Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

5 пентакли 6 пентакли 3 меча *

Мисля, че тези карти показват твоите чувства и преживявания.

Твърде дълго време си се надявала, влагала си големи надежди, очаквала си възнаграждение за чувствата си, но, уви, това не се е случило. Картинката е тъжна. ....Но е минало доста време от поста ти, така че се надявам да не съм права и да си във ведро настроение...

:)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Отскоро следя темите във форума,твърде нова съм в материята и не съм се осмелявала да коментирам досега.Но достигнах до състояние от което вече не виждам никакъв изход и затова се обръщам към Вас,по-напредналите,за помоща от която имам огромна нужда в момента,за да си отворя очите и да продължа напред.

Таро се появи случайно в живота ми като последната надежда да открия отговорите,които търся опитът ми е твърде кратък,но въпреки това доверието ми в магията на Таро бе спечелено,защото ме предпази да извърша една огромна глупост.

Ето накратко историята : обща приятелка ни запозна....харесахме се още от началото,имахме доста общи интертеси,отгодини в живота и на двамани липсваше любим човек,имахме нужда от човешко внимание и грижи и така в изминалите 8 месеца светът ми се завъртя около този мъж.Без да обърна внимание станах зависима до голяма степен от вниманието, и енергията му.Влиянието му върху мен беше огромно,навярно затова сега ми е толкова трудно да приема раздялата...защото го смятах за своя съдба..

Когато се сдобих с колодата си преди няколко месеца...след като й дадох време да свикне с мен и аз с нея, почувствах,че съм готова да задам въпросите си.

След като престахаме да се виждаме без никакво обяснение,естествено беше да попитам:Какво се случва с него? с подредбата :мин--настояще --бъдеще

Папеса---императрица---2 пентакли

В първата карта намирам себе си...не само защото станах част от миналото му,а и защото нещата които споделях с него бяха изключително лични и свързани духовни разбирания,изключително подвластна съм на луната,която присъства на тази карта освен това Папесата в скута си държи книга(именно една книга е част от причината за раздялата ни) Допуснах го в духовния си свят много по-близо отколкото във физическия.В което намирам днес грешката си(може би трябваше нещата да вървят развномерно и на двата фронта)

В императрицата видях новата жена в живота му,която определено действа и на 2-та фронта

А 2 пентакли е щастието което изжиивява с нея...(за което ме увериха общите ни приятели)

Раздялата с този толкова близък човек буквално срина цялата ми имунна система за период от последните 2 месеца нямаше орган в тялото ми,който да не страда(говоря сериозно истински заболявания : най-вече загуба на равновесие,прилошаване,падане на кръвното,главоболие,синузити,стомашно-чревни проблеми и др)

Реших,че нещата не мога да продължават така и в опит да изпълня инстинкта си за самосъхранение (или наклонността си към мазохизъм) окончателно разговарях с човека : разбрах,че наистина има нова жена в живота му както и картите показаха и се разделихме като си изяснихме грешките.

Всички болестни състояния изчезнаха след този разговор...остана само бруталната празнина и тежката депресия в която се озовах.

Сега търся отговорите защо ми се случи това и дали има надежда да се съберем отново малко по- променени.Ето и подредбите които ви предлагам да ми помогмете да разчета правилно:

Какво му предстои на него?(подредбата е елипса) подредбата е равена месец след горната :)

1(минало) о.Ацо мечове

2(настояше) 6 пентакли

3(бъдеще) о.10 жезли

4 рицар мечове

5(странични влияния) Справедливостта

6(страхове и надежди) Кралица мечове

7(изход) о Императрица

Може би императрицата е същата жена,която е сега до него и се появи в първата подредба. Кралица мечове ме изненадва,никога не ми е излизала,а това е картата,която ме накара да си купя точно тази колода,самата карта много прилича на мен ... http://www.loscarabe...ei-segreti.html въпреки,че не се отъждествявам със значението и. Докато правех тази подредба от тестето излезе Колелото,но не му обърнах внимание ;/

На въпроса : Ще се върне ли ?

