Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Трите неща, които бихте променили ако бяхте администратор

Recommended Posts

Какво общо имат политиците с това, което обсъждаме тук? 

Сподели това мнение

Духовно не се ли слагаме с него за оправдание че нямаме гледна точка.Или ни е страх да я изявим.Дали ни трябва нова атомна дали премиера е престъпник ,и дали народа правилно се управлява това май не ни засяга..

Сподели това мнение

Подкрепям Мария - София. Наистина има нужда да се поразтърсят форумите с повече теми и да се слеят някои. Когато не бързаме да местим и сливаме, правим го с цел да оставим темата да се развие свободно и тогава да се ориентираме къде да я прикрепим. За съжаление имаме и много друга работа и понякога забравяме. Това не пречи да се слеят темите впоследствие - когато загубят актуалност. Ще сме благодарни, ако дадете в лично съобщение предложения за такива сливания, които сте забелязали и смятате за подходящи. 

За политиката - много сме го мислили, но в крайна сметка е решено окончателно, че няма да се допуска не само дискусия по политически теми, но и изобщо няма да се доппускат дискусии, засягащии актуални личности, организации и общности. мисля, че е ясно защо. Ето, например, спокойно можем да дискутираме отношението си към референдума за АЕЦ, но при тези дискусии ще трябва да се придържаме стриктно към правилото да не коментираме личности и организации, въвлечени в това събитие. 

Сподели това мнение

Учителя не се е занимавал с политика и ни го е оставил като завет.Това не значи да нямаме гражданска позиция,но целта на форума не е такава.Аз го подкрепям.Божието-Богу,Кесаревото-Кесаря...Нека се занимаваме с Истинските неща,а не с преходните,те са загуба на време,и то ценно.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Guest Зара_

Не знам за три, но едно бих променила веднага - статуса "Новодошъл", който е изцяло количествен, но и нелеп, когато става въпрос за хора, регистрирани преди близо 10 години. Едва днес забелязах, че съм новодошла и ми стана доста забавно :-))

Сподели това мнение

Съгласна съм - според мен спокойно могат да се намали броят на мненията до 70-80, за да се промени статуса.

Сподели това мнение

Бих променил емотиконите или поне бих отстранил неподходящите за този форум, като тези: :3d_144::3d_077::3d_067::3d_141::3d_003::3d_071::3d_042::3d_078::3d_095::3d_062::3d_076::3d_143::3d_034::3d_008::3d_036::3d_070::3d_129::3d_155:

Сподели това мнение

Според мен спокойно може да се намали броят на мненията до 70-80, за да се промени статуса.

Аз пък си мисля, че и 50 мнения са предостатъчни, ако са съдържателни. 

Сподели това мнение

Според мен, ако бях модератор, бих се съобразявал с мотото на името на форума - "Портал към съзнателен живот", и на тази основа бих се опитвал да се включвам в подфорума, който ми е определено да модерирам, когато в дадена тема дискусията прерастне в личностни нападки, а не се коментира по съществото на темата.

Нямаше безцеремонно да затварям темата за писане - това би отразило собствените ми предразсъдъци, пък и би указало незрялото ми тенденциозно отношение, защото ако нямах такова, то нямаше да ми е проблем да изкажа консенсусното решение, спрямо еталоните за зряло поведение.

Да не съм голословен, ще дам примерна реакция, на база опита ми от работа с хора:

Когато имам наличен личностен спор между двама служители, ги пращам заедно да свършат някаква задача в гората, и като се върнат , на следващия ден "са се разбрали".

Така, че не е никакъв проблем да се оставят двама пишещи да си "уточнят позициите", а след това да се "прочисти темата". Превантивното "затваряне" на темата за писане, е нищо повече от "замитане под килима". А пък да "оставя постовете" с личностните нападки извън контекста на темата, без коригиращо действие, означава че подкрепям подобно действие !!! Стига да съм ги "видял" като такива, надрасвайки собствените си тенденциозни нагласи.

