Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Добрите новини


Guest Христо

Recommended Posts

Споделяйте добри новини за неща, които може и да не са се случили лично на вас. Ако желаете може да споделяте добри новини и в личен план, макар че има тема за това на какво сме се зарадвали през днешния ден. Може да споделяте новини, които са обнадеждаващи, макар добрият резултат да не е сигурен.Тема само за добри новини от личен или неличен характер, тема в която също така можете да споделяте добрите неща, които сте си помислили, почувствали или направили.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)Чудесна тема!Благодаря,Христо!

За сетен път се убедих колко лесно се намират лошите новини и колко трудно добрите!

Ето една добра новина за всички нас тук

Линк към коментар
Share on other sites

Тази новина не е от последните,но пък е една от най-добрите!

Сбъдната мечта

23-годишно момиче проходи

Болната от детска церебрална парализа Зорница от Мизия е пример, че и българската медицина прави чудеса. „Досега светът за мен се ограничаваше до дома и терасата, където излизах с инвалидната количка”, разказва щастливото момиче.

С тези възгласи Венета Ангелова събрала вчера сутринта целия екип на болницата. „Всички се разплакаха, и лекари, и сестри, и пациенти, като видяха как моето момиче ходи само”, разказва майката на болната от детска церебрална парализа (ДЦП) Зорница Войничанска. „Искам всички медии да разкажат за лекаря със „златни ръце“ д-р Янаки Янакиев. Стига сме слушали в новините само за лоши неща, кой кого убил и ограбил, нека хората да разберат, че и в България вирее доброто. Ще се обадя на кмета на Пловдив, за да му разкажа каква невероятна болница и какви лекари има в неговия град, които помагат, без да искат пари“, триейки щастливи сълзи, споделя 60-годишната жена, пише Blitz.bg.

Когато Венета е била на 6 години, й правят 2 много тежки операции на краката в „Момин проход“ с гипсиране за близо 2 месеца на половината тяло на момиченцето. След лечението детето се опитва да стои право, но постигнатите малки успехи се сриват с настъпването на пубертета на 11 години.

Болестта не е увредила умственото развитие и говорните функции на 23-годишната вече млада жена. „Животът ми се състоеше от болници, операции, рехабилитации, лекари и болка. Дори мислех да се самоубивам“, признава красивото момиче, на което единственият дефект е двигателният проблем. Сега обаче Зори има надежда и мечтае един ден и тя да помага на болните или като медицинска сестра, или да работи нещо друго в областта на здравеопазването.

Линк към коментар
Share on other sites

"В немския град Ашафенбург възрастен човек започнал да раздава пари на минувачите по една от главните и особено оживени улици града, съобщава изданието Der Spiegel. Неочакваната проява на щедрост събудила недоумение и притеснение у хората, които първоначално помислили, че човекът е крадец.

Пенсионерът бил облечен в костюм, а на гърдите си окачил табелка с надписа: "Аз не съм нито безработен, нито бездомен. Имам съпруга. Аз съм добре, ето защо искам да ти дам едно евро“. Един от минувачите взел щедрия германец за крадец и се обадил в полицията.

Властите задържали щедрия дарител, който им обяснил, че преди ден е взел първата си пенсия и просто е поискал да я подели със съгражданите си. "Тъй като раздаването на пари не е забранено от закона, новоизлюпеният пенсионер има пълна свобода на действията си“, се съобщава в официално изявление на полицията."

