Jump to content
Порталът към съзнателен живот
val68z

Защо вече не пишете и не четете дори Портала?

Recommended Posts

Мисля че темата трябва да продължава, след като хората имат какво да кажат по нея все още. Спомням си едно интересно мнение:

Забелязвам, че когато някой зададе въпрос във форума и започне обсъждане се намира някой друг, който изказва мнение, че не е необходимо да обсъждаме нещата. Тогава какъв е смисъла на този форум.

Не е ли по-разумно , когато смятаме, че не можем да дадем мнение или не искаме да не се ангажираме с участие.

Извинявам се предварително но нямам впредвид нигого конкретно.

В тази тема се появиха много мнения, дори на хора, които отдавна не са писали, като Флорестан например. Много ми хареса неговия пост, нищо че е толкова дълъг и трудно се чете. :)

Сподели това мнение

Така като се замисля ( а и имаше запитвания в тази посока) и аз не съм се разписал в последно време. Това в никакъв случай не означава, че съм променил отношението си към Портала, но понякога човек има други приоритети, други ангажименти и при положение, че не е цял ден пред компютъра, няма и как да пише толкова често… А и не е необходимо. Обичам нещата да се случват естествено, непринудено и затова пиша, когато ми се пише ( и имам възможност), и не пиша, когато не ми се пише. Човек трябва да цени думите, ако иска те да се превърнат в действено Слово, защото многословието (празнословието) ги обезценява. Ето защо се включвам във форума само тогава, когато имам вътрешен импулс за това, озарение по дадена тема, което искам да споделя с другите потребители на форума. Не мога да си представя и не се виждам в ролята на потребител, който пише всеки ден във форума и то почти във всяка тема, което (според мен) е доста натрапчиво и издаващо желание за привличане на внимание, което си е чиста проба игра на егото. В будизма има една медитация, която е лек срещу подобна амбиция – да си представяш, че светът продължава да съществува, но… без теб. Аз нямам желание да доказвам и да налагам някому, каквото и да било. Когато пиша, споделям не просто мнение по определен духовен проблем – споделям себе си. Който ме харесва и обича, който е замесен с тестото, с което аз съм замесен, той ме приема и цени. По този начин тук открих мнозина сродни души, стойностни хора и истински приятели, с които говорим на един и същи език и ни вълнуват сходни неща. И това е част от смисъла да съм в този форум. Така че съм благодарен на създателите на сайта, както и на потребителите, от които зависи дали форумът ще привлича внимание, или не. Не виждам никакъв повод за драма, ако някой се е оттеглил и не пише вече в Портала, защото в по – глобален план всеки един от нас рано или късно ще трябва да слезе от сцената и… животът ще си продължи и без нас… както (между другото) и форумите на Портала. Що се отнася до темите – трудно е да се определи коя тема е духовна и коя не е. Всичко е свързано с всичко и всеки с всеки! Ако имаш духовно възприятие на живота, тогава всичко се превръща в духовно. Нормално е всеки от нас да си има предпочитани теми, в които да взема участие, а другите теми, които не са в кръга на неговите интереси, просто ги пропуска. В един форум е нормално да има различни гледни точки, пораждащи сблъсък на мнения. Въпросът е всичко да е феърплей – да уважаваш личността на опонента, да цениш неговата уникална гледна точка и да щадиш човешкото му достойнство.

Бих искал да прегърна всички потребители на форума с ЛЮБОВТА, БЕЗ КОЯТО НЕ МОЖЕМ! И нека да осъзнаем, приятели, че от нас зависи дали ще се превърне в реалност ВЕКЪТ НА ЛЮБОВТА! http://vbox7.com/play:87cc6e2d

Сподели това мнение

Като всеки друг обмен и уеб обмена по духовни и други теми донякъде върши работа, донякъде пречи. Трябва всеки да си прецени според конкретната ситуация на обмен дали да го използва или да го игнорира. Това е просто и ясно на всеки, но проблема идва когато това използване или неизползване не ни е приятно.

Така че в крайна сметка пак стигаме до вечния проблем, само че в модерна форма: зависими ли сме от използването на Портала? Ако сме зависими, значи робуваме на желанието си за получаване на приятни или поне релаксиращи емоции от обмена, които щом престанат да идват го чувстваме като загуба. Това желание никога не е само, трябва всеки да си изброи сам различните му проекции в неговия живот. Вярно е че обмена със сходни хора е полезно, но този Портал е само една миниатюрна и изкуствена среда, тя не може да остане недокосната от външно влияние от най-различен характер, дори и ако участниците са много ограничени на брой. Има безброй фактори върху участниците за това: психични, физиологични, възрастови, професионални, социални и т.н.

