Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Застаряването и демографският проблем на България


Канел

Recommended Posts

:hmmmmm:Що ли скочихте така, сякаш нещо страшно и различно казах. Ми всеки има избор да реши кое е негов приоритет. :king:

Що си мисля, че целият ни живот е училище?... Да, нормално е да искам добро образование, т. е. всеки да учи това, което го влече, да развие дарбите си. Днес и сега не се получава, както и с медицината. Да, ние се лекуваме с хомеопатия, но се налагат понякога и други намеси. Видях в Германия как е, зная и тук как е. Радващото е, че има хора, които вече се настройват на новите вибрации. Разумни хора, които вършат работата си с любов.

За всеки си има път.

И да, хаоса е привиден. В духовния свят се организира всичко:sorcerer:

Слънчева,извинявай.

Изказването ми не е срещу теб.

Изсърбах в миналите години попарата и на образованието и на медицината.

Синът ми стана умен и здрав въпреки тях.

И отдавна съм от алтернативния синод..................:3d_146:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

По тази логика още пещерните хора щяха да се тръшнат и да измрат доброволно, за да не са слепи за фактите - ами че те НАИСТИНА са нямали условия да живеят, ама съвсем буквално.

Те знаели ли са това? За тях ситуацията е била обратна: те са имали най-добрите условия за живот спрямо всички други същества в природния свят около тях и са се стремели още да ги подобрят.

Не са знаели, естествено. Те ако имаха такова усещане, действително щяха да се откажат от съществуване. Върнах назад не за друго, а защото в някои постове се настоява, че някак точно сега е особено трудно като условия, при това обективно е трудно. Както и че следва да се изчакат някакви хипотетични по-благоприятни условия.

А трудностите, както винаги, са съвсем субективни.

И интересно как и по каква причина ще се създадат тези по-благоприятни условия, докато ние стоим и си ги чакаме?!

Също искам да уверя съфорумците, че никак не вървим надолу по стълбицата на цивилизацията, особено ще се отнася откъм условия. Имах дядо, който доживя до почти 93 години (на практика целия 20 век), много буден и интелигентен човек, до последно беше с ума си и непрекъснато се интересуваше от ставащото в обществото. Та съм водила разговори с него в това отношение и имам събрани много ценни впечателения. Затова и не мога да се съглася с това:

...

Затова докато по-голямата част българите живееха на село и близо до природата, не намаляваха. Откакто по-голямата част от тях се потопи в градска среда и попадна под доминиращо влияние на социум собствено и глобално производство, те намаляват, но това е само един от страничните ефекти, тях всеки лесно може да ги види.

...

Изглежда логично, но май не е там ключа от бараката.

...

Всяка епоха идва с нови задачи и отново трябва да се избира между хармонизиране и индивидуализиране спрямо природата и обществото.

Да, това е така, но с мрънкане и вайкане не става. Нито с безкрайни анализи. Иска се реална работа - индивидуална и обществена.

Линк към коментар
Share on other sites

И да, хаоса е привиден. В духовния свят се организира всичко:sorcerer:

Интересно, двете световни войни, студената война, де(рь)мокрацията и те ли са организирани от духовния свят?

Тогава защо Учителя хока хората, че не изпълнявали божията воля?

Линк към коментар
Share on other sites

Канел, говорим си на различни езици:dancing yes:

Точно, защото са малко духовните хора, тези, дето променят себе си, а не света има проблеми. Войната е дошла и заминала. А в духовния свят няма политически глупости. Има хора, които служат на Бога и други, които служат на ... к'вото се сетиш друго.

Няма лошо, всеки си има избор. Моето мнение си е мое, споделям го, не убеждавам и не налагам. Ти си имаш твои виждания-ОК.:feel happy:

Колкото хора, толкова мнения, "толкова Господовци"...:whistling:

На мен ми харесва да виждам хубавото в хората, да съм си надрусана с Любов.

76.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да уточня, че застаряването и демографския проблем, не са само в България.

Цяла Европа + САЩ например. Всичко това за сметка на страни като Китай, Индия, Турция и т.н.

Проблемът в България е и като този в целият "цивилизован" свят - световен егоизъм и материализъм.

В момента в който се слага знак равно - дете = кола, в стълбицата на ценностната система двойката поставяща това равенство или избор, да се вгледа в себе си. ако не успее ще си сърба попарата, каквато си я надроби.

Когато се разглежда "проблема" първо апартамент или първо дете = сметкаджийство и то тънко материалистично. "После" дете може и да няма.

