Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пиете ли алкохол? За и против алкохола


Канел

Алкохолът  

42 гласа

  1. 1. Пиете ли алкохол?

  2. 2. Ако пиете, какъв алкохол употребявате?

  3. 3. Колко често пиете алкохол?

    • 1-3 пъти годишно
    • 1-3 пъти месечно
    • 1-3 пъти седмично
    • Почти всеки ден
    • Всеки ден
    • Не пия
  4. 4. Според вас, вреден или полезен е алкохола?

    • Несъмнено вреден
    • По-скоро вреден
    • Зависи от мярката
    • По-скоро полезен
      0
    • Несъмнено полезен


Recommended Posts

Вместо да се демонизира алкохола, е добре да се замислят всички защо им е нужен алкохол или която да е друга дрога, макар, че те нямат много общо. Специалистите по зависимости го знаят, но за съжаление, няма да пишат тук. Алкохолът или което и да е подобно, не са причина, а следствие, както и всяко нещо, което води до девиантно поведение. Проблемът е в личността, не извън нея!

Да,така е!

Проблемът е в личността.

А личността се влияе от околната среда.

А ние сме част от околната среда.

Едни могат да пият, да се черпят, но други ще приминат в зависимост.

Едни имат воля, други - искат да имат, но нямат.

И поради това сме отговорни за влиянието, думите, мислите и примера, които даваме на хората.

Както и да посочваме по-здравословни начини на живот.

А всеки си решава по какъв път да поеме.

Понякога има нужда от подкрепа.

П.П.: Благодаря за подходящите цитати на Ани и Веселин!

%D0%9A%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80.-%D0%92%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B5%D1%86-652.jpg

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Стремежът да се пребориш със зависимостите си, не е задължително да прерасне в зависимост. По принцип всеки един стремеж може да се превърне в зависимост, но това не означава, че трябва да се откажем от стремежите си.

Твърде вероятно е, че влагаме различни смисли в понятието зависимост. И всъщност, границата между това да пиеш и това да се разболееш, излиза, че е мъглива. И ние за кое от двете говорим и дискутираме?

Ани е отворила нова тема, въз основа на мое мнение, а и не само мое, последните постове се ожесточиха, за което допринесох и аз и то с пълно съзнание.

Понякога словесният кютек предизвиква по-бурни умствени вълнения и задълбочаване в проблематиката. Защото е едно, ако визираме алкохолизма като заболявание и друго, ако чаша мартини или дрг алкохол, ще ни поотпусне ... И каква е разликата между пиенето и злоупотребата с алкохол?Умерената алкохолна употреба (до две питиета дневно за мъже и едно за жени или за възрастни хора), не е увреждаща за повечето от нас. Т. е. кога пиенето става рисково?

А каква е картината в България? За мен винаги е важно да се говори с факти и само с факти. Изследване, проведено от Националния център по наркомании през 2005 година (нямам данни за по-скорошно проучване), посочва, че всеки 10-ти българин на възраст между 18 и 60 години, пие повече от 10 млл концетрат на ден. Това означава, че близо 450 000 българи злоупотребяват с алкохол.

Болестта се нарича алкохолна зависимост и има 4 симптома: влечение, загуба на контрол, абстиненция и толеранс. Темата е огромна и сложна, затова би било добре да се намесят и специалисти по зависимости.

Ако има тавтология и моето мнение прелива и към новата тема, нека се премести :)

