Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли оправдана изневяра?


Явор Москов

Recommended Posts

Сериозната връзка ти дава сигурност, стабилност, "очите" на другото момче ти дават страст, тръпка, която вероятно вече липсва в сегашната ти връзка.

Ако се откажеш от сегашната си връзка и се втурнеш в подобна авантюра ще загубиш стабилността и сигурността, а така жадуваната страст няма да те "топли" дълго.

Направи така, че сама да породиш тази тръпка в сегашната си връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:hmmmmm: Може би за изневярата не трябва да търсим оправдания, а обяснение, разбиране. Защо се е стигнало до там? И всеки от страните да намери правилния отговор, може би е било случай, от който всеки нещо да научи.

Добре де, а не е ли по - добре обяснението и разбирането, да се търсят още когато има някакъв проблем в зародиш...и ако може да се оправят нещата на време...сиреч да не се стига до там, че после да се търсят отговори и разбиране...

Изневерявала съм и знам,че именно изневярата е робиня "на мнението на комшиите", именно тя е отказа от личната свобода (свободата да не се криеш, ако искаш да бъдеш щастлив). Изневярата дава илюзията за свобода, всъщност след нея се оказваш с двойно надебелени вериги окован към семейство или връзка, които вече са само болезнени - веригите на гузната съвест, лъжата, които ти нашепват :заслужавам си агресията - аз не съм по-добра...

Това, което ме възпря да направя тази крачка последният път - Задушавах се в тази "свобода" толкова, че вече не чувах и не виждах какво мислят комшиите или какво ще се случи с мен и децата.

Изневярата е заробването, отказът от нея - освобождението! От опит! :thumbsup:

Така мисля и аз Донче :3d_097:

Сериозната връзка ти дава сигурност, стабилност, "очите" на другото момче ти дават страст, тръпка, която вероятно вече липсва в сегашната ти връзка.

Ако се откажеш от сегашната си връзка и се втурнеш в подобна авантюра ще загубиш стабилността и сигурността, а така жадуваната страст няма да те "топли" дълго.

Направи така, че сама да породиш тази тръпка в сегашната си връзка.

А ти Анелия, мислиш ли, че може да съществуват едновременно и двете? И освен това може би в различните етапи от живота си човек има нужда от различни неща..тръпката може да я има не само от ново гадже...просто явно единият ти дава едно, другия друго, ти не се сигурна кое искаш и се луташ.

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: как мислите + дали виртуалното флиртуване + секс общуване е изневяра :sleeping: или само си е леко проветряване :dancing yes:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи какво влагаш Благост, може и да е "изватряване", а може и да е само вид общуване.

Разбира се че могат да съществуват успоредно, не го мисля, знам го.

Пък и от въпросите, които си ми задала виждам че не си чела "гъсто".

Да прочела съм го, просто цитирам теб, а въпроса ми е към Анелия..сега ще си поправя грешката :3d_149:

Линк към коментар
Share on other sites

и аз мисля,че може да съществуват успоредно.но в моя случай не е така.липсва ми романтика,страст и може би любов:)но навика е лошо нещо,трудно ми е да се откъсна от сигурността ,която ми дава.а в същото време не мога да забравя момчето с най-красивите очи.:)вече 6 месеца се опитвам да си го избия от главата,но не става и само се измъчвам и се обърквам още пове4е.

можеби всичко ще се оправи с времето ."В точното време,на точното място,всеки ще е с точния човек"

Линк към коментар
Share on other sites

Ами , днес случайно гледах отново филма "Куртизанката ", историята за едно много красива и образована жена за своето време , действието се развива във Венеция , през средните векове и времето на Великата Инквизия и т.н. , когато жените не са били допускани в библиотеките и са нямали право да упражняват каквито и да било професии или да гласуват да бъдат дейна част от обществото въобще , дори и знатните дами , са били просто съпруги и нищо повече , лошо образовани съпруги .

Единствено куртизанките са имали достъп до живота на мъжете , и някаква обществена функция ,различна от майка и съпруга. И разбира се всички знатни мъже за изневерявали с куртизанки . С други думи единствено жените са живеели по законите на светата Църква .

Като че ли все още битува мнението ,че жените са по - виновни , ако изневеряват , отколкото мъжете .

Мнението ,че само мъжко качество е полигамията и правото на изневяра.

Това разбира се никак не е вярно . Колкото мъжете имат вкус към изневярата и многото връзки , толкова и жените .

Въпросът е осъдително ли е да изневери човек ?

Смятате ли , че изневярата е престъпление ?

Когато съпругът или съпругата изневери , нараненият партньор в брака има правото да повдигне съдебен процес в Щатите например .

И разбира се моралното преимущество в развода , което води разбира се и до много големи шансове за право и над материалното имущество на семейството .

Надявам се никога да не изневеря и да не ми се иска да го направя , защото тогава ще съм загубила любовта в брака си . Мечтая да бъда в ситуацията и "докато смъртта ни раздели " , но знае ли човек , какво му е приготвил живота ?

Не мога да осъдя нито изневеряващия , нито този на когото му е изневерено , нито пък този с когото се изневерява .

