Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Често виждаме, не което е, а което другият ни предава като видяно. В случая този друг, този по-средник в съня е показан като ди-оптрични очила. Да виждаш "като хората" не е изкуство, не е и постижение.

Понеже в отношенията си с външния свят ние се взаимо-отразяваме, но и едновременно с това и пречупваме през "стъклото- очила" на себе си, се и "кривим". У всеки "живят" много "хора"- наши същности, които са ни "други", т.е. отцепени като чужди.

Прозрачното стъкло в сънищата, прилича на преграда. Уж всичко е видимо, но не и докоснимо. Уж всичко е пред-ставено, по-казано, раз-делено, но липсва сигурността на доказателство.

Рационализирането прилича на изместен фокус.

Линк към коментар
Share on other sites

Дали е моя заблуда или основателно наблюдение, но отново се улавям в това, което според мен е "сънно" говорено. Речта е символ, а символът е връзка, но не една, т.е. множествеността е скрита. Думите често се чуват някак, но рядко се вижда точно чутото.

Възвратната частица "се" преди глагола "прегръщам" в което описваш, ме провокира да ти пиша. Да се прегърнеш означава да се обхванеш и отделиш от останалото. Разгръщам, загръщам, прегръщам. Тук обаче да седиш в скут не е това, което веднага ти е хрумнало. "Скут" идва от скритост, скътване, запазване. Всъщност ти стоиш като зародиш между двама - този, когото уважаваш / сънят ти само е използвал образа му за да ти покаже друго и неговата жена, за която ти знаеш, но не виждаш/. Прилича ми на начеващо сътрудничество с "бащинството" на твоят Анимус - израстване - разгръщане, но може би и едно временно застояване, едно пре-гръщане, т.е. движение назад и навътре. Мисля, че "жената" на уважаваният от теб човек, която "знаеш" си самата ти след време, но не го разбрай като буквално предсказване. Това е символична "женитба". Прилича на пре-образ-яване. Всеки цветец е в "скута" на обвивката си преди да се появи. Трябва ти време за да се "стигнеш" като "зададен" образ.

Напълно възможно е хрумването ми, да е далеч от истината.

всъщност аз прегръщам човека на който седя в скута май не го казах правилно а не себе си

а и аз познавам и жена му наяве - и двамата ги познавам и на сън бях седнала в скута му се бяхме прегърнали двамата с него - жена му просто я нямаше - дори го целунах по бузата - на яве не бих си и помислила и няма как да стане - жена му е доста по-хубава от мен и той е много отдаден на нея - а и сме само приятели не би ми и хрумнало каквато и да била "женитба" с него нно наистина напоследък имам нужда от подкрепа - "бащинството" има връзка с истината доста

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Няколко вечери подред сънувам един и същи предмет, а именно очила, не слънчеви, а диоптрични. Едната вечер ги търсех, знаех, че съм ги изгубила, и в момента, който ги намерих изпитах облекчение. В друг сън те бяха счупени, почти се разревах като ги намерих, след това в друг отново ги търсех, но ги намерих пак счупени с извъртени дръжки и ги сложих, но виждах изкривено всичко и наобратно. През всички сънища имах усещането, че нещо не мога да видя като хората, не мога да го видя точно както е в действителност. Имате ли идеи какво значи това?

За мен сънят ти има пределно практическа насоченост: намираш се в състояние на несигурност и конкретно - търсиш истината за нещо. Знаем, че очилата се използват за корекции на зрението, в твоя случай - корекции на изкривена представа за нещо, дори на явна лъжа. Търсиш изход от това лутане, от тази неприятна за теб ситуация с помощта на компенсаторния механизъм на очилата.

Страх, че си ги изгубила - ами то е да изгубиш основание и смисъл за нещо, нещо което би ти помогнало да стигнеш до облекчение, на истина. В случая очилата са патерицата/оправданието, което търсиш. Не можеш да видиш - търсиш доказателства и не ги намираш.

Периодът ще отшуми, като намериш устои единствено у себе си, тогава и очилата вече ще са ти непотребни.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ти паднат Двеста Хиляди Лева !!!

