Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За нещата от живота, такива каквито са.


Recommended Posts

Мила Ани, всеки отговаря единствено и само за себе си. Всеки има право на свободен избор в мисли, чувства, действия.

Тогава за какво състрадание говорим? Не се ли бъркаме в избора на другия по този начин? Когато го критикуваме е лошо, а когато му съчувстваме не е, така ли?

Мисля, че има достатъчно теми във форума дали да помагаме, кога , колко, с какво на другите.

Аз искам тук да споделя мисълта си, че не е страшно това, което ще се случи с когото и да било, защото всичко си е заслужено. И няма защо да се сърдим на другите, а само на себе си.

Пък и нали всичко, което ни се случва е за наше добро. Ако сме сгрешили, ще има поправителен. Може в другото превъплъщение да сме хората на шестата раса, а тя, казват Учителите, ще е по-съвършена. И дали някоя душа, ако е уморена, не бърза да си ходи от нашия все още несъвършен свят?

Да ви кажа, според мен, за да останеш и да устискаш, се иска голяма смелост. Така, както да прокараш нов път там, където другите бродят по отъпканите пътеки.

Пожелавам на всички, на които им стиска: "Успех в нелекия път!":rolleyes:

А на другите, ще кажа: "Пак ще се видим." Защото никой и нищо не се губи завинаги, само минава от една форма в друга.

Редактирано от Роси Б.
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Защо ли нещо не ме радва това...Трябва ли да съм щастлива, че някои хора ще изпаднат/изпаднем/ зад борда? И какво значи зад борда? И какво означава външната тъмнина...И какво означава да имаш самочувствие на богоизбран – не е ли това също опиянение. Астрално, ментално? Трябва ли да сме щастливи от идващия Апокалипсис. :(

Ани,

няма богоизбрани,

има единствено много работа върху себе си.Ден след ден,година след година.....борба със недостатъците и собствената лошотия.

Аз нося отговорност за собствения си избор.Другите избират сами.

Дали съм щастлива от идващия Апокалипсис? Този свят , издигнал в култ измамата,лъжата,бързата печалба ...

да не изброявам,Ще си отиде,защото това е неизбежен еволюционен процес,който се е случвал неведнъж в историята на човечеството.Когато злото стане повече от доброто има разчистване и се започва отново.Няма място за драматизиране.

Не е лесно да полетиш свободно на крилете на Любовта,Мъдростта и Истината в Светлината.Но пък копнежа и стремежа е много силен,когато го имаш.:wub:

А колкото до разделението,то е видим факт, защото "по делата ще ги познаете".:wub:

Успех на Войните на Духа!:wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви кажа, според мен, за да останеш и да устискаш, се иска голяма смелост. Така, както да прокараш нов път там, където другите бродят по отъпканите пътеки.

Пожелавам на всички, на които им стиска: "Успех в нелекия път!":rolleyes:

А на другите, ще кажа: "Пак ще се видим." Защото никой и нищо не се губи завинаги, само минава от една форма в друга.

Това ми харесва, Роси. :)

Никого не критикувам. Само където ми е много трудно да приема разделението...Просто това беше моята гледна точка.

Но всеки има право на свой поглед за това какво става в света. Моят е, че нещата не са така просто черно бели. Всеки човек носи в себе си и ангел, и дявол. val68z е задал въпрос и то доста добър според мен:

...а осъзнавате ли процесите, които протичат и възникват, развиват се краи вас, и тъи като ние сме участници със запазено място в сценария, осъзнавате ли ролята си в него.

забелязвате ли процесите ,които стават с ближните, с хората краи нас, с обществото, с милата ни татковина ,със света , с планетата, с природата ,с животинският и растителният свят.

прави ли ви нещо впечатление, какво ?

или предпочитате да живеете в своя собствен свят / понякога може би илюзорен , понякога може би не толкова/, а всеки има право на свободен избор, разбира се.

Прави ми впечатление и то голямо. Живеем в ликвидационен век. Но кога е ликвидацията - никой не може да каже, освен Творецът на този свят. Нещата са много динамични. Много бързо се променят. Точно сега е необходимо да сме будни. Но да се делим на кози и овце...това ми е трудно да го разбера. Можем ли да кажем за човекът до нас какъв е? Има стари души, тръгнали по пътя на еволюцията. Има и млади души, които са още в инволюция.

