Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Моля, кажете - какво означава да сънуваш детето си мъртво. Не помня съня, спомням си само че почина от болест с която се зарази от други хора и за няколко часа почина.

И няколко думи за кошмарите ако може, може и препратка към вече писано, ако има...

Имаш много тежко чувство за вина. Кой те обвинява каква майка си и защо трябва да си перфектна, че и какво значи перфектна майка - такива няма.

Успокой се, всичко е нормално.

Почти всички майки сънуват това - моята майка многократно ме е сънувала, че ме губи, че съм мъртва и така нататък, всичко е проекция на страха и на страха от изоставянето.

Това са съвсем нормални човешки състояния, дали в сънищата или просто видения, няма значение, нормално е.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

имах един интересен сън онзи ден - Качвам се в такси за работа - маршрута обаче беше особен - минахме покрай известното Лох Нес езеро и се гмурнахме в тунел вътре под водата с автомобила - такъв бил новия път

естествено от любопитство се поогледах през прозорците за известния звяр за който целия свят говори - не видях нищо уви - празно езеро дори и риби нямаше ка мо ли голям змей - на излизане от езерото имаше 3 големи зли черни кучета дето се нахвърлиха на колата - шофьора ми каза че те винаги са там на изхода и са доста агресивни

от работа ме изпратиха по задачи и трябваше да шофирам в обратния път - като се върнах черните кучета бяха изчезнали - преди това си мислех да ги газя ако ме нападнат но ги нямаше :) - пак влязох с колата в езерото - видях че вътре си има кръстовище с улици - отклоних се ей тъй от любопитство навлязох с колата навътре да видя има ли чудовище или няма - цялото езеро обиколих от вътре - все пак в колата се чувствах безопасно - ама уви нямаше нищо ни риби ни чудовище :( - в съня ме обзе его-чувство - да съм първия видял чудовището под водата - н о уви - нищо - празно езеро а светлината беше ясна вътре виждах на 6 - оглеждах се и зад гърба ми и в стъклото за задно виждане - чудовище тц...

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,

аз отново имах сън, който отново не мога да разбера. Ако можете да ми помогнете или насочите, много би ми било от полза.

Аз съм дете, по-скоро на 10 години, стоя на поляна, сигурна съм, че е високо в планината, защото около мен е пълно с гори. Много добре се чувствам и имам задача, поставена от някого. В краката ми има голяма книга. Аз знам, че тази книга е много важна. Вече е изписана наполовина. Поглеждам към листа и виждам всъщност как буквите сами се появяват. В момента се изписва списък. Нещо като задачи и аз знам, че имам поставена такава, да напиша 7-мата. Аз обаче се затруднявам и бърча вежди. В този момент някой ми казва със страшно благ глас: " Каква ще е 7мата задача? Помисли добре!". Аз вдигам поглед и виждам едно дърво, не много голямо, но много хубаво, не много високо, с много симпатични клончета с малко нови листа, като пролетно, обаче в началото на пролетта, което слага едно изсъхнало дърво върху друго. Аз пак бърча вежди, обаче изписвам една дума и търся дървото с поглед за неговото одобрение. То е зад мен на известно разстояние и засажда едно огромно дърво на една поляна, на която преди е имало гора, но е била изсечена, защото малко по-нататък се виждат следи от човешка намеса - релси на влак. Тогава то се обръща и ми казва не е тя, мисли пак. И аз мисля, мисля...

