Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Сънувах, че влизам в луксозна сграда, в която се помещава някаква богата секта. В дясно в коридора имаше бяла дълга маса и костюмар зад нея. Хрумнало ми бе, да се причисля към тях поне за два три дни (сякаш ме беше страх да е за повече, за да не ми промият мозъка, макар че не ми се вярваше, че ще могат). Бях чул, че са щедри в стремежа си да те закачат за тях и ми хрумна, че бих могъл да взема някакви пари от тях (леко може би се опасих, че биха тръгнали да ме търсят после...). Прекосих коридора и влязох в помещение, където имаше поне двама от тях (официално облечени). Видях нож, оставен на масичка.Грабнах оръжието и започнах да ги заплашвам, да спрат да тормозят хората и да спрат да им промиват мозъците. Странно, но не ги ограбих, а уж бях отишъл да пари. :D След това сънувам, че май съм в голям физкултурен салон. Сектантите се появяват. Решили са да ме натопят за някакво убийство извършено от тях самите. Донесли мои ръкавици, сак с някакви вещи вътре. По тези неща има моите отпечатъци, техните не са оставени - ползвали са ръкавици. По някакъв начин решават да ме натопят с тези вещи и отпечатъците ми по тях - може би това са уж неща, които уж аз съм уж оставил на местопрестъплението. Аз си сложих ръкавици и си взех нещата, за да не могат да ги дадат на полицията - даже май изтрих отпечатъците по тях.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Сънуах ,че съм на изпит ,бяхме в някаква аула ,намирах се най горе ,като изпитващата учителка беше също горе както и бюрото и ,и проверката ставаше горе , бях готов първи ,две задачи имаше едната я реших а на другата ме върна да се подготвя още и след малко да се ява отново .След това трябваше да слезна надолу защото било решено всички студенти да със униформи заради случващото се в студентски град :) ,взех си една и започнах да се качвам по десните стъпала нагоре към изпитващата ,и като се изкачвах на левият ми прасец се появи малка рана ,но и сложих слюнка защото знам ,че помага при рани и се пооправи ,задминах и две момичета ,които също се качваха нагоре като нещо се пошегуваха мисля че за раната ,после от раничката започна да тече малко кръв но я затворих раната отнова със слюнка и така свърши сънят :) .Но не беше лош сънят де .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Сънуах ,че съм на изпит ,бяхме в някаква аула ,намирах се най горе ,като изпитващата учителка беше също горе както и бюрото и ,и проверката ставаше горе , бях готов първи ,две задачи имаше едната я реших а на другата ме върна да се подготвя още и след малко да се ява отново .След това трябваше да слезна надолу защото било решено всички студенти да със униформи заради случващото се в студентски град :) ,взех си една и започнах да се качвам по десните стъпала нагоре към изпитващата ,и като се изкачвах на левият ми прасец се появи малка рана ,но и сложих слюнка защото знам ,че помага при рани и се пооправи ,задминах и две момичета ,които също се качваха нагоре като нещо се пошегуваха мисля че за раната ,после от раничката започна да тече малко кръв но я затворих раната отнова със слюнка и така свърши сънят :) .Но не беше лош сънят де .

Училище предполага житейски уроци които трябва да учиш Единият урок още не си го научил Изкачване и слизане по стълби е същото плюс показване на финансово състояние - ту има ту няма Униформата означава че се опитваш да се вместиш във някакъв калъп - да се впишеш във колектив , общество , някаква група от хора Раната на крака е отново свързана със финансите които ти отварят рана като ги няма или намалеят Плюнката е свързана със устата ,говора - опитваш се да оправиш положението със думи или да прикриеш истинското си финансово състояние като се притесняваш от мнението на другите Кръвта показва че това не върши работа и че действаш неправилно

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

сънувах продължение на сън и ми е интересно как бихте го разтълкували:

Сънят начало:

"Публикувано: от catch22 on 06 юли 2010 - 18:04 in Сънища. Осъзнато сънуване. ОИТ

Здравейте отново,

сънувах сън, който не мога да разтълкувам и много бихте ми помогнали със съвети.