Линк към коментар
Share on other sites

Много ме трогна ефекта на добрите новини, позитивното в общуването, повдигането на две души след случайна среща.Предната сутрин видях моята любима приятелка.Разликата във възрастта ни е 14г., беше цялата в траур.Загубила близък на душата и човек.Спряхме се пред нашето училище, понастоящем и моя син учи там.Мисля, че няма случайни неща в този свят.Поднесох своите съболезнования и пак започнахме наши теми, разбира се езотерични.Тя ми казваше как видяла своя близък в отвъдното, какъв рай е там.Душата и беше като благ мед, не таеше никакво огорчение към случилото се.Въпреки, че беше цялата в черно, от нея струеше светлина и мъдрост.Ежедневни въпроси ни сближиха душите и тя продължи по пътя за работа.Целият ден след това ми светеше.Така беше при много наши срещи, тя просто те повдига на 2000 метра височина и след това летиш, не живееш .Разделихме се и двете окрилени от радостта.:3d_053::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

60.gif Благодаря, Павлета!

Ето и нещо, което мен особено ме вълнува - От 15 септември масово тръгваме на проверки за това какво ядат децата ни в детските градини и училищата.

Крайно време беше...

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, че е добре да има някакъв контрол, за това какво ядат нашите деца.Благодаря за инициативата ви!А за Паневритмията, която се играе, много съм озадачена, защо никой нищо не споменава на децата кой е Учителят Петър Дънов.Да чета аз от къщи лекциите на децата си.В групата забезалязвах сборника с песни на Учителя, учителката си учи уроците, но децата...Какво толкова има?:dancing yes:В стаята, където бяха децата в градината останаха подарени картини от мен, пак Учителя и учението ме вдъхновяваха, за да го има това.Жалко за това, че децата не се просветляват!:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Най-после от менюто на детските ясли и градини ще бъдат извадени пържените кюфтета,консервираните храни,пастичките,кренвиршите,киселото зеле!:thumbsup2:

Това ще стане със Наредба за храненето,кото се подготвя от специален екип на МЗ.

добрата новина

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Постът на Мона ме окуражи да пиша за друго добро дело на друг добър човек - отец Йоан от Нови хан.

Благодарение на неговите усилия много сираци и бездомни хора са намерили своя път в живота.

отец Йоан и делото му

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

България скоро ,ще стане много добро и спокойно място за живеене ,2013 - 2014 год. заплатите ще се изравнят с европейските ,тоест малко след 2012г. трябва да започнат истински добрите промени ,дотогава трябва още да постискаме зъби ,както сме го правили досега .То не че сега сме много зле ,но друго ще е като се взимат 1000 евро минимална заплата на тия цени,а очакванията че ще са и повчко от 1000 ,аз сега се оправям криво ляво с 300 лева ,пък представям си какво ще ги правя с толкова много пари :) .Дано стане и по скоро от тия дати ,но на дали :) .Разбирасе това една от положителни промени ,които очаквам след 2012 г. ,не толкова значителна като другите ,но нали сега имаме криза .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Бойко Борисов е категоричен - няма да доплащаме 20% за здравните услуги!

информация

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Толкова лесно е да бъдеш щастлив!:)

Ето рецептата тук.

Дано след прилагането и използваме всеки ден тази хубава тема за да споделяме добрите новини от живота си!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

България скоро ,ще стане много добро и спокойно място за живеене ,2013 - 2014 год. заплатите ще се изравнят с европейските ,тоест малко след 2012г. трябва да започнат истински добрите промени ,дотогава трябва още да постискаме зъби ,както сме го правили досега .То не че сега сме много зле ,но друго ще е като се взимат 1000 евро минимална заплата на тия цени,а очакванията че ще са и повчко от 1000 ,аз сега се оправям криво ляво с 300 лева ,пък представям си какво ще ги правя с толкова много пари :) .Дано стане и по скоро от тия дати ,но на дали :) .Разбирасе това една от положителни промени ,които очаквам след 2012 г. ,не толкова значителна като другите ,но нали сега имаме криза .

Нали Димитър Захариев беше предсказал, че до 2010г. някъде ще сме станали много просперираща нация. Забелязъл съм, че разни ясновидци като правят прогнози, все казват, че сме щели да се оправим до няколко години или ще почнем да се оправяме след няколко години, а то времето си тече.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Студентка намери и върна 17 000 лева

автор: Магдалена Гигова

Студентка намери и върна 17 000 лева

Студентката по предучилищна педагогика Наталия Дамянова откри забравена чантичка със 17 000 лева, ключове и документи и без капка колебание я върна.

