Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Сънища


Recommended Posts

Искам да ви споделя нещо интересно,което вероятно се е случвало и на вас във вашия опит с Таро.Не намерих тема за сънищата и Таро ,затова реших да пиша тук.

Вчера си гледах за една ситуация ,която нямаше развитие известно време ,но без да поставя конкретен въпрос , просто попитах дали ще има развитие тези дни .Паднаха ми се не помня първата карта ,2 пентакли и Светът ,съответно посланието е ясно ,но не ми се вярваше да се случи точно това ,което аз очаквам или поне в такъв кратък срок и се зачудих какво ли друго може да значи светът или по-скоро какво конкретно друго решение на ситуацията може да ми се случи ,което да ме удовлетвори (Светът) .Мислих ,мислих и не измислих ,както впрочем често ми се случва. :) През нощта сънувах конкретното развитие на това ,за което бях питала картите и което е означавал Светът и в съня си почнах да разсъждавам какво именно е било значението на тази карта и ето как можело да се решат нещата.Дотук добре нищо интересно и друг път ми се е случвало на сън да разбирам значенията на картите ,които не съм разбрала в будно съзнание ,но когато днес наистина се случи почти същото като това ,което сънувах и което значел Светът, вече се замислих :)

Знам ,че много от вас ,когато опознават картите си и се свързват с тях ги сънуват ,други може би не.Аз сънувам своите в такива ситуации или преди нещо важно да ми се случи ,за което трябва да се подготвя.Но какво мислите когато става въпрос за предсказателен сън ,но чрез символиката на картите.Не за пръв път ми се случва насън да анализирам комбинации или определени карти и да виждам конкретните събития ,които после стават или които трябва да се предотвратят.Случвало ли се е нещо подобно и с вас?Как си обяснявате връзката между Таро и подсъзнанито ?Таро ли ни дава информацията ,която търсим или е само мост към подсъзнанието ,където вече всичко се знае? Доколко събитията са предопределени ,а доколко и кои търпят промени...имате ли подобни комбинации карти ,които да споделите.

Линк към коментар
Share on other sites

Минотавър говориш за нещо, което мене отдавна ме вълнува! Факт е че колкото по често си гледам с Таро толкова повече сънувам. Сънувала съм си картите. Говорят ми директно. Рядко със скрити послания. Преди няколко месеца сънувах картите си Таро и до тях черен гарван, които после се трансформира в бял гълъб! Прекрасен и много показателен сън.

Таро ли ни дава информацията ,която търсим или е само мост към подсъзнанието
Не знам. Може би и двете, но със сигурност отваря сетивата ни. Оголва ни до кокълче :)
Линк към коментар
Share on other sites

И мен ме вълнува тази тема. Аз откакто започнах да се занимавам повече и по-сериозно с ТАРО сънищата ми станаха по-ясни, по-запомнящи се и нещо важно което забелязах, че винаги изпъква нещо по-силно, повече от другите неща от съня. Преди помнех целия сън или сънищата, сега само определено нещо. Преди сънувах най-много по два съня, сега много повече.

Много често започнах да сънувам лицето си, все едно има огледало срещу мен и това е един от много ясните сънища, които имам, може би има връзка с ТАРО.

А иначе и аз съм забелязала, че когато ми предстои нещо, обаче аз още не знам, ги сънувам, понякога комбинации, понякога отделни карти.

Освен, че ни отваря сетивата и ни оголва до кокалче, както е писала Деяна, ни показва и това, което сме, но все повече напоследък си мисля, че не всеки е готов за това - да се приеме такъв какъвто е.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви споделя нещо интересно,което вероятно се е случвало и на вас във вашия опит с Таро.Не намерих тема за сънищата и Таро ,затова реших да пиша тук.

Преди имаше тема за Таро и сънищата, но аз я изтрих. Тя беше предимно за тълкуване на сънища чрез картите Таро; сметнах я несъстоятелна. А иначе, има доста теми във форум Таро, които говорят за връзката между картите и несъзнавания живот и по-специално откъде идва информацията, по какви мостове разбираме за посланията на Таро - дали е нашето несъзнавано или нещо извън нас самите. Другата тема не дава отговор, но поставя интересни въпроси, които е добре да се прочетат. Темата е следната Кога картите Таро не дават отговор, написана по блестящ начин от maggee.