1- кулата

2- рицар пентакли

3- 2 мечове

Тук нямам идея какво да мисля ;/

Подредба; Защо да оставя нещата да приключат?

1 Асо пентакли

2 Умереността(причината за да се случи раздялата)

3 о.рицар пентакли (събития до 3 месеца)

4 Колелото (събития до 12 месеца)

5 Папата (кога ще има ново начало/връзка)

6 Магът (какво да направим за да има)

Освен това напоследък за настояще ми излиза няколко пъти една и съща карта : паж жезли.Бихте ли ми казали какво може да значи това?

Мноооого.. много ви моля да ми помогнете.Адски много страдам и не виждам изход нито близка промчна на нещата...Толкова съм наранена,просто искам да знам,дали мога да се надявам на нещо с този човек,който значеше толкова много за мен. Отправям молбата си към всички и най-вече към Мона..

Благодаря ви предварително..искрено се надявам да ме чуете и помогнете ;/

Редактирано от Nightshade
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nightshade, въпреки,че никак не се чувствам в ролята на коментатор, ми направи силно впечатление една подредба, която ти се е паднала и това е Кулата, Рицар Пентакли и Двойка Мечове.

От една страна картите според мен разкриват силното ти желание за това да не се беше случила Кулата и здравите неща да се върнат по някакъв магичен и бърз начин в предишното положение/Рицар пентакли,2 мечове/, но от друга страна подтекста на Таро тук е,че това няма как да стане, дори и да не го осъзнаваш. Кулата се е случила, ти си успяла да съхраниш себе си и преобразуванието с теб и живота ти си върви, независимо дали го осъзнаваш или не.

Съветът на Таро според мен е да търсиш новите пътища в живота си, да не оставаш погълната от тази раздяла, защото Животът е много повече от нея.

Успех с Таро!

Публикувам и аз комбинация от любовен характер.Ще имам ли връзка с Х до три месеца?

Комбинацията е 5 пентакли, 9 пентакли и Асо Мечове.

Според мен картите ми отразяват силната нужда от емоционална връзка, но с това Асо мечове, най- много да се стигне само до някакви интектуални закачки, флиртчета с интелектуален отенък, въпреки,че все пак имам пентакли.Бих искала и още мнения, а да не говорим колко съм разколебана в картите си, не съм ги хващала няколко месеца подред.Благодаря на всички, които се включат с коментар.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здрасти, Inatari!

Ще се пробвам с комбинацията ти - 5 пентакли, 9 пентакли и Асо Мечове с уговорката, че Аз знам, че нищо не знам ;)

В тези карти не виждам емоционална връзка. По- скоро са проекция на собствените ти моментни вълнения и страхове. Било то да не бъдем отхвърлени или пък дали той ще действа скоро..

За момент ми мина през главата картината как мадамата от 9 пентакли зарязва целия уют на своето обкръжение и хваща меча, който и се подава :)

Време е да бъдем по-смели и да поемем инициативата, дори с цената на провал и наранени чувства.

Ами това ми мина през главата, ще се радвам да споделиш как протича ситуацията :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти, Hella!

Картите описват много точно състоянието,емоционалното на жената в тази комбинация и ни помен от отношението на мъжа.

Ситуацията е просто посещения от страна на мъжа, и възникнали надежди в женското сърце, хаххаха.Съветът на Таро тук е никаква инициатива, от страна на жената според мен. Тя просто трябва да бъде красива, защото иначе нещата ще загрубеят. Това е моето разбиране, точно обратното на твоето, че жената не трябва да отива в мечове, защото всичко ще загуби, ще се скита с празен джоб. Просто търпение му е майката .

Благодаря, ти Hella за коментара, създаде ми малко настроение и желание за повторна подредба.Thanks !

Линк към коментар
Share on other sites

хихи много се радвам Inatari, пускай и другата подредба да умуваме :P

ето една и от мен:

Как ще се развият отношенията между двама души?

