Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Благодаря ти Илен !:3d_047:

Желая ти Божията благодат и благословия да са винаги с теб и с всички хора по лицето на земята.

Светли празници!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че майка ми и баща ми насила са ме ожених, макар и за красиво момиче. Сънувах и че някой се опитва да ми слага риба в устата, без аз да искам. След това сънувах че летя и докато се издигах на земята си помислих

Линк към коментар
Share on other sites

Първо сънувам, че се намирам край къщата на новия "Биг Брадър", който ще се провежда.Всъщност, в действителност още не се говори за ново издание на шоуто, но аз сънувах, че ще се провежда. Някъв от участиците хванал едно малко прасенце. Не знам какво му правеше, май не се държеше добре с прасенцето, защото то квичеше. Аз му се развиках и му набих няколко туката в каската. Он си коригира поведението и взе да се държи учтиво с прасенцето. :hypocrite:

Семейство високи и здрави дебелаци искат да си пробват силите като се бият със семейство от 4 мечки. Човечетата също са четири. :lol: Взеха да се бият, даже хората се превърнаха в мечки, обаче по - различни мечки : личеше си, че са преобразени хора. Оригиналните мечоци победиха хората.

След това сънувам, че съм в една зала и почнах да бия някакви мои набори : някои познати, други непознати. Имаше едри дебели момичета, досущ като мечки. Бия, бия - обаче първо че противниците ми взеха да стават повече, второ че взеха да ми отслабват ръцете, тия дето ги удрях почти нищо не усещаха. Уморих съ дъ боксьорствам и пробвах да се измъкна. Това е а ла матрицата : щот и Нео веднъж като го нападнаха агентите, той колкото ги биеше , те толкова се умножаваха. Изскочих аз от стаята и тръгнах към един прозорец, за да отлетя от него. Видях някакво шило и го взех. Един колега беше тръгнал да ме гони, реших ако се наложи да се защитя с шилото. Обаче сметнах да не го убивам, защото е добро момче. Отлетях през прозореца и право у нас. Същински Нео : владея левитация. Отивам дома и търся някакви джапанки или чехли. Обаче не можах да намеря такива дето да са ми по мярка. :lol: Решавам да летя бос, няма да "паля джапанките", както казва един човек. Качвам се на една плоча, която се намира пред терасата ни и тъкмо ще излитам, ще се възнасям и се появява майка ми. :lol: Пита ме къде ще ходя. Аз и казвам, че отивам на екскурзия до балкана и да не се плаши, защото нищо лошо няма да ми се случи, тъй като това е само сън. :) Излетях и си мислех, че ще е добре да се намерят някакви преследвачи, защото ще ми е скучно безпроблемното летене.

П.п.: В залата имаше едно момиче, което ми симпатизираше и искаше да ми помогне да се измъкна. Тя явно е играела ролята на Тринити. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че майка ми и баща ми насила са ме ожених, макар и за красиво момиче. Сънувах и че някой се опитва да ми слага риба в устата, без аз да искам. След това сънувах че летя и докато се издигах на земята си помислих

Вчера като си пишех сънищага, без да искам си постнах мнението,преди да го завърша. Копирах написаното и продължих да пиша, но явно някой вместо да изтрие това, което съм цитирал в по - горе, той е изтрил разширената версия . Версията, която включва, всичко което исках да напиша. Четете по - внимателно преди да триете ! <_<

След това сънувах че летя и докато се издигах на земята си помислих

И си помислих, че съм се издигнал с астралното си тяло над земята, поне на 2 м. !! Че съм излязъл с него от физическото си тяло. И реших да пробвам да изляза и от астралното си тяло,така както преди това излязох от физическото. Реших да пробвам да се изхлузя от астралното си тяло. Пробвах рязко да се изхлузя/измъкна от него, обаче но не успях да се измъкна. Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Ей,Христо емоциите и хормоните май ти идват в повече.При всички случаи те чакат големи приключения.А за рибата в устата-някой ще ти повери тайна и ще те накара да я запазиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,винаги преди Рождество и Възкресение сънувам много странни сънища някои успявам да разтълкувам,но някои не.Моля отново за съдействието ви.

