Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианство и яйца


Иво

Recommended Posts

Трябва да мислим. Ненужните традиции са безсмислени. Всяко нещо трябва да се постави на своето си място. Празникът с яйцата е езически. Няма нищо общо с Христос. Само че на хората им дай празници, пък каквито и ще да са....Христос е искал да обичаме врага си и да му простим, за да не носим последствията на греха му, като го осъждаме. Той е въскръснал преди 2000г. А ние реално сякаш още не сме разбрали. Всяка година го разпъваме, после Той възкръсва....Питам се докога така?....Бих искал този позорен кръст да го сложим в архива вече....Защо да не кажем : Исусе Христе благодарим ти че се пожертва за всички нас, ние те обичаме, ела да живееш в сърцата ни, да бъдем твой дом и твой храм. Да вършим Волята Божия заедно с теб. Един народ, една Любов, светлина в живота по земята...:) .

Линк към коментар
Share on other sites

И аз си мислех така днес: всъщност ден като всички... Христос нито е роден, нито е разпънат, нито е възкръснал в дните, които отбелязваме.

Но, традициите имат смисъл за голяма част от хората. Благодарение на тях се запазва народната памет. Дни като този са като искри, които могат да запалят огъня на вярата, на обичта и на доброто в сърцата, да събудят заспалите души. В такива дни се вижда колко много са тези, които вярват, макар в ежедневието си да се занимават предимно със светски неща.

Що се отнася до нашите великденски яйца, повечето станаха почти черни, докато дъщеря ми ги прехвърля от боя в боя. Според документалната снимка обаче излиза, че аз съм виновна, защото съм си скрила лицето (от срам)... А козунакът е кафяв от шоколада, затова го кръстиха кекс.

Успях да спася първото червено яйце, което е на почетно място до иконите на баща ми. Има и няколко малко по-светли и много красиви, но те са за подаряване.

Борякът съм аз!

И изобщо, хубаво е да има празници!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...