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже се усеща известо напрежние,за което се чувствам отчасти отговорна бих искала да разясня.Да мнението ми е крайно относно алкохола,което изказах,но много добре съзнавам,че щом това съществува си има някакъв Божи промисъл,който не зная,не разбирам или не съм дорасла да асимилирам в цялост.Зная че нещата не се получават като се наложим със сила или друг подобен начин.По скоро исках да ви провокирам отчасти,да се замислим колко е важно да не подритваме малките камъчета, които обръщат колата.Да най-лесното решение-да се забрани.Обикновено лесния път е най-дълъг,а времето....И по някога лесното решение-алкохола ни забавя по пътя ни.Но щом си тръгнал нанякаде вероятноста да стигнеш е по-голяма от случая да стоиш на място.Друго ми се върти в главата.Липсата на сериозно внимание към нуждите ни душевни,емоционални ,духовни и никакви действия.Липсата на това някой да ни научи,насочи ,покоже как да живеем удоволетворяващо ни и стойностно,липсата да се опознаем и да работим върху слабите ни страни, да намираме пътя да постигнем целите си и щастието си,как да решаваме проблемите си ,да обичаме ,да общуваме.Пак ще се върна на децата, които употребяват алкохол те от части заместват нуждите си и търсенията си с алкохол.Мислите ли ,че те изобщо са осъзнали какво е живота,но въпроса за алкохола са го осъзнали имат мнение по него и той е голяма съществена част от мирогледа им и представата за света.Живота е купон и всичко ще ни се сервира наготово,оцелява силния като прегази слабия.Нещата са много свързани.В тази насока ми се искаше да се насочи разговора.Как положението да се подобри?Какво може да се направи?Алкохола краде от нас,защото сме му позволили.Децата са НАШИ,а този важен въпрос съществува и мисля,че нещо трябва да се направи ,макар че в този напрегнат забързан живот не ни оставя много възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление може би ще бъда твърде крайна в изказването си.Алкохолът е твърде подценяван и приеман наивно,той е голяма сила,която може да си играе с нас както реши.Алкохолът има и положителни страни,но като се удари чертата ,колко колко съдби е разбил?Колко е дал и колко е взел?Какви психически травми е нанесъл на хората,живеещи в семейства на алкохолици и на самите алкохолици?Колко грешки се оправдават с алкохола?Колко жертви има на пияни шофьори?А семействата на жертвите?Хватката на алкохола е злокобна и силна,никой не е застрахован ,независимо колко си ерудиран или първичен,колко си добър или лош,талантлив или бездарник.На улицата, на която живея,почити всяко семейство за определен период или непрекъснато,понася последиците от алкохола....Един човек на пет да се поддаде на този порок,колко хора около него понасят последствията от това?Огледайте се.Трябва да бъде забранен и приеман със сериозност като към наркотиците.Почити всички сме засегнати от него пряко или коствено.Казвам почити,макар че се съмнявам ,че има човек който не се е сблъсквал с проблем от последствията на алкохола.Ако има ще се радвам да го каже.Това ще е добра новина.

Не ris, не си крайна. И няма нужда да спестяваме истината само и само за да не засегнем нечии нежни ушички. Все пак ние не сме на сбирка на анонимните алкохолици та да внимаваме какво говорим, за да не разплачем някой. Все пак ние сме в "Порталът към съзнателен живот", а не в бар Наздраве.

Линк към коментар
Share on other sites

Не само алкохола е зависимост. Цигарите-също.

Пушех, години наред. Стигала съм до 2 кутии. Спирала съм няколко пъти за 1-2 години и започвах отново. Но от 4-5 вече не пуша изобщо. Не ми е необходимо, защото осъзнах, че всъщност това не ми харесва. Зависимостта е глупаво нещо. И да, причината си беше в мен. Исках да ме харесват, а не се харесвах.

Но може да сме зависими от много други неща, които също са проблем на мисленето ни, на личността /както се спомена/.

Всяка зависимост, всеки проблем /от различно естество/ първо трябва да бъде признат и едва след това можем да търсим някакво решение. Отричането, бягството само го задълбочават:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не само алкохола е зависимост. Цигарите-също...

Не ми е необходимо, защото осъзнах, че всъщност това не ми харесва. Зависимостта е глупаво нещо. И да, причината си беше в мен. Исках да ме харесват, а не се харесвах.

Но може да сме зависими от много други неща, които също са проблем на мисленето ни, на личността /както се спомена/.

Всяка зависимост, всеки проблем /от различно естество/ първо трябва да бъде признат и едва след това можем да търсим някакво решение. Отричането, бягството само го задълбочават:feel happy:

Аз като не-специалист търся принципа, защото за сметка на алкохола имам зависимост от никотина все още и съм търсила за себе си причините за това обсебване, за това и съм обмисляла нещата, разглеждала съм ги от различни ъгли, правила съм паралел... и в следствие на това в различните мнения тук виждам много парченца от пъзела които сглобяват цялостната картина. Замислих се за това което каза Ани в другата тема която отвори, че проблемът може да се корени в наследствеността и да, в това има истина, казвали са ми, а и аз си знам, че съм копие на баща си. Рис също е права, че децата подражават на родителите си. Спомням си като малка как гледах около мен всички с цигарите и кафето заканващи ми се никога да не пуша и как си мислех - Ооооо само веднъж да порасна, веднага ще се науча да пуша защото сигурно е много хубаво. За мен цигарите бяха нещо като знак за това че човекът е голям и независим. Възрастните около мен ми бяха кумири и исках да бъда като тях. Много сладки ми се виждаха тези цигари и... отворих вратата, за обсебването. И сега все още има нещо в мен което обича да пуши, харесва ми и точно по тази причина не мога да пожелая истински да се откажа от тях. Майка ми го възнамери и след няколко молитви помощта дойде, брат ми не е вярващ, но е със силна воля, рече и отсече - отведнъж се освободи завинаги. Докато аз все още не съм и работя по въпроса да поискам, да го възнамеря, за да се запали волята и да дойде помощта. Говоря малко и от ок.гл.т. от зрънцата на които съм попадала през годините разглеждащи този въпрос.

Другото върху което се замислих върху поста на Ани от дугата тема беше -

"Познавам човек, който до 55 – та си годишнина отричаше твърдо алкохола, цигарите, лекарствата – изведнъж в следствие на увлечението по някакви диети, затъна в алкохолизъм. Започна се от квас!!! И продължи през вино, бира, концентрати. И все с лечебна цел..."

Точно така, когато отричаш твърдо едно нещо без да го познаваш изпадаш в крайност и веднага ти се доказва точно обратното и понеже той е бил напълно убеден не е допускал възможността да стане зависим, не се е познавал достатъчно. Неговата будност е била приспана и постепенно е преминал тънката граница...

Така, че до болка ми е познато това за което говори Станимир -

"...Ако човек се е отказал от нещо, но продължава да мислиш за него и да го желае, значи въобще не се е отказал. Преодоляването на навика означава независимост от него, свобода...В отказа от алкохола примерно няма тъга, а свобода. Самият отказ е преди всичко ментален. Няма потискане. Вниманието ти вече не е насочено върху пиенето, твоето аз не е там чувствайки щастие или страдание в зависимост от употребата или неупотребата на алкохол. Твоето аз е в тебе, необвързано наблюдавайки от центъра на своята същност, която сама по себе си е щастие...."

По отношение на алкохола при мен е така и знаейки вече какво е да си зависим, н аз го оценявам с пълна сила, мечтаейки един ден да ви се похваля, че с цигарите се е получило.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Какво става? Какво е това напрежение?

В предните си постове Мона пише, че всеки пише за него си.......и т.н.. Ами за кой да пише? Нали всеки споделя своя опит и мнение как вижда нещата. Другото странно нещо е, споделянето на съня с Учителя .Е това какво е? Пък и за капак вие май нямате такива сънища.........Знаете ли аз какво съвършенство съм? Това на колко чашки алкохол го сънува? Просто във темите за таро не и стига да показва колко е велика и започна да обикаля да се показва как гледа хората от високо. Тя решава кога да се затварят теми да обижда "оскочали домакини" ами Мона тези домакини поне са оставили следа след себе си, създали са семейство, деца и не критикуват никого. Имаш тема върху какво да разсъждаваш ......., мисля, че никой не е длъжен да се съобразява с теб и твоето мнение .

Ще кажа и аз своето мнение за алкохола. По принцип професията ми е инж-технолог на вино, пиво, високоалкохолни и безалкохолни.

Преди години пийвах по малко концентрат, вино или бира. Не мога да кажа, че съм въздържател, но от известно време, просто организма не го приема.

Знам, че виното е полезно, но не мога да изпия една чаша, за мен това е много алкохол.

Умереността е точната доза ,която прави отровата лекарство. Тук вече е въпрос на избор, кой как иска да живее и как да се чувства.

Мисля, че няма нужда от крайности. За цигарите съм съгласна, че няма нищо полезно в тях макар, че съм чела статии, че ако се пуши по една, две цигари на ден, никотиновата киселина стимулира мозъка.

Линк към коментар
Share on other sites

....ИНФОРМАЦИЯ ЗА РАЗМИСЪЛ...

В този форум светци аз не познавам.

по милостта и благостта на думите и мислите им се усеща кой какъв вътрешен живот има.

много .... хора не пишат тук именно заради подобно на твоето отношение.

Хайде сега затворете и моята уста, че да мирясате поне за малко въпреки, че както казах винаги ще се намира кой да го казва.

