Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

Мег, ти така изтълкува картите, че излезе точно обратно, че Мира се е примирила и стои "зациклена" в една не особено приятна ситуация, а на мен пък ми се струваше, че ако някой предприеме нещо, в смисъл промяна във връзката, то това ще е точно тя, а не Калин. Той е "виновникът" според мен да стоят в това положение. Обаче като чета твоето тълкуване, също ми изглежда съвсем правдоподобно.

Обърках се вече.

А как стоят нещата при тях в действителност, Лиула имаш ли сведения, като обратна връзка?

Линк към коментар
Share on other sites

Мег, ти така изтълкува картите, че излезе точно обратно, че Мира се е примирила и стои "зациклена" в една не особено приятна ситуация, а на мен пък ми се струваше, че ако някой предприеме нещо, в смисъл промяна във връзката, то това ще е точно тя, а не Калин. Той е "виновникът" според мен да стоят в това положение. Обаче като чета твоето тълкуване, също ми изглежда съвсем правдоподобно.

Обърках се вече.

А как стоят нещата при тях в действителност, Лиула имаш ли сведения, като обратна връзка

 

Нямам обратна връзка, а и няма смисъл, рано е.

Но, след като са се паднали подобни карти, развръзка, не може да се чака на този етап, с това повторение на Обесеният, а и да не забравяме за 5 меча, която в анализа си пропуснах, но не от подценяване, просто другото бе по-важно.

5 меча касае миналото, което никак не е розово, такова е и бъдещето.

Сега, не може да има виновници при условие, че и двамата не са на мястото си и за двамата това е погрешен, компенсаторен избор за партньор.

Няма много какво да се каже повече.

Линк към коментар
Share on other sites

И да се допълня, като обобщение за подобни ситуации, а и не само

Просто трябва да проумеем, че има безсмислени връзки и безсмислени отношения, както и безсмислени избори. И тук няма никакви уроци за личността; единственото страшно нещо е загубата на ценно време, което вече е сериозен проблем.

Повечето подобни отношения са жестокият удар и иронична усмивка на страха, който, както е известно, ражда чудовища.

Линк към коментар
Share on other sites

...Така,по почина на "колежките" зададох и аз въпроси на картите за връзки,които съм следила отблизо...на 2-те ми приятелки....,ма щом е за каузата...:)...И така:1“Каква е позицията/ролята/ на В към А във връзката им?"   .9Ч об.../от месец си позволявам да погледна и към обърнатите карти/  4Ч  ЗВЕЗДА 

2.Каква е позицията и ролята във връзката на А към В? : КРАЛИЦА М   ПАЖ П  9Ч об      

3.В каква посока ще се развие вр им до 6 м?                      9М     СИЛА+2ж залепнала    7М

    И сега за другата:

1.Каква е поз във вр на Р към Л ? ...ДЯВОЛ   КОЛЕЛО   10М

2.Каква е поз на Л към Р?   СМЪРТ   ГОСПОДАРКА   РИЦАР М

3.Посока на развитие на връзката?   ВЛЮБЕНИ   8М   8П

   Тъй като аз съм уж наясно с нещата,ще изчакам да напишете коментар...,а после ще дам обратна връзка...Да сядаме по чиновете   :3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да задам въпрос.

 

Какво означавам за В?

 

Картите са: Четворка Чаши, Двойка Чаши и Асо Чаши.

 

По тези карти, като схематично тълкуване, мога да кажа, че подчертаната вода може би описва океана, който ни дели. От друга страна, разстоянието, пречи и на развитието на по-дълбоки отношения. Първата карта ме подсеща, за това че отказах да предприема дългото пътуване.

 

Какво мислите, как ще се развият нещата?

