Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство и яйца


Иво

Recommended Posts

Вегетарианство и яйца

Ако сте вегатарианец, моля споделете в тази тема:

Ядете ли яйца?

Ако да, защо и колко често? И откъде си ги набавяте?

Ако не, отново защо?

Днес попаднах на една статия, която показва една от причините някои вегетарианци да не ядат яйца, особено купини от супермаркети: С шокиращи кадри ни отказват от яйцата

Има и видео, което не успях да изтърпя да доизгледам цялото.

Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Вегетарианка съм от години по идейни причини.

Около 1990г по тв даваха 2 филма на Бриджит Бардо за отглеждане на животните за клане и за това,

какво се случва в кланниците....Това ме накара да се замисля върху тези неща.И спирането на месото

дойде само след известно време...

ББ апелираше, който не може да заколи сам животно да помисли дали да се храни с месо,

и на животните за клане да се осигури природен и нормален живот....

Осъзнах,че не искам да участвам в убийството им и взех решението за себе си.

:3d_137:

От около година престанах да ям и яйца и сирене.

Това си стана само,не съм полагала усилия,просто престана да ми е вкусно.

Отдавам го на постепенното изчистване на организма,още повече,че преминах

изцяло към суровоядство и био продукти,като наблягам на житото/лимец,спелта и камут/:3d_022:

Иначе купувам домашни яйца за семейството.

Шокиращите кадри няма да гледам,защото съм свръхчувствителна към проявено насилие към животни....:3d_112:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм хлябът на живота. Бащите ви ядоха мана в пустинята, и умряха; а хлябът, който слиза от небето, е такъв, че който яде от него, не ще умре. Аз съм живият хляб, слязъл от небето; който яде от тоя хляб, ще живее вовеки; а хлябът, който Аз ще дам, е Моята плът, която ще отдам за живота на света. Тогава иудеите се запрепираха помежду си, думайки: как може Той да ни даде плътта Си да ядем? А Иисус им рече: истина, истина ви казвам: ако не ядете плътта на Сина Човечески и не пиете кръвта Му, не ще имате в себе си живот. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен, и Аз ще го възкреся в последния ден. Защото плътта Ми е наистина храна, и кръвта Ми е наистина питие. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, пребъдва в Мене, и Аз в него. Както Мене е пратил живият Отец, и Аз живея чрез Отца, тъй и който Мене яде, ще живее чрез Мене. Този е хлябът, слязъл от небето. Не както бащите ви ядоха маната и умряха: който яде тоя хляб, ще живее вовеки" (Иоан 6:48-58).

Учителя ни посочва как да ядем плътта на Христос-с любов.

" Какво разбирам под думите “да ви ядат с любов?” Когато човек вземе едно яйце, счупи го, опържи го и го изяде без любов, яйцето не е доволно. Вземе ли човек това яйце и го тури под квачката да се измъти, той го е изял с любов. Той е дал на яйцето условия за нов живот."

Съществени връзки,

22 август 1937г. 10 ч. сутринта София, Изгрев.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм хлябът на живота. Бащите ви ядоха мана в пустинята, и умряха; а хлябът, който слиза от небето, е такъв, че който яде от него, не ще умре. Аз съм живият хляб, слязъл от небето; който яде от тоя хляб, ще живее вовеки; а хлябът, който Аз ще дам, е Моята плът, която ще отдам за живота на света. Тогава иудеите се запрепираха помежду си, думайки: как може Той да ни даде плътта Си да ядем? А Иисус им рече: истина, истина ви казвам: ако не ядете плътта на Сина Човечески и не пиете кръвта Му, не ще имате в себе си живот. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен, и Аз ще го възкреся в последния ден. Защото плътта Ми е наистина храна, и кръвта Ми е наистина питие. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, пребъдва в Мене, и Аз в него. Както Мене е пратил живият Отец, и Аз живея чрез Отца, тъй и който Мене яде, ще живее чрез Мене. Този е хлябът, слязъл от небето. Не както бащите ви ядоха маната и умряха: който яде тоя хляб, ще живее вовеки" (Иоан 6:48-58).

Учителя ни посочва как да ядем плътта на Христос-с любов.