П.П. Що се отнася до Тишината, тези които имат Ухо знаят... Учителят е говорил по този въпрос, няма сега да издирвам точната беседа. Той нали ти се е явил, значи ще съумееш да осъществиш вътрешния контакт, за да почерпиш дълбоко познание по въпроса.

Bravo, Еlfi,

точно се каних да пусна тема: Защо вече не пишете и не четете дори Портала?

Защо предполагаемите домакини (да кажем четящи, уважаващи Б.Дуно) трябва от криво разбрана демокрация да толерират добре прикрито агресивно поведение.

Защото видите ли по-умният отстъпвал и подминавал.

Ами то се подминават имена, теми, под-форуми, после целия форум.

Защо когато модераторите укротяват страстите по тях се плюе?

Според мен те твърде малко се намесват!

Наблюдавам как хората, които цитират Б.ДУНО са системно нападани,

та се питам какви правила важат и за кой?

Няма ли други форуми и блогове за интелектуална изява?

Или там се слага огледало на пишещия и се отговаря подобаващо?

Мисля че наистина имате нужда от темата:

"Защо вече не пишете и не четете дори Портала?"

Линк към коментар
Share on other sites

val68z подкрепям те за предложението за новата тема, но не е лошо да се отвори и тема само за "Възвишени интелектуалци" .

Ще споделя една мисъл на А. Айнщайн

Две неща на този свят са безкрайни, човешката глупост и вселената, за второто не съм сигурен.........

Редактирано от Miq 36
Линк към коментар
Share on other sites

Не само алкохола е зависимост. Цигарите-също.

Пушех, години наред. Стигала съм до 2 кутии. Спирала съм няколко пъти за 1-2 години и започвах отново. Но от 4-5 вече не пуша изобщо. Не ми е необходимо, защото осъзнах, че всъщност това не ми харесва. Зависимостта е глупаво нещо. И да, причината си беше в мен. Исках да ме харесват, а не се харесвах.

Но може да сме зависими от много други неща, които също са проблем на мисленето ни, на личността /както се спомена/.

Всяка зависимост, всеки проблем /от различно естество/ първо трябва да бъде признат и едва след това можем да търсим някакво решение. Отричането, бягството само го задълбочават:feel happy:

Имам проблем с цигарите!

Започнах да пуша,защото ми се подиграваха че съм старомодна.Неприятно ми беше,ставаше ми лошо,но успях:thumbsup2:...за съжаление.:thumb down:

Също като Марк Твен съм ги отказвала "много лесно" - над 200 пъти. :D

Много искам да ги откажа,но когато съм решавала да сторя това, винаги ми се случвало нещо неприятно което ме е отказвало от доброто намерение.

Засега не мога да се справя с това изпитание.Дано някога успея!

Линк към коментар
Share on other sites

Темата се развива шеметно...............

Да си кажа и аз мнението за алкохола,

Алкохолът е еднозначно вреден за тези,които вървят в Духовния път.

Всички дроги са спирачка по пътя към висшите светове.Влияят върху оформянето на телата

и спират контакта с висшите измерения.

Иначе и аз до преди10г.обичах джин-фис и мохито.Сега обаче дори от чаша бира ми става зле.

Единствено мога да изпия до 100г вино,но истинско,ако е фалшиво започва да ми се гади от първата глътка...

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Да си кажа и аз мнението като хомеопат. Едно малко, но едно, отпуска нервната ситема от натрупаното през деня напрежение. Но... след време едно вече не стига (организма се приспособява) и се стига до 2, после 3, 4 и т.н... позната на всички картинка.

От здравословна гледна точка, по-малкото зло е едно пийване в седмицата, т.н. Social drinker, отколкото всекидневно пиене по 100 - 200 mL

Защо?

- защото Черния дроб има шанса да се възстанови в останалите 6 безалкохолни дни. Той е единственият паренхимен орган, чиито клетки, хепатоцитите се самовъзстановяват.

Но при многогодишно пиене, за да изчиства все по-големите количества всекидневен алкохол, който си е отрова за организма, той започва да увеличава обема си. Е да, но при това увеличение, мрежата от тънки като конец влакна които го поддържат, НЕ се разрастват и тогава черния дроб започва да се разкъсва в тях - Цироза!

Колкото до Менталната картина на алкохолика, тя е в най-деструктивния Миазъм - Сифилитичния, при който "идеята" е: Унищожение и самоунищожение! - всекидневна битова картинка по новините почти всяка вечер.