Тогава се събудих.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че трябва да подготвя сам или с други хора представление за откриването на новата учебна година. Част от мен осъзнаваше, че няма смисъл от това, понеже аз не уча актьорско майсторство, обаче по - голямата част от мен се тревожеше дали ще се справи навреме, какво представление да изнесе. Сънувах че съм в една зала. И с някакви хора ще подготвяме представление. Един взе да се прави на Мойсей, а аз се направих на Йехова и взех да му говоря все едно съм Бог : той ме погна, още един също ме погна за да ме хванат, но не успяха, избягах от залата. След това се озовах на горния етаж в училището и ползвах една тоалетна по - малка нужда. Реших да се върна в залата, трябваше да репетираме, няма как. Обаче ме беше страх, че ще ми скочи, но реших да действам в Ники Стайл : дори да ме бие аз да се моля богу и най - много да се опитвам да го омилостивя с думи. Влязох в залата, никой не ми скочи, не съм сигурен че ядосаният беше там. После сънувах, че съм пред нас и съм седнал в един жълт контейнер и го карам насам натам. Аз, баща ми и сестра ми щяхме да ходим на сватбата на един роднина.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че един мъж е гонен от полицията, те го гонят с коли, той бяга с мотор. По едно време като че ли премина през някакъв тунел и се оказа на 200км. разстояние от полицията! След това той видя духа на жена му, към която се отнасял зле докато била жива. Цялата тази работа с телепортацията била направена от жена му. :lol: :lol: :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас какво означава да сънуваш стари и напукани сгради,в съня ми казаха че подлежат на срутване до основи:hmmmmm:

Според мен този сън означава,че си преосмислила някои неща в живота си и в теб е назряло решението да се разделиш с тях.Вероятно се касае за твои разбирания.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Според вас какво означава да сънуваш стари и напукани сгради,в съня ми казаха че подлежат на срутване до основи:hmmmmm:

Вече искаш да промениш живота си, като всичко старо "срутиш до основи" за да започнеш на чисто!

Линк към коментар
Share on other sites

Първо сънувам, че съм у баба ми и там баба ми и вуйна ми ми дават почти едно и също тълкуване на един и същи мой сън.След това :

Сънувах че съм у нас на терасата. Излизам на една плоча, която ни е точно пред терасата, нещо като продължение на терасата, което е за застрояване. Поглеждам назад и нагоре и виждам зад нашата къша една огромна сграда, ама много огромна : музей ли е, църква ли е, не знам. Пред него огромни каменни коне, а върху тях огромни статуи на наши революционери, в същото време взе да гърми някаква революционна музика. В следващия момент съм на терасата и гледам по въпросната плоча да преминават разни хора, които след това изчезват в посока към стълбището, абе пред мен се въртят някакви си непознати, които обаче НЕ са реални, те са нещо като прожектирани на стена образи, нещо като отражения, сенки, призраци,образи на кино екран. Те не ме виждаха, но аз ги виждах. След това пред мен взеха да снимат фотосесия на две мацки по бански. Едната май беше Мария Игнатова. Аз я шляпнах по баджака и викам : "Вие истински ли сте бе ?!", тя се обърна и каза :"да". След това изникна отнякъде едно малко немирно момиченце, първо ми се метна отстрани на рамото, гушна ме. След това взе да се пречка на мястото, където е фотосесията, ядосаха и се и тръгнаха да се разправят с нея, аз и момиченцето се озовахме в ъгъла на терасата : двете мацки и фотографа искаха да бият момичето, взеха да замахват за да я удрят, но аз си вдигнах ръцете над нея, взех да хващам техните ръце и да ги стискам, за да пробвам с болка да ги принудя да отстъпят, или просто си държах ръцете като щит за отбиване на удари. И изведнъж, о изненада ! Атака по фланга, усещам някой си слага ръка на бузата ми ...Събуждам се, това било одеалото на сестра ми. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за това.

Сънувах, че наблюдавам връх на планина, а над нея стоеше в грациозна поза един лъв. В същото време едни глас от нищото ми разказваше, че лъвът реве два пъти, един път когато е гладен и втори път за бой, а след това ляга върху живата вода. Под върха в планината се намираше извор и лъвът пазеше водата и едновремено с това черпеше енергия от това.

Линк към коментар
Share on other sites

Неприятен сън...