Линк към коментар
Share on other sites

Сес, мерси за тренировката, непременно ще се включа, макар че с обърнати карти все още избягвам да се занимавам. Тия дни обаче имам много работа и съм много изморена, а искам да поразмисля, преди да пиша. Може би в неделя ще успея - моля, не бързай с обратната връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

...Разбира се,че ще изчакам ,Ди...още повече,че комбинациите за първата двойка озадачиха чак и мен...та и аз ще трябва да помисля :hmmmmm: ...А за втората са 1:1...:)

...По комбинацията на Йордан-многото чаши са признак на някаква неуравновесеност,аз виждам тук  обърнати някак нещата...от силни емоционални приливи,преминавайки през влюбеност,някой вече се е отегчил от чакане...Да не говорим,че са доста ниски за нещо по-голямо...А за посоката,в която ще се развият нещата,просто попитай картите...

Линк към коментар
Share on other sites

Цеци аз ще се опитам по първата,ако има грешки,нека са  учебни,как да не тълкуваме....

 

1“Каква е позицията/ролята/ на В към А във връзката им?"   .9Ч об... 4Ч  ЗВЕЗДА 

2.Каква е позицията и ролята във връзката на А към В? : КРАЛИЦА М   ПАЖ П  9Ч об      

3.В каква посока ще се развие вр им до 6 м?                      9М     СИЛА+2ж залепнала    7М

 

В>А---ТОЗИ ЧОВЕК Е ИЗГУБИЛ СЕБЕ СИ,МОЖЕ ДА Е ОТЛАГАЛ  НЕЩО,КРАЙ,ИЛИ  ДА ИЗЯВИ СВОИ ИСКАНИЯ,НО Е застоял дълго в една позиция,което му е била угодна,близка е по смисъл  донякъде с едни 7 меча и 2 меча ...не знам дали изобщо вярва в бъдещето,ако има  бунт , то ще е на ниво вътре в него,сръдни ,но нищо повече  като крачка...и понеже питаш за срок- ако  е за раздяла няма да има такава в 6 месеца.

а>б-тук  по виждам да има  молба  , сега нещо да не се случва.ммм кой знае но тази 9 чаши обърната  тук ми се  видя като 9п- мисля че човека  е удобно разположен,има под ръка всичко нужно да показва самоувереност

имат трусове,но никой не говори...

Линк към коментар
Share on other sites

Гледам на една приятелка - наистина не е за мен. Чудим се над картите й. 

 

 

Въпросът е иска ли Х да бъдат заедно.

Те имат доста странни отношения. 

 

Император, Обърната Сила, 7 чаши.

 

 

Бих споделила моето мнение по-късно, но след като чуя вашето.

Редактирано от SeekerOfAnswers
Линк към коментар
Share on other sites

...Да,и на мен доста странна ми е комбинацията Господар Сила об...гордост и страх...от една страна уж доста сериозна,дори строга позиция/която на мен хич не ми харесва за любовни отношения/...от друга с тази обърната сила някакъв страх и невъзможност за интегриране на страсти...,а тази 7-ца чаши накрая тотално размива нещата...дамата се е увлякла и не знае по какъв път да поеме...Тези карти за мен са позицията на приятелката ти за цялата ситуация...Като да се държи "на ниво",мечтаейки някой да вземе нещата в свои ръце...и нежелание да направи някакъв компромис... и нещо като хем много го искаш ,хем не ти стиска да се задвижиш...,затова си живееш в някакъв въображаем свят и си представяш колко хубаво би било "някой" да направи "нещо" по въпроса...Не виждам раздвижване,а живеене с някакви илюзии на този етап...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...Така,по почина на "колежките" зададох и аз въпроси на картите за връзки,които съм следила отблизо...на 2-те ми приятелки....,ма щом е за каузата... :)...И така:1“Каква е позицията/ролята/ на В към А във връзката им?"   .9Ч об.../от месец си позволявам да погледна и към обърнатите карти/  4Ч  ЗВЕЗДА 

2.Каква е позицията и ролята във връзката на А към В? : КРАЛИЦА М   ПАЖ П  9Ч об      

3.В каква посока ще се развие вр им до 6 м?                      9М     СИЛА+2ж залепнала    7М

Зравейте, ще опитам и аз. 1.В към А - човекът е очаквал повече от тази връзка, но бързо се е отегчил, има известна инертност, не предприема нищо, стои в едно безвремие.

