Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Имаше преди една жена, която пишеше във форума, преди години, но съм забравила ника й. Тя правеше много точни тълкувания, но не на всеки. А някъде четох, че най-добро обяснение на съня си може да намери самия сънуващ, стига да си води дневник на сънищата (или може би думата е "нощник") и да отделя време да размишлява (медитира) върху тях, защото той най-добре е запознат с контекста на сънищата си - минало, настояще, чувства, цели, надежди и т.н.

Жената сигурно е shelter. А това за записване на сънищата съм го чел в "Свръхсетивното" - автор Хю Лий Кейси, по тълкувания на Едгар Кейси.

сиджей :

Изказах едно мнение но ти се засегна
Не съм се засегнал. Ако не съм бил съгласен с нещо в твоето тълкуване на съня ми, не означава, че съм се обидил. Ето ми мнението :

Публикувано: 10 февруари 2012 - 14:10

Като цяло играя Фифа (футболна игра). Игри със стрелби като цяло рядко играя, малко време им отделям - много много по - малко време от футболната игра. От края на януари не съм играл такава. Иначе напоследък редовно гледам един екшън с полицаи, но да се каже, че прекалявам с такива филми - не може. :)

Къде има засягане в случая ?

Не ми се сърди много си емоционален и искам да ти помогна затова ти пиша
Не се сърдя. :D То и да съм много емоционален, това не означава, че съм проявил емоционалност по отношение на теб и постовете ти.

Май Теодора е права в твърденията си за теб. Явно си внушаваш, проектираш върху другите свои собствени мисли/чувства. Иначе благодаря за тълкуванията.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

"Май Теодора е права в твърденията си за теб. Явно си внушаваш, проектираш върху другите свои собствени мисли/чувства. Иначе благодаря за тълкуванията."

Ами не си прав според мен Христо. Всеки малко или много може да се заблуди, но Сиджей не е толкова крайна все пак. Просто след постинг на Теодора и тя взе да се плаши, че някой може да се обиди от .. нищо дефакто. Не съм и адвокат и смятах да не се намесвам, но тъй като полемиката продължава, реших, че трябва да има баланс все пак.

Линк към коментар
Share on other sites

"Май Теодора е права в твърденията си за теб. Явно си внушаваш, проектираш върху другите свои собствени мисли/чувства. Иначе благодаря за тълкуванията."

Ами не си прав според мен Христо. Всеки малко или много може да се заблуди, но Сиджей не е толкова крайна все пак. Просто след постинг на Теодора и тя взе да се плаши, че някой може да се обиди от .. нищо дефакто. Не съм и адвокат и смятах да не се намесвам, но тъй като полемиката продължава, реших, че трябва да има баланс все пак.

Кажи на Сиджей да не се притеснява, не съм се обидила, просто казах каквото мисля и как изглеждат според мен нещата. И да не се обижда самата тя, ако не е успяла в някое тълкувание. ;)

Да припомня развитието на сюжета:

1. Споделям един сън.

2. Сиджей прави тълкувания относно баща ми, отношението ми към смъртта и част от живота ми - абсолютно нищо вярно. Може би трябваше деликатно да си замълча, но за мене истината е важна и също исках да й помогна да добие по-реална представа за успешността на тълкуванията си, затова в кратка и коректна фраза й благодарих за отделеното внимание и й казах, че нищо от това не е вярно.

3. В отговор Сиджей ме обявява за агресивна и че съм имала проблем, защото според нея всеки който търси тълкувание за съня си, има проблем(!).

Не намирам реакцията на Сиджей за коректна.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Query наистина спора се превърна в голям проблем Затова искам да го прекратя

Теди и Христо ако съм ви обидила със нещо моля да бъда извинена

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, момичета (оп, и момчета, щях да изпусна Христо, Sorsi) - пишете за сънищата, интересно е, четем ви.

Оставете другите неща, няма нужда от спорове и проблеми.

Сиджей наистина се притесни, затова след това на всеки участник пишеше така. И не толкова от реакцията на Теодора, колкото от предупреждението на Sorsi. В интерес на истината и той има право - когато казваме нещо на някой, ние неизбежно му влияем и е много важно какво точно казваме. Но мисля, че сиджей е внимателна и коректна.

Продължавайте моля :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Query наистина спора се превърна в голям проблем Затова искам да го прекратя

Теди и Христо ако съм ви обидила със нещо моля да бъда извинена

Няма обида, няма извинение. Някой е допуснал грешка, трудно му е да признае, случва се.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Просто след постинг на Теодора и тя взе да се плаши, че някой може да се обиди от .. нищо дефакто. Не съм и адвокат и смятах да не се намесвам, но тъй като полемиката продължава, реших, че трябва да има баланс все пак.
Моят коментар, на базата на който сиджей си е помислила,че съм се засегнал, е написан преди коментарите на Теодора. Аз съм съгласен с по - горния пост на Теодора.