Сънувах че бях на върха на някакво въже (което интересно но стоеше право под тежестта ми) и се намирах високо в небесното пространство над земята и реших,че трябва да сляза на земята,но в един момент се опомних че е мнго високо и ще се пребия долу въпреки всичко тръгнах към земята,защото исках да се върна.Полетях надолу с голяма скорост,но в един момент скоростта намяла и малко преди земята спрях и стоях в въздуха замислих се и си казах "Значи всичко зависи от силата на мислълта"

После сънувах че с Ан Хатауей сме приятелки и някакъв мъж беше с нас.В съня ми аз очаквах този мъж да избере мен,но той избра Ан.Изведнъж с Ан се озовахме на задната седалка на кола,но в този момент дойдоха двама циганина и пожелаха да карат колата,но Ан им каза че тя ще кара и веднага седна на мястото зад волана.

След това сънувах че се прибирам в дома си и изведнъж на вратата се появи духа на баба ми,която в съня ми беше починала(на яве също мир и светлина на духа и),беше под някаква синя кърпа за почистване и духа на баба ми въртеше кърпата около мен,но аз и казах че няма да ме уплаши знам че е тя (но вътре в себе си,бях напрегната) и след като казах тези думи сякаш я ядосах и кърпата се превърна на някакво парцалено животно като крокодил или нещо подобно не можах да определя и аз дръпнах врата на жилището ми и излязох.Бях напрегната и уплашена.

После сънувах как получавам торби с парцали,а м/у тях имаше скрити пачки пари.Не мога да си спомня баба ми ли ни ги пращаше или баща ми.През цялото време усещах духа и в съня си.Изведнъж и баща ми се оказа до мен и се криеше от някого и парите криехме.В един момент се оказахме с баща ми в старата къща на баба ми и аз исках да затворя прозореца но той беше мн изгнил и с няколко рамки които аз трябваше да наместя за да се затвори.Тогава някакъв мн висок рус човек минувач по улицата ми предложи помоща си и аз успях да сглобя и затворя прозореца.След това пак започнахме да говорим за парите,но не си спомням какво и по горе описаният мъж който аз в съня си много харесвах каза че се съмнява ,че ни подслушват и се разтършувахме всички за микрофони.Аз намерих един закачен в ъгъла и с паяжини около него и се събудих.

Много объркани сънища,ако някой може да ми помогне с тълкуването им бих била благодарна.

Светъл и хубав ден:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах различни неща. Основното : бях на високи скали. Беше ме страх да не падна и да не се размажа. Знаех че има живот след смъртта, но ми се щеше да умирам. :31: Страх ме беше, че близките ще страдат, пък и не ми се ще да умра : струваше ми се, че мога да се измъкна. Имаше ронещи се скали, можеше да падна, докато съм стъпил или си държа за някоя. :31: Отдолу по едно време се появиха хищници, уплаших се да не се качат и да не ме разкъсат. :lol: Почнах да вървя бавно по скалите, да се придвижвам към по - равно място. Оказа се, че в скалите е вграден офис на М-тел. Отворих една желязна врата, за да искам помощ : вътре имаше една служителна на мобилния оператор. Дадох и мои вещи : пари, джиесем, за да ми е по - лесно да се придвижвам.Обаче сметнах, че е по - добре да са си с мен : джиесемът ми седи от едната страна на кръста, аз го взех от жената с другата ръка ( в случая дясната) и трябваше да го прехвърля в калъфа от лявата ми страна, обаче в същото време трябваше да се държа, за да не падна от вратата, за която се държах. :lol: Опитах да го натъпча в джоба и за малко заради него да ми изпаднат паричките, уплаших се. :lol: Натъпках вещите и почнах да скачам от врата на врата. Офисът имаше отворени метални вратички ( офисът е вграден в скалите), скок подскок и стигнах до безопасно място. Слязох долу, отгоре падна топка, някякви играеха мач. Те щяха да си я вземат, но аз реших да им спестя слизане и да я ритна или хвърля нагоре. Но не успях, нямах сили. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ми помогне ли с този сън..?

