Jump to content
Порталът към съзнателен живот
petarstankov

Смехът

Recommended Posts

За всички, които обичат смеха "без маска и грим"! И без да питаме кое е смешното! :3d_146:

http://www.vbox7.com/play:2151529a

Ето за този смях аз ти благодаря!

Ами това е... всичко, казано със смях. :feel happy:

Сподели това мнение

Смехът е най-мощния метод за събиране и "канализиране" на енергията, смехът е най-мощното средство за защита- енергийна, физическа...каквато си пожелаем.

Смехът е наука, смехът е най-мощното средство срешу "енергийно ограбване на личността"- като наука си има методи, има си закони и принципи, и поради това, в смеха спонтанността следва да се счита като инстинкт за самосъхранение и защита- радостта е състояние, което съвсем не е здадължително да се съпровожда със смях, щастието е сдъстояние, което съвсем не е задължително да се съпровожсда от смях- ОСЪЗНАТИТЕ ПРОЦЕСИ могат да бъдат или да не бъдат съпроводени от смях според знанията и нуждите на този, който Осъзнава. Децата нямат изградено съзнание, поради което сзмехът при тях е естественва реакция - инстинкт за самосъхранение.

:thumbsup: :thumbsup: И наистина помага - обърква "нападателя", който очаква стрес и ответен удар или отстъпление пред нанесената болка. Смехът обезврежда атаката като сменя етикета "опасно" със "смешно". Това, обаче, е възможно при висока самооценка и увереност в себе си. Тогава опитите на другия да ни засегне ни изглеждат като боксьор, който размахва ръце срещу въображаем противник и дори сам си вдига ръката за победа... :3d_139:

Смехът има много важна роля и когато ни е необходимо да приемем като грешни свои решения или ситуации, които сме създали или в които сме попаднали. Чувството за хумор в такива случаи е здравословната алтернатива на чувството за вина и срам и помага на човека да си прости и да не приема себе си прекалено насериозно. Бих казала,ч е смехът в такива случаи е добро лекарство срещу гордостта и суетата.

Мисля си сега за подигравателния смях, с който някои изразяват презрението си към другите - той дали е здравословен за надсмиващите се?

Сподели това мнение

Кристиян, :thumbsup:

С голямо удоволствие чета постовете ти. Радвам се, че в портала има хора като теб, които споделят знания и опит. Благодаря! :feel happy:

За мен смехът на децата ми е критерий, че всичко е наред.

Когато усещам искреният смях на околните се зареждам с положителни емоции и ми става по-леко. Както казват - смехът лекува.

Когато си в безисходица често смехът помага много по-добре от плача. Смехът те повдига нагоре, помага да се поогледаш и да 'видиш', че не е толкова лошо или непоправимо положението, както си мислил само преди няколко минутки.

Желая на всички много искрен смях и добро настроение! :3d_065:

Сподели това мнение

Свещеник към пияница:

- Страхувам се, сине мой, че няма да се видим в рая...

- Отче, какви ги разправяте! Какво сте сторил?

:3d_146:

Редактирано от Виктор

Сподели това мнение

В резултат от замислената голяма транспортна стачка в София се увеличеха заплатите на шофьорите .

И

Иванчо си останал у дома. Баща му го попитал защо няма да ходи на училище.Последвал отговор на детето:-Днес училището няма да работи. Учителите отидоха на преквалификационен курс за шофьори.

Сподели това мнение

Михаел и Ралф Шумахер отиват на сафари. Яли, пили и легнали да спят.

Ралф сънува: "брат му бяга из гората а отзад след него кръвожаден ВЪЛК"

Събужда се Ралф и гледа до себе си, Михаел го няма. Излиза от палатката и що да види.

Шуми бяга с бясна скорост, а след него вълк.

- Бягай Шуми, крещи Ралф уплашен, вълкът ще те стигне!

- Да да, ще ме стигне! Аз съм една обиколка преди него.

Сподели това мнение

Guest BENITA

"Питат Настрадин:Какво желаеш да направим с тебе, когато умреш преди второто пришествие, преди страшния съд? Настрадин казва:Желая да ме погребете вертикално, с главата надолу.-Защо? -Защото когато дойде страшният съд, той ще обърне всичко наопаки и аз ще бъда в изправност...."

"Настрадин поръчал на сина си да му донесе варена овнешка глава.

Синът му отива, купува главата, но по пътя е гладен; изял ушите, изял очите, изял всичко. И връща само гола овнешка глава, просто череп. Настрадин казва:Той няма уши!Синът му казва:Този овен е бил глух.-Той няма очи!-Той е бил сляп.-Той няма кожа, няма плът!-Той е хром.-Добре, защо ми носиш тази глава?-Виж какви хубави зъби има. :3d_146:

Е.Хараш-лекции-17том

Сподели това мнение

Към автобусната спирка тича една жена/ доста едричка/. Тъкмо доближава автобуса и шофьорът хлопва доволно вратите и потегля. В огледалото виждам усмивката му. А горката жена едва се качи на бурдюра, дъхът й спираше и ... след като изпрати автобуса с поглед и задъхване започна на пресекулки да разсъждава на глас:

- Е, карай! Че ще се мре, ще се мре! Въпросът е как ще се рита! А и тука баш на спирката...

Е Вендор, всеки предпочита красивото...а ?

Сподели това мнение

Guest Лагорда

Смехът, както и плачът са предназначени да ни освобождават от излишния товар. На мен и двете ми действат като озвежителен душ.

Жена пита мъжа си:

- Къде е книгата ни "Как да доживеем до сто години"?

- Изхвърлих я, защото видях, че майка ти я чете...

В магазина. Клиент към продавачката:

- Дайте ми 200 грама салам. Отрежете 100 грама отляво и 100 грама отдясно.