Бяхме 4 човека, аз и 3-ма мои познати от реалния живот. Връщахме се отнякъде с кола. Май горивото свършваше и спряхме до някакъв странен град( местност не по-голяма от пределите на 1 племе). Шофьорът и приятелката му слязоха и тръгнаха да влизат в "града", а можеше да се влезе само през една врата. Казаха да стоим в колата и в никакъв случай да не напускаме. Двамата започнаха да се бавят, аз и моят приятел, с когото бяхме останали в колата, решихме да излезем. Пред този град имаше нещо като мини пазар. Имах нужда да се облекча и разбутах едни стоки, след което започнах да уринирам. Течността обаче беше гъста и тъмно зелена(в момента използвам една паста за зъби, 45% алое вера и консистенцията и е нещо подобно), та това не ме учуди, не знам защо. Изведнъж някакви хора започнаха да ни заобикалят. На вид безопасни, възрастни, включително и дами. Нищо не казваха. С моя приятел решихме да звъннем на другото момче и да му кажем да ни вземе едни вафли. Тогава настъпи обрата в съня ми. Момчето, на което звънях, в реалния живот е изключително весел, приказлив... а в съня ми, по телефона ми казаха "бягайте... тръгвайте, спасявайте се.."

Точно в този момент, аз се сетих откъде ми е позната тази местност, този "град". Преди години я бях сънувал. Тогава бях влязъл в града и едва се бях измъкнал. Местните си харесваха някой чужд и го убиваха по особено жесток начин. Разбрах какво чака приятеля ми и неговата приятелка. Трудно е да се опише чувството, когато мислиш как такъв жизнен човек се бе примирил със смъртта, знаейки какво го очаква.

Както казах, в този град се влизаше само през една врата, тя беше отворена, но завеса скриваше какво има вътре. Между временно, другият познат, с когото чакахме при колата, беше изчезнал от съня ми. Завесата се дръпна и от нея излезе млад мъж в бяла престилка, окървавен сатър. Погледна ме приятно изненадан и каза "оо, здравей, какво правиш тук?". Аз стоях неподвижно още асимилирайки какво се случва. Той започна да си мие ножа и след това ми каза "Помня те. Преди много време аз бях малък, 4 см .. забравих какво, май червей каза.. а ти беше лекар. Лекуваше хората, лекуваше и мен. Подреждаше картини около мен и успяваше."

Тръгнах да влизам в "града" и влязох. Видях екран, на който като слайдшоу вървяха снимки на жертви. Видях дори хора, които в реалния живот са с репутация на недостижими, а те бяха убили дори и такива. Един друг мъж веднага спря "филма", застана пред мен закривайки екрана и попита какво искам. Казах, че търся приятелите си, описах как изглеждат. Той само отмести поглед към едно огромно място, където имаше какво ли не. Одрани лица, отрязани китки, каквото се сети човек. В този момент до мен дойде мъжа, който по-рано беше казал, че ме помни. Минавайки покрай мен ми каза с доволна усмивка "и те са там".