Намирам се в двора на училището, в което съм завършил и спортувам заедно с бившите си съученици. Забелязвам 4-5 пилота, които гледат някаква карта, след което всички насочихме очи към небето, където кръжеше самолет. Самолетът не беше модерен, а по-скоро беше като някой бомбардировач от втората световна откъм звук на двигателите и бързина на полета(по-бавен). Кръжеше си в кръг и както разбрахме, просто снимал снимки от въздуха. По едно време от самолета започна да капе масло. Черно масло, но първоначално беше на много малки капки, като ситен дъжд, но постепенно капките станаха с размера на око. Тръгнах да бягам, за да изляза от периметъра, в който падаха тези капки. Целите ми дрехи бяха оцапани с това масло.

---

малък момент на забрава на съня

---

Оказвам се във военна униформа, гледам си баджа на рамото, където пише 3-ти парашутистки полк..

??? Някакви идеи

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам че аз и сестра ми отиваме да играем футбол с някакви момчета, които не познавам. :31: Сестра ми мисля, че се беше отбила в един магазин. В същото време аз продължих сам да вървя към мястото на срещата.Преди да съм стигнал до игрището ме посрещнаха две момчета. Оказаха се чужденци, опитах на английски да се разбере с тях. Всъщност единият се оказа българин ( нисък, рус, може би 9-10 клас). Той проговори и на български, явно говореше на английски заради чужденеца. Оказа се, че първоначално предвиденото игрище е заето и ще играем в зала, където се плаща. Обаче аз не носех пари ( :3d_126: ). Сметнах че сестра ми като дойде, ако има пари, ще плати и за двамата, пък като се върнем у дома, ще и ги върна. В този момент дойдоха сестра ми и две нейни съученички.Влязохме в едно помещение, там имаше и други хора. Говореха си хората, аз ги наблюдавах. По едно време този ниския българин, русия се приближи към сестра ми, взе да и говори, обаче я нарече с една нецензурна дума. Аз си викам на ума, не е хубаво да се конфронтираме, но не може да си мълча, трябва да се намеся : жени гледат. :lol: Викам му :"Внимавай какво говориш !". Той се отдръпна, стисна ръцете си в юмруци, почна да ги върти ( все едно върти колело, почна да повтаря циничната дума, искаше да ме предизвика да се бием. :3d_069:). Аз се приближих и му казах :"Внимавай !!". Той не се трогна, малко сконфузно се оттеглих на мястото си. Той пак се приближи към сестра ми и я нарече с онази цинична дума. Двамата бяха точно пред мен. В този момент аз му забих един ъперкът във врата. :3d_164: Тарарааам, тарараааам.

http://www.vbox7.com/play:faf1f56d

Съжалих че го ударих там, защото можеше да го убия, но не го убих. Той залитна силно напред и за малко да се строполи на земята, почти си падна. Разрева се и скочи да ме бие, след което аз му вкарах още няколко и го проснах на земята. Даже в същото време в залата влезе едно малко момченце и го попитах дали иска да ритне този батко, то казано ядосано "да" и лапето също срита циника. :3d_065:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

ZMS,мисля,че ще бъдеш въвлечен в нещо без ти да го искаш.Възможно е ситуацията да не е приятна,просто ще ти дойде изневиделица,няма да имаш избор.Така тълкувам съня ти аз.

Линк към коментар
Share on other sites

За много години!!! :)

Искам да споделя и моят сън който ме притеснява много и цял ден го мисля.

Сънувам как идват едни мой големи врагове (които преди ме бяха били) и ме изкарват от една сграда (водеше се училище но не съм я виждал никога) и ме пребиват и карат да им се моля да ме пуснат...

Принципно преди сънувах сън с едно момиче и едни змий и точно на следващият ден бях в един музей с змий и се видях с едно момиче... имам предвид, че до известна степен някой от предметите в съня се оказаха реалност... сега се притеснявам този сън да не стане реалност макар че бях прочел някъде, че кошмарите лекуват и не стават реалност, докато обикновените сънища имат по голяма вероятност за осъществяване...

По повод на 1- вия сън, тези момчета (враговете) имам проблеми с тях от 5 месеца и само за това мисля как да се оправя с тях... сега се надявам да не се сбъдне съня.