Наталия продава закуски в бензиностанция на “Шел” на “Цариградско шосе”. В този ден била дежурна и по тоалетна. А тъй като тя се чисти на всеки половин час, Наталия влязла да изпълни задълженията си и... видяла окачена чанта. Надникнала вътре и тутакси я отнесла на управителката на бензиностанцията Мария Трайкова.

Разпитахме клиентите, но никой не си потърси чантичката. Прибрахме я и зачакахме собственика й. Това разказа пред “Труд” Наталия. Тя е на 20 години, завършила е английска гимназия и от август продава закуски на бензиностанцията. Заплатата й е около 500 лева. Момичето съчетава смените си с редовното обучение за учителка в детска градина с чужд език.

“Честно казано, не се замислих дори за секунда, че мога да взема парите и да си замълча. Слава Богу, и нашите вкъщи ме подкрепиха за постъпката ми. Така че сигурно е въпрос на възпитание. Но не бих осъдила човек, ако намери голяма сума и си я прибере. Времената са тежки”, усмихна се Наталия.

Майка й е медицинска сестра, а баща й - пенсионер. “Не че не им трябват пари, но за тях е важно сами да са ги изкарали”, добави момичето, без капка жал. А на въпроса какво ще каже на онези, които ще й се присмиват и дори ругаят за “глупостта”, Наталия простичко отвърна “Зависи от моралните ценности”.

Бизнесменът, който забравил чантичката си в тоалетната на “Шел”, се явил чак на другата сутрин. Цяла нощ премислял маршрута си и се чудел къде може да я е посял. “Много ни благодари, разбира се. Но каза, че бил прежалил парите. Документите, кредитните карти и ключовете му били по-важни. Почерпи всички на бензиностанцията, а на мен даде 100 лева”, чистосърдечно заяви Наталия. На учудването на “Труд” не са ли й се сторили прекалено малка равностойност на благодарността, тя учудено вдигна вежди “Аз не бера парите по дърветата. За мен това е голяма сума. И без това не съм очаквала отплата”.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=701292

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Още един спасен живот!

Детски хирурзи от Пирогов оперираха рядко срещан тумор, съобщиха от болницата.

Анжел на 10 дни е бил опериран успешно за злокачествен тумор на надбъбречната жлеза. Тези рядко срещани тумори при бебетата са вродени и се откриват случайно в напреднала фаза. В този случай туморът е бил диагностициран още преди раждането.

Изследването на скенер е потвърдило наличието на голяма кръгловата туморна формация над десния бъбрек, който е бил

притиснат и деформиран.

Този злокачествен тумор, наречен невробластом, рядко се проявява в новорожденска възраст и има благоприятно развитие, при условие че се открие и оперира навреме.

За случая тук е допринесла пренаталната ехография на плода, посочват от Пирогов.

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Добрият дядо Добриdb.jpg

18.12 23:05 - ПРОСЯК ДАРИ 70 000 ЛЕВА НА ЦЪРКВИ

Чували сте за какви ли не добри хора,

ето защо ще ви споменем още един,

който е наистина уникален човек.

Името му е Добри Добрев, с което още от самото начало

разбираме за добряка, който се крие в него.

Знаем, че името говори много за човека и в случая е наистина така.

Дядо Добри, опърпан на вид, е дарил

общо 36 хиляди лв. за 3 църкви. Сега събира средства за селската църква

“Св. св. Кирил и Методий” като досега е дарил за ремонта на покрива й

11 хил.лв. За църквата отивали и социалните помощи, които получавал.

Другите две църкви, на които спомогнал за възстановяването им

са тази в Горно Камарци и Ешешница. За тях съответно е дал 10 и 15 хил.лв.