Аз за себе си имам отговор кое е първично и кое е вторично, но по-важното е дали информацията ни е вярна и дали е синхронична със случващите се събития; за жалост за много хора тя не е такава.

П.С. Отделих мненията ви в отделна тема, за да не стават коктейли :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се присъединя към твърдението, че сънищата ми вече са много по-ясни като послания и запомням значително повече в сравнение с преди. Сънувах си картите в нощта, преди да ги взема, и никога няма да забравя съня си. Случвало ми се е да виждам комбинации насън, които в последствие, на другия ден например, ми се падат на въпрос, който ме вълнува, същите карти като в съня ми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Момичета, няма ви нещо :)

Забелязах, че когато картите ми са далеч от мен, сънищата ми са изключително интензивни и включват в себе си и самите карти. И ги помня много повече.

Забелязах също, че картите и сънищата говорят заедно, когато има нужда и това е закон. Случвало ли ви се е да срещате идентичен смисъл в картите и сънищата си?

Линк към коментар
Share on other sites

Когато сложа картите си над главата си помня сънищата си. Когато са далеч от мен знам, че съм сънувала нещо, но не помня какво. Напоследък имам проблем с това!

Не ми се е случвало, но помня един сън които беше изключително ясен и точен. Сънувах голяма поляна със зелена трева. Вървяхме заедно с Мона и отвяорих един дървен сандък, а вътре бяха картите Таро, но с египетски символи. Тройка пентакли беше картата, която стоеше с лице към мен най-първа! В сандъка имаше и дървена огърлица и една статуетка. Мона ми каза "Чуваш ли звън на монети?" след 1-ин ден си намерих и започнах веднага работа!

Имах и един друг много интересен сън. Сънувах Императрицата и Асо пентакли, а между тях скарабей! :)

Между сънищата ни и отговора на Таро няма особено голяма разлика. Когато не разбираме едното, то идва като послание по друг начин или просто ни е като помощ да го осъзнаем по-добре! Зависи!

Може и чрез сънищата ни да отработваме информация, която сме получили от Таро и така да се е получил някакъв идентичен отговор!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз преди слагах картите си под възглавницата, но усещах някаква невероятно силна енергия, която ме напрягаше много, след няколко такива случая подред се отказах от това. Имах сън, който беше невероятно страшен за мен свързан с картите и в него правех невероятни усилия, за да ги преместя от под възглавницата, оттогава не ги слагам. Мисля си, че картите са с невероятно силна енергия.

Като ви прочетох се сетих нещо - когато са близо до мен докато спя - няма сънища или ако има те са някак си бледи, ако са на някакво по-голямо разстояние от мен - са по-интензивни и запомнящи.

Моят най-запомнящ сън беше с Колелото на съдбата - беше с толкова наситени цветове, заслепяващи направо. Силно въздействащи. А наскоро сънувах и 9 пентакли, но тя беше само в съзнанието ми, не я виждах, но я чувствах и тя беше навсякъде около мен. Странно и интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Случвало ли ви се е да сънувате карта - да не я виждате, но да знаете и да чувствате, че е тя. При мен се случи това със Слънцето. Не я виждах, но я чувствах навсякъде около мен и знаех, че е то. Виждах го и беше толкова заслепително, че не можеше изобщо да се гледа. Имате ли идея какво значи?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имах един интересен сън, поне за мен с картите. Толкова ясно досега не съм ги виждала .

Сънувах, че съм на една поляна и на една маса срещу мен се редяха картите - цяла комбинация от 3 карти - Дяволът, Силата, 8 пентакли. Някаква жена ми говореше за всяка карта поотделно, но не помня нищо от това.

След това взех колодата в ръцете си и от двете страни, както е колодата, също се виждаха карти - от едната страна Асо мечове, а от другата 2 чаши.

Какво ми говори съня според Вас?

