Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пиете ли алкохол? За и против алкохола


Канел

Алкохолът  

42 гласа

  1. 1. Пиете ли алкохол?

  2. 2. Ако пиете, какъв алкохол употребявате?

  3. 3. Колко често пиете алкохол?

    • 1-3 пъти годишно
    • 1-3 пъти месечно
    • 1-3 пъти седмично
    • Почти всеки ден
    • Всеки ден
    • Не пия
  4. 4. Според вас, вреден или полезен е алкохола?

    • Несъмнено вреден
    • По-скоро вреден
    • Зависи от мярката
    • По-скоро полезен
      0
    • Несъмнено полезен


Recommended Posts

  • Отговори 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Зависи какво. Вода от пералнята не защото не ми понася пяната :3d_146:. Иначе в летните горещини си позволявам понякога големият грях да си пийна биричка. То прекаленият светец и Богу не е драг казват старите хора пък и в малки количества когато човек не прекалява е полезна :).

П.П.ЧеК да ме не сВарИ търсачът че пак ще се понесем хихиххих :P

~~~

P.S. Аха, така сега като се оправи заглавието на темата е по- добре. :thumbsup:

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Казвайте сега. ;)

И се аргументирайте. :)

Хехе, Канел, не ти ли стигнаха темите за месото, че и тук ще ни препитваш?

Нещата са съвсем същите.

Зависи от човека и нуждите му.

При всяка употреба на алкохол усещам блокаж в менталното тяло.

От дадено количество нагоре той е съществен.

Нямам нужда от алкохол.

Понякога пия само такъв с естествени процеси на ферментация (за съжаление в съвсременната продукция те вече не са съвсем естествени, а и са "обогатени" с разни консерванти, ароматизтори, оцветители и т.н., но това е друга тема), в съвсем малко количество и много рядко. Обикновено, когато съм умствено уморена или когато съм с приятели.

Едно мое наблюдение - алкохолът може да помогне донякъде, като блокира определени натрапчиви мисли (не случайно хората са казали - "Пие, за да забрави."), но никак не е полезен при разбалансирани емоции, тогава положението става още по-лошо.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, категорично. Май въздържанието от алкохол, цигари и месо останаха едниствените неща с мен, след спирането на всякакви практики и промяната в начина ми на живот... :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

При всяка употреба на алкохол усещам блокаж в менталното тяло.

На някои пък тогава им се развързва езика. :3d_146:

Едно мое наблюдение - алкохолът може да помогне донякъде, като блокира определени натрапчиви мисли (не случайно хората са казали - "Пие, за да забрави."), но никак не е полезен при разбалансирани емоции, тогава положението става още по-лошо.

:thumbsup:

Да си спомним нашите братя руснаците, които са шампиони по пиене. А пък нали на тях принадлежи бъдещата раса? :sorcerer:

Притчи: 31-

4. Не е за царете, Лемуиле, не е за царете да пият вино,

Нито за князете да кажат: Где е спиртното питие?

5. Да не би, като се напият, да забравят закона

И да онеправдаят угнетяваните {Еврейски: И да променят присъдата на всички синове на угнетението.}*.

6. Давайте спиртно питие на оня, който загива

И вино на огорчения духом.

7. За да пийне и да забрави сиромашията си,

И да не помни вече окаяността си.

Линк към коментар
Share on other sites

Аргументи? Птиците, животните, рибите пият ли? Пушат ли? Поискай техните аргументи.

Дори плесените не похапват всички храни, които ние ядем. По-умни са от нас.:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Птиците, животните, рибите пият ли? Пушат ли? Поискай техните аргументи.

Дори плесените не похапват всички храни, които ние ядем. По-умни са от нас.:3d_146:

Свинята си хапва помия и пилешки курешки с удоволствие. Какъв е извода? :3d_146:

Все пак смятам, че сме нещо повече от животните. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Свинята е много специално животно, различно от останалите. Свинското месо е силно енергийно-замърсено. Интересно хрумване за сравнение, сред всички животни. Именно вкусовите ни усещания, които също са част от "животинското" в нас, ще ни предупредят, че менюто на свинята не е за нас. И все пак при екстремни условия ( не пожелавам никому!) човекът може да оцелее с помия. Уринотерапията също е факт, макар да не ми е приоритет.

Да, различни сме, между другото и заради чувството за хумор. Обаче именно вкусовите ни усещания, които също са част от "животинското" в нас ще ни предупредят, че менюто на свинята не е за нас.

Да не забравяме все пак , че сме и част от майката природа и за нас важат основните й закони.

Линк към коментар
Share on other sites

Свинята е много специално животно, различно от останалите. Свинското месо е силно енергийно-замърсено. Интересно хрумване за сравнение, сред всички животни.

А бе ти остави ами напоследък и гълъбите станаха месоядни! :o

Преди години съм ги засичал, не ядяха, а избираха растителната храна от това, което им хвърлиш. Сега не подбират - кълвът лакомо и мръвката. Не знам, природата нещо здраво се обърка. :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

Позволявам си алкохол ,но в разумни граници и когато е качествен, 20-30 грама максимум ,50 грама ми е трудно да изпия ,иначе влизам в графата от 1 до 3 пъти годишно .Според мен когато е в умерени количества невреди ,и невиждам смисал да се заклеймява като нещо лошо . А тука в България имаме кофти традиция с пиенето на алкохол ,мисля си че повечето хора и най вече младите им се е насадило ,че настроението неможе да им дойде без алкохол ,което си е чиста заблуда .А на по възрастните мъже ,имам чуството че единственото им забавление и утеха е чашката ,едно и също всеки път ,еднообразно ,направо тръпки ме побиват ,да недава Господ .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

