Jump to content
Порталът към съзнателен живот
val68z

Защо вече не пишете и не четете дори Портала?

Recommended Posts

....

Обаче - аз съм забелязала нещо друго - когато някой изрази мнение по-различно от това на друг, вторият се чувства неуважен и нападнат. И според вас кой е агрсивен в този случай - този, който си е позволил искрено и смело да изкаже мнение, по-различно от това на други, или тези, които приемат априори, че "който не е с нас, той е против нас"? За пустите цитати - ами като не му харесва на някого цитирането, да не чете цитатите... (да не тегли тоя филм). А този, който пуска цитати, защо очаква благодарности, хвалби, плюсчета. и какво от това, че на друг цитатите не му харесвали и го смятал за глупаво - ами да си го смята... За всеки влак си има гари и за всяка гара влакове...

.....

Донка казва нещо много точно.

Сега се замислям какви би трябвало да бъдат тези, които държат силата. Сещам се за образа на една дама със завързани очи и с везни в ръка.

Балансът е най-важното нещо на този свят. И ако ние се опитваме да утвърждаваме нещо, защото е по-добро, по-интересно, по-вярно, по-малко засягащо нечии чувства, то това не е баланс.

Защото мили сестри и братя, фанатизмът действа в двете посоки. В посоката на злото и в посоката на "доброто", където пак става зло.

"Пътят към Ада е постлан с добри намерения".

Някой нагоре, не знам дали в тази тема каза, че Учителя е показвал вредните въздействия на организацията, политиката и интересите в групата.

Сподели това мнение

Струва ми се, че трябва да направя едно малко уточнение. Има Общество Бяло братство, което е приело идеите и следва учението на Учителя. Опит за създаване на общност, в която да има разбирателство, споделяне... И има Велико Всемирно Бяло Братство, което се състои от цялата йерархия невидими същества, помагащи и ръководещи човечеството.

Кой, кого и как приема винаги ще е субективно. Както каза Донка, следвам си своя вътрешен глас, своя си път...:feel happy:

Да, хубаво е понякога да кажем кое не ни харесва, кое би могло да се промени... Но по-добрия вариант е да се концентрираме върху хубавото, върху харесването. За себе си смятам, че съм го правила. Ако нещо не ми е по вкуса, отминавам го, след време разбирам права ли съм била или не. Не съм съвършена, макар и да ми се иска ;). Мисля, че повечето от нас търпят критика, вслушват се в съвети, ако пък не искат, тяхно право си е...

А и много важно е как, с какъв тон е даден съвета;)

Сподели това мнение

За рейтингите Иво е много по-компетентен от мен.Има си броячи ,има си и анализи. И те не зависят нито от Донка, нито от мен.Независимо че част от критериите не ми харесват и са чисто формални.Но тези анализи отразяват популярността на един сайт в световен мащаб /има и за България/.И служат за някакъв ориентир за цената му ,ако той се продава.

Напълно съм съгласен ,че трябва да се знае не само броя,но и качеството на потребителите.за да се направи обективен анализ. Но аз съм анализирал принципи и реакции.Не не съм имал за цел да засичам посещения.Защото изводите са валидни при различен брой потребители-и при десет, и при десет хиляди.И за повечете от форумите.

Слънчева ,мислиш ли ,че много от положителните промени и тук ,и в Братството щяха да се случат ,ако не бяхме си казвали някои ''горчиви'' истини навреме в очите /или написали/ ? Аз-не. Мога да ти дам пример с Мадарския събор.Та той се '''роди'' като опозиция на онова,което младите около 1990 г не харесваха в поведението на по-старите и си го коментираха на Рила.

Ние все още не сме медиуми и още по-малко духовни Учители.И няма как да разберем какво мислят другите.А и понякога трябва да изиграем ролята на '''очистителни канали''.Защото и Учителят е казал ,че от десет човека един трябва да е лош.А много често той само привидно е такъв и чрез него се реализира Божията воля /класически пример е Юда/.Но в подобен случай много често се реагира прекалено бурно срещу него в братските среди.Остава само да преброим светците или да припомним една емблематична случка от Библията /за хвърлянето на камъни/.

На земно ниво трябва да умеем да дебатираме, да работим в екип и да се корегираме, когато е необходимо. А не да си мислим ,че винаги сме прави.Но...това е продукт на индивидуализма ни и на дебелите ни глави,за които Учителят е писал.

Редактирано от solej

Сподели това мнение

извинете ме ,че се включвам късно ,

имах си Задачки.

......................