" Какво разбирам под думите “да ви ядат с любов?” Когато човек вземе едно яйце, счупи го, опържи го и го изяде без любов, яйцето не е доволно. Вземе ли човек това яйце и го тури под квачката да се измъти, той го е изял с любов. Той е дал на яйцето условия за нов живот." Съществени връзки,22 август 1937г. 10 ч. сутринта София, Изгрев.

rolleyes.gif Тези цитати, нямат нищо общо нито с темата, нито с храната.

В тази притча на Иоан, хлябът е словото, което слиза от Бог отец, чрез Иисус( в плът и кръв, които олицетворяват пресъздаването на божественото в материално, по начин по който може да бъде видян и разбран от хората). За да даде началото на нов живот, т.е. новото учение- християнското. Тук всички думи свързани с материята са символика, маната за която става въпрос е идолопоклонничеството, езичеството, което трябва да си отиде- смъртта на бащите. Обяснява преминаването на старото верую с новото.

Подобно е положението и с беседата на Дънов.

Не случайно, П. Дънов не е искал да оставя писмена, много от нещата му са строго индивидуални нужни точно на хората за които ги е казал- очи в очи.

А сега по темата, яйца консумираме(нашето семейство) както натурални, така и за приготвянето на различни сладкиши, питки и баници. Ядем ги всекидневно. Купувам ги от магазина, кутии на които пише "кокошки подово отглеждане", разлика с "био-то" като качество няма.

Кокошките които дават яйца, са в изолирана от мъжки петли среда. Яйцата им не са носители на живот по никакъв начин. И да иска да ги измъти дадената кокошка нищо няма да стане, защото не за заплодени.

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже по късно прочетох статията от писания по- горе пост.

Да обясня, защото съм го наблюдавала многократно. на кокошките дори и домашните се клъцват човките и се подрязват перата на крилата, това е абсолютно безболезнено и е необходимо, защото , кокошките са жестоки животни и при наличието на повече женски в дадено пространство се задейства тяхната самозащите и започват да си изкълвават задниците при което се убиват една друга. Ако има петел кълването е още по жестоко - конкуренция за мъжкия.

Перата се подстригват, за да не ги чупят или да прехвръкват през оградата на курника.

Люпенето на яйца за което става въпрос в статията, няма общо със снасянето.

Люпилните са съвсем различни институции.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Смътно си спомням, че в Автобиографията на един йогин беше описан някакъв случай на жена която умираше от някаква болест. Спешно се налагаше да и дадат яйца, от това зависеше живота и но нейният баща - светец твърдо отказваше. С триста зора му обясниха как стоят нещата докато накрая се съгласи и я спасиха. Мисля, че точно в тази книга беше описан случая, някой може и да си спомни. Какво мисля - Смятам, че всяка крайност е вредна, обаче съм съгласна с думите на Мария - София - "...Това си стана само,не съм полагала усилия,просто престана да ми е вкусно." Значи нещата трябва да се случат естествено. Съгласна съм и с тези думи на Диди - "Кокошките които дават яйца, са в изолирана от мъжки петли среда. Яйцата им не са носители на живот по никакъв начин. И да иска да ги измъти дадената кокошка нищо няма да стане, защото не за заплодени." Това е в духа на прочетеното от мен в тази книга. И накрая, искрено се посмях на останалата част от поста и :3d_044:. Казах си - ето за това нас жените твърде често ни сравняват с тези сладки птички хахахахахха. Благодаря!:3d_041: Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

. И накрая, искрено се посмях на останалата част на поста и :3d_044:. Казах си - ето за това нас жените твърде често ни сравняват с тези сладки птички хахахахахха. Благодаря!:3d_041:

Елф,винаги внасяш свежа струя,където и да се появиш!:thumbsup2::wub::P

Линк към коментар
Share on other sites

Изгледах видеото, молейки се за птичетата. Така ми дойде още с първия кадър на грубо отношение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ненам дали въобще има смисъл да пиша каквото и да е. Май няма, затова ще го изявя кратко, без пояснения.