Весели празници на всички и се надявам да получа отговор! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Bruce,не е задължително съня ти да се сбъдне.Най-вероятно притеснението ти намира проекция в съня ти,нали сам казваш,че от 5 месеца се чудиш как да се оправиш с тези момчета.На мене лично ми се е случвало да се опасявам нещо неприятно да не се случи и сънувам точно това-как неприятността се осъществява.Не се притеснявяй,но щом имаш сметки за оправяне,съветвам те да бъдеш внимателен.Можеш да потърсиш информация и в някой съновник.

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси за отговора!!! :)

Тези сановници като че ли са направени леко на шега.. :Д

дано не са прави.

Ритници

Ако сънувате, че раздавате ритници на някого, ще имате печалба. Ако ви раздават насън на вас ритници, ще имате загуба.

Сънуваш ли, че си побойник, значи трябва да се постараеш да обуздаеш амбициите или гнева си. Жертва ли си на побой в съня си, търпението и лишенията ти са били напразни. Сънуваш ли побой, значи трябва да се погрижиш за сигурността на дома и семейството си.

Бой

Сънуваш ли бой или биене с плесници, значи добро щастие и обръщане болест на здраве.

Двубой

Сънуваш ли, че водиш двубой, значи ти предтсоят караници с колеги и приятели. Сънуваш ли, че гледаш двубой, значи ще бъдеш земесен в скандал.

И все пак дано не стане както е в съня, в смисъл дано не се сбъдне...

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах как една 90 и кусур годишна баба ме кара да пренасям насам натам един неин стол, пък да го нося, пък да го връщам, не разбрах добре за какво беше цялата работа, но аз се радвах, че мога да и помогна. Пренасях го с летене. Заедно със стола носех и сноп пръчици.

П.п.:

Публикувано: Вчера, 19:44
Какво съвпадение ?!? Брус е писал малко преди по НОВА да излъчат филма "Всемогъщият Брус" !! Мислех на шега да му препоръчам да си купи пистолет и в следващия момент се сетих за Всемогъщият Брус ( Джим Кери). Съвпадение. Той също си имаше проблеми с едно момчета ! Ако тукашния Брус стане като него, ще може да направи така, че от задниците на онези момчета да излязат маймуни. :3d_146: Ако иска може и в момичета да ги превърне. :thumbsup2: Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах сън, който лично мен много ме обърка.Ще ви помоля ако някой може да ми помогне да го разтълкувам.Сънувах ,че сме в едно село като на ескурзия и говорим за някаква гледачка, която живеела в колибата пред очите ни.В селото имало три гледачки но тази била ненадмината.Къщите бяха много отдалечени една от друга.Силно казано къщи -къщички.След това се оказа ,че съсед на гледачката е селския мафиот от релания живот, който изкара бялата си кола от малкото си имение и отпраши нанякъде.Близо до селото имало храм и ние отидохме да го посетим.Имаше отделни зали накрая влезнахме в главната зала.Стените бяха боядисани в синьо-зелено като в стая ,а тавана беше изписан, но аз сякаш не можех да го разгледам в детайли.Всички ,които служеха в храма бяха жени.На средата на помещението имаше дървен сандък и ни обясниха ,че с това е отличителен този храм.Предложиха ако някой иска да пробва какво е това .Аз разбира се проявих интерес и се озовах в подвижен правойгълен тунел от бамбукови пръчки,които се въртяха и те придвижваха бързо.Бях легнала по гръб и в средата на стената на тунела ,която беше отгоре през пръчките се виждаше светлина ,която се очертаваше в средата и се накъсваше от пръчките.И мисля аз какво е това и измислям ,че това е показно какво е усещането когато умираш.В един момент стените започнаха да ме притискат, но поносимо.Не след дълго излезнах от това чудо.Видях сестра си .Лицата на останалите от хората ,с които бях не виждах,но бяха мъже.Дойде една от жените в храма и ми даде пари-банкноти много страно свити все едно си ги вадиш от джоба и ми ги подаде ,защото съм била минала през тунела, аз се учудих и в същия момент ЗАЩО някакъв глас ми каза ,че компанията ми били не много добри хора и било хубаво да не съм с тях,защото съм била по-добра от тях.Дефакто ставаше въпрос и за сестра ми.Събудих се и не се чувствах изнервена или напрегнатамакар че завършека на съня ми беше напрегнат като усещане.