Сънувах, че съм си у дома и в по - малкия от саковете ми съм прибрал двеста бона парици ! Сложил съм ги под един картон, който по принцип стои на дъното на по - голямото ми сакче. Обаче някакви монети се подаваха из под картона. Помня, че имаше поне една еднолевка. Хрумна ми, че трябва да ги прибера в плик. Не помнех да съм броял парите,но знаех, че са двеста и кусур бона..., кинтиии. :D:3d_166: Реших да ги преброя, да ги подържа в ръчички радвайки им се и евентуално да им намеря още по - сигурно местенце. Само аз знаех, че са там или поне предполагах, че само аз знам. Не знаех как съм ги придобил - с обир банков ли, как ли...Мина ми през ум, че може някой богаташ да си ги е изгубил и аз да съм ги намерил. Взех да си мисля, дали пък не са нужни някому, дали да не обявя, че ги имам, за да може ако някой ги е изгубил да му ги върна. Помислих си, че ако ченгетата ме разкрият, ще лежа в затвора. Мина ми и мисълта да изляза на улицата и щедро да започна да раздавам кинтите, но озъптих тази ми мисъл и реших да съм по - пестелив в помощта си към бедните. А идеята ми да давам пари на просяците, беше продиктувана не само от хуманизъм, но и от желание за демонстративност, изпъкване - щото щях да им давам по повечко, отколкото им дават минувачите по принцип, но в крайна сметка реших ако давам да е маааксимум по левче и то не на всички.

По едно време се озовах на студентския стол, там също разсъждавах какво да правя - мислех си :"Все пак сме в България - може и да не ме разкрият или ако ме разкрият да не лежа въобще в затвора, или ако лежа да е за малко." Хрумна ми, че може и да успея да избягам, ако тръгнат да ме арестуват. Не бях почнал да ги харча, мислех за всеки случай да изчакам, за да се поуспокоят нещата, в случай, че съм извършил обир. Мислех и да не харча прекалено много - хем да не привлеча внимание, хем да не свършат прекалено бързо. Мислех още, че може да започна да ги харча след завършването на вуза ( добър старт ще са ми) и след като започна работа в друг град - така шансът родителите ми или други хора да се досетят, че имам незаконни пари ще е по - малък. Много, ама много ми беше гот, че съм се сдобил с толкоз мангизи. Не бях чул по новините да говорят за случая, никой не ме търсеше (или поне не знаех някой да ме търси) - това ми даваше някакво спокойствие.

Сънувах, че на студентския стол питам някакъв бивш затворник, дали е вярно, че в затвора хората се превъзпитавали и ставали по - добри. Не съм сигурен какво ми отговори точно, но е факт, че в затвора не е попадал за втори път. Леко се притесних някой да не заподозре нещо заради любопитството ми към тези неща и да насочи полицията към мен (сякаш си помислих, че парите се издирват с все този, който ги е прибрал...).

Сънувах, че си говоря с познати (повече или по - малко познати), с които в последните години съм общувал малко или никак.

Бях и в града, в който уча - времето слънчево, приятно. Сънувах, че някакво момче се е самоубило близо до факултета, в който уча. Гледах видеозапис на който аз и един мой много слабо познат с който не съм общувал от не знам си кога, се шматкаме из един парк и си говорим приятелски. Бях и в квартирара ми : там бяха събрани като че ли всички духовни книги от регионалната библиотека. Бяха ми ги дали всичките за лично ползване, без да извадя дори един лев. Явно от симпатия са го сторили жениците. :3d_053: Помня, че си избирах и книга за четене.

Тръгнах към супермаркета от който пазарувам. Разминах се с една съученичка - гледах към нея, но тя към мен - не, подмина ме и не отговори на поздрава ми. Обаче като и викнах няколко пъти по име, тя ме чу (а може и от началото да ме е чувала, но да се е правела, че не ме чува) , чу ме, обърна се и ме поздрави, като каза че не иска да се спира да си говори с мен, защото не сме приятели и ще я е срам. После с летене влязох в супермаркета и при влизането лигаво казах :"пююююю". Кеф ми беше заради париците и се лиготех. Една от продавачките си помисли, че това е обида към нея и ме обвини, че я обиждам не за първи път. Обясних и, че това е лъжа, че не е права. Говорех със самочувствие от позицията на прав човек дето казва истината, а и от позицията на човек с над двеста бона...(не съм и говорел за пари, но те ми даваха допълнителна увереност). :3d_166:

Тя се разсърди и излезе от магазина. Нейните колеги взеха да я плюят и да се съгласяват с моите критики. Както в съня, така и след събуждането ми, аз си мислех какво бих могъл да направя с 200 000 лева.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Няколко вечери подред сънувам един и същи предмет, а именно очила, не слънчеви, а диоптрични. Едната вечер ги търсех, знаех, че съм ги изгубила, и в момента, който ги намерих изпитах облекчение. В друг сън те бяха счупени, почти се разревах като ги намерих, след това в друг отново ги търсех, но ги намерих пак счупени с извъртени дръжки и ги сложих, но виждах изкривено всичко и наобратно. През всички сънища имах усещането, че нещо не мога да видя като хората, не мога да го видя точно както е в действителност. Имате ли идеи какво значи това?

За мен сънят ти има пределно практическа насоченост: намираш се в състояние на несигурност и конкретно - търсиш истината за нещо. Знаем, че очилата се използват за корекции на зрението, в твоя случай - корекции на изкривена представа за нещо, дори на явна лъжа. Търсиш изход от това лутане, от тази неприятна за теб ситуация с помощта на компенсаторния механизъм на очилата.

Страх, че си ги изгубила - ами то е да изгубиш основание и смисъл за нещо, нещо което би ти помогнало да стигнеш до облекчение, на истина. В случая очилата са патерицата/оправданието, което търсиш. Не можеш да видиш - търсиш доказателства и не ги намираш.

Периодът ще отшуми, като намериш устои единствено у себе си, тогава и очилата вече ще са ти непотребни.

Благодаря ти за тълкуването. Права си за това, което пишеш. Убедих се, че сънищата са отражение на живота ни и не само :) . Всичко си има своята закономерност и обяснение, стига да може човек да ги види.

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах че седя и се прегръщам в скута на човек който харесвам и уважавам, но самия той е женен - на яве не бих го докоснала - в съновниците само бълват че флирта на сън е на лошо - надявам се да не е истина - не искам да се злепоставя пред него пък и прегръдката беше приятелска не толкоз от флиртови цели - на моменти напоследък имам нужда от приятелски прегръдки - иска ми се да чуя тълкуване различно от съновниците - а тез съновници онлайн са много странни човек трябва да сънува лошо за да се тълкува като добро и обратното ако сънува неща за които бленува е на лошо или го критикуват - не съм съгласна :)

Гарванче мисля че това е асоциация Мисля че оприличаваш някой човек във живота ти на този човек от съня ти Тоест притежава качества които харесваш във сънувания Или имаш нужда от точно такъв тип човек със такива качества затова сънуваш него без да имаш някакви интимни мисли за него

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко вечери подред сънувам един и същи предмет, а именно очила, не слънчеви, а диоптрични. Едната вечер ги търсех, знаех, че съм ги изгубила, и в момента, който ги намерих изпитах облекчение. В друг сън те бяха счупени, почти се разревах като ги намерих, след това в друг отново ги търсех, но ги намерих пак счупени с извъртени дръжки и ги сложих, но виждах изкривено всичко и наобратно. През всички сънища имах усещането, че нещо не мога да видя като хората, не мога да го видя точно както е в действителност. Имате ли идеи какво значи това?

Мисля че сънят ти е почти буквален Търсиш разрешение на някакъв проблем но не можеш да намериш решението Когато си мислиш че си намерила решението пак не си сигурна че е правилното Също така може и действително да имаш проблеми със зрението

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах една бивша приятелка. С нея бяхме се скарали преди няколко години, в съня ми тя ме попита дали й се сърдя. Аз й казах, че от години не й се сърдя, това беше. Почувствах някакво облекчение след това. Между другото от както се скарахме се случва да я сънувам няколко пъти в годината. Не знам защо нито мисля за нея, нито пък имам намерение да й се обаждам, че да я сънувам. Тя дори е последния човек, който искам да присъства в сънищата ми.

Редактирано от Ajna
Линк към коментар
Share on other sites

Сънят ми за парите и за това, че може да са ми от обир, се оказа ясновидски !!! Този сън, по - горе :

http://www.beinsadou...440#entry166140

Вчера може би сте гледали новините, а и сигурно още ще се говори за случая. В София, в студентски град е извършен банков обир, като са задигнати към 215 хил. лв.