Случвало ми се е обладаване от т.н. "бес". Не веднъж, разбира се. Всъщност хорския живот е испълнен от бесове, но за случая за който пиша, положението беше много крайно и страшно. Е, тогава ми беше страшно.

Няма умишлено да разяснявам потробности.

Това, което исках да кажа, че непосредствено преди "атаката", много ми се дохадоха пържени яйца, неистово много. Аз яйца не ям от години. Никога не ми се дояждат.

Няколко неща са ми се дояждали през годините от както станах вег - това са ход-дог, кубепчета (разбира се с бира) и пържени яйца.

Забелязъл съм, че тогава нещо се случва.

В Будизма ги наричат "гладни духове".

За случая, който разказвам - плаках в продължение на около две седмици, без да мога да се възтановя и да събера себе си. Много вътрешни сътресения и пр. Беша голяма духовна крачка, чийто уроци се проточваха около половин година след това.

Линк към коментар
Share on other sites

Има голяма разлика между купените яйца и домашните. Друго си е птичето да го е пекло слънце. Яйцата придобиват много хубав жълт - златен цвят. Разбира се, петелът е добре да го няма.:)

А относно "гладните духове", могат да ни яхат и при много по-незначителни поводи - марули, боза и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Принципно като цяло рядко ми се дояждат яйца, даже като се позамисля и хич даже не ми се дояждат, но понякога си казвам, че не езле да хапна някое яйце. Та дори и рядко ям, да. Моето мнение е много блзизо до това на Елф и на Мария -София, относно яйцата. Разбира се домашните яйца не могат да се сравнят с тези от магазина, а и какво пише на кутиите с яйца не винаги е чистата истина!

Линк към коментар
Share on other sites

Ненам дали въобще има смисъл да пиша каквото и да е. Май няма, затова ще го изявя кратко, без пояснения.

Случвало ми се е обладаване от т.н. "бес". Не веднъж, разбира се. Всъщност хорския живот е испълнен от бесове, но за случая за който пиша, положението беше много крайно и страшно. Е, тогава ми беше страшно.

Няма умишлено да разяснявам потробности.

Това, което исках да кажа, че непосредствено преди "атаката", много ми се дохадоха пържени яйца, неистово много. Аз яйца не ям от години. Никога не ми се дояждат.

Няколко неща са ми се дояждали през годините от както станах вег - това са ход-дог, кубепчета (разбира се с бира) и пържени яйца.

Забелязъл съм, че тогава нещо се случва.

В Будизма ги наричат "гладни духове".

За случая, който разказвам - плаках в продължение на около две седмици, без да мога да се възтановя и да събера себе си. Много вътрешни сътресения и пр. Беша голяма духовна крачка, чийто уроци се проточваха около половин година след това.

Не съм сигурна, дали ситуацията е същата като на Ники.

Веднъж миришеше на кюфтета, и си помислих, че ми се яде. Обаче като си предстваих как ям втрешността, ми беше неприятно. Подобно ми се е случвало и с риба. Като визуализирх главата на рибата - гадно. И се оказа, че просто ми се яде нещо пържено - един миш-маш беше перфектното решение. :)

По темата - яйца не ми се прияждат, освен ако е ястие / десерт с яйца в рецептата.

Ние купуваме, така че въпросът за зародиша не стои.

Дали след този видео-материал бих спряла да купувам? Аз - да. Но семейството ми - не .Впрочем, не съм ги питала.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Ама статията е много провокиращо написана и много извъртяна извън всякаква логика се свързва убиването на пилета с яйцата.

ХАйде замислете се малко, че то ако не беше толкова трагично щеше да е комично.

Първо това не е практика в люпилните. Това става някъде в Британия в някакви 2 люпилни.

После какво общо имат носачките с убийството на пилета?

По принцип люпенето се контролира.

После мъжките пилета са много "по- ценни" защото главно те се отглеждат за производството на пилетата по магазините.

Как ще се убива мъжко пиле??? Това е провокация.

Женските отиват за продажба за носачки.

Люпилните произвеждат пилета. Не ги убиват, това значи да изхвърлят парите си.

А носачките и носенето на яйца е нещо съвсем друго.

Яйцето само по себе си НЕ Е зародиш. То е хранителен продукт с който се изхранва зародиша след като се появи в яйцето след заплождане.

Яйцето е нещо като склад на хранителни вещества. Които ако няма вътре зародиш отиват на боклука, ако не се консумира от човека.

Когато живеех на село при бабите ми, сутрин те бързаха да приберат яйцата, защото иначе кокошките ги натрошаваха.

Виждала съм и как кокошка на която са сложени яйца за мътене, малко преди да дойде времето за излюпване ги пробива и убива пилетата. И какво ли още не.

Естествено, че масовото производство на каквото и да е, наистина искам да наблегна на каквото и да е - дори и на хляба, в някаква степен се опорчава на някакви нива. Но това означава ли че трябва да спрем да ядем хляб??

Да, видеото е грозно, да, явно това някъде се е случило. Но това нито е практика, нито пък ще го оставят по този начин предполагам.

И пак казвам, не виждам нищо общо с яйцата и яденето им.

А относно спирането на храни и атаките. При мен преди 3 години внезапно спря да ми се яде диня, 3 години не можех да хапна диня, а я обожавах smile.gif чудех се защо така? И то точно когато спрях да ям месо! Е след 3 години отново проявих интерес към този плод.

Подобно нещо се получи и със сладоледа 2 години не можех да гледам сладолед, който иначе обичах.

И с доста други неща имам периоди на пълно отвращение, вече не се чудя, доверявам се на организма си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Отдавна не съм идвала, но преди малко, докато се въртях в кухнята, ми изплува нещо в ума. Влязох и видях точната тема. Точно за яйцата и кокошките. Затова ще споделя друга гледна точка, която не твърдя, че е моя, просто дава повод за още малко размисъл.

"Яйца от щастливи кокошки".

Кажете, коя кокошка е по-щастлива - с петел или без петел?

За себе си, като една "сладка птичка" мога да споделя, че добре си живея и без петел...

И не искам кой да е петел, а някой специален.

Обаче това вече е "човешко, твърде човешко".

Интересно, при хората съотношението женски:мъжки новородени е горе-долу 1:1. Как ли е при кокошките, където в домашни условия се пада един петел на много женски. Това съотношение изкуствено ли се постига или е естествено?

Аз ям яйца каквито има. Ще последвам съвета да купувам "при подово отглеждане". На купешките яйца едва ли са им осигурили татко - петел за оплождане. Мисля, че така по-бързо биха се "развалили".

Благодаря също за напомнянето, че съдържанието на неоплоденото яйце е просто хранителна среда, пребогата на ценни съставки, особено ценни за вегетарианците.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ама статията е много провокиращо написана и много извъртяна извън всякаква логика се свързва убиването на пилета с яйцата.

ХАйде замислете се малко, че то ако не беше толкова трагично щеше да е комично.

...

Да, така е didi_ts. Напълно си права в аргументите си.

Медиите все търсят някаква сензация, все "за първи път еди какво си" ... И въпросът е - Да се връзваме ли на такива спекулативни публикации или да се опитаме да сме по-здравомислещи?!

Та и аз бих казала - хайде, замислете се малко, че в тези многобройни вече теми за вегетарианството направо ставаме някак истерични, или поне невротични.

Пък знам ли, може и да има смисъл така подробно да разчепкваме нещата, защото изненадващо се оказа (в другата тема), че примерно от най-най-добри чувства и мотиви хората избират да ползват изкуствените кожи :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

...

За себе си, като една "сладка птичка" мога да споделя, че добре си живея и без петел...

И не искам кой да е петел, а някой специален.

Обаче това вече е "човешко, твърде човешко".

...

Ами това е защото си една много специална птичка, човекоподобна -

686300c74b.JPG

изт.

:)))

kukiiii така се радвам да те "видя" skype-35.gif. Наистина отдавна не съм те срещала. Това беше в кръга на шегата естествено. Не на подигравката, а на шегата, държа да подчертая защото разликата е съществена.

Хмммм едно време баща ми си беше завъдил един петел който играеше ролята на куче пазач на двора. Единствено от пръчка се плашеше иначе беше признал бащата като върховен господар и не го закачаше обаче се спускаше на всички останали да ги кълве злобно. Постоянно вървях по двора размахвайки пръчка за да се предпазвам от него :3d_146:. Сега ми е смешно, но тогава въобще не ми беше до смях. Сигурно кокошките са били много щастливи с такъв пазач като него :))).