тук свободата на словото отдавна липсва,

тук вече е проблем човек да изразява, това което мисли -свободно,

а тези които следват своят Път,

са свободолюбиви личности и свободата им е една от целите и мечтите в живота.

............

от кого се боите и защо се засягате от споделени лични мнения -защо , какво гузно има в душата ви ,че ви боли .

има едно явление в живота- човек понякога се гневи на някои който в определена степен му е неприятен ,"бърка "му живота , този човек след време поема по своята посока в живота ,и осъзнаваш че не онзи човек - специалният е бил проблема ,

а че проблема а дълбоко вътре в теб , тогава запряташ ръкави и полагаш грижи и усилия да го отстраниш , коригираш.

.............

можеш да се криеш колкото си искаш ,зад цитати и и красиви фрази , но вътрешният живот на дадената личност, излъчването и енергията отправени нанякъде ,не може да се скрие

Вал, ето и ти си имаш задачки и не можеш всеки път да четеш всичко и да пишеш съответно.

Колкото до свободата на словото, аз винаги съм я имала тук. Никой и никога не ми е трил мненията, не са ми правили забележки нито открито нито на лични.

Забелязала съм обаче твои мнения изтрити, можеш ли да ни кажеш кой го прави?

Не се боя от никого тук във форума и мисля, че който се бои си има личен проблем. Нека да го търси в себе си, не да обвинява другите.

За цитатите не се засягам, имам си мнение по въпроса и съм го споделила тук във форума. Не обичам да се повтарям. Ето още една причина да пиша по-рядко. А красивите фрази си имат и дълбок смисъл, не всеки стига до него още първия път.

Ще се радвам да отговориш на въпроса ми.:rolleyes:

Сподели това мнение

"Нашата цивилизация тласка хората по-скоро към критика и осъждане, отколкото към смирение, преклонение и жертвоготовност.

Дори нашите деца предпочитат да критикуват и рядко изпитват уважение.

Обаче всяка критика, всяка осъждаща мисъл прогонва душевната сила, необходима за висшето познание, докато самоотверженото преклонение развива тази сила...

...Нека подчертаем: При висшето познание не става дума за преклонение пред човека, а за преклонение пред истината.

За всеки от нас трябва да е напълно ясно, че ако човек се остави да бъде завладян от външната страна на днешната цивилизация, той много трудно ще стигне до познанието за висшите светове.

Той може да постигне това само след упорита работа върху себе си...

...Ако човек иска да стане окултен ученик, той сам трябва да възпитава в себе си чувство на смирение и преклонение.

Навсякъде в своето обкръжение и в своите изживявания, той трябва да търси онова, което поражда в душата му удивление и преклонение.

Ако срещайки един човек, осъждам неговата слабост, аз сам пропилявам моята сила за висшето познание; но ако с обич търся неговите добри качества, аз умножавам тази сила. "

Рудолф Щайнер - "Как се постигат познания за висшите светове"

Сподели това мнение

....

Обаче - аз съм забелязала нещо друго - когато някой изрази мнение по-различно от това на друг, вторият се чувства неуважен и нападнат. И според вас кой е агрсивен в този случай - този, който си е позволил искрено и смело да изкаже мнение, по-различно от това на други, или тези, които приемат априори, че "който не е с нас, той е против нас"?

.....

DA, точно за това говорим!!!

Аз искрено и смело изразих мнение в една тема,

друг искрено и смело ме цитира,

и... ето темата как се развива...

Сподели това мнение

....

Обаче - аз съм забелязала нещо друго - когато някой изрази мнение по-различно от това на друг, вторият се чувства неуважен и нападнат. И според вас кой е агрсивен в този случай - този, който си е позволил искрено и смело да изкаже мнение, по-различно от това на други, или тези, които приемат априори, че "който не е с нас, той е против нас"?

.....

DA, точно за това говорим!!!

Аз искрено и смело изразих мнение в една тема,

друг искрено и смело ме цитира,

и... ето темата как се развива...

Точно казано - темата се развива (не е затворена, модерирана , редактирана, трита - освен ако това не го е направил самият потребител в рамките на даденото му време за редакция. Свободен е да го прави!) и хората - и аз в това число искрено и смело си казваме мненията, които са естествено различни. И точно това показва характера на портала. Ако някой се е нацупил, защото друг не си посипва главата с пепел след неговата справедлива критика и поучения, не е проблемът на този, който не ползва пепел и не чува поученията, а на този, който го очаква.

