Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

...Благодаря за забележката... :)...На пръв поглед ми изглеждаше като да има желание самият Маг да върже нещата...като да си "оплете кошницата",но ми се стори доста неадекватно...все пак въпросът е свързан с терапия...!...Видя ми се грубичко...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...Благодаря за забележката... :)...На пръв поглед ми изглеждаше като да има желание самият Маг да върже нещата...като да си "оплете кошницата",но ми се стори доста неадекватно...все пак въпросът е свързан с терапия...!...Видя ми се грубичко...

 

Картите са груби. Всъщност, реални.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че се обсъждат комбинации, които на всеки са се паднали и го интересуват лично, това не е Таро.

Защо казвам това, така картите няма да се изучат, има над 85 теми в този форум за Таро, които, явно, изглежда не са достатъчни.

 

Предлагам следното, вместо всеки да публикува своите комбинации (но и не само) да споделя отношението си към самите карти, как всеки вижда нишките, взаимовръзките, отношението между отделните елементи, бои, Големи, Малки Аркани, т.е. да се хване същността на Таро. Как неговото несъзнавано, доколкото е излязло над повърхността - като усещания, като синхроничност, е адекватно и на битието на картите.

 

Защо например, от една комбинация един вижда отрицание, а друг - точно обратното, това далеч не помага на питащия.

Епистемлогията на Таро изисква един инструментариум, който да работи.

Т.е., когато анализираме дадена комбинация, да имаме предвид всички зависимости между картите, а ако още не знаем, то да връщаме назад лентата и да си правим анализ какво сме прочели.

Тук включвам сънищата, книгите по психология, без това просто няма Таро. И да попитам нещо, науката за таро изключва ли другите познания за Света и ако да, как според вас?

 

Понеже всичко в този свят е взаимосвързано, така трябва да бъде и с Таро. Няма логика, а и не е възможно, ти да си уморен кон, а да желаеш вдъхновен ездач (в лицето на Таро). Тази метафора ми хрумна от една страхотна книга "Уморените коне ги убиват, нали" на Хорас Маккой, прочетена отдавна.

Когато се стремим да познаваме нещо, единствения начин е да влезем там като Троянски кон. Метафората е верна. А какво ни е нужно? Само находичвия ум на Одисей. Като троянски кон, щото всяко познание изисква големи усилия, понякога неприлични :)

 

Просто вметка.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, аз например съм на мнение, че картите предимно говорят на питащия, а не на всички останали, които са с различни опитности и разбирания за живота и всичко останало.

Ти казваш, че те са със собствено съзнание, но поне до определен етап си мисля, че всъщност говорим с подсъзнанието си, а не с друга същност.

 

Това че в комбинациите виждаме различни неща, не е ли породено и от различните ни преживявания, виждания, вкусове, идеали...

Една Комбинация смяташ ли, че може да има само едно значение!? Въпреки че говори на различни нива, само едно ли е значението!?

 

Например една моя комб. 4 Пентакъла, Слънце, 10 Чаши - зависи от основата, която имам - може да се радвам на плодовете, но може и да се изхабя тотално ако нямам върху, какво да стъпя...

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, аз например съм на мнение, че картите предимно говорят на питащия, а не на всички останали, които са с различни опитности и разбирания за живота и всичко останало.

Ти казваш, че те са със собствено съзнание, но поне до определен етап си мисля, че всъщност говорим с подсъзнанието си, а не с друга същност.

 

Това че в комбинациите виждаме различни неща, не е ли породено и от различните ни преживявания, виждания, вкусове, идеали...

Една Комбинация смяташ ли, че може да има само едно значение!? Въпреки че говори на различни нива, само едно ли е значението!?

 

Например една моя комб. 4 Пентакъла, Слънце, 10 Чаши - зависи от основата, която имам - може да се радвам на плодовете, но може и да се изхабя тотално ако нямам върху, какво да стъпя...

 

Ако беше така, този форум нямаше да съществува.

Ако беше така, картите нямаше да бъдат ползвани да се помага на други, непознати хора.

 

Това, че комбинациите говорят различни неща, няма общо с личните преживявания, а с познанията по Таро.

Комбинация за смърт, няма как да значи оздравяване.

А иначе, всеки може да си вижда каквото си вижда, неслучайно Таро играе огромни шеги, особено по отношение на проективността, която създава у питащите.

Линк към коментар
Share on other sites

А, този въпрос ме вълнува и мен.

Случвало се е - в Таро онлайн, струва ми се - някой задава въпрос и няколко човека теглят карти и му отговарят.

Е, ако Таро говореше еднозначно на всеки, то би трябвало всички от тези няколко човека, да имат пълно съвпадение на изтеглените карти. Обаче не е така. Но затова пък отговорите им често са удивително близки (особено, когато хората теглили карти се справят добре с Таро).