Според мен е нещо което ми предстои да се случи конкретно с мен, но не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

ще коментирам подредбата, защото е интересна, но ти е известно къде пиша:lol:така, че " feel free" да игнорираш мнението ми

За теб е . Ще се появи много скоро в живота ти човек- мъж, който има отношение към минало прераждане и си имаш стара любов/грешка с него, От теб зависи да не свършва като "преди"- преповтаряте. Това ме навежда на мисълта, че нямаш приятел от известен период от време над 3 месеца ( месеци)

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

ще коментирам подредбата, защото е интересна, но ти е известно къде пиша:lol:така, че " feel free" да игнорираш мнението ми

За теб е . Ще се появи много скоро в живота ти човек- мъж, който има отношение към минало прераждане и си имаш стара любов/грешка с него, От теб зависи да не свършва като "преди"- преповтаряте. Това ме навежда на мисълта, че нямаш приятел от известен период от време над 3 месеца ( месеци)

И къде пишеш? Интересно е .

Според мен за карма да се говори в ТАРО, човек трябва да е много навътре с нещата, така да се каже. Изключително отговорно е.

Не знам къде видя мъж, но както и да е . Ако беше въпрос и картите като комбинация може би, но това е сън. В този случай Таро ми говори на мен самата нещо. Няма нищо общо с мъж и любов:).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако беше въпрос и картите като комбинация може би, но това е сън.

не е ли възможно сънуваните карти или комбинация ,подредба; да имат значение ,и тълкуване отнесено към нашето подсъзнание.

както имаме съновник и тълкуваме предмети.

може ли сънуваната карта,да се различава от нейното прието значение ?

тарото се явява в нашия сън,дали така говори , разказва,не само да предсказва в съня или реалността?...

нали такъв контак колодата прави и чрез изпадане на карта при разбъркването на тестето(изпаднала карта).

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

снощи имах един сън,който всъщност има голяма прилика с мое питане за здравето на роднина и неговта жена. сънуваната карта е 10 меча.тя беше и в действителност изтеглена преди година .

ще отбележа,че за първи път виждам така ясно карта таро в сънищата си.

Линк към коментар
Share on other sites

снощи имах един сън,който всъщност има голяма прилика с мое питане за здравето на роднина и неговта жена. сънуваната карта е 10 меча.тя беше и в действителност изтеглена преди година .

ще отбележа,че за първи път виждам така ясно карта таро в сънищата си.

Здравей, MEGGI и добре дошла :)

В момента, в който започнем ясно да виждаме образите на картите в сънищата си, Таро реално започва да работи: да осъществява информационен поток между съзнавано и несъзнавано, между очкаванията и прогнозите. Това за всеки е един съкровен миг, но той трябва да се сподели.

П.С. Бих те помолила да се изразяваш малко по-ясно, в предните ти мнения ми беше трудно да те разбера.

И какво имаш предвид с това:

снощи имах един сън,който всъщност има голяма прилика с мое питане за здравето на роднина и неговта жена

Според теб коя е причината година след твоето гледане, да сънуваш 10 меча, какво очакваш да се случи? Или не съм успяла да те разбера правилно?

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

здравей мона,и всички пишещи и четящи,понеже аз съм по-скоро от четящите.

две неща са странни-

1-сънуваното от мен е и твоята забележка

П.С. Бих те помолила да се изразяваш малко по-ясно, в предните ти мнения ми беше трудно да те разбера.
.приемам,често не успявам да изразя чрез клавишите мислите си.

2-

Според теб коя е причината година след твоето гледане, да сънуваш 10 меча, какво очакваш да се случи? Или не съм успяла да те разбера правилно?
-приликата,защото съм теглила,виждала тази карта,а сънят беше свързан точно с онова гледане,връщане в миналото,спомен.незная как да го кажа,сънувала съм нещо което е било вече!

а за това какво очаквам,може сънят да подсказва нещо.но аз не търся отговор,в момента споделям.ако се окаже знак ,това сънуване ще дам обратна връзка.

