Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Здравейте,

От доста време някой в офиса прави неща, които ме засят лично, но се крие. Не е нищо лошо, но ме дразни това, че го прави криейки се и аз подозирам кой е, но не съм сигурна. Зададох въпрос: Х ли е човека, който ....?

Картите са Висшата жрица, Дявола,6меча. Мисля, че този човек за когото питам е извършителя :3d_146: и се страхува да не го разкрия, но с 6 меча, дали пък сам няма да се разкрие накрая? Вие какво мислите?

Тук има според мен интригантство, сплетни, може би някакво съвсем лично отношение, изразено по глупав начин, но скоро нещата ще излезнат наяве, или вече са излезли. Някой нещо ще каже, може да проведете някакъв разговор, там тенденцията изобщо се променя и мисля, че нещата ще се изяснят. Като цяло мисля, че ти е ясно кой е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hypocrite.gif Здравейте!

Тези дни се пробвам да тълкувам и споделям едно нареждане, което са надявам да коментирате :)

Въпросът е - ще се върне ли еди коя си жена от Канада (да се прибере в България), тя е възрастна и помага там на сина си докато той се устрои.

Картите, които се изтеглих бяха за Атмосфера и среда в момента, Нагласата на жената и Резултат:

3 пентакли, Справедливостта, Император

Моето тълкуване е, че все още не се знае - в момента се случват нещата, които ще определят оставането/ прибирането

Тя иска да постъпи по най-правилният начин

но Императорът малко ме смущава... с тази си стабилност и увереност - като че ли най-накрая тя всъщност ще се прибере...или пък ще се закотви там....

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

3 пентакли, Справедливостта, Император

Здравей и на теб :sorcerer:

Хм, поправи ме ако греша, но те двамата имат трудни отношения. Някак си трудно достигат един до друг и в разговорите си и не се разбират особено добре. Мисля, че майката няма да се прибере скоро, защото смята, че има още с какво да помага и че синът й няма да се оправи без нея. Тази жена е много натоварена! Някак си я чувствам притисната. Момчето на колко години е и учи ли в момента? Работи ли?

П.П. Тъжно ми стана за майката. Не знам защо!

Линк към коментар
Share on other sites

hypocrite.gif Здравейте!

Тези дни се пробвам да тълкувам и споделям едно нареждане, което са надявам да коментирате :)

Въпросът е - ще се върне ли еди коя си жена от Канада (да се прибере в България), тя е възрастна и помага там на сина си докато той се устрои.

Картите, които се изтеглих бяха за Атмосфера и среда в момента, Нагласата на жената и Резултат:

3 пентакли, Справедливостта, Император

Моето тълкуване е, че все още не се знае - в момента се случват нещата, които ще определят оставането/ прибирането

Тя иска да постъпи по най-правилният начин

но Императорът малко ме смущава... с тази си стабилност и увереност - като че ли най-накрая тя всъщност ще се прибере...или пък ще се закотви там....

Искам само нещо да ти кажа, а довечера и аз ще се включа в тълкуването, защото съм на работа сега.:)

Относно подредбите, опитвай само с три карти, остави ги тези подредби с разните му там позиции, просто три карти, без позиции, без нищо. Сама ще видиш и усетиш как може да се видят цели истории в тези три карти. При мен беше така, а това и другите момичета, могат да го потвърдят. Трите карти са голяма школа в Таро:).

Имам впредвид само трите карти, не големите подредби.

До скоро от мен и поздрави;).

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

за отношенията между майка и син не знам, какви са, но предполагам, че на нея й е много тежко, защото бившата му вече жена му го съди и то няколко пъти ...

Жур, като казваш три карти без позиции - имаш предвид, без никакво наричане ли - дори минало, сегашно, бъдеще или от къде идва и накъде отива?... чудя се при противоречиви карти как се разбира отговорът ако няма основа...Но разбирам де, понякога го правя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, като казваш три карти без позиции - имаш предвид, без никакво наричане ли - дори минало, сегашно, бъдеще или от къде идва и накъде отива?... чудя се при противоречиви карти как се разбира отговорът ако няма основа...Но разбирам де, понякога го правя :)

Без позиции, без никакво наричане. Приемаш условно примерно минало, настояще и бъдеще, аз така правя. Но напоследък започнах да танцувам с тях.

