Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

Ще осъществи ли мъж контакт с жена - 7 меча, Любовниците, 2 чаши.

На мен ми изглеждат любовни картите, а на Вас?

Не виждам причина да не осъществи :) Колкото и да е неустойчива 2 чаши, на първа позиция все пак е 7 меча, в което няма нищо нестабилно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще осъществи ли мъж контакт с жена - 7 меча, Любовниците, 2 чаши.

На мен ми изглеждат любовни картите, а на Вас?

Не виждам причина да не осъществи :) Колкото и да е неустойчива 2 чаши, на първа позиция все пак е 7 меча, в което няма нищо нестабилно.

Напълно съм съгласна с Lifetime.

Само ще добавя следното: Влюбените дава хоризонт на избор, по 2 чаши говори, че човекът е зависим от настроенията си и най-вече от това дали самият той се чувства добре в кожата си да осъществи каквото и да било.

В крайна сметка, картите дават тотален карт бланш за това. Но човекът разполага, т.е. отговор нямаме - но както не е и имало досега със същия този човек. Хлъзгави отношения, неизяснени.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и на двете :) . То всъщност пречки няма и никога не е имало, освен настроението на мъжа. Но както казва Ивета, това са едни неизяснени отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпроса :Как ще се развият нашите отношения ? и се паднаха :Луната, Рицар жезли и 6 чаши.Какво да правя с тази Луна, за първи път ми се пада и освен като някакъв подсъзнателен фон на човека за когото питам не видам как друго яче да я тълкувам. Или това е някакъв уловен момент на неговото подсъзнание, в който все- още действа рицар мечове, но запечатан в дебрите на миналото. Но сега, когато пиша всичко това виждам, че това съм по- скоро аз. Аз съм тази , която мисли за отминалите срещи и нощи. Хах. Посъветвайте ме, ще съм благодарна. Много летаргични ми се струват тези карти.

Ще задам и още един въпрос, надявам се да получа по ясен отговор.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпроса :Как ще се развият нашите отношения ? и се паднаха :Луната, Рицар жезли и 6 чаши.Какво да правя с тази Луна, за първи път ми се пада ...

Напразно горене, напразно мислене и премисляне на несъстояла се адекватност в съпричастността. Както при много други отношения.

Имаме една Луна, твърде неясно и лошо начало за комбинацията, последвана от един истеричен Рицар жезли, допълнен със 6 чаши. Това е като бълнуване наяве, жадуване за прясна вода и за истина, но те просто не съществуват.

Отминаващи, изгарящи карти - и като време, и като емоция.

Важни са поуките.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ивета, всичко е точно така, бълнуване на яве.Каква истина и прясна вода, когато няма кой да те чуе и да заеме ответната позиция. Пустиня някаква.Важното е , че това са бързи карти.

Линк към коментар
Share on other sites

...Привет на всички тук!...И светъл празник за всички!...Казват,че любовта е нещото,което ще спаси света,но все не попадам на това спасение?!...Отдавна следя написаното тук и реших и аз да се включа с въпрос...за тълкувание...Имах връзка,която приключи доста неадекватно...,но все се надявах на някакво продължение,което не се случи...При зададен въпрос дали има бъдеще за нея,изтеглих карти:Справедливост,4 чаши и деветка чаши...Моля за някакво тълкувание...,защото съм нова в това начинание...Благодаря предварително!...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

Силно впечатление ми направи този пост!

Здравейте! Отскоро следя темите във форума,твърде нова съм в материята и не съм се осмелявала да коментирам досега.Но достигнах до състояние от което вече не виждам никакъв изход и затова се обръщам към Вас, по-напредналите, за помоща от която имам огромна нужда в момента,за да си отворя очите и да продължа напред.

На въпроса : Ще се върне ли ?

1- кулата

2- рицар пентакли

3- 2 мечове

Тук нямам идея какво да мисля ;/

Подредба; Защо да оставя нещата да приключат?

1 Асо пентакли

2 Умереността(причината за да се случи раздялата)

3 о.рицар пентакли (събития до 3 месеца)

4 Колелото (събития до 12 месеца)

5 Папата (кога ще има ново начало/връзка)

6 Магът (какво да направим за да има)

Мноооого.. много ви моля да ми помогнете.Адски много страдам и не виждам изход нито близка промчна на нещата...Толкова съм наранена, просто искам да знам, дали мога да се надявам на нещо с този човек, който значеше толкова много за мен. Отправям молбата си към всички и най-вече към Мона..