но скоро,не съм мисила за тези хора и здравето им(болен мъж и обгрижващата го жена)

.Кой знае,може таро да казва нещо чрез съня,да ме подсети точно за онзи здравословен проблем,когато се наложи да тегля карти.

извън тарото-имам понягога сънища,които бих казала, че предричат.

благодаря:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

извън тарото-имам понягога сънища,които бих казала, че предричат.

благодаря:yinyang:

Не зная откога се занимаваш с карти Таро, но обикновено работата с Таро усилва по-образното сънуване, благодарение на това, че картите боравят с устойчиви символи, които пряко въздйстват на несъзнаваното. Първо ние приемаме образите от картите, без да го съзнаваме, че нещо наистина те означават, след време - и то чрез сънищата, този механизъм, вече се отработва; сънят отработва преживяванията с картите. Това е един вид миг на проглеждане, на откровение, на отваряне на вътрешните сетива.

Често ние не можем да се изразим подходящо или правилно, но няма място за притеснение - думите, езикът изобщо се появява в света далеч след идеограмите и пиктограмите; и днес дори е трудно да се преведат редица думи, които се отнасят до абстрактни понятия и в повечето езици, същите понятия звучат по различен начин.

Но, всички се учим, нали :)

Да преведем един таро-текст, е равносилно на това да научим един чужд език, изисква време, отдаденост и талант. Или пък да се научим да тълкуваме сънищата си - да, трудно е, но не е невъзможно.

Линк към коментар
Share on other sites

с таро от година се занимавам(хоби,интерес),всичко започна с влечение към тайното ,като при много хора от детството,следваше затишие от десетина години,и ето от година чета,чета.Добрее когато тарото те намери,да дойде и с Учителя.

личен нямам,но хубавото е че има нет,и много книги на пазара.

Да преведем един таро-текст, е равносилно на това да научим един чужд език, изисква време, отдаденост и талант.

Често ние не можем да се изразим подходящо или правилно, но няма място за притеснение - думите, езикът изобщо се появява в света далеч след идеограмите и пиктограмите; и днес дори е трудно да се преведат редица думи, които се отнасят до абстрактни понятия и в повечето езици, същите понятия звучат по различен начин.

аз лично се възхищавам на много от Знаещите Таро,как работят с думите,на вашия речник.

това е,да не оспамваме темата.лек ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време сънувах върху бяла маса Асо Пентакли, един скарабей и в края Имепратрицата! Търсила съм отгвори. Знам, че е нещо добро, че "говори" за неща, които наистина искам да са така ... за мен самата, но какво е точно? Какъв е смисъла на тази сладка буба :) точно до най-силното Асо?

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, сънят ти много ме заинтригува и се порових малко за скарабея като символ. Открих нещо интересно, а и доста добре допълва Императрицата.

Скарабеят, както знаем, е широко разпространен символ в Древен Египет. Този бръмбар има склонност да търкаля топчици тор по земята. Египтяните са наблюдавали поведението му и са направили паралел със слънчевия диск, който се търкаля по небето. Освен това този бръмбар се превърнал в символ на спонтанното творчество, защото женската заравяла яйцата си в земята, а когато дойдело времето, малките сякаш се появявали от никъде.

Та, дано тази информация ти е дала още една идея как да разтълкуваш съня си :)

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

много интересно съчетание

"Амулет “Скарабей” Още от най-древни времена, за да придобиване на още по-голяма сила е изработван амулет във вид на скарабей. Според египтяните бръмбарът е свещен и притежава невероятна сила. Затова ако се изработи от камък и върху него се гравират съответните “слова на силата”, този амулет не само ще защити сърцето, но и ще даде на покойника нов живот и битие. Освен това скарабеят е олицетворение и символ на бог Хепри – невидимата сила на съзиданието, която движи слънцето по небето. Египтяните вярва, че свещеният бръмбар скарабей се е родил от топка тор без помощта на естествените репродуктивни процеси. Поради това бог Хепри е приравняван с Атум, самосъздалият се бог на Слънцето, а по-късно и с Ра."