Аз се радвам и съм благодарна, че имах възможност да си кажа моето лично мнение. И се радвам, че прочетох мнения, различни от моето - до противоположни. Ако някой се е обидил при тази размяна, ако някой сега смята себе си за нападнат - проблемът си е само негов, и както казва Иво - вижда отражението на собствените си проблеми, но му е трудно да го приеме и го нарича с други имена. Но това е много важен момент от нашето развитие, през който и аз съм минала, и то съвсем не безболезнено - и то тук, в Портала. Благодарна съм на всички, които ми помогнаха и ми помагат още да влизам в проблемите, които се таят вътре в мен и на тези, които ми помагат да ги преодолявам.

60.gif

Сподели това мнение

Според мен темата е изчерпана.Основните проблеми са представени..Ако на някого не му харесват темите и подхода на модераторите,просто да не пише или да не чете.А за броя на потребителите ....всеки си има мнение.

Който иска ,нека помогне да се направят положителни корекции.

Сподели това мнение

.....че трябва да се знае не само броя,но и качеството на потребителите.......

Мда, мене ме считайте за най-ниско качество потебител, от най-долните и най-черните. хе хе хе.

Въобще, това качеството потребители е по-важно и от качеството маруля. Мдааа...

Лично аз се определям като качество от типа на меко френско сирене,

Пише си човекът, развива си идеи и накрая същността прозира.

Това "качеството на потребителите" ми напомня за Хитлер. А аз съм хем циганин, хем евреин, хем славянин, хем негър, хем мъж, хем жена. Абе отвсякъде съм лощо качество потребител. После ме питат защо стрелям по бели руси мъже. Хе хе ....... хе със лека скръб.

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

Сподели това мнение

Диана, разбирам добре какво искаш да кажеш, но който не е бил модератор, само той не знае ситуацията, в която постоянно се намира един модератор. Всеки мод често е между чука и наковалнята и не рядко отговорностите му не са особено приятни. За мен лично ролята на модераторите е да бъдат най-вече фасилитатори, както казват в психологията, да подпомагат. Не съм сигурен, че сравнението с управляващ орган или политиката е съвсем подходящо.

Лично аз си мисля, че модераторите като цяло най-рядко нарушават правилата за участие, ако въобще го правят, в сравнение с всички други участници. А че и те са хора, аз мисля, че е ясно. Не мисля, че някои може да си мисли, че те нямат емоции или са като роботи водещи се по програма-правила до всяка запетайка.....

Но все пак да попитам, има ли и други, които мислят, че модераторите често не спазват правилата за участие и добрия тон в портала?

Че се отнасят високомерно и зле с други потребителите, само защото са модератори и т.н?

Сподели това мнение

Аз бих искала да споделя нещо, което чувствам.Да съгласна съм с Диана,че едни идват, други си отиват по някакви неизвести за мен причини.На мен лично ми липсват мненията на няки хора,които преди пишеха и то осезателно.Бяха разбираеми за мен.Движеха ме напред по някакъв начин.Вдъхновяваха ме,дори да сме били на различно мнение и ...Далеч съм от мисълта,че по незабележимите потребители са незначителни.Хора които се усещаше ,че всичко това им е много скъпо.Да не е възможно всички да сме на едно и също мнение,трудно е ,но според мен това е голяма загуба за самия форум.Да може би си представям някакъв идеален вариант ,който е невъзможен,но все пак си мисля ,че човек е длъжен да опитва непрекъснато щом става въпрос за нещо добро.Разбирам ,че не им е лесно и на модераторите и отстрани много лесно се говори,а не се виждат реалните усилия.Както казва Мечо Пух "Колкото повече,толкова повече" и е прав.Мисля ,че е по-трудно ,но и по-хубаво.

Сподели това мнение

Ами Иво,

Аз няколко пъти намеквам, но явно трябва по-конкретно.

Въпросът не е дори за взаимоотношенията модератори и не-модератори, а за това дали човек е абсолютно убеден в правотата не иска да позволи на другите да имат друго мнение. Дали човек обожава крайните мнения.

Всичко тръгна от алкохолната тема. Очевидно всички теми, които са свързани със тенденции на голямо порицание в обществото, са най-болезнени и тук. Секса, алкохола са най-порицаваните неща в обществото и затова са "най-горещите" и тук вместо да се отстраним от обществото и да разсъждаваме по тях от духовна гледна точка и спокойно.

В алкохолната тема се почна с това, че един модератор почна да "дъвче" друг модератор. Нарочно отбелязвам как се почна, за да се види, че проблемът не идва от отношенията модератори към не-модератори. После първият модератор сдъвка е-модератор, а посе се задъвка с друг модератор. И голямо дъвкане настана.

Та в алкохолната тена хората съвсем открито си говореха, че другия щом не приема съответната теза като 100% вярна, то е агресивен и т.н.

