Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е смелост?


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Качеството, с което кореспондира е спокойствието...

Смелост е да посрещаш всяка неизвестност с мир, а не с примитивна упоритост (което някои смятат за смелост).

"Смел" се родее със "смайл" и се измерва с ведрина... :D

...Тук става въпрос, за онази дълбока вътрешно неизменна радост която осиява лицето и озарява очите... Смелият човек имал една специална усмивка дори и пред смъртта :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Оф абе откъде да те знам, не те познавам пък и човек сам себе си не може да опознае изцяло и се учудва понякога на нещата които знае и на които е способен та камо ли да се произнася, за друг човек. Така, че ти си знаеш най- добре, а Бог знае по- добре от теб, но думите ти ме наведоха на разни размисли... Мои си там неща, както и да е. Сори, че поразплисках водата от шадраванчето :)))))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

То, май, аз те наплисках.

Исках да кажа и уж си помислих, че го направих - усмивката за пред смъртта не е кой знае какъв нишан за смелост, щото смъртта просто не е кой знае какво плашило. Както неведнъж съм казвал, представям си я като най-красивата жена, с много дълга, права, гарвановочерна коса и бяла кожа. И мога да ти кажа, че самата тя се усмихва подкрепящо и доброжелателно...

Та, каква смелост... То си е направо похот... :P

Линк към коментар
Share on other sites

Явно си много смел паша щом си прекрачил тази граница и като я срещнеш тази красавица неземна ще се усмихнеш лъчезарно и смирено ще я последваш, а тя ще те поведе към....хайде да го наречем, мястото на смелите. Цъмбур, обичам да се плицукам защото водичката е моята стихия :))Това като шега разбира се. Именно, затова е онази специална усмивка...НО ТУК ПРЕДПОЧИТАМ НИ В КЛИН НИ В РЪКАВ ДА МЛЪКНА, ЗАЩОТО СИ ИМАМ СВОИТЕ ДЪЛБОКИ ОСНОВАНИЯ ЗА ТОВА. Хубаво беше, че поприказвахме и както не веднъж се е споменавало в тишината се чуват повече неща. Лека вечер!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се дали да не започнем дамите да виждаме смъртта като млад левент вече, та да избегнем страха : )))

Но липсата на страх дали е смелост?

Когато човек вижда с най-истинска чистота единствено в най-дълбокия си страх.

И смелост е да приеме видяното навярно...

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи дали са от или срещу личността.

Високомерието не е смелост, а окоп. Съмненията относно абсолютната лична авторитетност са смелост.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...