Чудила съм се - това е според различните хора ли, различни аспекти на ситуацията ли се разкриват или и двете   :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, аз например съм на мнение, че картите предимно говорят на питащия, а не на всички останали, които са с различни опитности и разбирания за живота и всичко останало.

Ти казваш, че те са със собствено съзнание, но поне до определен етап си мисля, че всъщност говорим с подсъзнанието си, а не с друга същност.

 

Това че в комбинациите виждаме различни неща, не е ли породено и от различните ни преживявания, виждания, вкусове, идеали...

Една Комбинация смяташ ли, че може да има само едно значение!? Въпреки че говори на различни нива, само едно ли е значението!?

 

Например една моя комб. 4 Пентакъла, Слънце, 10 Чаши - зависи от основата, която имам - може да се радвам на плодовете, но може и да се изхабя тотално ако нямам върху, какво да стъпя...

 

Ако беше така, този форум нямаше да съществува.

Ако беше така, картите нямаше да бъдат ползвани да се помага на други, непознати хора.

 

Това, че комбинациите говорят различни неща, няма общо с личните преживявания, а с познанията по Таро.

Комбинация за смърт, няма как да значи оздравяване.

А иначе, всеки може да си вижда каквото си вижда, неслучайно Таро играе огромни шеги, особено по отношение на проективността, която създава у питащите.

 

Да, но имам предвид и това, че на мен картите ще го кажат по един начин, а на друг - по различен, за да разберем, всеки по своему нещата...и то пак да е вярно.

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко комбинации от днес. Ще ви информирам после какво се е случило.

Как са се развили събитията с опита да бъде направено нещо?

7 пентакли - 7 чаши - Светът

Тук смятам, че въпреки дългото очакване събитията да се развият, това няма да се случи, защото в цялата история има нещо неясно, нереалистично като очаквания, може би дори някой лъже или размотава нещата и това скоро ще се разбере.

Той продължава ли да опитва да направи нещо?

Рицар жезли - 9 меча - 3 пентакли

Имал е желание, но според мен нещата не се получават. Може би той се чувства зле от това, изпитва чувство за вина, че не може да направи това, което иска. 3 пентакли не разбирам какво ме казват.

Той ще ме изостави ли /не става дума за любовни отношения, а за това, което се опитва да свърши за мен/ С други думи ще се откаже ли да опитва.

Магът - Звездата - Кралица жезли

Не знам - заради Звездата. Ако използвам тълкуването на Диана, бих казала, че тъй като не може да направи нищо, а е опитал, ще се откаже да опитва. ще ме изостави с други думи.

 

 

Пропуснала съм да кажа как са се развили събитията тук, а съм обещала.

 

По пръвата комбинация - да, нищо не се случи. Нещата се размиха с времето. Не знам кой, какво, как и защо, но нищо реално не се случи.

 

По втората - не е продължил да опитва.

 

По третата - да, доколкото знам не се е интересувал от моя проблем повече.

Линк към коментар
Share on other sites

мой близък ме помоли да изтегля карти  за него.

беше ходил на среща да уговаря един обект за работа тези дни. за сега не се знае дали ще  бъде поканен,одобрен  от собствениците да  свърши тази работа.

той поиска да  попитам Таро - ще започне ли работа  на това място?

крал жезли - паж чаши - рицар пентакли

 

не зная как да разтълкувам картите,пасивни са ми в случая. да разчитам на  крал жезли и на рицар пентакли само...някак ми се вижда  тромава работа. рицар пентакли все пак показва някакъв отговор от  собствениците,но дали е покана.

може би те имат  нещо което искат да доизяснят,нещо с уговорки(цени)...

 

зададох въпрос :какво ще е отговора   след оречения период(2седмици)...(идеята на самото ми питане е да разбера какво ще  кажат,дали  с обаждането си  дават покана или  отказ,или нещо  друго )

6 чаши - паж пентакли - асо чаши

 

ммм, асо чаши-тактични хора които  тактично  казват ''не'' . хубаво е да има чаши,нали така  те с позитивните,но  асото е  безграница,то си е асо има го но  нещо не знаеш с точност,ясност...ако беше 2чаши,3пентакли- коитоса някак  отнесени към  договаряне,сработване,работа....

 

 

**********

 и нещо за мен.как да се измъкна от  нервната криза в която  се вкарвам.причините са  типично по женски , не се смейте,но  не си харесвам  прическата и  става лошо ... :)

3 меча-сила-7меча

така като гледам трябва да се справя сама,дра преживея трите меча,които  буквално  са в органа сърце сега,и да сменя  фризьорката,че прическата  сега не смея да барам....

 

хубав ден , сигурно ви накарах да се усмихнете с  моя проблем...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...