И нито съм се обидил, нито съм се ядосал.

Наскоро сънувах, че на една бивша моя даскалица по математика и физика и разказвам история. :D Бях прочел съответната история в интернет и добря съ справях, при все че се притеснявах.

Днес пък сънувах, че прегръщам руска девушка красавица, дет` меня очень нравится. :lol:

А като малък, когато гледах игралното детску "Супер Бой" бях сънувал, че аз съм Супер Бой, бях и мечтал да съм Супер Бой. Явно от доста отдавна имам грандомански мечти/сънища. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво означава да сънуваш цигани Случвало ми се е да сънувам няколко пъти но така и не можах да разбера какво означава

Най-пълният съновник на български - Съновник Добрев

Линк към коментар
Share on other sites

Последните бяха преди 3 месеца Целите сънища не си ги спомням Няколко вечери подред сънувам тълпи от цигани като че ли минавах през някаква циганска махала беше ми много страшно и бързах да се махна от там Беше тъмно явно вечерта много кално и мръсно Внимавах къде стъпвах да не се изцапам Доста размишлявах над тези сънища защото се повтаряха Точно тогава се случи трагедия в фамилията ми но не ги свързах с това Но пък след това спряха А преди тях може би около два месеца преди тях сънувах пак почти същия сюжет но си загубих халката Много трескаво я търсих но тя сякаш потъна в дън земя на улицата в калта Циганите като че ли забелязаха това и започнаха да се събират около мен Толкова се страхувах толкова бързах да я намеря и да се махна от там че от напрежение се събудих Като цяло спомена за тези сънища е – тълпа цигани

Линк към коментар
Share on other sites

Последния беше миналия петък Сънувах бившия си мъж излиза от неговата къща чисто гол А аз съм пред вратата и се смутих много че може да има хора на улицата и да видят това Попитах го – какво правиш А той се смее Погледнах в ляво виждам входа към една циганска къща един дълъг двор Пак същото – кал мръсотия Погледнах в дясно изход от улицата Поглеждам към него – няма го изчезнал Почувствах облекчение но си помислих че трябваше да го изслушам какво искаше да ми каже и се събудих

Линк към коментар
Share on other sites

Съня е предупреждение да не повтаряш грешки от миналото, но и показва готовността ти да приключиш със стари модели. Ей сега прочетох, че дясното представлява верния път, по който да се върви, а там е изхода от улицата- приключваш старото, започваш нещо ново.

А това, защо мъжа ти се е смял, може би защото често се смеем за да прикрием проблеми или страхове.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин имах различни съновни прояви в общо два съня (доколкото си спомням) - едни от действията ми не ми харесаха, а пък други ми харесаха, но с резерви.

Сънувах, че аз и колеги сме седнали на една ложа/тераса на високо (все едно сме в театър). Под нас бяха седнали двама души - един уважаван от мен преподавател и някакъв непознат, по - възрастен мъж. По - възрастният мъж се обърна към мен. Първо ми каза : "Ти си от...", назова родния ми град. Отговорих с "да". После взе да казва :"Ти си вегетарианец". Аз отговорих утвърдително. Той отново направи същата констатация и аз взех да се изнервям, но пак потвърдих. Някои колеги започнаха да шумят - музика от джиесеми, говорене. Мъжът се обърна към мен, но не гледаше точно в мен. Взе да сипе обвинения,че аз съм развалял дисциплината. Не бях сигурен,че говори на мен и го попитах - мен ли има предвид. Той каза,че мен визира. Преподавателят ми му повярва и също взе да ме обвинява. Аз взех да се оправдавам, а преподавателят ми каза да се извиня заради това, че съм се оправдавал. Ядосах се.В следващия момент другият мъж изчезна и остана само преподавателят ми, който се озова на още по - ниско място и аз вече го виждах в сянка. Станах прав и започнах да се защитавам викайки и ръкомахайки : гледах ту към преподавателя, но през повечето време май говорех обърнат към колегите, стоящи зад мен - хвърлях и погледи към тези дето преди да стана си бяха пред мен (нямах възможност да застана пред тях, защото техните места бяха на ръба на ложата и за да съм пред всичките ми колеги и едновременно поне на тяхната височина, трябваше да левитирам, а в този сън явно нямах това умение). Остро заявих,че съм не съм виновен. Колегите взеха да ми се възхищават на смелостта, да ми пляскат. Видях че и една симпатична ми колежка...също се възхити на проявата ми и ми стана друго.;) Обаче когато се обърнах към преподавателя за финалните ми реплики, не ми стигна въздух и едвам едвам изрекох протестите ми, което не ми допадна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ако може отново да ми помогнете с тълкуване на сън, много бих била благодарна.