На добрия дядо Добри нищо не му трябва, ето защо всеки ден изминава пеш

разстоянието от своето село Байлово до София,

където проси дарения за църквите, защото е напълно отдаден на християнската вяра.

За момент може да ви заприлича на дядо Коледа с дългата си и бяла брада,

а облеклото му е толкова автентично, че бихте си казали, че е пътник дошъл от миналото.

Въпреки неугледния си вид, дядо Добри има красива и добра душа,

която всеки човек вижда, щом го зърне край Храм-паметника “Св.Александър Невски” да събира помощи за своята кауза.

Възрастният мъж пристигнал с найлонова торба, която внимателно притискал

към тялото си и когато я разтворил, а от нея били извадени няколко пачки

с едри банкноти, отецът изгубил и ума и дума.

В начолото божия служител очаквал парите да са около 5-6 хиляди лева,

които били истинско имане за старец като дядо Добри.

След като преброил крайната сума обаче, съвсем се шокирал

и не можел да не попита стареца да не би да се е объркал. Смайването му било

пълно, когато дядото с цялото си спокойствие му заявил,

че след време пак ще намине.

Така по бегли изчисления беловласият Добри от село Байлово е успял

да подпомогне няколко църкви с повече около 70 000 лева.

Изт.

Да е жив и здрав Добрият човек с Добро сърце и Добро име!

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Жена зарадва асеновградчанин, върна му портмоне с 300 лв.

Жена зарадва 30-годишен асеновградчанин навръх Коледа, като му върна изгубен портфейл, съобщават от полицията в Смолян.

Часове преди Рождество Христово 27-годишна смолянчанка предала в полицейското управление в Чепеларе портмоне с лични документи и 300 лева с молба да бъдат върнати на собственика.

Жената обяснила, че намерила портмонето на пътя на разклона за с. Проглед близо до разположените там павилиони.

Чепеларските полицаи незабавно издирили собственика – 30-годишен мъж от Асеновград и му върнали изгубените вещи.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Швайни се застъпи за свой душманин

Освен че е страхотен футболист и лидер, Бастиан Швайнщайгер се оказа и изключително честен играч. Германският национал се опита да спаси противников футболист от червен картон. Това се случи през второто полувреме на мача от Купата на Германия между Щутгарт и Байерн на "Мерцедес Бенц Арена" (3:6). При резултат 3:2 за гостите в 67-ата мин Халид Буларуз фаулира Швайни. Защитникът на Щутгарт вече имаше жълт картон и съдията Флориан Майер му показва червен. В този момент Бастиан се втурна към рефера и минути наред го убеждаваше да промени решението си, но без резултат. "Беше фаул, но не за жълт картон. Съжалявам, че беше изгонен", обяви националът. Интересно колко футболисти от родната "А" група биха постъпили по същия начин.

в-к "Стандарт",петък, 24 Декември 2010

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бебе на 2011 година е Габриел Христов :3d_022:

Габриел Христов е "Бебе на 2011 г.", обявиха инициаторите на кампанията от списание "9 месеца".

Малкият Габриел е роден на 1 януари 2011 г. в 0,02 часа в "Майчин дом" с тегло 3100 грама и с ръст 51 см.

Последното бебе за 2010 г. е Георги Савов, роден в Русе на 31 декември в 23,25 часа с тегло 3800 грама и с ръст 50 см.

Семействата на двете бебета ще получат подаръци, предоставени от производители и вносители на бебешки стоки, както и символа на кампанията – почетен медальон "Бебе на годината".

Общо на 31 декември 2010 г. и в първия ден на 2011 г. са се родили 251 бебета.

На 31 декември са проплакали за първи път 124 бебета – 73 момичета и 51 момчета. На 1 януари 2011 г. са се родили 127 деца – 46 момичета и 81 момчета.

Прогнозата на списанието за раждаемостта през изминалата година е 78 451 деца – с 3,8% по-малко от 2009 година.

