Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и Сънища


Recommended Posts

По-нагоре съм написала защо картите Таро не могат да тълкуват сънища, т.е. да се тълкуват сънища с помощта на Таро е нелепо.

Същото се отнася и за сънуването на определени карти, които са знакови, например като Ас пентакли. Той е символ просто на човешкия Аз - азът, който търси да се закрепи, търси убежище и обикновено се сънува, когато личността се чувства застрашена.

 

Това просто няма никаква връзка с картите (особено в ролята му на ключ), дотолкова, доколкото се търсят значенията им в контекста на Таро. Трябва да се търсят в контекста на психологията. Или иначе казано, в търсене на човешката индивидуация, чийто символ е Ас пентакли.

 

Но това не са нито събитийни състояния, нито пророчески сънища. Обикновено са компенсаторни защити и механизми, чрез които личността търси и намира утеха.

Т.е. отново отвъд Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имах сън много скоро след като си купих картите. Сънувах Ас жезли. Появи се много близо пред мен в човешки бой и постепенно изчезна, но името му продължаваше да стои в съзнанието ми. Събудих се с него непрекъснато въртящо се в ума ми дори и след като станах от леглото и с усещането, че не е било съвсем сън, а някакво междинно състояние на съно-бодърстване. Не смея да го тълкувам, но, струва ми се, не е случаен.  

Линк към коментар
Share on other sites

и идея си нямам защо сънувах това-първо не следя политиката и политиците които имат спортен дух и воля да държат на думата си...яд ме е на майките защото се крият ,и не излизат доволни с  увеличеното майчинство, и те сега да веят знаме българско под звуците на вувузели в така наречения мирен и тих протест(сетих се че гледах репортаж по новините,на един от тия манифести,баща на новородено,можеби месец бебе, се логнал и той с малкото под съпровода на тромби,свирки,вувузели и изтрещяли ''мирни граждани'')

до тук,че ми е достатъчно по  тв...не съм редила карти никога за партии ,как па снощи ме налетя това в съня,цяла нощ,беше гадно...

 

сънувах три карти.за един политик. 7пентакли-крал пентакли-8жезли(в последната не съм уверена дали е тя,)но в съня някой ме насочваше, казваше ми че това са неговите карти,това е той,всичко идва и е станало по начина на  седмица пентаки,зада бъде сега той краля на пентаклите.

според Съня, важните карти  са : седем пентакли(може и обърната да е била),и карта втора крал пентаки,съвсем ясно Съня насочваше вниманието и  към тези две карти,третата още не е станала,може и да се промени...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пак ще смеся темите. Извинявам се. Искам да споделя един сън, които е свързан с темата за смъртта и връзката и с Висшата Жрица и особено с Персефона.

 

Преди известно време попитах дали е насилствена смъртта на една жена, известна личност към която аз имам особена привързаност. Същата вечер в която гледах, сънувах следния сън: намирах се на една поляна и същата тази жена ми разказваше за нея и живота й. В този момент погледнах към Луната, имаше образ на жена в профил с качулка :) След това сребриста светлина очерта Луната и направи пълен кръг около нея... и стана Пълнолуние. Изведнъж над нас прилетяха големи прилепи. Аз и жената побегнахме към една къща, за да се скрием, но къщата беше заключена. И най-интересното .... прилепите кацнаха в права линия един до друг върху покрива на къщата и в този момент къщата заедно с нас двете започна да се спуска надолу под земята. Спускаше се бавно, а аз не можех да помръдна. Казах "Е, явно ще се наложи за известно време да постоя под земята." 

 

Поне според мен съня бележи именно тези процеси и връзката на Жрицата със смъртта. Обсъждаме темата за тази връзка (не съня :) ) в Таро и Смъртта. Включете се всички. :)

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Често сънувам Висшата жрица, всъщност това беше и първата карта от колодата, която сънувах. Забелязвам, че когато се чувствам отчаяна или обезверена, тя се появява в съня - сякаш за да ми вдъхне надежда. Преди време щях да купувам една малка къща на село, много се бях въодушевила, но в последния момент продавачът се отказа и всичко се провали. Тогава сънувах, че се разхождам във въпросното село, чувствах се невероятно щастлива и спокойна. Видях един хълм осеян с най-различни цветя и отидох да си откъсна. На едно място имаше голяма купчина откъснати цветя и реших да си взема от тях. Тогава се появи Висшата жрица и ми каза да не ги пипам, защото там имало гроб и те затова били оставени. Беше изключително красива и добронамерена и интересно, че не говореше, а я разбирах някак телепатично.

 

Вчера сънувах, че подреждам определени карти по определен начин, но не си спомням точно кои и как. Нещо ми каза - "Сложи и Силата и тя трябва да присъства, имаш силата!". Спомням си само, че последната карта беше Висшата жрица.

Преди време и аз сънувах Висшата жрица. Има елементи от съня - хълма, осеян с цветя, гроба, които ми напомнят за мита за Персефона.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Казах "Е, явно ще се наложи за известно време да постоя под земята." 

 

 

В къщата, под земята, всичко това е символ на несъзнаваното битие на душата, чието единствено афиширане е в сънищата. Само там, този или онзи "подземен живот" намира белия свят - животът Отгоре. Връщаме се към прамита за Долната и Горната Земя.

Връзката между тях се осъществява единствено в сънното ни битие, или ако сме малко по-"полудели" и на друго ниво :)

Добре се получи, добра синхроничност.

 

По-натам ще разкажа за мои сънища, единият отскоро, преди около два месеца, а другият отпреди няколко години, първият се отнася до обърнатият Страшният съд, а вторият, за Магът и Императорът, първият бе буквален, вторият метафора на инботийния свят.

Засега обаче ще оставя и други да напишат и няма да разводнявам темата с мои карти.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Преди известно време, наскоро, сънувах няколко карти, но не просто карти - те образуваха света, в който се намирам. Като фон и център на цялостната картина беше Колелото, и понеже имам Артурово Таро, то приличаше много на едноименния аркан. Беше като живо, но същевременно и образуваше света... Смътно помня присъствието на поне още един голям аркан, за другия не съм сигурна дали беше голям или Крал/Кралица от малките. Вторият аркан като че ли беше Магът, отново жив. Не записвам сънищата си, но повечето ги помня, макар и след време да забравя детайлите. Свързвам Колелото с обясненията на Юнг за митологичното водно пространство на несъзнаваното, но само отчасти, затова нямам конкретен извод какво сочи сънят, ако изобщо сочи нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Понеже вчера си говорихме за повтарящото се време, тази вечер засънувах този тягостен капан на повторяемост на случки. За нещо, което предстои да се случи днес. Знаете ли, все още имам чувството, че вече съм била там, че сънят е бил реалността. Но след всеки опит да се повтори си повтарях "това сън ли е?". И да, то беше. Една тежест да се изскубнеш от инерцията, дърпаща надолу - дали е масата на несъзнаваното, дали са просто застинали пластове на междинно битие, но това нещо дърпа към "земята" с целия си комфорт, като в допълнение на това обещава и забравата. Къде е малкото човешко съзнание в безкрайното бурно море, това се питам. Дали логиката ни прави сензитивни за будното ни битие и къде трябва да се постави моста между двете. И какво може и трябва да преминава през него.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Диди(на моята приятелка така и казвам-тя също е димитрина).

подобно преживяване имам със луната,когато я сънувах, и бях в нея,но това са само усещания които ми носи...там сякаш бях и не бях на  мястото,тя беше нещо като сфера,тиха,кротка...

Друго беше сънуваното когато е сложих под  възглавницата...

 

интересно по твоето съуване-маг,масата(физ.пон.),теглене,бруто,2пласта- описанието ме кара да влеза в съня ти,да го видя,така го описваш ,че даваш живот и форма на  думите си.

 

маг,свят-цялото сънувано са Те. но ето какво се сетих.

