Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Roemy

Възможно ли е да не се допускат агресивни мнения?

Recommended Posts

$

Редактирано от ISTORIK

Сподели това мнение

...

Думите не са като парите. Не ги пестете.

О, думите са много по-силни от парите. Аз бих казала - внимавайте с тях!

Има една приказка за мечката. http://chitanka.info/text/21714-mechkata-i-dyrvarjat

Дори и човекът да му се струва, че е запазил брилянтно и непоклатимо вътрешно спокойствие, определени думи могат да влязат много надълбоко в него.....и изрази, и изказани убеждения.

Сподели това мнение

Думите не са като парите. Не ги пестете!

Да, не сме спартанци, населяващи областта Лакония.

Няма смисъл да говорим лаконично (тоест - немногословно).

Един пример за лаконично говорене.

Персийски пратеник разказвал на спартанския цар какво ще се случи с победените спартанци, след като персите завладеят земите им. Лаконичният отговор на един спартанец, телохранител на царя, бил: "Ако...".

Редактирано от ISTORIK

Сподели това мнение

Думите не са като парите. Не ги пестете.

Да, не сме спартанци, населяващи областта Лакония.

Няма смисъл да говорим лаконично (тоест - немногословно).

Един пример за лаконично говорене.

Персийски пратеник разказвал на спартанския цар какво ще се случи с победените спартанци, след като персите завладеят земите им. Лаконичният отговор на един спартанец, телохранител на спартанския цар, бил: "Ако...".

Ха, много ми хареса това! :)

А защо мислиш, че няма смисъл да сме лаконични?

Сподели това мнение

Историята на молива

Едно момче гледало баба си как пише писмо. По едно време я попитало:

- Какво пишеш? История за нас ли? За мен ли пишеш?

Бабата спряла да пише и му отговорила:

- Да, всъщност пиша за теб, но по-важен от думите е моливът, който използвам. Надявам се един ден да станеш като този молив, когато пораснеш.

Заинтригувано, момчето погледнало молива. Той не изглеждал нещо особено.

- Но той е съвсем обикновен! – разочаровано възкликнало то.

- Зависи как гледаш на нещата – отвърнала бабата. – Той има пет важни качества, които, ако успееш да отгледаш в себе си, ще се превърнеш в човек, който е в мир със света.

Първо, ти си способен на велики неща, но не бива никога да забравяш, че има една ръка, която направлява твоите стъпки. Ние я наричаме Бог и той винаги ни води според волята си.

Второ, от време на време трябва да спра да пиша и да подостря молива. Това може и да го заболи, но след това става много по-остър. Така и ти трябва да се научиш да понасяш определена болка и тъга, защото те ще те направят по-добър човек.

Трето, моливът винаги ни позволява да използваме гума, за да изтрием грешките си. Това означава, че да поправиш нещо, което си сбъркал, не е непременно лошо. То ни помага да продължим по пътя към справедливостта.

Четвърто, това, което има най-голямо значение, не е дървената обвивка на молива, а графита, който лежи в сърцевината му. Затова винаги търси в себе си и в хората онова, което се намира вътре в тях.

И петото качество на молива е, че той винаги оставя следа. По същия начин, трябва да запомниш, че всичко, което правиш в живота си, оставя следа и никога не бива да го забравяш при всяка стъпка, която правиш.

Бъдете като молива!

Паулу Коелю

“Like the Flowing River” by Paulo Coelho

Сподели това мнение

Понякога хората схващат по-бързо, когато по-дълго и нашироко им се обяснява.

Сподели това мнение

"Аха, някои са обидени, проблемът е в тях, не в мене. Аз мога да се държа както ми хрумне. Да, и ако плесна шамар на някой, това също е негов проблем, не мой. Ами да. Да не се е изпречвал на пътя ми."

Ако говоря лично за себе си, не съм обидена от никого. Просто съм възмутена от определени постове и определено поведение като това в кавичките. А това, че харесвам приятната атмосфера, уважението и добрия тон в дискусията ... само мой проблем ли е?