А пък и картите, понякога те пращат на съвсем друго място от отговора3d_146.gif.

Ти от колко време се занимаваш с Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Ти от колко време се занимаваш с Таро?

Трудно е да се каже...

към 2002-2003 се срещнах с Таро - в компанията си гледахме и го разучавахме, дълго обаче не намирах колода, която да ми хареса - 2003 ми подариха една, с която можех да общувам, а 2004 си купих любимата, с която продължавам и до днес - по онова време обаче бях много заета - срещнах мъжа си и летях в облаците, събирах инфо и исках да си направя сайт, свързан с Таро, 2006 се роди първия ми син и оттогава не съм го пипала sad.gif

преди два месеца изведнъж видях, че моята колода не е при другите и се стреснах - седнах на дивана и я усетих къде е - взех си я и изживяването беше като да съм открила другото си аз smile.gifthumbup2.gifhypocrite.gif чудно е да общувам с него!

Поразрових се в нета и ви открих - има много неща да уча rolleyes.gifhypocrite.gif

Поздрави и благодаря!

п.п. Ще се радвам да споделиш, какво е усещането ти за моето питане по-горе - 3 пентакли, Справедливостта, Император - ще се прибере ли в България тази жена?

Линк към коментар
Share on other sites

п.п. Ще се радвам да споделиш, какво е усещането ти за моето питане по-горе - 3 пентакли, Справедливостта, Император - ще се прибере ли в България тази жена?

И аз не мисля, че тази жена ще се прибере, въпреки че самата тя не се чувства добре там. Някакъв труден период е.

Има ли нещо, което е станало достояние на повече хора, нещо в което е взела участие и тя? Има пречка, да се прибере, има нещо, което я държи там. А и не мисля, че скоро тя ще се прибере.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Имам една ситуация , в която съм здраво зациклила от години и с помощта на картите опитах да ми стане по- ясно.

Един от въпросите беше - Защо не мога да се освободя толкова години?

Паднаха се - 8 меча, 7 чаши, Върховна жрица . Тълкувах така :

Не съм способна да направя нищо , хем искам , хем не искам, пълен блокаж. От невъзможноста да видя истината в очите си градя мой собствен свят ( къде хубав , къде не), изпадам в илюзии. Пасивна съм и чакам някак си Вселената да ми помогне.

След това попитах- Какъв е света извън илюзиите ми, каква е истината която не виждам ? Въпроса е съотнесен към ситуацията .

Отговорът- Обесен, Магьосник, Върховен жрец .

Обесения освен че отново показва зациклянето ми , дали иска да ми кажа , че истината е коренно различна от моите представи , т.е. да преобърна виждането си на 180 гр.

Магьосника ми се струва , че казва , че трябва да се активирам , да изляза от това бездействие , че не зависи от Вселената , а от мен самата.

Върховния Жрец ми е трудна карта. Дали казва , че всичко ще е наред ?

По тези карти мога ли да съдя , че тази ситуация мога да я разреша и че ще стане така както искам?

Помагайте момичета , много ми е важно . Между другото ми изпаднаха 6 меча и Крал меч.

Благодаря ви !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От скоро проявявам интерес към картите Таро. Купих си колодата на Уейт. Но в една от книгите, които чета за картите Таро е описана друга колода карти. В описанието им има известни разлики (в сравнение с картите на Уейт) и не мога да разбера коя е колодата.

Много ще се радвам да ми помогнете!

Втори аркан, Жрицата в лявата си ръка държи два ключа. В картите на Уейт два ключа има при Жрецът, а Висшата жрица държи отворена книга.

Като шести аркан е посочена картата Двата пътя или Влюбеният и тук описанието е по-различно от картата на Уейт Любовниците.

