Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Сънища


Recommended Posts

Странни и в същото време доста интересни са сънищата с карти Таро:). Реших да споделя с Вас този сън.

Сънувам, че съм в някакъв град, много хора около мен, а аз съм на една пейка, някой ми говореше и имаше жена срещу мен. В ръцете си имах карти Таро - 2 колоди, едната с малки карти, другата с много големи по-размер карти, но бяха неясни, не ги виждах, падаха на земята, а аз изпитвах страх да не ги изгубя. За втори път сънувам 2 колоди, които едновременно държа в ръцете си.

След това получавам голям плик в който имаше друга колода, някой ми ги беше оставил, но не знаех кой. Интересно беше, че всяка боя беше в отделен целофан, бяха подредени. Отворих само големите аркани, единствената карта, която видях беше Кулата, но не знам от коя колода е. Впечатление ми направи, че трудно я различих, че е точно Кулата.

Линк към коментар
Share on other sites

Неяснота. Сънят ти ми говори за неяснота. Има неща, които те объркват в Таро което е съвсем нормално независимо от това колко време е минало. Може би и до някаква степен си раздвоена между всичко онова, което се пише и онова, което ти чувстваш. Едва ли при Таро всичко ще е напълно ясно. Винаги ти готви изненади! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Странни и в същото време доста интересни са сънищата с карти Таро:). Реших да споделя с Вас този сън.

Сънувам, че съм в някакъв град, много хора около мен, а аз съм на една пейка, някой ми говореше и имаше жена срещу мен. В ръцете си имах карти Таро - 2 колоди, едната с малки карти, другата с много големи по-размер карти, но бяха неясни, не ги виждах, падаха на земята, а аз изпитвах страх да не ги изгубя. За втори път сънувам 2 колоди, които едновременно държа в ръцете си.

След това получавам голям плик в който имаше друга колода, някой ми ги беше оставил, но не знаех кой. Интересно беше, че всяка боя беше в отделен целофан, бяха подредени. Отворих само големите аркани, единствената карта, която видях беше Кулата, но не знам от коя колода е. Впечатление ми направи, че трудно я различих, че е точно Кулата.

Кулата според мен е значимата тенденция в съня ти. Това, че трудно си я различила, означава вероятно, че не я очакваш. Ако има диалог между съня ти и това, което се случва в действителност, т.е. ако ти се пада на различни въпроси точно Кулата, трябва да те предупреди за настъпващите промени.

Ако не, на прага си да се "срутят" някакви твои стереотипни представи, вероятно свързани с картите. От това, което споделяш за литературата, която четеш, вероятно това е насоката, в която да гледаш. Откриват ти се нови хоризонти след разпада на Кулата, в която са били оковани старите ти възгледи. Отхвърляш нещо безполезно на определена личностова цена. Аз така бих погледнала на съня ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви момичета за тълкуването! Всъщност си е доста сложно тълкуването на един сън.

Замислих се за нещо, че има неяснота има - всъщност факта, че разпечатвам точно големите аркани значи, че те може би ще ми станат по-ясни, защото там мъглата ми е най-голяма, а другите си остават запечатани. Започнах 2 дена по-късно Архетипите на Юнг, може би има връзка, с факта, че посегнах първо към тях. Загадка си остават двете колоди. В предишния сън и двете бяха малки, сега едните са по-големи, може би показват раздялата с нещо, което преди ми е било полезно досега, и то си остава малко, а сега вече е друго, защото всъщност аз гледах към големите карти.

А относно Кулата, Lifetime най-вероятно си права, и то в частта за стереотипните представи:).

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо сложно в Големите Аркани. Сложни са в комбинации или когато се падат само те в гледане. Отърси се от мисълта, че са сложни за разбиране. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Поредният интересен сън с картите Таро.

Сънувам, че съм на някаква поляна, пред мен има вода, нещо като езеро.