Щастливи или не хората не ги отглеждат като домашни любимци. Обичат ги, радват им се гледат ги, грижат се всичко да им е наред докато един ден скачат в тенджерата или тавата. И това е твъъърде човешко за жалост може би. Аз хеликоптерско не обичам да ям, яйца консумираме, но понякога направо ме втриса от миризмата им та всичко си е до момент, знам ли. Съгласна съм с казаното от Диди - "И с доста други неща имам периоди на пълно отвращение, вече не се чудя, доверявам се на организма си." И при мен е така. Хубав ден!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

...

Първо това не е практика в люпилните. Това става някъде в Британия в някакви 2 люпилни.

После какво общо имат носачките с убийството на пилета?

По принцип люпенето се контролира.

После мъжките пилета са много "по- ценни" защото главно те се отглеждат за производството на пилетата по магазините.

Как ще се убива мъжко пиле??? Това е провокация.

Женските отиват за продажба за носачки.

Люпилните произвеждат пилета. Не ги убиват, това значи да изхвърлят парите си.

...

Така ли е наистина ?

Трагичните кадри от статията се дължат на факта, че в такива ферми (за масово животновъдство) кокошките носачки които се отглеждат за яйца, не са същият вид както пилетата отглеждани за месо. Затова е трагедията с мъжките от кадрите.

И не бъдете толкoва спокойни, защото доколкото знам в България е най-големият птицекомбинат на Балканите.

Да имаше метод при който носачките да снасят само женски яйца - нямаше да имаме този морален въпрос, но не знам до сега за такъв метод...

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

Аз яйца все още консумирам. Намалил съм ги донякъде и може би ще ги намаля още, но едва ли ще ги откажа съвсем. Иначе, що се отнася до вредността: да, яйцата са без съмнение вредни. Поне аз не се съмнявам във вредността им. Вредата им е най-вече върху силата на волята и духовната енергия на човека; върху съзнанието му. Ако спра консумацията на яйца, причината ще е тази, а не някаква друга. Проблемът не е толкова в животинския произход. Млякото и медът също са с животински произход, но съдържат ценни психични наслоения, но това е друга тема. Лошите условия на отглеждане на животните (в частност – птиците) наистина влияят. А условията са очевидно лоши, щом се нарушава естествената цикличност на снасянето на яйцата, животните са хранят с изкуствени продукти и липсва нужната свобода на движение.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук определено има хора, които са много наясно с разликата между душите на хората и тези на животните. Ако се замислите -

за душата на животното няма такава голяма опасност при внезапна смърт ( убийство), както за душите на хората, защото животинската се връща обратно в груповата душа на вида.

Другият момент за мъжките пилета -

дали ще бъдат убити малки, за да станат храна за животни, или по-големи за храна на хора ... Кое е по-голяма трагедия?. Болката си е болка, а безсмъртни пилета няма.

Човечеството просто е на такъв етап. Промените стават бавно.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това е така и според мен, и все пак това масово насилие (което както изглежда е неизменно свързано с масовото птицевъдство и яйцата от него) се отразява на хората имащи общо с това, тъй като има природни сили които са част от еволюцията на животните и които биват неупотребени (по перефраза oт Учителя).

Линк към коментар
Share on other sites

Тук определено има хора, които са много наясно с разликата между душите на хората и тези на животните. Ако се замислите -

за душата на животното няма такава голяма опасност при внезапна смърт ( убийство), както за душите на хората, защото животинската се връща обратно в груповата душа на вида.

Другият момент за мъжките пилета -

дали ще бъдат убити малки, за да станат храна за животни, или по-големи за храна на хора ... Кое е по-голяма трагедия?. Болката си е болка, а безсмъртни пилета няма.

Човечеството просто е на такъв етап. Промените стават бавно.

Напълно споделям казаното.