Не казвам, че е лесно да осъзнаем собствените недостатъци, ама когато извън контекста на темата се сипят оценки на действията на някой пишещ, то това се дължи на неосъзнат фанатизъм на критикуващия. А това определено не е път към съзнателен живот!

В това отношение е показателен резултатът на "отлив на инакомислещи"!!! За един интелигентен човек няма нищо "по-задушаващо" от посредствеността и фанатизма... какво ли ги е отблъснало?!?!

Сподели това мнение

Ти вече си решил кое как е, кой какъв е, какво трябва да се направи, кое е правилно... А в затворената тема определено премина към обиди. Сърдиш се когато те анализират, а ти в много случаи правиш същото с различни участници, често без връзка с темата. 

Всеки има по какво да работи над себе си и е допустимо виждайки някъде проблем да го посочиш. Допустимо е, но невинаги е удачно. Това, което е недопустимо, според мен, е, когато вече си посочил проблема, да продължаваш да настояваш и тези отсреща да го видят по същия начин, както ти. Приемането на различията и различните, още повече приемането  на човешките грешки, е доста труден урок. И аз се ядосвам гледайки как политиците съсипват света и България, но после идва приемането, че те са такива, заради общото неразбиране и несъвършенство на човечеството... Та и тук, дори и да допускаме грешки, ние правим това, което смятаме за редно. Никой не е злонамерен. Примирява ето на позициите съвсем не намирам за задължително. Разбиранията не бива да се уеднаквява, а да се задълбочават - всеки своите си, както и доколкото може. После идва приемането правото на съществуване както на това, което можеш да промениш, така и на това, което не можеш. 

Сподели това мнение

преди 1 час, Станимир каза:

Ти вече си решил кое как е, кой какъв е, какво трябва да се направи, кое е правилно

Да, защото съм прочел политиката на форума и имам достатъчно опит с хора, за да знам кое поведение на какви несъзнавани основи се дължи (но за мой НЕкъсмет, по-лесно го виждам у другите, по-трудно у мен самия)!

А в затворената тема определено премина към обиди

Човек обижда, когато е обзет от чувство на безпомощност (осъзнато или не).

Почувствах се безпомощен след множество ситуации на систематични включвания на определен човек в теми, в които съм си изразил мнение по въпроса на темата и защо е възникнал този въпрос в съзнанието на автора на темата (ако му е полезно - да го ползва..). Всяко включване на определената личност е свързано с личните му оценки на моите действия, а и препратки към личността ми, без изобщо да е разбрал какво съм написал, напоследък не и по темата изобщо!!! А последствие най-нагло изказва твърдение, че аз съм с неовладяно его, аз се дразня, щото ми е засегната личността и тем подобни, и то след неговите провокативни коментари, които нарушават етикета на елементарната обществена култура за дискутиране.

Темите, в които това се е случвало са почти всички, в които съм си споделял мнението! Най-фрапантния е в темата за "може ли нещо да ни обедини", където не спря да ме "пробва"( явно така именува действията си) и да искал да ми даде "допълваща позиция", при положение, че не е разбрал какво съм написал. Още там ме учуди от каква морална позиция си позволява да ме "наставлява", само не го попитах що е толко нагъл да "коригира" без изобщо да е разбрал каква идея защитавам. Бях и достатъчно търпелив да му обясня 38те начина за водене на спор(по Шопенхауер), а се предполагаше, че е възприел малко и от културата, която проповядва Дънов в Беседите си. Да, ама, не!

В "затворената" вече тема, чашата вече преля. А като видях и "решението" на модератора, то сори, ама вече ми "замириса на изгорели гуми". На "клада", на "фанатизъм", на еднопосочност при решаването на конфликти! На "двойни аршини" вече беше почнало да ми мирише!

Приемането на различията и различните, още повече приемането  на човешките грешки, е доста труден урок

От това ми възниква гневът - от неприемането. Но не на различните и на човешките грешки, ами на малоумните противоречия. Когато се прави нещо, което води съвсем естествено до друго нещо, а това друго нещо е описано като недопустимо в първоначалните условия.