Една малка асоциация,която направих днес със съня си.Прибра се майка ми,която беше притеснена за братовчедка си която е в ....църква от няколко години и поредните проблеми в семейството.Лепти за църквата и т.н ,които усложвяват отношенията в семейството.Коментирахме случая и на майка ми хрумнало,че би могла да говоря аз със нея.Незнам дали това е по силите ми и дали няма да объркам повече нещата дори с разговор.Освен това осмисляйки съня си в будно състояние изобщо не ми хареса,макар че не усетих някакво напрежение ,когато се събудих ,което обикновено е сигнал за тревога.Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че в ръцете си държа мой двойник, моя кукла двойник, която е много лека и беше по - висока от мен, по - дълга, абсолютен двойник с изключение на ръста и теглото.

Линк към коментар
Share on other sites

ris_78,така както аз тълкувам съня ти,не на зле.Ще излезеш ловко от някаква ситуация,която за теб е притеснителна,но не много.След това е възможно да чуеш недобри думи по твой адрес,но това

няма да те накърни.

А за теб Христо мисля,че сигурно си раздвоен при взимане на някакво решение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,днес следобед си легнах за малко и сънувах,че съм в семейството на някакъв познат.Запознах се с майка му,а след това и майката на майка му.Всъщност пред мен стоеше дете само ръцете бяха като на възрастна жена.Аз и целунах ръка и така се запознахме.Мъжете в семейството правеха някакви сметки и накрая единият каза че работата която са предложили на синът им не си заслужава.

Тръгнах си от тях и само си спомням че вътвях по кълдъръмена улица имаше някакви мъже и в съня ми знаех че са турци не им обърнах внимание,продължих някакви стъпала изкачвах и изведнъж за по напряко минах през покрива на една къща и слязох по стъпалата за да изляза на улицата,отново срещнах 2 момиченца на около 7-10 години които поздравих на холандски и се събудих.

:hmmmmm: Сънищата ми са толкова странни че обикновено ги разбирам какво са искали да ми кажат след като вече се случат събитията :3d_111:

Поздрави ноник

Редактирано от nonik
Линк към коментар
Share on other sites

Нямаше да ти пиша, ако в предиобеда на същият ден, когато си писала не си мислех, че всяко число може да се представи като две отделни. Както при теб в края на съня ти 70 е вече 7 и 10.

Впреки многократните ми предложения сънуващите да разширяват разказа за съня с асоциации от будността, това рядко се случва. А така и тълкуването има опастност да е привнасяне на тълкувателя. Като цяло сънят ти касае доста предишни структури в психиката ти, когато детето се идентифицира с родителите. "Семейството" е и "къщата" А те и двете са ти.

Всяко момиченце в раннотож си детство е и момче и момиче, майка на майка си или син на баща си. Чужденето или проявите на сянката са свързани с по-късни етапи от развитието ни. Пишеш, че мъжете в семейството правели сметки и работата на сина им не си заслужава. Дали това е "работата" или наистина е дело на самата теб като син !? Много жени се омъжествяват поради желанието за надмогване или просто защото им е наложено свръхусилие. Дали работиш напразно или не си овъзмездена както на теб ти се иска!? В приказките признанието за делата се връща като помощ и благодарност по пътя. Можеш да си припомниш, как за стореното има плата според самото него. Не мисля, че и в живота ни е по-различно. Но там платеното може и да е "платено"/ в душата ни. Улицата е застлана с кълдъръм, т.е. с предишните установени и непроменливи !? /базови/структури на личността ни. Улиците ни свързват. Те са места за движение или "движение" в психиката ни. Турците, както в повечето случаи за християните са чужденци - раз-личното присъщо ни, но отцепено като чуждо. Изкачването може и да е на собствените ти ходила/стъпала, но в съня високото е ниско навън. Т.е. тук има навлизане в себе си в реалното и може да касае връщане на по-ранното ти себе . Насетне минаваш през покрива на къща - "из-веднъж" и за по - "напряко". Може би става въпрос за самооценка/"покривът" е горното на цялото и е като щит, така и височина в себесъществуването ни/. "Напрякото" е и противопоставяне за да се търси измамливо остойностяване - децата се противопоставят на авторитетните фигури, когато започват да се осъзнават като отделни. А може и да става въпрос само за оценка идваща и като момент, и като маловажно "отвън", защото всичко се мени. После слизаш по стъпала отново на улицата и срещаш две момичета/пак ти , но вече като удвоена и то дъщеря/майки, а не като син/бащи в началото/, които поздравяваш, но на чужд език. Или: ставаш раз-лична от самата себе си и се поздравяваш. Все пак има, което мен ме смущава, чуждеенето /холандския поздрав/ може да е само привидност и игра на персоната. А може би "хол-андски" идва от x - "all"- андски, цяло заедно.!?, но като се има предвид, че сънят може и да показва невъншното буквално, вероятно в момента, ти като "семейството на твоя познат" и "къщата" осъзнаваш и сянката си. Сянката не ни служи, но ни показва. Както и работата ни или "работата" ни. :)