Картината представлява човек застанал прав неподвижно и нерешително на един кръстопът, където се кръстосват два пътя. Неговият поглед е отправен към земята. Ръцете му се кръстосват върху гърдите. От двете му страни стоят две жени - едната отдясно, другата отляво, като са поставили едната си ръка върху неговите рамена, а с другата му показват един от двата пътя. Но той е наблюдаван от намиращият се в облаците ангел , който е отправил стрелите на своят лък към жената, която е от лявата му страна. Тя е гола , украсена с цветя и лозови пръчки в косите си. Жената отдясно стои облечена с бяла чиста дреха, с чело обкръжено от един златен кръг.

Като осми аркан е посочена картата Везните и мечът, правосъдие, Справедливост и Истина, а като единадесети Обузданият , укротеният лъв. За разлика от Уейт, където местата за разменени.

Разлики има и в деветнадесети аркан. Картината тук представя едно сияещо слънце, което огрява две деца, образ на невинността , които се държат за ръка в един пъстроцветен кръг от цветя.

Очаквам помощта ви с нетърпение!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От скоро проявявам интерес към картите Таро. Купих си колодата на Уейт. Но в една от книгите, които чета за картите Таро е описана друга колода карти. В описанието им има известни разлики (в сравнение с картите на Уейт) и не мога да разбера коя е колодата.

Много ще се радвам да ми помогнете!

Втори аркан, Жрицата в лявата си ръка държи два ключа. В картите на Уейт два ключа има при Жрецът, а Висшата жрица държи отворена книга.

Като шести аркан е посочена картата Двата пътя или Влюбеният и тук описанието е по-различно от картата на Уейт Любовниците.

Картината представлява човек застанал прав неподвижно и нерешително на един кръстопът, където се кръстосват два пътя. Неговият поглед е отправен към земята. Ръцете му се кръстосват върху гърдите. От двете му страни стоят две жени - едната отдясно, другата отляво, като са поставили едната си ръка върху неговите рамена, а с другата му показват един от двата пътя. Но той е наблюдаван от намиращият се в облаците ангел , който е отправил стрелите на своят лък към жената, която е от лявата му страна. Тя е гола , украсена с цветя и лозови пръчки в косите си. Жената отдясно стои облечена с бяла чиста дреха, с чело обкръжено от един златен кръг.

Като осми аркан е посочена картата Везните и мечът, правосъдие, Справедливост и Истина, а като единадесети Обузданият , укротеният лъв. За разлика от Уейт, където местата за разменени.

Разлики има и в деветнадесети аркан. Картината тук представя едно сияещо слънце, което огрява две деца, образ на невинността , които се държат за ръка в един пъстроцветен кръг от цветя.

Очаквам помощта ви с нетърпение!

Здравей!

Защо търсиш схеми и искаш универсално указание? Няма такова :)

Единствената по-съществена разлика във всичко, което описа са 8 и 11 Големи аркани, които в повечето колоди са - 8 - Силата, Жената, която укротява Лъва и 11 - Справедливостта. Но в някои колоди местата на тези две карти са разместени. Което пак не е от особено значение, свикнеш ли веднъж с тях.

Продължавай да четеш и да се занимаваш, ще видиш, че много бързо ще се откажеш от всички "упътвания" около Таро :)

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Един от въпросите беше - Защо не мога да се освободя толкова години?

Паднаха се - 8 меча, 7 чаши, Върховна жрица .

След това попитах- Какъв е света извън илюзиите ми, каква е истината която не виждам ? Въпроса е съотнесен към ситуацията .

Отговорът- Обесен, Магьосник, Върховен жрец .

По първите ти карти - нещо си преживяла трудно. Научила ли си някаква истина за нещо? Не искаш да се освободиш от нещо? Поддържаш илюзия някаква за него.

Мисля си, че ти си знаеш защо не можеш да се освободиш от това, което те мъчи. Знаеш отговора и защо това е така.

Пък и ти не правиш нищо, за да се опиташ да се освободиш от това нещо.

По вторите карти - с любов ли е свързан въпросът? Някакви душевни терзания си имала от доста време. Помогнал ли ти е някой да го преодолееш това, или сега в момента да ти помага. Тук има човешка намеса, може и ти да си, да полагаш някакви усилия.

