Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

... :)...Привет,дами!...Тези дни насам-натам ми е ,все нямам време да се замисля по комбинациите...Ди,за мен вода и огън няма как да стане въздух...твърде много вода гаси огъня,а от много огън водата се изпарява... :)...несъвместими някакси...,а 8 П при мои комбинации накрая са ми означавали,че всичко,което се е случило преди нея съм си го "купила с пари"...т.е. само аз съм отговорна за дадената ситуация и затова дали съм работила и в каква посока тя да се случи или не...И в този ред мисля за комб. Звезда,Справедливост,8П мисля,че тези отношения са отдавна,натоварени с много очаквания и мечти,но мечти само не стигат...оставили са се на течението,затова днес те са изправени пред Справедливостта,която може би означава,че те са хората от които  зависи дали и как ще се случи и сега е момента да го направят/по втората позиция на Справедливостта/...дава им се още един шанс,а и комб. Справедливост+8П мисля,че им казва,че те са си "и ножа и хляба" и да "работят" по отношенията си  сега...,но тази Звезда...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте, зададох въпрос  да продължава ли жената Х да се надява на нещо в една много сложна връзка. Паднаха се Кралица чаши - Страшният съд -Рицар пентакли. Нещо много се затрудних - с Рицар пентакли като трета карта ми се струва, че всичко ще е наред, но малко по-бавно. Страшният съд - и двамата ще проумеят нещо, ще трябва да поемат отговорност, даже като че ли по-скоро той е този, който ще трябва да се събуди и да започне да действа. Кралица чаши е може би тя, или пък той, в един по начален период от връзката, преди да го разтърси Страшния съд.  Ще ви бъда благодарна ако коментирате.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мисля, че тази жена Х, ще се срещне с някаква своя стара симпатия и с нея ще създаде стабилна и трайна връзка (респ. стабилен и надежден мъж), за каквато мечтае.

Обаче в тълкуване на отношения не е желателно да ми се вярва особено :) , така че нека и други се включат!

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте, зададох въпрос  да продължава ли жената Х да се надява на нещо в една много сложна връзка. Паднаха се Кралица чаши - Страшният съд -Рицар пентакли. Нещо много се затрудних - с Рицар пентакли като трета карта ми се струва, че всичко ще е наред, но малко по-бавно. Страшният съд - и двамата ще проумеят нещо, ще трябва да поемат отговорност, даже като че ли по-скоро той е този, който ще трябва да се събуди и да започне да действа. Кралица чаши е може би тя, или пък той, в един по начален период от връзката, преди да го разтърси Страшния съд.  Ще ви бъда благодарна ако коментирате.

Тук виждам едно нечовешко упорство от страна на питащия, най-вероятно жената. Да се появи Страшния съд не  е случайно. Дори си мисля, че тук не съществуват отношения от много отдавна, всичко се е размило и някой е с много ясно съзнание за това, но си продължава да се надява. И като гледам картите няма скоро да престане.

Линк към коментар
Share on other sites

слънце - 9 жезли - паж чаши

 

колко любовни карти може да са тези ? жена пита за мъжът какви емоции го спохождат  при нейна поява пред него.

 

9жезли-голяма енергия,голяма лична сила или  предпазване,нащрек.

-защита на лично пространство ли е :слънце и 9ж, 

-и  доволен е от връзката си  ,мъжът с този  паж на края.

 

като двойка са от  доста време заедно.имали са всякакви моменти. тези 9 жезли  все ми се набиват в очите.Дали не се плаши от любовта''...и все пак да  обича да съзерцава онова което има.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

слънце - 9 жезли - паж чаши

 

колко любовни карти може да са тези ? жена пита за мъжът какви емоции го спохождат  при нейна поява пред него.

 

Ако и той горкия знаеше :) Аз лично чувам викове "Мамо, мамо ..."

 

Колко са любовни тези карти?

Само първите две, Паж чаши обезсмисля всичко, размива го, вдетинява го, неглижира го, омотва го, балтае се, лута се и не знае какво търси.

 

Тази комбинация щеше да е перфектна, ако трета беше 9 пентакли. Има и още трети карти за екстра комбинации, като 6 жезли, Рицар жезли и 3 жезли (бихме говорили за порив и изгаряне, добро горене), или по-тежката артилерия от 9 меча, Императрицата, Влюбените ...

Линк към коментар
Share on other sites

слънце - 9 жезли - паж чаши

 

колко любовни карти може да са тези ? жена пита за мъжът какви емоции го спохождат  при нейна поява пред него.