Аз вървя, в съня ми вече от години, и стигам до едно изоставено планинско село. Вечер е, умората е огромна. Виждам една къща, с плевня. Тя е изоставена. Между къщата и плевнята има дървена маса с дървени пейки. Насочвам се към едната пейка и сядам, за да почина. В този момент чувам шум и виждам огромна океанска костенурка, която идва към мен, сякаш за да ме нападне. Аз си казвам, не се страхувам от теб и я взимам. Страшно е тежка. В момента, в който я повдигам, се обръщам и виждам огромен вълк, който ме гледа и бяга напред назад. Аз си казвам, аз не се страхувам и от теб и го гледам. В този момент се появява огромна мечка. Това вече ме стряска много и аз се качвам на пейката, а после на масата, като държа огромната костенурка с насочена глава към мечката. Костенурката започва да се опитва да захапе мечката, а тя се изправя на задните си крака и размахва лапите си заплашително, ревейки. Но аз стоя и използвам костенурката като оръжие, а вълкът просто наблюдава.

Мечката се пуска на предните си крака след секунди и всички стоим и се гледаме, а аз не чувствам никакъв страх повече. След което пускам костенурката и тя си тръгва с мечката. Вълкът е там до мен и аз го знам това. Сядам на пейката, облягам се на масата и заспивам."

Сънят продължение:

Аз съм в непознат град, който е почти унищожен. Няма почти никакви хора, а аз вървя из улиците и виждам един непознат човек, на когото има доверие априори. Говорим си с него и си уговаряме среща. Той идва на срещата, след като аз обикалям града и идва с мечката от гореспоменатия сън, която върви до него на четири крака, съвсем спокойна, козината й е много бляскава, без грам агресия. Аз, обаче, изпадам в паника и тръгвам да бягам. Влизам в първия унищожен блок, затварям външната врата и крещя, че ме е страх. Той ми отговаря, недей се страхува, тя няма да те нападне, ти вече си я укротила. Аз продължавам да бягам, стигам до асансьор и се качвам, но тъй като всичко е разрушено, виждам как се издигам нагоре, а те - той и мечката, застават спокойни долу и ме гледат как се отдалечавам на 10 метра поне нагоре. Асансьорът спира тогава и ние просто се гледаме, а аз не чуствам вече никаква заплаха.

Мисля че имаш някакъв стрес , уплашила си се от нещо за което може и да не си спомняш Възможно е това да е било преди първият ти сън Времето ти е заличило спомена и страха но той е вътре във теб и напомня за себе си Незнам дали вярваш във тези работи но едно баене ще свърши работа

Имах такъв случай преди години Когато бях малка се изплаших от една котка Известно време след това заеквах После мина време заекването изчезна Минаха години и спомена за случката изчезна Веднъж страха напомни за себе си без да си спомням от какво е Заведоха ме да ми баят със брашно на стена На стената се оформи една хубава котешка глава Чак тогава си спомних случката Страха изчезна

Линк към коментар
Share on other sites

Пак библия.

Христо :

Публикувано: 27 декември 2011 - 16:45

Сънувах, че съм откраднал Библията на бившия ми съквартирант. Съжалих за постъпката си и макар, че ми беше приятно да я чета, реших да му я върна.

Sorsi :

Публикувано: 27 декември 2011 - 20:28

Христо, според мен ти показва, че търсиш духовното с агресивно чувство насилстевно и искаш да придобиеш знания и сили за личността си и трябва да изправиш това желание да търсиш с любов, с желание да помагаш на другите, защото в духовното нищо не печелиш за себе си.

Днес може би за втори път в живота ми сънувах библия. Този път я намерих в чантата, с която ходя на училище. Беше мъничка, по - малка от кибритче. Надявах се, че друг няма да я види, даже бях доволен, че шансът друг да е види е много по - малък, защото е компактна, мъничка. Разлистих я и останах доволен, като видях че шрифтът е достатъчно едър, за да си я чета. С приятно чувство си помислих, че после като имам повече време, ще се захвана с четенето и. :)

Сънувах, че с колегите ми играем футбол срещу момчета от друг курс и ги побеждаваме.