Скоро след това се събудих. Интересното е, че преди години бях сънувал подобен сън. За втори път оставам невредим. И което е по-странното, след този сън имах чувството, че съм им нещо като божество или не знам, но просто поради някаква причина не ме нападат.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че аз и други хора сме се натъпкали в някаква стая. Отвън щяха да ни обстрелват със стрели, а след това да нахълтат и да ни атакуват с ножове. Главатарят ни извади един голям комплект ножове и ние ги разбграбихме, за да се отбраняваме. Изведнъж заваляха стрели, ние се дръпнахме от по - назад от входа, за да не може толкова да ни застигат. Даже май ползвахме нещо като прозрачни щитове. Мисля че никой не беше убит от стрелите, който бяха изстрелвани от отсрещната висока сграда. Решихме да си държим ножовеже скрити, закачени по коланите и като влязат ония изведнъж да ги изкараме и да ги изненадаме, тоест те да ни видят невъоръжени, а ние изведнъж да извадим оръжия и да им се нахвърлим. Обаче на мен ми се доходи до малка нужда. И взех аз да си ходя по малка нужда в една тоалетна чиния в ъгъла на стаята, още не бях свършил и ония нахълтали. Успях да се оправя на време и веднага извадих големия нож, и взех да се сражавам с един. Видях и един мой познат сред моите хора.Сражавах се - убих първи човек, после втори, притесних се да не вземе някой да ме ръгне отстрани докато аз си се сражавам с някой, обаче не стана така, а и аз внимавах, убих и трети противник и боя свърши : другите момчета също бяха надвили враговете си. Аз бях тарикат, след големия нож извадих и един малък, за да имам предимство. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че сме у нас на терасата - аз, някаква жена ( май беше преподавателка моя, но не съм сигурен), и един познат. Познатият ми имаше снайпер. Срещу нас на голямо разстояние имаше май разни джамии, палати. Мисля че имаше палат на някакви арабски мюсюлмански владетел ( халиф), моят познат, каза че оттук ако искал можел със снайпера да убие халифа. А жената и най - вече аз му обяснявахме, че това не е възможно, че разстоянието е голямо, че дори да го дебне едва ли ще хване сгоден момент, и едва ли ще успее да оцели, че халифът дори да застане на някой прозорец, едва ли ще онзи ще успее да го оцели, абе работата ми се струваше невъзможна. Даже си помислих да не вземе да избухне трета световна война ако Кирчо ( познатия ми) цъфне халифа със снайпера. Кирчо и даскалицата изчезнаха, за него съм сигурен, за нея не. Той ми даде снайпера да го разгледам ( или аз го поисках). Гледах през оптиката, насочвах го в далечината, мюсюлманските палати бяха изчезнали - вместо тях виждах обичайния пейзаж. Мислех да пострелям, но се притесних, че може да застрелям някой, насочих го нагоре, но пак се отказах да стрелям, рекох си, че дори да стрелям нагоре, току виж куршума паднал някъде и станала ЗЛОполука. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Вчера и аз сънувах нещо и честно да си призная мноооого се чудех дали да го споделя, но накрая реших да опитам пък да видим.Аз не сънувам често защото така съм си направила настройките да не сънувам въпреки, че някой сега може да каже, че всички сънуваме, но не искам да говоря по този въпрос, знам си нещо там и то засяга само мен. Та понеже по принцип не сънувам точно за това когато ми се случи в повечето случаи е било важно пък незнам сега за този сън за какво иде реч. Сънувах една жена от форума която не съм виждала на живо, но само на снимките които си е пускала. В съня ми тя нямаше нищо общо с това което съм виждала на снимката. В него тя имаше светла коса, не руса, но светла права коса пригладена и може би хваната назад защото останах с впечатлението, че не е къса. Лицето и беше бяло и беше облечена в бяла, но не снежно бяла, просто в бяла рокля разкроена и свободна не много дълга с късо буфан ръкавче или както там му се казва (не знам дали обяснявам точно). От пред беше препасана с нещо като тъмно червена престилка, но не много тъмно. Изглеждаше добре и си говорехме приятелски, а тя се усмихваше. Спомням си че в съня си помислих - От къде на къде я сънувам, толкова ли пък съм впечатлена, че чак я сънувам!? Бях много учудена защото знаех, че това е сън, но после осъзнах, че това е душата и и си казах - А да, това е нейната душа с която общувам и има да ми каже нещо и си досънувах. Когато се събудих нещо в мен знаеше същността на разговора, но по никакъв начин не си спомням за какво точно сме си говорили и не бих могла да предам разговора, но си спомням, че усещането беше прекрасно. Няма да ви кажа, за кой става въпрос защото ще се шашнете :))). Поздрави! Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Виждам, че в този форум много хора редовно си тълкуват сънищата и си помислих , че може би някой ще може да ми помогне да реша как да тълкувам един мотив ,който сънувам почти всяка нощ :Храна.Сънувам , че ям или , че има подготвена храна за мен или в най-различни ситуации и места си похапвам.Понякога просто знам ,че там където съм има храна за мен.Местата , ситуациите , обстоятелствата всеки път са различни .Едно и също е само това че има храна или поне аз задължително си мисля за храна.Търся храна.Констатирам дали наблизо има или няма храна за мен задължително, или ям.Не съм на диета и през последните няколко години не съм била , като изключим житния режим през март. Не зная дори дали е хубаво или е лошо. Дали има значение за финансовото ми състояние или просто означава ,че трябва да очаквам ядове? Ще съм благодарна, ако някой може да ми даде някаква идея как да тълкувам това.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: В съновника пише:

Храна -

Храниш ли в съня си животно или човек, значи ти предстои благоденствие.

*******

Прехрана -

Осигуряваш ли прехрана на семейството си насън, значи в реалността ще имаш недостиг на емоции и приятелско общуване.

изт.

Просто исках да сверя с него дали има нещо общо с това което си помислих всъщност, а то е че може би нещо ти липсва. Имаш някаква празнина в себе си и чрез храната търсиш начин да я изпълниш. Това само като идея :). Не знам за теб, но съм забелязала, че често в живота се получава така :). Поздрави!

П.П. И друго което ми дойде наум е че може би това което ти трябва т.е. това от което душата ти се нуждае е съвсем близо до теб, приготвено е само трябва да се пресегнеш за да го откриеш т.е. да прогледнеш за него и ще ти се даде :).Както казах това са само идеи някой друг може да ти даде по- точно тълкуване на мотива в сънищата ти.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Бих желал помощ относно разгадаването на съня ми, който си беше един наистина странен сън!

Стоя седнал на стъпалата между четвъртия и петия етаж, когато сестра ми и някаква нейна приятелка се изкачват по тях. Сестра ми ми каза, че имам драскотина на носа. След това заминаха. Аз пипнах носа си, а след това погледнах ръката си и на нея имаше малко кръв, действително се бях одраскал някъде. В същия този момент, докато гледам ръката си, на нея падна капка кръв. Започна да ми тече кръв от носа, от двете ноздри. Започнах да се чувствам зле, а кръвта се засилваше. Усещах все едно някой е хванал мозъка ми и го стиска, кръв вече излизаше и от устата ми, стреснах се. Започнах да изкачвам стълбите към 5-тия етаж, където стоеше един мой стар познат(той живее в този блок, на 5 етаж) оставяйки локви кръв след себе си. Започвах да се давя в собствената си кръв, усещах странна болка в дробовете си от толкова много течност. Едва успях да му кажа да набере бърза помощ, но той не знаеше номера. Извадих си гсм-а и аз ги набрах, но не се свързах, тъй като батерията ми падна напълно. Изведнъж от нищото кръвта спря да изтича. В следващият момент се озовах на някаква поляна с импровизирани дървени маси на нея. Дядо ми и някакъв мъж ядяха нещо, а като се обърнах на другата страна видях бившата си шефка(от която все още имам да взимам пари). Тя ме попита как върви работата, а аз и отвърнах, че съм напуснал преди време(в действителност тя знае това). В съня ми остана леко изненадата, каза "еми добре тогава" и замина. В следващия момент бях в някаква компания, мисля че предимно чернокожи имаше в нея. С някаква друга компания(хора, а не фирма) си правиха състезания по танцуване. Аз не участвах в тях, но излязох и танцувах в една от почивките. Танцувах толкова енергично и се забавлявах много, танцувах и с мажоретките, а майка ми и баща ми ме гледаха. В реалния живот, нито обичам, нито мога да танцувам.