Според Буда: "Страданието следва силните желания както колата следва вола", аз поне не съм срещал изключение от това правило, независимо дали става дума за духовни или материални желание. Така че когато дойде някое страдание, виж кое силно желание си оставил да те доведе до него и го "вразуми", т.е. вземи само разумната част от него. Така че не понататъшното регулирането на Портала е изпита, а способността ни да се саморегулираме, това обаче става не с дискусии и цитати от типа на "Ученика трябва да може това, ученика трябва да може онова", а с индивидуална работа по моженето.

:feel happy:Подкрепям казаното от Диан с две ръце!

Да се замислим не е ли липсата на адреналин пред екрана тази, която разочарова някои хора в сайта.

Имам една позната, с която споделяме лични проблеми и се питаме защо ги има. Тя казва: "Ами то иначе няма да е интересно!"

Та на някой явно вече му е станало безинтересно. Особено откакто ги няма хора, с които обикновено се спореше.

Мен пък подобни спорове без никакъв смисъл ме огорчават, защото зная, че никой няма да си промени позицията, само хабим излишно енергия. Но хора разни, идеали също. Всеки има свободата да се изразява по своя си начин.

Освен ако не наруши правилата на пространството. Е тук вече е ролята на модераторите и аз лично много ги харесвам като реакции и като мнения.

Сега искам да им благодаря , защото досега не съм го правила!:thumbsup2:

Сподели това мнение

..... Казвате: „Сега толкова много плачем и страдаме!“ Питам: Плачът спасява ли хората? От хиляди години хората плачат – мъже, жени и деца – всички плачат, но с плач никой не се е спасил. Заблуждение е да мислите, че плачът ще ви спаси. – „Тогава кой ще ни спаси?“ – Любовта. Освен Любовта, няма друга сила, която може да спаси човечеството. ....

Из Фарисей и садукей

Слънчева, болестта на физическо ниво е преобразуване на духовен проблем във физическото ниво. По този начин той се преодолява.

Доста хора изглеждат здрави, но имат духовен проблем, грешно мислене. Та това грешно мислене не е ясно къде ще избие и дали ще може да се уталожи като бъде преобразувано в болест или пък ще избухе като правене на лошо към другите хора.

Затова упреците просто не са в правилната посока.

------

Бих желал да погледнем символиката зад думата "плач" в тази беседа. Човек плаче и се оплаква. Но нима е само от болести? Не. Човек плаче и се оплаква от съдбата си, от себе си, от държава, от другите хора, че били толкова лоши. Та според мен това е символичното послание на Учителя: да не се плаче от другите хора, да не се оплакваме от другите хора.

Сподели това мнение

..... Казвате: „Сега толкова много плачем и страдаме!“ Питам: Плачът спасява ли хората? От хиляди години хората плачат – мъже, жени и деца – всички плачат, но с плач никой не се е спасил. Заблуждение е да мислите, че плачът ще ви спаси. – „Тогава кой ще ни спаси?“ – Любовта. Освен Любовта, няма друга сила, която може да спаси човечеството. ....

Из Фарисей и садукей

Слънчева, болестта на физическо ниво е преобразуване на духовен проблем във физическото ниво. По този начин той се преодолява.

Доста хора изглеждат здрави, но имат духовен проблем, грешно мислене. Та това грешно мислене не е ясно къде ще избие и дали ще може да се уталожи като бъде преобразувано в болест или пък ще избухе като правене на лошо към другите хора.

Затова упреците просто не са в правилната посока.

------

Бих желал да погледнем символиката зад думата "плач" в тази беседа. Човек плаче и се оплаква. Но нима е само от болести? Не. Човек плаче и се оплаква от съдбата си, от себе си, от държава, от другите хора, че били толкова лоши. Та според мен това е символичното послание на Учителя: да не се плаче от другите хора, да не се оплакваме от другите хора.

Лоши хора няма,но има хора които постъпват лошо.И за лошите ли постъпки трябва да се мълчи?Според мен за лошите постъпки трябва да се говори.

Да плачем затова,че някой някъде е постъпил лошо с нас наистина е глупаво - това няма да промени случилото се,защото то е останало в миналото.Но настоящето и бъдещето сме в състояние да променим,като не допуснем повече този,който е постъпил с нас лошо да го направи пак.