Но кой ще бъде "изхвърлен във външната тъмнина, и там ще бъде плач, и скърцане със зъби."? Това не го разбирам. Затова и запитах.

:feel happy:

Мария устремът ти е много хубав и му се възхищавам искрено. Но когато човек лети на крилете на Любовта, не трябва ли да се замисли за тези, които няма да успеят да напуснат потъващият "Титаник".

А състраданието за което писах в предишния си пост е за тези, които няма да стигнат до шестата раса. Аз също не се виждам там. :unsure: Така, че май трябва и на себе си да състрадавам? :rolleyes:

Всъщност това което се опитвам да ви кажа, а май не мога е, че има хора обикновени - нито съвършени, каквито ще са от шестата раса според описанията й, нито дяволи - заслужаващи да бъдат изхвърлени във външната тъмнина. И...тогава? Какво ще стане с тях? С тези хора, които между другото са 90% от обитателите на план Земята.

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде "изхвърлен" който поддържа стария живот, и не желае или не е подготвен да приеме новия. Тъй като старата система и отношения ще рухнат.

Това, което написах, е цитат от библията. Там се говори за тези неща, аз не си го измислям.

Линк към коментар
Share on other sites

Мария устремът ти е много хубав и му се възхищавам искрено. Но когато човек лети на крилете на Любовта, не трябва ли да се замисли за тези, които няма да успеят да напуснат потъващият "Титаник".

А състраданието за което писах в предишния си пост е за тези, които няма да стигнат до шестата раса. Аз също не се виждам там. :unsure: Така, че май трябва и на себе си да състрадавам? :rolleyes:

Всъщност това което се опитвам да ви кажа, а май не мога е, че има хора обикновени - нито съвършени, каквито ще са от шестата раса според описанията й, нито дяволи - заслужаващи да бъдат изхвърлени във външната тъмнина. И...тогава? Какво ще стане с тях? С тези хора, които между другото са 90% от обитателите на план Земята.

Какво предлагаш да направим?И как да го направим?

Правила съм опити да провокирам към размисъл хора нямащи духовни търсения, и съм отнасяла най-вече подигравки зад гърба си,интересно-никога в очите.Не им се сърдя,толкова им е нивото на съзнание-пържоли,секс , зрелища ....Спрях да опитвам,защото разбрах,че няма смисъл.Не мога да направя нищо вместо тях...Не ги съдя,но не мога и да им състрадавам,сори,няма за какво.

А за тези дето ги наричаш нито дяволи,нито съвършени -отдавна е дошъл момента да избират и ако още не са го направили,значи се колебаят кое да изберат-светлината или тъмнината.Даровете на тъмнината изкушават...

ТА СПАСЕНИЕТО НА ДАВЕЩИТЕ СЕ Е В РЪЦЕТЕ НА САМИТЕ ДАВЕЩИ СЕ.

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде "изхвърлен" който поддържа стария живот, и не желае или не е подготвен да приеме новия. Тъй като старата система и отношения ще рухнат.

Това, което написах, е цитат от библията. Там се говори за тези неща, аз не си го измислям.

Какво се подразбира под това изхвърляне фактически? :mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

Във всички случаи се радвам.

Не ме тревожи въпроса къде съм аз, и какво ще стане с мене.Както стана дума по-горе, ще дойде един момент, когато обикновените хора, които не са ангели нито дяволи, ще трябва да се определят в посоката. Ще трябва да решат за себе си на кого, и на какво служат.

Ако не го направят, ще останат да си циклят на нивото на което са. Човека, който се развива, минава през ада и излиза от него. Излиза с една степен по-научен, по-добър, по-съзнателен. А този, който не се развива, остава да си цикли посред ада, който си сътворява той и други като него. Вратата се затваря и той остава във "външната тъмнина" - не си е изработил масло за лампата.

Радвам се, дори и да загина, Радвам се, защото други ще го видят, дори и аз да не съм там. И най-вече, защото ще стане.Ще го има тоя нов живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде "изхвърлен" който поддържа стария живот, и не желае или не е подготвен да приеме новия. Тъй като старата система и отношения ще рухнат.