Новината тук : "И банков обир в Студентски град"

http://www.webcafe.bg/id_1042149989

Моя сън го сънувах към 5 часа сутринта. Разказах го в сайта и го постнах в 9 часа и 4 минути сутринта ( сайтът показва, че съм постнал в 8:04 часа, но това е грешка, часът беше към 9:04). В квартирата нямам компютър, иначе можеше и по - рано да го разкажа. Телевизор не съм пускал преди да изляза (съквартирантът ми е свидетел), а и да бях пуснал нямаше да чуя нищо по случая, защото обирът е извършен както пише в статията "около 9.30 часа днес." Тоест, вчера към девет и половина - поне 25 мин. след като съм споделил съня в сайта. Някой може да каже, че аз по - късно съм редактирал информацията (понеже правих дребни промени), така че да пасне към истинския случай, но не е така. Имам свидетели - хората, които са прочели информацията, която съм постнал към 9:04 часа. През деня чух за обира, а вечерта разбрах и подробности. Направените от мен редакции са много дребни и не засягат същностното. Съвпадения :

Сън :

Да ти паднат Двеста Хиляди Лева !!!

Не помнех да съм броял парите,но знаех, че са двеста и кусур бона..., кинтиии. :D:3d_166:
Вчера през деня ми мина мисълта, че може да са били 207 хил. лв. - в съня аз знаех горе долу колко са парите, но сега не съм сигурен какво е числото, което съм сънувал като приблизителна стойност на сумата. Но ми се струва, че е към 207.

Обирджиите взимат около 215 хил. лв.

Това което в съня знаех със сигурност е, че парите са над 200 бона. Като съобщаваха новината, отдолу на екрана пишеше "над 200 хил. лв."

В съня си мислех, че може :

Мина ми и мисълта да изляза на улицата и щедро да започна да раздавам кинтите, но озъптих тази ми мисъл и реших да съм по - пестелив в помощта си към бедните. А идеята ми да давам пари на просяците, беше продиктувана не само от хуманизъм, но и от желание за демонстративност, изпъкване - щото щях да им давам по повечко, отколкото им дават минувачите по принцип, но в крайна сметка реших ако давам да е маааксимум по левче и то не на всички.
Като казвам повечко, мислех си го (но не съм го споменал), та мислех си го " по пет - десет лева" да давам. Пет - десет звучи като "петдесет". А обирджиите като са бягали са изпуснали петдесет хиляди лева. Един клошар (може би и просяк същевременно) се е опитал да прибере петдесет хиляди лева (пет-десет). Сънувах и че парите в сака ми може да са на някой богаташ дето си ги е изгубил. Е, тези двамата са ги изпуснали, което си е вид изгубване. Тук за клошара пише : http://paper.standar...&article=405991

Пиша толкова подробно, заради един човек с който ми се струва, че съм водил спор в друг сайт във връзка за ясновидските сънища (той е скептик на тази тема). Е, той пак би могъл да извърти нещата: да каже, че аз по - късно съм вмъкнал информацията и съм я нагласил към реалното събитие. Но аз си знам, че не е така - който иска да вярва, който не иска, да не вярва. Аз смятам, че има ясновидски сънища и този може би беше такъв.

П.п.: Сега някой да не вземе да ме обвини, че аз съм единия от обирджиите, или че аз съм знаел за обира, или че са си дали плячката, за да им я пазя. :D

Хмм, пък да не вземат онез двамата да се опитат да се свържат с мен и да ме помолят да им пазя парите... :3d_146: Представете си такава хипотеза : дават ми парите за съхранение,обаче после загиват в катастрофа...Никой друг освен мен не знае, че парите са при мен. :lol: Клиентите на банката - те ще си получат сумите, застраховани са им и ще си ги получат. Да му мисли застрахователя - ама няма само да прибира пари я, трябва и да дава. Пък и всички знаем как са възникнали тия ми ти застрахователни дружества. :D

Хмм, да не вземе да се окаже, че Системен е единият от обирджиите и че след малко на лс ще ми пише, че иска да ми прати плячката, за да я пазя. :D Хора, правя си шеги - не се обаждайте в полицията. Не съм замесен. :3d_146:

Относно часовника на форума : и в момента показва с един час назад. Правя това уточнение, защото обичам да съм точен - за мен е по - изгодно да излезе, че по - рано съм споделил съня. А ако не беше навикът ми да редактирам за щяло и нещяло и да се навирам в разни дребни странични детайли, сега историята ми щеше да звучи още по - достоверно.

