележката кой какво да пишел тук в темата:

Смятам, че темата е за споделяне. Всеки доброволно иска съвети и няма право после да се цупи и пени, че му ги дават. Не мисля и че е редно да има ограничения някакви си, казармен тип, кой, кога и какъв сън да споделя... Или и тук греша? Доколкото мога да прочета - изискванията са да се спазва добрия тон. И това важи ЗА ВСИЧКИ !!!! Не мисля, че някой е редно да бъде толериран повече от другите.

Ако има и други изисквания - ами, напишете си точно и ясно претенциите, че да ги спазваме... Само, че от многото ограничения - резултаът е липса на желаещи за участие.

Приятна вечер на всички!

Аз отивам да правя магии за омагьосване на мъже - че с тая моя противна външност и плитък ум, закъде съм без магийки :3d_146:

Администраторска бележка: Моля изяснявайте личните си отношения на ЛС.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също свързвам прилепите с положителни неща. Изобщо нямам претенции да мога да тълкувам сънища, просто ще споделя свои асоциации.

Прилепът е под леглото и се храни - свързан е с практикуването на любов.

Пърха с крила, иска да полети - търси освобождение.

Кожата му е била гадна, движила се е - показва подсъзнателно отвращение към... същото.

Следва убиване на любовта.

Последното, макар и не в този вид, аз съм го правила, затова разбирам чувството какво е. Повечето хора не умеем да отвръщаме на любовта положително. Не сме благодарни на хората, които ни обичат, а сме склонни да им търсим недостатъци, да ги нараняваме и отхвърляме.

Въпроси, които бих си задала:

Защо е това отвращение към плътската любов; заради конкретен човек ли е или заради нещо, което се е случило някога?

Желанието да убивам любовта само в конкретен случай ли е или по принцип постъпвам така? Има ли нещо в мене, което се страхува да обича, да се отдаде, да благодари, да се раздава?...

Няма нищо срамно и обидно в тези въпроси. Аз съвсем наскоро си дадох сметка, че ако не се дърпах, никога не бих оставала сама. Освен това не веднъж съм отвръщала с лошо и съм отхвърляла добрината и обичта. Преди около двадесет години не насън, а наяве убих две оси, които правех любов пред очите ми, защото не можах да го понеса. Причините за това осъзнах и преодолях след време.

Стигнах до извода, че трябва да съм по-благодарна, да съм по-мила и с по-добро отношение към хората в мисли, думи и дела.

Линк към коментар
Share on other sites

ПРИЛЕП - една любовна изненада те очаква.

Съновник буква П

ПРИЛЕП - една любовна изненада те очаква.

Съновник: буква П

...ако убиваш /насън/ животни, значи отблъскваш от себе си и приятели, и врагове...

Съновник: Убиване, убийство...

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Ето ме и мен в тази тема.За магия с умрял прилеп съм чела в жълтата преса.В изповедта си известна българска актриса и певица,която аз много харесвам,казва че в един период от живота си била на косъм от смъртта.Майка и открила в къщата причината - умрял прилеп.След премахването на магията здравето и бързо се възстановило.

Темата е тълкуване на сънища, и според мен е хубаво,че много хора могат да го направят по своя си начин.Нека не се обиждаме,ако някой сгреши в тълкуването - безпогрешни хора няма!

Линк към коментар
Share on other sites

КUKI тези цитати от съновниците са меко казано смешни.Не им се връзвай :thumb down: Приеми го като приятелски съвет.

Не съм съвсем съгласна с това мнение.

Съновниците се уповават на фолклорни източници, на митове и на легенди. Езикът на сънищата са символите - унаследени архетипи, поради което те се приемат за трайна тенденция, що се касае до надличното несъзнавано. Дали ще се сънува прилеп, бременна жена, дърво - изсъхнало или цъфтящо, всичко това има своя произход и генезис в генотипа на всеки етнос, затова трябва да се изучават и съновниците и да не се пренебрегват, защото са ценен източник на информация. Ако пък това се комбинира с психологическо и митологично познание, пъзела ще се нареди.

Един пример за сън на моя приятелка, чийто символи могат да се открият във всеки съновник.