Нещата избиха в тази тема тук, изместени и в същия дух: че само едно мнение е вярно и другите с други мнения да се махат. Затова няма как да се получи разбиране.

А нещата са много прости. Всяко чуждо мнение ни обогатява, колкото и противоречиво да ни изглежда. Никой не се венчал за нистината. На който се опитва да се венчава за нея, тя му слага рога.

Не знам дали в праивилата на форума имаше правило да се уважават мненията на другите, каквито и да са. Май имаше поне за уважението към другите,

Сподели това мнение

Едно трябва да знаете: няма същество на земята, малко или голямо, което да не носи отговорност за делата си...

Нищо не остава безнаказано.

Възможно ли е това? Възможно е...

... Една обидна дума може да отрови и разруши човешкия организъм...

... В този смисъл, и човек има възможност да руши, но има възможност и да гради.

Ще кажете, че някой проповедник подронва основите на църквата.

Ако проповедникът е клон на едно дърво, а хората – плодове, които черпят сокове от клона, те нямат право да вадят криви заключения.

Кривите заключения са нож или трион в ръката на неразумния, който отсича клона, на който е стъпил.

Дух Господен

Сподели това мнение

Да си кажа честно не разбирам защо е тази тема. Сигурно съм пропуснала нещо, моля за извинение.

Ще изкажа лично мнение. За хората от екипа модератори. Те са хора толерантни и всеки се е заел да прави нещо доброволно за сайта. Но доста често негативните емоции се изхвърлят върху тях, само защото някой не е разбрал себе си. Не е и редно да са тип "стражари" и да преследват "апашите". Разбира се винаги може да има разминавания, различни мнения, но общо-взето добрия тон е за предпочитане.

За мен не е проблем някой да не ме харесва. Нормално е и нямам идея да се опитвам да се харесам на някого. Тук съм, защото се чувствам добре и понякога имам какво да кажа. :feel happy:

Ако някой е тук с негативни емоции, провокации и др. такива, то те са си за него. Проблем са на неговото съзнание. Има достатъчно прекрасни хора, с които ми е приятно тук.:3d_047:

Слънчева станахме две....:feel happy:

Приятели,всичко тече,всичко се променя.Няма как да се изкъпеш два пъти в една и съща река.

Това го казвам по повод на носталгията по отминалото време и началото на тоя форум и сайт..Аз открих Порталът през 2005,а направих регистрация две години по-късно.Първите две години основно четях материалите на сайта ,а към форумите не поглеждах.И до днес ми остана навика,когато някакъв въпрос ми се яви на дневен ред,първо да потърся из материалите на Портала.Не мислите ли,че сайта е много повече от форума си?Това,за което се говори в тази тема,всъщност са форумни сблъсъци.

Аз съм част от модераторския екип,но нямам заслуга за материалите и цялото разнообразие от актуално поддържана информация по всевъзможни ,важни и актуални теми на нашето съвремие.Т.е ,аз съм потребител на всичко това, като мнозина тук.От тази позиция казвам Благодаря :3d_041:на всички,които вършат тази работа.

Винаги има какво да се желае.Много преди да се включа към модераторския състав,съм правила предложения.Правеше ми добро впечатление,че на предложенията се обръщаше нужното внимание и рано или късно виждах ,че някои от тях са взети под внимание и приложени от екипа.Така,че просто правете своите предложения.Ние всички,заедно правим Порталът такъв ,какъвто е .Никой не ни го налага отвън.

Светъл ден на всички.Мир и Любов.

Редактирано от Розалина

Сподели това мнение

Иво ,проблемите наистина са два.Единият е свързан с прекаленото разнообразие от теми ,които има във форума.Някои от потребителите свързват този сайт с Учителя /според мен правилно/ ,въпреки уточненията в началото му. И те се учудват защо в него се пише за Таро /твърде много/,за секс,за алкохол/не съм видял темата/....Не можем да ги виним.Името на сайта е Беинса Дуно.Затова се съберете /в скайп.чат/ и се разберете кои теми са подходящи за форума и кои не.Защото,според мен ,няма как да обхванете почти всичко,което е в нета или в живота /като важни теми/.Макар че е налице стремежът то да е ''пречупено'' през духовни глави/поне така си мислят модераторите/.

Вторият проблем наистина са модераторите. Никак не е лесно да си такъв.Отговорността е голяма.По-малкото намеси /особено за неща ,които не са им достатъчно ясни,което е напълно нормално/ ,по-големият синхрон помежду им и най-важното -еднаквото отношение към темите във форума /да са там или не/,ще повишат интереса към него и ще ограничат различните конфликти както между тях, така и с потребителите.

