Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Catch22, родила си ново красиво чувство в теб следствие от ново начало, което ще те излекува от досегашните вътрешни проблеми, който си имаш. Съня е много хубав, а това че си садила луковици е много хубаво работата със земята е супер полезна и според мене ти е допринесла. Както ти казах на лично повечето ти предишни сънища не бяха добри особено тоя със змията, но вече виждам, че си на прав път и няма от какво да се притесняваш :)

Редактирано от Sorsi
Линк към коментар
Share on other sites

mecholari,

прочетох първата страница от линка, който ми беше дал, помислих над това и също, как Хаяо Миадзаки представя сенките в анимационните си филми, в които главни герои са деца, примерно Spirited Away , където Чихиро дори става приятел със сянката и си легнах.

В 3 сутринта се събудих, заради съня, който сънувах и ти го споделям :

Аз съм в тялото на жена, която ражда. Мястото, около мен е съвсем непознато. Нещо като болница, поне аз го тълкувам така в съня, но не точно, защото всичко е много спокойно и сякаш няма никакви хора, освен тези, които помагат за раждането. Стаите на сградата вдъхват спокойствие и раждането минава изключително лесно. Дават ми бебето, момиче, в ръцете и виждам, че то сияе и не плаче. Излъчва доброта.То ме вижда и ми казва:" Мамо, татко", сякаш аз съм и двете и заспива.

Искам да допълня, че вчера садих луковици на минзухари и лалета. Възможно е и това да е повлияло на съня.

Ще разтълкувам съня ти по един особен начин. За целта ще използвам „мисълта на деня“ излязла в 6:27 часа сутринта:

Мисъл за деня - 06.03.2012 г.

Благува човек, който е верен на своя дух, който е верен на своята душа, който е верен на своя ум.

Под „ум“ аз включвам и човешкото сърце, и човешката воля. Туй вземам като една интелигентност, която сега се удвоява, но взимам най-нисшето положение, при което човек се познава. Човек минава за едно същество, което мисли. Човек служи сега само на своя ум и погрешката му произлиза от това. Много пъти се казва, че умът поражда всичките нещастия на човека, по единствената причина, че човек слуша само своя ум. Но ще слушаш душата – това е майката. Ще слушаш духа – това е бащата.

Огнената пещ

Благуването, това е спокойствие и лесно раждане(а помощниците са ти Духът на благодатта). Интелигентността, която се удвоява си ти и детето ти (дъщеря), а най-низшето положение , при което човек се познава е непознатата обстановка от съня ти. Детето е ума ти, което сияе и не плаче, и това е защото ума ти слуша душата и духа ти. Те са „Мамо, татко“.

Т.е. искам да кажа, че много добре разбираш мисълта на деня, защото по-рано през нощта си извършила богообщение. Така може би схващаш думите в скобите от предишния ми пост.

„Ще река:

....

Господните думи са чисти думи, Като сребро претопено в пещ от пръст „.

.................

Сиджей, за змията съм написал достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че уча в САЩ, :huh: Случайно там попаднах на един хотел на българи. :blink: :blink: :blink: влязох да попитам за цената на нощувките тогава се появи една възрастна жена, покани ме вътре беше нещо като хол, интериорът беше стар, с голямо легло по средата. Аз не исках да оставам дълго, защото районът не ми беше познат и исках да се прибера навреме.

На леглото седяха внучките на бабата, първоначално си помислих, че са деца, но се оказаха джуджета на 20 и няколко години. :huh: Не помня за какво говорехме, но така и бабата не ми казаха за цените на нощувките. :wacko: Излязох навън и видях, че имаха голям двор с изсъхнала трева около къщата/в началото това го нямаше/, който роднините й запалиха, за да изгорят тревата..огънят бързо се разрасна и от двете страни на пътеката и сега нямаше мърдане от там. Прибрах се вътре, след няколко минути видях през прозореца, че са изгасили пожара, но двора беше наводнен, единствено пътеката и малко около нея не беше залято от водата.. излязох навън и видях, че на пътеката имаше 4-5 бели змии, много се уплаших от тях , тогава едно от момичетата на бабата ми предложи да минем по пътечката . преминахме я най-после вече щях да се прибера, нооо не знаех къде има спирка.По питах момичето, тя започна да ми обяснява, че не е близко, каза ми някакво място докъдето трябва да стигна, за да хвана автобуса, аз й казах, че не го знам и тя тогава се ядоса и си тръгна, семейството й ми казаха да се оправям сама и това беше края на съня всъщност.

Линк към коментар
Share on other sites

TreliKardia, съня ти като цяло отразява проблеми в чувствата. Това, че учиш в чужбина показва, че си навлезнала в път или място, което не е за теб и не принадлежиш там (освен ако нямаш желание да учиш в чужбина или планове да емигрираш, ако е така съня показва, че не трябва да го правиш) хотела с българи е заблудата за ума ти, че има нещо хубаво там място като за теб. Старата къща, старата жена и изсъхнала трева ти показват, че за момента си заработила с не добри чувства, който не дават плодове и в двора няма нищо друго освен изсъхнала трева. Внучките джуджета също показват низши чувства, който не могат да порастат на тази основа и няма смисъл да ги подхранваш само си хабиш енергията (чисто интуитивно бих предположил, че става дума за чувства към мъж, но това си е предположение). Огъня показва известно пречистване в теб, но не достатъчно, защото новите чувства (водата), която идва носи змии със себе си, който обективния ти ум счита за добри и се лъжеш, че си се пречистила затова ти се дават бели, но в съня виждаш истинската им форма (змия). В края на съня ти се показва, че трябва да изоставиш тези чувства, защото те няма да ти помогнат да стигнеш там дето искаш.

Тълкуванието ми може да ти се стори малко абстрактно, но без да те познавам разбира се няма как да ти кажа към какво точно се отнася съня ти, но се надявам да успееш да го видиш и сама.

Линк към коментар
Share on other sites

TreliKardia аз мисля че сънят ти се отнася за битов и финансов проблем Това че си в друга страна означава че си далеч от родното си място Учиш или работиш в друго населено място или така се чувстваш Ако си в общежитие или на квартира вероятно има хора около теб които сплетничат ,дразнят те ,игнорират те Това че интериора е бил стар показва че имаш недостиг на финанси и пътечката показва че търсиш начини да ги увеличиш Изсъхналата трева показва същото - пресъхване Огънят е някаква свада във която си била въвлечена но внучката - джудже е личност която ти си възприела като приятел но си се хванала като удавник за сламка и тази личност те е разочаровала Търсенето на спирка и автобуса са пак финансите които търсиш и не ти достигат Може би търсиш нова работа Искаш да се прибереш у дома - искаш да се установиш някъде където да се чувстваш у дома и да си щастлива Белите змии са хора - бели но са змии както казва sorsi Също така мисля че сънят ти показва раздяла или мислиш за такава или вече се е случила по не много приятен начин във което са били замесени и други хора

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Съдията ме спаси...

Тази сутрин сънувах, че съм в зала на вуза, но отново ще имам химия - задължават ни. Ще ни преподава най - строгата учителка в живота ми. После разбрах, че и философия ще имаме - видях някаква непозната преподавателка. По едно време, както си стоях на една от седалките в залата, ме връхлетя един каяк по потник - беше някъв каратека. :D Ама и аз си имам някаква идея от тез` работи, та почнах дива съпротива. :lol: По едно време дойдоха още поне 4-5 чиляка,сите каратеки мръсни. :lol: Бой, бой, бия се, ама вече не издържам на напора, макар да се представях почти толкова добре, колкото Джет Ли в "Целувката на дракона". Побегнах из коридорите на даскалъка, а они след мен - погнааме. По едно време ми изгубиха дирите, тез хаирсъзи. Аз полетях - по едно време гльодам някави нинджи, черни минджи нинджи се млатят в един коридор с обикновени хора. Аз викам :"Да помогна на ората !" С бръснещ полет, краката ми наритаха муцуните на нинджите и продължих да си летя.

По някое време, се озовавам в близост до сладкарница. Бабаитите каратеки ме грабват и ме вкарват вътре. Вътре седнал ме чака главатарят им - онзи мускулестият дето ме нападна пръв одеве. Приготвили ми някаква закуска - нещо като ход дог и искат да го ям. Казах им,че не ям месо, обаче главатарят ми натика насила въпросната закуска с кремвирш в устътъ ! Изплюх я, и като ги подхванах мамицата им мръсна ! Чатла патла, бой бой ! Бия се поне с петима каратистчитъ ! По едно време застанах с гръб до една от стените, хванах главътъ на шефа им и я натиках в кофа с вода, а он се гърчи ! Но аз не пускам - е, на моменти успяваше да я изкара, но като цяло го държах здраво като питбул, исках да го удавя тоз` негодник ! В периферията ме атакуваха двама души - пак явно некви от неговите шушумиги, щот` гледам че ми правеха някакви каратистки похватчета, ама и двамата бяха мършави (единият беше хилав циганин или индиец) - нищо не можаха да ми сторят, продължавах до го давя тоя оръфляк. Обаче ми скочиха и останалите и го спасиха. Взехме пак да се млатим в друга част на закусвалнята и щяха да ме смелят, но в същото време отвън дойде един съдия и те ме оставиха на мира, а он щеше да ги съди. Не разбрах присъдите.