И наистина, ако кажете на някой алкохолик: Какво правиш, та ти се самоунищожаваш!? - той се ухилва, защото това е подсъзнателната му идея! Жалко че разбива хиляди съдби и то на най-близките му същества, жена, деца...

Но и това не е всичко, момичетата на баща алкохолик, подсъзнателно биват привлечени от мъже алкохолици, на който после цял живот се опитват да помогнат да изостави порока си. Уви безуспешно!

Мъжът алкохолик също подсъзнателно бива привлечен от жена тип жертва на баща алкохолик, и така кръгът се затваря!...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също обичам джин с тоник, това е любимото ми алкохолно питие. Навремено не близвах нито глътка, бях част от националния ни юношески отбор по карате и това беше в разрез с принципите ми. За съжаление, имах глупостта да мисля, че трезвениците нямат място в обществото на подпийващите млади, което ми причини известни страдания.

На 23 години, след едно любовно разочарование, отидох сам в един коктейл бар и си поръчах нещо за пиене с убеждението, че ето, на - животът ми главоломно тръгва надолу,.. Изпих две чаши и за моя голяма изненада и тялото, и духът все още бяха по местата си.

Оттогава, без свян и вина, но задължително с приятели, отпивам по глътка от джина с тоник. И много добре ми се отразява :)

Линк към коментар
Share on other sites

наблюдавала съм две тенденции:

1) това, за което говори Мария -София, когато пътя на един човек е насочен към изивсяване, фини вибрационни полета, сливане с вселената- тогава нуждата от алкохол изчезва, а усещането за него става чуждо на тялото и ума; ендорфините, спокойствието и единството са в такива количества, че изкривяването на пространството чрез алкохол е ненужно и крайно неприятно; мисля си,ч етози път винаги има един край,в който този човек става щастлив аскет и процесът на отдръпването е естетсвен (тук не говоря за пещери и ашрами); отделянето не означава липса на контакти с хората, а недостижимост, но съпроводена с много емпания и емоционална близост; Тогава усещането е за правилност.

2) алкохолът като посредник за човека, който се намира между световете; всички сте виждали художници, музиканти и въобще хора,заниващи се с изкуство да се "опияняват" в ежедневието, в домовете си, на партита и т.н. понякога връзката между световете или извисяването създава много голям конфликт на човешкото его и на човешката част; усещането за извисяване неминуемо отдалечава субекта на това преживяване от другите, които нямат неговата сензитивност; Напрежението е неописуемо, изборът е труден,а в много случаи не е въпрос на избор- на този човек сензитивността вече му се е случила и връщане назад няма; много съм далеч от мисълта, че това не е извисяване, но е изстрадано, недоброволно, объркано и много човешко. Много е трудно да субекта да има знание за невидимия свят, но този свят да е недоказуме, но и това е самотно занимание. В моментите на алкохол се "втечняват" границите и страховете на просто човешкото или се сваля напрежението от сетивността;

Линк към коментар
Share on other sites

Скоро, всички ние, които говорим за нещо не-духовни, ще бъдем изритани от тук, но преди това да отбележа, че коментарът е много спортсменски :) Направо ласкателен, при положение, че вкарваме гол на сънародниците на коментатора.

Редактирано от who stole the cheese?
Линк към коментар
Share on other sites

Само да напомня, че най-напредналите нации са и шампиони по пиене. :whistling:

Говоря за скандинавци, германци, англичани и скъпите на повечето тук руснаци. :hypocrite:

В същото време страни, където алкохолът е забранен по религиозни причини (да кажем Индия, Афганистан, Иран, ОАЕ, Мароко, и т.н.), не се отличават с кой знае какво нито в интелектуално, нито в културно, нито в духовно отношение.

Това са фактите. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Само да напомня, че най-напредналите нации са и шампиони по пиене. :whistling:

Говоря за скандинавци, германци, англичани и скъпите на повечето тук руснаци. :hypocrite:

В същото време страни, където алкохолът е забранен по религиозни причини (да кажем Индия, Афганистан, Иран, ОАЕ, Мароко, и т.н.), не се отличават с кой знае какво нито в интелектуално, нито в културно, нито в духовно отношение.

Това са фактите. :v:

Покъртително обобщение - звучи като реклама за шанпионат по3d_115.gif надпиване...