Редактирано от Пламъче

Сподели това мнение

Трябва едно ново схващане за живота.

Ние мислим, че хората са лоши.

Че нарочно са лоши.

Не. Някои хора са лоши без да знаят, защо са лоши.

Ще ви преведа един пример. Това става в Америка. Там подлудява един бивол. Тича наоколо, бяга и най-после един човек, който разбирал езика на животните, идва и поставя ръката си на главата на бивола. И го пита: „Какво ти е?“ Биволът му казва: „В задната част на крака ми е влязло нещо. И то ме подлудява. Моля, извадете го!“ Онзи го изважда и биволът се укротява. Цял гвоздей бил влязъл вътре в крака му. И той не може да каже, че има гвоздей в крака си. И лудува. И напада всичко, което срещне, като че другите са виновати.

У мнозина хора има този трън.

И апостол Павел се оплаква от тръна, който имаше. И тези страдания, които имате в сегашния век, един ден вие ще ги искате, но тях няма да ги има.

Вие използвайте страданията за вашето благо.

Страданието – това е една кал, от която може да направите хиляди грънци, защото без тази кал, какво ще работите?

Представете си, че вие живеете в един свят, дето всички хора са богати. Питам: какво ще правите?

Да допуснем, че никой човек няма нужда от никого. Да допуснем, че всички хора са еднакво учени. Какво ще правите?

Представяли ли сте си какъв е съвършеният свят? Казват: „Да отидем в съвършения свят.“

Съществува един съвършен свят, в който хората взаимно си помагат. И всеки един от далеч чувства в какво може да бъде в услуга на другиго.

Да вземем за пояснение музиката.

Ако изучавате съвременна музика, ще видите връзката между тоновете. И всеки един тон има цена от следующия тон, който иде. Следующият тон, който иде, той дава цена на предишния тон.

И всички музикални тонове, като се съединяват заедно, образуват цяла песен. Образуват цял един цикъл от звукове, които специално се моделират и образуват хармония.

И ако тези звукове взаимно не си помагаха, нищо не щеше да излезе от тях. Това съответства и на отношенията между хората.

Новите форми на Любовта

Сподели това мнение

" И тези страдания, които имате в сегашния век, един ден вие ще ги искате, но тях няма да ги има.

Страданието – това е една кал, от която може да направите хиляди грънци, защото без тази кал, какво ще работите?

Представете си, че вие живеете в един свят, дето всички хора са богати. Питам: какво ще правите? "

Сподели това мнение

" И тези страдания, които имате в сегашния век, един ден вие ще ги искате, но тях няма да ги има.

Представете си, че вие живеете в един свят, дето всички хора са богати. Питам: какво ще правите? "

:thumbsup:

Да, ако използваме страданията разумно, ще израстваме. Благодарна съм за всичко в живота си. Защото страданията ме доведоха до друго разбиране, до щастието от самия живот, такъв, какъвто Е.

Сподели това мнение

Хората свързват името на Беинса Дуно с определени идеи и ценности.

И идвайки във форума очакват да са в среда на хора, които ги споделят.

Поне аз възприемам този форум като свещено пространство между приятели със сходни идеи.

И аз така...

Но трябва да приложим търпението, смирението и благодарността си за това, което днес имаме...

Сподели това мнение

Съществува един съвършен свят, в който хората взаимно си помагат. И всеки един от далеч чувства в какво може да бъде в услуга на другиго.

Ако Христос трябваше да се смири, колко повече това е нужно за обикновените хора.

00378.gif

Хората свързват името на Беинса Дуно с определени идеи и ценности.

И идвайки във форума очакват да са в среда на хора, които ги споделят.

Сподели това мнение

Защо вече не пишете и не четете дори Портала?

Ами защото бях известно време на място без достъп до компютъра. :3d_146:

Големи вакханалии са ставали тук май... Човек даже не може да прочете всичко.

Както и да е, всеки си има даден път. Нека се осланяме на Всевишния. :)

Сподели това мнение

Както и в живота така и тук е нормално да има активни, сътветно и пасивни потребители.Въпросът "Защо" ми се струва неуместен някак си.

Сподели това мнение

Според някои тази тема е необходима, но не и според мен. Аз съм от по-новите участници във форума и още от началото си зададох въпроса: Защо са толкова малко хората от братството, които участват в този форум? Повечето са чували за него и не са сърдити на Портала въобще. Ето това е въпросът!

