Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Духовна революция


Guest Христо

Духовна революция ?  

21 гласа

  1. 1. Живеем ли във време на духовна революция ?

    • Да
    • Не
    • Не съм сигур ен/на


Recommended Posts

С глобализирането на света и развитието на технологиите, всички процеси се ускоряват, придвижваме се много по - бързо, общуваме много по - бързо. Чел съм, че и кармичните процеси са се ускорили ? Каква е причината за това ? Ускореният ритъм на живота ли е довел до ускорени кармични процеси ? Това означава ли, че по - бързо може да получиш възмездие за деянията си, но по - бързо може да получиш и награда ? По - бързо да се пречистиш, отколкото преди векове ? Има ли такава взаимовръзка ? Живеем ли в последни времена, имат ли нещо общо ускорените кармични процеси с последните времена ? Може би са свързани с по - бързи шансове за промяна и постигане на чистота за новото време ? Живеем ли във време на духовна революция ? Броят на интересуващите се от духовното расте бързо като че ли ...Мислите ли, че и злото, и доброто нарастват бързо ? Това проявление на закона за противоположностите ли е ? Духовна революция ? Моля модераторите да не ми променят формата на анкетата ...

Линк към коментар
Share on other sites

Ускорението е резултат от завършването не стария космически цикъл. Не бих казал, че има духовна революция. Просто до Земята достигат нови енергии, които носят със себе си и нови възможности, но кой как ще ги използва се определя индивидуално. Според мене няма нарастване на духовността. Хората може и да се интересуват от невидимото, от окултното, но липсва желанието да се положат сериозни усилия за духовен растеж. Хората се стремят към духовното само дотолкова, доколкото им е удобно и интересно, и само в редки случаи повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих казала,че се намираме в период,който предшества духовната революция.

В момента материалното е взело връх над духовнато,а това е в противовес на природните закони.Може би затова има толкова катаклизми - те ни помагат да преосмислим ценностната си система и да внесем корекции в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Ускорението е резултат от завършването не стария космически цикъл. Не бих казал, че има духовна революция. Просто до Земята достигат нови енергии, които носят със себе си и нови възможности, но кой как ще ги използва се определя индивидуално. Според мене няма нарастване на духовността. Хората може и да се интересуват от невидимото, от окултното, но липсва желанието да се положат сериозни усилия за духовен растеж. Хората се стремят към духовното само дотолкова, доколкото им е удобно и интересно, и само в редки случаи повече.

Станимир е прав,но по принцип.Моите лични наблюдения показват ,че индиговите деца,които порастнаха,носят знанието и любовта в себе си и нямат нужда от този тип сериозни усилия,от които имам нужда аз например.При тях всичко започва да се отваря по много естествен начин след навършване на пълнолетие - 21г. А при кристалните деца много от възможностите са отворени още преди 7г.-ясновиждане,ясночуване,контакт с другите нива.Който е наблюдавал това,знае за объркването и ужаса на такива родители,при които не съществуват духовни понятия въобще,когато детето започне да им разказва преспокойно, как душата на дядо е дошла в новото бебе.А те всъщност не са били родени,когато дядото е починал,и думата душа не съществува в родителския речник..Да не говорим за най-напредналите души,въплътени в момента-децата с дислексии и аутизъм,които почти не са тук в нашето измерение.Има тотално събуждане на всички души,носещи духовност от миналите си инкарнации.Общото е това,че усещат и ускорението,което ги подканя да бързат....:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Хората се стремят към духовното само дотолкова, доколкото им е удобно и интересно, и само в редки случаи повече.
Станимире, но нали все отнякъде се почва. :)
Линк към коментар
Share on other sites

Ускорението е и уплътнение.

В земен план всички процеси са ускорени, поради уплътняването на астрала. Толкова много сме го населили с форми и толкова серизоно сме ги заредили, че всички допълнителни потенциали водят до материализация. Съвсем естествено децата формират по-бързо фините си тела, защото използват строителните материали на притискащия ги астрал и по същата причина сетивата на някои от тях са отворени донякъде за него. Но знам какво е общото на това с духовността - нищо.

Иначе, ясно е, че това е свързано с обективното ускорение в ъгловото движение на земята спрямо центъра на галактиката, по отншение на който след две години и малко ще преминем през пиковата си скорост, като същевременно, поради положението на слънцето, земята и центъра на Млечния път, предполагам, че ще се образува нещо като енергиен фокус, поне за определено време и ще бъдем принудени да изпитаме и някои въздействия, за които системите ние още не сме съвсем подготвени.

