Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Суетата и външния вид


ellsie

Recommended Posts

:3d_146: сетих се за един мой приятел ,с който съжителствахме няколко седмици ,та той непрестанно се гледаше в огледалото ,може би му се събирахе към 2-3 часа на ден ,обичаше и да се храни пред огледалото .Също една година на морето ,само той имаше фотоапарат правихме си снимки ,и накрая 90 % от снимките се беше снимал само той ,и то почти едни и същи пози ,голяма веселба падна :)
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:3d_146: сетих се за един мой приятел ,с който съжителствахме няколко седмици ,та той непрестанно се гледаше в огледалото ,може би му се събирахе към 2-3 часа на ден ,обичаше и да се храни пред огледалото .Също една година на морето ,само той имаше фотоапарат правихме си снимки ,и накрая 90 % от снимките се беше снимал само той ,и то почти едни и същи пози ,голяма веселба падна :)

Е, това определено е суетност...или както пишат някои по-горе, човечеца има някакви комплекси навярно...

Но горе пък някой беше написал, че само комплексарите са суетни или нещо от сорта, нямам време в момента да се връщам по-нагоре!

Добре де, а какво е пък сутрин като станеш, да не си хвърлиш и един поглед пред огледалото или един гребен! Да не си погледниш обувките, щото може и с кални да се върви....:) Това не е ли другата крайност?

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирасе ,че е крайност и говори за немарливост ,което пък от своя страна говори за слабости в характерът .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Аз пък имах една позната, дето умираше да я снимаме... пък беше една дебелана, дето ако ми скочи, ке ме потрОши...

Та в онези стари времена, когато всеки снимаше на една ваканция по два филма, тя беше взела десет филма, че да се снима...

ма хора всякакви...

Имах един колега - стоеше пред огледалото и си повтаряше - боже, колко съм хубав, боже, колко съм хубав...

...

Аз се сещам да се погледна в огледалото преди да изляза, че да не стряскам хората в метрото...

Линк към коментар
Share on other sites

За мен нещата са чисто практични - ако нямаш самочувствие, дори и работа не можеш да си намериш. Много е важно човек да се харесва, както външния си вид, така и интелектуално да знае какви са му възможностите. А това става винаги на пазара, не по форуми. Щото едно е да можеш да пишеш, и още по-друго да умееш да говориш. И да се харесваш. Това е в основата на всяко успешно битие.

Чарът е задължителен.

Линк към коментар
Share on other sites

Външният вид показва и вътрешната същност. "Подредбата" вътре си личи и навън. Може понякога да се стигне до суета и удобни фасади, но ние общуваме и чрез външния си вид. Мръсни и нескопосани дрехи са като мръсните и нескопосани думи.

Линк към коментар
Share on other sites

Външният вид показва и вътрешната същност. "Подредбата" вътре си личи и навън. Може понякога да се стигне до суета и удобни фасади, но ние общуваме и чрез външния си вид. Мръсни и нескопосани дрехи са като мръсните и нескопосани думи.

Като изключим някои длъжности ,на които е трудно да подържаш изрядно облеклото си ,и все пак е хубаво да се възпитава от ранна детска възраст ,също и храненето ,хубаво е да имат хората и някаква култура на храненето .Сетих се макар и да не е във връзка с темата прави ми и впечатление сигурно 90% от хората се прозяват с отворена уста ,особенно някое момиче ако видя ,не ми е усобено приятно .

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: сетих се за един мой приятел ,с който съжителствахме няколко седмици ,та той непрестанно се гледаше в огледалото ,може би му се събирахе към 2-3 часа на ден ,обичаше и да се храни пред огледалото .Също една година на морето ,само той имаше фотоапарат правихме си снимки ,и накрая 90 % от снимките се беше снимал само той ,и то почти едни и същи пози ,голяма веселба падна :)

Е, това определено е суетност...или както пишат някои по-горе, човечеца има някакви комплекси навярно...

Но горе пък някой беше написал, че само комплексарите са суетни или нещо от сорта, нямам време в момента да се връщам по-нагоре!

Добре де, а какво е пък сутрин като станеш, да не си хвърлиш и един поглед пред огледалото или един гребен! Да не си погледниш обувките, щото може и с кални да се върви.... :) Това не е ли другата крайност?

Разбира се,че всеки трябва да обръща внимание на своята чистота,на спретнатият си външен вид.Едва ли някой ще тръгне сутрин на работа неумит и несрасан.

Това са нормални ежедневни привички.

Но тук ,говорим за суетата,която когато е прекалена,е вече патология.

При някои хора прекаленото вманячване във външният вид води до натрапливост.Такъв човек е неуверен в себе си и винаги се интересува от мнението на околните как ще изглежда.

Някои мъже са супер суетни,и с часове се оправят пред огледалото.Сутетата не е само женска черта.А напоследък много самонадеяни мъже отделят прекалено внимание на своята външност.Има много метросексуални мъже днес,които ходят на кола маска,скубят си веждите,ходят на фитнес,на масажи не само на тяло,но и на лице,повече от много жени.Непрекъснато са пред огледалото.Станали са роби на тялото си.

Много от днешните жени и момичета пък са се вманячили на тема да имитират някои известни звезди,доста често наши фолкизпълнителки.

Почти всяко второ момиче днес си поставя силикон в гърдите,а някои и на други места.Да не говорим за изкуствените коси.

Редактирано от Mel
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не мисля, че хора, които ходят супер чисто и спретнато занчи използват и само такъв речник! Ами ако си мъж и жена ти, прегледно и често ти позиционитера дрехите и ти винаги си чист и спретнат, какво-ще спреш да псуваш ли, примерно?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не мисля, че хора, които ходят супер чисто и спретнато занчи използват и само такъв речник! Ами ако си мъж и жена ти, прегледно и често ти позиционитера дрехите и ти винаги си чист и спретнат, какво-ще спреш да псуваш ли, примерно?!?!

Понякога псуването май е доста чисто и спретнато .... за цялата ситуация. Действа изчистващо и спретващо. А милите думички, може да са много замърсителни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не мисля, че хора, които ходят супер чисто и спретнато занчи използват и само такъв речник! Ами ако си мъж и жена ти, прегледно и често ти позиционитера дрехите и ти винаги си чист и спретнат, какво-ще спреш да псуваш ли, примерно?!?!

Това ,че човек е чисто и добре облечен разбирасе незначи ,че е ангел и безгрешен ,всеки престъпник може да се облече добре а това не го уневинява или го прави по добър ,но е хубаво човек да се стреми към чистотата ,и тука отново може да има крайности и паталогични случаи ,което е следствие на неправилно разбиране ,а криворазбиране мисля ,че има във всичко .Външната чистота подпогама в известна степен и вътрешната ,като зави си и от човекът в каква степен може да се ползва от това ,но колкото и малко да се ползва то е един полужителен резултат .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък не мисля, че хора, които ходят супер чисто и спретнато занчи използват и само такъв речник! Ами ако си мъж и жена ти, прегледно и често ти позиционитера дрехите и ти винаги си чист и спретнат, какво-ще спреш да псуваш ли, примерно?!?!

Това ,че човек е чисто и добре облечен разбирасе незначи ,че е ангел и безгрешен ,всеки престъпник може да се облече добре а това не го уневинява или го прави по добър ,но е хубаво човек да се стреми към чистотата ,и тука отново може да има крайности и паталогични случаи ,което е следствие на неправилно разбиране ,а криворазбиране мисля ,че има във всичко .Външната чистота подпогама в известна степен и вътрешната ,като зави си и от човекът в каква степен може да се ползва от това ,но колкото и малко да се ползва то е един полужителен резултат .

Да, това имах и аз предвид!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Много е интересна женската /а често и мъжката/ суета към външните прояви на остаряването.

Напоследък все по- често ми прави впечатление, колко смешен изглед имат жени, опитващи се да изглеждат като тийнейджърки в една възраст доста далеч от тийнейджърската.

Тази смешна мания към "мумифицирането" - както го наричам- в различни форми, лифтинги, ботокси, силикони, къде ли не.

Една жалка борба с един необратим процес, подклаждан от наложената суета.

А всеки човек, независимо дали е мъж или жена може да остарява много красиво, с достойнство и съзнателно изживяване на всяка една година от живота си, независимо коя по ред е тя.

Суетата в този случай вкарва човека в един кръговрат, в който той не е доволен от настоящата си визия, а всяка следваща година осъзнава, че предходната е бил по- красив и по- млад и така живее живота си нехаресвайки се.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

опитващи се да изглеждат като тинейджърки в една възраст доста далеч от тинейджърската.
Е, не чак като тийнейджърки, но като по - млади. Не виждам лошо жените да се поддържат и да се подмладяват, доколкото може - същото мисля и за мъжете. Важното е това да не става мания и източник на постоянно недоволство.

Някои, може би много хора ги е страх повече от старостта, отколкото от смъртта.И аз съм се плашил от старостта. Хората не от днес искат да живеят по - дълго, НО и да изглеждат млади. Това желание е от древността, макар че днес е по - популярно.

Замислял съм се върху идеята, някой ден да правя действия за това по - дълго да изглеждам по - млад (сега изглеждам млад и без такива действия): не ми се ще да остарявам до момент, в който ще ми се появят бръчки от старост и кожата ми ще увисне (казвам от старост, щото може да се появят и от гримаси - но и такива човек би могъл да махне) - иска ми се като че ли, до колкото и да живея след 50 - годишна възраст например, да изглеждам най - много на добре поддържан 45-годишен мъжда речем, та и по - млад. Някои йоги са го постигнали. Ставало ми е приятно като съм си помисля, че съм на 80 - 85 например, а изглеждам на 40 и съм жизнен толкова, колкото е един здрав редовно спортуващ човек на тази възраст.

Една жалка борба с един необратим процес, подклаждан от наложената суета.
По тази логика, трябва ли хората да се откажат от лечение, или от това да изглеждат по - добре като фигура,от това да имат по - здравословно тегло ? Възможно ли е човек да полага грижи за младостта и здравето си и без да е прекалено зависим от външния си вид ? Просто да го прави, да се грижи за вида си, но без да изпада в истерия при вида на някоя бръчка, без да е краен противник на остаряването си, но просто да му е по - приятно да е по - дълго време млад и доколкото може да се подмладява ( като в същото време не страда особено заради необратимостта на процеса, който той забавя с действията си) ?

Думата "всуета" дали има общо със "всуе" ( напразно) ?

Абе то ако се тръгне по тази линия на размисъл - че било необратим процес остаряването, то тогава жените защо се гримират, червят, боядисват си косите, обезкосмяват се - защо е това разкрасяване, нали така или иначе ще погрознеят, защо не се показват пред света с естествената си красота, ами се разкрасяват с разни мазила ?

П.п. : Щях да питам и защо се къпят жените, но къпането е свързано със здравето и душевния комфорт,а не само с възприемането от околните, та не написах; пък и животните също се къпят, но не се гримират.

П.п.: Мъжете обаче остаряват по - красиво и за тях остаряването, като че ли не е такава болка, каквато би могла да е за жените. Чувал съм да казват за известни мъже, които са поне на средна възраст, че в сегашния си вид са по - секси и по - харесвани.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Абе то ако се тръгне по тази линия на размисъл - че било необратим процес остаряването, то тогава жените защо се гримират, червят, боядисват си косите, обезкосмяват се - защо е това разкрасяване, нали така или иначе ще погрознеят, защо не се показват пред света с естествената си красота, ами се разкрасяват с разни мазила ?

Христо, ти много ги объркваш нещата :)

Писанията ми са за процеса остаряване и свързаните с неговото предотвратяване процедури - хирургически намеси обикновено, а не със слагането на червило и т.н.

А относно нескопосаното поведение, имам предвид ексцентрично облекло на 14 годишна върху фигурата на 40г, което доста често дори е и некрасиво съчетано, а не за поддържането на спретнато или изискано облекло.

а относно бръчките ........ :3d_146: смехотворни опити да се коригират, та това е най- естествения процес на света. Това че ще се направи корекция, която ще ги прикрие за година две с какво ще обогати човека?

Да не говорим за последствията, които си причинява човек с тази намеса върху кожата си.

Линк към коментар
Share on other sites

колко смешен изглед имат жени, опитващи се да изглеждат като тийнейджърки в една възраст доста далеч от тийнейджърската.

имам предвид ексцентрично облекло на 14 годишна върху фигурата на 40г,

Помислих си, че говориш за това, че искат да изглеждат младолики като тийнеджърки. Не мисля, че това ще ги направи по - хубави, ще изглеждат много детски. Ако ще се стремят да изглеждат по - млади, да е поне като на 24-25г. Определено не върви да се обличат ексцентрично и още повече да се държат като момиченца.

Една жалка борба с един необратим процес, подклаждан от наложената суета.
Не съм толкова сигурен дали е жалка. Но определено ще е жалко, ако мислят само за външния си вид, ако постоянно се тревожат за него, ако плачат и се тръшкат, че не могат да достигнат чак такава младоликост, каквато им се ще. Ако действат на принципа "колкото успея да се подмладя толкова, каквото такова", това не е чак толкова лошо, особено ако не си навреждат на здравето. Ако тези процедури след 2-3г. ги състарят още повече, ако им навредят - наистина няма смисъл да ги правят ( по - добре да наблегнат на здравословния живот, на по - естествени начини за подладямаване). Иначе е похвално ако една жена изглежда с 10 и повече години по - млада, особено ако го постига без много пари. Холивудските актриси са пример за младоликост, но те освен здравословен живот сигурно си правят и някакви много скъпи и качествени процедури, които не са достъпни за масата хора и които сигурно имат по - евтини и вредни варианти.

По отношение на това кое е старо и кое младо, ние хората съдим от собствената си възраст като че ли. На някой мой връстник 40г. може да му се струват много, но като стане на тях да не се чувства стар и да не му изглеждат чак толкова много. И аз като бях малък, сегашната ми възраст ( та дори и по - малки) ми се струваха големи възрасти ( те, не че са малки, но ми се струваха по - големи, отколкото сега).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Гледали ли сте руския филм "Теория на запоя".

Там един казва на главния герой, който се готви за среща с момиче:

"....Изпий сто грама водка и няма нужда да си бръснат, ще се почувстваш обръснат. Изпий 200 грама джин и ще си все едно в костюм с вратовръзка. После изпиваш 2 чаши червено вино и ще си напарфюмиран, и с цветя...."

Това за мен е много показателно за отношението към външния вид.

Няма да правя изводи, който иска ще усети какво искам да кажа.

Линк към коментар
Share on other sites

Тоест, въпрос на гледна точка.

"....Изпий сто грама водка
И ще се почувстваш като нещо средно между Казанова и Супер мен. :D

Друг е въпросът, дали другите ще те почувстват така (е, ако и те са пили ...може :D - като е по - вероятно да те почувстват така ако са жени).

Линк към коментар
Share on other sites

Тоест, въпрос на гледна точка.

"....Изпий сто грама водка
И ще се почувстваш като нещо средно между Казанова и Супер мен. :D

Друг е въпросът, дали другите ще те почувстват така (е, ако и те са пили ...може :D - като е по - вероятно да те почувстват така ако са жени).

Исках да кажа, че фалшивината ни кара да пренебрегваме външния си вид.

Демек (хубава "българска" дума) всеки не добре облечен е в изввестна степен пиян......

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Демек
Турска е.

фалшивината ни кара да пренебрегваме външния си вид.
Тоест, мисленето че духовност и външен вид си противоречат ли ?

всеки не добре облечен е в изввестна степен пиян...
Или беден парично.
Линк към коментар
Share on other sites

Демек
Турска е.

фалшивината ни кара да пренебрегваме външния си вид.
Тоест, мисленето че духовност и външен вид си противоречат ли ?

всеки не добре облечен е в изввестна степен пиян...
Или беден парично.

Какво си се наострил. Демек си е хубава "българска" дума, както съм казал, ама умреш да уточняваш очевидното.

Духовност и външен вид могат да си противоречат, могат и да не си противоречат. Могат и да не си противоречат даже да изглежда, че си противоречат, а могат и да си противоречат, даже да изглежда, че не си противоречат. Могат и да не си противочечат, ако си решил да не си противоречат, а в следващ момент да си противоречат, а ти даже да не забележиш това :)

Ти богат парично ли си? Ако си богат, дрехата ти от пари ли е скроена :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво си се наострил.
Въобще не съм се наострил. Уточнявам.

Демек си е хубава "българска" дума,
- всъщност е турска. :)

ама умреш да уточняваш очевидното.
Само изяснявам. Не е заяждане.

Ти богат парично ли си? Ако си богат, дрехата ти от пари ли е скроена :)
Дрехите на физическите ни тела, за които дрехи ми се стори, че става дума, струват пари ( макар че има и вариант човек да си ги изработи).

П.п.:

Ако се приемат за лоши следните неща, кое е по - лошо ?

1. Жената да е с някакви подплънки и гърдите и да изглеждат по - големи, а после ...мъжът да види, че са по - малки и това да не му хареса ...

2. Или жената да е със силикон, мъжът да си помисли, че гърдите и са естествени, а после да разбере, че имат силикон...

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък имах една позната, дето умираше да я снимаме... пък беше една дебелана, дето ако ми скочи, ке ме потрОши...

Та в онези стари времена, когато всеки снимаше на една ваканция по два филма, тя беше взела десет филма, че да се снима...

ма хора всякакви...

Имах един колега - стоеше пред огледалото и си повтаряше - боже, колко съм хубав, боже, колко съм хубав...

...

Аз се сещам да се погледна в огледалото преди да изляза, че да не стряскам хората в метрото...

Ай ся, дебелите хора пък са чаровни. Е не мОеМ сИчКи да сме като в " Спасители на плажа" :P

Спомням си синът на моята приятелка, беше ученик като даваха този филм по тв. и той веднъж изрази гласно досадата и неодобрението си. Казва- Е, как пък няма ни един дебел за цвят на този плаж!? Все манекени сложили... И превключи канала :))). Така е Емо от Л.Б. светът е шарен, ако не беше така щеше да е много скучен :))).

Разписах се в тази тема, защото точно днес реших да си купя нова дрешка. Ако разчитаха на мен в това отношение всички производители и т.н. по веригата щяха да фалират. Аз си купувам много малко дрехи които гледам да са ми удобни и да са практични, не се съобразявам с никаква мода, следвам някаква своя линия която за себе си съм нарекла универсална и си се придържам към нея, всичко останало страшно ме изнервя т.е. не се чувствам себе си. Обичам семплите/ простите неща, такава съм, за това и не харча много пари за такива работи въпреки, че постоянно у дома ми правят забележки че не го правя. Предпочитам да си купя книжка например отколкото дрешка и често търпя критики за това, но понякога се налага и аз да пазарувам и чак ми става лошо като тръгна за дрехи :3d_039: Имам си две три утвърдени места и като ме видят знаят какво да ми предложат. С това се решава въпроса, освен ако съвсем случайно не попадна на нещо което да привлече интереса ми. Същата съм и с козметиките и т.н. Ползвам само няколко неща които съм установила, че ми действат добре и до там се приключва с въпроса. Не мога да прехвърлям каталозите нон- стоп, а си давам сметка, че това за някои е единственото четиво.

Искам да споделя нещо и в тази тема от книжката която чета в момента:

"Тя размаха пръст пред мен, ни най-малко не обезпоко­ена. Обзе ме паника при мисълта, че може да знаят как бях вървяла гола на партито пред няколко дузини хора.

До този момент, ако не горда от необичайното си пове­дение, поне го бях приела. По мое виждане, това, което направих на партито, беше манифестация на моята спон­танна личност. Първо, бях предприела една дълга езда с домакина, облечена във вечерната си рокля и без седло, за да му покажа, след като ме беше предизвикал и се бе обзаложил, че не мога да го направя, че не бях по-лоша в ездата от който и да е каубой. Имах във Венецуела чичо, собственик на коневъдна ферма, така че яздех още от прохождането си. После, след като спечелих облога, зама­яна от умората и алкохола, аз се гмурнах в огромния ба­сейн - гола.

- Аз бях до басейна, когато влезе в него гола - рече

Флоринда, явно посветена в спомените ми. - Дори ме отърка с голото си дупе, докато минаваше край мен. Ти шокира всички, включително и мен. Хареса ми твоята дързост. А най-много ми хареса това, че измина гола цяло­то разстояние от противоположния край на басейна, за да се отъркаш в мен. Приех го като знак, че духът те посочва на мен.

- Това не може да е истина - смутолевих аз. - Ако си била на партито, щях да те запомня. Твърде си висока и впечатляваща, за да не те забележи човек.

Не го казах като комплимент. Исках да убедя себе си, че ми играят номер, че ме манипулират по някакъв начин.

- Хареса ми факта, че не се спираш пред нищо, само да се изперчиш - продължи Флоринда. - Ти беше един шут, изгарящ от желание да привлече вниманието към себе си на всяка цена, особено когато скочи на масата и затанцува, като безсрамно тресеше дупето си, докато до­макинът се скъсваше да вика отзад.

Вместо да ме притеснят, забележките и ме изпълниха с невероятно усещане за лекота и наслада. Почувствах се свободна. Тайната беше излязла наяве; тайната, която ни­кога не бях имала смелостта да призная, а именно - че съм една кукла, която би направила всичко, за да привле­че вниманието към себе си. Обзе ме някакво ново наст­роение, определено по-смирено и по-малко отбранител­но."

изт

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...