Преди да разбере, че е бременна, тя сънува как семе покълва и става прекрасно цвете ...

Какво да кажем - навсякъде, семето е символ на живот, на новия живот, пък разлистено вече - съвсем :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

През последните години не помня сънищата си, но преди време имах много образни сънища. Имах два съновника, тълкуванията в които бяха много различни. Беше ми хоби да си тълкувам сънищата, правех го почти всеки ден. Имаше много съвпадения, специално от единия съновник, който предпочитах.

Съгласна съм, че на съновниците не бива да се доверяваме 100%, но практиката е показала за мене, че заслужават внимание.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Може би съновниците помагат. Може би.

Но всеки сам и единствено той може наистина да разтълкува свой сън. Това е твой сън, на твоя живот, друг или съновник трудно ще го направи освен, акое ясновидец. Учениет глави дават насоки, а всичко е в твои ръце.

Когато успеееш да намериш няколко тълкувания на съня си и да осъзнаеш, че всяко от тях има своето място, ами честито, разтълкувал си един сън :)

Линк към коментар
Share on other sites

;) Затова си позволих да ти дам този съвет защото практиката е показала при мен точно обратното.Мисля че всеки човек е уникален и по тази логика и сънят му е строго иидивидуален и уникален.
Линк към коментар
Share on other sites

напоследък сънувам шантави неща - например чистя - изчиствам цялата къща накрая виждам в един ъгъл умряла хлебарка - и се ядосах че не съм я видяла - накрая хлебарката ме поглежда и почва да ми говори леле а у нас наяве хлебарки няма дано и да не се пръкнат

или често на сън излизам от нас и вратата се тръшва и ключа остава от вътре - или ако го взема - заключвам и ключа се чупи в ключалката и ме обзема паника че няма как да си вляза - 5 пъти го сънувах това с ключалката - не знам какво значи- дано изгубения ключ да не е на лош знак...:(

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

не вярвам на съновниците - например змията която за много хора и в съновниците е лош символ на мен на сън ми е приятел и ме зарежда със сили някак дори на сън говоря змииски но това не ме прави лош човек да не прозвучи гадно - просто за мен си а гадинка - твар - после наяве намирам приятели - мен не ме е страх от змии дори влечугите са ми слабост - тъй че всеки сън е индивидуален за определения човек

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Бих желал помощ относно разгадаването на съня ми, който си беше един наистина странен сън!

Стоя седнал на стъпалата между четвъртия и петия етаж, когато сестра ми и някаква нейна приятелка се изкачват по тях. Сестра ми ми каза, че имам драскотина на носа. След това заминаха. Аз пипнах носа си, а след това погледнах ръката си и на нея имаше малко кръв, действително се бях одраскал някъде. В същия този момент, докато гледам ръката си, на нея падна капка кръв. Започна да ми тече кръв от носа, от двете ноздри. Започнах да се чувствам зле, а кръвта се засилваше. Усещах все едно някой е хванал мозъка ми и го стиска, кръв вече излизаше и от устата ми, стреснах се. Започнах да изкачвам стълбите към 5-тия етаж, където стоеше един мой стар познат(той живее в този блок, на 5 етаж) оставяйки локви кръв след себе си. Започвах да се давя в собствената си кръв, усещах странна болка в дробовете си от толкова много течност. Едва успях да му кажа да набере бърза помощ, но той не знаеше номера. Извадих си гсм-а и аз ги набрах, но не се свързах, тъй като батерията ми падна напълно. Изведнъж от нищото кръвта спря да изтича. В следващият момент се озовах на някаква поляна с импровизирани дървени маси на нея. Дядо ми и някакъв мъж ядяха нещо, а като се обърнах на другата страна видях бившата си шефка(от която все още имам да взимам пари). Тя ме попита как върви работата, а аз и отвърнах, че съм напуснал преди време(в действителност тя знае това). В съня ми остана леко изненадата, каза "еми добре тогава" и замина. В следващия момент бях в някаква компания, мисля че предимно чернокожи имаше в нея. С някаква друга компания(хора, а не фирма) си правиха състезания по танцуване. Аз не участвах в тях, но излязох и танцувах в една от почивките. Танцувах толкова енергично и се забавлявах много, танцувах и с мажоретките, а майка ми и баща ми ме гледаха. В реалния живот, нито обичам, нито мога да танцувам.

