Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Ани

За писането във форумите на Портала...?

Recommended Posts

Ники, ако това стигне до тебе: има такова място. Има място, където няма обиди, подигравки, ирония, кой е по-по-най , отричане и негативизъм, под някаква форма. От никой към никой. Всичко това там го няма. Има диалог, обсъждане, споделяне на личен опит, уважение.Тук не намерих нищо от това, и по тази причина не съм вече т у к, а т а м.

Здравей, shining_star!

Радвам се, че си намерила място по-добро от това. Аз лично не търся вече такива места, но дори и да ми беше потребно подобно място, то едва ли щях да го търся навред. За мен това граничи с бягство.

Не може вечно да се бяга.

Днес ще избягаме от тук, защото не ни е било добре. Утре ще избягаме от там. Не!

Хармонията и дисхармонията постоянно може да се редуват и ние може вечно да сме бегълци от нехармоничното и търсачи на хармоничното, но всичко това ще е докато наберем сили и докато не ни омръзне това обикаляне. Тогава ще спрем бягането и търсенето и ще се заемем с работата - ние сами да хармонизираме местата до които се докосваме. Да придадем хармония на тези места до колкото можем разбира се.

Днес ние можем да направим живота по-светъл, а следователно и форума.

Просто е - когато не сме добре бива да работим над себе си. Ако сме слаби и за това, то нека потърсим помощ.

В такива моменти човек е добре да стои далеч от форуми, интерент и да се обърне към себе си. За подкрепа може да се допита да една или две теми, или до Л.С. към някой, на който има доверие и в който вижда нещо Светло.

Да се участва във форуми в такива моменти, разпилявайки навсякъде до където се докоснем от вътрешната си дисхармония е най-лесното, което може да направи всеки и това се прави често. Препредаваме си от мъчнотийте и всики вика на другия, "ааа на ти!" Отърваваме се от това, което ни тормози вътре в нас, за сметка на другия.

Порочен кръг се заформя.

Та в подобни моменти, ако някой има будността, да си види дисхармонията, то е добре да не натоварва останалите с емоционални изблици, с агресиа и пр.

Аз лично съм се хващал да съм в подобни моменти и съм гледал да стоя настрана от хората, било в къщи, било на работа, било в нета. Тогава съм се отдръпвал и съм работил върху себе си.

Ако това условие се спазва от всички, форумите няма да се толкова неприветливо място.

Аз съм участвал в много форуми.

Смея да твърдя, че този форум не е като останалите. Е, не е това, което беше преди години, но пак е по-добре.

Има върху какво да работим всички ние, участващите в него.

Има си причини агресията да се завишава. Малко места в света ще останат незасегнати.

Бог да пази!:yinyang:

Сподели това мнение

Харесаха ми последните два поста, но най- много ето тези 2-3 неща -

"...Има хора, обаче, които прохождат в това и една хармонична среда би могла да им е в голяма полза...."

"...Тогава ще спрем бягането и търсенето и ще се заемем с работата - ние сами да хармонизираме местата до които се докосваме. Да придадем хармония на тези места до колкото можем разбира се..."

"Просто е - когато не сме добре бива да работим над себе си. Ако сме слаби и за това, то нека потърсим помощ.

В такива моменти човек е добре да стои далеч от форуми, интерент и да се обърне към себе си. За подкрепа може да се допита да една или две теми, или до Л.С. към някой, на който има доверие и в който вижда нещо Светло."

"...Има върху какво да работим всички ние, участващите в него.":hypocrite:

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Към всички,които са в Светлината:

Не се отказвайте,моля...

Ускорението нараства,

Борбата е за всяка Душа!

Заедно сме по-силни!

Бъдете носители на Светлината!

Into-the-void-TH.jpg

Сподели това мнение

Ники_ :

Да, личностни подмятания, обиди, нападки и пр. има, дори и тук. За моя жалост.

Някои споменават, че форумът е също условие за развитие и всичко случващо се в него е от полза. Аз обаче не съм напълно съгласен за това "всичко".

Съществуват достатъчно форуми и сайтове, дет човек да си "тренира" духовната издръжливост. Не мисля че този форум бива да бъде като другите. Все нещо чисто да остане, нали така?!

Този форум го правим ние - участниците в него, а за чистотата му се грижат най-вече модераторите и администраторите.