Това, което написах, е цитат от библията. Там се говори за тези неща, аз не си го измислям.

Какво се подразбира под това изхвърляне фактически? :mellow:

Ани, какво се подразбира...както аз го разбирам, "изхвърлените", т.е. които не приемат новия живот, ще си останат на нивото, на което са. Да си циклят в старите проблеми и отношения. А по-напредналите, които са готови, ще са в новата епоха, някои казват, в друго измерение.Сега сме измешани всички, и сме на различна степен на развитие. А тогава ще се разделят "козите и овците", или зърното от плявата, и всеки ще отиде където му е мястото, с такива като него, на неговото ниво. Няма вече напредналите хора да седят на едно ниво с изостаналите, и да поемат тяхната карма. Така го виждам аз, а също и други.

Линк към коментар
Share on other sites

Във всички случаи се радвам.

Не ме тревожи въпроса къде съм аз, и какво ще стане с мене.Както стана дума по-горе, ще дойде един момент, когато обикновените хора, които не са ангели нито дяволи, ще трябва да се определят в посоката.

...

О, ама те го правят – във всеки един момент, и в крайна сметка от значение ще е не някакъв моментен избор, а това накъде ще наклони везната, като показател ще са ауричните излъчвания (а те не могат да бъдат променени ей така отведнъж).

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде "изхвърлен" който поддържа стария живот, и не желае или не е подготвен да приеме новия. Тъй като старата система и отношения ще рухнат.

Това, което написах, е цитат от библията. Там се говори за тези неща, аз не си го измислям.

Какво се подразбира под това изхвърляне фактически? :mellow:

Според мен за изхвърляне можем да говорим единствено ако Земята бъде унищожена. Най-общо казано, ще бъдат привлечени към друга, сходна на вибрациите им планета.

За „изхвърляне“ може да се говори (въпреки, че думата, както и в горния случай е крайно неподходяща) и за определена ключова точка във следващия планетарен кръг, когато хората недостигнали определена степен на еволюция, ще останат без шансове да завършат човешката си еволюция в рамките на седемте планетарни кръга. По подобен начин в средата на четвъртия път е затворена вратата към човешкото царство и повече нито едно животно достигайки края на животинската еволюция не е можело (и още не може) да стъпи в човешката.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Ако не намерите вътрешната си хармония, сте завинаги бездомни

Разшифровка

Царството е вътре в нас. Отвън ние изглеждаме като просяци. Каквото и да правим, този факт остава непроменен. Можем да имаме големи пари, власт, уважение, но зад тази фасада е скрит просяк.

Ако надникнете в очите на богатите, ще видите там просяка. Ако погледнете по-дълбоко в главите на президенти и силни на деня, ще видите там просяка. Той е укриван дълбоко. Въпреки маскировката, те знаят, както и всички с капка здрав разум, че вътре в тях се крие просяк. Но колкото повече се обръщате навътре в себе си, толкова повече просякът изчезва. Влизате в Царствата на Бог и се превръщате в царе. Иисус винаги е говорил за вътрешното царство, но не е бил разбран

Не позволявайте на тълпата да обсеби душата ви

Разшифровка

Човек може да функционира като мислеща машина, просто като компютър. Точно за това подготвят училищата и университетите. Но тогава те рушат душата ви. Компютърът може да направи много повече от стотина професори, но не може да се изпълни с просветление. Не може да направи това, което може само Буда. Човечеството умира така бавно, че даже не го забелязва. Смъртта идва след много дълго отравяне и човек все повече се трансформира в биоробот. В действителност обществото ни иска повече мъртви, отколкото живи. Усилията на обществото са насочени, за да убиват милионите, но едновременно с това да функционирате като ефективен механизъм. Обществото регистрира успех: то разрушава живото и го заменя с механизма на ефективността. То е повече заинтересувано от стоките, отколкото от човешкото израстване. Следователно обществото постоянно внушава, че трябва да бъдем миролюбиви, послушни и спокойни и да заплащаме за това огромна цена, все едно сме се сдобили с нещо божествено.