 2. В началото е имало решителност и според мен А е инициатора на връзката, но това продължава донякъде и спира, вижда , че няма развитие, резултат, не е така както трябва да бъде.

 3. Мисля, че няма да се разделят, но и никакви промени не им се правят, само ги мислят и премислят тези промени.

 Така мисля аз, дано не съм се объркала много.

Линк към коментар
Share on other sites

...Така,по почина на "колежките" зададох и аз въпроси на картите за връзки,които съм следила отблизо...на 2-те ми приятелки....,ма щом е за каузата... :)...И така:1“Каква е позицията/ролята/ на В към А във връзката им?"   .9Ч об.../от месец си позволявам да погледна и към обърнатите карти/  4Ч  ЗВЕЗДА 

2.Каква е позицията и ролята във връзката на А към В? : КРАЛИЦА М   ПАЖ П  9Ч об      

3.В каква посока ще се развие вр им до 6 м?                      9М     СИЛА+2ж залепнала    7М

    И сега за другата:

1.Каква е поз във вр на Р към Л ? ...ДЯВОЛ   КОЛЕЛО   10М

2.Каква е поз на Л към Р?   СМЪРТ   ГОСПОДАРКА   РИЦАР М

3.Посока на развитие на връзката?   ВЛЮБЕНИ   8М   8П

   Тъй като аз съм уж наясно с нещата,ще изчакам да напишете коментар...,а после ще дам обратна връзка...Да сядаме по чиновете   :3d_097:

Хм, ще кажа какво мисля, по тези странни (или по-скоро трудни ;) )за мен карти, особено защото има и обърнати ...

 

Да попитам - "А" ли е жената във връзката? Ако е така, то тя е някак по-отговорната, но и по авторитарната от двамата, тя е водещата/инициатора във връзката. Той в началото е подходил като е идеализирал жената, после се е разочаровал някак. Отношенията в тази връзка, дори и да не изглеждат така в действителност, са по-скоро от типа - жената е майката, а мъжът по-скоро играе ролята на дете/син.  Което положение никак не се харесва и на двамата, но и двамата имат заслуга за това. Относно развитието - според мен връзката ще продължи, ще останат заедно, макар че са разочаровани и двамата, по-скоро очаквам и двамата (като инициативата май пак ще дойде от жената) да поработят и да променят нещата.

 

По втората поредица - трудно ми е да коментирам, като не зная кой инициал е на мъжа, кой на жената.

 

 

Искам да задам въпрос.

 

Какво означавам за В?

 

Картите са: Четворка Чаши, Двойка Чаши и Асо Чаши.

 

По тези карти, като схематично тълкуване, мога да кажа, че подчертаната вода може би описва океана, който ни дели. От друга страна, разстоянието, пречи и на развитието на по-дълбоки отношения. Първата карта ме подсеща, за това че отказах да предприема дългото пътуване.

 

Какво мислите, как ще се развият нещата?

Мда, и на мен ми се струва, че си разочаровал В. с нещо (евентуално с това, че си отказал пътуването); иначе явно, че много нещо означаваш за В. (много харесвам двойка чаши в любовни въпроси :) ). А развитието - малко се страхувам да кажа "за мен картите сочат положително развитие" - по-добре да не беше този Ас чаши на последна позиция; с него нещата сякаш се връщат на изходна позиция отново.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

...Извинявам се на всички за пропуска...В първите к-ции В е мъжът,А жената...,а във вторите Л мъжът,Р жената...Обаче утре ще дам обратна връзка,че сега стана късничко за писане... :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Само ще насоча вниманието ви към нещо, не различавате ли абсурдността в картите на Йордан, те не подлежат на анализ. Те са фантасмагорични и нямаме реален обект на обичане, а една фикция, която е безкрайно ясно показана. Дори бих казала, картите му са като шега към Таро, но то отново е отговорило ясно.