Сънувам как съм в моята къща. В съседния двор са се насъбрали хора. Говорят нещо и обсъждат на висок глас, аз се доближавам, защото някой ме вика. На оградата стои баба, за която аз се сещам коя е, едва след като се събудих (много тежко болна жена, за която шансовете за оцеляване според лекарите бяха нулеви, но тя се оправи). Тя ми казва, трябва да ми купиш календар за тази година. Аз знам, че в това село всички са много вярващи и я питам, какво да има на календара, Богородица или Исус и тя се смее благо и ми казва, не, защо реши на тях, тях купуваш само ако има малки деца, аз искам на тримата апостола. Аз извадих лист хартия и тя ми продиктува всички подробности около това как трябва да изглежда календара, от които се сещам твърде малко, но първото беше, че трябва да има златно покритие в краищата, после да е чист...

След това аз се връщам в двора и хора от селото работят в него. Изведнъж се появява зелена змия, която е много агресивна и без мен всички познават. Тя започва да се върти и да търси храна, намира нещо, усуква се, изяжда го и тръгва към мен. Аз нямам никакъв страх от нея и само я гледам, тя изкача над мен и отива в друг двор.

После се събудих.

shelter, дали си тук?

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах как бера магданоз Беше ми много тежко защото бяха едни големи снопи Нареждах ги един върху друг Виждам баба ми дядо ми и вуйна ми / всички те са починали /застанали около една маса и обсъждаха нещо Чух дядо ми да казва на баба ми – дай и онова място там е по голямо и няма да се мъчи ще и е по лесно И посочи със ръка И аз виждам едно голямо място цялото насадено с магданоз Много лехи магданоз Приближих се до тях /до масата/ Баба ми беше развълнувана извади от джоба си лист на него беше написано нещо Тя ми го подаде и каза какво пише даде ми някакви наставления но не си спомням – събудих се

Някой може ли да ми разтълкува съня От както баба ми е починала / преди десет години / я сънувам често Това среща с нея ли беше или е някаква символика

Линк към коментар
Share on other sites

На горната земя.

Сънувах, че аз, баща ми и сестра ми пътувахме с колата нанякъде си. По едно време започнахме да се изкачваме с колата по някаква стръмнина, целта ни беше да достигнем по - висока поляна. Колата се справи до някъде, по едно време обаче заседна. Побутахме я още малко нагоре, но стигнахме до едни скали и нямаше как да я качим на поляната. Слязохме и решихме пешачката. Взаимоподпомагайки се - дърпане, държане един за друг, съумяхме и тримцата да се качим на поляната. Красива и обширна поляна - много зелена. А наоколо, наоколо огромни високи заснежени планини (може би по - високи от Рила дори) - сякаш попаднахме в друг свят. Тръгнахме да се разхождаме насам натам, да разглеждаме. Към нас се присламчи един...дядка...непознат старец. После не помня какво стана.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че държа в ръце едно чуждо момиченце бебе. Интересното беше, че беше научило отделни думи, та и изречения - макар, че нямаше и една годинка. Помислих си : "всяко поколение става все по - умно".

Линк към коментар
Share on other sites

Освободи Любка

Сънувах, че с една непозната ми в реалния живот жена, сме в интимни отношения и пътуваме заедно в един автобус. На седалките пред нашите, стояха две японки гейши. Обърнаха се към нас и взеха да ни пробутват някакви стоки, но аз неколкократно отказах да ги купя. Те се ядосаха и извадиха ками, опитвайки да ни убият. Ядосах се и смазах от бой двете повлекани. Малко преди да изникне случая с гейшите, в автобуса правих секс със спътничката ми, пред хората. :D