Рекорд по ниска раждаемост поставят Златоград и Своге – общо в двата града има 13 раждания за цялата година.

Рекордна раждаемост спрямо населението на града има в Поморие, където са родени над 2400 деца.

Вече се подготвя и проект за създаване на национален онлайн регистър, в който ще се отбелязват всички раждания.

Такъв регистър има в повечето европейски страни и улеснява контрола на държавата върху случващото се в болниците.

Изт.

Да е живи и здрави Габриел и щастливите му родители!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Надежда за специалните деца

Сензорна стая помага на деца със специални потребности в Бургас

Модерна терапия за деца със специални потребности предлагат в дом „Вяра, Надежда и Любов” в Бургас.

В специално оборудвана сензорна стая чрез звук и светлина се въздейства върху техните възприятия. Психолог работи индивидуално с децата със сетвини увреждания, ДЦП, умствена изостаналост, синдром на Даун, аутизъм и хиперкативност.

За записването е нужно единствено направление от отдел „Закрила на детето”. Свободни места все още има.

ВИДЕО

Дано такива стаи да се появят във всички градове!

Линк към коментар
Share on other sites

От 2014-а: 400 млн. евро за чудесата на България

Брюксел дава пари на кметски съюзи за исторически туризъм

bulgaria1.jpg

Брюксел е готов да налее 400 милиона евро за културно-историческия туризъм в България. Условието е проектите за старините да са вкарани в обща стратегическа рамка. Сега по различни програми до 2013 г. имаме около 200 млн. евро, но се надяваме да удвоим средствата в следващия програмен период, обясни зам.-министърът на културата Тодор Чобанов.

За повече пари в сектора ще настоява и министърът по еврофондовете Томислав Дончев. Той смята, че специализираният туризъм е под потенциала си. Неговата възвръщаемост обаче е пет, шест пъти по-голяма от тази на масовия. В последната година са договорени много проекти, които ще се осъществят до края на 2013 г., допълни Дончев. Според него трябва да се определят ценните обекти и към тях, като първа точка, да се изградят елементарни неща като паркинг, тоалетни и табели.

Помощ от държавата за изграждане на инфраструктура за поне 3 от най-значимите културно-исторически обекти е цел номер 1 на кампанията "Чудесата на България", която в. "Стандарт" организира. На специална дискусия на 16 февруари ще настояваме и за по-тесни връзки между екипите на градоначалниците и министър Томислав Дончев, за да могат кметовете по-лесно да правят годни за финансиране от Брюксел проекти.

Профилът на европейския културен турист, който е нужен и на България, е жена на възраст между 39 и 59 г., с висок социално-икономически статус, образована, с добри доходи, наличие на свободно време и често работеща в културния сектор. Тази любопитна подробност е записана в Стратегическия план за развитие на културния туризъм в България. Планът е работен в продължение на три години с участието на италиански експерти, които са дали своето ноу-хау на една от най-големите туристически дестинации. Според него България е разделена на тринайсет области, наречени локус - sistema locale culturale.

"Велика София" е първият локус. Идеята е да се представи столицата ни не само като административен център, но и като културна столица с древна история и природни дадености. "Долината на тракийските царе" може да се бори за лидерска позиция не само с тракийските гробници и светилища, но и с национални традиции", пише в плана. "Възрожденският град" е третият локус. Той се намира в близост до Велико Търново и заедно с Пловдив е една от двете възможни културни столици на България.

"По бреговете на Дунав" - градовете Плевен и Русе са също област с голям потенциал за туризъм, смятат експертите. "Каменно сърце" е туристическа дестинация основно за български туристи. В тази област влизат Стара Загора и Сливен с техните забележителности. "Старите столици", заедно с Мадарския конник, са посока главно за екскурзии, а "По бреговете на Черно море" дава възможност за развиване на цялата гама културен, еко и СПА туризъм.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...