 

При SeekerOfAnswers обърнатата Сила обръща палачинката и праща всичко в забвение. Особено, когато Императорът се проектира в една 7 чаши, в едно пожелавано, но нереализуемо битие, тук дори изобщо не става дума за любовни отношения, а за дълбоки проблеми в семейството ...

В търсене на бащата за жената, е другата траектория, къде е той, какво оставя след себе си, кои са устоите на битието и кой е смисъла?

 

Таро отново отговаря на други въпроси, не на онези, които са зададени.

Същото е и в предложените карти от Ceca.

 

Ние не говорим за любов, а за проблеми от тотално далечно естество, колкото и да ни се иска да се отнасят картите до любовни отношения.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

...Така,по втората двойка никой не е писал,но то се вижда...дамата силно и безнадеждно зависима от тази връзка...омотана до толкова в заблудите и страховете си и въпреки,че толкова години влачат нещо,за което няма никакво бъдеще,все още с надежди за някакво такова.../и двамата са семейни/...Абсолютна мазохистка...вкопчена в нещо,което и донася само болка...с дъщеря ми не съм водила разговори по тази тема,колкото с нея...Тук дори не знам с годините дали остана някаква любов...по-скоро има страх,че "след него никой друг няма да ме обича"...вкарала се в някакво дяволско колело сама,но както и Лиула по-горе спомена :"Просто трябва да проумеем, че има безсмислени връзки и безсмислени отношения, както и безсмислени избори. И тук няма никакви уроци за личността; единственото страшно нещо е загубата на ценно време, което вече е сериозен проблем.

Повечето подобни отношения са жестокият удар и иронична усмивка на страха, който, както е известно, ражда чудовища."...Казвала съм и го хиляди пъти,но всеки с изборите си...Та с наличие на карти като Дявол,Колело и 10м хич не ме учуди,че "бъдещето" на връзката е Влюбени+8 меч,въпреки очакванията и,че бъдещето ще е 8П...

....А втората двойка наистина е интересна...забелязах,че с това,с което започват неговите карти...,със същото завършват нейните...9ч,но обърната...или това,което той иска,тя му го дава...и обратното... :)...Но,има една много тънка нишка,с която тя плете...с една дума...по-голяма манипулаторка на мъже аз лично не познавам...за което и свалям шапка... :)...Това е връзка,за която е написано "Интереса клати феса"...Замислих се,върху комб КРАЛИЦА МЕЧ и ПАЖ П...жена с ум бръснач,но с невинната физиономия и държане на малко дете...в крайна сметка получаваща това,което иска...,ако трябва с невинно мъркане...,ако се наложи пуска сълзи на наранено дете...,но всичко това изпипано до най-малките детайли.../и преминало през мелницата на хладният и ум/...направо за "Оскар" понякога...:)...Това е жена,която знае,че е финансово обезпечена в тази връзка и това я устройва чудесно...Тя е интелектуалката във връзката наистина и въпреки,че младежа е с интелект на ръчна количка...,онова другото не го забелязва...и си живее без притеснения за бъдещето...На службата си е обиколена с интелектуалци,с които компенсира постната среда във връзката им...,но "аман от умници без парици"...си е почти нейна реплика... :)...И за бъдещето на вр.тук вече си имат общи планове...както се вижда от 7м...купиха место и започват строеж на общ дом,тъй като сега живеят в бащината му къща..., напрегнато с другите обитатели там...,компромисите вече са на изчерпване...,което за мен поне е свидетелство наличието на 9м+СИЛА...,но за мен това е известно... :)...
Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...А,и на мен лично не ми стана много ясно 4ч и ЗВЕЗДАТА от негова страна?!...Наистина си е един мрънкалник доста често младежа,но от Звездата накрая може ли да се съди за наличие на някаква надежда за плановете им като нагласа...,защото пък за отношения ЗВЕЗДАТА знаем,че не е от най-приятните карти...Какво ще кажете,момичета? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

...А,и на мен лично не ми стана много ясно 4ч и ЗВЕЗДАТА от негова страна?!...Наистина си е един мрънкалник доста често младежа,но от Звездата накрая може ли да се съди за наличие на някаква надежда за плановете им като нагласа...,защото пък за отношения ЗВЕЗДАТА знаем,че не е от най-приятните карти...Какво ще кажете,момичета? :hmmmmm:

 

Той е безучастен. Не му пука, но въпреки всичко, той ще подлее вода след време, ако вече не е започнал.