Какво според теб показва голямото количество изпит алкохол?

Може ли да се обобщава така за страни, в които има почти 1 700 000 000 индивидуални съдби?

Все пак темата е за обсъждане за и против.

( моля нито някой да порицава пиещите,

нито пиещите да се чувстват длъжни да се оправдават.)

Линк към коментар
Share on other sites

Аргументи? Птиците, животните, рибите пият ли? Пушат ли? Поискай техните аргументи.

Дори плесените не похапват всички храни, които ние ядем. По-умни са от нас.:3d_146:

:3d_022::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Покъртително обобщение - звучи като реклама за шанпионат по3d_115.gif надпиване...

Какво според теб показва голямото количество изпит алкохол?

Ако беше прочела статията внимателно ще да видиш, че:

При изследването не са взимани предвид големината и вида на алкохолните напитки.

Това показва, че има пиене и пиене.

Едно е да си пийнеш чаша вино, друго е да се напиеш и съвсем друго е да си алкохолик (зависим). Въпреки, че първото и второто могат да са предпоставка за третото, не означава че ще доведат до него. Но дори и да доведат, това пак не е критерии за "духовност". В противен случай пускаме всякакви твърдения за богоизбрания руски народ и бъдещата раса в тоалетната. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Покъртително обобщение - звучи като реклама за шанпионат по3d_115.gif надпиване...

Какво според теб показва голямото количество изпит алкохол?

Ако беше прочела статията внимателно ще да видиш, че:

При изследването не са взимани предвид големината и вида на алкохолните напитки.

Това показва, че има пиене и пиене.

Едно е да си пийнеш чаша вино, друго е да се напиеш и съвсем друго е да си алкохолик (зависим). Въпреки, че първото и второто могат да са предпоставка за третото, не означава че ще доведат до него. Но дори и да доведат, това пак не е критерии за "духовност". В противен случай пускаме всякакви твърдения за богоизбрания руски народ и бъдещата раса в тоалетната. :angel:

Da си трезвеник не означава, че си "духовен"....Въобще тази дума е доста разтеглива.

Това, че в една нация има много чершещи се, много редовни пиещи и алкохолици не обезличава и не омаловажава приноса на другите хора в културен, исторически и др. план.

НО това, че много се пие в Русия за мен не е основание да пренебрегвам думите на по-мъдрите.

Линк към коментар
Share on other sites

Аргументи? Птиците, животните, рибите пият ли? Пушат ли? Поискай техните аргументи.

Дори плесените не похапват всички храни, които ние ядем. По-умни са от нас.:3d_146:

:3d_022::3d_041:

,

ако ще говорим за аргументи- горният цитат съвсем не е такъв...

човешките същества не са животни, птици или гъби и е демоде да се слагаме по -долу от всяко създание на тази планета само защото сме имали тенденциозни, полусъзнателни саморазрушителни наклонности .... и ако горепосочените могат да изразят аргументи против са добре дошли да го напишат в настоящата дискусия...... ако това не стане моля да говорим ексклузивно за хора:3d_125:

бтв. животинският свят понякога прибягва да "екста" ефекти, като консумира неядливи за човека гъби и си докарава "опияняващ" ефект; собствениците на домашни любимци са наблюдавали неинстинктивното поведение да се лае за захарче...

Линк към коментар
Share on other sites

Да пия, случва ми се да изпия макар и рядко чаша червено вино. Откакто правят бозата с аспартам обаче, се въздържам от нея!

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Скоро, всички ние, които говорим за нещо не-духовни, ще бъдем изритани от тук, но преди това да отбележа, че коментарът е много спортсменски :) Направо ласкателен, при положение, че вкарваме гол на сънародниците на коментатора.

Фактът,че пишете тук,означава може би,че имате духовни търсения.

А всичко в материята има духовен смисъл.

Само да напомня, че най-напредналите нации са и шампиони по пиене. :whistling:

Говоря за скандинавци, германци, англичани и скъпите на повечето тук руснаци. :hypocrite:

Това са фактите. :v:

Най-напреднали в какво?

Западните нации - в технологичен аспект.

Руснаците - в аспект на саможертвата.

По принцип алкохолиците когато пият,имат усещане,че светът става по-добър и околните им стават приятели.

Това се отнася за "миролюбивите" алкохолици.

За агресивните може би има друго обяснение....

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...