Сетих се и че това аз съм сънувал като сума (май към 207 000) може и да е по - точно от това дето съобщиха по новините (към 215 000) - по новините не винаги казват точни и верни неща.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Няколко вечери подред сънувам един и същи предмет, а именно очила, не слънчеви, а диоптрични. Едната вечер ги търсех, знаех, че съм ги изгубила, и в момента, който ги намерих изпитах облекчение. В друг сън те бяха счупени, почти се разревах като ги намерих, след това в друг отново ги търсех, но ги намерих пак счупени с извъртени дръжки и ги сложих, но виждах изкривено всичко и наобратно. През всички сънища имах усещането, че нещо не мога да видя като хората, не мога да го видя точно както е в действителност. Имате ли идеи какво значи това?

Мисля че сънят ти е почти буквален Търсиш разрешение на някакъв проблем но не можеш да намериш решението Когато си мислиш че си намерила решението пак не си сигурна че е правилното Също така може и действително да имаш проблеми със зрението

Аз бях достатъчно ясна по отношение на тълкуването на съня ми от Ивета. Проблеми със зрението нямам, оправила съм го, така че това не важи.

Тълкуването на сънищата е изключително трудно, поне така си мисля, пък и правилно мисля, защото доста познания трябва да има човек и в психологията и в митологията и т.н. Но твърде малко хора го имат!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за сънуването на дрехи - поли, панталони, блузи, рокли. Обуването на нови обувки. Това са неща, които сънувам от месеци. Също изборът на новите дрехи, обличането, пробването и тръгването с новото облекло. Мисля, че има някакъв смисъл всичко това, но какъв?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за сънуването на дрехи - поли, панталони, блузи, рокли. Обуването на нови обувки. Това са неща, които сънувам от месеци. Също изборът на новите дрехи, обличането, пробването и тръгването с новото облекло. Мисля, че има някакъв смисъл всичко това, но какъв?

Сънуваш суетата си Избираш си дрехи ,обувки тоест искаш да представиш пред другите друг образ не този който си в действителност

С една дума избираш си опаковка

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Бих желал помощ относно разгадаването на съня ми, който си беше един наистина странен сън!

Стоя седнал на стъпалата между четвъртия и петия етаж, когато сестра ми и някаква нейна приятелка се изкачват по тях. Сестра ми ми каза, че имам драскотина на носа. След това заминаха. Аз пипнах носа си, а след това погледнах ръката си и на нея имаше малко кръв, действително се бях одраскал някъде. В същия този момент, докато гледам ръката си, на нея падна капка кръв. Започна да ми тече кръв от носа, от двете ноздри. Започнах да се чувствам зле, а кръвта се засилваше. Усещах все едно някой е хванал мозъка ми и го стиска, кръв вече излизаше и от устата ми, стреснах се. Започнах да изкачвам стълбите към 5-тия етаж, където стоеше един мой стар познат(той живее в този блок, на 5 етаж) оставяйки локви кръв след себе си. Започвах да се давя в собствената си кръв, усещах странна болка в дробовете си от толкова много течност. Едва успях да му кажа да набере бърза помощ, но той не знаеше номера. Извадих си гсм-а и аз ги набрах, но не се свързах, тъй като батерията ми падна напълно. Изведнъж от нищото кръвта спря да изтича. В следващият момент се озовах на някаква поляна с импровизирани дървени маси на нея. Дядо ми и някакъв мъж ядяха нещо, а като се обърнах на другата страна видях бившата си шефка(от която все още имам да взимам пари). Тя ме попита как върви работата, а аз и отвърнах, че съм напуснал преди време(в действителност тя знае това). В съня ми остана леко изненадата, каза "еми добре тогава" и замина. В следващия момент бях в някаква компания, мисля че предимно чернокожи имаше в нея. С някаква друга компания(хора, а не фирма) си правиха състезания по танцуване. Аз не участвах в тях, но излязох и танцувах в една от почивките. Танцувах толкова енергично и се забавлявах много, танцувах и с мажоретките, а майка ми и баща ми ме гледаха. В реалния живот, нито обичам, нито мога да танцувам.