Форуми днес има под път и над път. А место за споделяне без обиди, подигравки, нападки... има ли? Место за приятелство? Место за Любов? Щото не само едни неща бива да се оттренирват. То Добротата, Любовта, Усмивките ... са също неща, които бива да се градят, а по-лесно е да се гради, когято условията са хармонични - когато няма "буен вятър", "пороен дъжд", "изпепеляваща жега" и "неустойчива земя" (основа).

Казано е, а и е писано: "Доста е на деня неговото му зло."

Според мен, този форум не бива да е като другите и тук такива "тренировки", не трябва да съществуват.

Ако някой се чувства много силен, за да поема подигравки и обиди, както и нападки, личностни престрелки и пр., то пред него се разкрива цял свят от виртуално пространство, където същия да "тренира".

Редно е всеки преди да пише каквото и да е в този форум да провери дали мнението му не е следствие от реактивност и дали с него няма да нарани някого.

Защото каква е целта на този форум?!

Какво ти (въпросът е към всички) намери в него и какво би искал да намираш за в бъдеще тук?

Интересно е дали Учителя е допускал такива неща да има в братството!?

Нека всички да помислим.

Лука 17:1

И рече на учениците Си: Не е възможно да не дойдат съблазните; но горко на онзи, чрез който дохождат!

едва ли може да бъде казано по -точно , ще се радвам ,ако това послание достигне до всички групи пишещи и учавстващи тук.

доколкото знам този форум и портал ,е посветен на идеите на БЕИНСА ДУНО.

И макар да не съм запознат много обстойно с неговото учение, моите скромни познания от него ,ме навяват на мисълта , че основната му идея е- законът на любовта и прилагането му в живота .

мисля че няма да е никак зле, пишещите тук да се позамислят - в редиците на коя страна от двойката сили желаят да се движат, и да определят целите си и мотивите си, за присъствието си в определено виртуално пространство /а дори и да са само минувачи през него ,все пак има неписани правила на етиката , които често са много по- силни от правилата за движението по пътищата/

"Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш."

— Николай Хайтов

Сподели това мнение

при постиге на мира в себе си всички места са хубави:thumbsup2: и навсякъде можеш да пръскаш Любов и никой няма да ти се разсърди

на мен ми харесва тук и чета тук, рядко пиша

Сподели това мнение

Струва ми се малко несправедлив извода, че модераторския екип толерира грубо и агресивно поведение. Поне аз такова нещо не съм видял. Мисля, че сайта е доста добър! Иначе защо да издевателствам над себе си, като го посещавам. :)

Сподели това мнение

Ники, всичко което казваш, го знам от личен опит.60.gif Не съм от тия, които остават на всяка цена...защото другаде е същото, че и по-зле...не съм и от тия, които бягат. Правя и двете...също и това което каза ти: ако мястото е нехармонично, да внесеш хармония и да го промениш.

А "виж си грешката в твоя телевизор" - това е от една страна. Бягството е от другата. Разбирам, че в случая изглеждам като бегач на дълги разстояния...но повярвай ми, не е само това.

Визирам не само форумите, а и в живота. Дори не знам дали трябва да се дели на "виртуала" и "реала", форума също е част от живота.

Също искам да благодаря на Донка за този пост: Благодаря ти, Донче.:hypocrite:

Сподели това мнение

Ники, всичко което казваш, го знам от личен опит.60.gif Не съм от тия, които остават на всяка цена...защото другаде е същото, че и по-зле...не съм и от тия, които бягат. Правя и двете...също и това което каза ти: ако мястото е нехармонично, да внесеш хармония и да го промениш.

А "виж си грешката в твоя телевизор" - това е от една страна. Бягството е от другата. Разбирам, че в случая изглеждам като бегач на дълги разстояния...но повярвай ми, не е само това.

Визирам не само форумите, а и в живота. Дори не знам дали трябва да се дели на "виртуала" и "реала", форума също е част от живота.

:king:

Салям алейкум!

Аз съм сигурен, че не си от бегълците и също като теб смятам, че понякога човек има нужда да се отдели и да потърси по-добра среда, за да може и "външното" да допринесе за хармонията на "вътрешното".

Животът извън интернета е доста по-различен от живота във виртуалното пространство. Тук човек може да приеме хиляди образи, които да са доста различни от това, което показва в живота извън това тук.