После сънувам, че аз и братчеда спим на открито, на цимент - може би в двора на някое училище. Изведнъж се събуждаме и гледаме как към нас идват двама - не ни лъхваха доверие, може и зомбита да са били. Побягнахме от тях. Срещу нас, откъм посоката в която бягахме, май се зададе поне един нов човек, който поне на мен не ми вдъхваше доверие, може би си помислих, че ей сега ще стане пак бой, но не съм сигурен дали това се случи. Но като избягахме от онез двамцата в черно (а и времето беше или на смрачаване, или на зазоряване), та както избягахме от ония и докат` си бегахме и се събудих (този път реално). Та евала на съдията, че ме спаси, че щяха да ме правят пастет. :lol:

Пфффии, пак противник :

Ако сънуваш нинджа, значи ще имаш скрит съперник или противник.
http://sanovnik.bg/l...%B4%D0%B6%D0%B0

ИЗТОЧНИ БОЙНИ ИЗКУСТВА - ако изучаваш, владееш или демонстрираш насън, очаквай добро развитие на взаимоотношенията ти с колеги и партньори. Ако друг владее бойни изкуства или те напада, предстоят ти сериозни промени в дългосрочните планове и препятствия пред професионалните ти амбиции.
http://www.sunovnik.net/tulkuvane_sunovnik_1869.html

По - скоро, друг владееше бойно изкуство. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Немски овчарки...Немски комплекс ?

Абе напоследък само с немците не мога да се справя. :D

Но първо : сънувах, че ми откраднаха част от купената на студентския стол храна (не разбрах кой), после аз и някакво непознато пищно момиче бяхме изгонени от една квартира, макар че успях да заключа пред собственика и приятелите му две врати. После...ахам. После сънувам, че имам малък рус брат, който е с умствена изостаналост и ще го водим в някакъв център да го развиват. Накрая : аз и две колежки вървим към вуза. Едната ме хвана под ръка. След малко от към по - далечния тротоар се показа немска овчарка, която тръгна към нас. Тримата се качихме на по - близкия тротоар, заставайки до стената. Кучето се спусна и си помислих,че ще трябва да се бия с него, за да защитя момичетата ( веднъж в т.нар. реален живот, спасих една позната туркиня от един пес :D ). Помислих си да му посегна да го ритам, но не знам защо не го сторих - сякаш очаквах,че няма да ни захапе. Но не би - захапа ме за дясната длан и взе да стиска. Опасявах се, че може да ми я разкъса, болеше. :o Дърпах се, борих се, но не можех да се отскубна. Нарочно си стягах дланта, за да може максимално да намаля резултата от стискането на кучето. Не пускаше, усещах зъбите му по ръката си. Наведох се и гледайки го в очите го ударих на жаловита молба : "Моля те, пусни ме...моля тя, пусни..." Но оно не ме пусна. Викнах на колежките да се обадят на полицията, но не го сториха - или вече го бяха направили, или аз не видях да го правят, защото пак се обърнах към кучето, може да са били много паникьосани или просто...да не са искали да ми помогнат... :( Не знам какво стана, но сънят като че ли свърши. Озовах се в друго място, наоколо имаше повече хора - сънувах, че се намирам в един филм, който е подобен на друг филм дето снощи гльодах по телевизията, само че заглавията им са различни. Бях нападнат от нова немска овчарка, която също ме захапа за десницата, но този път имаше повече екшън, повече движение и не бях хапан през цялото време. В един момент се бях качил на купето на един автомобил, което затрудняваше псето в опита ми да ме докопа. Майче и един втори братчед ми се притече на помощ. Не помня какво стана, но си спомням, че по едно време изкрещях на събралите са люде, да извикат полиция - не знам дали го сториха.

Егати...пак врагове.

Немска овчарка

Какво значи ако сънуваш Немска овчарка?

Видиш ли насън немска овчарка, значи имаш зложелател. Гони ли те или успее да те ухапе немска овчарка в съня, враговете ще те надвият, конкуренцията ще се окаже по - силна от тебе.

http://sanovnik.bg/l...%80%D0%BA%D0%B0

П.п.: Възможно е да не съм ги спасил момичетата, а просто кучето да е искало да нападне мен. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Не попитах pavli82, дали мога да публикувам личната ни кореспонденция,за което я моля да ме извини.

mecholari

Участник

  • photo-thumb-4648.png
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 466 Мнения:

  • Пол:Мъж

Изпратeно 13 февруари 2012 - 22:03

Здравей , pavli82!

Тази нощ имах един интересен сън, който не си спомням изцяло. Но днес попаднах на последното ти мнение в „регресивна хипноза“. Гледах филмчето до 17 мин. след , което то „заби“, и реших да споделя съня си с теб, защото случайността работи по един особен начин.

Тази нощ сънувах, че чета книга ,в която всичко е написано като плавен разказ на нещата от „Завета на цветните лъчи на светлината“. И аз чета го и разбирам. И след това един глас ми каза нещо от рода на:“излез да видиш извънземните“. И аз излизам, и гледам нощното небе осеяно със звезди, и казвам :“тука няма нищо“, но продължавам да се взирам. И тогава се появи една светлина с формата нещо като на планетата Юпитер. И по-късно пред мене кацна една летяща чиния. Излезаха от нея три извънземни и аз им се поклоних, те ми се поклониха. Чувствах някакво вътрешно уважение към тях. После откъслечно си спомням, че видях 3-4 такива чинии с подобен екипаж. Между другото бяха доста дребни на ръст. И след това започнаха да ми обясняват и показват нещо, като физически се озовах под вода в океан. Съня ми се губи, спомням си само, че по едно време ме беше захапал тигър за глезена на десния крак ,от който успях да се оттърва.

И така, чудя се сега дали някой ден да не се подложа на такава хипноза, под твое ръководство, за да видя какво ще излезе.

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.


pavli82

  • photo-thumb-7241.jpg
  • Участници
  • 60 Мнения:

  • Пол:Жена
  • Местоположение:София
  • Интереси:Силва УлтраМайнд ЕСП Систем, Силва Метод, регресивна хипноза и хипнотерапия, българска цивилизация, рисуване

Изпратeно 16 февруари 2012 - 00:11

Здравей

интересно е, че ми споделяш твоя сън. Аз също много сънувам и се убедих, че това са важни неща. Всякакви важни послания се получават по този начин. Дори горе долу по времето, когато си ми писал съобщението аз споделих в моя блог един мой сън, който е доста нестандартен също.

Сега честно казано четейки описанието на съня ти вътрешно си мислех какво ли ще прочета, малко се вълнувах, защото темата за извънземните, и по-скоро планетите, небето, звездите много емоционално я има в моите сънища. И... още едно "съвпадение", което не ми изглежда случайно - наскоро дори не знам как започнах да се инетерсувам от Юпитер - ти всъщност как разпозна, че планетата от съня е Юпитер? Каква беше формата й?

Аз наскоро разбрах, че Юпитер имал пръстен, както Сатурн, но учените едва сега го доказали.

Аз мисля, че чрез съня ти на теб ти е дадено или припомнено някакво познание (думата "Завет" е красноречива), което ще ти е полезно в този момент на земята. Нищо, че привидно не го помниш напълно.

Класически случай на посещение от мъдри същества, които те обучават. А заглавието на книгата, която си чел също ми звучи - доста интересно :)

Като цяло мисля, че всичко което ти се е случило е прекрасно и ти пожелавам още много такива и още по ярки сънища, със силни усещания и ярък спомен. Когато сънуваме живеем истински.

Неколкократно ми се е случвало да сънувам в такива подробности, и си мисля, че сънуването е дори още по-голям източник на информация дори от хипнотичната регресия, стига човека да е свикнал да си помни сънищата.

Дали наистина не си бил на това място, при тези извънземни, всичко е възможно... Никой не може да докаже къде е било съзнанието ти през нощта - т.е. наистина е възможно да си посетил и видял всичко, и дори под океана...

Преди време не бих казала или написала подобно нещо, но си направих дневник със сънища от около година и нещо и какво забелязах... Много често сънуване на странни сънища с НЛО, планети, съзвездия, и всякакви странни преживявания... Забелязах и че повечето ми сънища с НЛО се случват като почти винаги сцена на действията е моето село - като тийнеджър прекарвах там ваканциите.

След много ровне и анализиране на разни информации стигнах до извода, че в действителност сънищата са следа към реални събития. Реални срещи като това, което описваш. За себе си подозирам, че нещо се е случило в детството ми - там на село - за това всички сънища с НЛО, звезди и планети все там се развиват като действие.