После сънувам, че се храня в студентския стол и се наяждам. Малко преди да стана, до мен на масата седнаха три момичета. Появи се и четвърто, което ми предложи да си разменим местата,за да е по - близо до дружките си. Аз направо си станах от масата с подноса, бях се наял вече. След малко излизам от залата на стола и в предверието между залата за хранене и улицата, ме спира няква мацка с манекенски вид. Почва да ми се умилква. Обляга си глава на рамото ми и ме моли да се върна в залата на стола и да освободя Любка. Някоя си Любка имала връзка с еди кого си и това трябвало да се прекрати. Мацката ме помоли да набия мъжа. На мен не ми се щеше, но под влияние на умилкването,се съгласих да видя за какво става дума. Тя ми каза с нежен глас :"Ти си жилаво момче, ще се справиш, хайде...". Влязох в столовата и отидох при масата, на която бях седял. Там явно се намираше въпросната Любка. На единия край на масата, беше седнал средно висок прошарен мъж с очила - към 40 - годишен. Познавам го от реалния живот, но само по физиономия. Оказа се,че това е въпросният мъж, който мацката искаше да набия. Аз нищо не му казах, просто застанах до него и погледнах към стоящите по - далече на масата момичета. В това време, мацката нарочно ме бутна върху чичката, за да стане бой. Аз паднах връз него. Дръпнах се, той се изправи ядосан и тръгна да ме бие. Почнах да му обяснявам, че момичето ме е бутнало върху него, не съм искал да го ударя, но това не го спря. Видях се принуден да се бия. Засили се към мен. Посегна ми с юмрук, при което аз му го хванах и взех да го стискам, но нямах достатъчно сила да му го смачкам,както става по филмите. Той напъваше към мен с юмрука си. Беше по - тежък, но малко по - слаб като мускулна сила.Използвах неговата собствена сила - в смисъл такъв, той се засилва към мен, аз го подхващам и използвайки инерцията му, го мятам на земята. Почнах доволно да подскачам каратистката. Той се изправи и пак ме нападна, при което аз като го подхванах едно хубаво, взех да го удрям в земята...грабнах го и макар с напъване започнах да го вдигам във въздуха и да го мятам ту на една, ту на друга страна. Хвърлих го настрани, беше в безсъзнание като че ли, смачках го направо тоя чичак. В тоя момент пред мен изникват двама поне двуметрови нацисти. Целите в черно. На панталоните им избродиран нацисткия знак. Явно решили да ме бият. Погледнах към чичката и се надявах да не се съвземе, да не ми утежни положението допълнително. Погледнах и в обратната посока. Залата беше променена - нямаше ги масите и столовете,насам натам имаше разкарващи се и говорещи си хора,в това число и мои познати (колеги). Та да се върна на нацистите. Опитах да се бия, но те бяха просто железни. Единият ми хвана юмрука и стисна силно. След малко другият вече беше зад мен и ме хвана през гръдния кош. Стисна с железен захват и ми затрудни дишането. Другият пред мен взе да ме разпитва защо съм пребил чичката. Взех да се оправдавам, че той ме е нападнал, помислих си да се опитам да се правя на нацист, за да ме оставят, но не ми стигаше въздух за говорене,защото онзи отзад ме стискаше, а и гледах да обясня, че съм пребил човека при самозащита. За щастие се събудих, преди да ме смачкат. В предишен ден бях сънувал, как пребивам с джудо похвати и тукати, един нападнал ме по - силен от мен бивш мой съученик, но днес щях да ям много бой ако не се бях събудил. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Злата сила, мечката, инвалида.

Завчера сънувах, че сестра ми е обладана от зла сила и в резултат на това ме гледа злобно, обижда ме. Когато силата я напусна, тя взе да се държи нормално.

После сънувам, че се катеря по една горска пътека. Спирам се на едно място и гледам как семейство бере шишарки, а отстрани стои една мечка и се изправя на задните си лапи. Питам ги : "Абе тази мечка, не е ли опасна ??". Те викат :"Опасна е". Мечката ме погна, аз побягнах надолу и се спасих с летене. Приземих се в непознат град и тръгнах по улица. В един отсрещен блок, видях на една тераса, момиче в инвалидна количка да гледа в далечината.

После с летене влязох през прозореца на едни роднини и кацнах на горния им етаж, но тях ги нямаше - обстановката беше по - различна, отколкото в реала.

По едно време видях и Майкъл Джексън да се кълчоти над една пропаст, но не беше цветен, а по - скоро черно - бял.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

После с летене влязох през прозореца на едни роднини и...
у баба ми. :D

В тоя момент пред мен изникват двама поне двуметрови нацисти. Целите в черно.
Не знам дали бяха нацисти, но бяха корави копелета. :lol:

Сънуваш ли гестаповец, значи имаш силен и опасен противник, но бой с него не е най-достойният ход.
Хмм...бой с него не е най - достойният...изход...

http://sanovnik.bg/l-386-%D0%93%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%86

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах, че се поглеждам в огледалото и с изненада установявам, че косата ми е руса и по-къса от тази в реалността.. прическата беше хубава, но съжалих, че съм я изрусила и си исках предишния цвят, после взех да се притеснявам, че майка ми ще ми се кара затова че съм си боядисала косата....