Много често наблюдавам майките и бащите при които детето се е появило като екстра на вече уредения материален живот, интересни взаимоотношения. Детето е "Моето дете", то е идея фикс за успехи и лична реализация на родителя. поредният материален "продукт" на планирания живот, който задължително трябва да е "The Best".

И така, какво очакваме от така програмираните деца!? Всъщност не знам какво очакваме, но да раждат деца е последното, което можем да очакваме. И ето го демографския срив. И когато момичето стане на 35г и помисли, че би било добре да има едно дете и не за друго, ами защото вече е на 35 и вече и е някак си пусто....... Детето не е пълнеж на самотата. Резултата - депресирана нация. И не само България... Европа.

Може ли депресирана нация да създава любов? Децата са любов, те не са продукт, не са лукс, не са материална прищявка.

Когато изключим първото и оставим следващите три определения..... ето го и стареенето.

Линк към коментар
Share on other sites

Допълнение към Диди:

Раждаш,не раждаш,те годините си вървят и яйцеклетките се изчерпват,

тялото се износва,въпреки "скъпите грижи"и луксозния живот,

и ето те пред Народното Събрание да ревеш за помощи за инвитро......

:3d_125:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Една интересна статия на Стамен Стаменов.

http://www.marica.bg/show.php?id=33216

самите рептилии вече искат да излязат изпод земята и да си щъкат по нея. За това обаче е нужно температурите на планетата да бъдат качени с поне 5 градуса, защото ще им е много студено. Ето, това е крайната цел на глобалното затопляне.

:3d_065:

Сякаш рептилите не могат да се разкарват по Африка и Амазонка, а трябва да подгряват планетата.

Хора, нека бъдем разумни!

Мария-София е права, че жените си имат определено време за раждане след което вече е късно даже и да искат.

Линк към коментар
Share on other sites

Канел :

"Остаряваме бавно,

остаряваме бавно

неусетно почти.

Много видимо аз

много видимо аз

по-невидимо ти."

"Положението е трагично, така бих го определил. А вие какво мислите?"

Отговор; Един от многото: Мисълта за деня.

Мисъл за деня-28 октомври

"Има нещо, по което мязаме на Бога, но не сме напълно подобни на Него. Ние мязаме на Него само в това, че можем да мислим. Едно качество има в човека - че отчасти е започнал да мисли, отчасти е започнал да чувства. Отчасти го е засегнала Любовта. Човек има само едно качество засега, което го отличава от животните - може да мисли, но той трябва да развива още две качества в себе си. Любовта у хората още не е развита. Тя тепърва трябва да се развива. Това, което хората наричат любов, още не е Любов. Казвате, че Бог е Любов. Любовта носи живот! Следователно там, дето смъртта съществува, няма никаква Любов. Любовта изключва всякаква смърт."

Когато един човек бъде изпратен да посети някоя цветна градина,той обикновено откъсва някое цвете,помирисва го и го захвърля.Говедото най-много да стъпче цветята,докато пчелата прави от тях мед. Към коя ли категория спадаме когато се отнасяме критично с цветята ?

Линк към коментар
Share on other sites

Когато един човек бъде изпратен да посети някоя цветна градина,той обикновено откъсва някое цвете,помирисва го и го захвърля.Говедото най-много да стъпче цветята,докато пчелата прави от тях мед. Към коя ли категория спадаме когато се отнасяме критично с цветята ?

Томи, определено имам дефицит на любов. :31:

С мисленето май съм по-добре и разбирам от намеци и евфемизми. Та какво точно искаше да кажеш с тия думи? :3d_125:

Линк към коментар
Share on other sites

Цветната градина е статията ,която посочих като интересна.

http://www.marica.bg/show.php?id=33216

И стойностните отговори, които можем да намерим в нея,свързани с темата, даващи ни духовна насока за решението на проблема. 

пример:

"Трябва да обърнем пирамидата, т.е. да поставим главата, духовно извисените, горе. А в момента нисшата енергетика дирижира живота на планетата Земя."

Мир и Любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Първо, статията е много съмнителна и по-скоро прилича на фантазиите на някой от едни специализирани заведения. Параноя се казва заболяването.

Второ, ако условието на задачата е фалшиво, то такова е и решението, защото няма как да бъде другояче.

Е, всеки има право да вярва в каквото си иска. Аз на такива "сензации" не вярвам.

:3d_127:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

...

"Трябва да обърнем пирамидата, т.е. да поставим главата, духовно извисените, горе. А в момента нисшата енергетика дирижира живота на планетата Земя."