 

9жезли-голяма енергия,голяма лична сила или  предпазване,нащрек.

-защита на лично пространство ли е :слънце и 9ж, 

-и  доволен е от връзката си  ,мъжът с този  паж на края.

 

като двойка са от  доста време заедно.имали са всякакви моменти. тези 9 жезли  все ми се набиват в очите.Дали не се плаши от любовта''...и все пак да  обича да съзерцава онова което има.

 

 

Според мен-да, картите са любовни, но олицетворяват една по-различна любов, гледана само от 1 гледна точка (на мъжа, в случая). Мисля, че тук картите точно отговарят на въпроса-показват най-първия порив на чувства у него всеки път като я види. По Слънцето, мисля, че той чувства някакво "вдъхновение", озарен е от тази жена. 9 жезли може би значи, че въпреки чувствата си, той все още пази някаква дистанция, не показва емоция, кой знае защо. Но въпреки "страха" на  9 жезли, Паж Чаши обича отдадено, дори да е малко по детски. Мъжът продължава да се радва на тази жена, дори и да спира емоциите си. Това е просто моето мнение за нещата, но може и да греша. 

Линк към коментар
Share on other sites

слънце - 9 жезли - паж чаши

 

колко любовни карти може да са тези ? жена пита за мъжът какви емоции го спохождат  при нейна поява пред него.

 

9жезли-голяма енергия,голяма лична сила или  предпазване,нащрек.

-защита на лично пространство ли е :слънце и 9ж, 

-и  доволен е от връзката си  ,мъжът с този  паж на края.

 

като двойка са от  доста време заедно.имали са всякакви моменти. тези 9 жезли  все ми се набиват в очите.Дали не се плаши от любовта''...и все пак да  обича да съзерцава онова което има.

 

 

Според мен-да, картите са любовни, но олицетворяват една по-различна любов, гледана само от 1 гледна точка (на мъжа, в случая). Мисля, че тук картите точно отговарят на въпроса-показват най-първия порив на чувства у него всеки път като я види. По Слънцето, мисля, че той чувства някакво "вдъхновение", озарен е от тази жена. 9 жезли може би значи, че въпреки чувствата си, той все още пази някаква дистанция, не показва емоция, кой знае защо. Но въпреки "страха" на  9 жезли, Паж Чаши обича отдадено, дори да е малко по детски. Мъжът продължава да се радва на тази жена, дори и да спира емоциите си. Това е просто моето мнение за нещата, но може и да греша. 

 

Колко пъти Паж чаши е обичал отдадено, аз не зная такъв случай.

Ако това е така, то това ще е изненада.

 

И най-първия порив на чувства, който е на трета позиция или Слънцето - тоталния обков, който ни пречи да видим без слънчеви очила?

А детското обичане не е обичане, то е егоистично обичане, което вечно търси майка си.

Тук не говорим за осъзнат мъж или жена, а за нещо различно.

Линк към коментар
Share on other sites

Гледах на една двойка, мисля, че са заедно от около година, но не съм съвсем сигурна, не ги познавам лично изобщо. Познати са на моя приятелка, но са добър извор на анализи в Таро по отношение на любовните въпроси, които, обикновено се оказват, далеч не такива.

 

Публикувам картите, за да покажа една средна разработка от подобен (любовен) характер и въпросите, които задължително трябва да се зададат. Ако картите позволяват задълбочаване и по-нататъшен анализ, то въпросите могат да се обогатят.

 

В конкретния случай обаче, това не е нужно. Типичен пример за средностатистическа двойка в ущърб на женската страна.

Както ще видите от самите карти, положението на чашите с Глупакът (нейната позиция) говори за една абсолютна неадекватност спрямо положението на мъжа, представен от далеч по-сложните карти Паж меча и Обесеният като личностна характеристика; 4 жезли говори за това, че става дума за хора от един град, но и за нещо по-важно - мъжът е избрал удобния вариант за себе си и не е очаквал флирта да прерасне във връзка - това по Паж меча. Паж меча указва и за това, че моментът, когато е видял съответната жена, той може би си е спомнил откъде я познава, а може би, честно казано, не е бил много наясно какво се случва и какво точно прави.

 

Докато тя живее в света на Глупакът с инфантилните чашки, той все си е в позицията на Обесеният, още повече, че картите се повтарят, има ескалация: от втора позиция, Обесеният преминава в трета, което говори за липса на перспектива, но и за желание да се самонакажеш (това последното едва ли е осъзнато). А човек иска да се самонакаже, когато е взел погрешната ябълка ...

 

Въпреки всичко, той мисли как да се махне от тази нелепа "любовна" ситуация - 7 жезли, която добре кореспондира със 7 меча с Рицар жезли: назрява конфликт с избухване най-малкото. Индикации за раздяла няма обаче, защото и двамата герои са недостатъчно мотивирани да променят каквото и да било в живота си.

Мотор на връзката е жената, но не мотор в смисъл на осъзнат избор, а емоционални изблици, сметнати за влюбване - фрази от типа на тези безсмислените слогани във Фейсбук за голямата любов ...

 

Може още да се говори, но оставям това на вас. На мен лично не ми се задълбочава повече в тази прескучна история.

Моят извод: ако тя, жената, се надява на щастлив брачен живот, няма да го бъде, а след известно време просто ще се събуди, но без ухилената си физиономия. А той, мислейки как да се измъкне от това лепкаво усещане за връзка (Паж пентакли със 7 жезли, за нещо, което вече е виждал и иска да се отърве), ще затъне още повече. Засега тази ситуация ще се влачи.

 

Зададох следните въпроси със съответните карти:

 

Развитие на отношенията между, условно ги наричам, Калин и Мира:

5 меча, 7 меча, Рицар жезли

 

Каква е ситуацията (ролята) на Мира във връзката й с Калин?

6 чаши, 8 чаши, Глупакът

 

Каква е ситуацията (ролята) на Калин във връзката му с Мира?

Паж меча, Обесеният, 4 жезли

 

Какви са дълготрайните намерения (ако има такива изобщо) на Калин към Мира?

Паж пентакли, 7 жезли, Обесеният

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво мисля и аз за картите.

 

Развитие на отношенията между, условно ги наричам, Калин и Мира:

5 меча, 7 меча, Рицар жезли

Така, той иска да направи нещо, но май само плете и  преплита, а  има и неща, които са само в главата му. Пориви по-скоро, но по 5 меча определено не му е добре. Отърваване иска той.

 

Каква е ситуацията (ролята) на Мира във връзката й с Калин?

6 чаши, 8 чаши, Глупакът

Това момиче /жена/ мисли като дете по-скоро, някакъв образ има още от детството си. Друго какво виждам, тя има страх от изоставяне, не иска да пусне този мъж.

 

Каква е ситуацията (ролята) на Калин във връзката му с Мира?

Паж меча, Обесеният, 4 жезли

 

Той изобщо не знае какво прави. Живее като в мъгла и май съзнателно се е поставил в тая роля, може би и като на шега.

 

Какви са дълготрайните намерения (ако има такива изобщо) на Калин към Мира?

Паж пентакли, 7 жезли, Обесеният

 

Затъване мисля, че има по тези карти. И от малкото ще стане огромно затъване в един свят или връзка, в която той няма да се чувства добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Развитие на отношенията между, условно ги наричам, Калин и Мира:

5 меча, 7 меча, Рицар жезли

Тези два меча ги виждам като нараняване и то съзнателно да се възползваш от другия...т.е. и двамата изживяват някаква компенсация чрез партньора си.

 

 

Каква е ситуацията (ролята) на Мира във връзката й с Калин?

6 чаши, 8 чаши, Глупакът

Тя иска да се откъсне от миналото и затова скача с главата напред, може би без дори да вижда, какво точно има там, важното е да се измъкне от 6-те Чаши

 

 

Каква е ситуацията (ролята) на Калин във връзката му с Мира?

Паж меча, Обесеният, 4 жезли

Определено иска да си докаже нещо, бил е наранен и се е решил на стъпка, която по някакъв начин да го освободи.

 

 

Какви са дълготрайните намерения (ако има такива изобщо) на Калин към Мира?

Паж пентакли, 7 жезли, Обесеният

Струва ми се, че държи на нея, но някак се надява тя да го измъкне от "кошмарите" му... Възможно е да затъне и да не успее да си върне правилната перспектива. Честно казано не виждам дълготрайни намерения, може би след време ако се говори отново с картите...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за дадената принципна разработка!

Аз понякога така и не успявам да задам подходящите въпроси, за да се изясни даден казус.

Публикувам картите, за да покажа една средна разработка от подобен (любовен) характер и въпросите, които задължително трябва да се зададат. Ако картите позволяват задълбочаване и по-нататъшен анализ, то въпросите могат да се обогатят.

...