Продавачката:

- Вие сте полицай!

- Как познахте?!

- По униформата.

Каин е бил първия човек, който разбрал, че има конкуренция.

Сините сливи са червени, когато са зелени

Извикал хан Кубрат най-големия си син.

- Слушай сега, синко, я вземи от оня куп сега една съчка и я счупи.

Взел я той, и с лекота я натрошил на няколко места даже.

- А сега, вземи 3-4 клонки и се опитай да ги счупиш наведнъж.

Хваща нашия, понапънал мишци, но успял да ги строши.

- А сега, сине, пробвай да счупиш наведнъж всичките 20-тина клона от купчината...

Вдигнал ги нашият човек, напъвал, напъвал, пот му избила от челото, но накрая успял да ги скърши на коляното си.

- Еееей да ти се не види, абе тебе човек на нищо не може да те научи бе!!!

Попитали Филип ІІ Македонски, като е водил толкова войни, коя му се е видяла най-тежка?

- Войната с моята жена! - отговорил завоевателят.

Сподели това мнение

Е, аз го докарах до сълзи...

http://visitdaniela.com/blog/?p=25

Е, хората ни предупредиха да си приготвим кърпички. Благодаря ти за разтоварването, Aorhama. И на Лагорда благодаря. И за да завърша учебния ден още една малка

Млада учителка се явява в час със силен махмурлук. Едва говорейки, пита учениците:

- Деца, какъв урок имаме с вас?

- Математика, госпожо!

- Добре, тогава диктувам задача:

"Две млади, интелигентни жени, изпили по една бутилка водка. Пита се в задачата, за какъв хикс им е трябвало след това да пият и червено вино?"

Редактирано от dina_qneva

Сподели това мнение

Guest aorhama

Дина,

то това й е най-хубавото на класиката - все забравя да остарява!

Забележка: номерът работи също така успешно и с жени в по-зряла възраст.

За мъжете да не говорим...

Редактирано от aorhama

Сподели това мнение

Освен в съновника, във вицовете също има обяснения за тълкуване на сънища.

Та! Създал човекът машина за видеофилмиране на текущите сънища. Напили се първите доброволци, за да бъде по-дълбоко видеопроникването и по-освободено подсъзнанието.Заспали. Когато французинът започнал да сънува, на екрана на монитора се появила красива жена, на екрана на англичанина - галон с уиски, на чукчето много риби. Загледали се експериментаторите в екрана до Бай Ганьо. Дълго време нищо не се появявало, после присветвало, угасвало, а на фона звучали чегъртания, почуквания. На проблясващата картина се виждали тухли, вар, дъски, пирони... Най-сетне се появил и текст:"ГРРРРРРРРРРРРР, ГГГГГГГГГГР, Г...р."

След събуждането, започнали събеседвания и тълкувания. Зададен бил въпрос: Какво мислехте когато сънувахте?

- " Опитвах се да да се сетя и запея една песен." отговорил Ганьо .

Сигурно вие се досещате коя е песента?

Сподели това мнение

Guest Лагорда

Освен в съновника, във вицовете също има обяснения за тълкуване на сънища.

Та! Създал човекът машина за видеофилмиране на текущите сънища. Напили се първите доброволци, за да бъде по-дълбоко видеопроникването и по-освободено подсъзнанието.Заспали. Когато французинът започнал да сънува, на екрана на монитора се появила красива жена, на екрана на англичанина - галон с уиски, на чукчето много риби. Загледали се експериментаторите в екрана до Бай Ганьо. Дълго време нищо не се появявало, после присветвало, угасвало, а на фона звучали чегъртания, почуквания. На проблясващата картина се виждали тухли, вар, дъски, пирони... Най-сетне се появил и текст:"ГРРРРРРРРРРРРР, ГГГГГГГГГГР, Г...р."

След събуждането, започнали събеседвания и тълкувания. Зададен бил въпрос: Какво мислехте когато сънувахте?

- " Опитвах се да да се сетя и запея една песен." отговорил Ганьо .

Сигурно вие се досещате коя е песента?

:thumbsup2:

Сподели това мнение

Guest Лагорда

:3d_146: МЕЧТА

Аз искам да съм крава тревопасна,

блажено дъвчеща трева.

За мен картинката е ясна -

ще дрискам купища лайна.

Но от лайната миризливи,

цветенце малко ще расте,

и пеперудите игриви

ще кацат върху него те.

Вземи цветчето, закичи го

на твойто хубаво лице,

че то е толкова красиво,

усмивка сладка ще ти донесе.

Вдъхни със ноздрите блаженно

прекрасният му аромат,

признай заслугата ми ценна,

от моя шоколад.

Аз искам да съм подла невестулка,

живееща във дупка до дома ти,

а ти да бъдеш мъничка светулка,

премигваща в нощта десетки пъти.

И мойта злоба, тъмно отчаяние, душата ми ревнива,

да разтопи ги твоето упорство-светлина игрива,

премигвайки в нощта десетки пъти...

Източник* http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry42109

ООООООООООООООО НЕЕЕЕЕЕЕЕ! :3d_065:

Редактирано от Лагорда

Сподели това мнение

Между приятели:

- Мога да се оженя за Рени, която е много красива или за Дида, която пък е много умна. Какво да правя?

- Зарежи ги и двете и си вземи жена, която ще ти подхожда.

:dancing yes:

Сподели това мнение

Някой използваше хубаво Я-товата гласна.

" Нема " страшно! Нема а се плашиме. Само малко за разведряване:

http://www.vbox7.com/play:af431154

P.S. Всякакви прилики с действащи лица и маски е изключена.

Редактирано от dina_qneva

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега