Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Млякото


Recommended Posts

Guest Емил от Льонеберя

Кравите и днес дават мляко само в периода, в който малките им имат нужда от мляко? Или се лъжа?

...

И понеже горе видях едно свое мнение за остеопорозата - един от причинителите на остеопорозата е млякото - тъй като увеличеният прием на белтъци кара организмът да извлича калция от костите си, за да коригира киселинно-алкалното равновесие, рН до нормалните стойности, които след прием на белтъци, става леко кисело.

Затова лъвовете, за да нямат остеопороза, след като изядат месото на антилопата, изяждат и костите й.

Щото само месо и мляко - и остеопорозата ще почука на вратата... чук-чук...

Линк към коментар
Share on other sites

Прасетата подивяват да, обаче на места където няма диви местни прасета които да са им конкоренция(може би говориш за Америка където това е факт, обаче там няма местни диви видове прасета и Европейците пренасят само домашни), природата е много жестоко място и единствено най-приспособените оцеляват. Както кучето динго е успяло да подивее единствено в Австралия поради липсата на кучеподобни плацентни хищници там(в Австралиа дори домашните котки са подивяли, но това не моше да се види на други континенти, а само на острови- Австралиа е голямо изключение поради липсата на сухоземна връзка с другите континенти, като такава връзка е липсвала дори по времето на ледниковите епохи когато морското ниво е било бая по-ниско, затова там са оцелели уникални неплацентни бозайници които обаче не са конкорентно способни и страдат много от привнесените видове). Никъде по света не може да видиш порода куче което да измести месните видове като чакали, вълци лисици и тн. Имаме кучета които са по-бързи или по-силни от вълка, но оцеляването е комплексно нещо, одомашняването е свързано със загубата на много инстинкти за оцеляване. Одомашнените видове като кравата, козите и овцете нямат абсолютно никакъв шанс без човека да се грижи за тях. Може би ако се пренесат на острови на които няма хищници и конкоренция от диви себеподобни ще имат шанс, но екосистемите на островите е много крехка и всеки привнесен вид може да наруши баланса там.

Одомашнените видове са вързани за човека и това е......

А не съм специалист по кравите, обаче мисля че човека ги е селектирал да дават много повече мляко отколкото телето може да изпие(а кравата ако не се издои започват проблеми май), просто няма диво животно с такова голямо виме(пропорционално) като кравата.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Без претенции да пиша абсолютно подробно и изчерпателно, ето няколко горещи картофа:

1. Имаме крави/добитък селектирани за месо, за мляко и месо и за мляко. Те са с различна конституция. Породите за мляко са доста кекави и месото им е по-кофти, а породите за месо едва смогват да осигурят мляко за телетата си /обаче недейте да мислите, че телето ще бозае от майка си, няма такова нещо/. Породите за месо нямат никакъв проблем да оцелеят в природата. Смесените породи - също. За породите за мляко, трябват няколко уточнения -

1.1. една крава за мляко ако не се храни с концентриран фураж и не се боцка с хормони, ще дава няколко пъти по-малко мляко /влиза в норма

1.2. в природата не е ясно дали всяка крава би следвала сегашния си цикъл на живот - забременяване - раждане - лактация - пресушаване - забременяване /силно опростих схемата/ в рамките на сегашните стандарти - опростено - "1 година - 1 теле"

...

Правени са опити с домашната свиня в Европа - пускана е в естественото си местообитание - и в рамките на 1 месец се появявали фенотипни различия - четината й ставала гъста - и навиците й на диво животно се били възвърнали в рамките на този 1 месец

...

Наблюдавал съм как диви прасета отглеждат малките си. Общо взето - полицейска история : ) Не зная кой ще е тоя лудия вълк да ги нападне. По принцип глутница вълци ...глутница вълци /!/ не би нападнала глиган или възрастна женска. Изключение - зимните месеци и ако са много озверели. Обикновено резултатът е на страната на глигана и то в рамките на 2 до 3 мин.

Мога да разкажа за среща между 6 обучени аржентински дога, тренирани кучета-убийци за лов на глигани, които в рамките на 2 мин бяха разпрани от един не кой знае колко голям глиган. От устата до чатала. Учените казват, че домашното прасе много бързо се възвръща до "корените" си на диво прасе. Без инциденти за самото прасе.

...

Не казахме нищо за биволиците... животни, които не са одомашнени в смисъла, който влагаме по принцип. Нямате шанс да срещнете непозната биволица и тя да направи нещо, което вие искате. Ако един лекар иска да й постави инжективно антибиотик, е необходимо 4 човека да я хванат и един пети човек да й завърже рогата за някое здраво дърво, а после петимата да държат здраво биволицата, щото да не помете доктора, макар и с вързани рога. Това за една обикновена манипулация, която човек още от ранна възраст може да изтърпи.