 

Зададох следните въпроси със съответните карти:

 

Развитие на отношенията между, условно ги наричам, Калин и Мира:

5 меча, 7 меча, Рицар жезли

 

Каква е ситуацията (ролята) на Мира във връзката й с Калин?

6 чаши, 8 чаши, Глупакът

 

Каква е ситуацията (ролята) на Калин във връзката му с Мира?

Паж меча, Обесеният, 4 жезли

 

Какви са дълготрайните намерения (ако има такива изобщо) на Калин към Мира?

Паж пентакли, 7 жезли, Обесеният

Ще се опитам да направя и аз тълкуване:

1. За мен тези двамата са пооплескали нещата. Доста. И двамата са недоволни. Обаче не искат да се разделят. Имат желание да продължат, имат намерение да предприемат нещо, за да се подобрят положението. И ще предприемат (по Рицар жезли), включително може нещо по-драстично - например да се преместят в друго жилище, друг град и др.под., а като краен вариант и да се разделят.

2. До скоро Мира се е държала много емоционално и не е била така ... как да кажа ... практично настроена (може би се е надявала това да върши вместо нея Калин); държала се е инфантилно и е разчитала нещата все пак да се получат, ей така, от само себе си. Обаче напоследък сама си дава сметка за това и е склонна да промени (дори струва ми се вече е променила) това свое поведение и отношение към връзката. Склонна е да изостави всичко до сега (вкл. самия Калин) и да постави ново начало (вкл. с друг човек). Лошото е, че всъщност няма нищо конкретно предвид - т.е това са само намерения; няма и друг човек в нейното полезрение (поне засега).

3. Калин е бил водещия елемент във връзката. Обаче така като гледам не се е справил добре. Оставил е нещата да увиснат и да застинат в едно неудовлетворително положение. Обещавал е идилия и благоденствие, но то засега е мираж. Или по-скоро има го, но то е привидно, недостатъчно и както казах неудволетворително.

4. Калин е много муден; знае и вижда какво куца във връзката, какво иска Мира и какво е добро за двамата, но за съжаление няма да направи нищо по въпроса - напротив, окопал се е здраво в текущото състояние на нещата и е готов да го брани по всякакви начини. В крайна сметка нищо няма и да предприеме.

Не е зададен такъв въпрос, но от картите на всички 4 до тук, мога да предположа, че картите на въпрос от сорта: Мира ще предприеме ли нещо за промяна във връзката? - биха излезли положителни/потвърждаващи карти. За мен от Мира може да се очаква да бъде двигателят на евентуално раздвижване в тази връзка, не от Калин.

Линк към коментар
Share on other sites

За последните анализи, бяхте всички много добри. Поздрави!

Което обаче, се различава от коментарите ви по принцип. Защо е така според вас?

Къде се губи нишката?

 

Искам да разбера и помогна, ако мога, разбира се.

Защо в едни ситуации се получава, а в други не, анализите. Имате ли мнение, ще се радвам да споделите, за да вървят нещата в правилна посока и ритъм.

Линк към коментар
Share on other sites

О, аз вече казах - мерси за разработката на въпроси. Според мен това е много важно - какви въпроси и в каква последователност да бъдат зададени. Поне за мен това е много съществено, голяма тънкост и голямото ми затруднение в Таро. Как да бъдат формулирани въпросите? Как да формираме последователността им? Кое да поставим в основата? Ако може някакви насоки по това.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо в едни ситуации се получава, а в други не, анализите. Имате ли мнение, ще се радвам да споделите, за да вървят нещата в правилна посока и ритъм.

Аз честно казано не знам...

но формулирането на въпросите наистина си мисля, че е от съществено значение.

И просто да седнеш спокойно и да навлезеш в картите.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Попитах - Какво е отношението на И.(мъж) към С.? - Кралица жезли, Жрец, 8 пентакли. Тук моето тълкуване беше, че С. много е избързала, поела е тя инициативата, той е традиционалист, консервативно настроен, иска му се по-дълго време за ухажване и той да бъде инициатора.

...

Ето още една обратна връзка към този въпрос - казах, че двамата изненадващо се събраха преди 2 седмици, а само след седмица се разделиха.

Момичета, давайте комбинации за любовни въпроси, явно е нужно да тренирам.

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте! Според мен е важна и обратната връзка, резултатът. Така ще се знае чие мнение е било правилно, особено когато анализите се различават.За мен, като начинаеща, картите рядко говорят категорично и тогава се включва интуицията, но тя трябва да надградена върху знания и опит. Отношенията между различните бои са ми мъгла, която рядко се разсейва, въпреки че препрочитам темите във форума. Позициите на дворцовите карти, позициите на големите аркани, също имат своето основно значение като ориентир, а след него идва усетът към комбинацията като цяло, обаче и тук ми тябва коректив иначе така се отнасям в грешната посока, мноооого грешна.  Така е при мен, но по-добре пишете вие, защото аз съм още в началото.  

