Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бутилираната вода - екологичен проблем? История на бутилираната вода.


Recommended Posts

Разбира се, в клипа има много верни неща, но аз не съм убедена, че можем изцяло да премахнем бутилираната вода, а каквото и да говорим, пластмасовите бутилки са най-леки, удобни, нечупливи ...

Инвестиране в инфраструктура за водоснабдяване - да, естествено, подкрепям, но възможно ли е навсякъде?!

България е от малкото страни, в които има много чешмички - градски, крайпътни, но това е, защото имаме много извори. А какво да правят другаде? А там където водата не е добра за пиене?

Чудесно си спомням времето, когато в България се продаваше минерална вода Хисар в стъклени бутилки от по 1 литър. Амбалажът тежеше повече от водата. Бях бременна, поставих си за цел да пия поне по 2-3 литра вода на ден, в нашия град водата от водопроводната мрежа не е добра и ... си носех всеки ден на работа по около 2кг тежест в дамската чанта (бутилката + водата в нея); нямаше как да нося 2 бутилки (4кг.) и се задоволявах с една.

За мен решението е трудно.

Не харесвам пластмасовите бутилки, освен всичко друго (замърсяване с амбалажа и т.н.) водата в тях определено не се съхранява оптимално, но просто не виждам изход.

В момента аз и семейството ми се стараем да купуваме колкото може по-голямообемни бутилки, понякога след изпиването й, използваме отиването на разходка до някъде, за да напълним в същата бутилка вода от някой извор, макар че и това не е ясно, колко добра практика е.

Ще се радвам на хубави идеи по тази тема

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Емил от Льонеберя

Мисля си как 1 кубичен метър вода струва 2 лв.

Пък 1 литър вода в бутилка е 50 стотинки... което е 500 лв/литър... или това са 498 лв за опаковката?

А вие можете ли да си представите 1000 празни пластмасови бутилки що за гледка са?

Да, ако ги изхвърлите от дома си и не са пред очите ви - супер - ама ако утре дядо Господ каже - Бате, на ти бутилките, да си ги гледкаш!

...

Спасението е - може да се направи анализ на водата от вашата лична чешма и да разберете дали става за пиене или не става.

Да си намерите чешма в планината /за тези, които имат планина/ и отново да й пуснете едни изследвания дали става за пиене.

Да си купите една кана за филтриране на водата /но нямам личен опит/ - след консултация със специалист.

Да си преварявате водата на котлон - което е лесно изпълнимо и не изисква големи усилия.

Слънчева вода от чешмяна вода - оставяте водата на слънце за цял ден и пиете щастливи.

Линк към коментар
Share on other sites

А попадалили сте на вода, която ви се е струвала особено добра за пиене? Дори и планинските извори имат разлика един от друг.

П.П. А това с превръщането на неприятната градска вода в слънчева е добра идея, но все пак зависи от количеството на ръждата и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...