Картите са разпилени върху дебели томове черни книги. Цветовете им бяха наситени, виждаха се ясно всичките карти. Те се намираха пред мъж - на маса, зад него имаше дърво, разлистено със зелени листа. Силно впечатление ми направи картата Рицар жезли, която беше встрани от колодата и от масата. Тя беше върху нещо като камък или малка скала. Мъжът ми сочеше картата, и като че ли ми каза гледай натам, но до тук. Събудих се. :)

Какво мислите Вие за този сън?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Снощи сънувах интересни неща и искам да ги споделя с вас. Много сънувах, но помня ясно само едно. Вървях по път. Беше чисто пред мен, нямаше нито хора, нито коли. Бях сама по пътя. Около мен поляни, а една карта беше пред лицето ми и се движеше напред с мен. Все едно я следвах и това беше Кралица Меча. Спомням си че изпитвах силна болка, вътрешна. Път и Кралица Меча би трябвало да се тълкува като пътя на Кралица Меча. Макар да има красиви поляни и чист път, той е самотен. Рязко ме напушва смях, дори има и злоба за онова нещо в миналото защото е жалко! Човек винаги трябва да следва сърцето си. И то иска да бъде обичано и не понася сополите по него!

Не знам до колко правилно тълкувам съня си. Смятам, че ще трябва да повървя по този път. Ще ми е много интересно да прочета какво мислите вие? Какво тълкуване на вас ви хрумва, макар че май е ясно или не? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дия, ти си останала сама. Единственото нещо, което със сигурност имаш си самата ти. Съдбата те е поставила пред изпитание, защото ти можеш да го преодолееш. Ти си силна, ти си кралицата мечове от съня. Кралица мечове и болка вървят винаги ръка за ръка. А пътят пред теб е твоят път, по който трябва да вървиш. За мен правилно си разтълкувала нещата.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Моят сън с картите Таро

Сънувах светлина, ярка и слънчева. Стоях изправена в тази светлина и наблюдавах един облак. В него се движеха картите от големите аркани.

Различавах ясно изображенията им. Бяха наредени на разстояние една от друга в някакъв точен ред и сякаш танцуваха.

Движеха се като филмови картинки. Протегнах ръка да ги докосна и се събудих.

Спомням си радостта, която изпитах от съня. Често разсъждавам по детайлите от него.

Докато си пиех кафето и си записвах, разбрах символиката на облака. Това е енергията. ЕНЕРГИЯ "обгръща" картите.

Аз не познавам добре картите и не мога да ги тълкувам в дълбочина, но се уча с упорство.

Защото знанието трябва да се търси!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, ще разсъждавам кратко по твоя сън.

Пътят си е ПЪТ, винаги. И той ти се открива, просторен, ясен, широк, без препятствия.

Може да си сама, но си стъпила на него и искаш да го извървиш, но ти е необходим ОГЪН и

сякаш искаш да си като тази Кралица на мечовете, която да те преведе. Силна и прозорлива.

Но има присмех и ирония към себе си, и онова, което е останало в миналото!

Имай повече доверие в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време сънувах Кралица Жезли, Колелото на съдбата и Кралица Меча. Много е ясно и достатъчно да се свържат нещата.

Огън имам в себе си и никога не ми е липсвал, особено в действията и решенията ми. Винаги съм действала смело пък после каквото си иска да става.Вярвам много в себе си защото зная какво сърце притежавам! Нищо няма да ме спре до като не видя целта си постигната макар и да пирувам! Кралицата е в съня ми за да ме събуди защото грозно се изгубих. Само тя може да го измисли и само тя може така силно да ме мотивира.

Аз ти благодаря на тебе за тълкуването. И в твоите думи има доза истина. Всеки си има идеали. Истинската жена за мен е тази Кралица!

А за твоя сън. Облака винаги е неяснота, поне за мен. Нещо като Луната и нежеланието за 6 меча. Имаш време. С Таро нищо не е лесно! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Деяна!