После сънувах, че съм достигнал до финала на боксов турнир, ама май противниците ми в предните кръгове бяха някакви слаби - майче и момиче имаше(но не съм сигурен, че са били слаби). Стана време за финала - противникът ми беше по - висок, по - тежък и мускулест. Казах, че първо ще си сложа лещите и тогава ще се бия. Отлетях до бабето, за да си ги взема и се върнах. Надявах се още да ме чакат, надявах се да не си помислят, че ме е страх да се бия, така че бързах максимално. Върнах се, там си бяха. Обаче пак отложих финалния сблъсък - отидох до тоалетната (възможно е да съм изпитвал слаба нерешителност, но като цяло не бе ме страх и бях готов много да се бия). Влязох в тоалетната, свърших работа и тръгнах да излизам, но някакъв загаси лампите. Не помня дали излязох и ако съм излязъл, какво е станало, но пак ми стана малко неприятно, че ми се забавя мача и леко се притеснявах да не би да загубя правото си да се бия заради това бавене.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,сънувах сън в който бях на някакво групово събиране и имахме и учител в края на заниманието ни седнахме да се почерпим и трябваше всеки да изтегли късмет.Моят беше " Тишина,храм,учение".Днес цял ден се опитвам да си обясня какво може да означава -Тишина.

Предварително благодаря на всеки отделил от времето си да ми помогне да разбера съня си.

Най-голямото ми притеснение е значи ли това,че свише искат да продължавам да съм сама.

Поздрави,ноник

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ноник мисля че сънят ти е почти буквален Означава че трябва повече да почиваш и размишляваш във тишина Храм е тялото ти значи да му обърнеш повече внимание - здравословна храна , почивка , чист въздух , здравословни мисли и т, н, Учение означава да учиш уроците на живота Това не означава че свише искат да си сама , а да използваш това време за гореизброените неща Самотата не е случайност Тя е начин да разбереш че мислиш неправилно Когато промениш начина си на мислене самотата ще изчезне Не само в личен план И това не е до късмет ,а личен избор - съзнателен или несъзнателен

Линк към коментар
Share on other sites

Пак библия.

Днес може би за втори път в живота ми сънувах библия. Този път я намерих в чантата, с която ходя на училище. Беше мъничка, по - малка от кибритче. Надявах се, че друг няма да я види, даже бях доволен, че шансът друг да е види е много по - малък, защото е компактна, мъничка. Разлистих я и останах доволен, като видях че шрифтът е достатъчно едър, за да си я чета. С приятно чувство си помислих, че после като имам повече време, ще се захвана с четенето и. :)

Ще ти разкажа за един човек, който от около 5 години чете Библията. Той е печелил състезания по канадска борба и е тренирал над 20 години. Има впечатляваща физика. Иначе е завършил математика и информатика, и е преподавал в някакъв ВУЗ.

Вървял Тенчо един ден за работа (това не е сън) и изведнъж се отворило Небето в ярка Светлина. Той сложил ръцете пред очите си, но Светлината минала през ръцете му. И стоял така за около една минута, а първата му мисъл след това била, че трябва да чете Библията. След това обаче си помислил "Няма да търся Библия. Ще я чета ако ме намери." Отишъл на работа а там пазача чел някаква книга. Тенчо попитал:

-Какво четеш?

-Библията. И знаеш ли какво? Подарявам ти я...

И от тогава Тенчо чете Библията. А сега вдъхновено е започнал да рисува. "Ти си моя любим Син" е написал на една от картините.

Иначе преди време обещах на Pavli82, да й разкажа съня на Янко. Той се сънувал в един богато украсен дом, под който в светлини се къпел града. Облечен по "римско-гръцки" вървял сред богатите трапези и красивите жени ,а хората му отдавали почет. Излязал на балкона като господар на града презадоволен от всичко земно. Тогава се появила Светлината и той вдигнал ръка, и свел глава. Изрекъл :"Господи, прости на мене , грешния!"

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера сънувах бели зайци в клетки. Един колега им се радваше, че ще ги яде. :D

Днес сънувах, че една жена е бременна и ще роди някаква...кръстоска (хибрид между нея и животно) - може би кентавърче. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви попитам за един сън, стори ми се странен. Дълго време не можех да заспя и после явно съм се унесла. Бях на някакво място като сграда с големи зали и коридори, правеха някакъв ремонт. Тръгнах да си ходя от там и минах под нещо като жици, но подвижни, червени и сини. После разбрах, че това е ток, някакси знаех, че е променлив ток, като този на Тесла от филма Престиж. Удари ме и ме държа в напрежение известно време, по-силно и по-слабо на моменти. Беше неприятно, но когато ме пусна, се почувствах облекчена и заспах веднага и дълбоко. Беше толкова реалистично, поне усещането, че ме бие ток

PS: Имам котка, четох, че котките лекуват с ток и ултразвук, може заради това да е :)

Редактирано от ferbyce
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ferbyce мисля че сънят ти е предупреждение Единият вариант е че си много изтощена и физически и психически И тялото ти така да се каже е изпитало късо съединение Напомня че има нужда от почивка - зареждане Жиците ми дават повод да си мисля че става въпрос за сърцето - синята , а червената - мозъка Затова казвам и физически и психически Сградата със коридорите е тялото ти което се нуждае от " ремонт "

Другият вариант е този сън да е предупреждение за реално събитие Да повиши вниманието ти Да се пазиш от инциденти Аз мисля че по скоро става въпрос за първото тъй като после си заспала облекчена

Но ти сама най добре можеш да определиш за какво е предупреждението

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, наистина имам нужда от почивка. Сещам се, че преди да заспя се опитвах да си припомня защо не бива да да се оставям на чувствата за определено нещо и да си наложа да не се оставям. Може би съм прекалила и връзката сърце-мозък е дала на късо. Има смисъл отговора ти и за други неща и ме разплака, и ме успокои. Благодаря и всичко най-добро

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ^_^ ,

не знам как точно да започна, не знам дали това е темата, в която трябва да споделя това, но ще пиша тук и така, както тече мисълта ми.

Започвам със сън, за който се сетих днес, оставил дълбок отпечатък в съзнанието ми и осъзнах днес смисъла.

Когато бях 9-ти или 10-ти клас сънувах много стряскащ за възрастта ми сън, в който аз вървя между сгради, каквито не бях виждала никога, различни - високи и не много високи, целите в стъкла, сякаш нямат стени, а само стъкла, които са оцветени със сини нюанси. Всичко е около тях е много чисто, с чисто нови пътеки и до тях има направено изкуствено езеро, което е прекрасно. Няма никакви хора, никакъв живот. Всичко изглежда болезнено изкуствено и неприветливо. В момента, в който аз тръгвам да ги разглеждам, очите ми започват сами да се затварят и аз не мога да ги отворя. Опитвам се всячески да ги отворя, но те продължават да се затварят, аз, в един момент, вече не мога да ги държа отворени изобщо и изпадам в паника. Така се събуждам.

Преди година и половина се откъснах точно от това място. Чак днес осъзнах, че това е точно копие на мястото, на което съм работила - малък бизнес парк, с изкуствено езеро. Чуството, което изпитвах през цялото време, докато работех там, беше същото, което изпитвах в съня си, много години назад.

Процесът на осъзнаване е дълъг и за мен той премина на неосъзнавано ниво, чрез сънищата ми. Предполагам, че при всеки човек е така, но често същите се пренебрегват.

Чрез този форум аз се научих да не пренебрегвам моите сънища, да се уча от тях, да ги споделям и да получавам насоки, за което благодаря на всички, които са се опитвали да помогнат в разбирането им.

Преди си мислех, че когато даваш, дори и нищо да не получаваш в замяна, трябва да даваш, за да има баланс. За мен, за собствената ми личност, осъзнах, че това не е само така. Аз започнах да привличам положително настроени хора, от които струи благодат и работят с теб единствено с положителна енергия и внасят същата в общото дело, едва когато се превъзмогнах и започнах да се обичам такава, каквато съм, както и се научих да приемам хората такива, каквито са.

Това, което сънувах преди 2 вечери е съвсем различен етап от начина ми на сънуване и ,предполагам, е свързан с мрежата от енергия. Сънят ми е продиктуван от невъзможността да прокарам вода до място, в което съм сложила семена за разсад. Повече от 1 месец се чудя как да го направя.

Сънувам човек, облечен в синя памучна дреха, как стои пред мен и ми обяснява с подробности как се прокарва вода гравитачно от река.

Вчера сутринта го направих и наистина имаше вода, въпреки невероятния терен и страхотните деневилации по пътя.

Този пост го споделям, защото смятам, че хората трябва да вярват на вътрешното си Аз и да се вслушват в себе си, в сърцето си.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Публикувано: 12 март 2012 - 12:58

Тази сутрин сънувам, че с един колега българомохамеданин сме на студентски стол. Аз му казах, че руснаците са мръсно племе, понеже при Освобождението са дали Северна Добружда на Румъния и са взели в замяна Южна Бесарабия ( Сев. Добруджа е била населена главно с българи). Но сякаш имах чувството, че му говоря не за руснаците, а за помаците...Нещо взех да се оправдавам, казах че не всички руснаци/помаци са лоши, че руснаците са се проявили като мръсно племе в конкретната ситуация и попринцип не съм против тях руснаците/помаците. Всъщност, аз не смятам, че руснаците са мръсно племе, просто такъв беше сънят ми, нямам нищо против тях. Странното беше, че му казах, че сърбите са отказвали да приемат Северна Добруджа, а тази земя всъщност е дадена на румънците. :D

Да не би сънят ми по някакъв начин да е бил пророчески. Появиха се румънски териториални претенции. Аз съм съгласен да им дадем тази водна ивица, но да ни върнат Северна Добруджа. :D

Тази сутрин сънувах как аз и едно русо по - високо и по - младо от мен момче се бием с един мъж дебелак. Много се бихме и борихме - по едно време аз излязох навън и звъннах на Бърза помощ, за да дойдат, понеже предвиждах, че докато дойдат свинята вече ще е в тежко състояние (боят вървеше добре за нас двамата, но онзи не се отказваше). После се върнах и взех да помагам отново на русия ми ангел помощник. Даже сложих по - настрани едни ножове, за да не ги награби шишкото. Накрая моите и на момчето силите взеха все повече да отслабват, уплаших се, че онзи ще ни види сметката, защото не се отказваше и затова го...заклах. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера загубих пари поради мое и чуждо невнимание (не вярвам нарочно да ме е прецакала), днес също поради невнимание загубих пари. Сутринта сънувах, че порязах по шиите двама души, които ме нападнаха, а вчера сутринта сънувах, че убих с нож един дебелак. Тази сутрин, сънувах и как едно момиче ме порязва по дясната ръка.

ПОРЯЗВАНЕ - в съня е лош знак: ще търпиш загуби.

...

ПОРЯЗВАНЕ - Ако сънувате, че сте се порязали - злото ще ви избегне; ако друг се е порязал - ще имате безсънни нощи; ако вие порежете някого - ще загубите пари.

http://www.sanownik....%B7%D0%B2%D0%B0

Трябва да съм по - внимателен !!! :(

Сънувах и как след като порязах тези двамата, избягах в една мрачна гора (избягах, защото освен двамата, имаше поне още осмина, които не ми мислеха доброто...). В гората видях динозаври.

Ходиш ли в гора

- ще се колебае при взимане на важно решение. Луташ ли се из гората - трудности.

Сънуваш ли динозаври,предстоят ти постижения.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Не се обръщам конкретно към никого Когато сънуваш нож и въобще остри предмети има два варианта Единият е свързан със речта а другият е сексуален символ Зависи от останалата част на съня и от сънуващия Дебел мъж може да има също два варианта - дебело его или чревоугодничество Ако сънуваш че заколваш или пробождаш дебел мъж това означава че заради " дебелото " си его имаш остър език със който нараняваш единствено себе си Или че прекаляваш със храната и вредиш на тялото си Също така означава че имаш вътрешни противоречия от които трупаш агресия Може да има и други значения това зависи от сънуващия както казах и от целия сюжет на съня

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че съм гладна и съм на центъра на някакво градче... имаше много кафета с фаст фууд - бургери, дюнери, картофки - такива неща не съм яла отдавна и не исках... въпреки че бях доста гладна в съня - но реших да видя дали няма друга по-здравословна алтернатива - та в едно ъгълче на центъра мернах сладоледена къща - сладоледа от витрините си сменяше цветовете от розов, до бял до ярко зелен до жълт и т.н - и той не е много здравословно но не знам как реших да заложа на тази храна - поради липсата на друга - колкото и да бях гладна реших че фунийка сладолед ме нахрани по-добре от пиците и фастовете :) сега в реалност пазя едно разделно хранене с което не само че отслабвам ами и метаболизма и кръвното ми се подобриха - незнам дали има връзка