Всеки си намира майстора, особено, когато е много сигурен в нещо, често хората не си правят сметките и подценяват другия, че е .. лесен.

Освен това, този човек е твърде зависим ...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Днес попитах с въпроса дали ще имам скоро шанс за нова връзка. Резултатът беше: Отшелникът, Дяволът, Смъртта.

 

Уморена съм от самотата, хора. Цял живот съм била сама. За кратко познах щастието да бъдеш с друг човек и бързо ми бе отнето. 2 години прекарах в буквално самобичуване, в мисли защо и как провалих или не нещата и Господ ми е свидетел опитах нееднократно да се поправя. Кога ще се види краят на тази агония...Знам как да съм сама, но не искам вече. Наистина никой не знае какво е докато не го изпита. И глупостите за това да си щастлив сам са наистина глупости.

 

 

 

Модераторска забележка: Моля ви, публикувайте мненията си в подходящата за целта тема.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли, тук се допуснала една същестена грешка, за която Лиула вече не знам кой път говори: въпросът е много общ и неясен (какво означава "скоро", какво означава "шанс"), а и най-вероятно задаваш такива подобни въпроси много често, затова и получаваш такъв залп от тежки големи аркани, които те "разстрелват".

Защо не опиташ друг подход - потърси причините - задай въпрос например "Какво в мен води до липса на връзка?" или "Какво да променя в себе си, за да се сдобия с такава?", ей такива неща, а може някой друг да ти даде и по-добри варианти на въпроси, защото и на мен ми е трудно, особено що се отнася до любовната сфера.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Зададох втория ти въпрос - Крал чаши (винаги съм олицетворявала бившия си с този крал), Кулата, Паж чаши.

Аз тълкувам - да спра да живея във въздушната кула с него и да бъда толкова наивна и емоционална.

Правилно ли тълкувам?

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Привет,Chiron!...Така...аз ще напиша моето виждане на нещата по твоите питания,като свържа последните 2 к-ции,написани от теб:

        ОТШЕЛНИК    ДЯВОЛ   СМЪРТ

        КРАЛ ЧАШИ    КУЛАТА   ПАЖ ЧАШИ...

    Историята ти е написана тук...Затварянето ти и оттеглянето от света поради душевната болка,търсенето на истината в тишината на самотата...пътят на търсенето на вярата и живеца на душата си при извора...път самотен,но единствено верен за целта...,на който е застанал ДЯВОЛА...нещото,което може да те спре и ако успееш да се пребориш с него...,което зависи изцяло от теб самата,ще доведе до пречистващата роля на СМЪРТТА...Това показва и втората ти комбинация...,в която си показана ти в двете си състояния...Не знам защо,КРАЛ ЧАШИ го виждам обърнат тук...един лутащ се човек,неспособен да контролира емоциите си...човек,чиито фантазии са се превърнали в бягство от реалността...човек в тотална депресия...Днес КУЛАТА е в действие....освобождаваща и прочистваща... и това е нещото,което ако му позволиш да се случи ще те пречисти и прероди...поне за мен това е ПАЖ ЧАШИ...раждане на нещо чисто и неопетнено...на твоята душа...като бебе...Пред теб е цялата ти чиста душа,появила се като новородено след СМЪРТТА и КУЛАТА...Дали ще съумееш да се справиш,от теб зависи.../както винаги е било,разбира се.../...А както знаем,за всичко трябва да се полага грижи,за да израсне...и един ден...пажа да се превърне в кралица...,а в каква-посоката ще е избрана отново от теб...Успех ти желая...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Сеса!