Благодаря ви предварително..искрено се надявам да ме чуете и помогнете ;/

Не влизам често в тази тема и сега го видях...навярно Nightshade вече не се появява тук - има само едно мнение...

но са ми интересни комбинациите, които е дала -

Ще се върне ли ?

1- кулата

2- рицар пентакли

3- 2 мечове -

едва ли, Кулата показва много категорично настъпилата промяна, а следващите две карти - бавното приемане на реалността, но все пак вътрешният мир ще се възстанови.

Подредба; Защо да оставя нещата да приключат?

1 Асо пентакли

2 Умереността(причината за да се случи раздялата)

3 о.рицар пентакли (събития до 3 месеца)

4 Колелото (събития до 12 месеца)

5 Папата (кога ще има ново начало/връзка)

6 Магът (какво да направим за да има)

Това е реалността, дошло е времето да се балансират нещата, да се открие вътрешното равновесие.

3 и 4 говорят за трудното приемане на събитията, но и за влизане отново в руслото на живота.

кога ще има нова връзка? - не знам, но предполагам, че папата казва, че ще има такава и то силна, стабилна.

какво да направим? - бъди себе си, вярвай в себе си, продължи напред, но не по инерция, а с отворено съзнание, напълно съзнателно.

Надявам се нещата да са се развили в положителна насока за Nightshade

Линк към коментар
Share on other sites

При зададен въпрос дали има бъдеще за нея,изтеглих карти:Справедливост,4 чаши и деветка чаши

Здравей, и добре дошла във форума. Опитвай се и ти да си тълкуваш картите, така се навлиза по-лесно в Таро :) .

Според мен тази връзка не е била много сериозна. Имало е пречка да сте заедно, може и другия да е бил обвързан. Може да е било просто флирт, без обвързване, без нищо, просто закачка. Доставяне на удоволствие. За някой от двамата това е било просто удоволствие.

А ти се чувстваш обидена и много огорчена от това, което е станало. Мисля, че сама си причиняваш това, което изпитваш, то няма и как да е иначе. Хванала си се за него и чакаш да те зарадва, но мисля, че 9 чаши няма да ти донесе това.

Линк към коментар
Share on other sites

...Благодаря ти,Лора...за точният отговор!...Междувременно нещата се подредиха и логично пресякоха финала...:)...Понеже както вметнах и в първото си писание...съм все още доста в началото с материята точно тази последна карта -9 чаши ме пообърка...имайки предвид,че дава заявка за радост,задоволство и щастливо осъществяване...Само да уточня,че и двамата сме разведени и нямахме пречки от подобен род...,но както се казва-"Станалото-станало..."...Днес направих нова подредба с въпрос:"Ще срещна ли скоро човек,на когото мога да разчитам и който да ме усмихне?"...И подредих:паж жезли,колесницата и 3 чаши-обърната...Ще се опитам да го изтълкувам...и ще се радвам ти..или някой от другите пишещи тук да ме коригират при грешка...И така,пажът жезли трябва да съм аз...неуморно търсеща ,енергична и ентусиазирана...,но пък от друга страна театрална и егоистична.../не че съм съгласна с тази констатация...:).../...Тръгване нанякъде с интерес и ускорително.../не че знам на къде...:).../...Минавайки през колесницата ,трябва да отчета единството на противоположностите в мен и наличието на нова посока,ако ги обединя...Мое е решението дали да ударя с камшика и да препусна.../да прибързам/...или да дръпна юздите и да намаля темпото...Иначе трябва да съм "хванала пътя"...:)...А за последната карта...май е край на удоволствията и обръщане навътре към мене си...към духовните потребности.../макар,че повече от това не виждам на къде?!?.../...и скоро няма да има "човек на хоризонта"...:)...И,ако не сте изпаднали в амок от тълкуванието ми...,ще съм благодарна на изяснителни бележки къде греша?...Усмивки за всички!...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

Отношението на мъж към мен - 7 меча, Рицар жезли, Кралица чаши.

Отново 7 меча е на първа позиция, но този път за отношение. Мисля, че мъжа е намислил нещо и има много ясна представа какво точно прави. Има импулс за нещо, и ще е с привкус на изненада, но за кой?

Тук има едно много деликатно отношение по Кралица чаши, което много скоро ще се разкрие.