Някой да ти натрапва нещо и ти да не се чувстваш добре от това?

Имаш много неща, върху, които да мислиш

Мисля, че е възможно някой да ти помогне да я разкриеш тази истина или ще ти бъде разкрита.

Някой си има план и си продължава да си го следва.

Успех!

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Анел, здравей! :)

Защо не мога да се освободя толкова години? 8 меча, 7 чаши, Върховна жрица

Защото това е натоварена емоционално за теб тема. Защото там имаш проблем със себе си и си намерила своето спасение и своята частица красота в нещото, за което питаш. Картите са като любовни, като мечта, като очакване напук на 8 меча, която те спира да го реализираш, но и която е в основата на това да го желаеш. Помисли малко, къде е твоят проблем, кое те притеснява и от какво се страхуваш? Най-силните човешки страхове често са и най-съкровените човешки желания. А ти си намерила бряг в това очакване и това желание. Много красиви карти, но и много отровни по своята същност, много фантазни и много пасивни.

Какъв е света извън илюзиите ми, каква е истината която не виждам? - Обесен, Магьосник, Върховен жрец

Че си прекалила в чакането, отнесла си се много. Това продължава години, не е от сега, обсебващо е за теб. Отдала си му прекалено внимание и си му позволила да се превърне в проблем. Време е да се събудиш.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, Lifetime!

Искам да ви попитам коя колода карти най-пълно съответства на оригиналните. Тези, които Хермес е гравирал върху златни плочки.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, Lifetime!

Искам да ви попитам коя колода карти най-пълно съответства на оригиналните. Тези, които Хермес е гравирал върху златни плочки.

Какво имаш впредвид с това? И какво четеш изобщо? Аз не мога да разбера.

Линк към коментар
Share on other sites

Много хора вярват, че тези карти са ни завещани от древните египтяни. Един от вариантите за произхода на названието „ Таро” е египетското „ Тар- Рош” ( пътят на царете), за който става въпрос в прочутата йероглифна „ Книга на Тот”, съставена от Хермес Трисмегист ( Хермес Трижди Велики ), асоциран в Египет с Тот ( богът на мъдростта). Тази книга е направена от 78 златни пластини , гравирани с тайнствени знаци. Редица видни окултисти твърдят, че това е единствената книга, оцеляла след опожаряването на Александрийската библиотека и попадайки в ръцете на гърците и римляните, е разпространена от тях из цяла Европа.

След няколко дни лутане и опит да разбера нещо повече за Таро или какво всъщност е Таро, малко по-малко започвам да разбирам.

Всъщност книгата, която чета описва картите като взаимства от "Книга на Тот" (може да бъде изтеглена от спиралата).

Всичко е толкова интересно, че искрено се радвам, че попаднах в този прекрасен свят на Таро!

60.gif

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Много хора вярват, че тези карти са ни завещани от древните египтяни. Един от вариантите за произхода на названието „ Таро” е египетското „ Тар- Рош” ( пътят на царете), за който става въпрос в прочутата йероглифна „ Книга на Тот”, съставена от Хермес Трисмегист ( Хермес Трижди Велики ), асоциран в Египет с Тот ( богът на мъдростта). Тази книга е направена от 78 златни пластини , гравирани с тайнствени знаци. Редица видни окултисти твърдят, че това е единствената книга, оцеляла след опожаряването на Александрийската библиотека и попадайки в ръцете на гърците и римляните, е разпространена от тях из цяла Европа.

След няколко дни лутане и опит да разбера нещо повече за Таро или какво всъщност е Таро, малко по-малко започвам да разбирам.

Всъщност книгата, която чета описва картите като взаимства от "Книга на Тот" (може да бъде изтеглена от спиралата).

Всичко е толкова интересно, че искрено се радвам, че попаднах в този прекрасен свят на Таро!

60.gif

Ти, доколкото аз разбрах имаш колодата на Уейт, а четеш "Книгата на Тот", ще се объркаш така, затова и картите ти се виждат различни.