Всичко това ще се случи поради липсата на духовно движение въобще, но евентуално, в немалка група от хората, които въпреки сътресенията в системите си усетят общия поток, ще даде началото на т.нар. духовна революция. Разбира се, от нас зависи.

Линк към коментар
Share on other sites

...Моите лични наблюдения показват ,че индиговите деца,които порастнаха,носят знанието и любовта в себе си и нямат нужда от този тип сериозни усилия,от които имам нужда аз например.При тях всичко започва да се отваря по много естествен начин след навършване на пълнолетие - 21г. А при кристалните деца много от възможностите са отворени още преди 7г.-ясновиждане,ясночуване,контакт с другите нива. ...

Това не са показатели за духовност. Духовност може да има във всяко, дори и най-обикновено действие. Всъщност именно в тези действия проличава най-вече духовността на човека.

Колкото до усилията, понякога именно готовността да се посрещнат трудностите показва, че духовният пламък в човека гори.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Тези деца идват с това към което ние се стремим,носят го в себе си.

Те са любящи, неосъждащи,знаещи,вегетарианци,сензитивни.

Имам изключително близки наблюдения върху кристално дете,в момента е на 1,6г.Още не може да говори.Отказва месо,бял хляб...

Консумира само естествени и био продукти,обича животните ....Майката е много духовен човек,практикува йога,но избягва крайностите.Няма да продължавам...Който е гледал деца ще ме разбере.Усещането от допира с тези деца е невероятно,те носят светлината .Обикновено са бяло-руси с невероятно сини очи и поглед,който го няма в другите...

Станимир,

кажи моля, кои са показателите за духовност според теб?.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези деца идват с това към което ние се стремим,носят го в себе си.

Те са любящи, неосъждащи,знаещи,вегетарианци,сензитивни.

Имам изключително близки наблюдения върху кристално дете,в момента е на 1,6г.Още не може да говори.Отказва месо,бял хляб...

Консумира само естествени и био продукти,обича животните ....Майката е много духовен човек,практикува йога,но избягва крайностите.Няма да продължавам...Който е гледал деца ще ме разбере.Усещането от допира с тези деца е невероятно,те носят светлината .Обикновено са бяло-руси с невероятно сини очи и поглед,който го няма в другите...

Станимир,

кажи моля, кои са показателите за духовност според теб?.

Мария-София,според теб само белите дечица с руси косички и сини очички са представители на новата раса,или аз нещо не съм разбрала?!:1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Т.нар."паранормално" все по - често намира място в ефира на телевизиите. Вчера гледах един индийски гуру, който проведе кратка медитация по НОВА и който говореше за видовете медитации и нашите ангели.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София,според теб само белите дечица с руси косички и сини очички са представители на новата раса,или аз нещо не съм разбрала?!:1eye:

Моят опит е с няколко такива деца,не твърдя обаче,че са само такива...:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

С глобализирането на света и развитието на технологиите, всички процеси се ускоряват, придвижваме се много по - бързо, общуваме много по - бързо. Чел съм, че и кармичните процеси са се ускорили ? Каква е причината за това ? Ускореният ритъм на живота ли е довел до ускорени кармични процеси ? Това означава ли, че по - бързо може да получиш възмездие за деянията си, но по - бързо може да получиш и награда ? По - бързо да се пречистиш, отколкото преди векове ? Има ли такава взаимовръзка ? Живеем ли в последни времена, имат ли нещо общо ускорените кармични процеси с последните времена ? Може би са свързани с по - бързи шансове за промяна и постигане на чистота за новото време ? Живеем ли във време на духовна революция ? Броят на интересуващите се от духовното расте бързо като че ли ...Мислите ли, че и злото, и доброто нарастват бързо ? Това проявление на закона за противоположностите ли е ? Духовна революция ? Моля модераторите да не ми променят формата на анкетата ...

Да, това е последната битка на земята.

да, времето е ускорено, земята заедно с цялата слънчева система преминава в друг етап на развитие. Променят се ДНК-то, клетъчната структура, всичко. Също и старите отношения. Това е много дълъг процес и много разтегнат във времето, затова не може много да се забележи:hypocrite: . Времето е ускорено, защото трябва да се ликвидира кармата и сме още много назад, а няма вече кой да ни чака.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Със сигурност се заражда някаква революция, но едва ли можем да я видим на този етап.