Понеже сме свикнали с еднопосочното време, ми хрумна и добавям обичайното, че всеки ден е рожба на предишните.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Интересува ме какво би могло да значи тази част от съня ми:

Бях в някаква стая, в ума ми е останало коледното настроение, имаше доста хора в тази стая, но аз, аз бях клекнал пред едно малко момиченце. С двете си ръце го държах за кръстчето. Езикът на тялото ми говореше, че съм съсредоточен върху това, което ще каже тя. Момиченцето бе русо, блузката му бе нещо средно между розово, червено и лилаво, но повече клонеше към червено. Беше много малка на 2,5 год. и ми каза: "след две години и половина.. ще е момиченце, русо..", а аз отвърнах "да, знам".

Може би си разменихме по още някоя дума, а след това се прегърнахме и в този момент усетих топлината, любов под формата на топлина.

Според мен момиченцето говореше, че тя ще се появи след 2 год и половина(на колкото бе и в съня ми)... и другото, което искам да кажа е, че по начина по който изричаше думите, по жестовете с тяло личеше, че е някак.. много мъдра.

Мислих си... да е моя дъщеря след 2,5 год... не знам, аз не се виждам женен с дете на 22-23 години... а и руса.., в нашия род само вуйчо ми е русоляв, преди него не знам кой е бил... (признавам не съм много по биологията) но да предположим, че жена ми е руса, не трябва ли по-силния ген да определи цвета на косата?

А и другото... какво значи детето като момиче? В нашия род всеки нов, който се ражда е момиче, само момичета и аз, а преди мен вуйчо ми(брат на майка)... всичко друго момичета...

Та така де, ще се радвам на помощ при разгадаването на съня ми. :)

На няколко пъти през последната седмица се сещам за този мой сън, който имай на 11 ноември 2010.

Така и не мога да го разбере... и едно допълнение, което едва ли е важно, освен вуйчо ми и дядо ми е бил рус на млади години.

ЕДИТ: Като начин на сънуване, като усещане през самия сън, то определено този е сред най-значимите ми въобще! Влиза в личния ми топ 10 на най-важни сънища, пак казвам и като усещане през самото сънуване и като усещане и мисли за съня, след като съм се събудил.

Редактирано от ZMS
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Шелтер!

Точно в него момент когато сънувах съня си трябваше да обмисля едно предложение за работа и явно ми е било показано че работата няма да е това което очаквам.

Благодаря,че въпреки нежеланието си,си положила труд и си ми отговорила.

Светла седмица!

Линк към коментар
Share on other sites

Нежеланието е по-скоро страх. Много се боя тълкуванията да бъдат "взети" за гадаене или пророкуване. Психолозите знаят за феномена "пророчество". А което е всеизвестно като парапсихология ме изпълва с повече от смут.

Ровя се в сънищата единствено за да може да се проявяви онова, което се скрива от осъзнаването ни. А то може изобщо да не е , т.е да го няма. Ето това е, което е обезпокоително. Вместо избистряне на сънувания материал може и да го размътвам още повече. Аз не съм си от "ясните" хора, но всеки един, който споделя би могъл да погледне и по - друго. Това може да е полза, но и вреда. Понякога си мисля, че колебанията и съмненията в живота не не идват току така.Сякаш човек /или поне аз/ сам си създава препятствия и те ни рулират, дали за да останем непроменени същности или за да се превъзмогнем!?