Линк към коментар
Share on other sites

Реших и аз да пиша, най- сетне.Не бях отваряла картите един месец.Ще публикувам 2 комбинации, едната от които е от ясна по- ясна.

Как ше се развият отношенията ни ?-Крал Пентакли, Крал Мечове, Асо мечове.Според мен картите значат само едно- изясняване, неизбежно изясняване на позиции. Дали ще бъдат в добър или лош аспект, картите мисля,че не разкриват това. Възможно е да се стигне до тотален край и прекъсване на отношения, а също така и започване на връзка.

Другият въпрос е ще бъдем ли заедно с този човек?, Картите са Крал Пентакли,Рицар Жезли и Паж Чаши.Според мен това са хубави карти, но не се знае дали Рицар Жезли ще запази първоначалния си плам и дали всичко няма да се сведе до простия флирт по Паж Чаши.Определено има предистория по Крал Пентакли, която е затвърдила мнения, отношения, позциции. Бих искала да коментираме комбинациите заедно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Inatari :) Много дворцови карти си изтеглила :) Това което мисля е, че досега всеки е пазил територията си и не е посмял да се отвори към другият. Флирт и заигравки, но нищо сериозно, поне засега. Поне докато не се изясните. Крал меч тук е този, по който съдя, че ситуацията е доста объркана и липсва яснота.

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са му чувствата за персона Х? паж чаши + 4 жезли + Маг

Влюбен ли е в нея? Ас жезли + Глупак + Страшният съд

Отношението му към нея? 8 чаши + рицар жезли + Обесен

Какви са намеренията му? Глупак + Ас жезли + 9 меч

Какво иска от нея? Справедливост + Влюбените + Звезда

Какво крие? 7 пентакли+ Крал меч + 5 меч

Каво ще направи? Смърт + рицар чаши + 4 мечове

Развитие? Рицар чаши + 4 меча + 8 меча

Ситуацията е от скоро и е доста объркана между тези два гълъби. Емоцийте са доста нестабилни, преминават от състояние на силна възбуда и неустоимо привличане до тотално безразличие и обратно. Този мъж май е доста объркан и несигурен. Има някакъв проблем и спирачка, които не успявам да уловя.

Чудя се дали Страшният съд ще успее да "помете" Обесеният и го освободи от блокажите;) Какво мислите?

Редактирано от sve
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, sve, ситуацията е такава наистина, въпреки, че в някои отношения сме минали определени граници, но това не пречи да си мисля, че връзка всъщност няма. По Крал Мечове и Асо меча си мисля, че изясняване на ситуацията ще има. Крал Меча си има един допълнителен форс в лицето на Асо Меча. Мен ме тревожи по- скоро другата комбинация, в която Паж Чаши е третата карта.И развоят ще бъде маловажен, не очакваният може би.

От твоите комбинации бих искала да коментирам тази , свързана с въпросът какво ще направи, Смърт,Рицар Чаши, 4 меча.

Мисля, че текат някакви процеси като цяло, но са вътрешни, не са свързани с действия.Тук Смъртта говори за промяна цялостна в дадения мъж.Той може би ще се откаже от предишна цялостна настройка, ще избере нещо по - градивно като отношение към чувствата си и ще се капсолира. Не мисля, че тези блокажи ще отпаднат, защото са на вътрешно ниво и просто са необходими, ако иска да се съхрани емоционално.Това е от мен, тук трябва търпение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сториха ми се интересни тези комбинации и ги споделям с Вас.

Отношението на мъж към мен - 4 меча, 6 чаши, 3 меча. Някой твърде много страда. Разбито сърце от миналото, по 6 чаши. Честно казано не ми е ясно тези 6 чаши какво правят между такива мечове и то отразяващи вътрешни терзания. Послание от миналото ли носят?

Как ще се развият тези отношения - Светът, 10 пентакли, Ас чаши. Забелязвам една тенденция между другото в гледания за този мъж, повтарят се именно 10 пентакли и Ас чаши.

Мисля, че Светът като замисъл ще се осъществи и то по 10 пентакли, но чрез Ас чаши.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ето една комбинация 6 чаши- ( голям аркан)- 4 жезли

в случая всеки голям аркан би свръшил работа, но тук е в детайлите

оригиналът е със звездата

какво се е случило?

Линк към коментар
Share on other sites

ето една комбинация 6 чаши- ( голям аркан)- 4 жезли

в случая всеки голям аркан би свръшил работа, но тук е в детайлите

оригиналът е със звездата

какво се е случило?

