Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Музикални Поздрави


irresistible

Recommended Posts

  • Отговори 801
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Древните египтяни смятали, че всяка вечер слънцето умира.

А на утринта се раждало ново слънце.

И всичко ставало, тъй както Озирис разкъсан от брат си Сет, след времена на мрак, бивал съчленен отново от Изида.

Но истински интересен бил въпросът - какво се случвало в часовете на нощта, преживявал ли нещо мъртвият Озирис, било ли го е някак угасналото слънце?

През октомври, когато нощта е 10 часа и Нил е пълноводен, Озирис разкъсан и сънуващ, готвел своя бунт, своя Велик Бунт.

Кой е бунтът била загадката? Е, някои му викат справедливост, а други... изгрев.

----

Линк към коментар
Share on other sites

Древните египтяни смятали, че всяка вечер слънцето умира.

А на утринта се раждало ново слънце.

И всичко ставало, тъй както Озирис разкъсан от брат си Сет, след времена на мрак, бивал съчленен отново от Изида.

Но истински интересен бил въпросът - какво се случвало в часовете на нощта, преживявал ли нещо мъртвият Озирис, било ли го е някак угасналото слънце?

През октомври, когато нощта е 10 часа и Нил е пълноводен, Озирис разкъсан и сънуващ, готвел своя бунт, своя Велик Бунт.

Кой е бунтът била загадката? Е, някои му викат справедливост, а други... изгрев.

----

... бунтът не ме ентусиазира. Повече ме вълнуваш Ти и Той, и Тя ...

Аз съм О*К - с всеки изгрев съм чисто нов ... и същият.

*************************************************

Мерси за информацията - прочее, всеки компютър е по-информиран от човека, но ... нищо не разбира. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност аз предлагам интерпретация, а не информация. И тая интерпретация се дължи на моите вълнения.

----

Ще се пробваш ли с мен в едно състезание по разбиране, Човеко?

бяс по име - или бяс в действие

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност аз предлагам интерпретация, а не информация. И тая интерпретация се дължи на моите вълнения.

----

Ще се пробваш ли с мен в едно състезание по разбиране, Човеко?

бяс по име - или бяс в действие

твоята интерпретация за мен е информация

---

обожавам равните резултати

май не си разбрал?а, че който иска да живее в хармония, изравнява концентрациите /има си механизми/.

http://www.archive.org/details/FramesOfMind_946 - track - 3

Линк към коментар
Share on other sites

Като обичаш равните резултати защо ника ти е "бяса", а не е примерно "ентропия" или "анестезия"?

----

Ти даваш ли си сметка колко клиширана (безумно срещана във всяка уста) е тезата - "хармония значи изравняване, мир, емоционален баланс". И аз кое не съм разбрал в случая? Папагалщината ли?

----

Господине Реми, всеки път когато вземеш отношение към мой коментар, колкото и да обичаш ремитата, ще оставаш с усещане за загуба. Та тогава да видим - колко чини "хармонията" ти?

Окото на Тигъра

Линк към коментар
Share on other sites

Като обичаш равните резултати защо ника ти е "бяса", а не е примерно "ентропия" или "анестезия"?

----

Ти даваш ли си сметка колко клиширана (безумно срещана във всяка уста) е тезата - "хармония значи изравняване, мир, емоционален баланс". И аз кое не съм разбрал в случая? Папагалщината ли?

----

Господине Реми, всеки път когато вземеш отношение към мой коментар, колкото и да обичаш ремитата, ще оставаш с усещане за загуба. Та тогава да видим - колко чини "хармонията" ти?

Окото на Тигъра

Прочети първият пост в тема : добродетел ли е откровенността - алтернативата на "бяса"

***

... кой - кому вменява

Извинявай! ... ако има нещо

Линк към коментар
Share on other sites

Във всичките ти ли думи трябва да търся толкова дълбочина, колкото си заложил в значението на ника си?

Напрегни се, извлечи глъбината си и така пиши, щото откровеността не иде с първото, което ти дойде на устата.

Кой ли съм аз?

Линк към коментар
Share on other sites

Във всичките ти ли думи трябва да търся толкова дълбочина, колкото си заложил в значението на ника си?

Напрегни се, извлечи глъбината си и така пиши, щото откровеността не иде с първото, което ти дойде на устата.

Кой ли съм аз?

... ако решиш стой на повърхността

"папагалът" Ти каза, че "и Ти си необятност" - и го повтаря /или е ехо .../

:D ... само се моля да не са бръмбарите в главата ми/Ти :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Hallo,'>

Hallo, aorhama

"Revelations"

... it is you

Благодаря, Бяс - от известно време съм без звукова карта в компютъра, но ще я изгледам тази "госпожица", ей така - за кеф.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...