Не рядко се случва множеството от дълбоките подтиснатости, да бъдат "развързвани" в нета, подобно на моментите на разкрепостеност в следсвие употребата на алкохол или наркотици.

Виртуално човек се отпуска повече и си позволява доста често да прекрачва границата на допустимото. Често тук той се крие зад маски (никове), от което следва, че и чуството за недосегаемост е по-голямо, а от там и безчинството, агресията, енергийните нападения не са рядки явления.

Все още няма закон за енергийното хулиганство, енергийните източвания, които могат да граничат с убийствата и всъщнос са. Липсата на такива закони позволява много.

Е, няма да е още дълго така.:3d_113::3d_014:

Сподели това мнение

Струва ми се малко несправедлив извода, че модераторския екип толерира грубо и агресивно поведение. Поне аз такова нещо не съм видял. Мисля, че сайта е доста добър! Иначе защо да издевателствам над себе си, като го посещавам. :)

:)

За толериране на подобно поведение и дума не може да става.

Представата ми за модератор е, че същия трябва да бъде достатъчно буден и предвидлив, за да може да отстранява такива неща още докато са в зачатък:

... Не търсете първенство и началства, но помнете Оногова, Който е казал: "Онзи, който иска да бъде по-голям всред вас, нека бъде слуга на всички." Избирайте си наставници и си поставяйте началници, които Бог ви покаже, сиреч мъже, засвидетелствани от всички в духовните деяния и превъзхождащи всички по разум и духовно разсъждение и години да пасат добре и богоугодно повереното им стадо по ливадите на благочестието и на животворните заповеди Христови. За тези подобава да се иска потвърждение повече от Бога, отколкото от своето си мнение. Ако ли пък, както казва великия наш отец и иночески наставник преподобния Ефрем Сирски, всички започнете да желаете началства и предстоятелства и всички да бъдете игумени, и всички наставници, и тълкуватели, и учители, и поникнат всред вас съперничества, свади, разпри, ревност, клевети, високомерия, завист и други неподходящи за монасите страсти, тогава знайте положително, че Христос не е между вас, защото Христос не е учител на раздор и несъгласие, но на мир и съединение. Защото той се моли към Бога и Отца и за Своите свети ученици да бъдат единни, сиреч единомислени, именно тези и всички, които чрез тях вярват в Него, и говори така: "Отче свети, запази ги в Твоето име, да бъдат единни, както сме и Ние." И другаде: "Моля се не само за тези, но и за онези, които вярват в Мене заради техните думи, да бъдат всички единни." Така и вие бъдете единни, имайте мир помежду си, защото Той казва към Своите ученици: "Мир ви оставям, моя мир ви давам." А какъв е този Христов мир, чедца? - Той сам отново казва, като говори: "Не както дава светът ви давам Аз." Но този Христов мир надминава всеки ум. Това е мирът, за който говори пророкът: "И неговият мир няма предел" (Ис. 9:7). Но и апостолът ни учи, като казва: "Имайте мир и святост - с всичко друго, но без тези неща никой не ще види Бога." Такъв мир, прочее, имайте и вие помежду си и с голямо единомислие и разсъждение устройвайте всичко според Бога, за да не разгневявате благия ваш Владика Бога. Ако ли пък се намери някой измежду вас, който сее плевели, раздори и други съблазни, такъв веднага го отстранете отсред вашето събрание, за да не се обърне това на разяждаща живеница, според Апостола, и да не се разпространи злото между добрите, и да не би някой корен на горчивина да прорасте нагоре, да направи пакост и чрез това да се осквернят мнозина. И злият вълк да не смути мирното Христово стадо, защото и такива ще се явят. За тях предсказва Христос, говорейки: "Защото е нужно да се яви съблазън, и горко на света от съблазънта." Поради това и вие, чедца, се пазете от тези неща и не ги допущайте да живеят между вас. Но ги отклонявайте далече от себе си, както пастирът прогонва краставите овце от чистото стадо.

из Заветът на свети Иван Рилски

skype-bow.gif

, но и модераторите са хора и както всичко останали хора не са длъжни да притежават задължително подобни качества, пък и не сме тук да си играем на "стражари и апаши".

Все пак може и по-добре.

Сега се сещам за една реплика от един филм за...

"Що за човек е този, който не се опитва да направи света по-добър"

Е, с това "правене" и "неправене", тук томове може би са изписани. За "доброто" и "злото" също.

Идеята е друга.

Не само модераторите и администраторите имат отговорността за хормонията тук, а и всички ние, които участваме, та дори и наблюдателите (четящите).

Ако сме ученици, то нека първо да гледаме в своята "паница".

Аз лично не веднъж съм имал претенции към модератори и администратори, относно реда, мира и хармоничното общуване, но това си е мой кусур. Прекалено съм взискателен.

Нещо де, може и да е за добро!:yinyang:emoticon-0152-heart.png

Редактирано от Ники_

Сподели това мнение

:king:

Салям алейкум!

Аз съм сигурен, че не си от бегълците и също като теб смятам, че понякога човек има нужда да се отдели и да потърси по-добра среда, за да може и "външното" да допринесе за хармонията на "вътрешното".

Животът извън интернета е доста по-различен от живота във виртуалното пространство. Тук човек може да приеме хиляди образи, които да са доста различни от това, което показва в живота извън това тук.

Не рядко се случва множеството от дълбоките подтиснатости, да бъдат "развързвани" в нета, подобно на моментите на разкрепостеност в следсвие употребата на алкохол или наркотици.

Виртуално човек се отпуска повече и си позволява доста често да прекрачва границата на допустимото. Често тук той се крие зад маски (никове), от което следва, че и чуството за недосегаемост е по-голямо, а от там и безчинството, агресията, енергийните нападения не са рядки явления.

Все още няма закон за енергийното хулиганство, енергийните източвания, които могат да граничат с убийствата и всъщнос са. Липсата на такива закони позволява много.

Е, няма да е още дълго така.:3d_113::3d_014:

Бисмиллях Иррахман Иррахим.:hypocrite:

За външното и вътрешното така е, прав си.

За това, че някои хора се крият зад монитора и проявяват агресията и тн. които не смеят да проявят навън - да, има такива. Но аз не съм от тях. Не съм от тях, как' Сийке...

Закони? Но и да ги има, какво...59.gif Ако взема сега да те обидя, или те ударя и какво като има закон и можеш да ме съдиш по тоя закон?!Н и щ о59.gif

И за виртуалното пространство е същото.

А че няма дълго да е така - какво визираш, да не би "прехода" или каквото е там... в другото измерение?Новата епоха, за която говори Учителя?...

Сподели това мнение

Бисмиллях Иррахман Иррахим.:hypocrite:

20466947814a26e6fc542bd.gif

salamicon.gif

За това, че някои хора се крият зад монитора и проявяват агресията и тн. които не смеят да проявят навън - да, има такива. Но аз не съм от тях. Не съм от тях, как' Сийке...

Не си, не си.

dov_leaf.gif

Закони? Но и да ги има, какво...59.gif Ако взема сега да те обидя, или те ударя и какво като има закон и можеш да ме съдиш по тоя закон?!Н и щ о59.gif

И за виртуалното пространство е същото.

Аз вярвам, че може да не се стига до там, че хората да учим по толкова болезнен начин. Може и чрез Любов. emoticon-0152-heart.png

А че няма дълго да е така - какво визираш, да не би "прехода" или каквото е там... в другото измерение?Новата епоха, за която говори Учителя?...

Какво искам да кажа ли?

Ами това, че хората стават все по-сетивни. Днес вече не са малко тези, които долавят енергообмена. Когато отези хора станат мнозинство, а това няма да е много далеч, съдейки по наблюденията си върху подрастващите поколения, то и закон за тези неща ще се появи, като допълнение на моралния, който лежи записан в сърцето:

adams%20torus%202.JPG

, за да не се прави някой на "ощипан" и че не е разбрал, или че без да иска, че не е запознат и прочие.

Индиговото поколение само ще се самосезира.

Кристалното поколение ще доведе до Мира, но това ще е трудно, ако то не съумее да не...:rolleyes:

Сребърното поколение ще започне трансмутацията, а Златното ще я довърши.:3d_053:

Редактирано от Ники_

Сподели това мнение

Хайде, моля ви се от сърце, ако имате време и желание, да споделите повече инфо за сребърното и златното поколение, защото се оказа, че аз дори не съм чувала за тях!

:sorcerer:

Сподели това мнение

59.gifАз пък в тази тема виждам много агресия.

Но тази лавинообразната, нагнетяващата, която тръгва леко и повлича.

Онази агресия на "тихата добра жена", дето мъжа и алкохолик е "много лош".

Онази агресия на усмихнатата миловидна бабичка, която върти на пръста си целия си род.

Агресията не се изразява само в едно гневно изречение. smile.gif Това е един много тънък манипулативен подход между другото.

Онзи слабият дето трябва да бъде защитен, който всъщност изобщо не е слаб. Но така е по- лесно smile.gif

В тази тема прочетох много хора, които се държат перфектно във форум пространството как се оправдават за няма нищо, провокирани от тънка манипулация.

Кой е добър и кой не е, кой какъв е какъв трябва да бъде и защо е бил такъв еди кога си си е ЛИЧНО НЕГОВА РАБОТА.

Когато аз напиша нещо тук то е продукт на моята мисъл, на моята емоция, на моето ОТНОШЕНИЕ. И на никого не съм длъжна да се извинявам, оправдавам и т.н. и заради никого в едно мааааалко нет пространство не съм длъжна да се променям и да търпя порицания.

Защото до тук чета главно порицания към неизвестен извършител. Защото във форума не виждам нищо от изброеното в последните два листа.

Аз съм човек изключително държащ на свободата и на свободната мисъл и мнение.

Когато не ми харесва нещо у някого го подминавам, защото знам, че не мога да го променя , а и не е нужно.

Мисля че се държа адекватно в различните ситуации и сред различните хора и рядко изпадам в неудобни или непредвидени моменти, но когато усетя скрита агресия, зад порицания и привидно добри думи изречени от на вид много слаби иначе хора, нещо в мен се счупва- търпението ми.

Трябваше да напиша това, защото вярвайте ми аз съм много спокоен човек, но тази тема ме изкара извън нерви.

Сподели това мнение

За Ани! Един истински ученик който работи неуморно като пчеличка в портала. Ани, оценявам всичко което си направила до сега и за това искам да те поздравя с нещо за което се сетих, че съм писала тук в портала преди време. Намерих го заради теб и в дълбочина има връзка с тази тема. Прегръдки! Ти си слънчево същество. Ива!

ИЛИЕЛ

"От ранни години Илел остана сирак и трябваше да изкарва чрез търговия прехраната си. Но търговията не го задоволяваше и той чувстваше силна склонност към учението. Без никакви средства той напусна родното си място във Вавилон и се запъти зе Йерусалим. Там проповядваха тогава знаменитите учени Шемая и Авталион. Напливът на техните слушатели беше толкова голям, че се принудиха най-сетне да въведат плащане на известна такса при входа - нещо, което дотогава нямаше.

Илел се прехранваше в Йерусалим чрез груба и тежка работа. Половината от спечеленото с тежък труд употребяваше за прехраната си, а с другата половина плащаше входния билет в семинарията.

Една зимна нощ той не спечели нищо и с празни ръце застана пред вратата на семинарията. Пазачите на входа отказаха да го пуснат вътре.

Тъй като не искаше да загуби лекцията, той се покатери на покрива, легна там и през таванския прозорец слушаше думите на оратора. Речта на оратора трая цяла нощ и Илел остана така легнал на покрива цяла наощ и следеше с най-голямо внимание дълбокомислените думи на оратора. На сутринта слушателите си помислиха, че този ден няма да се зазори. Най-сетне забелязаха, че слънцето отдавна е изгряло, а в залата е тъмно. Някой покриваше тавансия прозорец.

Те впериха очи в прозореца и забелязаха човешки образ. Скоро ораторът заповяда да се качат на покрива и да смъкнат човека. Какво беше очудването на всички, когато узнаха, че на покрива, покрит с дебел сняг, полузамръзнал е прекарал Илел цялата нощ, изложен на такъв голям студ само от любов към учението.

След Шемая и Авталион начело на Йерусалимската академия застанаха други двама, които не бяха способни като своите предшественици. Веднъж учените напразно се мъчеха да разрешат един особено труден въпрос. Най-сетне те се обърнаха за разрешение на трудния въпрос към Илел, за чиято ученост се мълвеше между народа. И наистина Илел в едночасова реч успя да поясни на всички трудния въпрос. Този случай го издигна в очите на всички и той бе избран начело на семинарията.

Въпреки високия пост Илел запази скромността и търпението си, които бяха пословични.

Двама младежи се бяха обзаложили веднъж за четиристотин гроша. Единият от тях твърдеше, че е в състояние да изкара от търпение учителя си, другият отричаше.

Първият отиде при Илел точно в минутата, когато последният се къпеше. Почука на вратата и без да му каже "учителю", извика: "Илел тук ли е?"

Илел наметна банската си дреха, излезе навън и запита:

- Що желаеш, сине мой?

- Искам да те питам нещо.

- Питай, сине мой.

- Защо вавилонците имат валчести глави?

Илел отговори:

- Защото са нямали сръчни акушерки.

Едва - що се завърна Илел в банята, ученикът отново го повика навън и му каза:

- Защо очите на тадмуренци са болнави?

- Защото живеят в пустинята и страдат от пясъка.

Илел пак се завърна да продължи банята си, когато ученикът за трети път го повика.

- Защо африканците имат широки крака?

Илел весело отговори:

- Защото живеят в мочурливи места.

- Имам още много да те питам - рече младежът - но страх ме е да не се разсърдиш.

- Никак отговори Илел - само питай!

- Ти ли си Илел, - запита младежът - когото наричат глава на Израилевия народ?

- Да , аз съм!

- Ако си ти, пожелавам да няма много хора като теб в Израил.

- Защо тъй, сине мой? - запита Илел учудено.

- Защото се обзаложих на 400 гроша да изчерпя търпението ти, и ето че загубих парите си.

- Успокой се, сине мой! По-добре да загубиш 400 гроша, отколкото търпението си."

Източник*Легенди от Талмуда - Древноеврейски приказки и легенди - "Люминик - Тао" - Варна

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Е, сега някой да не си помисли, че ама въобще няма да ми пука от такава загуба. :rolleyes: Важното е, че като за начало поне смеем, дръзваме да си го помислим.

Редактирано от braman

Сподели това мнение

Като си отиде татко от този свят не мирясаха докато не окрадат къде що има от къщи. Почти всичко което е събирал го отнесоха. Става въпрос за доста пари ако ги обърнем нещата, аз успях да продам само малко неща, за да покрия разходите по погребението от там нататък вилняха, шатряха, вършаха... Пък на мен нещо ми беше спокойно от вътре. Майка се ядосваше, а аз изпитвах мир в себе си. Казах. - Нека ако е имало нещо да се изплаща да върви по материалното да не е по нас и тя се съгласи. Каза. - Абе ще крадат докато има, като свърши няма вече да крадат. skype-41.gif

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

:( Даааааааааа, умението ...търпение на другостта ,на различността...до къде, кого, как ...си е цяла наука, пък да не говорим за практиката...там всички сме в тресавището... Всички езотерици от Платон, Учителя, Елена Блаватска...няма да ми стигне мястото да ги изброя ...говорят май, най-вече за това!!!След като нямаме, не сме дорасли до знаенето и съответно до умеенето да променяма света, ние сме длъжни да го опознаем във всичките му позитиви и негативи, и чааааак тогава можем и да  се опитаме да го променяме...За сега май най-вече само се пречкаме един на друг.Осоляваме се, изглаждаме си ръбовете!Което не е чак толкова лошо...може да се наложи да растеш до трън... ще те бодне, един- два пъти...ще се научиш да се пазиш...ще получим опитност!

Какво да ги правим, тези, недораслите, къде да ги пратим???След като са посяти сред нас???Аз например мноооого обичам да се закачам с младите, това е начин да изпиташ търпението им, нагласата им, ако щеш да ги тестваш...по определена тема...ами , че и мене ме тестват и с мене някой се бъзика...но, не му се сърдя...става ми весело..получава се ...трай бабо, за хубост!!!

Работата е ...да се научим да опазим Душата си от излишен багаж, излишно натоварване, така, че когато и дойде времето да отлети ...да може да лети...до и е леко, радостно...да носи само най-нужния , най-полезния багаж- добродетелите!!!

Другото, другото, трябва да го остави там, откъдето сме го взели!!!

Сподели това мнение

:1eye:На мен форума не ми е проблем. Но виж да шофираш из улиците Софийски си е огромен изпит. Не само на търпението...:whistling:

Чудя се, защо се учат правила за движение и се ходи на курс за шофьори, като никой не спазва правилата?...

Оспамих темата, ама , извинете, ако трябва трийте ме:feel happy:

Администраторска бележка: Темата е затворена по изрична настоятелна молба на автора и.

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.