--------------------

Е май е това. Най-странно ми е това с кръвта. Болката беше странна и гадна, имах чувството, че щях да умра. Интересното е, че това се разиграва в блок, където живееше и все още си идва от време на време, един стар познат. Той живее именно на 5-тия етаж, както сънувах. Другото интересно, макар че не знам дали има нещо общо е, че баба му, която все още си живее там е медиум. Е, не знам дали и се отдава, дали не е измамница, но е факт, че познавала на много хора, от вратата ги посрещала на име и оставя да и се плати, колкото сметнат за добре, което все пак е малък плюс за това, че не лъже заради пари.

Та, в съня ми ясно се виждат и две несъответствия - бившата ми шефка не знае, че сме се разделили по взаимно съгласие и това, че танцувах, пред хора, че от всичкото нагоре се и забавлявах.

Здравей,ZMS, аз не съм някъв гадател на сънища,но доколкото съм чела,мога да ти помогна за някои неща.Храчиш ли или плюеш кръв в съня си, ще се разгневиш, ще извършиш глупост от ярост.Тече ли ти кръв насън от гърдите или гърба ти, ще се тревожиш за близък. Тече ли ти кръв от главата насън, ще чуеш неприятни, но верни думи за себе си. Тече ли ти кръв от носа насън, предстои ти да се ядосваш за пари или имот. Това го има в съновника.Но като цяло цялата история аз я тълкувам така: Давил си се в собствената си кръв-това е признак,че нещо вътре в теб самия те мъчи и сякаш(за жалост) вече те побеждава..Трябва да се бориш с лошото и да не се предаваш.Срещата с бившата ти шефка е признак за това,че искаш да върнеш времето назад,да поправиш някоя своя грешка(не е за работа) Този твой познат,за когото говориш явно скоро ще видиш или ти се е сторил съмнителен.Танците накрая означаваха,че можеш да поемеш някои рискове,тъмнкожите показваха топлота и силен устрем.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за сънуването на дрехи - поли, панталони, блузи, рокли. Обуването на нови обувки. Това са неща, които сънувам от месеци. Също изборът на новите дрехи, обличането, пробването и тръгването с новото облекло. Мисля, че има някакъв смисъл всичко това, но какъв?

Сънуването на купуване или обличане на нови дрехи, особено ако е поредица от цикъл подобни сънища, е често разпостранено. Новите дрехи са типични символи на процесите на промяна и на трансформация на психиката. По този начин, тези сънища подготвят личността за идващата промяна, която настъпва. Това може да продължи доста дълго време, през целия този период ще има сънища, изпълнени със символи на промяната. Новото тяло - психика, трябва да се подготви и за "новите си дрехи", т.е. нова социална позиция.

Има специфика обаче в сънуването на обувки (подобен символ са и чантите, особено дамските), това са типични символи на утробата, на вагината, така, че можем да приемем, че промяната, която настъпва, е свързана с процеси по интегриране на женствеността и оттърваването от сянката на Анимуса, който, досега, е пречел този процес да се осъществи.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за сънуването на дрехи - поли, панталони, блузи, рокли. Обуването на нови обувки. Това са неща, които сънувам от месеци. Също изборът на новите дрехи, обличането, пробването и тръгването с новото облекло. Мисля, че има някакъв смисъл всичко това, но какъв?

Сънуваш суетата си Избираш си дрехи ,обувки тоест искаш да представиш пред другите друг образ не този който си в действителност

С една дума избираш си опаковка

Не мисля, че е правилно тълкуването ти. Образът си ми е един и същ, няма какво да крия от другите. Пък и всичко това го сънувам месеци наред.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за сънуването на дрехи - поли, панталони, блузи, рокли. Обуването на нови обувки. Това са неща, които сънувам от месеци. Също изборът на новите дрехи, обличането, пробването и тръгването с новото облекло. Мисля, че има някакъв смисъл всичко това, но какъв?

Сънуването на купуване или обличане на нови дрехи, особено ако е поредица от цикъл подобни сънища, е често разпостранено. Новите дрехи са типични символи на процесите на промяна и на трансформация на психиката. По този начин, тези сънища подготвят личността за идващата промяна, която настъпва. Това може да продължи доста дълго време, през целия този период ще има сънища, изпълнени със символи на промяната. Новото тяло - психика, трябва да се подготви и за "новите си дрехи", т.е. нова социална позиция.