Крал пентакли, 7 чаши, Кралица меча

не виждам развитие в положителна насока, дори напротив. в момента и двамата са изправени пред някакъв избор, но какъв ще е резултата от него още не е известно.. също имам чувството, че се заблуждават за истинските си чувста? дали не са заедно просто защото така им е удобно в момента..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета :)

Вие ме заинтригувахте с тези интерпретации и провокирахте любопитството ми. Снощи и аз реших да се допитам до Таро, след като разгедах колодата у дома и си "съставих мнение" за картите. Много време отлежаваха в кутийката горките.

И така, трябва да взема решение дали да подновя връзката си с човек от миналото. Това, което ме изуми е, че и в трите подреждания, които се отнасяха до различни аспекти на евентуалната връзка, се появяваше Императрицата.

Първия въпрос се отнасяше до това, дали има изобщо смисъл да се връщам към тази връзка. Паднаха се двойка чаши, Крал мечове и Императрицата.

Второто ми питане беше за очакванията към мен, защото в миналото се раздеихме по моя инициатива, мислех, че не мога да си вдигна летвата според неговите стандарти. Отговорът беше: Императрица, шестица пентакли и тройка пентакли.

Най-накрая, чисто по женски поисках да разбера чувствата му към мен, естествено. Тук посланието гласеше: шестица пентакли, десятка пентакли и Императрицата най-накрая.

Започнах да чета темичките в този форум, много са практични, но до аз лично нямам опит с картите. Ще се зарадвам на малко помощ.

Поздрави. :)

Линк към коментар
Share on other sites

хихи много се радвам Inatari, пускай и другата подредба да умуваме :P

ето една и от мен:

Как ще се развият отношенията между двама души?

Крал пентакли, 7 чаши, Кралица меча

не виждам развитие в положителна насока, дори напротив. в момента и двамата са изправени пред някакъв избор, но какъв ще е резултата от него още не е известно.. също имам чувството, че се заблуждават за истинските си чувста? дали не са заедно просто защото така им е удобно в момента..

Аз мисля по-различно от теб :) .

Така тук имаме мъж и жена, това е ок, ама не съвсем. Мъжът толкова много се е вторачил в тази жена и стиснал идеята за нея, че не я пуска, но защо се задоволява само с това? Пак виждам инат /Крал пентакли. Иска неговото си. И този мъж има в главата си море от фантазии и емоции /7 чаши/ и то за конкретна жена /силна жена/ каквато е само една Кралица меча. Мъжът иска сигурност от тази жена.Той иска близост с нея, но бих му казала да остави влиянието на 7 чаши и ината си. А какво ще стане ли - това Кралица меча ще реши. Тук тя командва парада :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Първия въпрос се отнасяше до това, дали има изобщо смисъл да се връщам към тази връзка. Паднаха се двойка чаши, Крал мечове и Императрицата.

Второто ми питане беше за очакванията към мен, защото в миналото се раздеихме по моя инициатива, мислех, че не мога да си вдигна летвата според неговите стандарти. Отговорът беше: Императрица, шестица пентакли и тройка пентакли.

Най-накрая, чисто по женски поисках да разбера чувствата му към мен, естествено. Тук посланието гласеше: шестица пентакли, десятка пентакли и Императрицата най-накрая.

Здравей. Няма да ти тълкувам комбинациите поотделно, а като едно цяло.

Ти си мислиш за подновяване на отношенията /2 чаши/. Това го потвърждава и Императрицата. Искаш от нещо старо да се роди нещо ново. Но искаш това да е едва ли не като падане от небето, но първо трябва да платиш, за да вземеш /6 пентакли/, да се потрудиш, да му дадеш дори публичност малко /3 пентакли/.

Императрицата ти е идеята за тези отношения, но какво ще се роди ще се види, има време.

По картите ти мисля, че ти нямаш контакт с този човек, не комуникираш с него в момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Chaos

Тук се повтаря Императрицата, което определено говори за нещо. Като цяло ми се струва, че търсиш стабилност, удовлетворение. Картата се появява по-скоро като съвет, защото явно имаш огромното желание да върнеш някои отминали моменти в живота си. Не мисля, че картите ти дават отговор на въпросите, а указват състояние на копнеж и желание за цялостна промяна. Императрицата показва нужда от стабилност и удовлетворение по принцип. Тя е един своеобразен лайтмотив на това, което ти липсва в момента. :)

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей. Няма да ти тълкувам комбинациите поотделно, а като едно цяло.