Но човек възприема такъв образ, само ако е много глупав и не може да прецени, че плаща огромна цена в замяна на мъртъв покой, който не струва абсолютно нищо. Той губи свободата, духовността, радостта, любовта и вече не може да бъде искрен и смел. Целият му живот е загубен: той се превръща във винтче, в заменяема част. Така е организирано обществото. Всички се нуждаят от вашите пари, от вашата енергия, но не и от вашата индивидуалност.

Сърцето е единственият център на истината. Не го пренебрегвайте, не бъдете равнодушни. Използвайте ума си, но не позволявайте той да използва вас. Използвайте ума като механизъм или машина, компютър, но не повече. Останете завинаги в сърцето си, живейте чрез сърцето. Нека посланията на сърцето да се превръщат в решения. Колкото и нелогични да ви изглеждат, нека те да бъдат решаващи и животът ви ще придобие нова красота, свой личен благослов; лично блаженство

Щастието на свободните

Разшифровка

Хората много говорят за истината, но се срамуват, защото не я достигат, а и животът им налага да странят от нея. Тогава остават само разговорите за нея. Да живееш в съответствие с истината е рисковано поведение и хората се боят.

Същото се случва и със свободата. Когато си говорят за нея, всички искат да бъдат свободни, но в действителност никой не е свободен. А и никой наистина не иска да бъде свободен, защото свободата носи отговорности.

Да си зависим е просто. Не вие носите отговорността, а онзи, от когото сте зависими. Така хората са създали живот, който е шизофреничен. Те говорят за истината и свободата, но живеят в лъжа и робство, защото всяко робство ви освобождава от каквато и да е отговорност.

Този, който иска да бъде наистина свободен, трябва да поеме огромна отговорност и да не я прехвърля върху никой друг. Той отговаря за всичко, което прави и което е.

из " Всички закони на щастието" - ПЕТЯ ДИМИТРОВА

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, Станимир, shining_star благодаря за отговорите! :)

val68z, :feel happy: за цитатите. И аз харесвам това което пише Петя Димитрова. :)

Ето още:

Попитайте с Любов сърцето си за всичко

Разшифровка

Вашето съзнание трябва да е будно, за да не бъдете манипулирани от другите, независимо колко добри са намеренията им. Пазете се от хора с добри намерения, от доброжелатели, които постоянно ви съветват какви да бъдете. Изслушайте ги и благодарете, защото те не искат нищо лошо, но се вслушвайте само в сърцето си. То е единственият ви Учител.

Всички, с изключение на напълно глухите, вярват, че чуват. Всички, с изключение на слепите, вярват, че виждат. Но това е заблуда. Правилното чуване означава да слушате с дълбока любов и симпатия, а не негативно и с предубеждение.

Единствено любовта може да преодолее всички капани. Шумът на вятъра в листата – чисто слушане, без всякакви идеи, без желание на интерпретирате, без усилия да разберете – това е достатъчно. Тогава ще откриете, че не вятърът шуми в листата, а Бог се разхожда в гората.

Важното е не че слушате, а как слушате

Казвате, че ако човек не се определи, ще бъде изхвърлен във външната тъмнина. Тук има два основни момента – какво се разбира под изхвърляне във външната тъмнина и какво се разбира под определение. Мисля, че всеки вижда изхвърлянето и външната тъмнина според учението което е решил да следва. Но точно тук се получават разминаванията и противоречията.

Изборите пред които сме изправени не са два. Не са само черен и бял. Няма само жито и плевели. Така мисля. :)

Аз например съм се определила в Пътя на учението на Учителя. Но от гледната точка на мои познати, православни християни вървя в грешна посока. А според адвентистите направо съм в дяволското войнство вече. От моя гледна точка, те би трябвало да са изостаналите. Но те не са лоши хора, просто имат друга представа за праведност и съвършенство. И окултизма, езотериката според тяхната ценностна система са в зоната на здрача. Да не говорим как би погледнал на моите езотерични разбирания един правоверен мюсюлманин (не суфист). :rolleyes:

Мария казва:

А колкото до разделението,то е видим факт, защото "по делата ще ги познаете".:wub:

Успех на Войните на Духа!:wub:

Но така казват и православните християни, и католиците, и протестантите. И всеки един смята себе си за воин на духа, хората от неговата църква, но не и другите. Другите са от рогатия. :thumb down: Да не говорим какво е мнението по този въпрос на бойците от алкайда. :ph34r: А делата също са с (+) или (-) за различните учения и религии.