това помня от целия сън.

Редактирано от Agapi
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах, че се поглеждам в огледалото и с изненада установявам, че косата ми е руса и по-къса от тази в реалността.. прическата беше хубава, но съжалих, че съм я изрусила и си исках предишния цвят, после взех да се притеснявам, че майка ми ще ми се кара затова че съм си боядисала косата....

това помня от целия сън.

Може би е време за промяна на нещо в живота ти : външен вид и/или други неща. Нали казват, че "след цветовете, идва ред на мъжете" - тоест, че смяната в прическата на жената може да е сигнал, че ще смени и мъжа. Както се казваше в една песен : "не е ли време за смяна на сюжета". Може би се притесняваш, че ако направиш дадена промяна в живота си, майка ти няма да я одобри,а също така не си сигурна,че ако извършиш дадена промяна, ще си доволна от нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Гробищата и бойната йога

Сънувах, че аз и баща ми сме на гробище. Баща ми остава в началото на гробището - може би входът е бил зад нас. Аз тръгнах по една алея - отляво и отдясно имаше гробове. Четях надгробните надписи. Продължавах да се отдалечавам от баща ми. Пристъпвах внимателно и се оглеждах, сякаш се притеснявах, че някой мъртвец може да ми скочи (може и мъртъвкиня жадна за стари удоволствия :D ). Стигнах до един по - масивен гроб : по - масивна плоча. Името на покойника и снимката му, бяха се изтрили и нямаше как да разбера кой е...Помислих, че може да е някоя обществена фигура, заради по - масивния декор над останките му... :lol: Обърнах се към баща ми, за да го попитам, но се спрях - не ми се викаше или просто не ми се правеше тоя тежък труд. B) Видях из гробищата да се разхожда жена - руса, с шапчица, къса пола, високи токове, косата на кок. Не и видях лицето, майче не я видях и директно, лице не видях : по - скоро я сканирах с периферните ми сензори, видях я като силует (май приличаше на Клаудия Шифър и като че ли шапчицата и имаше мрежесто покривало, което се спуска пред лицето - по филмите са давали такива черни шачпици с мрежички, сетих се за думата - воал, да, мрежест, но не помня дали мацката беше в черно, по - скоро не беше).

Продължих да вървя.Стигнах до края на пътеката - завършваше с пропаст. Погледнах надолу и видях две хлапета да се бият тренировъчно...Боят беше...бойна йога ?? Хем йога, хем бойна...Имаха и треньор. Бяха на спортни площадки, в анцузи. Едното момче се ядосваше, че другото се справя по - добре. Стана ми странно, че толкова се вживява.Казах им :"Разрешението е във вас, вие сте разрешението." Но никой не ми обърна внимание, сякаш не ме чуха.

После се озовах в студентския стол на една маса с една колежка, която обаче в съня имаше по - различен вид, отколкото в реалния живот, но аз я познах...и т.н. ... :1eye::rolleyes:

После с колежката се озовахме у нас и си говорехме. Майка ми взе да ми мрънка за нещо, но аз се направих, че не я чувам и продължих да говоря. На ум си казах :"Това е илюзия, това е тренировка, не бива да се ядосвам." Слязох на долния етаж и изрових из книгите някаква комунистическа книга с червени корици. Тръгнах към горния етаж и после не помня. Събудих се. Относно това, че бях в гробища - да не би да е намек, че аз или мой близък скоро ще пукнем, понеже напоследък Оная с косата покоси различни известни личности :(, е - ние не сме известни де, но и нас ни лови. ;) Вярно е, че и аз одъртях кат` вас, ама на кой му съ умиръ. Ни ми съ умиръ като че ли, май ще ме е жал за мен ако умра :lol: , но сигурно пак ще се върна ако стане нещо.

Като се събудих и си помислих :"Ако бях по - чувствителен, в подписа си щях да сложа :"Тия сънища ще ме побъркат". :lol:

Абе някой има ли идея, дали шелтър ще тълкува сънища скоро ? :lol:

Както и да е, сънищата ми са добри за разкази/филми. :lol:

Ходиш ли насън из гробище, ще изгубиш близък човек.
http://sanovnik.bg/l...%B8%D1%89%D0%B5

Баси, дано баща ми да не умре. :( Майка ми и сестра ми, също де. :D И други близки не искам да умират, но няма нищо вечно. :lol:

Ако сънуваш йога, значи те очаква да видиш силен опонент с необичайно държание.
Пак силен противник...

Сънуваш ли собствените си глезени, трябва да се пазиш, защото някой действа срещу тебе.
Не помня дали си видях глезените, но те бяха част от сънищата ми... :o Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...