Хипнотичната регресия не се знае дали ще осветли точно такава информация. Имала съм случаи, когато момчето нямаше един "нормален" живот. Но друг път са си съвсем обичайни. Много зависи от нуждата на човека и полезността, която има за него тази информация.

Понякога няма нужда от регресия, човека си знае, осъзнава всичко, което му трябва на този етап.

Бих ти препоръчала, докато още го помниш добре, да си запишеш този сън в някакъв дневник. Възможно е да получиш още подобни, като продължение... както виждам, че се получава при мен.

И много ще се радвам да споделиш и друг път като сънуваш нещо нестандартно. За мен сънищата са доста автентичен начин за опознаване на невидимия свят и Вселената - без опастност от това някой да те излъже или изкриви информацията - винаги ни се дава само, толкова колкото можем да поемем и осъзнаем.

И пак да попитам за Юпитер, просто знаеше, че това е Юпитер или го разпозна, интуицията ли ти го каза отвътре, че виждаш именно Юпитер?

Просто си мисля дали не означава нещо повече...

"There is two ways to be the Light – one is to be the candle and the other is the mirror that reflects the candle."

Alex Collier


mecholari

Участник

  • photo-thumb-4648.png
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 466 Мнения:

  • Пол:Мъж

Изпратeно 24 февруари 2012 - 01:05

Извинявай, че не ти писах толкова време но напоследък нямах почти никакво, имах неочаквани ангажименти а по принцип работя на две места, а ходя и на курс. Пък исках да ти напиша малко по–дълго писмо.

Формата на космическия кораб беше кръгла с "пръстен" а аз в съня си мислех, че прилича на Юпитер. От теб разбирам, че той е с пръстен както Сатурн...

Иначе преди време сънувах "извънземни", имам предвид особени същества, които обаче не ми разрешиха да ги видя. Те физически излъчваха светлина. Чувах гласовете ми, а те ровеха в гърба ми. По него се разля особена приятна топлина. Когато ги попитах "Кои сте вие?" се смълчаха. Опитах се да се обърна да ги видя но светлината им ме заслепи и в ушите ми запищя думичката „зло“. Както и да е , не направих опит повече да се обърна. Но тогава изведнъж един от тях ме „хвана“ и светът ми започна да се свива а тъмнината да ме обгръща, дълбок мрак с чувството ,че изчезвам и се стопявам и губя дори спомена за себе си. Тогава единственото , което ми остана да направя е започнах да се моля с молитвата „Отче наш“. Цялата ми сила, воля , съществото ми се превърна в молитва. Между другото оттогава смятам, че „Отче наш“ е дъхът, душата на човека изразена в думи.

Тогава възможно от най-дълбокия мрак се появи точица светлина, която в последствие се превърна в голям огнен кръст. След това огънят изпълни всичко и аз се събудих.

Историята е с продължение, защото веднъж си пишех с една жена в интернет и по гърба ми се разля същата топлина. Тогава човека отсреща ми описа точно как се чувствам и ми каза, че за първи път чувства някого физически. След време тази жена ми подари „Завета“ без самата тя да го чете. Не си спомням да ми е споделяла мотивите си. И аз зачетох книгата и след няколко месеца, случайно отваряйки на първите страници видях на черен фон един светъл кръст. Косата ми настръхна.

Написал съм стихотворение по този повод:

Ласка

Кръстът съдбовен,гърба ми обгръща със ласкава топла ръка.

Роди се във мрака, молитвено търсен ,по Божа заръка,Съдба.

Сега я намерих, без да съм търсил, сърцето отвори ми Тя.

Божествена ласка, подарък Божествен, неведома, силна Жена.

И така мога да кажа , че „Завета“ ме е намерил.

Иначе съм имал сънища , които са се сбъдвали буквално и аз съм знаел какво ще се случи, кой какво ще каже и какво ще направи.

Също ще ти разкажа един доста интересен сън. Понеже съм работил две години в „Чез разпределение“ и в обучителния ми период ме бяха изпратили в едно складче да разглеждам токови и напреженови трансформатори, и да чета за тях. Но там имаше канапе и заспах. И сънувам се в една подстанция (никога не бях влизал на такова място). И там един млад мъж ми се усмихва и след това си вдигна ръката за да ми покаже нещо. А тя се залепи на шината и той започна да се тресе. И аз тръгвам и го хващам с двете си ръце и започва да ме „тресе“ и мене. Но тогава изведнъж станах този млад мъж и виждах ръцете, които ме държат, а токът ме удряше болезнено силно. От болката се събудих. След това си прибрах помагалата и отидох при колегите се в близката сграда. И там изведнъж се завъртя един разговор, как един колега баща не две или три деца му се залепила ръката на шината в подстанция, а друг колега тръгнал да го спасява. И единия умрял на място, а на другия докторите му отрязали двете ръце.

Аз само седях и си мълчах, не посмях да кажа какво съм сънувал преди 15 минути. За себе си обаче направих си изводи.

Между другото наскоро срещнах човек, който се е сънувал като вълк и като орел в един и същи сън. Казах му да почете Станислав Гров. Той ми разказа и един негов друг сън , който мога да ти пресъздам някой друг път.

Лека нощ!

Сладки сънища.

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.


pavli82

  • photo-thumb-7241.jpg
  • Участници
  • 60 Мнения:

  • Пол:Жена
  • Местоположение:София
  • Интереси:Силва УлтраМайнд ЕСП Систем, Силва Метод, регресивна хипноза и хипнотерапия, българска цивилизация, рисуване

Изпратeно 06 март 2012 - 09:47

Знаел ли сънят с извънземните дето ти правят нещо, чувството което си усетил когато си поискал да се обърнеш, и други хора споделят подобни преживявания. Според мен е класически пример за намеса от страна на низши същества. Но има начин как да им противодействаш, освен разбира се с молитвата, много добре си се сетил!

Ако в съня осъзнаеш, че ти си господар на себе си и никой, ама никой няма власт, и да го заявиш с цялата енергия, а защо не и ярост, срещу непозволената намеса, тогава с тези мисли и това съзнание да се обърнеш към тях - ще се изпарят на секундата. Това е отвличане на съзнанието, действат ти на психиката да се почувстваш слаб, както сам описа сякаш започваш да губиш спомените си, чувството за тъмнина и т.н. Именно там им е силата, да ни накарат да забравим кои сме и на какво сме способни. Човекът е висше същество и живеейки осъзнато има по-голям шанс да се защитава и да решава ситуации като тази.

Това е добър пример, което си преживял, винаги помни че ти имаш контрол и ако някога отново ти се случи накарай се да си спомниш чувството, да си спомниш какво да направиш и че силата е в теб. Кръста който си видял, невероятна помощ от духовния свят, помни го, неслучайно виждаме символи, те ще ни потрябват, сигурна съм.

Може би нямаше да ти говоря така уверено ако не бях сънувала подобна ситуация, макар че злото в съня не се усещаше толкова силно, а само като някаква принуда, тягостно чувство, но тогава осъзнах че не трябва да правя нещо, което не искам и имам избор и сила да се възпротивя и стана на секундата, дори не можах да го видя нещото, изчезна с моето обръщане към него.

Мисля си че това е подготовка. Случва се по различни начини, но се случва и за хората, които не помнят сънищата си. За какво...? За онова което е започнало още в миналото и което усещаме интуитивно...

По темата за Юпитер - виж какво ще става с Юпитер тези дни:

http://nao-rozhen.or...enomena/fr4.htm

Не знам дали има връзка с теб, но защото заговорихме на тази тема мисля, че линка ще ти е интересен. Аз открих знаци от мой много стар сън в тези снимки на астронимически събития.

Промени ли се разбирането ти и усещането ти за живота след като откри Завета и въобще как ти подейства?

"There is two ways to be the Light – one is to be the candle and the other is the mirror that reflects the candle."

Alex Collier


mecholari

Участник

  • photo-thumb-4648.png
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 466 Мнения:

  • Пол:Мъж

Изпратeно 06 март 2012 - 22:04

pavli82, на 06 март 2012 - 09:47, каза:

По темата за Юпитер - виж какво ще става с Юпитер тези дни:

http://nao-rozhen.or...enomena/fr4.htm

Не знам дали има връзка с теб, но защото заговорихме на тази тема мисля, че линка ще ти е интересен. Аз открих знаци от мой много стар сън в тези снимки на астронимически събития.

Промени ли се разбирането ти и усещането ти за живота след като откри Завета и въобще как ти подейства?

....

В съня си видях светлинка, която мислех за Юпитер и се превърна на кораб , чиято форма смятах за тази на Юпитер, но той ни е посока, която изяснява за мен именно Завета:

Амос 5:8

Потърсете Този, Който прави Плеядите и Ориона....

Господ е името Му.

Написано е на първите страници.

Четенето му е богообщение и отваря информационни канали. И така с теб се свързахме за да си поговориме.

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.


mecholari

Участник

  • photo-thumb-4648.png
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 466 Мнения:

  • Пол:Мъж

Изпратeно 07 март 2012 - 22:42

pavli82, на 06 март 2012 - 09:47, каза:

неслучайно виждаме символи, те ще ни потрябват, сигурна съм.