Има една книга, която е за колодата на Уейт, като тълкуване, но лично на мен не ми харесва, не мога да си спомня обаче как се казваше. Може да я прочетеш нея. Потърси я, по принцип върви с колодата. Всъщност има доста книги за Таро:). Търси, не се знае къде ще те отведе Таро ;).

Линк към коментар
Share on other sites

Виж - това е колодата, която се ползва за направление на много от сетовете - Rider-Waite-Smith deck

а тук можеш да почетеш за символизма в картините му - ако четеш английски :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Жур и Lifetime ! Това което сте коментирали ме насочи към размисъл и много ми помогна. Всичко е така както се писали. Сега е ред на Кулата да дойде , всъщност май дойде :). Благодаря ви !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да се впиша и аз към останалите новаци. Преди години си купих Таро на Златната Зора. Бях много ентусиазирана ,но като реших да го разучавам от приложената книжка,тотално се обърках. Правех усилия да проумея всичко, но ми изглеждаше адски объркващо. Изоставих го и години не съм посягала към него. Педи няколко месеца посегнах пак към него (провокирана от тешка за мен житейска ситуация), и реших ,че в интернет може да намеря по-разбираема информация. Така попаднах на вас, и тотално промених виждането си относно картите. Вие сте просто върхът. А Мона е като една майка, която се стреми да научи децата си да мислят, да расъждават, а не да им поднася готови отговори. Друг такъв Форум просто няма!:3d_047: Надявам се на помощ от ваша страна , желание да се уча не ми липсва, търпя критика и се надявам да ми казвате къде и как греша, защото човек така се учи.

Искам помощ, за една комбинация 9 чаши - Умереността - 4 пентакли . Въпросът е: Мисли ли Х , че е постъпил правилно в дадена ситуация.

Мисля ,че това решение е донесло удовлетворение, но незнам как да свържа Умереността и 4 пентакли спямо въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да се впиша и аз към останалите новаци. Преди години си купих Таро на Златната Зора. Бях много ентусиазирана ,но като реших да го разучавам от приложената книжка,тотално се обърках. Правех усилия да проумея всичко, но ми изглеждаше адски объркващо. Изоставих го и години не съм посягала към него. Педи няколко месеца посегнах пак към него (провокирана от тешка за мен житейска ситуация), и реших ,че в интернет може да намеря по-разбираема информация. Така попаднах на вас, и тотално промених виждането си относно картите. Вие сте просто върхът. А Мона е като една майка, която се стреми да научи децата си да мислят, да расъждават, а не да им поднася готови отговори. Друг такъв Форум просто няма!:3d_047: Надявам се на помощ от ваша страна , желание да се уча не ми липсва, търпя критика и се надявам да ми казвате къде и как греша, защото човек така се учи.

Искам помощ, за една комбинация 9 чаши - Умереността - 4 пентакли . Въпросът е: Мисли ли Х , че е постъпил правилно в дадена ситуация.

Мисля ,че това решение е донесло удовлетворение, но незнам как да свържа Умереността и 4 пентакли спямо въпроса.

Здравей! :)

Много се радвам, че има такива ентусиасти, решили да се присъединят с такова желание. Добре дошла! :)

Между другото, много интересен въпрос задаваш. Какво мисля аз по твоите карти, този човек не го е мислил много, преди да го направи, дошло е по инерция, може би в компания, и сега си е удовлетворен по своему, но това е егоистично удовлетворение. Аз дори не мисля, че е дал много внимание на случилото се. Той си е за себе си, рефлективността върху другите пряко не го касае :)

Ако искаш кажи горе-долу за какво става въпрос :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да се впиша и аз към останалите новаци. Преди години си купих Таро на Златната Зора. Бях много ентусиазирана ,но като реших да го разучавам от приложената книжка,тотално се обърках. Правех усилия да проумея всичко, но ми изглеждаше адски объркващо. Изоставих го и години не съм посягала към него. Педи няколко месеца посегнах пак към него (провокирана от тешка за мен житейска ситуация), и реших ,че в интернет може да намеря по-разбираема информация. Така попаднах на вас, и тотално промених виждането си относно картите. Вие сте просто върхът. А Мона е като една майка, която се стреми да научи децата си да мислят, да расъждават, а не да им поднася готови отговори. Друг такъв Форум просто няма!:3d_047: Надявам се на помощ от ваша страна , желание да се уча не ми липсва, търпя критика и се надявам да ми казвате къде и как греша, защото човек така се учи.