--------------------

Е май е това. Най-странно ми е това с кръвта. Болката беше странна и гадна, имах чувството, че щях да умра. Интересното е, че това се разиграва в блок, където живееше и все още си идва от време на време, един стар познат. Той живее именно на 5-тия етаж, както сънувах. Другото интересно, макар че не знам дали има нещо общо е, че баба му, която все още си живее там е медиум. Е, не знам дали и се отдава, дали не е измамница, но е факт, че познавала на много хора, от вратата ги посрещала на име и оставя да и се плати, колкото сметнат за добре, което все пак е малък плюс за това, че не лъже заради пари.

Та, в съня ми ясно се виждат и две несъответствия - бившата ми шефка не знае, че сме се разделили по взаимно съгласие и това, че танцувах, пред хора, че от всичкото нагоре се и забавлявах.

Според мен, твоята бивша шефка е ключът към разгадаването на този сън. Смятам, че това , че не ти се е издължила, те е "изцедило" твърде много емоционално. Според мен съня ти разказва как се развиват чувствата ти-нещо като да те питат "платиха ли ти?", и след това първоначално леко, а по-късно лавинообразно да се надигне в теб негодувание и гняв. Смятам, че това , че си имал по-малко пари ти е попречило да излизаш с хора,с които си искал да бъдеш в интимност.

Това, че действието в началото се е развивало между 4 и 5 етаж, може да показва да кажем и времето когато шефката ти те е измамила.

Не е хубаво да се изтощаваш, било то "оправдано", заради явна несправедливост. По-спокойно.

За втория ти сън -не мога да го тълкувам детайлно, но наистина си натоварен психически, има много "отпадъци", но имаш сили и можеш да се "изчистиш". Така както си го правил преди време, когато си бил "доктор".

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах, че празнуваме Коледа в къщи, на двора. Бяхме семейството и една непозната жена, която за първи път виждам. Не познавам такъв човек в действителност. Беше млада, със светло-кестенява коса. Тя разчупваше питката с парата и ни казваше да наричаме парченцата. В първото парче, което е за Св. Богородица и Исус имаше монета. И в следващите парчета също. Бяха сребърни и златисти. Общо се събра цяла шепа монети... Баща ми ги държеше в ръката си и се радваше...

Ще съм благодарна, ако някой ми помогне с тълкуване на съня...

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

shelter, да спомням си. Баща ми ги държеше в ръката си и се радваше (редактирах си поста).По-нататък нищо не си спомням...

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

shelter, да спомням си. Баща ми ги държеше в ръката си и се радваше (редактирах си поста).По-нататък нищо не си спомням...

Може би, защото си се събудила.:)

Anita03,

по-преди си написала: "непозната жена, която за първи път виждам. Не познавам такъв човек в действителност. Беше млада, със светло-кестенява коса. "

Коледа, която празнувате, която за първи път виждаш, която разчупва питката, която ви казва да наричате всяко парче във всичките които има по монета.

Може би същата тази в края на съня ти е събрана - вече като сребро и злато, в шепата на баща ти!?

Чудно!? Кое ли е първото име на човек, което след като ме прочете ти дойде в ума!?

Линк към коментар
Share on other sites

shelter, да спомням си. Баща ми ги държеше в ръката си и се радваше (редактирах си поста).По-нататък нищо не си спомням...

Може би, защото си се събудила.:)

Anita03,

по-преди си написала: "непозната жена, която за първи път виждам. Не познавам такъв човек в действителност. Беше млада, със светло-кестенява коса. "

Коледа, която празнувате, която за първи път виждаш, която разчупва питката, която ви казва да наричате всяко парче във всичките които има по монета.

Може би същата тази в края на съня ти е събрана - вече като сребро и злато, в шепата на баща ти!?

Чудно!? Кое ли е първото име на човек, което след като ме прочете ти дойде в ума!?

Благодаря за отговора!

Никакво име не ми дойде на ум... По-скоро си спомних образа на жената. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...