...........

По темата за Юпитер - виж какво ще става с Юпитер тези дни:

http://nao-rozhen.or...enomena/fr4.htm

Не знам дали има връзка с теб, но защото заговорихме на тази тема мисля, че линка ще ти е интересен. Аз открих знаци от мой много стар сън в тези снимки на астронимически събития.

Промени ли се разбирането ти и усещането ти за живота след като откри Завета и въобще как ти подейства?Всъщност, цял ден обмислям и искам да ти кажа, че смятам , че си третия апостол от този сън:

snapback.pngcatch22, на 20 февруари 2012 - 00:32, каза:

Здравейте,

ако може отново да ми помогнете с тълкуване на сън, много бих била благодарна.

Сънувам как съм в моята къща. В съседния двор са се насъбрали хора. Говорят нещо и обсъждат на висок глас, аз се доближавам, защото някой ме вика. На оградата стои баба, за която аз се сещам коя е, едва след като се събудих (много тежко болна жена, за която шансовете за оцеляване според лекарите бяха нулеви, но тя се оправи). Тя ми казва, трябва да ми купиш календар за тази година. Аз знам, че в това село всички са много вярващи и я питам, какво да има на календара, Богородица или Исус и тя се смее благо и ми казва, не, защо реши на тях, тях купуваш само ако има малки деца, аз искам на тримата апостола. Аз извадих лист хартия и тя ми продиктува всички подробности около това как трябва да изглежда календара, от които се сещам твърде малко, но първото беше, че трябва да има златно покритие в краищата, после да е чист...

След това аз се връщам в двора и хора от селото работят в него. Изведнъж се появява зелена змия, която е много агресивна и без мен всички познават. Тя започва да се върти и да търси храна, намира нещо, усуква се, изяжда го и тръгва към мен. Аз нямам никакъв страх от нея и само я гледам, тя изкача над мен и отива в друг двор.

После се събудих.

............

Смятам го, защото в съня си четех Завета, и свързах се с теб, а ти ми даваш дати от календара. Затова ще те помоля да ми разкажеш съня си.

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.


pavli82

  • photo-thumb-7241.jpg
  • Участници
  • 60 Мнения:

  • Пол:Жена
  • Местоположение:София
  • Интереси:Силва УлтраМайнд ЕСП Систем, Силва Метод, регресивна хипноза и хипнотерапия, българска цивилизация, рисуване

Изпратeно 08 март 2012 - 20:29

В съня ми - който се случва някъде около 2005 година - та в него аз съм си на село и е нощ, стоя на стълбите пред голямата ни къща и гледам в посока през нашия та към съседския двор. Виждам очертанията на дърветата, оградите, постройките. Малко над оградата в ляво на хоризонта и съвсем близо сякаш можех с ръка да я докосна имаше огромна Луната - но някак си беше несветеща и ярка, както при пълнолуние, а сива с различни светли и тъмни зони по нея, и сякаш светлина извираше от вътре й, от самата нея, беше огромна и жива. Сякаш беше кацнала току над оградата.

До нея малко по-ниско и дори още по-близо беше планета с пръстен. Много красива. Дълго време я смятах за Сатурн, защото не знаех, че и Юпитер има също пръстен. Когато в съня си видях тези планети имах желание да протегна ръка и да ги докосна, невероятно чувство беше, от онези моменти, в които само можеш да се изпълваш от красотата и живота, които струят около теб.

След като се полюбувах на планетите, както си стоях на стълбите и някакси случайно погледа ми се измести малко по-нагоре към нощното небе и в дясно. Там на фона на черното небе си стоеше един правоъгълен триъгълник очертан с бледо синкав цвят, просто геометричната фигура правоъгълен триъгълник - това ме изуми, аз като ученичка обожавах математиката, и може би почудата ми, че виждам геометрична фигура на небето ме е накарала да запомня съня, това беше най-необичайното явление, което съм виждала. Така изкарах няколко секунди да му се дивя и чудя.

И пак погледа ми вече се измести право нагоре все едно гледам почти над главата си нагоре към цялото нощно небе - тогава видях сред всички звездички някаква активност. Случваше се следното нещо - от дясно на небето горе имаше куп звездички - така стояха по близо една до друга. От ляво имаше една продълговата форма - като 3 успоредни лъча, но изградени и формирани също от звездички, като в единия им край имаше също струпване и формата се разширяваше. Това което видях като активност беше - от дясно от купа звезди бавно се отделяха по една по две и тръгваха към лявата страна на небето към трите лъча от звезди и сякаш кацаха там, аз си го обясних все едно се скачват с нещо, все едно бяха кораби, които се отделяха и пристигаха. Всъщност и от двете старни имаше движение на звезди към противоположната страна.

Сега емоцията - когато видях картината най-горе ме обзе силно чувство на вълнение и някак си - хем се радвах, чувствах едно тържество в сърцето си, но имах и една частичка от мен, която знаеше, че връщане назад няма, че това което става също може и да е опасно, че има реална опастност за живота на много, дори за момент осъзнах че и моя живот не е в безопасност, но в същото време нещо, което съм чакала и е необходимо и важно да стане, важно за много неща и хора. Чувствах се сякаш е започнала война от невероятен мащаб - макар че едва ли е това - просто чувството е трудно да се опише - нещо огромно, по-голямо от всеки отделен човек, за това и емоцията ми беше силна - никога не съм изпитвала такова нещо в будния си живот.

Минаха много години, а аз никога няма да забравя този сън, често мисля за него. Започнах да се интересувам от свещена геометрия, от астрономия, съзвездия и т.н. всичко за да намеря следа към моя сън и да си обясня какво видях.

Усилията ми и търсенето ми даде доста резултати, попаднах на много интересни неща - но това което открих наскоро най-много съвпада със символите в съня ми. Знам че случайности не съществуват, дори несъзнателно ние правим неща, които имат дълбоки причини. А когато сме задали правилните въпроси към Вселената, то отговорите сами ни намират рано или късно :)

ето тук ти пращам линк към снимка на една моя картина (рисуването ми е само хоби) която нарисувах за да не забравя никога съня си https://www.facebook...&type=3 Мисля че самото рисуване припомня още повече видяното. не знам защо съм нарисувала малката червена планета, може би усещах че там е твърде празно на картината. Но след като видях в астрономическия сайт че планетата Венера е до Юпитер а цвета на Венера е червен сега си мсиля друго - може и явно да не си спомням от съня си да съм я видяла Венера но пък съм нарисувала именно нейния образ и то миналото лято още - без да подозирам че тази година ще намеря всъщност реално астрономическо явление което включва всички тези планети и съзвездието Триъгълник. И още нещо - потърсих за съзвездието Тръгълник и прочетох че бледосинкавия цвят е характерен.

- поне малко да ти даде визуална представа - ако съпоставиш информацията от астрономическия сайт който ти бях дала и двете снимки там на явленията през март - може да се види прилика - разположението на съзвездието Триъгълник, на Плеядите които са пак в дясната част на небето и едно над друго както в съня ми, а също и Юпитер и Венера в лявата част, дори Луната е в ляво от съзвездието Триъгълник (има я на втората снимка, която в астрономическия сайт се отнася за явлението в края на март - тогава луната е само лунен сърп, а по-голямата й част е затъмнена - това за мен обяснява защо аз не съм я сънувала ярка какато обикновено, а сива - на светли и тъмни сиви петна, възможно е точно заради това че това е било тъмната й част така да съм я видяла) https://www.facebook...&type=3

Може би ще ти е трудно първоначално да видиш приликите - но на мен това ми е в главата - аз се радвам че най после намерих този Триъгълник, който търсих толкова дълго. Не знам какво означава всичко, но вярвам че е прекрасно и е много добро за всички нас. Доверявам се на емоцията и чувството си от съня - каквото трябва ще стане и ще е най-доброто.

Ако не можеш да видиш снимките от фейсбук ми прати за приятелство и ще те добавя и ще ги видиш

"There is two ways to be the Light – one is to be the candle and the other is the mirror that reflects the candle."

Alex Collier


mecholari

Участник

  • photo-thumb-4648.png
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 466 Мнения:

  • Пол:Мъж

Изпратeно 08 март 2012 - 22:59

pavli82, на 08 март 2012 - 20:29, каза:

ето тук ти пращам линк към снимка на една моя картина (рисуването ми е само хоби) която нарисувах за да не забравя никога съня си https://www.facebook...&type=3 Мисля че самото рисуване припомня още повече видяното. не знам защо съм нарисувала малката червена планета, може би усещах че там е твърде празно на картината. Но след като видях в астрономическия сайт че планетата Венера е до Юпитер а цвета на Венера е червен сега си мсиля друго - може и явно да не си спомням от съня си да съм я видяла Венера но пък съм нарисувала именно нейния образ и то миналото лято още - без да подозирам че тази година ще намеря всъщност реално астрономическо явление което включва всички тези планети и съзвездието Триъгълник. И още нещо - потърсих за съзвездието Тръгълник и прочетох че бледосинкавия цвят е характерен.