Значи в крайна сметка човек трябва да слуша сърцето си, интуицията, вътрешния си аз или вътрешния човек (кой както го разбира).

Докато човек е жив, не може да се каже дали е овца или коза. Дали е жито или плевел. Едни избират съзнателно безгрешен живот, но не се знае дали няма да направят грешка, да се подадат на изкушението накрая. Други може да са грешили, но накрая да приключат с дълговете си. Нищо не е напълно в ръцете ни. Но това не означава, че сме лишени от свободна воля. Особено след като праотците ни са си хапнали от ябълката на дървото посред рая. И са били дарени с правото на избор. :yinyang:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Ани, като цяло са възможни само два пътя -този на отдалечаване, и приближаване към БОГ.

човек не може да се отдалечава до безкрай има си Предел, и този глас ,ако се вслушате, ще го осъзнаете вътре във вас където и да сте .

Ани отрицателният резултат също е резултат, уроците получени чрез загубите често са много ценни.

ако не познаеш мрака, не можеш да оцениш СВЕТЛИНАТА. това е много силен урок за някои 

изобщо не е сложно да се допусне ,че дори и в падението  може да има Божи промисъл ,макар то да е дело на нашият свободен избор.

но също така плод на този избор и стремеж ,е и изправянето и продължаването по избраният от нас път - "към дома"

човек често пада, става учи се от грешките си, трупа изводи и поуки,понякога преглъща горчиви залци , но нима тези горчиви уроци имат значение като времетраене от гледна точка на вечността ,или целите на душата.

ценен е само този урок който е дълбоко осмислен , осъзнат, изстрадан , а не натрапен като аксиома - просто защото така трябва.

спомни си символа "дзен", Ани - едното преминава в другото и обратното, но нещата обикновено се разивават във възходящ ред - като спирала нагоре и нагоре.

сблъсъкът на двойките противоположности ражда развитие , хармония равновесие , баланс.

може би точно божият промисъл е да се учим падаЙки и ставайки ако нивото ни не позволява ,възприемането на други методи на обучение.

може би точно страданието ,мъката и болката превръщат човека в търсеща душа, а когато той стане такъв, той се самоопределя в само една от трите възможни категории-

тъмни , сиви / безучастни/,  

или стремяши се към първоизточника -СВЕТЛИНАТА.

Има ли значение кога ще достигнем финала ,по -важно е как, и с какъв багаж, всеки от нас държи своите си изпити , но ако препишеш случаино на контролното или получиш оценки незаслужени, без поктритие- колко ценни ще са тези резултати, такъв "отличник " ще се срине още на следващото  ниво от изпити.

Линк към коментар
Share on other sites

Откровението на Йоана 3:14-19

,,До ангела на Лаодикийската църква пиши;Това казва Амин,верният и истински свидетел,начинателя на всичко,което Бог е създал.Зная делата ти ,че не си нито студен нито топъл.Дано да беше ти студен или топъл. Така понеже си хладък,нито топъл нито студен ще те избълвам от устата си.Понеже казваш,богат съм,замогнах се и нямам нужда от нищо и не знаеш ,че ти си окаяният,нещастен,сиромах,сляп и гол то съветвам те да купиш от мене злато пречистено с огън за да се обогатиш и бели дрехи за да се облечеш та да се не яви срамотата на твоята голота и колурий/очна мас,балсам/за да помажеш очите си та да виждаш. Ония,които любя,Аз ги изобличавам и наказвам ,затова бъди ревностен да се покаеш,,

Линк към коментар
Share on other sites

val68z, не разбираш ли какво ти казва Ани?

Всеки от нас си мисли (или поне се надява), че именно той върви по правия път, към Бог, а другите, те са заблудени, хванали са грешния път.

От друга страна това, дето казваме - ама ето, ние четем езотерична литература, интересуваме се от разни неща, дето не са свързани с материалното ни ежедневие, значи ние сме напред с материала, а другите, дето не са като нас, са назад - на какво основание го твърдим?

Вярно, някои хора мислят само за ядене и пиене.

Но защо други са разумни, смирени, лесно прощават, мъдри са дори, а хал хабер си нямат от беседите на Учителя, или от Щайнер, или от Блаватска и т.н.?