Линк към коментар
Share on other sites

За мен фундаментално в тълкуването на сънища е тяхното продължително проследяване във времето и повтарящите се в тях символи. Самите сънища могат и да са различни на пръв поглед, но мотивите в тях неизменно се повтарят на определени периоди, или се редуват, за да наблегнат на нещо.

В моите сънища например често карам кола, камион, мотор, бързам, натискам газта, завъртам се, изкачвам се или загубвам контрол, завивам нанякъде или пък не ми работи спирачката и се блъскам, зависи. Но това е повтарящ се мотив. Така е и със сексуалните сънища.

С общ знаменател са и сънищата с мъртъвци, възкръсване, погребение и т.н, които са съвсем устойчиви символи на метаморфоза.

Като се връщам назад и чета записките си виждам, че често място на събитията е някой хотел, или всичко се случва на открито, някъде, където обикновено има вода.

Какво се повтаря във вашите сънища и как тълкувате това, съотнесено с вашата личност? Правят ли ви изобщо впечатление такива мотиви?

Линк към коментар
Share on other sites

По молба на Христо публикувам този негов сън.

Моля, ако някой има идея за тълкувание - нека да му отговори публично в темата.

Благодаря предварително smile.gif

Христо - 14 Януари 2011, 21:39 часа:

"Сънувах че ще се женя. Влизам в някаква зала подобна на лекционна зала със стълбички, при която най - задните редове са на най - високо място в залата. Гледам по банките наслагано ядене. На някои места имаше и постна храна. Избрах си едно такова място. Мислех че всичко това е заради моята сватба. Обаче се оказа, че това е друго събитие. Сбирката беше организирана от някакъв мъж, не знам дали преподавател, може би не. Седнах зад една банка, обаче и банките и столовете не стояха стабилно, хлъзгаха се надолу, не можех да се задържа, камо ли да ям спокойно. В залата имаше и мои бивши съученици, и моята начална учителка беше там : тя каза, че трябвало да се проявим като достойни българи. Изведнъж настана бъркотия, банки и столове взеха да падат, да се търкалят, и аз май се търколих с тях до долу, или сам слязох : не помня. По едно време залягах и се пазех с ръце, за да не ме удари някой предмет. Именно като стигнах долу началната даскалка го каза това за българите. Аз и другите недоволствахме, че масите ( студентските банки) и столовете не се подредени както трябва. В действителност не доволствах на изпита, който се проведе часове по - късно ( на повечето изпити не е така). Организаторът отново подреди разни банки, седалки, подреди ги стабилно, някои подпря с други, та да не падат, но така както ги беше наредил, по - малко хора можеха да седнат. В следващия момент видях симпатично момиче с ампутиран ляв крак : беше и ампутиран крака до кокалчето, малка част от него беше отрязана ( стъпалото и малко над кокалчето). Тя беше с патерици и щеше да падне. Аз я хванах и и помогнах да направи няколко крачки. Казах и че не знаех, че се е случило това с нея. Тя както си беше с гръб, обидено ми каза :"Чак сега ли научи ?!?".Една бивша съученичка ми каза да не и обръщам внимание, понеже момичето е в тежък момент. След това влезе една преподавателка, която ни преподаваше по предмета, по който държах изпит след часове. Тя ни продиктува десет въпроса, които е вероятно да ни се паднат на изпита. Запомних само десетия. Той не беше пряко свързан с тази дисциплина, но по косвен начин ме накара да предположа, че еди кой си въпрос ще ми се падне на изпита, макар да няма пряка връзка между въпроса от съня и реалния въпрос от конспекта; просто по косвен начин стигнах до предположението, че еди какво си ще се падне. Така и стане в действителност. Като се събудих, опитах се да си спомня и другите въпроси от съновния списък, но не можах."

Линк към коментар
Share on other sites

Събудих се плачейки, тихичко, но със сълзи. Опитах се да се сетя какво съм сънувала, но абсолютно нищо не помня. Обикновено се сещам за голяма част от сънищата си....

Какво означава да плачеш на сън със сълзи?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...