- поне малко да ти даде визуална представа - ако съпоставиш информацията от астрономическия сайт който ти бях дала и двете снимки там на явленията през март - може да се види прилика - разположението на съзвездието Триъгълник, на Плеядите които са пак в дясната част на небето и едно над друго както в съня ми, а също и Юпитер и Венера в лявата част, дори Луната е в ляво от съзвездието Триъгълник (има я на втората снимка, която в астрономическия сайт се отнася за явлението в края на март - тогава луната е само лунен сърп, а по-голямата й част е затъмнена - това за мен обяснява защо аз не съм я сънувала ярка какато обикновено, а сива - на светли и тъмни сиви петна, възможно е точно заради това че това е било тъмната й част така да съм я видяла) https://www.facebook...&type=3

Може би ще ти е трудно първоначално да видиш приликите - но на мен това ми е в главата - аз се радвам че най после намерих този Триъгълник, който търсих толкова дълго. Не знам какво означава всичко, но вярвам че е прекрасно и е много добро за всички нас. Доверявам се на емоцията и чувството си от съня - каквото трябва ще стане и ще е най-доброто.

Ако не можеш да видиш снимките от фейсбук ми прати за приятелство и ще те добавя и ще ги видишАз принципно се въздържам да говоря за неща, в които не съм сигурен. Когато видях светлинката в съня си, си мислех, че това не е звезда а е планета и е ярка като Венера. След това я взех за Юпитер и по- късно , че кораба има форма неговата форма. Интересно е как спомена ми изчезна от съзнанието ми и след това се появи. Смятам, че планетата си е на мястото в картината ти.

Друго, което искам да ти кажа е че вчера, когато се прибирах имах идеята и се молех "Господи, изяви ми се чрез звездите! Господи, изяви ми се, чрез Луната!" (а първо пез едно коте , което погалих на улуцата :) )Интересното е , че я видях Луната много голяма. И след няколко минути , когато я загледах пак беше много по- мъничка.Докато беше голяма петната във нея се движеха сякаш сама излъчваяе някаква активност. Дойде момент когато видях кръста на нея. Нали знаеш "Вярвам Господи, помогни на моето неверие..." Помислих си, че съм си изфантазирал кръста, защото това съм търсил и искал да видя. Но Луната напълно съм сигурен, че беше голяма а по-късно малка.

Между другото, днес се чете Духът на истината се обливаш във синьо, в светлия нюанс. Това е цвета на твоя триъгълник.

Виж сега, аз понякога отварям книги на Учителя, както и Библията и Завета, и питам конкретен въпрос. Този път беше "Какво ще кажеш за този сън?(твоя).:

......

Пророкът преди хиляди години е говорил, че Духът на Господа Йехова ще бъде с него да благовества. Какво да благовества? – Разумното. Вие, които ме слушате днес, трябва да знаете, че спасението на човечеството не седи в никакви църкви. Спасението на човечеството не седи в никакви хора, в никакви светии, в никакви ангели. Светиите, ангелите, добрите хора на земята – това са само служители на Бога. Спасението на света седи в Бога, Който е направил света. Този Бог има три атрибута – Любовта е Негова същина, Мъдростта е Негова същина, Истината е Негова същина. Те излизат само от Него. Там, откъдето излизат тези три велики добродетели, се проявяват всички други неща. Следователно спасител в света е само Бог. Той обема и прониква всички. Всички същества – от най-висшите до най-низшите сфери – слугуват на този велик Бог. И ако искате, вие можете да Го опитате. Как? Обърнете се с всичката си душа, с всичкото си смирение към Него и кажете: “Господи, тъй както всички светии Ти служат, тъй както всички ангели Ти служат, тъй както всички добри, праведни хора Ти служат, така и аз с техния дух се обръщам към Теб, изяви ми се!” Опитайте Бога така и ще видите, че Бог е верен. Ако решаваш някоя трудна задача, Бог ще те осветли. Ако си болен, Бог ще внесе в тебе здраве. Ако имаш някое терзание, което смущава душата ти, пак се обърни към Бога. Работи и чакай, Той ще ти изясни тази велика Истина. Не бързайте, може да почакате още хиляди години. Чакали сте толкова, ще почакате и още – това нищо не значи. Времето и пространството – това са само условия, при които Бог може да се изяви в разумния живот. Само по този начин можем да се повдигнем. Каква полза, ако бързаме и изгубим всичко?(131, с. 180)

стр.7 от Учителя за Библията том 1

.....

Трите атрибута според мен са страните на триъгълника. И пак благовестие има.

Същото попитах и Завета и попаднах на Виолетовите лъчи. Това е Духът на силата. Смятам, че ще ти е лесно да ги разбереш, като ги прочетеш.

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.

mecholari

Участник

  • photo-thumb-4648.png
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 466 Мнения:

  • Пол:Мъж

Изпратeно 08 март 2012 - 23:35

pavli82, на 08 март 2012 - 20:29, каза:

Сега емоцията - когато видях картината най-горе ме обзе силно чувство на вълнение и някак си - хем се радвах, чувствах едно тържество в сърцето си, но имах и една частичка от мен, която знаеше, че връщане назад няма, че това което става също може и да е опасно, че има реална опастност за живота на много, дори за момент осъзнах че и моя живот не е в безопасност, но в същото време нещо, което съм чакала и е необходимо и важно да стане, важно за много неща и хора. Чувствах се сякаш е започнала война от невероятен мащаб - макар че едва ли е това - просто чувството е трудно да се опише - нещо огромно, по-голямо от всеки отделен човек, за това и емоцията ми беше силна - никога не съм изпитвала такова нещо в будния си живот.

Внезапно се сетих за последното си стихотворение. Тогава се помолих Господ да ме научи да пиша:

Есен

В дъхът на самотата се рубят шарени листа.

Студът се срадва в сивотата на среща със Духа.

Нещастни птици в простора, зъзнат посред полет.

Единици ще дочакат идващата пролет.

http://www.kaldata.c...blog&blogid=265

И Духът ще ви каже и открие по-дълбоките работи в Живота, които не се казват, а се дават непосредствено чрез Него.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Mecholari - какво да кажа - по-чести съвпадения и случайности скоро не ми се бяха случвали. Сега тъкмо мислех да споделя един сайт, който се е заел с идеята да публикува сънища на читатели, а и сън на моя приятелка е вече там, а той наистина си заслужава да се прочете -

http://cpd-kozloduy....87%D0%B5%D0%BD/

Относно моя сън - след като с теб си писахме и след като вчера цял ден ми попадат материали за сънища, статиии и приятелите ми повдигат темат реших, че трябва да споделя моя сън в пространството - енергия която явно и ти си усетил за да го публикуваш тук (точно към 9 вечерта седнах да си подредя информацията за съня - какво "съвпадение" точно тогава на теб да ти дойде желанието да го публикуваш тук :) Аз го изпратих на същия сайт по горе.

Картината на моя сън още преди време я качих тук в галерията -

А снимките на астрономическото явление са тук http://nao-rozhen.or...enomena/fr4.htm

Само ще допълня едно друго нещо - идеята да нарисувам съня си дойде също от сън миналата година.

Сънувах, че съм на една улица в някакъв град. Много ниско над улицата се появи космически кораб, толкова че виждах как точно изгледжа отдолу. Всички го видяхме, дори от него се отдели някакво малко летателно средство и тръгна към нас. След което съня ми изведнъж се промени, сякаш никой не си спомняше нищо и не говореше за това което сме видели, аз обаче си спомнях кораба на улицата. Правехме си обичайните неща от живота... докато един ден на улицата навън ме среща жена с червена рокля. Показа ми своите скици от периода, когато сме видели космическия кораб и какво е станало след това. Зарадвах се - казах й "Знаех си, че съм права, че наистина се е случило". На скиците не успях да различа кой знае какво - хора, палатки, което не беше най-важното. Обаче тя ми каза следното - "Помни винаги, когато искаш да не забравиш рисувай, само това ще те запази да не забравиш"

Тогава интуицията ми подсказа, че червения цвят е нещо важно и присъства в почти чернобелия ми сън за да ми обърне внимание към съвета на тази жена и да разбера, че е нещо много важно. Тогава реших да нарисувам картината.

За това на картината - себе си съм нарисувала с червена дреха, макар че въобще не помня какъв е бил цвета на моята дреха - бях погълната от цветовете на планетите :) , исках в нейна чест да го направя, че тя ми даде най-правилния съвет навреме.

Подобни на моя сън просто знам, че и много други хора сънуват. Надявам се някой ден да намеря и други, които са усетили това явление, което описах в съня си.

Всеки по своя си начин приема информация, която касае всички ни и в същото време е лична подготовка. Когато сънувах този сън живеех обикновен живот, нямах обкръжение, с което да говоря на духовни тематики, единствено в себе си усещах, че има нещо повече от това, което виждам и което живота на пръв поглед изглежда. Минаха повече от 5 години от тогава. Сега животът ми и средата ми е напълно различна.

Знам, че сънят е много хубав, даваше ми сили през цялото това време да търся и да се развивам в какви ли не сфери за да разбера повече и повече от символизма и значението му.

Редактирано от pavli82
Линк към коментар
Share on other sites

два пъти тази седмица сунувам синия цвят . първо видях сини очи на непознато лице(жена,която ми каза нещо със сериозен тон,а очите бяха почти стъклено студено сини),

и светло син камък- подобен по форма на тези по гръцкото море ( някак нямаше позиция в съня ми,просто мина в него,не беше на земята,или някой да го държи, камък предмет попаднал в сунуването ,)интересното е че беше необичайна краткотрайната му поява, но по странното за мен е че макар да сънувах, сякаш не сънуващата меги, а наблюдаващата съня си мегги се зачуди на камъка,дадох си сметка че сънувам сеедно съм будна - трябва да кажа че нямам идея за осъзнати , предизвикани сънищя и не зная още какви сънища,макар че сънувам и обичам да сънувам...

объркано се получи-сън,будност,сън....но не зная ка да го опиша състоянието в което сънуващия,знае че сънува това което вижда....

Линк към коментар
Share on other sites

Mecholari - какво да кажа - по-чести съвпадения и случайности скоро не ми се бяха случвали. Сега тъкмо мислех да споделя един сайт, който се е заел с идеята да публикува сънища на читатели, а и сън на моя приятелка е вече там, а той наистина си заслужава да се прочете -

http://cpd-kozloduy....87%D0%B5%D0%BD/

..............

Тогава интуицията ми подсказа, че червения цвят е нещо важно и присъства в почти чернобелия ми сън за да ми обърне внимание към съвета на тази жена и да разбера, че е нещо много важно. Тогава реших да нарисувам картината.

Да ти кажа какво прочетох 15 минути преди съня й:

.....

Закон за Любовта

Да възлюбиш ближния си като себе си!“ Не да го любиш, а да го

възлюбиш се казва. Казваме на български език: „възлюбвам“ и „любя“.

Думата „възлюбвам“ е по-силна от думата „любя“. Вие любите, но

не се възлюбвате. Любете се и се възлюбвайте! Във влюбването

има разлюбване, а във възлюбването няма разлюбване, в него има

един процес на възрастване. Сродните души са двата полюса, дето

се ражда животът. Само когато намериш душа, сродна на твоята,

която да съставлява противоположния полюс на твоя живот, само

тогава ще има растене и ще започне истинската еволюция. ... Как-

то върви сегашната еволюция, тя е еволюция на кармата, или аз я

наричам изплащане на кармата. Ние вървим по един правилен път

и няма да се мине много, ще влезем в пътя на Божествената еволю-

ция; затуй аз ви подканвам да изпълните този закон и да намерите

ближния си. Намерите ли своята ближна, сродна душа и обичате

ли я както себе си, ще бъдете в Божествения път. Като намерите

тая душа, няма да я целувате, няма да я барате и пипате, а само

отдалеч ще я гледате. [54]

Вие казвате: „Ние сме християни.“ Оставете се от вашето

християнство. Християнинът е човек, който е завършил своята

еволюция. Христос е човек, който е завършил своята еволюция,

който разбира законите на природата, законите на Битието. Един

човек, който казва: „Даде ми се всяка власт на небето и на земята“,

този човек знае как да постъпи в своята власт. Вече няма да упот-

ребяваме старите методи в живота. Има два метода, два начина

за живеене: единият метод е ограничението – то е законът, то е

механическото. Другият метод е по закона на Любовта. [55]

Божественото и животинското са свързани едно с друго в

човека, и едни почват със стария човек, а други с новия човек. Павел

казва: „Кой ще ме избави от този закон на плътта?“ Кой закон? Жи-

вотинският закон. И после казва: „Благодаря, че добих туй знание“.

Как? Чрез закона на Любовта. Защото само Любовта може да ви

37

освободи. И само когато Любовта влезе като една сила във вас, вие

няма да напускате дома си, но ще бъдете толкова силни, че всичко

ще се разтопи под нейните трептения; всички тия въжета, желез-

ни вериги, с които сте обвързани, под огъня на тази Любов ще се

стопят – и вие ще бъдете свободни. И ако аз проповядвам за Лю-

бовта, то е, за да може тази Любов да разтопи вашите вериги. А

аз виждам много вериги около вас. [56]

...............

На това попаднах, защото си мислех за Венера и начина по който се проявява в картината и съня ми. При четенето на Духът на любовта се обливаш със светлият нюанс на червените лъчи. Това е хипотенузата на правоъгълния триъгълник, защото е най-голяма.

Сега започвам да разбирам "се рубят шарени листа". Сякаш скрил се е в “рубят" мъничък рубин.

Линк към коментар
Share on other sites

и светло син камък- подобен по форма на тези по гръцкото море ( някак нямаше позиция в съня ми,просто мина в него,не беше на земята,или някой да го държи, камък предмет попаднал в сунуването ,)интересното е че беше необичайна краткотрайната му поява, но по странното за мен е че макар да сънувах, сякаш не сънуващата меги, а наблюдаващата съня си мегги се зачуди на камъка,дадох си сметка че сънувам сеедно съм будна - трябва да кажа че нямам идея за осъзнати , предизвикани сънищя и не зная още какви сънища,макар че сънувам и обичам да сънувам...

Това е ключ за да разбереш съня ти:

Откровение 2:17

Който има ухо, нека слуша що говори Духът към църквите: На тогова, който победи, ще дам от скритата манна; ще му дам и бяло камъче, и на камъчето ново име написано, което никой не познава, освен оня, който го получава.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря можеби наистина отговора е в 2 глава , в такъв случай - синият цвят какво име би имал,?

и още нещо- как би се тълкувало това действие което се прави при баенето, това на което се плюмчи палеца и се потърква на челото .

и какво значи белязване на челото с червено петно като от кръв ,''кръвта'' взета от казан.

бял циферблат,с числа и можеби и стрелки, тази подробност не улових в суня, но белия циферблат и числата ги виждах.в това време някой спореше с друг- 12 без петнайсе или 12 и трийсе.

странни сънувания, кратки ...

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря можеби наистина отговора е в 2 глава , в такъв случай - синият цвят какво име би имал,?

Светлосиният цвят си има име. Това е Духът на истината.

С баенето не съм запознат. Иначе на тайната вечеря Христос дава вино на учениците си и говори :“Пийте , кръв от моята кръв". Но това не означава, че виното е кръв. Или пък, че учениците му са вампири. Искам да кажа, че разбирането отнема време понякога. Затова, ще ги наблюдавам часовете, които ми ги даваш. Може и да разбера какво означават.

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже ми говориш за камъче като по гръцкото море и ми даваш два различни часа, пък ние имаме календар със дни,аз прочетох вчера за два библейки града. Прочетох и за Лот. Само той бил праведен. Интересно ми е какво ще се случи, защото в моя сън попаднах под водата на океана, но пък днес случайността ме отведе на тези редове:

Страшно е да се хвърлят гранати и бомби и да се чупят ръцете,

краката и главите на хората.

Това е от Учителя-обзорна книга.

Пък в стихотворението ми "нещастни птици зъзнат посред полет".

Случайността ме отведе и на следните редове:

Най-добрата песен от обикновената музика става едно окултно упражнение,

но никога не може да стане една окултна песен. Едно окултно упражнение може

да стане една най-добра песен, но една окултна песен не може да я преведете в една

обикновена песен. Това е немислимо. Ако изглаждате едно окултно упражнение,

постепенно ще му придадете характер на обикновена музика. Трептенията на

окултната музика са по-силни, по-мощни. Тяхната проникваемост е по-голяма.

Някои от големите музиканти се приближават към границите на окултната

музика, но те са малцина.

Окултната музика се отличава със своята крайна мекота, яснота,

картинност и природни образи.

Окултната музика е музика на Природата. Тя действа чрез картини и

образи. Всички картини в Природата са символи на онези живи сили и закони,

които работят в нея. За да проникне във вътрешната страна на Живота, човек

трябва да разбира тези образи.

В окултната музика дисонансите се допущат, за да пазят равновесие. Злото

от музикално гледище е един дисонанс в Живота. Дисонансът е потребен; след

него идва хармонията.

Между всички явления в Природата има тясна връзка, както между

тоновете на музикалните гами. Явленията в Природата са наредени по

законите за образуване на гамите. Тази последователност на явленията

наричаме природни гами. Измени ли се мястото на един от тия тонове, цялата

гама се изменя. Когато човек попадне в една от тия гами, когато хармонизира

силите на своя организъм, той влиза в Природата, разбира я, въодушевява се от

обстановката, която го заобикаля, неусетно започва да пее от дълбочината на

душата си. Това показва, че той е влязъл в хармония с природната музика. Той

приглася на Природата. Това значи да бъде човек в хармония с Божественото

в Природата. Няма по-велико изкуство и по-велика музика от изкуството и

музиката на Природата. Всички велики хора са превеждали от тази музика на

Природата. Те са я долавяли и изразявали в слово, песен, мисъл, дело, във всяка

своя постъпка. Това е смисълът на съвършенството – да се хармонизира човек

със силите на Великата Разумна Природа, да чува музиката на Всемира.