Но аз поне, мисля че се усеща... напрежението, бързината...

Забележете, само през 2011, и то за три месеца, се случиха две неща, които ще бъдат запомнени като големи събития в историята.(Япония и Близкия Изток) Според мен човечеството навлиза в най-интензивния период на развитие от много векове насам. Не само духовно, но и цялостно. И едва ли ще ни бъде леко, така че... дръжте се. Предполагам повечето от Вас са на ясно... много източници (не само Учителя) предсказват, че сегашният свят ще бъде сринат до основи, за да направи място за новия.... който ще бъде и т.нар. Златна Ера.

Много бих искала да доживеем, за да видим някое от проявленията на Новата раса, за която говори Учителя... просто загатване, така да се каже...мъничко, само за надежда и вдъхновение. Ако видя това, ще мога да си отида щастлива и доволна от този свят.

Ние ще го видим дори и да не доживеем де, но... друго си е да изтърпиш кой знае каквото предстои, да минеш през много трудности, но накрая да узнаеш, да усетиш, че цялата мъка и страдание са били необходими, да изпиташ удовлетворението на завършеността и да можеш да благодариш, че си дошъл точно в тези времена.

Не знам защо, но като помисля за бъдещето... и за всичко, което би могло да донесе, някакси не мога да стоя на едно място. :P

До кой етап мислите, че ще доживеем?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля ,че по- скоро живеем във времето на духовна еволюция.Т.е нещата стават естествено .По нормалният ,естественият начин ,пътят на еволюцията е по- скоро време на Духовен Ренесанс. Мисля,че човешката цивилизация повишава вибрациите си като общо ниво . Т.е . хората вече знаят имат някаква набрана опитност ,задавали са си въпроси и всичко това води и до качествени промени и до общо подобряване . Аз не съм скептична ,не мисля ,че нещо сме изтървали или прескочили и забавили в развитието си. По- скоро сме бебета от космическа гледна точка. Сега прохождаме . Хубаво е ,че свършва една желязна ,технологична ера и започва друга по- духовна. Все повече хора ще си задават въпроси за невидимия свят .Ще търсят значениято на космическите закони във Вселената и ще мислят по- разумно.Повече ,отколкото през последните 10,20 ,30 ,40 ,50 ,60 ....години . Ще се увеличават тези хора . Общият стремеж ще бъде друг . Мисля,че сега има много повече просветени и желаещи да се просветят хора в духовен смисъл.Предполагам ,че много скептици ще са на друго на мнение. Хах,но има много реални причини ,които да ме карат да мисля така. Мисля,че в световен план тези хора са реални хора ,които съзнателно работят за повишаване на общото ниво на вибрациите ни . А и вярвам в Божествения план.Ако ние бяхме извън него ,отдавна да бяхме спрели да съществуваме.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=NvoRat-Tl_Q&feature=player_embedded#at=851

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_137: ,в противен случай:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля ,че по- скоро живеем във времето на духовна еволюция.Т.е нещата стават естествено .По нормалният ,естественият начин ,пътят на еволюцията е по- скоро време на Духовен Ренесанс. Мисля,че човешката цивилизация повишава вибрациите си като общо ниво . Т.е . хората вече знаят имат някаква набрана опитност ,задавали са си въпроси и всичко това води и до качествени промени и до общо подобряване . Аз не съм скептична ,не мисля ,че нещо сме изтървали или прескочили и забавили в развитието си. По- скоро сме бебета от космическа гледна точка. Сега прохождаме . Хубаво е ,че свършва една желязна ,технологична ера и започва друга по- духовна. Все повече хора ще си задават въпроси за невидимия свят .Ще търсят значениято на космическите закони във Вселената и ще мислят по- разумно.Повече ,отколкото през последните 10,20 ,30 ,40 ,50 ,60 ....години . Ще се увеличават тези хора . Общият стремеж ще бъде друг . Мисля,че сега има много повече просветени и желаещи да се просветят хора в духовен смисъл.Предполагам ,че много скептици ще са на друго на мнение. Хах,но има много реални причини ,които да ме карат да мисля така. Мисля,че в световен план тези хора са реални хора ,които съзнателно работят за повишаване на общото ниво на вибрациите ни . А и вярвам в Божествения план.Ако ние бяхме извън него ,отдавна да бяхме спрели да съществуваме.

:thumbsup2: :thumbsup2: Ина!