Сподели това мнение

Защо са толкова малко хората от братството, които участват в този форум? Повечето са чували за него и не са сърдити на Портала въобще. Ето това е въпросът!

Защото повечето са лелки и бабишкери, които са скарани с компютрите. :P :P

За неразбралите, това беше шега. А разбралите моля да бъдат снизходителни към моето чувство за хумор. :v:

Сподели това мнение

Някой беше споменал нещичко за запушени уши...

Нека се има предвид, че може би не отстъпват по брой и запушените усти.

Не са един и двама потребителите, пропъдени (те, такива бол, ама сега и за БАНнати говорим) от форума предимно поради "различните" си (по нечия преценка) мнения.

Разбира се, че са уведомени за причините, за да могат да се самопревъзпитат. За немалко от тях причината е била това, че не посочват източниците за личните им мнения, възгледи, дори поглед и състояния.

Интересни правила...

в името на безинтересните мнения.

Добре, че съм фантомче...

Администраторска бележка: Решението за бан се взема само от администратор и не подлежи на никакво обсъждане дори и в тази тема! "Фантомче", прочети внимателно правилата за участие ПРЕДИ да пишеш!

Има само един начин, ако си с бан и искаш отново да участваш, той е да се свържеш с нас. Със сигурност новата ти регистрация, не само че няма да помогне, но ще влоши многократно положението. Виж отново какво пише в правилата за участие по въпроса!

По никакъв начин дори и във форума за обратна връзка, няма да толерираме подмятания и интриги. Вече имаше няколко такива в тази тема и това е повече от достатъчно!

По молба на участника, акаунта Фантомче е обединен с първия му акаунт.

Сподели това мнение

Някой беше споменал нещичко за запушени уши...

Нека се има предвид, че може би не отстъпват по брой и запушените усти.

Не са един и двама потребителите, пропъдени (те, такива бол, ама сега и за БАНнати говорим) от форума предимно поради "различните" си (по нечия преценка) мнения.

Разбира се, че са уведомени за причините, за да могат да се самопревъзпитат. За немалко от тях причината е била това, че не посочват източниците за личните им мнения, възгледи, дори поглед и състояния.

Интересни правила...

в името на безинтересните мнения.

Добре, че съм фантомче...

Администраторска бележка: Решението за бан се взема само от администратор и не подлежи на никакво обсъждане дори и в тази тема! "Фантомче", прочети внимателно правилата за участие ПРЕДИ да пишеш!

Има само един начин, ако си с бан и искаш отново да участваш, той е да се свържеш с нас. Със сигурност новата ти регистрация, не само че няма да помогне, но ще влоши многократно положението. Виж отново какво пише в правилата за участие по въпроса!

По никакъв начин дори и във форума за обратна връзка, няма да толерираме подмятания и интриги. Вече имаше няколко такива в тази тема и това е повече от достатъчно!

Бих искал да попитам, какъв е критерият за писането на забележката: "Посочете източника на твърдението си" или нещо подобно. На мен няколко пъти ми се е случвало. Моето впечатление е, че се гледа по школническа принадлежност, нещо като школнически расизъм. Хората се делят на "ние" и "вие".

Само питам, не се заяждам.

Сподели това мнение

Аха, дойдохме и до това. "А пък вие нашата школа не искате да я толерирате".

Учудвам се, че се забави това.

Съвместимостта на школите лесно се проверява. Особено, ако са две бели школи.

Тук много важно е човек да познава собствената си школа, за да не изпада в изненадващи вариации, които според мен няма как да се толерират. Фантазиите са си фантазии.

И пак стигаме до същото, за което говорехме: "аз съм повече и по-духовен" е абсолютно същото като "моята школа е повече и по-духовна". Гордост и предрасъдъци. Дори и само в Библията да погледнете, ще видите, че не това е пътят.

Сподели това мнение

Я, колко мило...

За какви школи заговорихте? Това са само идентификационни самоограничения на психиката.

Тук обаче с най-лошо око се гледа на естествеността и откритостта, понеже не се побират в рамките на някаква принадлежностна "правилност".

Колко интересно - аз успях да разпаля интриги преди да съм намерил кибритче дори.

Прави са тяхно висшочайшие червените букви, че е повече от достатъчно.

Сподели това мнение

........................................................................................

... расизъм. Хората се делят на "ние" и "вие".

Само питам, не се заяждам.

Хайде - "без подмятане и интриги", както си го казал - а "Право, Куме, та в очи!" :) Да опитаме - може ли така да си кажем - по братски - "кривиците", обаче - без негативни последствия и за нас, "простосмъртните", както е за "хората"?...