Освен това, кокошките са най- многобройния вид сред птиците на планетата. Това се случва заради масовото им размножаване от хората. Стотиците хиляди кокошки, които се произвеждат всекидневно нямат нищо общо с първоизточника си дивата банкивска кокошка. Не зная дори, какво всъщност представляват тези масово произведени от нас същества. Дали изобщо идват като индивидуалности или са просто един организъм.

И както каза Късметче, едни пилета се колят като пилета, други на по няколко седмици, за местната промишленост, трети след няколко месеца. Това е.

Единствено кокошките-носачки живеят по 12 месеца.

Ако сега това зависи от потреблението, преди 100 години е зависело от големината на личното стопанство, а и до днес в селата зависи от големината на кокшкарника.

Днешната домашна кокошка е всеядно същество, жестоко с изразен канибализъм.

Ако все пак хората като мен, които консумират яйца( това е единствения продукт, който задържа произведената кокошка възможно най- дълго жива) искат да спомогнат за някаква хуманност, могат да поглеждат към кутията с яйца. Етикети "кокошки подово отглеждане" и " свободни кокошки" означава това:

"Според новите европейски стандарти се иска кокошките да бъдат т. нар „щастливи кокошки“ - да са в уголемени клетки със средства за изтриване на ноктите, с изкуствена постеля, която да прави възможно ровенето и кълването, с бани от пясък или фураж."

http://e-vestnik.bg/6556

Да стимулираме чрез покупката си този стандарт. Това е в рамките на възможното.

Всичко останало не го виждам, защото пилешко и яйца са се яли преди Христа, та до днес и предполагам, докато пилето съществува.

Линк към коментар
Share on other sites

Много е хубава идеята за "щастливите кокошки". И колко голямо значение за качеството на самите яйца има отношението на стопаните към собствените им кокошки. Има разлика дали говорят за тях като за "всеядно прасе с перушина" или нещо по-позитивно от рода на: любопитни лакомници, ранобудни принцеси и т.н. А защо да не им се пее понякоя песен, да им се казват молитви. Това го казвам напълно сериозно! Сигурен съм, че едно животинче обгрижвано с любов, ще дава блага съвсем от различно качество ,от това ако го бием, псуваме или имаме някакво свинско отношение към него.

Златка Златното Момиче

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко това е така и според мен, и все пак това масово насилие (което както изглежда е неизменно свързано с масовото птицевъдство и яйцата от него) се отразява на хората имащи общо с това, тъй като има природни сили които са част от еволюцията на животните и които биват неупотребени (по перефраза oт Учителя).

Да, прав си, и аз съм го чела това, но Учителя казва следното - ако хората твърде много се намесват в живота на животните, то биха могли да объркат/попречат на тяхната еволюция.

Това въобще не означава да се фиксираме само откъм убиването или насилието над животните, а да разгледаме всяка наша намеса.

Беше ми много интересно това, защото води до размисъл - какво правим ние, хората, отглеждайки няколко вида (буквално на пръстите на ръцете) животни като домашни: хубаво или лошо?

Ето и писалите преди мен споменават, че кокошките сигурно са най-многобройната група птици на планетата, именно заради отглеждането им от хората. Какво става с тяхната еволюция? Гледайки другите птици, като че ли буксува. "Щастливи" или не, тези кокошки живеят един доста ненормален от природна гледна точка живот.

Друга наша намеса е като нехаем за измененията в природата и замърсяването й, в резултат на нашата дейност - това също е намеса и то каква!! Отравяме въздуха, водата, растителността, унищожаваме естествените местообитания на много животни, не само като изсичаме гори или добиваме полезни изкопаеми, но и като "облагородяваме" различни региони - пресушаваме блата, отклоняваме реки, напояваме пустини ...

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Яйцата са незаменима храна за подрастващия организъм и е неразумно да лишаваме децата си от тази може би най-пълноценна храна.При вегетарианския начин на хранене също не бива да се пренебрегват.

Ние купуваме яйца от човек,който отглежда кокошки в двора си само заради този продукт,т.е. няма петли.Ако се налага купуваме и от магазина яйца от подово отглеждани кокошки.

Клипчето не го гледах,защото тежко понасям подобни неща.

Ето информация за хранителната стойност на яйцата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...