"Вярвали са, че той има магически лечебни свойства и може да ги предпази от болести, нещастия и лоши мисли. Освен за свеще символ на живота обаче, скарабеят е бил приеман и като справедливо наказание на боговете. Хората, извършили тежки престъпления....Скарабеят заедно с Всевиждащото око и Анх са изобразявали имено справедливостта в египетските стенописи"

.........получила си заклинание:) скарабеят е голям аркан в този смисъл- пробвала ли си да го заместиш с мага, спреведливостта? ( асото е пръстът - посочването)

Линк към коментар
Share on other sites

За какво ще действа това заклинание .... ако е такова? Не съм пробвала нищо подобно, защото е опасно още повече като не знаеш за какво действа и въобще дали е с това послание.

Съветвам никой да не си прави експерименти.

Линк към коментар
Share on other sites

много интересно съчетание

"Амулет “Скарабей” Още от най-древни времена, за да придобиване на още по-голяма сила е изработван амулет във вид на скарабей. Според египтяните бръмбарът е свещен и притежава невероятна сила. Затова ако се изработи от камък и върху него се гравират съответните “слова на силата”, този амулет не само ще защити сърцето, но и ще даде на покойника нов живот и битие. Освен това скарабеят е олицетворение и символ на бог Хепри – невидимата сила на съзиданието, която движи слънцето по небето. Египтяните вярва, че свещеният бръмбар скарабей се е родил от топка тор без помощта на естествените репродуктивни процеси. Поради това бог Хепри е приравняван с Атум, самосъздалият се бог на Слънцето, а по-късно и с Ра."

"Вярвали са, че той има магически лечебни свойства и може да ги предпази от болести, нещастия и лоши мисли. Освен за свеще символ на живота обаче, скарабеят е бил приеман и като справедливо наказание на боговете. Хората, извършили тежки престъпления....Скарабеят заедно с Всевиждащото око и Анх са изобразявали имено справедливостта в египетските стенописи"

.........получила си заклинание:) скарабеят е голям аркан в този смисъл- пробвала ли си да го заместиш с мага, спреведливостта? ( асото е пръстът - посочването)

Кога скаребеят става Голям аркан и в какви случаи.

Дайте примери и житейски ситуации с минало и настояще.

Нека на говорим наизуст.

Щото скарабеят никога не е бил карта първо и засега и на този етап, освен Юнг, никой не е достигнал отвъд символиката и архетипиката на тъгата да бъдеш бръмбар - свой, ала и ничий ... летящ, ала и пълзящ - отвъден, но и тукашен; сегашен, но и бивш - живеещ в таро, но и начинаещ, бил в таро, но и споменен, което е всичко ... е но значи нищо - всичко в огледалото, което някой вижда, ала не е ... и така нататък

Та, къде е бръмбара в тази философия на Таро, къде е скарабеят?

Къде е това пусто огледало, в което никой не се оглежда, щото няма какво да види?

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

За какво ще действа това заклинание .... ако е такова? Не съм пробвала нищо подобно, защото е опасно още повече като не знаеш за какво действа и въобще дали е с това послание.

Съветвам никой да не си прави експерименти.

Скарабеят е универсален човешки символ, освен това е слънчев символ, атрибут на Слънцето е и в този смисъл означава и пробуждане. Единствене несъзнаваното работи с подобни архетипи.

По-скоро Слънцето като карта може да даде отговори - радостта от живота, доверието и липсата на съмнения; скарабеят е стълб, о който трябва да се опреш. Такива символи се появяват в сънищата ни, когато предстоят промени и те ни подготвят за метаморфозата. Всъщност най-много би ти помогнала една книга: Човекът и неговите символи на Юнг. Там ще откриеш отговорите за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За какво ще действа това заклинание .... ако е такова? Не съм пробвала нищо подобно, защото е опасно още повече като не знаеш за какво действа и въобще дали е с това послание.

Съветвам никой да не си прави експерименти.

аз не смятам,че ти си правила, но за мен посланието е такова . Подредбата е строго положителна и тепърва ще се проявява нейното развитие. Символично може и да е Слънцето-пробвай да заместваш- ти ще кажеш най- точно какво чувстваш?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...