А защо ние с вас така усилено сме привлечени, четем, коментираме? Да не би ние да наваксваме? Бързаме да се вместим в срока на поправителния? И ще успеем ли?

Щото само с четене и говорене не става.

Прилагане е нужно.

Натрупан опит.

Дори рутина (в положителния смисъл на думата).

Е, дано да сварим.

Успех пожелавам. На всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде "изхвърлен" който поддържа стария живот, и не желае или не е подготвен да приеме новия. Тъй като старата система и отношения ще рухнат.

Това, което написах, е цитат от библията. Там се говори за тези неща, аз не си го измислям.

Това с цитарането ми харесва. Аз самата доста често го правя и съм била обвинявана от някои от пишещите, че това не е мнение, а глупаво цитиране. Но във всеки цитат всеки разбира нещо различно - в зависимост от знанията и опита си, а някои дори се чудят какъв е смисъла. Съгласна съм с Диана. 90% от хората не четат езотерична литература и не се интересуват от окултното. Но това не ги прави духовно бедни. Напротив. Сред тях има толкова извисени хорица, че някои можем само да си мечтаем да ги стигнем. А дори много от тях са слабо грамотни или почти не са учили (особено по-старите). Нека не забравяме, че Библията е позната на хората от достааа години. И според мен на всеки един етап от нашето развитие тези книги, даващи ни знание, имат определено послание. По-точно това е като да четеш една книга когато си на 10, после на 20, 50 години и накрая на живота си. При всеки прочит откриваме нови знания, нови послания.

Та нещата от живота са такива, каквито са. Новото идва да смени старото, но не да го разруши или унищожи. Само да вземе най-доброто и да го доразвие. Във всяко нещо, във всеки има нещо добро, уникално. Ако не мислим така ... ами не знам.

Може и неправилно да съм разбрала темата до тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Само нещо да уточня: тук никой не е казал, че хората, които не са чели и не се интересуват от окултното, са бедни духом.

Ставаше въпрос за развитието на човека, като такъв. А не дали е чел, дали е учил, и дали е практикувал окултизъм и т. н.

А за другото - не казваше ли Петър Дънов, че за в бъдеще няма да се раждат лоши хора на земята, няма да има условия за тях?

Линк към коментар
Share on other sites

Във всички случаи се радвам.

Не ме тревожи въпроса къде съм аз, и какво ще стане с мене.

Радвам се, дори и да загина, Радвам се, защото други ще го видят, дори и аз да не съм там.

И най-вече, защото ще стане.Ще го има тоя нов живот.

EarthCosmicEgg-Sm.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Ковърдейл е велик. Много го харесвам...:hypocrite: Той пее: "плача за любов", но той е изразител на любовта.

Мария, чудесно обобщение на темата!:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,:rolleyes:

Ще се опитам да съм максимално кратка.Без претенции за изчерпателност.

Това са уточнения,необходими за да си говорим на един и същи език.

Ситуиране в исторически и еволюционен план:

В момента се намираме на финала на пета Следатлантска епоха/култура/ и навлизане в шестата такава.

Това,което ще напиша касае само Следатлантския период.

Всеки Мирови /световен/Учител идва на Зимята във въплъщение и носи своето учение с оглед даване на необходимите посоки за духовно развитие на човечеството в дадения етап и е носител на нов елемент.

До Христос човечеството слиза-то е в инволюция /пълно навлизане в материята/

След Христос-път на еволюция /възлизане към Бог,но съзнателно/

Зороастър,

Кришна,

Буда-носи Състраданието

Христос-носи Любовта

Учителя- обяснява Учението на Христос и Любовта и дава насоките как да се живее в новата епоха,която настъпва.

Важно уточнение-Всяко учение дава практики за Духовно САМОУСЪВЪРШЕНСТВАНЕ на хората с цел да открият Бога в себе си и да се върнат към него.

За всеки ,чел поне две от тези учения, е ясно,че Истината е една,сърцевината е една,има различия в практиките с оглед етапа на развитие.

Като казах по-горе По делата ще ги познаете какво имах в предвид:

Няма значение като какъв се определя човек с оглед на религия или учение,

а дали живее според принципите на учението,дали го прилага наистина,дали се опитва да бъде като Учителя си/личния пример/.

