Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианството и кожените изделия. Носите ли кожени изделия?


Иво

Носите ли кожени изделия?  

24 гласа

  1. 1. Носите ли кожени изделия?

    • Категорично не. Не нося при никакви обстоятелства.
    • Принципно не нося, но понякога ми се случва.
    • Категорично да. Не ми пречи да нося и да съм вегетарианец.


Recommended Posts

Guest Емил от Льонеберя

Усещам, че искаш да ме щракнеш с изречението "ааа, ти и кожата я слагаш към естествените материали".

Естествени са всички материали, които са продукт на природата в една или друга степен.

Денимът не расте по дърветата, но се прави от памук и затова влиза като естествен материал.

Синтетичните влакна се правят от различни суровини за органичния синтез и не са природни.

...

Въпрос на избор на самите хора е дали ще искат да носят кожа, или - не. Ако колят животни, за да ги ядат... ще си вземат и кожата, за да си направят обувки от тях. Така или иначе на прасето нищо повече не може да му се случи... така ще разсъждават те.

...

Има влакна, които са на основата на природни суровини, със специфична химическа обработка, която променя техните свойства значително. Тук вече не зная дали да ги броим за естествени, понеже използваните реагенти са в една или друга степен с доказани или недоказани канцерогенност, имуногенност, генотоксичност, ембриотоксичност, и каквито още токсичности си измислете...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вие носите вълнени дрехи, но те са взети от овцете. Те са дрешки на овцете. Хората колят и убиват овцете и после носят дрехи от тях. В това отношение хората ограбват овцете и се обличат от тях.

В края на краищата всички се оправдават и казват: „Господ ни е дал вълната и кожата на овцете и на други животни“.

Това е крайно некоректно изказване! "Дрешките" си, животните сменят два пъти годишно, което корелира с годишната смяна на сезоните. Освен това, при "промишленото" добиване на вълна, овците не се убиват.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Има овце за мляко, за вълна и за месо. Но има и такива със смесена продуктивност - за месо и вълна, например.

Овцата за мляко не става за месо, понеже е много кекава, а тази за вълна също не става за месо - но тази за месо със сигурност става за месо, а ако става и за вълна - това е бонус.

Има и такива, които се отглеждат само заради кожата - пример - каракулската овца, от която се получава астраганът...

Астраганът е името на обработената кожа на новородените агънца на каракулската овца или на фетусите /неродените агънца/ на същата каракулска овца... не ме питайте как ги вадят преди да са се родили, надявам се, че е чрез индуцирано раждане, не чрез секцио или по-кофти методи.

Дрехата на овцата е нейната кожа - заради кожата само - овцата трябва да умре - но ако е заради руното, е, то за едно руно кой ще тръгне да ти съсипва цяла овца?

Вълната животните я дават "даром" на човека...

Но по времето на Учителя надали някой си е мислел толкова за вълнените пуловери... а по-скоро за овчите балтони, с които са ходели зимно време... или по-точно балтоните от агнешки кожи...

Общо взето, мисълта на Учителя не е съвсем некоректна?

Редактирано от Емил от Льонеберя
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...