Jump to content
Порталът към съзнателен живот

невродермит


agora

Recommended Posts

имам невродермит започнах да го лекувам с sulfur 9ch 10 зр веднъж седмично, petroleum 9ch - 5зр. сутрин и вечер

и пия чай от къпинови листа, корен коприва, шипка и петопръстник , чая го пия през целия ден като вода.

известно време кожата се успокои, но аз реших да отида на класик за да съм сигурна че ще бъда излекувана.....

уви нещата се влошиха след като започнах предписаното лечение от класика

за съжаление в България има някаква мода сред класиците да крият какво изписват на пациентите и не зная какво ми бе изписано

Ще съм много благодарна ако тук някой ми отговори какво да правя.

Линк към коментар
Share on other sites

имам невродермит започнах да го лекувам с sulfur 9ch 10 зр веднъж седмично, petroleum 9ch - 5зр. сутрин и вечер

и пия чай от къпинови листа, корен коприва, шипка и петопръстник , чая го пия през целия ден като вода.

известно време кожата се успокои, но аз реших да отида на класик за да съм сигурна че ще бъда излекувана.....

уви нещата се влошиха след като започнах предписаното лечение от класика

за съжаление в България има някаква мода сред класиците да крият какво изписват на пациентите и не зная какво ми бе

изписано

Ще съм много благодарна ако тук някой ми отговори какво да правя.

Спря ли всичките билки и чайове,когато взе второто лекарство?

Не бива да се мешат,защото всичко работи в някаква собствена посока и става манджа с грозде,меко казано.Не е ясно кое лекува и кое потиска...За това в класическата хомеопатия се търси едно-единствено лекарство,което отговаря на нещата във всеки конкретен случай и пациент.

Колко време измина след приема на л-вото?

Необходимо е да изчакаш около месец и да отидеш на проследяване.Ако нещо те притеснява,обади се на хомеопата задължително.Това е част от процеса на лечение.

Влошаването-колко силно е,в смисъл колкото силно е било в началото на появата и преди билките и лекарствата,по-силно или по-слабо?

Ако е силно като в началото на появата си-имаш очистителна реакция на връщане,тоест организма елиминира всичките неща,с които си потискала и се връща в изходно положение,откъдето ще започне лечението.Това е т.нар. лечебна криза.Тя е добра индикация,че лекарството работи.Просто трябва време на жизнената сила да се справи.

Не е необходимо да знаеш лекарството,освен ако не държиш да ти бъде казано.Много често пациентите си четат лекарствата и се сугестират-получават допълнителни симптоми,поради липса на знания в областта.Затова някои колеги не ги казват.Въпрос на опит...

Хомеопатията е енергиен метод на лечение и не се меша с други видове лечение.

Изключение се допуска в случаите,когато пациента взема алопатично лекарство от дълго време,което го поддържа.Тогава то се намалява постепенно,успоредно с подобряването на състоянието.

Обади се на хомеопата и му кажи какво се случва,той ще прецени най-добре,защото знае случая в детайли.Факторите,които се преценяват са много.Би могъл и да облекчи реакцията.Това се решава за всеки отделен случай индивидуално.

Надявам се да съм ти била полезна.Място за паника няма.Трябва малко търпение.

Линк към коментар
Share on other sites

имам невродермит започнах да го лекувам с sulfur 9ch 10 зр веднъж седмично, petroleum 9ch - 5зр. сутрин и вечер

и пия чай от къпинови листа, корен коприва, шипка и петопръстник , чая го пия през целия ден като вода.

известно време кожата се успокои, но аз реших да отида на класик за да съм сигурна че ще бъда излекувана.....

уви нещата се влошиха след като започнах предписаното лечение от класика

за съжаление в България има някаква мода сред класиците да крият какво изписват на пациентите и не зная какво ми бе изписано

Ще съм много благодарна ако тук някой ми отговори какво да правя.

10 зрънца са твърде много - никой класически хомеопат няма да Ви предпише 10, а 1 или 2.

Билките са си билки и нямат нищо общо с хомеопатията.

Обяснете, какво значи "влошаване", тъй като за Вас влошаване, за хомеопата може да означава друго...

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Естествено че спрях всичко което вземах след като класика ми изписа лечение.

10-12 дни след приема започна да се получава реакцията, лекувам се със хомеопатия 3 години, зная добре каква реакция се получава и че трябва да очаквам влошаване.

Но подобно влошаване което се получи при мен е прекалено, обаждах се на лекарката и я информирах за състоянието си.

Това което ме накара да се усъмня във компетентността и е, че когато ми даде шишенцето лекарство с отделен капкопер и уточних ме че се пие веднъж на ден по 1-2 капки.

Аз изказах мнение че със капкомера едва ли ще мога всеки път точно да вземам 1-2 капки и тя каза че дори да се взема повече не мога да се предозирам- при хомеопатията не се предозирало.

След като и казах че се влошавам тя каза да вземам лекарството два пъти на ден по 1-2 капки и ми каза след 2-3 дни пак да се чуем.

Обаждам се след 3 дни и казвам че положението не се променя към добро а става още по зле.

И тя казва че явно съм се предозирала и да спра лекарството за седмица - попитах я какво да правя през тази седмица (защото аз буквално се обезобарзих)

И тя каза да си вземам нещата които съм си вземала до сега ако има да се намаже с нещо за да се успокои кожата ми.

При условие че имахме скайп връзка с нея тя дори не пожела да ме види в какво състояние бе лицето ми.

Искате да ви опиша какво е за мен "влошаване"....ще се опитам на кратко да ви опиша

Когато отидох при лекърката бях със доста спокойна кожа, от по горното лечение което ви споделих че прилагах нещата се задържаха 3-4 седмици спокойна кожа.

По това време бях много спокойна и много весела, защото можех спокойно да излизам без да се тревожа за кожата си.

След като започнах да се "влошавам" лицето ми се засегна до такава степен в която никога до преди това не е било, от там и настроението ми се помрачи.

Затворих се, натъжих се, притесних се животът се беше скапъл отново.

Нямам вече доверие на тази лекърка, сега как да си оправя кожата ....?

Линк към коментар
Share on other sites

...Аз изказах мнение че със капкомера едва ли ще мога всеки път точно да вземам 1-2 капки и тя каза че дори да се взема повече не мога да се предозирам- при хомеопатията не се предозирало...

Наистина при хомеопатията количеството хо л-во няма значение. От значение обаче е честотата на прием и потенцията на хо л-вото.

Лекуването на обриви е неблагодарна задача за всеки хомеопат, понеже след даването на правилното хо л-во винаги има лечебна криза, изразяваща се в първоначално усилване на обрива.

Това което сте използвала преди, има само палиативен, временно облекчаващ обрива ефект, който изчезва когато спрете приема или мазането с алопатични л-ва. Всъщност това е просто потискане на симптоми, без изобщо да се лекува причината!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...