Отхвърлянето на другите учения е въпрос на незрялост на съзнанието , може би по-ниско ниво на интелект и липса на знания.....Това не прави другите Учения по-малко истински.

Хората,които изучават окултни науки и езотерика просто имат нужда да навлязат по-дълбоко в същността на нещата и да ги разбират по-добре,или да си ги обяснят по научен начин/визирам Духовната наука-Антропософията-Р.Щайнер/

Върхът е Един,пътищата много,защото всяка Душа е на различно ниво на еволюция- на различно стъпало в Духовния път и има нужда от различни знания и опитности........................................

Линк към коментар
Share on other sites

Върхът е Един,пътищата много,защото всяка Душа е на различно ниво на еволюция- на различно стъпало в Духовния път и има нужда от различни знания и опитности........................................

Мария,може би тук е мястото да спомена свои впечатления от контактите си с различни хора.

Става ми не много приятно,когато някой се заеме да определя на какво стъпало от духовното си развитие се намират други хора.

В качеството си на какъв го прави?!

Мисля,че само Бог може да съди кой на какво ниво е.

Ние сме само хора и първата ни задача като такива е да се научим да общуваме човешки.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

ПП

Мисля,че имаме нужда от една нова по-голяма тема Духовните учения,където да се даде есенцията на Ученията .

Има достатъчно знаещи и напреднали форумци,няма да ги изреждам,познати са на Търсещите.

/Настоящата тема за Духовните мостове е доста бедна./

Това е много писане и синтезиране......

Но би било от полза на всички.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Върхът е Един,пътищата много,защото всяка Душа е на различно ниво на еволюция- на различно стъпало в Духовния път и има нужда от различни знания и опитности........................................

Мария,може би тук е мястото да спомена свои впечатления от контактите си с различни хора.

Става ми не много приятно,когато някой се заеме да определя на какво стъпало от духовното си развитие се намират други хора.

В качеството си на какъв го прави?!

Мисля,че само Бог може да съди кой на какво ниво е.

Ние сме само хора и първата ни задача като такива е да се научим да общуваме човешки.

Само констатирам факти,не определям.Коя съм аз,че да съдя кой къде е по пътя.

Един е напред в едно,друг в друго,и точно това е ценното тук.

Просто факт е,че сме различни и всеки има индивидуален път.Само това искам да кажа.

И това,че няма значение кой като какъв се определя- католик,адвентист,православен,будист...............,а до колко спазва 10-те Божи заповеди,до къде му е морала,етиката,добрината,опрощението и покаянието и Любовта.Те са определящите.Това са критериите .

И сме тук да си общуваме и помагаме.Аз съм благодарна на много форумци,защото с тяхна помощ осъзнах много неща.

Линк към коментар
Share on other sites

О, Боже, направи ме оръдие на твоя мир,

където има омраза - направи така, че да обичам.

Където има обида - направи така, че да дам прошка,

където има съмнение - направи така, че да храня вяра...

Където има мрак - направи така, че да озарявам със светлина.

Където има тъга помогни ми да намеря радост.

Помогни ми да не ламтя за толкова много...

Да бъда разбиран и да разбирам!

Да бъда обичан и да обичам!

И тогава ....чудесата няма да имат чет!

Св.Франциск Азиски

Линк към коментар
Share on other sites

...а по въпроса за състраданието, Ани . и за пътят завещан ни от Гаутама,

да състрадание има, и то блика от душата към растения ,животни, природа, планета.

понякога преминава в болка, а болката в гняв,

знаеш ли Ани, преди доста години мислех ,че моята гледна точка за справедливостта е универсална

и че е редно когато забележа несправедливост да я коригирам,

това изобщо не е така ,нека всеки следва пътят си и естественото си р-е , всеки си има своята истина...

научих и още нещо ,че да си обръщаш и другата буза ,когато те ударят по едната ,изобщо не е решение на проблема, и че често словата на Учителите биват тълкувани превратно.

научих и че има само Един, който може да въздава справедливост

и това е БОГ.

...да, в този форум светци няма, но има някои модератори, които винаги чета с удоволствие.

всичко добро ви желая и успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...