Дано - не, ама - надали... :)

Все пак трябва да има и диалог, нали?

Дано обаче - да се "не влоши многократно положението" :) , както пак ти си казал... :) Хм, дано, ама - надали... :)

По същество: За съжаление - "хората (по Виктор)" - това са само някои от модераторите - те са и най-активните потребители (тук има справка), защото са свободни от "подозрения в неблагонадеждност", които априори са предназначени единствено за "другите"- които нарушават "ПРАВИЛАТА", по преценка единствено и по личното усмотрение на "проверяващия офицер" :) ... Шегувам се...

Така - по най-абсурден начин и без дори да подозираш кога и с какво си сбъркал (защото мотиви не се излагат, а само ти се дава линк към ПРОСЛОВУТИТЕ ПРАВИЛА и намек, че някой е обиден от публикацията, макар че тя е интелигентно написана и изобщо няма такава насоченост) започва една дълга и продължителна жалба за включване, за допускане до нормално общуване със съфорумците...

Бих разбрала - ако нещо не допада на модератора, то да бъде незабавно редактирано, изтрито, недопуснато на екран, без наказания за автора, който така мисли и е споделил откровено мнението си, което не те задължава по никакъв начин да го приемеш...

Но да поставяш за неопределено време под модераторско наблюдение, ерго - да наказваш човека, само защото той не мисли, според очакването ти и егото ти негодува, при положение, че тонът е напълно в рамките на приличието - това не е редно...

Излизаш наглава тук - само по правилото "молчать - не разсуждать"... :) Не бива така; не е редно между съмишленици и последователи на Учителя...

Но това е моят опит, тук... :)Много харесвам Портала и хората, но не се чувствам свободна да споделям; не се чувствам спокойна и сигурна тук...Влизам вече чрез опция "анонимен" и ще продължавам да влизам и след като (май) се "влоши многократно положението"... :) Дано - не, ама - надали... :)

За "нискостоящите" е предназначен и (горния, в червено) суперавторитарен тон, подходящ по-скоро за рецидивисти, отколкото за хората , за които по презумпция е създадено това иначе безупречно организирано виртуално пространство и които би следвало да се чувстват добре дошли, а ПРАВИЛАТА да работят тихо и незабелязано, и само при строга необходимост...

Споделям само, не се заяждам... "Не се сърди, човече"...

Ако допуснеш това на екран - имаш моите най-искрени поздравления за толерантност към инакомислещите...:)

Но - защо ли не го вярвам...

Дано - не, ама - надали... :)

Сподели това мнение

Темата не я уважих особено с вниманието си, защото не виждам какво бих могла да кажа.

Но виждам, че доста хора я уважават редовно, целенасочено и постоянно, в което няма нищо лошо.

Една слаба статистика обаче, какво означава това?

Действително ли нещо не им харесва на нехаресващите или просто трябва да има нещо което да не ни харесва. не защото не е хубаво, а заради самото нехаресване.

Например: твърде дълъг ден, твърде опънати нерви, защо пък да не си излея негативизма в ей този форум, а те пък на всичкото отгоре и не ми позволяват. И как така няма да се приема моята гледна точка на всяка цена, аз съм толкова обективен/а. На мен ми е толкова криво, те за любов ми говорят и т.н. и т.н.

Много ми е приятно да дискутирам с всички вас, съвсем откровено.

Но ми е много тъпо, когато виждам как на бялото се казва черно.

Много се радвам, че толкова хора, толкова много искат да пишат във форумите и толкова много държат на това, че са готови да се карат с модераторите, да сменят никовете си, да влизат анонимно и т.н.

Знаете ли какво означава това?????? Означава, че това е един прекрасен и желан форум.

И ми е много интересно, защо желаещите да пишат показват желанието си чрез действия, а чрез думи го отричат. rolleyes.gif Това е малко като раздвояване на личността.

Хем не искам да пиша тук и много ми е лоша тази атмосфера и не мога и това и това и т.н. , но ето с цената на скандали, оплюване, недоволство, неспазване на правилата ще пиша.

wink.gif Нека не забравяме, че това е форум който съществува благодарение на труда на някой. И ако този някой реши да няма форум - няма да има. Разликата с потребителите е, че потребители винаги има 1eye.gif

Много е хубаво че повечето от редовно присъстващите приемат това пространство толкова лично, че са готови да водят подобни "войни", но е важно да знаем, че това е обществено пространство, то не е на никой и не е длъжно да спазва ничии принципи и да следва ничии идеали.