В този елемент, гневящ ме, има и личен интерес! Както споменах, още от дете ми беше странно що за онези ми критерии умни хора ги е страх от "дъновистите" и за това предполагах, че е щото им се струват "опасни". А това последствие като опознах страхуващите се, установих че се дължи на суеверната вяра, че могат да им навредят щото са просто по-начетени и интелигентни. А какво "откривам" тук?!?! Имало е такива хора да пишат, ама вече не!

Вече изказах мнение що е така, според мен!!!

(Няма как нивото на дискусии често да се свежда до посредственото "бит пазар" и "кръчмарски свади и политиканстване" и да има чудене що има отлив на инакомислещи. В Сибир естествено е невъзможно да отгледаш портокали)

П.п. не само политиците "съсипват" държавите, ами всички в държавата+света, а това е част от геополитиката, в чийто определящи я решения нас не ни питат! Явно се ядосваме за различни неща...вероятно сме различни, ама теб мога  да приема, щото си разумен, а някой други- не! Всеки си има "граници", определящи културата му!

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Използувам тази бесѣда и даденото ми от любезния и венцеславен домакин Иваил право, за да направя свойто обръщение по повод на една писмовна и превръщаща се в стародавна рат между божите раби Кипензов и Александър. О, любомъдри братци, бъдете по - бдителни за козните на Лукавия във вашите богородни души! Не отдавайте са на препирни грозни. Внимавайте да не изгубите се в тъмника на себелюбието за радост нечиста на Богопротивника. Не вкарвайте в излишни грижи и труд велемощните управници на това светло духовно място, част от световната истинонаподобяваща шир. Търсете един към друг пътеката на доброплодието и приберете мечовете в ножниците, защото който меч вади зарад меч страда. Призовавам към помирение пред очите на Бога и на всички почитаеми читатели. Да бъде мир и светлина между человеците Кипензов и Александър и между всички человеци в този духовен кът во имя Отца, Сина и Светаго Духа и за преуспяване на учението, което учение е Христово и дадено на племето българско и на рода человечески чрез Беинса Дуно, великия пратеник на Любовта. Да бъде!

Редактирано от Ahmet

Сподели това мнение

Не откачай, бре човек!

Аз нож, томахавка и тем подобни не съм вадил, без да съм предизвикван да защитя тезата си при изказани подвеждащи твърдения..

мен са се опитвали еднопосочно да ме предизвикват и то по неетичен начин, публично, назидателно, и без уважително запознаване с думите ми, дори напротив - изтъквано е гордо, че "дългите ми словоизлияния" не са прочетени, ама "присъдата" ми е дадена...

"Лукавияь", "Харимано", "Лунциферо" са си в нас, ама нямаме доблест да ги погледнем и да ги припознаем като наши творения...

Сподели това мнение

В 12.07.2020 г. at 20:16, Ahmet каза:

Използувам тази бесѣда и даденото ми от любезния и венцеславен домакин Иваил право, за да направя свойто обръщение по повод на една писмовна и превръщаща се в стародавна рат между божите раби Кипензов и Александър. О, любомъдри братци, бъдете по - бдителни за козните на Лукавия във вашите богородни души! Не отдавайте са на препирни грозни. Внимавайте да не изгубите се в тъмника на себелюбието за радост нечиста на Богопротивника. Не вкарвайте в излишни грижи и труд велемощните управници на това светло духовно място, част от световната истинонаподобяваща шир. Търсете един към друг пътеката на доброплодието и приберете мечовете в ножниците, защото който меч вади зарад меч страда. Призовавам към помирение пред очите на Бога и на всички почитаеми читатели. Да бъде мир и светлина между человеците Кипензов и Александър и между всички человеци в този духовен кът во имя Отца, Сина и Светаго Духа и за преуспяване на учението, което учение е Христово и дадено на племето българско и на рода человечески чрез Беинса Дуно, великия пратеник на Любовта. Да бъде!