Не съм сигурен до колко биволицата ще има трудности в приспособяването си в гората. Няма кой да й каже "копче". Освен това тя има силно специфично местообитание и реално няма да се разсели много из гората, щото обича да има "мокричко", да има "топличко", хълмчета, въобще - държи на пейзажа.

...

Козите са полудиви и не подлежат на отглеждане по интензивен способ, както кравите. Затова и няма да видите козеферми като кравеферми. Трудна работа. Те също нямат грижи.

Грижи биха могли да имат някои породи овце, които са прекалено "крехки", "чувствителни", "кекави".

...

Май останаха само патките и зайците?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Статията е леко оцветена от емоции, но въпреки това нещата в нея са верни, макар и не добре обяснени.

Няма как да очакваме, че щом на работниците, произвеждащи айФони са им сложили решетки на прозорците във фабриката, за да не си ходят по домовете, а да работят денем и нощем /имало случаи на хора, които скачали от високи етажи, понеже не издържали/, няма да е същото и с млякото.

Коренът е човешкия егоизъм.

После някой ще се перчи, че имал айФон, ама тоя айФон някой друг китаец ще го е псувал като са световно за смешните 10 долара, които струва и за нечовешките 800 долара, за които се продава.

Едно и също е.

Само дето едното било мляко.

Ми било е.

Редактирано от Емил от Льонеберя
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Забравих още нещо /ако някой буден модератор иска, да събира мненията ми, благодаря/

Няма нещо отговор на питането ми ... "Защо лекарите препоръчват консумацията на нискомаслени или напълно обезмаслени /до 0.1%/ млечни продукти - прясно мляко, кисели млека и техни производни?

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема с пускането на опитомени животни както казах до голяма степен е конкоренцията от дивите братовчеди, в една гора на пример броя на прасетата се регулира в голяма степен от наличната храна, за вълците си прав, в Америка е имало вълци и преди европейците и въпреки това прасетата са подивяли(макар че там вълците са били избити до голяма степен така че не съм много сигурен дали тия прасета са го имали тоя проблем). проблема обаче е че това подивяване изисква време, ако ги пуснеш в гора където има глигани и диви прасета тия животни няма да имат шанс, няма да искарат и едно поколение в дивата природа, много по-тромави са, нямат козина, глигите са им по малки, моцуната им е различна, загубили са много инстинкти и тн.

Ако ми намериш статия за диви кучета които са изместили вълците от някоя гора и си живеят свободно(а за тая цел не е нужно нарочно да се пускат кучетата, винаги и на всякъде е имало бездомни кучета които могат да отидат в гората), ще си променя мнението, като имаш на в предвид че кучето не е толкова "развалено" в сравнение с вълка!

А ако си прав защо не хванем бездомните кучета и да ги пуснем в някоя гора и да си живеят там : ) (това ще е по-жестоко отколкото направо да ги убиеш)

Редактирано от Winterfire
Линк към коментар
Share on other sites

Нещо, което ми направи силно впечатление, предлагам да видите и вие. Всъщност, това, което правят хората е отвратително. Преди кравите са давали мляко само, докато се грижат за малките си.

...

На мен баба ми е разправяла, че дали ще има мляко овцата или кравата зависи от това колко често я доиш. Ако спреш да ги доиш и млякото им спира. В естествени условия майката отбива малките си - блъска ги с глава и ги рита.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте всички почитатели на здравословният начин на живот!

Млякото е разрешено от Исуса в Евангелието от ессеев. essenes.narod.ru

Всичко зависи от количеството - само една чашка в ден и само натурално без никаква обработка.

Киселото мляко изготвено само на слънце също е полезно но също в малки количества.

Лично аз не пия никакво мляко.

Много полезно е бадемовото мляко и конжутното също.

Всичката храна която е преработана при температура повече от нашто тяло е вредна и бесполезна за организма.

Аз вече 1 година съм суровоядец и мога да ви каже че изчезнаха всичките моите неизлечими болести, които не можаха да излекуват лекарите.

В началото е малко трудно, но трябва да се започне постепенно с беслузистата диета Ерета. iloveyouthankyou.ru›index.php…

При нея се допуска печени зеленчуци, сурови плодове, всичко постепенно.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Имам само една забележка - Аз натурално мляко за последно видях като бях малко котенце...

Иначе всичко останало е различно от натуралното мляко.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...