Искам помощ, за една комбинация 9 чаши - Умереността - 4 пентакли . Въпросът е: Мисли ли Х , че е постъпил правилно в дадена ситуация.

Мисля ,че това решение е донесло удовлетворение, но незнам как да свържа Умереността и 4 пентакли спямо въпроса.

Добре дошла и от мен:).

Бил ли е изправен човека пред някакъв избор, нещо да избере. Мисля си, че ситуацията е трудна, тежка. Някакви проблеми парични да е имало-тук може да греша, но има нещо дори и да не са парична пак са някакви проблеми.

Мисля си, че той е искал да се освободи от нещо, но не е успял. Той си мисли, че е постъпл правилно, но може и да не е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,за първи път изтеглям Магът на трета позиция и бих искала да си сверя с някой друг разбирането на тази комбинация: Кралица чаши ,асо меча и Магът .Въпросът ми е ще се продадат ли скоро /в рамките на месец / картините ,които дадох днес да се продават .Според мен Магът говори тук за творческата воля и неочакваното като резултат събитие. Т.е ,каквото и да стане няма да бъде очаквано . Кралица чаши говори за естеството на въпроса,все пак става дума за изкуство ,за картини ,Асо мечове за интелектуалният потенциал ,но за първи път срещам Магът на трета позиция и не ми се отдава тълкуванието .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! :)

Много се радвам, че има такива ентусиасти, решили да се присъединят с такова желание. Добре дошла! :)

Между другото, много интересен въпрос задаваш. Какво мисля аз по твоите карти, този човек не го е мислил много, преди да го направи, дошло е по инерция, може би в компания, и сега си е удовлетворен по своему, но това е егоистично удовлетворение. Аз дори не мисля, че е дал много внимание на случилото се. Той си е за себе си, рефлективността върху другите пряко не го касае :)

Ако искаш кажи горе-долу за какво става въпрос :)

Да, може да се каже, че човекът е такъв и това демонстрира

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да се впиша и аз към останалите новаци. Преди години си купих Таро на Златната Зора. Бях много ентусиазирана ,но като реших да го разучавам от приложената книжка,тотално се обърках. Правех усилия да проумея всичко, но ми изглеждаше адски объркващо. Изоставих го и години не съм посягала към него. Педи няколко месеца посегнах пак към него (провокирана от тешка за мен житейска ситуация), и реших ,че в интернет може да намеря по-разбираема информация. Така попаднах на вас, и тотално промених виждането си относно картите. Вие сте просто върхът. А Мона е като една майка, която се стреми да научи децата си да мислят, да расъждават, а не да им поднася готови отговори. Друг такъв Форум просто няма!:3d_047: Надявам се на помощ от ваша страна , желание да се уча не ми липсва, търпя критика и се надявам да ми казвате къде и как греша, защото човек така се учи.

Искам помощ, за една комбинация 9 чаши - Умереността - 4 пентакли . Въпросът е: Мисли ли Х , че е постъпил правилно в дадена ситуация.

Мисля ,че това решение е донесло удовлетворение, но незнам как да свържа Умереността и 4 пентакли спямо въпроса.

Здравей! :)

Много се радвам, че има такива ентусиасти, решили да се присъединят с такова желание. Добре дошла! :)

Между другото, много интересен въпрос задаваш. Какво мисля аз по твоите карти, този човек не го е мислил много, преди да го направи, дошло е по инерция, може би в компания, и сега си е удовлетворен по своему, но това е егоистично удовлетворение. Аз дори не мисля, че е дал много внимание на случилото се. Той си е за себе си, рефлективността върху другите пряко не го касае :)

Ако искаш кажи горе-долу за какво става въпрос :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...