А що се отнася до моето писане тук ,то е сравнително рядко.Аз най-често вземам отношение относно някакви братски кампании или много важни за братския живот теми.Защото имам натрупан организационен и духовен опит.Но по по-глямата част от темите не пиша.Защото или не разбирам почти нищо ,или за мен не са толкова важни.Но и много често ,подобно на Донка,съм много зает.И най-вече-знам ,че форумът може много добре да функционира и да е интересен и без моите мнения.

Ако някой има нужда от тях,не е много трудно да ме открие в нета.

Сподели това мнение

Аз няколко пъти намеквам, но явно трябва по-конкретно.

Въпросът не е дори за взаимоотношенията модератори и не-модератори, а за това дали човек е абсолютно убеден в правотата не иска да позволи на другите да имат друго мнение. Дали човек обожава крайните мнения.

Всичко тръгна от алкохолната тема. Очевидно всички теми, които са свързани със тенденции на голямо порицание в обществото, са най-болезнени и тук. Секса, алкохола са най-порицаваните неща в обществото и затова са "най-горещите" и тук вместо да се отстраним от обществото и да разсъждаваме по тях от духовна гледна точка и спокойно.

Темата за алкохола само отприщи лавината.

Според мен разминаването в мненията е породено от много по-дълбоки причини.

Има 2 вида потребители.

За едните ( явно са много много малко) има проблеми в атмосферата, защото те приемат (приемаха), че Порталът с името на Беинса Дуно е един вид виртуална Школа и трябва да се спазват правилата за поведение на Школата.

А там системни лични нападки, неуважание, иронизиране, обиди, умишлени провокации, както и мерене на дължината на мозъчните гънки не са позволени.

Други потребители - огромното мнозинство - приемат Порталът като прекрасно информационно пространство и място за интелигентни разговори. Сравняват нивото и стила на дебатите с тези на Калдата и Сибир и остават очаровани и супер доволни. И са прави.

Всъщност чак сега забелязах уточнението в заглавието

Здраве и природосъобразен начин на живот, екология, психология, езотерика..

Мнозинството спечели!

Редактирано от Дъгата

Сподели това мнение

Мисля си, че точно за духовния човек няма теми-табу. Широтата на съзнанието мисля, предполага приемане и на нелицеприятните ни теми. И понеже всичко в живота е предметно учение, то следва ние да се запитаме защо не приемаме или приемаме някои теми, мнения и т. н. Защо думичката секс плаши, защо алкохол и цигари са ужасни?... Защо таро е проблем? Проблем имаме в съзнанията си. Имаме страхове. А там, където има страх, няма Любов!

Мисля, че всеки си изля насъбраните чувства, емоции, разбирания в тази тема /ето и аз:feel happy:/. Има хора, които си извадиха заключения. И може би се променят вече. Та защо да се продължава тази тема още?:whistling:

Сподели това мнение

Има 2 вида потребители.

За едните ( явно са много много малко) има проблеми в атмосферата, защото те приемат (приемаха), че Порталът с името на Беинса Дуно е един вид виртуална Школа и трябва да се спазват правилата за поведение на Школата.

А там системни лични нападки, неуважание, иронизиране, обиди, умишлени провокации, както и мерене на дължината на мозъчните гънки не са позволени.

Бялото Братство е отворено за всеки. И аз отскоро ходя на лекции. Никой не ме е погледнал на криво, че съм нов, нито е коментирал цвета на очите ми.

Подобно, порталът е отворен за всеки. Според мен порталът е едно разширение на школата.

Права си за нападките и неуважението. Всеки може да прецени как се държи като ходи на мероприятия на братството и в какъв стил пише тука, и къде са разликите. Защото според мен ще види доста разлики.

Обаче, член на школата е такъв и когато е в школата, и когато е на фирмен банкет.

Алхимиците наричат трансформация външното поведение, когато външно се държим според правилата. В школата сме едни, а във форума други.

Трансмутацията се постига, когато съответното поведение стане вътрешна философия и навсякъде, ама навсякъде и със всички се държим съобразно тази философия.

Иначе сме добри в братството, но си позволяваме неуважение към другите хора, защото те имат по-различно мислене от нашето.

А нашето мислене си е точно нашето мислене. Обагрено е с години училища, възпитание, заблуди, страхове и страсти.

Затова никой не печели, ако се опитва да печели.

Мисля си, че точно за духовния човек няма теми-табу.

...

Имаме страхове. А там, където има страх, няма Любов!

...

Та защо да се продължава тази тема още?:whistling:

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.