Ти си мислиш за подновяване на отношенията /2 чаши/. Това го потвърждава и Императрицата. Искаш от нещо старо да се роди нещо ново. Но искаш това да е едва ли не като падане от небето, но първо трябва да платиш, за да вземеш /6 пентакли/, да се потрудиш, да му дадеш дори публичност малко /3 пентакли/.

Императрицата ти е идеята за тези отношения, но какво ще се роди ще се види, има време.

По картите ти мисля, че ти нямаш контакт с този човек, не комуникираш с него в момента.

До скоро нямах никакъв контакт с него, да вярно е това. Наложи се да работим заедно, излязохме два пъти, нали знаете, едно такова объркано усещане имам, точно както човек като се влюбва. Много ми се иска да изтрия миналите си глупости, че и неговите, да започне всичко на чисто,но няма как да стане. И да, искам стабилна връзка.. :hmmmmm: Като се замисля, и това за публичността е вярно. Поне в "първото издание" се стараех да държа връзката ни някак си по-покрита, имах си причини, разбира се, но това създаваше напрежение.

Лора и adina, много ви благодаря за помощта. Сега поне моето отношение към ситуацията ми е по-ясно. И ми стана по-спокойно, да ви кажа. :rolleyes: :rolleyes:

Редактирано от Chaos
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на един човек към мен? Ас жезли, Магът, 10 меча.

Аз виждам край /10 меча/ на тези отношения и то съвсем съзнателно направен.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на един човек към мен? Ас жезли, Магът, 10 меча.

Аз виждам край /10 меча/ на тези отношения и то съвсем съзнателно направен.

Как мислите?

На мен ми направи впечатление Магът в сърцето на тази подредба. Понеже става въпрос за неговото отношение към теб, мисля, че Магът представя теб. Ти си човека, който ще направи избора дали да върне предишния огън в отношенията или пък да причини болка, вземайки болезненото решение за раздяла. Сякаш другия човек се е предал и ще приеме твоите действия, каквито и да са те, но като че ли очаква да излезе наранен от това положение между двама ви.

Идват ми наум и други варианти, но може би защото не се чувствам уверерена с картите. Че има желание за решителна промяна и за край на някаква ситуация има, но съзнателния избор за посоката на тази промяна е предоставен на теб.

Начинаеща съм с Таро, моля всички да ме извинят, ако тази интерпретация звучи глупаво или наивно. Много искам да се науча и приех поканата на Лора да се опитам сама да разбирам картите. :rolleyes: Оле, цели три единици в тази подредба! Това пък какво е?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, преди няколко дни, надявайки се един мъж да ми се обади, попитах картите дали ще го направи. Появиха се 9 меча, Справедливостта и Дяволът. Той, че не се обади, не се,обаче така и не разбрах какво ще рече Дяволът в тази поредица. Явно съм го засегнала доста май и май иска да ме постави на мястото ми (да въздаде справедливост) или просто разумно е преценил, че обаждането е неприемливо от негова гледна точка, но...

Някак все едно се редуват огън и лед.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, преди няколко дни, надявайки се един мъж да ми се обади, попитах картите дали ще го направи. Появиха се 9 меча, Справедливостта и Дяволът. Той, че не се обади, не се,обаче така и не разбрах какво ще рече Дяволът в тази поредица. Явно съм го засегнала доста май и май иска да ме постави на мястото ми (да въздаде справедливост) или просто разумно е преценил, че обаждането е неприемливо от негова гледна точка, но...

Някак все едно се редуват огън и лед.

Здравей. Няма как този човек да ти се обади по тези карти и не мисля, че и може да го направи, въпреки огромното желание от твоя страна.

А вие не сте и имали близки отношения. Възможно е и да си му подхвърлила нещо с мисълта, че ще го заинтригуваш по някакъв начин. Може и да си поразгласила това на повече хора. Чудиш се какво да правиш с дадена ситуация, която така или иначе няма да има развитие, поне не дава такива индикации /9 меча и Справедливостта/. А Дяволът сам по себе си мисля, че отразява теб и твоето желание да оплетеш този мъж.