Кои са тези духовно извисени? Кои и как ще ги разграничи? Дали хората ще са толкова склонни да се поставят под тяхно ръководство? Духовно извисените хора, не биха ръководили никой, който сам не желае това и то не само на думи, но реално, с готовност да се положат всички необходими усилия, да се поемат всички произтичащи отговорности, трудности и саможертви свързани с такова ръководство.

Казвал съм го и преди: предлагането се определя от търсенето. Има и реклама, но тя само стимулира човешките желания, но не ги поражда.

Колкото до Стамен Стаменов, този откъс ми се наби на очи:

Веднага казвам кой съм: имах редкия шанс, благодарение на българските екстрасенси, да бъда вкаран в правия път, пое ме космическата йерархия - аз съм техен ученик. Имам два факултета - военен и граждански. Но с дипломите, които имам, дори не бих се избърсал.

Чувствам се пълнокръвен гражданин на планетата, изпълнявам мисията на светлите сили, доколкото мога. Ако се каже: Влез в огъня!, влизам в името на каузата - спасение на планетата и човечеството, вкарване на човешката цивилизация в галактическата конфедерация. Затова живея, това е кредото ми!

Подобно афиширане никога не може да дойде от един духовен ученик.

Линк към коментар
Share on other sites

И да, хаоса е привиден. В духовния свят се организира всичко:sorcerer:

Интересно, двете световни войни, студената война, де(рь)мокрацията и те ли са организирани от духовния свят?

Тогава защо Учителя хока хората, че не изпълнявали божията воля?

Хаосът извън човека е отражение на хаоса в човека. Не, не е привиден хаосът и скритият в широкото множество хора хаос винаги се изявява, когато трябва да бъде реализирано нещо светло. Но светлите резултати не се пораждат от хаоса. Последният може да съпътства осъществяването им, като реакция от страна на средата в която се реализира това осъществяване, но не и да съзижда.

Линк към коментар
Share on other sites

Една интересна статия на Стамен Стаменов.

http://www.marica.bg/show.php?id=33216

Томи,да,

тези неща са известни.Арахангелите също ги обясняват в ченалингите.

Само едно не ми се връзва - глобалното затопляне ще доведе до нова ледникова епоха,

та не знам точно как ще успеят да се затоплят...:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Нека се върнем на темата.

Определяща за дълголетието на един народ е културата. Ако културата западне, никаква раждаемост не може да я компенсира. Няма значение дали сме пет милиона или десет милиона. Това са все опити да се отклони вниманието от най-същественото. Тези що раждали, онези що не раждали? В едно семейство младите раждат, а старите са носители на духовните и културни ценности, които трябва да предадат на по-младите. Предполагам, че това последното ще прозвучи ужасно неприемливо за националния егоизъм (току що си измислих нов израз :)) на много хора. Всички древни империи обаче са запомнени преди всичко с културата си, а не с броя на населението. Това е и което можем да почерпим от тях. Културата е извън границите на времето и на националностите. За да имаме силна държава културата трябва да стои пред всичко останало, над отделната личност – реално, а не само на думи. И не трябва да пазим културата само за избрани, защото тя е за всеки, можещ да почерпи от нея. Кои сме ние, че да решаваме кой може и кой не може? Подходът към всеки обаче трябва да е според съзнанието – към децата е един, към възрастните е друг. Отношението на по-старите етноси към по-младите трябва да е аналогично на отношението на възрастните към децата в едно семейство.

Линк към коментар
Share on other sites

Да живее древна Елада - най-"яката" цивлизация, живяла някога в известната история на света! :v:

А също така и основа на Западната цивилизация! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

За времето си е била много над всичко останало в Европа и като изкуство, и като наука, и като философия, и като духовност. Даже бих казал, че културния импулс в Елада е бил прекалено висок за времето си и съвсем естествено е бил краткотраен и впоследствие принизен. И кое конкретно от това, което е достигнало до нас от елинската култура не ти харесва? Но от културата, не от бита, нравите и обичаите. Надявам се правиш разлика между двете.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 Аз пък противно на много изказани мнения до момента очаквам /или поне силно се надявам/ предстоящото преброяване да отчете известно увеличение на раждаемостта сред българското население, в сравнение с последните години от прехода.

Отделно ми се струва, че  "камбаната бие все по-силно и по-силно". На фона на задълбочаващата се деградация на култура и общество, все повече хора търсят себе си в духовен план, а това рано или късно ще даде резултат. И въобще положението не е тъмно черно. 

Линк към коментар
Share on other sites

59.gifНапълно подкрепям! Благодаря zbelsrud!

Колкото повече добро виждаме, толкова повече добро ще се случва!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...