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Определено има връзка. Приеми съня си като една провокация и изпитание. В съня човек е лишен от избор и воля и по този начин разбираш как би действала ако правото да решава беше в подсъзнанието ти. Когато не позволяваш на един модел на поведение (в случая яденето на определени храни) да се прояви в будното ти състояние, остава единствената възможност този модел да се опита да остане жив чрез сънищата ти (когато волята и съзнанието са приспани). Но и това няма да продължи дълго, ако не му обръщаш прекалено голямо внимание. Аз след като отказах цигарите имах случаи на 4-5 сънища в които палех цигара (и то някои сънища бяха години след като спрях пушенето), но това не ми се отрази по никакъв начин, защото веднага след като се събудех, се дистанцирах от поведението си по време на съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Гарванче има връзка Мисля че си била наистина гладна затова си сънувала такъв сън Разделното хранене е много хубав метод за здравословно хранене но не трябва да гладуваш Тоест трябва да се храниш достатъчно че да не изпитваш глад Не съм много добре запозната но мисля че разделното хранене се състои във това да не смесваш храните а не да избягваш да ядеш определен вид Така че кафето , картофките ,сладоледа едва ли ще ти навредят

Линк към коментар
Share on other sites

^^ така е не трябва да се смесват - но в един дюнер или бургер например всичко е неразделно - не че не обичам но във него си има и картофки и месо и сосове освен ако изрично не каже човек да не слагат картофи но пак са си мазни неща за диетични хора :) - при разделното човек избира или месо и салата или картофки и салата и само 1 филийка хляб или въглехидрат само със зеленчуци или само плодове без нищо- тази 90 дневната разделна е така и явно вече дори и на сън неразделните смесеци не ме блазнят дори и при глад - сладоледа е позволен във въглехидратния ден така че го избрах като по-чистата алтернатива :) - но Станимир е прав че не трябва да обръщам внимание на тия неща и че съня е изпитание

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам човек, облечен в синя памучна дреха, как стои пред мен и ми обяснява с подробности как се прокарва вода гравитачно от река.

Вчера сутринта го направих и наистина имаше вода, въпреки невероятния терен и страхотните деневилации по пътя.

Този пост го споделям, защото смятам, че хората трябва да вярват на вътрешното си Аз и да се вслушват в себе си, в сърцето си.

Днес попаднах на нещо свързано с теб.

Учителят за Библията ,том 1

Духът и душата представляват велика тайна за човека. Когато човекът дойде до онова просветление на съзнанието си да разбере що е душа и що е дух, той ще намери и своя Учител, който ще го събуди. Този момент – събуждането на ученика от Учителя, представлява същевременно вътрешно мистично разбиране на нещата.(13, с. 95 и 97) .

Следващите редове са свързани с Този, Който води мечката. Той се отличава със това, че влизайки в човека, дарява го с мир и спокойствие. Ти вече познаваш гласа му, затова ще отвеждащ водата до семенцата, понеже е пролет, за да разцъфтят.

Йоан

10:3 Нему вратарят отваря; и овцете слушат гласа му; и вика своите овце по име и ги извежда.

4 Когато е изкарал всичките свои, върви пред тях; и овцете го следват, защото познават гласа му.

10:14 Аз съм добрият пастир, и познавам Моите, и Моите Мене познават,

15 също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете.

16 И други овце имам, които не са от тая кошара, и тях трябва да доведа; и ще чуят гласа Ми; и ще станат едно стадо с един пастир.

14:16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.

17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.

16:13 А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща.

14 Той Мене ще прослави, защото от Моето ще взема и ще ви известява.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Завчера сънувах, че майка ми се е замогнала и е купила голям черен джип за семейството ни. Едни мутри тръгнаха да ни преследват (нея и мен), за да ни изнудват за пари. Три пъти пробваха да ни убият, но не успяха. В два от случаите ни пази полиция, а в единия от случаите и наши близки бяха дошли, за да се бият за нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...