Преди всичко тези карти отразяват теб самата.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам и аз една комбинация: Как ще се развият отношенията ми с даден човек?

Крал Пентакли, Силата, Рицар мечове.

Според мен тези карти се отнасят за другия човек изцяло.Крал Пентакли ще премине в Рицар мечове. От непроницаем,ще се разкрие като слаб, чувствителен, ще го видя в друга светлина. Първоначално си помислих,че ще предизвикам някаква ярост у него, но сега стигам до извода,че това е просто едно друго лице, много по- близко, много по- човешко, което ще се разкрие пред мен.Ще се радвам на коментар, пътеводителен от някой.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам и аз една комбинация: Как ще се развият отношенията ми с даден човек?

Крал Пентакли, Силата, Рицар мечове.

Според мен тези карти се отнасят за другия човек изцяло.Крал Пентакли ще премине в Рицар мечове. От непроницаем,ще се разкрие като слаб, чувствителен, ще го видя в друга светлина. Първоначално си помислих,че ще предизвикам някаква ярост у него, но сега стигам до извода,че това е просто едно друго лице, много по- близко, много по- човешко, което ще се разкрие пред мен.Ще се радвам на коментар, пътеводителен от някой.

За мен тези карти отразяват теб. Ти си в ситуация, която зависи от него и не знаеш как да реагираш. Всъщност, нямаш много варианти. Той е непоклатим, всеки твой опит за сближаване е опит за сближаване със стена. Рицар меча всъщност е самата ситуация, която дава рефлексия в начина, по който ти я приемаш, това е конфликтната му същност - не можеш да пробиеш бариерите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Lifetime, да права си за ситуацията, той е непробиваем,/ситуацията е крал пентакли/ но мисля,че силата показва именно това ограничение и трансформация на крал пентакли в рицар мечове. Тук има някакво преобразуване има движение на една карта в друга.И то в типичния стил на Таро,на комбинация от дворцови карти с голям аркан. Но благодаря ти за включването, много правилно тълкуваш крал пентакли ще видим, времето ще покаже, пак ще хвърля карти и ще видим какво ще се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Реших след тези карти да попитам какво е отношението на този човек към мен?:Крал Жезли, Рицар Жезли и 2 пентакли.

По тези карти, определено мога да кажа,че успявам да го извадя от равновесие и досегашното му отношение каквото и да е то, ще се промени, има индикация за това, по двойка пентакли.Ще се радвам да коментираме тези карти.Не мисля,че те отразяват мен по какъвто и да било начин, това е хубавото.

Линк към коментар
Share on other sites

Реших след тези карти да попитам какво е отношението на този човек към мен?:Крал Жезли, Рицар Жезли и 2 пентакли.

По тези карти, определено мога да кажа,че успявам да го извадя от равновесие и досегашното му отношение каквото и да е то, ще се промени, има индикация за това, по двойка пентакли.Ще се радвам да коментираме тези карти.Не мисля,че те отразяват мен по какъвто и да било начин, това е хубавото.

Този човек може да прояви спонтаност към теб, нещо което ти не очакваш да се случи. Дори пътуване на послание към теб. Възможно е този човек да е в друго населено място, т.е. различно от твоето. Ще има раздвижване в тези отношения /2 пентакли/. По един начин са били до сега, но ще се променят.

Определено Крал жезли се е активизирал, не дреме. :) Имаш два жезъла и след тях 2 пентакли, т. е. реализация ще има и реален облик, промяна също.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Хей, здрасти,Лора, много се радвам,че пишеш.И моето усещане за картите е такова.Това за населените места, по- скоро обитаваме различни светове,хахахах.Иначе сме от едно населено място.Просто отношенията ни до този момент са много дистанцирани, заради позициите , които заемаме в една институция.И сме от различни светове.Дано има известно постопляне и раздвижване,хахаха.Защото бях заключила вече , че е абсолютно дърво.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...