"Ама моля ви се, какво си въобразява тази, в кой свят живее! Хората в Африка умират от глад, старците в селата и те, младите нямат работа, природата е отровена, изригват вулкани, в арабските страни воюват, а тя тръгнала да ми разправя за някакви промени, преходи, за по-добър свят, за добри маниери и отношения.! Пълни глупости! Ама-ха! Я да й покажа аз моята изнервена, груба, измъчена и едва оцеляваща реалност! "

:3d_141::3d_067::3d_162:

Редактирано от Теодора Андреева

Сподели това мнение

Проблемът идва от там, че съществува избирателно модериране. Това не е коректно. Не че аз съм обидил (лична нападка) някой и той ми е върнал, а че едната обида остава да се чете, докато втората се модерира. Преди време един потребител след мой пост ме нарече извратеняк. Разбира се. Казах му да си мери думите, че наистина мога и такъв да съм. Но това, което потуши напрежението беше, че и двата поста бяха изтрити. По този начин получаваш урок, че си равен пред другите и те пред теб. Че си потребител пред модератори/администратори и те пред теб потребители, когато стане на въпрос за спазване на закон или правило. Че няма недосегаеми, че така е редно да бъде, особено в място, където обективността трябва да се преследва на всяка цена(!), какъвто е този форум. По този начин истината се показва и истинските хора се застъпват за нея. За няколко дни 2 случая на избирателно модериране. Единия път аз бях потърпевш. Гледам сега и vorfax хленчи. Правилата е редно да бъдат, както и закона, еднакви за всички. Защото когато шах-партията приключи всички влизаме в една кутия. И царе и пешки. Така че, ако царят прескача две квадратчета на разпънатата дъска, пешката върви назад, то в затворената кутия това неспазнаване бива овъзмедено.

Когато Анаксимандър е заключил, че слънчевите лъчи влизайки във взаимодейстие с тинята създават животно, е бил доста голям наивник. Глупав е бил и когато е казал, че от рибите са се появили хората. Но е поправил цялата тая бъркотия и е изрекъл изречение, което да поправи предишните му схващания и да го издигне нависоко!

"От каквото възникват всички неща, в същото се превръщат по силата на необходимостта. Защото поради своята нечестивост те търпят наказание и получават възмездие едно от друго според мярата и времето."

Анаксимандър

Редактирано от Viva Caselli

Сподели това мнение

Ами не, не може. В нашия неидеален свят, ти очакваш този сайт да е едно идеално място за общуване. Няма начин просто, хората са различни и най-важното всички (вкл. администратори, модератори) са хора, т.е всички са малко или много пристрастни, има неща и хора, които са им слабост, което ги кара макар и неохотно да премълчават, да зажумяват ... Пък и в една суперположителна среда направо ще изгубим мярката кое е положително и кое отрицателно. Учителя беше казал нещо от сорта - На всеки 100 добри човека е добре да има по 10 лоши и си ги пазете, като писани яйца :)

Освен това, всички ние не сме слепи, нито тъпи, много добре виждаме и разбираме, кой какъв е и колко пари струва ;) Пък може и не всички да разбират добре кой какъв е, но това си е за тяхна сметка и рано или късно им светва и на тях. Та, това, че някой е нарекъл теб, Форфакс или друг по някакъв начин, отнесъл се е снизходително, презрително или въобще неприятно, няма да промени моето мнение или отношение към обидените, а по-скоро ще влоши моето впечатление за обиждащите. Мнението ми за обидените ще променя в зависимост от тяхната реакция на обидата.

Учителят е казал и друго - В общество от 100 лоши също трябва да има поне 10 добри човека и тях лошите също трябва да си ги кътат.

Е, ти кажи, според теб в какво общество си попаднал тук, в този сайт - първото или второто?

Сподели това мнение

Проблемът идва от там, че съществува избирателно модериране. .....

Сори :)

Аз явно съм доста кротък, че не личат моите почти постоянни дискусии с модераторите напоследък, но това, което ще ти кажа е, че не може. Всяко колективно мероприятие носи в себе си елемент на бюрокрация, а пък всяка избирателна властова длъжност може да бъде подложена на опити за развращаване.

Например, избират нов кмет. Кметът има идеалната визия в главата си и е честен. След това, обаче, идва при него заместник кметът и казва този и този гражданин не е прав да иска от нас това и това. Е, защо да не е прав. Ами щото е гадняр, а всеки може да докаже, че си гадняр, щото не ми харесва, щото ни обижда, щото не е с нашата партия и т.н. Всички лични отношения могат да бъдат представени като загриженост в името на цялото.

Или идва познат на кмета, или роднина и почва да плаче как еди-кой си му е виновен, или го обижда, или казва, че не е умен, или че злоупотребявал с алкохол и положение, и кметът трябва да приложи властта си, за да му бърше сълзите и дупето. ..... И перфектната визия остава в историята.