Просто за мен изневярата е голяма загуба , нещо някъде там е мъртво в отношенията .

Всички останали приказки , които съм чувала , че изневярата внасяла динамика в брака и отношенията са голяма глупост за мен . Не са истински въобще отношенията между двама човека ако си изневеряват или мислите им са изпълнени с желание за изневяра, дори и да не го направят , ако не преодолеят "кризата "в отношенията си , така или иначе ще се разделят .

Това от собствен опит го знам . Свободата е толкова важна за нас хората , много по - важна отколкото си даваме сметка.

Мисля, че тя може да се запази и в брака и в отношенията с любовния партньор , просто или човекът е подходящия човек или не е . И това си е . :3d_112::3d_053::3d_027:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен изневярата не съществува като понятие. По-скоро ви "гледам" отстрани като говорите за нея.

Това е една голяма лъжа и измама.

Такова разпиляване и губене на време.

Какво правим с човек, когото не обичаме и мамим? Защо продължаваме да живеем с него и го лъжем? Защо се страхуваме да потърсим истинската си любов? Защо когато я намерим не я запазим?

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

и аз мисля,че може да съществуват успоредно.но в моя случай не е така.липсва ми романтика,страст и може би любов:)но навика е лошо нещо,трудно ми е да се откъсна от сигурността ,която ми дава.а в същото време не мога да забравя момчето с най-красивите очи.:)вече 6 месеца се опитвам да си го избия от главата,но не става и само се измъчвам и се обърквам още пове4е.

можеби всичко ще се оправи с времето ."В точното време,на точното място,всеки ще е с точния човек"

Каквото и да решиш Анелия, живей!

Възможно е да напуснеш своят приятел и тогава да видиш какво си загубила.

Възможно е момчето с красивите очи да бъде голямата ти любов или просто едни красиви очи.

Възможно е любовта да те чака при друг мъж.

Живота е твой. Ти решаваш и носиш последствията за своите решения.

Линк към коментар
Share on other sites

може би сме с човек ,който не обичаме и мамин,от страх да не останем сами.Защото той ни обича и така се чусваме силни.От страх да не го нараним като му признаем,че не го обичаме и в същото време го нараняваме с изневярата си.

Аз мисля,че се страхуваме да потърсим истинската си любов,защото ни е страх,че няма да я открием и ще си останем сами.Може би вярата ни не е достатъчно силна.

"Защо , когато я намерим не я запазом"-ако я намерим,и ако е истинската,мисля че няма начин да я загубим.

Как да различа голямата любов от привличането?

Дали ще усетя ,че е той при първия поглед,или след време ,след като го опозная ще разбера,че е той.

Аз си мисля,че от първия поглед ще почуствам ,че сме създадени един за друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Как да различа голямата любов от привличането?

Дали ще усетя ,че е той при първия поглед,или след време ,след като го опозная ще разбера,че е той.

Аз си мисля,че от първия поглед ще почуствам ,че сме създадени един за друг.

Мило дете! Младо и хубаво!

Не зная. Не питай нас, питай сърцето си.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_047::3d_044: знам,знам,че постоянно питам другите за решение.Избягвам да търся отговорите сама и търся съвет от хората.Знам,че отговорите се крият в сърцето ми,но не правя усилия да ги намеря сама.Може би имам нужда да остана сама и да се концентрирам,за да си отговоря.

Благодаря ти отново!Ти си толкова мъдър човек.Възхищавам ти се.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_047::3d_044: знам,знам,че постоянно питам другите за решение.Избягвам да търся отговорите сама и търся съвет от хората.Знам,че отговорите се крият в сърцето ми,но не правя усилия да ги намеря сама.Може би имам нужда да остана сама и да се концентрирам,за да си отговоря.

Благодаря ти отново!Ти си толкова мъдър човек.Възхищавам ти се.

Анелия , спокойно , нещата ще се наредят !Няма нищо лошо в търсенето на съвети от хората . Или в това да се чувстваш раздвоена . Ти си свободна да вемеш решенията в живота си . Напълно свободна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво изобщо означава изневяра? Да изневери човек може само на себе си. Ако аз съм с определен човек за известен период от време, значи ли това, че той има права над моята свобода. Съжалявам, но ако усетя, че нещо, каквото и да било то, застрашава свободата ми, аз ще поискам да изневеря. Но за да не го правя, се разделям. Честно. Иначе бих изневерила на себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво изобщо означава изневяра? Да изневери човек може само на себе си. Ако аз съм с определен човек за известен период от време, значи ли това, че той има права над моята свобода. Съжалявам, но ако усетя, че нещо, каквото и да било то, застрашава свободата ми, аз ще поискам да изневеря. Но за да не го правя, се разделям. Честно. Иначе бих изневерила на себе си.

Съвсем правилно и ясно.

Но ако житейският казус е по-сложен?

Направила си грешка. Осъзнаваш се. Търсиш промяна.

Ако, да речем, този човек, когото си решила да напуснеш, или негови близки започнат да те изнудват с нещо, върху което нямаш преки отговорности и свобода на действие - всякакъв род шантаж, засягащ косвено или директно теб самата и което е още по-страшно, някого, когото обичаш - да речем детето ти или този, когото си избрала?