За детайли не може да се говори, нямаме дворцови карти за указване на конкректно събитие. Звездата добре я спомена, тя определя нещата в съвсем друга посока, така че всеки друг Голям Аркан би имал друго значение.

Свързвам 6 чаши със Звездата с проблем от миналото, който е разрешен - от имотен проблем (изобщо, свързан със семейството до успешно лечение и намиране на изход, но вътре в семейството). Въпросът варира от пари до лечение или до двете. Осъществена е лична мечта - хем е дълготрайна, хем предполага втори, че и трети изпит и усилие.

Емоционалност: по-скоро тъжна радост - трябвало е да се случи по-раничко.

Процесът не е приключил още, въпреки усилията на Звездата. Въпреки условността на картите - т.е. ако някой си мисли, че тук не е намесен егоизъм и пари, се лъже. Удовлетворение, но не е от космическо значение.

Линк към коментар
Share on other sites

В случая големият аркан играе ролята на "черна кутия", която усилва влиянието на 6 чаши до 4 жезли, които според питащия са положителен завършек на неговите желания. Комбинацията е любовна ( питането е любовно) за започване на някаква връзка, която е от разстояние ( указано е по 4 жезли, където има очакване за пристигане) т.е. субекат в случая дори и да е този, който се придвижва в простарнството е в период на "чакане". Склонна съм да мисля, че 6 чаши е позицията, от която питащият тръгва т.е. възможно е да е замесено семейството или връзката е с човек, който е познат от миналото и се е завърнал по тази линия.

Ако на мястото на "черната кутия" беше любовниците можеше да говорим за вече случил се избор за 4 жезли, но в случая имаме индиректно преминаване от минало към бъдеще с липса на настоящ процес.

Пуснах комбинацията, защото питането визира вход и изход индикирани конкретно от малки аркани. Изходът е възможно да е свързан с материални успехи.

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

В случая големият аркан играе ролята на "черна кутия", която усилва влиянието на 6 чаши до 4 жезли, които според питащия са положителен завършек на неговите желания. Комбинацията е любовна ( питането е любовно) за започване на някаква връзка, която е от разстояние ( указано е по 4 жезли, където има очакване за пристигане) т.е. субекат в случая дори и да е този, който се придвижва в простарнството е в период на "чакане". Склонна съм да мисля, че 6 чаши е позицията, от която питащият тръгва т.е. възможно е да е замесено семейството или връзката е с човек, който е познат от миналото и се е завърнал по тази линия.

Ако на мястото на "черната кутия" беше любовниците можеше да говорим за вече случил се избор за 4 жезли, но в случая имаме индиректно преминаване от минало към бъдеще с липса на настоящ процес.

Пуснах комбинацията, защото питането визира вход и изход индикирани конкретно от малки аркани. Изходът е възможно да е свързан с материални успехи.

Странното или не е, че пак опира до лечение под каквато и да е форма.

Звездата наистина е черна кутия и затова друг аркан, Голям Аркан, би бил по-реалистичен. Зад този въпрос, уж любовен, има други нюанси.

4 жезли често значи и среща, но просто среща, чието битие бързо отшумява, тук няма стабилни карти, дълговременни визирам. Днес имаме 4 жезли и тя се случва, пък утре идва Страшният съд или по-скоро Обесеният, заради появата на Звездата. В случая 6 чаши и Звездата са едно цяло - и то по-скоро като съновидение.

Имаме мечти за любовно битие, Звездата винаги подлъгва. Звездата обикновено забива болезнено всеки копнеж.

Гранична между илюзията и реалността. 4 жезли ни приземява.

Цялата дилема на питащия е, че не може да иска нещо, когато не е дал (когато е трябвало). И сега като се замисля за Звездата - големи проблеми има. Дълъг преход до Спасението и тук Любовта е пристан за бягство, не е Лечение в смисъла на излекуване ...

Има други проблеми.

Звездата е като един самотен остров, около който се виждат далечни брегове - имаме само спомените си, ала само за себе си - и някъде отвъд ни се привижда 4 жезли - Обетованата Земя. Образно казано и всъщност буквално.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Преместих мненията на Вятър от темата Малките Аркани, както и моите мнения, заради спецификата на въпроса, който в същността си е любовен, нищо че индикира и други проблеми. Питащият го е задал като любовен.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Странното или не е, че пак опира до лечение под каквато и да е форма.