--------------------

Е май е това. Най-странно ми е това с кръвта. Болката беше странна и гадна, имах чувството, че щях да умра. Интересното е, че това се разиграва в блок, където живееше и все още си идва от време на време, един стар познат. Той живее именно на 5-тия етаж, както сънувах. Другото интересно, макар че не знам дали има нещо общо е, че баба му, която все още си живее там е медиум. Е, не знам дали и се отдава, дали не е измамница, но е факт, че познавала на много хора, от вратата ги посрещала на име и оставя да и се плати, колкото сметнат за добре, което все пак е малък плюс за това, че не лъже заради пари.

Та, в съня ми ясно се виждат и две несъответствия - бившата ми шефка не знае, че сме се разделили по взаимно съгласие и това, че танцувах, пред хора, че от всичкото нагоре се и забавлявах.

Редактирано от ZMS
Линк към коментар
Share on other sites

Кажете нещо за това.

Сънувам, че сме на планина, но свършва деня и аз трябва да се прибирам вкъщи, а един приятел ще остане да преспи. Проверявам в хотела дали имат резервация. До рецепцията на една маса има ключове и над тях обърнати листчета с имената на гостите. Обръщам, но никое от нашите имена не намирам. Виждам само името на Никола Саркози в стая за трима. Отивам на рецепцията и почвам да говоря към служителя, който е вперил в мен услужлив поглед. Вляво от мене заедно с мен заговаря една бабка, ниска с къса бяла коса и очила с дебели стъкла и черни бакелитени рамки. Тя се сърди, а служителят казва, че била пред мен. Идва моя ред, казвам си името, което е странно, защото аз няма да оставям да спя и се оказва, че ме няма. Казват ми, че ако нямаме резервация, можем да поискаме стая след 11 часа. После почвам да правя татуировка на едно момиче. Май е отпред на гърдите или отзад между плешките. После пиша едни изречения с химикал долу на корема й точно над бикините и й обяснявам, че това са напомняния, за да не забравя и после ще ги изчистя и ще направя нещата хубаво. Виждам татуировката, все едно на екран и е странна. Тя ми поисква телефон на Глобул. Аз вадя апарат от джоба си и казвам, че е истински, а не предплатена карта и дори и да свъщат 10-те лева, тя може да продължи да говори на кредит.

Ето я и татуировката, прилича на нещо такова:

Цветовете са почти същите.

drawing2.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, кажете - какво означава да сънуваш детето си мъртво. Не помня съня, спомням си само че почина от болест с която се зарази от други хора и за няколко часа почина.

И няколко думи за кошмарите ако може, може и препратка към вече писано, ако има...

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, кажете - какво означава да сънуваш детето си мъртво. Не помня съня, спомням си само че почина от болест с която се зарази от други хора и за няколко часа почина.

И няколко думи за кошмарите ако може, може и препратка към вече писано, ако има...

Какво е дете? Нещо, което си родила. Това може да е идея, произведение на изкуството, произведение тип "домашен майстор" и т.н. За теб е по-скоро нешо, което идейно смяташ, че си сътворила. Обстоятеклствата и подробностите в съшя ще подскажат каква точно идея е.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, кажете - какво означава да сънуваш детето си мъртво. Не помня съня, спомням си само че почина от болест с която се зарази от други хора и за няколко часа почина.

И няколко думи за кошмарите ако може, може и препратка към вече писано, ако има...

Според мен страхът за здравето на детето ти те е обсебил до такава степен,че не ти дава покой и в съня.Този сън идва да ти покаже,че е време да потърсиш начин да се освободиш от този страх.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, кажете - какво означава да сънуваш детето си мъртво. Не помня съня, спомням си само че почина от болест с която се зарази от други хора и за няколко часа почина.

И няколко думи за кошмарите ако може, може и препратка към вече писано, ако има...

http://www.beinsadou...pic=7136&st=540

Седмо отдолу нагоре.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...