Кастанеда пишеше за натал и тонал,примера му беше с маса(предмет).

обаче пък това че ти казваш маса(физ.пон.), а аз видях масата(предмета) на мага Нагуал ,и някак  моментна асоциация с  прочетено преди време нещо от  кастанеда(не задълбавам в неговите  неща като практики,но пък с удоволствие го чета и намирам истини там ) ...

та така, всичко е маг и свят ...

http://bg.convdocs.org/docs/index-132163.html?page=11

 

колелото-то за мен е събирателното,то приощава,позиционира, всичко на едно равнище,то е равнината където  ще се подреди всичко (като да погледнеш  картата на  хороскопа,нещо такова ,където  размер и позиция,няма да покажат разстояние на нашето око,а  само може да се водим по  осемте деления,ако  са на 8...)...

колко интересен сън,такива едни асоциации ме кара да правя,извинявам се за непълното ми ,неподредено,и навярно  неразбираемо изразяване,но ме впечатли съня ти...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Измежду многото разпокъсани неща, които сънувах от днес и забравих част от тях, сега се сетих за нещо комично :)

Сънувам, че съм публикувала мнение във форума, не знам на каква тема. Обсъждах мои карти някакви и гледам Ивета пише след мен – Димитрина, върви се прегледай, спешно е. Тогава си казвам – боже, това пък откъде, никога не ми е имало нищо. Това помня. :D

 

Ако не е за тук, изтрийте го.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте, момичета  :)!

Искам да попитам тези, които имат по-богат опит с Таро - сънищата, свързани с картите, хаотични ли са или има някаква закономерност / етапи?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета  :)!

Искам да попитам тези, които имат по-богат опит с Таро - сънищата, свързани с картите, хаотични ли са или има някаква закономерност / етапи?

 

Здравей, Таня, не ти разбирам въпроса. Ако обичаш, бъди по-подробна.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте, момичета  :)!

Искам да попитам тези, които имат по-богат опит с Таро - сънищата, свързани с картите, хаотични ли са или има някаква закономерност / етапи?

 

Здравей, Таня, не ти разбирам въпроса. Ако обичаш, бъди по-подробна.

 

Забелязвам, че през първата година от изучаването на Таро, всички сънуват картите. При мен, тези сънища постепенно отшумяха, но наскоро отново започнах да ги сънувам. Въпросът ми е, дали сънищата са резултат от някакви житейски ситуации или това е свързано с етапите на изучаване на Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета  :)!

Искам да попитам тези, които имат по-богат опит с Таро - сънищата, свързани с картите, хаотични ли са или има някаква закономерност / етапи?

 

Здравей,

 

Загуба на време и енергия е да разсъждаваш кога се появяват и да търсиш отговора на тези въпроси извън себе си. Никои не може да ти каже. Това зависи от теб. Това е вътрешен процес. Понякога това е и отговор на твои въпрос относно работата с Таро.

Рабери какво значи съня ти и ще разбереш защо се е появил. 

Линк към коментар
Share on other sites

Сега като се замисля, всички тези сънища с Таро са повече проекции, реакция на свръхвъзбудено и свръхвпечатлено подсъзнание от първите ни срещи с картите. Явно те са приемани за нещо изключително от повечето от нас. Реално едва ли сънищата могат да ни кажат кой знае колко за самото Таро, колкото и да търсим врата в тази посока. Има сънища на откровението, но не всички са такива и няма как да са.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Рядко сънувам карти, често не успявам и да запомня голяма част от съня, ако все пак се случи. Но вчера явно съм се впечатлила от комбинацията, която Лиула е пуснала в Карти Таро. Комбинации 3 (5 жезли, 6 пентакли, Ас пентакли) и сънувах леко променени картите. Всъщност че първоначално виждам там като крайна карта да седи 7 меча, а след това, че е променена на Колесницата. Замислих се дали това са карти, които имат общо единтвено с мен или по-скоро във връзка със споменатите комбнации...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...