Има специфика обаче в сънуването на обувки (подобен символ са и чантите, особено дамските), това са типични символи на утробата, на вагината, така, че можем да приемем, че промяната, която настъпва, е свързана с процеси по интегриране на женствеността и оттърваването от сянката на Анимуса, който, досега, е пречел този процес да се осъществи.

Накара ме да се замисля всъщност от колко време сънувам тези неща, мисля че са повече от половин година. Снощи се замислих и ми хрумна, че може да е подготовка за някаква промяна и днес ти прочетох отговора, значи наистина съм мислела в правилната посока. Сънувала съм и чанти, но по-често сънувам обувки.

Благодаря за тълкуването!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънуването на обувки по често е свързано със финансовото положение на сънуващия Ако си купуваш нови обувки означава нов източник на доходи Ако сънуваш че си бос означава недостиг на такива Когато сънуваш че си купуваш или мериш обувки и дрехи това е суета Избираш си нов облик - опаковка Като стоките по магазините Колкото е по впечатляваща толкова повече внимание привлича Ако жена сънува такова нещо означава че иска да впечатли противоположния пол Ако всичко това е придружено със чанта във зависимост какво има във чантата Това означава умствения багаж на сънуващия Ако чантата е празна ,,,,,,, е ясно Ако във чантата има дамски принадлежности - суета Ако във чантата има багаж и е тежка това означава проблеми за разрешаване

Това е мое мнение и не задължавам никого да се съгласява със него Но умният човек би проследил сънищата си и би проверил кой символ какво му показва

Линк към коментар
Share on other sites

Сънуването на обувки по често е свързано със финансовото положение на сънуващия Ако си купуваш нови обувки означава нов източник на доходи Ако сънуваш че си бос означава недостиг на такива Когато сънуваш че си купуваш или мериш обувки и дрехи това е суета Избираш си нов облик - опаковка Като стоките по магазините Колкото е по впечатляваща толкова повече внимание привлича Ако жена сънува такова нещо означава че иска да впечатли противоположния пол Ако всичко това е придружено със чанта във зависимост какво има във чантата Това означава умствения багаж на сънуващия Ако чантата е празна ,,,,,,, е ясно Ако във чантата има дамски принадлежности - суета Ако във чантата има багаж и е тежка това означава проблеми за разрешаване

Това е мое мнение и не задължавам никого да се съгласява със него Но умният човек би проследил сънищата си и би проверил кой символ какво му показва

Лора не съм го написала на теб Нима само ти четеш този форум Защо се почувства лично засегната

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера сънувах нещо и се чудих цял ден как да го подхвана :).

В съня си говоря с някакъв човек и той ми казва "Ето това ябълково дърво. Виждаш ли как ябълките падат, после без да бързат се спускат по едно нанадолнище и се спират в нещо като плитка яма. Там те се овъргалят в сладостта, която е в ямата. Тази сладост им трябва и затова те така правят. После тръгват по друго нанадолнище пак бавно..." И ме събудиха...

Мисля си, че засяга качеството търпение. За това се сещам като размишлявам върху съня.

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера сънувах нещо и се чудих цял ден как да го подхвана :).

В съня си говоря с някакъв човек и той ми казва "Ето това ябълково дърво. Виждаш ли как ябълките падат, после без да бързат се спускат по едно нанадолнище и се спират в нещо като плитка яма. Там те се овъргалят в сладостта, която е в ямата. Тази сладост им трябва и затова те така правят. После тръгват по друго нанадолнище пак бавно..." И ме събудиха...

Мисля си, че засяга качеството търпение. За това се сещам като размишлявам върху съня.

Основният символ в съня ти е ябълковото дърво, и ябълката изобщо. Другите ключови думи са сладост и яма.

Според мен сънят ти няма нищо общо с търпението и подобни. Мисля, че ако акцентираш върху тези ключови думи/символи в твоя сън много неща ще разбереш за себе си и най-вече за онова, което не си позволяваш да "изядеш" в реалния живот, дори и да паднеш в "ямата".

Интересен сън, по който може да се пише дълго и с много митологически препратки, но това трябва да направиш ти, все пак посланието на съня е изцяло за теб :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Хммм къде да търся тези митологични неща за четене, че да си отключа съня. Напоследък толкова неща искам вече да съм прочела, че не знам с кое да започна първо:) Дай моля те някои линк или нещо за ориентир в простора :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ако може отново да ми помогнете с тълкуване на сън, много бих била благодарна.

Сънувам как съм в моята къща. В съседния двор са се насъбрали хора. Говорят нещо и обсъждат на висок глас, аз се доближавам, защото някой ме вика. На оградата стои баба, за която аз се сещам коя е, едва след като се събудих (много тежко болна жена, за която шансовете за оцеляване според лекарите бяха нулеви, но тя се оправи). Тя ми казва, трябва да ми купиш календар за тази година. Аз знам, че в това село всички са много вярващи и я питам, какво да има на календара, Богородица или Исус и тя се смее благо и ми казва, не, защо реши на тях, тях купуваш само ако има малки деца, аз искам на тримата апостола. Аз извадих лист хартия и тя ми продиктува всички подробности около това как трябва да изглежда календара, от които се сещам твърде малко, но първото беше, че трябва да има златно покритие в краищата, после да е чист...

След това аз се връщам в двора и хора от селото работят в него. Изведнъж се появява зелена змия, която е много агресивна и без мен всички познават. Тя започва да се върти и да търси храна, намира нещо, усуква се, изяжда го и тръгва към мен. Аз нямам никакъв страх от нея и само я гледам, тя изкача над мен и отива в друг двор.

После се събудих.

shelter, дали си тук?

Закони на еволюцията

Всичките творчески енергии при сегашната еволюция вър-

вят в квадрат. Квадратът – то е най-ужасното нещо, там герои

се искат; ти трябва да имаш голямо хладнокръвие, да те обстрел-

ва неприятелят – то е само за най-големите герои…. Апостол Па-

вел, който е бил окултист, ученик на тази велика школа, ученик на

Христа, който е бил обучен във всичките правила на Христовото

учение и е разбирал дълбокия вътрешен смисъл, казва: „Ще вложа

законите си в сърцата им“ – ще ги

вложи, значи – „и ще ги напиша

в умовете им.“

Напише – значи само по форма. Само чрез ума може

да се напишат тия закони. Тия закони в сегашното положение дейс-

тват във вашия мозък, действат във вашите бели дробове, дейс-

тват в стомаха и в симпатичната нервна система. Но тия живи

закони имат отношение към оная велика, жива енергия в света,

която изтича от своето първично състояние, за да влезе в пътя

на еволюцията и тъй да видоизмени тази първична сила, която

индусите наричат „prakriti“, а ние я наричаме „Дух“. Духът, това

е първичното. И казва апостол Павел на друго място: „Плодът на

Духа е Любовта“, т.е. първото диференциране на Духа е Любовта,

а първото изтичане от Бога е Духът. Сега няма да се спирам да ви

обяснявам какво нещо е изтичане. Следователно първият закон в

света е законът на Любовта. Туй в индуската философия се нарича

закон за татвическата енергия, от която праната е едно видоиз-

менение – то е едно течение, което иде от Слънцето, едно механи-

ческо течение. …

От Слънцето трябва да дойде, разберете, тази първична, ра-

зумна енергия, която периодически слиза. Вие трябва да разберете

в кой ден, месец , година иде. Да, тъй е уредено. Намерите ли момен-

та, вие ще разберете тази истина. И Писанието казва: „Търсете

ме, докато съм близо“. Де е Господ? Близо – в Слънцето е тая истина.

И Месечината, и Слънцето са създадени за години и времена. И тия

години определят законите, по които ние трябва да се качваме. И

тия закони трябва да разбирате, по които върви нашата еволюция.

Енергиите кога ще дойдат? Когато е благоприятен моментът. [46]

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах две неща - екзекуция и шофьорски изпит - екзекутираха ме два пъти със смъртоносна инжекция първия път го помня много детайлно как ми спря сърцето - втория път помнех първата екзекуция и не ме беше страх

после сънувах шофьорски курсове и изпит - след като се научих да карам и минах през целия изпит - незнам защо изпитващия накрая ме накара да покарам в насрещното на алея Яворов срещу колите - и да премина през всички коли без да се блъсна - прозвуча ми абсурдно но такива били новите изпити за книжка - и го послушах смело - представих си как ме псуват отсреща но го направих и дори не одрасках колата :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...