Звездата наистина е черна кутия и затова друг аркан, Голям Аркан, би бил по-реалистичен. Зад този въпрос, уж любовен, има други нюанси.

Имаме мечти за любовно битие, Звездата винаги подлъгва. Звездата обикновено забива болезнено всеки копнеж.

Гранична между илюзията и реалността. 4 жезли ни приземява.

Цялата дилема на питащия е, че не може да иска нещо, когато не е дал (когато е трябвало). И сега като се замисля за Звездата - големи проблеми има. Дълъг преход до Спасението и тук Любовта е пристан за бягство, не е Лечение в смисъла на излекуване ...

Има други проблеми.

Звездата е като един самотен остров, около който се виждат далечни брегове - имаме само спомените си, ала само за себе си - и някъде отвъд ни се привижда 4 жезли - Обетованата Земя. Образно казано и всъщност буквално.

Включвам се в разговора Ви, за да споделя личния си опит със Звездата и то за любовни въпроси. Така е както Ивета е тълкувала. Може и да е лечение, но изискващо години, да се направят преоценки за всичко случващо се и случило се. Дори и веднъж да се появи в гледане, Звездата не е случайна. Мен ми вадеше очите много пъти, но не я разбирах. Любовта не може да бъде, и не бива да е бягство от нещо друго или някаква друга любов.

Ако съдбата реши дава втори шанс да видиш с други очи любовта в която си бягал и която не си оценил навреме, а всъщност си я имал.

Сега си давам сметка колко всъщност е продължителна тази карта. Една далечна звезда, която може и да достигнеш някой ден с душата си, но ако получиш втори шанс и ако позволиш любовта да се осъществи и да живее.

Линк към коментар
Share on other sites

Продължителността на Звездата може да бележи цял един живот. Тя носи много болка, докато посланието й не бъде схванато - що касае любовта, моето впечатление е, че тя се появява всеки път, за да даде урок и докато урокът не бъде научен, продължаваме да я виждаме. Когато Звездата се появи за любов, то е нещо на границата на безумните мечти и тежките кошмари, като реалността се губи между двете, а точно нея трябва да хванеш, за да не се подхлъзнеш в болката си. Логиката, струва ми се, е нещото, което помага :)

Провалиш ли се веднъж, дава ти се презаписване на файла, по един или друг начин, да се провалиш пак, или да изплуваш. Но от това не се бяга. Само не знам с него как се справя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Продължителността на Звездата може да бележи цял един живот. Тя носи много болка, докато посланието й не бъде схванато - що касае любовта, моето впечатление е, че тя се появява всеки път, за да даде урок и докато урокът не бъде научен, продължаваме да я виждаме. Когато Звездата се появи за любов, то е нещо на границата на безумните мечти и тежките кошмари, като реалността се губи между двете, а точно нея трябва да хванеш, за да не се подхлъзнеш в болката си. Логиката, струва ми се, е нещото, което помага :)

Провалиш ли се веднъж, дава ти се презаписване на файла, по един или друг начин, да се провалиш пак, или да изплуваш. Но от това не се бяга. Само не знам с него как се справя :)

Парадоксално или не, комбинацията от Звездата и 4 меча винаги дава добри резултати в гледания за любов.

Какво имам предвид - тази комбинация отрезвява. Ако това не е любовта за нас, лесно се разбира, не се чака, не се изпада в умопомрачения и девиации на личността. Т.е. излекуваме се от вредни чувства. Което отново е любов, ала от съдбата към нас, добре е и съдбата да ни обича, нали :)

Но и ние да й позволим да ни обича.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Привет,момичета...!...Помагайте...пообъркана съм...и имам въпросче...Преди време задавах въпроси след края на една връзка...,а сега ми се ще да задам такива в началото на едно познанство...,за да знам дали има шанс за нещо по-сериозно и да не се "гмуркам" на сляпо...отново?!...При задаване на въпрос дали има сериозни намерения човекът Н за мен или е било само за една среща,изтеглих:1.колесницата...2.6 жезли...3.6 пентакли...Отдолу беше асо жезли...,а при тегленето падна крал жезли...А при втори въпрос "Ще се случи ли тази връзка?" се паднаха 1.умереност...2.колесницата..3.кралица чаши...,а отдолу 8 чаши...,която съвсем ме обезвери...!!!.... :(...

Мнението е преместено от Таро онлайн за любовни въпроси, там пишат само онези, които не се занимават с Таро.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...