Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Архитектурата като начин на изразяване


Recommended Posts

Като студентка чух нещо,което силно ме впечатли - архитектурните форми отговаряли на формата на човешката душа,характерна за времето в което е строена сградата.

А дали е така?:hmmmmm:

Вижте тези форми!

new7wonders_taj_mahal.jpg

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Някога много ни водеха на екскурзии от училище и сега когато погледнах заглавието на темата веднага се сетих за Кольо Фичето и Покритият мост в Ловеч. Поздрави!

NGruev.Lovech.CoveredBridge.jpg

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

разглеждайки мненията по темата стигнах до извода, че за да се изрази / реализира / дадена идея архетектурно, в строителството, може да стане по три начина : чрез камъка, чрез тухлата и чрез дървото, а по някога и в комбинация от трите.

По късно в архетектурата влиза и метала. Пример е желязната църква "Св. Стефан" в Истамбул. В съвременното строителство все повече се използват метали и стъкло за оформяне на фасадите .

Моята слабост е към дървото. Имам дърводелски машини и от време на време изработвам по нещо, но съм влюбен в камъка /може би наследство от миналото ми, знам ли /.

Поздрави на всички.

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

Какво ли изразява това? :blink:

011915515-big.jpg

П.П. Архитектурата е велика наука.

Архитектурата в случая е подчинена на идеологията ,което е криворазбрана цивилизация.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

c10316.jpg

“Swallow's Nest” is a castle, built in the late XIX century near Yalta, in the South of Crimea.

10 Most Fascinating Castles and Palaces

http://www.oddee.com/item_96663.aspx

a435_Matsumoto.jpg

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...