Понякога в нашите екскурзии из планините Учителя ни е спирал при някой хубав

ручей и е обръщал вниманието ни върху песента на водите между камъните. В някои места

тази музика е особено красива. На други места Той ни караше дълго време да разместваме

камъчетата, докато песента на водите стане хармонична, хубава. Музиката на Природата

се възприема не само с ухото, тя се възприема и с душата.

Мотивите в окултните упражнения са взети от Природата. Образите и ритъмът –

също. Учителя даде първото упражнение:

Сила жива, сила жива.

Кажи ми, кажи ми

де вода извира.

То има ритъма, чистотата, простотата и красотата на планински поток, който

скача по камъчетата надолу. Идеята е изразена приблизително. Природата е жива. Това

е мажорен мотив. Темпът е жив, ободряващ. Като се пее това упражнение, то внася в

човек Живот, събужда Сила. Думите са прости, ясни, будят красиви образи и картини.

116

Учителя казва:

Живи картини дава само живата светлина, те са незабравими. Следователно

музиката ще ви помогне, щото онова, което е заложено у вас, да се развие, за да

можете да си създадете новите образи. Външният образ трябва да бъде красив,

но той трябва да има идея.

Като казваме де вода извира, ние търсим Извора, Високия извор. Това е образец на

окултен мотив. Във втората част на упражнението мелодията и ритъмът се сменят.

Скръбта си ти кажи,

сърце си ти отвори

на слънчеви лъчи.

Тук вече имаме едно състояние на скръб. Това упражнение е метод да се превърне

едно негативно състояние в положително, да се използват отрицателните сили за творческа

работа. Скръбта се ражда от липсата на Светлина. Дойде ли Светлината, скръбта изчезва.

Слънцето лекува скръбта.__

Колебах се дали да го публикувам , но след това намерих:

Дойде ли някаква мисъл за Бога, сърцето ви да трепне, душата ви да се

изпълни с великата Негова Любов! Погледнете ли към небето с всичките негови

светила, погледнете ли към хората и към всички същества, да почувствате, че

във всичко това се проявява Божията Любов!

Да обича човек Бога, това подразбира, че Бог трябва да бъде идеал за човека

и той да е готов при всички условия на живота си да жертва всичко заради

Него.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря mecholari -

, защото в моя сън попаднах под водата на океана
а аз се плаша от нея

-цитатите са прекрасни.

имам нещо по темата с песните :

Живота е Тялото

Песента е Човекът

-нещо дочуто в някой сънищата ми...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Миналата вечер сънувах интересен съм ,но ми остана като спомен само едни цветни букви от някаква страница ,а по предишната правих любов с някаква красива жена .Интересно какво е тълкуването на тези символи .Също се сещам че имам от време на време сънища ,в които си пея или слушам някаква музика .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин сънувам, че с един колега българомохамеданин сме на студентски стол. Аз му казах, че руснаците са мръсно племе, понеже при Освобождението са дали Северна Добружда на Румъния и са взели в замяна Южна Бесарабия ( Сев. Добруджа е била населена главно с българи). Но сякаш имах чувството, че му говоря не за руснаците, а за помаците...Нещо взех да се оправдавам, казах че не всички руснаци/помаци са лоши, че руснаците са се проявили като мръсно племе в конкретната ситуация и попринцип не съм против тях руснаците/помаците. Всъщност, аз не смятам, че руснаците са мръсно племе, просто такъв беше сънят ми, нямам нищо против тях. Странното беше, че му казах, че сърбите са отказвали да приемат Северна Добруджа, а тази земя всъщност е дадена на румънците. :D

Сънувах и, че вторият ми братовчед от съня с немските овчарки е у нас и ми се хвали, че сигурно ще му дадат еди какъв си орден, понеже застрелял някакъв евреин екстремист дето е щял да открие или е открил стрелба по събралите се на политически митинг българи - можело е да застреля президента ( не съм сигурен, но този евреин може да е пратен от израелската държава). Та братчедът се кефеше, че е успял да го застреля ( в съня си видях застрелването) и че сигурно може да му дадат еди какъв си орден за награда (не помня името, но той сякаш не вярваше, че ще му го дадат, помня че беше престижен орден). Сънувах и Божидар Димитров, и че той е бил съветник на предишния президент, но е съветник и на настоящия ни президент.

..................................................................................................................................

Булдогът Петър

Вчера сутринта сънувах, че съм в двора на баба ми. С един братовчед на мой братовчед (братовчеда на братовчед ми се казва Петър - дали пък това, че съм сънувал името "Петър" не е свързано с думата "камък" понеже "Петър" значи "камък" на латински).

Та с въпросния Петър виждахме кадри от играта "Мортал Комбат". Той, явно вдъхновен от играта, ми предложи да се бием и аз се съгласих. Аз щях да бъда черния герой от играта (?), а той майче ...някакъв бял - като че ли. Петър се превърна в булдог и ми се нахвърли. Захапа ми и двете ръце като че ли, но дясната със сигурност беше захапана. Започнах да го удрям в цимента (булдоците са малки, но силни кучета), удрях удрях и накрая се отскубнах...майче го убих... Ръцете ми бяха в рани от зъбите му.

БУЛДОГ

- Ако сънувате

булдог

- пазете се от завистта на някой ваш приятел; ако го водите, ласкаете - имате верен приятел.

Източник : http://www.sanownik....E%D0%93%20.html

Да сънуваш как

животно

се превръща в човек или обратно, е предсказание за големи неприятности, за сбъдване на най-лошите ти страхове.

:3d_013:http://www.sanownik....0%BD%D0%BE.html

Сънувах и как тичам към някакъв замък и ме гонят. Влязох вътре и продължих да бягам, някой откри огън по мен, но не ме уцели - стреляха към гърба ми. Спрях се на едно стълбище при едно русо момченце с пушка - може да е бил брат ми от един друг сън. :D Момчето застана на моя страна и взе да стреля по нападателите ми, които обаче не виждах. Абе имам чувството, че същото това пишлеме стреляше и към гърба ми, когато влизах в сградата...От друга страна като се събудих, мислех че съм бил преследван от полицаи.Преди да вляза във въпросния замък, мислех че съм в някакъв друг град - Пловдив ли, Стара Загора ли...абе не знам. Бях гледал вечерта "Транспортър" и това сигурно ми е повлияло - може да съм сънувал, че съм се телепортирал, или че билетите са станали много по - евтини, или че аз имам повече пари (хрумна ми, че и друг път мога да поемам такива безсмислени на пръв поглед пътувания).

Сънувах, че с един луд вървим към моята квартира - непознат луд. Също така видях на една поляна, разположили се насам натам цигани, които на плазмени телевизори гледат представянето на Софи Маринова на "Евровизия". :lol: Помня че в съня ми наричах циганите "мангали", но не контретно тия технологизираните от полянката, ами по принцип.

А в един от по - горните сънища, в който ме спаси един съдия, един от каратистите ми връхлетя отново - при все, че се беше спрял заради служителя на закона. Щеше да ме смачка, но пак се спря заради съдията, който пък беше седнал на един стол намиращ се на по - високо място : може би подиум.

Ако кучетата са чужди, ако те ухаят или разкъсат дрехата ти - пази се от неприятности и врагове, които ще се стараят да отнемат нещо твое.
Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

сънувах продължение на сън и ми е интересно как бихте го разтълкували:

Сънят начало:

"Публикувано: от catch22 on 06 юли 2010 - 18:04 in Сънища. Осъзнато сънуване. ОИТ

Здравейте отново,

сънувах сън, който не мога да разтълкувам и много бихте ми помогнали със съвети.

Аз вървя, в съня ми вече от години, и стигам до едно изоставено планинско село. Вечер е, умората е огромна. Виждам една къща, с плевня. Тя е изоставена. Между къщата и плевнята има дървена маса с дървени пейки. Насочвам се към едната пейка и сядам, за да почина. В този момент чувам шум и виждам огромна океанска костенурка, която идва към мен, сякаш за да ме нападне. Аз си казвам, не се страхувам от теб и я взимам. Страшно е тежка. В момента, в който я повдигам, се обръщам и виждам огромен вълк, който ме гледа и бяга напред назад. Аз си казвам, аз не се страхувам и от теб и го гледам. В този момент се появява огромна мечка. Това вече ме стряска много и аз се качвам на пейката, а после на масата, като държа огромната костенурка с насочена глава към мечката. Костенурката започва да се опитва да захапе мечката, а тя се изправя на задните си крака и размахва лапите си заплашително, ревейки. Но аз стоя и използвам костенурката като оръжие, а вълкът просто наблюдава.

