Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лъжи в семейството


ansisi

Recommended Posts

Здравейте!Пиша ви по повод отношенията с мъжът ми,имам нужда от съвет и мнение.От известно време усещах мъжът си някак отдалечен от мен,арогантен,безникаква заинтересованост към мен.Естествено цялото това нередно положени започна да ме измъчва да тарся отговори защо всичко това се случва.Първото нещо което ми хрумна е друга жена!!!Взех му телефона и пренасочих неговите входящи обаждания към моя телефон ако той не вдигне до 30 секунди.И така след няколко дни ми звани телефона и виждам че разговорът е прехвърлен от неговия телефон,вдигнах,а от среща се мълчи,позваня се втори път и пак се мълчи.После накарах една приятелка да позвани на този номер и съответно както очаквах вдигна жена!Бях ужасена!После взех и проверих обажданията му в електроната фактура и видях че той е званял редовно на този номер и то е провеждал далги разговори.Чудех се какво да правя,но определено неисках да му казвам все още нищо!Хрумна ми да му пратя съобщения откомпютъра уж от неиния телефон със текст_Обади ми се спешно! или нещо от сорта и после когато проверя обажданията виждам че той и е званял след есемесите.Отново нищо не му казах.Хрумна ми да му кажа че една жена го тарси на моя телефон и му показах прехвърленото обаждане т.е. нейния номер.Той ми обясни че е някаква от работата търсила го по работа.Попитах го а той по каква работа и е званя на нова година и е говорил с нея 20 минути,а той ми отговори че и званял просто да я поздрави щото много му била помогнала да започне новата си работа.Отговорът му ме вбеси беше голяма тъпотия обяснението му.Започнах да пращам есемеси на себеси уж от нея иму ги показвах,а той ми казваше да не и обръщам внимание,че била луда,а есемесите бяха със съдаржание от сорта;Аз съм любовницата на мъжът ти!Но не се задоволих само с това,а започнах да пращам и на него есемеси пак уж от нейно име със заканителни текстове,че щяла да ми каже за връзката им.Реакцията му беше незабавно да смени номерата и неговия и моя.Изчаках извесно време и пак започнах да пращам есемеси въпреки сменените номера.Той започнада се чуди от каде има новите ни номера и аз леко му помогнах да се самоубеди,че ги е взела от някойколега.Само да поясня че есемесите не ги пращам точно аз,а това гоправи един мой приятел,само му казвам с какав текст да са и в колко часа,обикновено през ноща когато е сигурно че ще сме заедно да се убеди лично че и на мен ми праща.Сега все още продалжавам с есемесите,той продалжава да твърди че е нямял нищо с тази жена,че била грозна и стара,че неби имал никога нищо с нея.Обаче аз не му вярвам!Никога през живота си не сам лъгала,а сега тези лажи ме измачват,още повече човека който обичам,мачно ми е че той също ме лаже.Неискам в семейството ми да има лажи.Единственото което постигнах е той да спре да и се обажда даже направо да я мрази.Как да го накарам да си признае?Искам признанието му за да изчистя всякакви съмнения,да вземарешени какво да правя по нататак,как да постапя все пак имаме три малки деца.Трудно ми е да взема каквото и да е сериозно решение без абсолютната истина.Искам да отбележа че не се караме с мъжът ми,не съм вдигала скандали за есемесите просто показвам оскърбление,а той само повтаря колко била луда тя.Неискам да живея повече така.Какво да правя,как да постъпя?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ansisi

Никак не е приятно това, което ти се случва. няма смисъл да ти казвам, че това се случва в много семейства, че трябва да го приемеш или да вземеш радикални мерки или ... или...

Но като за начало се успокой. От всичко което си написала виждам, че искаш да стигнеш до истината, чрез лъжа rolleyes.gif как мислиш, може ли да има такъв обрат в природата?

Истината иска истина. Разбирам огорчението ти от лъжата която си понесла, разбирам безсилието ти да стигнеш до истината, но това няма да стане по пътя на лъжата.

Имате три малки деца, голям ангажимент е това, често двойките се отдалечават заради делничните ангажименти, потъването в рутинни дейности, грижата за децата изсмуква жената до крайност, ако се прибавят например леки или силни финансови проблеми........ и ако до това сложим една усмихната спокойна жена, която има време, спокойствие, и грижа за себе си .......?

Как мислиш? Мъжът ти просто временно е абдикирал от позицията на твой съпруг. Но това никога не става случайно. Ще ти цитирам едни думи на Петър Дънов, на които може би ще кажеш, че при теб не е така, но си струва да помислиш над тях.

"Когато обичате някого, тогава именно възможността за изневяра е най- малка. Невъзможно е да ви изневери онзи, когото обичате. Никъде в живота това не се случва. Щом се говори за изневяра, трябва да разбираме човешката любов, т.е. любовта на хората на земята."

Никой не бяга от там където е обичан. Вероятно е имало период в който се е почувствал, неудовлетворен, нежелан, неразбран или просто уморен, позволил си е флирт, който е продължил твърде дълго.

За да стигнеш до истината и до отговорите на всички тези въпроси, трябва да свалиш картите и да тръгнеш с истината напред.

Останете сами няколко дена ако е възможно. Ако ти е неудобно да му кажеш цялата схема на разследването, което си направила, кажи му само по- приемливото, например проверката на фактурата, проверката на номерата в тел и т.н., което решиш. Не питай, а заеми позиция на знаещ. Кажи аз знам, но искам да знам и причината. Няма нужда да обвиняваш, той вероятно осъзнава чудесно това което е направил. Няма нужда да се карате, защото това няма да върне времето назад и да промени нещата. Няма нужда да го караш да се чувства виновен, той вероятно вече го изживява. Човек може да бъде предразположен само чрез разбиране.

Трудно е да се разбере такова нещо от твоята позиция, но ти нямаш друг избор, ако искаш да оправиш отношенията с този човек и да стигнеш до същността на нещата.Защото само същността може да доведе до вътрешна промяна както в теб така и в него.

"Ако твоята любов не може да преодолява всички трудности, каква любов е?" П. Дънов

След подобни случки ако партньорите успеят да стигнат до дълбочините, които не познават в другия, се изумяват на новия контакт който са установили. Ако успееш да предразположиш съпруга си да стигнете до сърдечен и искрен разговор, вероятно ще научиш много нови неща , както за себе си, така и за него. И това ще ти е само от полза.

Но не очаквай истина, когато предлагаш лъжа. В отговор на една лъжа (както си се убедила) ще получиш верига от лъжи.

Лъже човек, който се страхува. Той защо се страхува?

Страхът се преодолява само чрез разбиране. Ти предоставяш ли му това разбиране?

Обвинението води до оправдания. Не искаш оправдания нали?

Истината иска истина.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...