Пример: нямаш собствено жилище, отиваш да живееш при твоя човек, той те иска, но финансовото ви оцеляване зависи основно от неговите доходи и професия. Допускаме, че отрещната страна е решила да ти покаже колко много не си права "да не ги уважаваш" и разполага с достатъчно средства и влияние, за да притисне твоя човек до стената. В ъгъла сте. И двамата. Те са по-силни. Макар и да не са прави. Наречи ги гадни ако щеш. Точно такива са.

Тогава какво следва?

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная какво следва в подобна ситуация, защото аз никога няма да изпадна в такава. Като говоря за свобода, за мен това не е празно понятие. Погрижила съм се да извоювам своята, не малко години от живота си съм загубила за това, но няма да изпадна в ситуация да съм финансово зависима или жилищно от някой мъж. И слава богу! Мисля, че животът е по-труден за жените, но това пък му е по-интересното. И свободата си всеки я постига сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава следва порастването.

Никой на тази земя освен теб не може да те притисне до стената ,там човек ходи сам.

"Гадните"са гадни ,защото ти така ги наричиш и защото си допуснал/а/ да станат такива спрямо теб.

Никой не може да те изнуди с нищо ,ако ти не се почувстваш изнуден.

Няма шантаж ,ако ние не го наречем с тази дума.

Свободата на избора е единственото вродено право на всеки човек,безразличието, към по- горните описани състояния е най -силното оръжие.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, добре.

Не съм казал нищо лошо. Примерът беше произволен и в никакъв случай провокационен.

Но от думите ти излиза, че си непогрешима и напълно независима от околния свят. Наистина ли това искаше да кажеш? Очевидно имаш предвид като основен въпрос изневярата към себе си. Въпросът по същество беше: какво правим, когато сме до стената и обстоятелствата са по-силни от нас и силата, с която разполагаме в момента.

Говоря сериозно.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма непогрешими хора, това е смешно. Не съм непогрешима в никакъв случай. Само съм мислила навреме, за да осигуря свободата си. А не когато я загубя, да седна да се вайкам. Не ми е в стила. За мен не съществуват такива ситуации, в които си до стената. Няма такова нещо. Може в някой момент от живота си да си на дъното, но следва изкачване. Нищо страшно. До стената, какво значи. Имаш ръце, имаш мозък, който ги задвижва. Хвани това, което те е изправило до стената и го премести. Доколкото те усещам, ти можеш. Силен си. Всичко си зависи само от човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава следва порастването.

Никой на тази земя освен теб не може да те притисне до стената ,там човек ходи сам.

"Гадните"са гадни ,защото ти така ги наричиш и защото си допуснал/а/ да станат такива спрямо теб.

Никой не може да те изнуди с нищо ,ако ти не се почувстваш изнуден.

Няма шантаж ,ако ние не го наречем с тази дума.

Свободата на избора е единственото вродено право на всеки човек,безразличието, към по- горните описани състояния е най -силното оръжие.

Didi_ts,

Говориш с хъс е увереност, което е много добре!

Но аз познавам доста хора с хъс не по-малък от твоя, които са живо опровержение на това, че никой не може "да ги притисне". Амииииииии, не може - ти явно малко си видяла. Очевадно е че не си изпадала в подобни ситуации и вярваш, че не би могло да ти се случи. Аз обаче те уверявам. Може! Има такива неща и те се случват, за да бъдат победени, а не избегнати. И ако безразличието в подобна ситуация е твоето най-силно оръжие, аз не съм сигурен, че ти наистина разбираш въпроса. Той не е самоцелен или пък измислен.

Няма непогрешими хора, това е смешно. Не съм непогрешима в никакъв случай. Само съм мислила навреме, за да осигуря свободата си. А не когато я загубя, да седна да се вайкам. Не ми е в стила. За мен не съществуват такива ситуации, в които си до стената. Няма такова нещо. Може в някой момент от живота си да си на дъното, но следва изкачване. Нищо страшно. До стената, какво значи. Имаш ръце, имаш мозък, който ги задвижва. Хвани това, което те е изправило до стената и го премести. Доколкото те усещам, ти можеш. Силен си. Всичко си зависи само от човека.

ОК,

мисля, че това беше достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук вече се обърка :feel happy: аз СЪМ преборила много такива ситуации.

Дори тук във форума съм описала някои от тях.(Последното мисля беше във темата за домашното насилие)

Живия пример съм че до стената човек НЕ може да бъде притиснат от друг ЧОВЕК.

Въпроса ти много добре го разбрах даже имах приятелка в подобна ситуация,която обикновено се получава от събирането на куп на ограничени хора ,които имат много да работят върху изграждането на усещането за любов във себе си.И понеже съм много емоционален човек ще спра до тук.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Диди е една от жените, тук, във форума, които страшно много уважавам. Диляна е жена от класа, жена, в истинския смисъл на думата. Това, което е преживяла, може да съсипе всеки силен мъж, но нея е направило един път човек. Възхищавам й се на силата и съм щастлива, че я познавам лично. Благодаря на съдбата, че ни срещна.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...