Мечката се пуска на предните си крака след секунди и всички стоим и се гледаме, а аз не чувствам никакъв страх повече. След което пускам костенурката и тя си тръгва с мечката. Вълкът е там до мен и аз го знам това. Сядам на пейката, облягам се на масата и заспивам."

Сънят продължение:

Аз съм в непознат град, който е почти унищожен. Няма почти никакви хора, а аз вървя из улиците и виждам един непознат човек, на когото има доверие априори. Говорим си с него и си уговаряме среща. Той идва на срещата, след като аз обикалям града и идва с мечката от гореспоменатия сън, която върви до него на четири крака, съвсем спокойна, козината й е много бляскава, без грам агресия. Аз, обаче, изпадам в паника и тръгвам да бягам. Влизам в първия унищожен блок, затварям външната врата и крещя, че ме е страх. Той ми отговаря, недей се страхува, тя няма да те нападне, ти вече си я укротила. Аз продължавам да бягам, стигам до асансьор и се качвам, но тъй като всичко е разрушено, виждам как се издигам нагоре, а те - той и мечката, застават спокойни долу и ме гледат как се отдалечавам на 10 метра поне нагоре. Асансьорът спира тогава и ние просто се гледаме, а аз не чуствам вече никаква заплаха.

Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev1981,

много е възможно да имате възприятие на синестет, което още да не приемате в съзнателния си живот. Отидете на мястото, което Ви дава баланс и хармония и се освободете напълно.

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах да го удрям в цимента (булдоците са малки, но силни кучета), удрях удрях и накрая се отскубнах...майче го убих...
Относно булдога. На едно място плочките бяха разбити, а пръстта издълбана. Сякаш някой...беше предварително изкопал гроб...за животното. Взех да го блъскам в този гроб (докато още ме хапеше де), но то не пускаше. Майче по едно време и вуйна ми (леля му) се опита да го увещае да ме пусне, но то не склони и продължих да си го удрям, докато не ме изпусна. :D

Младеж подмамва зомбита в анархистки капан. Полицията безсилна. Русо зло. :lol:

Сънувам, че съм в някаква зала, голяма. Много легла - по тях налягали полицаи, в бели нощнички, болнички. :lol: До тях изправени стоят зомбита. Полицаите едни такива мекички, уплашени. Едно зомби май взе кредитната карта на един от полицаите и му каза, че ще му я върне. По едно време тръгнах навън и зомбитата гадни ме погнаха ! Изскочих на двора - наоколо сняг, гора ! Из храсталаците и дърветата се подават анархисти. Взех да крещя, за да може по - бързо да наизлязат и да ме спасят (то май аз май им служех като примка или просто случайно стана така, че да бъда гонен от зомбитата точно когато анархистите им правят капан). Взех да крещя, за да чуят, че е време да излизат :"Анархисти, анархисти !!!" Те наизскочиха - качулати, с шарени кърпи пред устите, в анцузи и с бухалки !! Черният интернационал. След малко се вкопчиха в прииждащите зомбита и настана люта схватка на живот и смърт. Аз се сражавах за анархистите, ползвайки снежни топки. Подмамих майка и дете зомбита в едно заледено езеро, чийто лед се пропука и цамбур... :lol:

Не помня какъв беше крайният изход от сражението, но май ги спукахме от бой. Браво на момчетата, много приятно ми стана като видях как наизлизат от горичката и че няма да съм сам и в тази битка. Най - накрая ! Е, и вчера май не бях сам...май май...но онова русото момченце стреляше в празното, а и май преди това ми стреляше към гърба (но не съм сигурен). Но тази сутрин за пръв път видях реална, масирана подкрепа.

След това сънувам, че съм някъде си и гледам телевизия, новини. Дават за анархистите. Казват, че много групи от Анонимните са си сменили имената и ще се включат в предстоящите избори (анархистите по принцип не участват в избори :mellow: ). Видях една крещяща агресивна анархистка групичка и ме хвана шубето - макар преди малко да им симпатизирах си. Мина ми през ума :"В смутни времена живеем". Водачът на групата беше рус, със сини очи и разкривено от злоба лице ! Русо зло.

Сънувах, че съм в квартирата ми и на дивана е седнал един русоляв непознат тип...Да не би да е този от преден мой сън :

Сънувах, че с един луд вървим към моята квартира - непознат луд.
...Лудият беше русоляв.

Аз и една...колежка... :) бяхме седнали на масата. Този русолявия на дивана майче и подхвърли, че аз съм откраднал някакъв неин тест и съм го дал/продал в Щатите. Тя му се върза - беше подразнена, разстроена. Обвиняваше ме за това и за...т.н.Аз се оправдавах, казах и че не е вярно, обяснявах се, разяснявах, но тя продължаваше да смята, че аз съм и гепил теста ( сънувах я и на друго място - беше облечена, както беше облечена вчера). Русият сякаш нарочно ме закопаваше пред нея. Имам чувството, че само аз го виждах, но не и тя. Рус...русо зло. Уточнявам, че сънуваното в квартирата момиче не е русо. Русо беше обаче момченцето с пушката от минал мой сън. Русо беше и братчето ми от друг минал сън. Вчера пък говорех за руснаци.

Една друга колежка пък, си говореше с непозната преподавателка за някакво лекарство, на което първата и третата буква са "н" - колежката майче каза, че го ползва (а може да да го е давала на свое животно - не помня), но не му помнеше името - помнеше първите три букви и се мъчеше да се сети и за останалите (преподавателката знаеше името, но не го казваше) - аз пък не запомних втората буква от трите, които каза момичето. Колежката руса...

Някаква бабичка пък се подразни, че и пускам музика под терасата. :3d_052::D

Видях една крещяща агресивна анархистка групичка и ме хвана шубето - макар преди малко да им симпатизирах си. Мина ми през ума :"В смутни времена живеем". Водачът на групата беше рус, със сини очи и разкривено от злоба лице !
Помислих си:"Те са лоши като тези, срещу които се борят. Хората от бялото братство действат с по - меки методи." Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev1981,

много е възможно да имате възприятие на синестет, което още да не приемате в съзнателния си живот. Отидете на мястото, което Ви дава баланс и хармония и се освободете напълно.

Само че буквите всяка беше с няколко цвята и по скоро бяха йероглифи .

Линк към коментар
Share on other sites

Pavli82, намерих още нещо , което свързвам със съня ти:

В Бик има два ясно изразени звездни купа: Плеядите и Хаидите. В Плеядите с просто око могат да се видят около 6-7 звезди, но броят на по-ярките от 17 звездна величина е около 500. Характерното за звездите в това съзвездие и в този звезден куп е, че всички те се движат Успоредно в пространството с почти еднаква скорост. Това е изключително важно за тяхното влияние, което дава подтик и устрем към ред и дисциплина.

В другия звезден куп - Хаидите, най-ярките видими с просто око звезди са 39, но общият им брой е около 200. В най-гъстата част на този звезден куп се намира червеният гигант Алдебаран - най-ярката звезда от цялото съзвездие Бик, от 0,85 звездна величина. Алдебаран има диаметър 50 пъти по-голям от този на Слънцето и светимост 400 пъти по-голяма от неговата. Този гигант дава много ярък и силен белег върху влиянието на съзвездието Бик за голямата жизненост активност на всички процеси в организма на човек, при когото влиянието на това съзвездие е силно изразена Интересното в звездния куп Хаидите е, че всички звезди там се движат с непонятна за нас скорост, неотбелязвана в други звездни купове, поради което този звезден куп често се нарича „движещ си звезден куп”. С тази огромна скорост на звездите си той придава на своето влияние също голяма жизненост и възможност за притежаване на могъщи сили и господство над тях. Общо взето, двата звездни купа (както вече отбелязахме за Зодиакалните съзвездия, които имат звездни купове), придават със своите влияния освен това, което отбелязахме, но още и една мекота, топлота майчински чувства и ясно изразено отношение към красотата.

Астрология- Николай Дойнов

Линк към коментар
Share on other sites

Водачът на групата беше рус, със сини очи и разкривено от злоба лице ! Русо зло.
И разбира се, беше облечен в ...черно. :D Русият луд мъж/момче, може да ми е реален безплътен враг. Хрумна ми вчера, че може да се казва Ханс.

Днес сънувах, че вървя пеша към старата ми квартира и че съм на не повече от пет минути път от стаята ми. Обаче рекох явно да се направя на чорбаджия, нещо ме домързя и си хванах такси. Казах адреса, даже казах и къде се намира тази улица... (на не повече от минута возене от нея бяхме). В два без двадесет трябваше да хващам рейс за моя град, но първо щях да си взема багажа. Но таксиджията какво направи, нещо обърка пътя и се озова в моя град - даже не точно пред нас, ами през други улици караше, накрая ме закара у нас. Помислих си като гледах часовника показващ два и нещо, че съм си изпуснал автобуса или че няма да имам време да го хвана (ама аз си бях у нас де факто). А русият днес не ми се е вясвал. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...