Много е хубаво че доста от хората се чувстват тук толкова удобно, че се опитват да си напаснат форумите по своето си виждане, но те няма как да паснат на никой, защото не са на никой.

Радвам се че тази тема привлече толкова потребители, жалко е че ги привлича точно със скандалността си. Това, ако не сте се замисляли се нарича сеиирджийство. smile.gif

Въпреки всичко, много се радвам, че тече дискусия, може пък да излезе нещо ползотворно, както се казва: за всекиго по нещо.

Сподели това мнение

Интересна тема наистина! Не смятам, че имам кой знае какво да кажа по нея, но някак си се изкуших!:whistling:

Аз напоследък нямам много време да влизам изобщо във форума, а камо ли да пиша, но ето, че тази вечер тази тема привлече вниманието ми!

Защо не пиша много често - мисля, че отговорих - нямам време, тъй като работата ми е свързана със стоене пред компютъра и когатосе върна вечерта, рядко имам желание да сядам отново пред компютъра! Гледам по-честичко поне да мога почета някоя от темите. Действително има някои теми, коита са доста размити и далеч от целта на самия форум (поне според мен).

Може би е добре да се направи нещо като "чистка" на темите/потребителите. Но в крайна сметка, ако на мен не ми харесва дадена тема - просто не я чета! Както и с телевизията - като не ми харесва програмата - просто цъквам копчето! И така самите потребители показваме какви програми ни харесват и бихме искали да гледаме! Това е на принципа - ако не обръщаш внимание на даден дразнител - той в крайна сметка ще се откаже! Като не ни харесва дадена тема или мнение, трябва ли да изпишем 10 страници с мнения обяснявайки как и защо не ни харесва? Ако изразим критично мнение и дадения човек го приеме като конструктивна критика - добре! Дори МНОГО добре, защото в крайна сметка е добре чрез общуване да се учим едни от други! Но ако всичко се превърне в постоянно заяжане за това са виновни и двете страни! Човекът, който ние смятаме, че е "крив" и ние, които се смятаме за "по-прави"!:rolleyes:

В крайна сметка нещата, които споделяме тук са наши лични преживявания, наблюдения и теми в-у, които сме си "чоплили" мозъка, а не въздесъщо мнение и абсолютна истина. Поне за мен е така. :3d_146:

Като цяло форума е много добро упражнение за егото! Дали ще се поддадеш на това гласче, което ти казва - ти си най-умен от всички, я го гледай този какво е написал - или ще послушаш гласа, който ти казва, че всеки човек е Божие творение, следователно носи нещо от Божествената идея и истина в себе си! Но като се замисля, това е дилема пред, която сме изправени във всеки един момент от съществуването си! Защо форумът да прави изключение! :hmmmmm:

Може би малко се отплеснах, но така или иначе екстровертните ми изблици не са много чести, та реших да се отдам изцяло на този!:v:

Сподели това мнение

wink.gif Нека не забравяме, че това е форум който съществува благодарение на труда на някой. И ако този някой реши да няма форум - няма да има. Разликата с потребителите е, че потребители винаги има 1eye.gif

Това означава ли, че за да пиша свободно каквото мисля и чувствам, трябва да се съобразявам с начина на мислене на подържащите форума. Естествено, че уважавам труда на тези хора. Та аз следя форума от 2004г. Но има едно неписано правило, което го почувствах през 2006г. Неписаното правило е, че когато един пишещ човек видимо не се забелязва да е последовател на ОББ не се закача и се оставя свободно да пише стига да е учтив и безобиден, но случайно, ако интересите му се насочат към друга форма на духовно влечение започват намеците "Посочете източник" и т.н. Това го изпитах на собствен гръб. :)

Искам да кажа, че тук се толерират неща от сорта на "Как се приготвя лютеница от печени небелени чушки" и първа психо-помощ. Преди години имаше една телевизия по която екстрасенси "помагаха" на нуждаещи се хора. Подфорума "Психология" ми прилича на тази телевизия. Лично аз не се чувствам свободно да изразявам мислите си тук, поради което рядко се включвам, но и тези включвания често са придружени с надписа "Посочете източник" - демек ти кръшна не си от нашите.

А за привържениците на школническите организации ще споделя лично становище, че това са форми и ако някой не го осъзнае ще остане извън истинската школа, а тя е една и се казва "Школа на живите души" ;)

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.