 

Тежък процес, понякога се чувствам в безпътица, уморена. Трудно е. Все пак се надявам, че един ден ще стигна до светлия край на тунела.

Иначе тълкуването ти е абсолютно вярно. Изолирах се от всички и всичко, прекъснах приятелства, които ми се струваха твърде повърхностни и просто се задушавах в тази твърде лека комуникация с тях. Лутането и фантазиите са също точно на място.

Благодаря ти.

Линк към коментар
Share on other sites

...На всеки по един или друг начин се е налагало да се сблъска с Дявола в себе си...с някаква ужасна и нелепа зависимост,защото за мен поне всички зависимости са такива...да не забравяме обаче,че те са плод само и единствено на нашите решения...Отлично знам какво е да си в компанията на Дявола,но определено с годините се научих да съкратявам времето,в което той се разпорежда с мен...:)...Усетя ли го просто си казвам..."Ок,съгласна съм...да те видим...!"...Знам как го храня,знам много добре и с какво...,но вече знам и как да го обезвредя...и колкото по-малко време отделям за това да се справя с него,все по-горда се чувствам със себе си...Дори преди дни имах комбинация ОТШЕЛНИК и ДЯВОЛ...,но си я позволих само 3 дни...:)...Изпадала съм и в твоето състояние и го разбирам...на мен поне ми отне 2г и половина да се съвзема някога...,но спомена за него е с толкова ярък отпечатък в душата ми,че няма как да ме накара да се примиря още веднъж с такова състояние...Ако го искаш,ще се справиш...,но само ако действаш по въпроса,а не премисляйки го отново и отново...

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че говорите за Дяволът, а тази карта често се явява на въпроси, свързани с .. любов.

Да почна с това, че няма нито нещо толкова драматично, нито толкова дълбоко в изживяването на тази карта, няма и любов в нея, има само непознаване на себе си.

 

Нещо, което всеки човек трябва да установи за себе си, а именно - да знае какво иска и най-вече кой е, ще го лиши от "приятната" компания на Дяволът.

Има един велик закон и той гласи следното: колкото повече искаш нещо, толкова повече то се отдалечава от теб, защото имаме две опции: или то не е за теб (а винаги има ясни индикации затова), и второ: не се иска по правилния начин.

Има и друга условност, която предполага тази карта - вманиаченост на амбицията да бъдеш нещо, което не можеш да бъдеш, но си "решил", че можеш.

 

Е, не. Най-глупавото нещо е човек да изпада в някакви апокалиптични мисления за живота и за света, защото не е получил нещо.

Дяволът е мостът между детството и зрелостта и ще е тъжно, ако сме уж зрели хора и се движим по тънката граница на имаме играчка - нямаме играчка. Следва обикновено играчка-плачка.

 

Няма нищо драматично в нито една раздяла, особено с човек, който е избрал да бъде с друг. Дай свобода на всеки да бъде с когото си иска. Това е негово право, негова илюзия или компенсаторна реакция, негов избор, не чужд.

Свободата е обратната страна на монетата на Дявола, колкото повече сме затънали в Сянката си, толкова повече нямаме свобода.

 

П.С. Картата Дяволът е много мощна сила в Таро, но не и за любов, нейната нуминозна същност, се изявява в други ситуации и тогава наистина е името си.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Дяволът се дискутира, аз току що реших да задам въпрос - "Ще има ли положителна промяна във взаимоотношенията ми с Х. до рожденния ми ден?" Изтеглих - Дяволът, 6 пентакли, Колесницата. Напоследък ми е като фикс идея този въпрос. Сериозни проблеми нямаме, но застой във взаимоотношенията от около 2 години. Разбирам, че съм като обсебена нещо да се промени и .. ето го Дяволът. Колесницата заедно с 6 пентакли са ми прекалено хубави карти, дали не става въпрос за проекция?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...