Права си за облака. И ми е ясно, че имам много да уча.

И това знание ми е необходимо, за да съм полезна на себе си и хората.

Защото ще дойде този момент, когато няма да са ми необходими символи към Познанието.

Нямам много опит с картите Таро, но разбрах, че няма силни и слаби карти.

Просто имат различни символи за различните житейски ситуации и преминаването ни през тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Снощи имах странен сън - сънувах Асо монети. Първоначално бяха Аса, без да виждам боите, но после съвсем ясно изплува Асо монети. И в самият сън сънувах, че сънувам тази карта. Не го тълкувам, нито се и опитвам, все още съм начинаеща. Не знам дали носи някакво послание, или просто е проекция на това, че напоследък много чета за Таро, чета ви и тук. Просто исках да го споделя с вас :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Отново сънувах карти Таро:).

Насън бях изгубила карта таро, но не знаех коя е. Започнах да я търся, и се озовах в една стая, слънчева с чисти прозорци, това ми направи впечатление. Картата беше Колесницата и тя беше на пода, но слънцето я огряваше, цветовете бяха наситени.

Прибрах я и отидох в друга стая, отворих една тетрадка, там бяха наредени 3 карти една до друга, обаче аз не ги разпознах, а под тях точно беше 6 чаши, нея я видях ясно. Бяха подредени като буквата Т.

Тоя път нямаше колоди;).

Линк към коментар
Share on other sites

Отново сънувах карти Таро:).

Насън бях изгубила карта таро, но не знаех коя е. Започнах да я търся, и се озовах в една стая, слънчева с чисти прозорци, това ми направи впечатление. Картата беше Колесницата и тя беше на пода, но слънцето я огряваше, цветовете бяха наситени.

Прибрах я и отидох в друга стая, отворих една тетрадка, там бяха наредени 3 карти една до друга, обаче аз не ги разпознах, а под тях точно беше 6 чаши, нея я видях ясно. Бяха подредени като буквата Т.

Тоя път нямаше колоди;).

Жур, тук дали не е подходящо да се направи препратка към Ключовете в Таро? Специално заради Колесницата и начинът, по който я откриваш. Аз преди малко публикувах там мнение, ако ти е интересно погледни го, мисля че има някакъв резон :)

Линк към коментар
Share on other sites

Преди доста време сънувах Силата. Бях й на гости. :) Намираше се до една река в една хубава, зелена гораааа :3d_097: Жената беше много красива и лъва лежеше до нея. Попитах я дали мога да го погаля и тя се съгласи, но когато протегнах ръка той силно изръмжа. Изплаших се и се дръпнах назад. Жената се усмихна и ми каза, че още не съм укротила лъва в себе си. Даде ми една стомна и венец :) Благодарих и си тръгнах!

Тук посланието е толкова ясно, че едва ли ще има някой, които да не го разбере :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах Слънцето. Бях на топло и ухаещо на цветя място. Зелено и облято в светлина. Тръгнах по пътеката и стигнах до един поток, в който се потопих с огромно удоволствие. Водата беше златна. Първо видях ръцете си, от които течаха златни капки, после цялата заблестях. Говорех си със Слънцето и то ми се усмихваше....

.Невероятна сила и надежда ми дава тази карта. Много я обичам, особено след като я сънувах.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах Слънцето. Бях на топло и ухаещо на цветя място. Зелено и облято в светлина. Тръгнах по пътеката и стигнах до един поток, в който се потопих с огромно удоволствие. Водата беше златна. Първо видях ръцете си, от които течаха златни капки, после цялата заблестях. Говорех си със Слънцето и то ми се усмихваше....

.Невероятна сила и надежда ми дава тази карта. Много я обичам, особено след като я сънувах.

Прекрасен сън!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Странен сън, който много искам да споделя.....:sleeping: ...

Сънувах, че домът ми е огромна поляна, заградена с ограда. На най-високото място се намираше входната врата и през нея влезе моя приятелка, която почина преди няколко години. Цялата беше облечена в тюркоазени дрехи. Не пожела да говори с мен, предимно се усмихваше. Отдалечи се и седна в един ъгъл на поляната. Знаех, че иска нещо да ми каже, но все не можех да стигна до нея - все някой ми пречеше..... След това се събудих, мислейки си за Висшата жрица. Картата направо ме обсеби и през целия ден беше пред очите ми. Дори не се замислих над този сън, не се опитвам и да си го обясня. Цялото ми внимание беше насочено към този аркан, сякаш нещо ми убягва, или нещо съм забравила..... Дано скоро да се сетя.....:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да Ви попитам, сънувате ли вода? Преди да започна да се занимавам с Таро, не съм сънувала толкова често, колкото сега. Почти винаги ме е било страх от нея, онзи ден сънувах вода и за пръв път не ме беше страх, че ще ме залее, а продължих смело напред smile.gif .

Как мислите има ли връзка това с Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има връзка. Навлизаш навътре и не се страхуваш. Не те е страх и от това, което ще стане за в бъдеще. Приемаш го такова каквото е! Хубав сън :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви попитам, сънувате ли вода? Преди да започна да се занимавам с Таро, не съм сънувала толкова често, колкото сега. Почти винаги ме е било страх от нея, онзи ден сънувах вода и за пръв път не ме беше страх, че ще ме залее, а продължих смело напред smile.gif .

Как мислите има ли връзка това с Таро?

Здравей,

според мен има връзка, и тя е много съществена. Водата винаги символизира пречистване и освобождаване - ако изхождаме от този конкретен сън (или сънища), е ясно че става въпрос именно за такъв процес. Правиш сериозни крачки в просвещението си. Много е хубаво, че успяваш сънувайки да се освободиш и от страховете си.,:thumbsup1: които по една или друга причина остават най-често несъзнавани. Със съществена част от тях си се разделила, още когато си започнала да работиш с Таро. Неговият свят те потапя в море от символи, които ти вече усещаш и разбираш. :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Водата е символ на несъзнаваното, затова ви го и споделих, един от основните. Да, може би вече не ме е страх от това, което ми казва то. Аз слизам надолу, вътре в него, а там е страшно, но всъщност неизвестното винаги плаши.

Всъщност съня беше свързан с нещо друго. Минавайки водата, бистра, чиста, която не ме уплаши, вече не се страхувах от нея, заобиколих я и минах към поляна с пшеница или овес, беше нещо жълто, узряло, готово да се обере. И тогава се появиха животни - две, огромни, но бяха от митологията, нещо като пазителите на Озирис, на трупа му, това по картинка съм го виждала, обаче аз не се страхувах от тях, а идваха към мен, но не ми направиха нищо.

Слизам навътре в несъзнаваното, затова и сънувам митологически символи, преди бяха приказни сюжети.

То всъщност и ТАРО от там черпи символите си.

Вие сънувате ли такива неща, щото имат много общо с ТАРО?

Линк към коментар
Share on other sites

На мен тази тема ми е любима. Първоначално, когато сънувах странни сънища, дори не се замислях. Сега освен,че ровя и търся обяснение се усещам, че свързвам картини от сънищата си с карти от Таро. И се получават много интересни отговори . Повече от ясно е, че Таро ни учи и ни води към нас самите. Така откриваме завесите на знанието - една по една. Стига да имаме желание, това се случва рано или късно. Несъзнаваното е нещо, към което много малко хора се стремят, просто защото се плашат. А най-страшно е да загърбиш страховете си, които по някакъв незнаен закон,съзнанието изтласква и не желае да доведе до осъзнатост. Тези страхове се появяват най-често в сънищата,под формата на символи . Ако успеем да ги разчетем правилно е чудесно, въпреки че :3d_133: понякога е нужно много време.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...