За мен понятието "духовна революция" е оксиморон. Революцията винаги е материална. Духовността е само в еволюцията. Ина прекрасно е обяснила защо.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_039:Хахх хах а,радвам се ,че говорим на един и същ език .

Поздрави :Ина

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Ако е вярно, че колкото повече напредва в еволюцията една душа, толкова по - големи стават крачките и напред, би могло да се каже, че някои крачки са направо революционни, на фона на тези, които е правила преди. Тоест, че изглеждат направо като революция. Едни са крачките, които правиш в ранна детска възраст, други са крачките, които можеш да направиш като възрастен.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!!

Причината породила това мое желание, да изкажа своето мнение по дадената тема е един Невероятен документален филм,(ако може да се нарече така), който повдигна в мен един доста по-различен начин на мислене.Преди да продължа бих искал да споделя, че от доста години чета книгите на Петър Дънов, и че духовното развитие, което сам за себе си съм преживял и продължавам да преживявам е най-истинското и свято нещо в този свят, част от който сме всички ние!И имено с тази цел се чувствам задължен да споделя филмът,за който ви говоря!Филмът е качен свободно и безплатно в You Toub, разделен на 50 серии.Които за голямо щастие са и преведени на български език!!Казва се The Arrivals и е дело на Joint Production by truthseekers Noreagaaa and Achernahr! В него се засягат множество,важни и основни, за човека и неговото развитие теми.Както в сегашно, така и в минало време! Доказано и обяснено по един невероятно силен и дълбок начин, включващ сглобяването на отделните парчета, предоставящо общата картина и реалният образ на светът ,в който живеем.И по-важното, там на където отива!Трите основни религи:Христианство,Ислиам и Юдаизъм, истината и за трите, и за това как едната е продължение на другата, и че всички противъречия между тях и в тях са умишлено подбудени и целенасочено подправени!Истината за 11 септември 2001 година, атентатът в Америка,свързан със Световният Търговски Център,(двете кули)!Истината за Пирамидите и техните фараони, както и значението им!Истината за убийството на Джон Кенеди, по-скоро за причините придизвикали го!Истината за войните в Палестина и близкият исток!Пропагандата наречена телевизия, медия създадена с една единствена цел, да те контролира.По многобройни начини на различни психични нива!Американската мечта и илюзията Hollywood!Истината за НЛО!!И много, много много други важни и интересни неща, които са били и ще бъдат крити!И всичко е било и е със една основна цел, която сам всеки ще разбере, когато гледа сериите!Цел зад която седят група хора наричани Масони или Илуминати.Филмът качен в You Toub не е с добро качество, но то е достатъчно, за да се разбере ясното му послание!

Лично моето мнение за този филм и Фактите представени от него ме обеждават в мислите ми за това,че ние реално не познаваме света, в който живеем , а по-скоро духовното ни познание заложено вътре в нас ни помага да се развием!Търсейки и осъзнавайки го!Но не всички го правят, за което не са и виновни!Просто материята, която им се представя пред очите до такава степен ги промива, че светът за тях е това което виждат, чуват , и могат да докоснат!А тази манипулация, за която всички гледали сериите ще разберат, я има навсякъде , дори и в училищата.Там където нашите деца се ''образоват''.Дали някой от вас знае, че теорията на Дарвин, за еволюцията е пълна глупост, доказана и отхвърлена от учените, при това много пъти в човешката история!Но въпреки това е именно тази теория изучаваща се в днешно време!Заблуждавайки подрастващото поколение, а вместо това поднасайки му измислици под формата на филми или романи (Шифарът на Леонардо)!Защо?Не се ли питате?Съществуването на Бог , е доказано научно(макар аз и много от вас да нямаме нужда от доказателства),от много учени по света, в различни сфери.От биология до квантова физика!Кой от вас е чувал за Златното число, подписа на Бог?!

Много от нещата и информацията достигаща до нас е променена и промита.За това и вярванията на хората са толкова различни, а истината е една!!!

Ние определено сме в една духовна революция, и протестът подтикнат от нея е в нас самите!Може и да не го осъзнаваме, но аз мисля, че е така!И материалното е, това което ни се налага, а не духовното!Духовното в нас е нашата осново, основата, която всеки един от нас търси в различните аспекти и периоди от своя живот!

Предварително се извинявам за правописните грешки!!!

Обичам ви всички!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Докато има бедни,гладни,жадни,бездомни , духовна революция няма,макар че духовно опиянени днешно време на всеки ъгъл можеш да срещнеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...