При всяка употреба на алкохол усещам блокаж в менталното тяло.

На някои пък тогава им се развързва езика. :3d_146:

A, ами то няма пряка връзка между говоренето и мисленето :)

Линк към коментар
Share on other sites

На кого подражават животните?:hmmmmm::)

http://vbox7.com/play:fc9a0ec4

http://vbox7.com/play:35d6f3b6

Моите животни не го правят.:)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Преди години ми се случи да се напия от 1 чаша вино. Гадост.

Някое сладичко питие около празници, по няколко глътки ми се случва...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

много интересни теми ...

пиете ли алкохол , носите ли кожи ,защо, как ,с кого...

с какво се храните ....

ето още няколко цитата -" прекаленият светец и Богу не е драг"

"...нямаш ли ЛЮБОВ ,НИЩО НЯМАШ"

а случаино... няма ли разработка на "калашник" за вегетарианци...

Точно така val, е такъв купон имам предвид!

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пия алкохол, но не в големи количества и то бира или вино. Понякога дори една бира ми идва в много! В редките случаи когато ми се случва да пия нещо по-силоно (последно беше на една сватба:whistling:) изобщо не ми беше приятно - самия вкус не ми харесва (особено на силните спиртни питиета - ракията макар и много популярна у нас изобщо не я понасям!!!). Да не говорим, че те разбалансирва отвсякъде!!! Ако говорим за алкохола с мярка и дали той е полезен - предполагам, че една бира или една чаша вино не вреди.:rolleyes:

Що се отнася до това, че в определени малки дози, алкохола може да те отпусне пред хора да си по-спонтанен и искрен - да така е! Но е много по-ценно съзнателно да се научим да бъдем себе си и да не се притесняваме от непринудените контакти с хората около нас! Поне според мен.

В много случаи съм наблюдавала, че консумацията на алкохол като някакъв вид средство на общуване е наложено, като че ли от околните!Дори съм водила спорове с мои приятели на тази тема - защо да трябва човек да пие за да си изкара весело??? :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

... Ако говорим за алкохола с мярка и дали той е полезен - предполагам, че една бира или една чаша вино не вреди.:rolleyes:

...

И аз така смятам. През лятото понякога в големите горещини си разделяхме с майка ми една малка бутилка бира на ден. За това казах поговорката за прекаления светец. Чак такъв голям грях ли е да изпие човек една чаша бира или вино понякога!? Не мисля. Както и да е.

mochito:thumbsup: за целия ти пост. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Нямам нищо против правото на всеки да си употребява алкохол когато и колкото си поиска, но с някои неща изказани в темата не съм съгласен:

„Прекален светец и Богу на е драг“ – се отнася за демонстративната и фалшива добродетелност, а не за действителната такава. Прекален светец е този, който се хвали с постиженията си, използва ги като средство да изпъкне пред другите. Обаче не мога да се съглася, че човек, който е искрен, добросъвестен, не пие, не пуши и т.н. трябва да бъде поставян в тази категория. Според мен фразата се използва предимно спекулативно и самооправдателно.

„Алкохолът премахва границите и задръжките“ – Кои граници: горните или долните? Долните, и при прекомерна употреба на алкохол, това става очевидно. Колко простащини, злоупотреби и престъпления са извършени в резултат на такова премахване на границите.

„Алкохолът може да бъде полезен“ – Да, употребата на алкохол си има своите положителни следствия, но колко са отрицателните? Нека разглеждаме последствията цялостно, а не на парче. Лично моето мнение е, че алкохола е допустимо да се прилага единствено в изключителни случаи, когато съществува реална необходимост и липсва по-добра алтернатива.

Линк към коментар
Share on other sites

Именно, употребих я в смисъла, че човек не бива да изпада в крайности да бъде показен и дребнав.Нямам нищо против хората който са искрени, добросъвестни, ( от себе си ще добавя естествени и неосъждащи) не пият, не пушат и т.н. Моите почитания към всички тях.

Според мен фразата се използва предимно спекулативно и самооправдателно.
Не, не съм я употребила в този смисъл защото не съм зависима от това. Ако бях зависима и си търсех оправдания , да, но не съм. Смисълът който съм вложила във фразата вече го обясних така, че смятам вече стана ясно, за какво иде реч :).

Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Именно, употребих я в смисъла, че човек не бива да изпада в крайности да бъде показен и дребнав.Нямам нищо против хората който са искрени, добросъвестни, ( от себе си ще добавя естествени и неосъждащи) не пият, не пушат и т.н. Моите почитания към всички тях.

Според мен фразата се използва предимно спекулативно и самооправдателно.
Не, не съм я употребила в този смисъл защото не съм зависима от това. Ако бях зависима и си търсех оправдания , да, но не съм. Смисълът който съм вложила във фразата вече го обясних така, че смятам вече стана ясно, за какво иде реч :).

Поздрави!

Е, аз нямах предвид само тебе. Фразата се използва много често из темите във форума.

Линк към коментар
Share on other sites

от доста време не бях пила алкохол никакъв.....миналата събота бях на сватба...там пих първо малко ракия...после и вино....

на другия ден ми беше доста тъпо ...чувствах се някак празна......почувствах се сякаш съм пропиляла нещо....:thumb down::mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...