П.С. Да не забравяме, че кметовете също биват заплашвани и подлагани на натиск....

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

Моля всеки, който е забелязал и преценил, че във форума е допуснато агресивно мнение, да сигнализира с лично съобщение на някого от модераторския екип. Напълно е възможно просто да не е забелязано. При плодовитостта на някои участници, лично аз съм принудена да чета много мнения по дииагонала. Сериозно обмисляме вече дали да не сложим някаква норма на мнения, публикувани от един и същ участник за един ден, за да стимулираме обмислянето на мнението преди неговото публикуване и да се справим с досадния навик на някои потребители да публикуват по 5-6 мнения едно след друго в рамките на 1 час в една и съща тема. Това ми изяжда лично на ме и на другите от екипа ценно време да преглеждаме и да сливаме - същото време ми е нужно да работя в библиотеките и по сериозните си занимания.

Сподели това мнение

... ти очакваш този сайт да е едно идеално място за общуване. Няма начин просто, хората са различни и най-важното всички (вкл. администратори, модератори) са хора, т.е всички са малко или много пристрастни...

Тъкмо това прави форума доста обективен. Нелепо е някой да мародира тенденциозно, за да излезе по-прав. Това значи, че се съмнява в собствените си убеждения, в своята вяра.

Точно тук е мястото където всеки дъновист трябва да е готов да чуе всичко, стига да е цивилизовано.

Сериозно обмисляме вече дали да не сложим някаква норма на мнения, публикувани от един и същ участник за един ден, за да стимулираме обмислянето на мнението преди неговото публикуване и да се справим с досадния навик на някои потребители да публикуват по 5-6 мнения едно след друго в рамките на 1 час в една и съща тема. Това ми изяжда лично на ме и на другите от екипа ценно време да преглеждаме и да сливаме...

... мисля, че наскоро тъкмо ти зае позицията лимитаране на мненията да няма. Ако някой има какво да каже, какъв е аргумента да не го направи, да не четеш много ли?

Относно "досадния навик" да пиша няколко мнение подред в една тема, аз отдавна обясних, че съобщението за редакция ми е неприятно. Попитах дали има възможност за автоматично сливане, каквото има по други форуми, но ми беше обяснено, че няма. Освен това смятам, че тъкмо този начин на отговор е най-прегледен, защото разделя цитатите на отделни потребители и позиции. И не разбрах две неща:

1. Как, ако вместо в 4 мнения слея съдържанието им в 1, това ще направи общият обем по-малък?

2. Защо е нужно някой да губи времето си (защото за мен това си е точно губене на време) в сливане на последователни мнения?

Редактирано от vorfax

Сподели това мнение

... ти очакваш този сайт да е едно идеално място за общуване. Няма начин просто, хората са различни и най-важното всички (вкл. администратори, модератори) са хора, т.е всички са малко или много пристрастни...

Тъкмо това прави форума доста обективен. Нелепо е някой да мародира тенденциозно, за да излезе по-прав. Това значи, че се съмнява в собствените си убеждения, в своята вяра.

Точно тук е мястото където всеки дъновист трябва да е готов да чуе всичко, стига да е цивилизовано.

Сериозно обмисляме вече дали да не сложим някаква норма на мнения, публикувани от един и същ участник за един ден, за да стимулираме обмислянето на мнението преди неговото публикуване и да се справим с досадния навик на някои потребители да публикуват по 5-6 мнения едно след друго в рамките на 1 час в една и съща тема. Това ми изяжда лично на ме и на другите от екипа ценно време да преглеждаме и да сливаме...

... мисля, че наскоро тъкмо ти зае позицията лимитаране на мненията да няма. Ако някой има какво да каже, какъв е аргумента да не го направи, да не четеш много ли?

Относно "досадния навик" да пиша няколко мнение подред в една тема, аз отдавна обясних, че съобщението за редакция ми е неприятно. Попитах дали има възможност за автоматично сливане, каквото има по други форуми, но ми беше обяснено, че няма. Освен това смятам, че тъкмо този начин на отговор е най-прегледен, защото разделя цитатите на отделни потребители и позиции. И не разбрах две неща:

1. Как, ако вместо в 4 мнения слея съдържанието им в 1, това ще направи общият обем по-малък?

2. Защо е нужно някой да губи времето си (защото за мен това си е точно губене на време) в сливане на последователни мнения?

Грешката на останалите потребители спрямо теб е, че ти обръщат прекалено много внимание, точно такова, за каквото ти умираш :) ....... Аз на тяхно място бих те смазала с игнориране. Макар че не се включвам активно в много от темите, за сметка на това ги чета. Наглостта ти минава всякакви граници. Чудя се защо не си отдавна модериран.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Хайде, хайде, аз си мисля, че В..... пак няма да му напиша правилно името, че той внася доста свежи нотки. Благодарение на него аз се замислих над това, че си имаме тук във форум установена представа за това от кой какво може да се научи и което е най-важното, кой какво положение, авторитет и права има си е извоювал ..... или изтръгнал :) Лично за себе си се усетих, че вътрешно съм приел авторитети, които не ми е ясно защо съм ги приел.

А когато се рушат авторитети, то има агресивни мнения, едно от които явно е и горното, щом е модерирано :)

Сподели това мнение

Интересно е , че този, който внася свежест сериозно се засяга, когато друг внася свежест за негова сметка и когато другите се обиждат, че той внася свежест за тяхна сметка. Щом ще е етака, няма да има свежест за ничия сметка.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Lifetime, причината да не коментирате моите мнения вероятно е същата поради която аз не го правя с Вашите. Аз поне съм открит към всякакви идеи и не "смазвам никого с игнориране". А още по-малко се правя, че с това бих бил по-прав, защото не позволявам на друг да ги подложи на съмнение, колкото и нагло да Ви се струва това.

Достатъчно мнения ми бяха изтрити, за да изчезне илюзията, че се възползвам от някакъв протекторат. Изпитвам... лични симпатии да го нарека, поради което фамилиарнича с Донка, но заради такива като теб тя не може да си позволи да е така явно. Писаха ми какво било и какво не било изтрито от обидите към мен, честно казано не съм и погледнал.

Споделих какво ми харесва и какво не ми харесва. Някой от посетителите тук сигурно се кефят, че са ми обяснили, че съм бил скопец, слуга и прочие, а сега ми се смеят, че претендирам, че имам техните права. Тяхна работа. Това в крайна сметка говори достатъчно за тях.

В капсулирането на едно общество често се достига до абсурди, като това официално определена за псевдонаука астрологията да се приема за наука. За някой от пишещите тук това ги засегна, а единственото, което исках е аз да представя убежденията им по обективен начин, за да не им се смеят. И това исках тъкмо защото заслужават уважение. Напомня ми на шиене на рана - боли, но е нужно. Във всеки случай тук ми се трие думата с ц, а това прави всяка дискусия безпредметна, защото ще съдържа само една позиция.

приятни сънища

Сподели това мнение

Покрай желанието на ворфакс да е централно разположен в мненията се забравят мненията на всички други. А голяма част от тези мнения съдържат определения на лична основа, квалификации, епитети и обяснения, които трябва да обидят ворфакс. Защо се толерира поведение, което =ако модераторите хврълят камък на всеки е разрешено да го прави по много? Докато ворфакс се опитва да се аргументира, получава твърде често всякакви епитети (които се оказват одобрени) но не са аргументи!

Сподели това мнение

Приемат се за добронамерени само бележки, придружени с линкове. Останалото са просто несериозно мрънкане. Нищо лично.

За да не се изроди темата в безкрайни разправии и подхвърляне на язвителни бележки, тя ще бъде отворена само докато има модератори на линия. През останалото време, моля пращайте забележките си в лични съобщения.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

vorfax

Защото ворфакс, това се нарича Flood (Флууд) потоп, удавяне.

Сподели това мнение

Чудя се, ако тръгна из мюсюлманските държави да посочвам погрешките в устройството им, какво ли ще се случи с мен и кой ще е виновен? При всички случаи това няма да е разумна постъпка. Аз мога да им представя железни аргументи, но те ще са такива само от моята гледна точка. Без да мога да обхвана тяхната гледна точка и да се аргументирам въз основа на нея, то аз ще съм неспособен да предизвикам каквато и да е промяна у тях. Не сме деца и тези неща би трябвало да са ясни. Това е сайт с насоченост към астрологията и е глупаво някой да не се съобразява с това. То е ясно, че мечтаното изобличаване и промяна на светогледа на потребителите занимаващи се с астрология няма да се осъществи. Другото е наивност. А ответната реакция от страна на някои потребители беше очаквана. Който сее ветрове ще пожъне бури. Няма как да искаш да разрушиш нещо в което другия вярва и има солидни познания и да останеш незасегнат. После оплаквания и не знам си какво. Ами като не искаш ответна реакция, недей провокирай.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега