Jump to content
Порталът към съзнателен живот
val68z

Защо вече не пишете и не четете дори Портала?

Recommended Posts

Чудя се колко ли точки от правилата за ползване на този сайт ще наруша, ако отговоря, че които и да са те не пишат, защото вече им е скучно.

Сподели това мнение

Това е нормален процес,Като една хубава храна,Ядеш,ядееш...и ти омръзва. Или като един пазар ,на който си бил много пъти.Предлаганата стока вече не те интересува.

В такъв случай всеки трябва да открие своето място и своето занимание,за да не му е скучно.Нито един форум не може да има претемциите ,че може да бъде непрекъснато интересен и актуален.А и всеки човек е доста сложна'''антена''за възприемане.Понякога се получава и ''сянка'' .И ние изпадаме в дупка.Така е и в природата-приливи,отливи....

Но когато им доскучае на повече от една четвърт от всекидневния брой потребители ,трябва да се замислим.Явно и ние имаме някаква вина.Под '''ние'' разбирам всички-и модератори, и пишещи.

Редактирано от solej

Сподели това мнение

Аз не съм от тези, дето вече не не четат и не пишат в Портала, но повода ми е едно мнение от друга тема, което ми хареса.

Хубаво е да бъдем конкретни като хвърляме обвинения. И задавали ли сте си въпроса: колко неблагодарна работа е да си модератор. По някога нещата стават доста скучни, предъвквани хиляди пъти и ти трябва да ги прочетеш, защото това е форумът за който отговаряш. Сещам се за коментарите в Замунда: "Защо бил качен тоя тъп филм", "От тая програма нищо не става, пълна е с вируси...", "Защо ни губите времето с простотии" и т.н. И току някой с по-бистър мозък каже: "Абе, брато, кат не тъ кефи, не тегли. Не стига, че всичко е безплатно, ами и с претенции."

На нас, дори когато ни плащат, някоя работа ни е доста противна и гледаме да се отървем от нея, а какво остава, ако я правим без пари.

Аз по-добър форум, свързан с идеите на Учителя, не познавам. Ако някой знае, нека да ми прати линк. И има една приказка: "Веднъж, като кажат, че сестра ти е ....леко момиче, върви обяснявай, че въобще нямаш сестра."

Сподели това мнение

Човешкото сърце е предразположено към удоволствия. Всеки човек обича удоволствията. Обича да му говорят мекичко, приятно, да го поканят; ако обича да пие винце, приятно му е да го поканят с най-хубавото вино; ако пие ракия, приятно му е да го поканят с най-хубавата ракия; приятно му е да го поканят с най-хубавия хляб; с най-хубавата шапка, с най-хубавото. Казва: Не може ли другояче? Че това не е порядък. Виждам някои същества са много добре облечени, някои са с дрипели, някои са с кал покрити отгоре. Тогава се ражда мисълта: Защо е така? – Че как трябва да бъде? След като е работил човек, какво трябва да прави? – Трябва да почива. След като почива, трябва да спи. Когато мравите разискват за противоречията в техния живот, ние ги намираме за много естествени. Те казват: Как тъй да ни развалят мравуняка? Не знаят кой е, питат. Минал обаче земеделецът с ралото през мравуняка, разхвърлял го и техните учени започват да разправят, какви сили под земята са действували, да разрушат зданието. Проста работа: Минал един орач със своето рало, размърдал почвата. Може би техните философи ред години ще доказват какъв е бил напорът, спънките горе, за да го дигне. Той изчислява какви са били големите сили, доста големи сили: два вола са доста силни. После този отзад, който натиска ралото и той е една сила. Казвам: Ралото не е потънало повече от 20 сантиметра.

*

Сега съвременните хора мислят, че много знаят. Мравите мислят, че много знаят, обаче при хората много малко знаят. Ние хората, много знаем, но онези, които управляват природата, с нас си правят шеги.

*

...но на глухите хора, кой ще говори? Глухите виждат само мърдането на устата. Вие виждате природата (да) се движи, то е за глухите хора. Който вижда само мърдането в природата, той е глух. Де са сегашните хора, като говори природата да я разбират? Във всяка буря има говор, реч. Така разумно се говори, такива разумни работи има в една буря от 24 часа, че трябва да ги турите на плоча.

*

В света причината за всички прегрешения и престъпления е пожеланието. Много малка е тази причина, пожелаеш нещо, няма зло. В самата причина няма зло. Но тази причина – пожеланието ражда доброто и злото едновременно.

*

Аз се спирам на първата степен на появяването на греха, но грехът има по-дълбок произход. Винаги сърцето на човека е причина за неговото падение. Човешката душа по причина на своето сърце страда.

*

Сърцето е създадено в света да се научи да обича. Умът е даден на човека да се научи да мисли. Понеже умът не е светъл, още не се е научил да мисли. Умът трябва да бъде учен, сърцето трябва да бъде добро. В същност, човешката душа е учителка на ума и на сърцето. Тя ги учи на Божественото знание. Ако вашата душа не може да възпитава вашето сърце, и ако вашата душа не може да възпитава вашия ум, каква душа имате вие, кажете ми? Ако вие обичате някого понеже ви дал повече любов, или ако обичате някого понеже ви дал подаръци, любов ли е това? Ако ви държи гладен, не е любов. Онзи човек ви обича, който ви предлага храната за доброто. Онзи човек ви обича, който може да нахрани вашата душа, с храната на любовта, че сърцето да стане добро. Онзи човек ви обича, който ви донася храната на светлината, във вашия ум и може да ви нахрани с храната на светлината, че умът ви да добие знание. Този е човекът, който ви обича. Ако един човек не ви носи знание, с което умът да се развива; ако един човек не ви носи храната, която може да развива доброто във вашето сърце, той не ви обича, той е лош човек. Тъй седи материално.

Който има уши да слуша, нека слуша

Подкрепих, на пръв поглед, различни мнениия. Но в дълбочина - всички са еднакви.

Отговорността е единствено и само наша - как се държим, какво мислим и какво вършим/говорим/пишем.

Има търпимост и търпимост.

Но има и Един, пред който всички отговаряме.

Всеки от нас Го усеща по различен начин. Други, все още не са си спомнили за Него.

И всеки е в правото си да изрази мнение. Проблемът е в егото и честолюбието ни.

Винаги ще има някой, който ще ги изяввява във възходяща степен. Ще има и такива, които ще се опитват да се смиряват.

Но си има правила! Дали ги харесваме или не - точно това е нашето решение и нашата отговорност.

Когато влизаме в Портала, да се съобразяваме с тях.

И още по-фината и голяма отговорност - докато ги спазваме,

дали вътрешно не роптаем и не критикуваме. Тук е време за приложение на Учението.

Учителя винаги е искал да се разбере и приложи. Не само видимо, но и дълбоко вътре, в Душите ни.

Това е Порталът към съзнателен живот. Съзнателно - отвън и отвътре, трябва да се опитаме да бъдем чисти.

НО.......

Кой колко го може?! Отговорът е за вътрешния ни свят... А докаго се оглеждаме в реакциите на другите,

трябда да преценим кои са истинни и кои отклоняващи от пътя...

Някой да е казал, че е лесно...

"В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката Душа!"

Сподели това мнение

Ники, ако всички участници са внимателни в реакциите си на различни прочетени мнения и понякога даже провокации, би било чудесно.

Така е, Иво.:yinyang:

Сподели това мнение

На съзнателно ниво Донка е права, но на подсъзнателно-не. Всеки ,който създава и се грижи за един форум,иска той да се чете.А в Братството ,с нашите мисли за ''световна мисия''', това желание е още по-силно.

Реакцията на Донка прилича на някои майки ,които казват на детето си ,че като не харесва храната,което му е сготвила ,да не я яде.А през нощта...започват да си мислят дали детото им е могло да заспи.

Та като стана дума за майка - аз наистина съм майка - на две деца вече големи, с които сме приятели сега - и педагог - 30 години - с 11 часа на ден и опашка за записване...

И с целия този багаж да изясня казаното от моя личен приятел от време оно - солей.

Можете съвсем спокойно да спите - аз също така спя. Никога по никакъв повод не съм броила кой кога защо влиза и дали и кога и колко пише и чете. Това не е наша работа - за това се грижат Отгоре.

Ние в портала деца нямаме и на никого манджи не готвим - имаме само приятели, защото всички сме деца на същото това Отгоре. Манджата се готви пак там, така че кои сме ние да учим Тях какво да ни сложат на трапезата. Нека има повече неща и нека всеки каквото има нужда в момента да си намери.

А друг въпрос е, че ще се намерят нацупени братчета и сестричета дето ще тропнат с краче и ще затворят устица и носленце, защото на трапезата са седнали до тях и момченца и момиченца дето ядат кренвирши. И отказват да хапват от тази трапеза докато на нея има гадни кренвирши и още по-гадни ядящи ги. Народът си го е казал - "сърдит поп - празна торбичка". Ама щял да си легне гладен - ами той е свободен както иска да си ляга - от полза ще му е и да погладува малко. Да си вземе каквото му харесва и да се усамоти някъде на чисто място с чисти като него. Някой да му пречи? Има такива места. Ох, ама там публиката малко - ако може да вземем публиката ама да я превъзпитаме по нашите правила. Или най-добре да въведем нашите правила там, където има много публика... И ще стане като другото място.... Тук по Хасково знаем, че не може заедно "и китки и фитки (пуйки)"

Същото важи и за онези кренвиршоядящи, които решат, че на масата всички трябва да ядат кренвирши и вървят и следят зорко всеки да си натика в устата порцията полезна за него критика и "реални чувства и отношения", а не да се "самозаблуждават само с невротично розови плодове". И на ум не им идва, че е твърде възможно те самите да се самозаблуждават, гордо обявявайки своята лична истина и реалност за Истина и Реалност.

Аз си харесвам Портала и напоследък не пиша много, не защото нямам какво, а защото имам много друга работа и в школата и в сайта и на още няколко места. Имам и други задачки...

Колкото до старата забележка, че модераторите пишели - ама разбира се, че ще пишат. какво - значи да им сложим лимит на устата ли - като са поели отговорности доброволно и да нямат право да споделят каквото имат и другите??? Модераторите сме като всички други тук - разликата е само, че имаме повече работа и отговорности. И внимаваме повече да не се изцепим някъде...

На въпроса, поставен в заглавието:

Аз не виждам нищо лошо в това, че някой идва, чете, пише и после отива другаде и не влиза в Портала. Какво по-естествено от това. Би било агресивно по някакъв начин - дори и "с памук" и подмазване да се опитваме да ги манипулираме да останат.

Свобода и любов - безусловни. Това намирам аз, когато влизам тук. А ако някой не намира за каквото е дошъл, значи това не е мястото, което търси.

Благодаря за предложенията, пламъче! Моля всеки, който чувства в себе си импулс да допринесе с нещо към форума и сайта, да ни пише!

Едно нещо аз лично няма да изпълня - няма да ограничавам никого да изразява себе си в която тема му е на сърце и го вълнува. За мен всички теми са духовни. Дори и тези за секса и нещата свързани с него. Положителност на мисълта и общуването. Място за себепознание.:

Това е. За критика място нямаме - тя е в други форуми - там може да се критикува на воля всеки и всичко. Тук само споделяме мненията си.

Сподели това мнение

Изчетох всички постове по темата. Рядко ми се случва. Нямам възможност, а и не е нужно, ако човек не се интересува от конкретен въпрос.

Това, че човек не пише във форума, не означава, че му е "омръзнало", че е "скучно". Аз почти не пиша, защото нямам време, но с интерес чета по малко определени теми, търся и получавам отговори. Има прекрасни участници, а има и толерантност от модераторите.

Това е много добро виртуално място, където се срещат и обменят идеи - и от духовен, и от светски характер. Но по-горе бе споменато, че те са взаимосвързани. Месоядството е страшно грозна картина. Но по-грозно и страшно е в душата, когато е скрито и неразбрано.

Учителя е светиня. Чудесно е, че има такова място в забързания и улисан свят, където има толкова много хора, души, интересуващи се от Светлината, от Христовото учение, така съвършено представено от Учителя. Радвам се, когато чета кой как е докоснат от Словото. И аз намирам нещо за себе си. И много ми харесват всички, които цитират, въпреки че се изсипват куп упреци върху им.

Сайтът Порталът към съзнателен живот е почти идеално място за упражнения, за онзи, който иска да се учи. Тук може да се учим на много добродетели, които в реална ситуация да прилагаме. Защото ако например тук сме гневни, колко по-грозно би било "на живо", ако тук проявяваме търпение, би било по-лесно "навън". Ако тук ни е трудно да виждаме доброто, колко повече в житейска ситуация.

Сподели това мнение

Това, което Солей моят стар-нов приятел каза за Донка е вярно, и по повод на мен преди години ми беше посочена вратата с намека да си търся друг форум. Само че, откъде накъде след като модераторите не могат да имат лимит на устата и могат да пишат всичко, другите да не могат да изразят свободно това, което мислят, включително и за модераторите. Но не, те са неприкосновени, правим йерархия и се стремим със зъби и нокти да бъдем там горе, поне с една глава над другите, простосмъртните...Това обаче са непопулярни методи и Учителят е говорил за вредата от организацията, политиката и интересите в групата. В същата клопка са попаднали днес православната църква, йога-групите, защото те са организации, които водят политика и градят йерархия. Искаме ли и Братството да се плъзне по опасната наклолена плоскост на политиканството и фаворизирането на личности?...А Иво постоянно търси хора за помагане, само че дивидентите от големия посетителски поток в сайта и рекламите отиват при него, защото сайтът е разбира се негов, той не е наш...А голямо разнообразие от теми съществува, защото това е в интерес на форума-просто повече посетители и по-висок рейтинг, затова и рекламодателите се предлагат. Иначе напоследък този форум започна да ми прилича на безплатна психопомощ на разклатени от първия удар на живота млади хора, които нямат никакво понятие от духовни учения или духовно развитие, нито интерес, а имат просто лични проблеми в света... Накрая не мога да отрека усилията да се измислят интересни теми, и наистина почти винаги са сполучливи, но аз нито имам време, нито нагласа да се задълбочавам, както правех преди. Иначе форумът идеален или не - е нужен!

Сподели това мнение

Мили съфоромци, утрото е по-мъдро от вечерта. Че някой си има треска в окото, си е негов проблем. Каквито апели и дериктиви да издигаме ако промяната не започне в самите нас, нищо няма да се получи.

Моят поздрав към вас!

Сподели това мнение

3d_065.gif дивиденти боже божеее ама как ме разсмя само... реклами. приходи ...

Това ми напомня преди 10 години правя школата аз и един колега идва и започва да ми изчислява колко печеля като учителка в училище с частни уроци и колко в школата. Ествествено първият вариант е далеч за предпочитане и аз много ясно го знам, защото от там идвам. И в заключение той ми казва, че трябва да затворя школата, защото само ще е на загуба - ще работя двойно за същите пари... С една дума аз ще плащам, за да работя... Аз му казах, че в школата аз не работя, а се кефя и затова си плащам. Няколко дни по-късно мои бивши колежки чувам ме обявяват за полумилионерка... 3d_065.gif А аз бях по същото време на червено с четирицифрено число покрай стартирането на школата... Но не им казах - оставих ги да ми завиждат...

Та нещо такова е и с този сайт.

Сподели това мнение

Ще се опитам да ти повярвам.:rolleyes: Но няма нищо лошо и в печеленето на дивиденти в паричен израз, стига те да се разпределят по равно според труда, вложен от всеки от модераторите.

Иначе поздрави за смелото начинание с школата и за дръзновението да се изправиш срещу училищната система!

Редактирано от Максим

Сподели това мнение

Максим, нямах намерение да се намесвам в дискусията, защото съм много раздвоена.

Но мисля, че си несправедлив в обвиненията си. Къде видя реклами в сайта? Аз не съм срещу критиката. Но трябва да е аргументирана и конструктивна.

С твоя пост правиш лоша услуга на хората, които отвориха тази тема с цел да помогнат на този сайт, не да го разбият.

Сподели това мнение

Аз мисля, че тази дискусия е безсмислена.Тук всички ние- потребителите сме гости.

Когато човек отива на гости е най- малкото нетактично да критикува домакините.

Виртуалното пространство е огромно, който има претенции спокойно може да стане потребител на други сайтове, без да се обявява за изгонен, защото това си е негов избор, по един или друг начин. Или пък има пълната свобода да създаде свой сайт, да направи форум и да следва идеалите си.

Относно активността - преди време посещавах и други форум, направи ми впечатление, че свръх активността е поредица от повтарящи се постове. Абсолютно ненужно тук, въпреки че се получава.

Относно потребителите които ги няма- ами и аз съм потребител, който го няма в други форуми в които съм писала, не съм забелязала някъде да дирят къде съм. Човек сменя потребностите си, сменя и средата си. И тук е имало периоди в които не съм писала и дори не съм влизала. Понякога човек повече живее и по- малко философства във виртуалните пространства.