Линк към коментар
Share on other sites

Нека пренесем дискусията в темата Таро за начинаещи, защото тя е по-обща.

 

И вие задавайте конкретни въпроси относно методологията. Всяка ситуация има своите въпроси: 50% е знаене на картите, 50% е талант.

Затова, който каквито въпроси има за Таро, да задава. За да му станат по-ясни и за да тълкува правилно.

За 50% познаване мога да посоча методика, за таланта - божа работа.

Вие сте :)

Линк към коментар
Share on other sites

...Ди,и май раздялата е станала поради ревност от страна на мацката...нещо в разминаване на моралните им ценности виждам...и както писах и преди "поработила" е по въпроса...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, не знам. Да, разминаване в ценостите и разбиранията, определено. Иначе ревност - не, освен ако не е от потенциалната свекърва ;)

По-скоро според мен, човекът отсреща е много авторитарен, с него е може би невъзможно да се постигне компромис, такива неща ... (това, защото познавам донякъде хората), които се загатват явно от Папата, в комбинацията, която публикувах. И съжалявам, че не съм направила по-подробна разработка. Още не е късно, де :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поне за мен това е много съществено, голяма тънкост и голямото ми затруднение в Таро. Как да бъдат формулирани въпросите? Как да формираме последователността им? Кое да поставим в основата? Ако може някакви насоки по това.

 

 Това куца при мен. Ето какво правя,понякога  тегля карти ,и се ограничавам  с тези трите,друг път  тегля още три, но тук включвам онези 50/50% за които говори Лиула, ако не са  заработили правилно у мен тези знания и умения,а са ме подвели емоциите...в такъв случай няма да  задам и правилните въпроси...

 Трябва да отбележа ,че прекалявам с питания(което май няма общо с изясняващи въпроси) ,когато гледам за мен и заболял проблем,често това са взаимоотношения с роднини.

 Може би за това , като улеснение са подредбите с позиции,всяка позиция е подходящ въпрос(харесвам циганска магия,КК...никак не усещам тайната на жрицата)

 

 

 

Ди съжалявам че все те цитирам,аз самата не харесвам това ''и аз мисля като...''- но четейки Лиула,твоите думи по долу,бяха моите мисли...

Линк към коментар
Share on other sites

Развитие на отношенията между, условно ги наричам, Калин и Мира:

5 меча, 7 меча, Рицар жезли

 

Каква е ситуацията (ролята) на Мира във връзката й с Калин?

6 чаши, 8 чаши, Глупакът

 

Каква е ситуацията (ролята) на Калин във връзката му с Мира?

Паж меча, Обесеният, 4 жезли

 

Какви са дълготрайните намерения (ако има такива изобщо) на Калин към Мира?

Паж пентакли, 7 жезли, Обесеният

 

развитие - бих казала  някакво примирие , с рицаря на последно място , вероятно има какво  да правят за  себе си .

 

много ми харесва че  първия въпрос е за двамата,и  излиза  рицар жезли-предложение от картите за тях...а следващите два въпроса  за всеки един от двойката , мисля че  разкрива , този рицар кой как го е уловил,и развил...

 

мира>калин:-тъпчене на едно място, това  си мисля дали е правилно тълкувано, заради 6 чаши  на  първа позиция. нерядко  съм е виждала  у приятелки ,които  наистина  са зациклили някъде в отношения,или работа,или  празни планове...глупак на трета-  си е точно глупак,с 6 чаши- наивност. 8 чаши ,навярно осъзнава  проблем, но  не предприема нищо,глупака  на трета , си  харесва ''това което  носи,има''

 

калин>мира:- тук усетих че този въпрос,с картите към него,търси точно  този другия въпрос  който е  задала ЛИУЛА , (защо не умея да задавам и аз въпросите,макар да  ги усещам понякога,практика?...) ---- иде и отговора на онзи рицар жезли горе кой как го ползва,кой води коня- коня го води  калин. той  стопира положението,тяхната връзка да е в това състояние,калин  се грижи за  себе си(рицаря,и за  мира-коня)....мира има нуждата да  бъде обгрижвана,и той  прави каквото може за в момента,оставя я да вярва по наивно детски ... малко захарче и е доволна...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...