Ами това мисля, кой къде е и какво прави си е негова работа, дори и тук в нет пространството.

Сподели това мнение

Хм, доста странни изказвания прочетох до тук.

Но е нормално, хора различни, с различни знания и информация (а понякога без такива, по някои въпроси :) ), обаче считат за нужно да се изказват и за разни предполагаеми от тях неща ... Вижте, всяко изказване е хвърляне на камък в общественото пространство. Знам, че всеки го прави най-малкото без да иска, а често и с най-добри намерения, но ... нека внимаваме какво и накъде мятаме. Така може да нараним някой или направо да убием нещо - човек, начинание ...

За мен този сайт е нещо много хубаво и нужно, полезно!

Струва ми се и не само за мен.

Възхищавам се на създателите - Иво, Ради, както и на другите, които им помагат.

Вече толкова години хора се трудят, доброволно и безвъзмездно, да правят нещо ценно за другите. Колко такива самоотвержени човеци познавате?

Сега - ама не било идеално.

Е, не е, разбира се.

Ама и в този вид си е много добро постижение. И хич не е лесно.

А вие можете ли да направите нещо по-добро от това? И да бъде добро в продължение на 7 години?

Разбира се, има какво да се оптимизира.

Но тъй като тази тема нещо не ми харесва вече, предпочитам да споделя моите предложения на ЛС с екипа на сайта.

А неконструктивните постове в тази тема са ... как да кажа ... хайде, няма да казвам.

Редактирано от Диана Илиева

Сподели това мнение

Реклами имаше преди, но нали не чета вече редовно и не пиша редовно :) не съм забелязал промяната. А аз се възхищавам и на Васил, който беше единият от триото създатели на сайта, който обаче умишлено се "забравя", защото може би не мислеше удобно за екипа...Е поне знаете, че неговото мислене ми е най-близко и най-присъщо, отколкото на всеки друг тук...

Сподели това мнение

E, Maкс, откъде си сигурен, че умишлено съм "забравила" Васил?

Сайтът е създаден през 2003 мисля, а аз го намерих някъде половин година след като ти си се регистрирал.

Аз също харесвам Васил, много интересен и ерудиран събеседник.

Сподели това мнение

Защото не го спомена. Той е един от хората с най-обективен ум, които някога съм срещал. Не се поддава на емоции, манипулации, игри и политика.

Сподели това мнение

Аз предлагам пишещите тук да премислим дали не е вече време да се затвори темата и всеки от нас да пусне по една позитивна тема, а както казва Диана: предложенията на ЛС.

Ние си разтягаме ластици. Проблемът, който подкара тази тема, тръгна по съвсем друга причина и още фучи във въздуха - вижте форумите Таро. Но не е наш проблем.

А тук наистина само се подклажда огъня.

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

Проблемът, който подкара тази тема, тръгна по съвсем друга причина и още фучи във въздуха - вижте форумите Таро. Но не е наш проблем.

А тук наистина само се подклажда огъня.

Думите ми цитирани в първия пост са свързани само с темата за

спазване на правилата, създаване на дружеска атмосфера

и

като цяло са в контекста на въпроса какъв е

имиджа на Бялото Братство в обществото, защото много хора точно така възприемат Портала.

Не става дума за конкретни хора, форуми, или дали някой изръмжал, а друг се стреснал и трети му се обидил.

Не става дума и за цензура или лични претенции или предложения, или за това, че хората са заети.

Който иска - нека да погледне по-глобално.

:3d_053:

Това, че Порталът е едно уникално и прекрасно място - никой не го оспорва.

Но винаги всеки един от нас може да сложи ръка на сърце и да каже какво още може да направи.

Редактирано от Дъгата

Сподели това мнение

Но винаги всеки един от нас може да сложи ръка на сърце и да каже какво още може да направи.

Това е основният въпрос, който според мен би направил темата конструктивна. Но не какво да правят или не правят модераторите или другите участници. Всеки да реши за себе си какво може или не може, какво трябва или не трябва, да започне отвътре-навън.

Примерно аз като участник бих разсъждавал така: единственото с което разполагам при писане във форума е себе си - моето поведение, моите реакции, моите мисли, моите чувства. Това зависи единствено и само от мен. Тук мога да направя бързо голяма промяна по всяко време, когато съм готов и когато наистина го искам.

Сподели това мнение

Mоже би е добре също да не гледаме на Портала само като на сбор от нечии мнения.

Той е явление, което промени живота на много от нас.

На някои от пишещите също - знам какво говоря.

Може би е време всеки от нас да си припомни момента на запознаването си с Портала, да си припомни какво и как му се е случило, с кого се е запознал,къде е направил завой в битието, невъзможен без събитията, придружаващи Портала ... и да благодари.

Както и да се попита - изразил ли е своята благодарност и с какво.

Сподели това мнение

Иво,съгласен съм ,че първо трябва да се вгледаме в себе си. Но понякога изявата на нашето ''аз'' прекалено зависи от ''ние''. Защото в братските форуми се стремим /макар че често не се получава/ да бъдем ''ние''. Ако другите непрекъснато ни ''подсказват'', че не сме прави,то почти всеки от нас би се или ядосал, или отказал да пише.

Ако има някакъв голям напредък в този форум ,това е ,че този дебат в момента е възможен. Преди няколко години аз го инициирах /донякъде/ на ЛС.

С всеки изминал месец /от тогава/ прогнозите ми се сбъдваха.За себе си съм открил причините.Те са комплексни. Но няма смисъл да ги коментираме.

Но независимо че има спад на потребителите, Порталът продължава да е притегателно място за доста хора.Много от тях намират това ,което им е нужно. Създават се и нови приятелства.

Естествено ,форумът е среща на характери,на духовни възгледи, дори на политики...Сблъсък на много ЕGO. И тук е решаващата роля на модераторите и админа.Трябва да водят и корегират ,но без да се натрапват.Това е изкуство ,което се учи много години.Важното е желанието да се учиш.

Според мен, е по-важно да се допуснат малко по-остри сблъсъци,отколкото да се насажда илюзията за хармония. Защото тогава ставаме проводници на лъжата. А тя много често се '' доразвива '' в лицемерие. Знаем истината ,но пишем за мечтите си. А понякога, в някои от мненията, дори не е много трудно да се забележат и прояви на конформизъм.

Дали да има реклами или не, е избор на собственика на сайта. Истината е ,че такъв сайт струва пари.И то -не малко. Нямам представа за печалбата,когато имаше реклами.А и не ме интересува.

Радвам се ,че сега ги няма.Защото ми беше много трудно да съчетая някои политици от рекламата и духовното име на Учителя. Но липсата им поставя проблема за приноса на повечето хора за финансирането на сайта.А от различни братски кампании знам ,че това не е много лесно. Сигурен съм ,че и Иво ,както нас / www.bratstvoto.net /,e вложил доста лични средства.Като прибавим личното време и изхабените нерви, става ясно защо не са много активните братски сайтове/ Не знам колко от вас биха продължили да поддържат сайт, ако получават е.мейли започващи с ''А,бе,защо в сайта не сте сложили....или защо сте сложили....'' / И в момента той се стреми да намери разумния баланс.Затова заслужава нашите адмирации.

Предлагам този дебат бъде един своеобразен катарзис.Нямам нищо против да ме причислите към неговите инициатори.Защото на мен ми е необходим още по-качествен в съдържателно отношение форум на Портала /техническите характеристики на сайта са много добри /

Радвам се ,че през изминалите години направихме заедно малки крачки по пътя към истинското духовно знание. А може би ,след време ,след приложението му-и към духовното познание.

Сподели това мнение

нямам думи  ...,съжалявам, че си губих времето тук. 

всичко добро.

Редактирано от val68z

Сподели това мнение

След като над 800 потребители на фейсбук харесват Портала /до този момент/,това означава ,че има нужда от него.Сега е необходимо да се направи анализ на темите поне от началото на 2010 г.и на броя и имена на пишещите през този период /Веднага си представих отговора на Донка свързан с по-важната работа ,която има да свърши/.Ако е необходимо ,нека някои теми да се ограничат и да се помисли за нови ,които са по-нужни в момента.Последният и най-важният етап от промяната е свързан с потребителите и модераторите.Ако те съумеят да намерят нужния баланс на търпимост и коректност,то този дебат ще е постигнал някакъв положителен резултат.Но този процес изисква време и усилия от всички.

И нека да се опитаме да разберем .че темата беше започната не за да се скараме ,а за да покажем къде всеки от нас вижда проблемите,свързани с ролята на форума за пълноценно духовно общуване.

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.