Благодаря за красивото описание . Знам , че мога да съм упорит до умопобъркване , но не усещах досада у другите . За това си го кълвях любовно  , знаейки че не така ще стигна до него . Нещо като днешното БСП . Много изказвания малко работа .

мерси . :)  

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

В 15.07.2020 г. at 15:25, АлександърТ.А. каза:

За това си го кълвях любовно  , знаейки че не така ще стигна до него .

До кой не така ще стигнеш?

Сподели това мнение

Току-що, Ahmet каза:

До кой не така ще стигнеш?

:)   Ти когато писа за ,, Използувам тази бесѣда и даденото .........."   . За какво мислеше . Как ще изглеждаш ли ?Интересувал си се от себе си ? Или описваш нещо --,, стародавна рат между "  .?

ПП   Ще се направя на луд :)  Както постъпват умните и тактични . :

Ahmet-----,,До кой не така ще стигнеш?"

моя милост---Нали ни поставяш с Кипензов един срещу друг в писанието си ?

Сподели това мнение

Не те разбирам много добре. Между вас се случва да прехвърчат искри и аз ви призовах към определено поведение. Направих го по начин, който ми е по - приятен (макар и за съжаление по - труден) и който смятам е направил темата поне малко по - интересна, отколкото щеше да е инак.

Сподели това мнение

Винаги съм искрен , Казах ти благодаря , Направи го красиво и тактично ,

Сподели това мнение

В 16.07.2020 г. at 19:44, АлександърТ.А. каза:

За какво мислеше . Как ще изглеждаш ли ?Интересувал си се от себе си ? Или описваш нещо --,, стародавна рат между "  .?

Интересувах се и от себе си: не ми е приятно, когато допускам грешки и/или се изразявам неточно, освен това държа като ще използвам по - особен изказ да го направя по максимално качествен начин, а не набързо и непремислено. Интересувах се и от това да ви кажа съответното нещо по начина, по който сещах потреба да го сторя.  Моят благонамерен съвет към теб добри човече е и ти да мислиш как изглеждаш,  когато пишеш. Ще ти е полезно, сигурен съм!

Редактирано от Ahmet

Сподели това мнение

Не само в затворената тема имаше елементарни препратки към политически субекти, ами и тук. И в доста от темите.

"Не се допускат мнения, които са свързани с политика, политици, политически партии и организации."

И това е само един пример за малоумно противоречие в оценките при решенията. Да не цитирам още от правилата за участие и да давам примери за неспазването им от прекалена толерантност, която повече прилича на пристрастност, тъй като ответни действия по подобни постове не са предприемани, но пък са прилагани в пълна сила и акуратност към мои постове.

Постът ми е съвет да се съблюдава и надличностната цел - качеството на форума.

Това, че и аз си имам "трески за дялане", не значи че единствено аз имам проблем с неприемането!!!

Сподели това мнение

преди 10 часа, Ahmet каза:

Интересувах се и от себе си: не ми е приятно, когато допускам грешки и/или се изразявам неточно, освен това държа като ще използвам по - особен изказ да го направя по максимално качествен начин, а не набързо и непремислено. Интересувах се и от това да ви кажа съответното нещо по начина, по който сещах потреба да го сторя.  Моят благонамерен съвет към теб добри човече е и ти да мислиш как изглеждаш,  когато пишеш. Ще ти е полезно, сигурен съм!

За трети път ти благодря , ако не си го разбрал . Не знам защо повтаряш освен , че не те разбирам .(Няма как да видиш това което аз виждам , ако не използваш думите ми)

Но не се заблуждаваи че всички хора се интересуват от вида си . Външния вид , То и за форум е валидно . Суетата .

Цитат

Не само в затворената тема имаше елементарни препратки към политически субекти, ами и тук. И в доста от темите.

"Не се допускат мнения, които са свързани с политика, политици, политически партии и организации."

Начина на представяне на нещо е от значение . За това съм се примирил с присъствието на модератори следящи за реда и добрия тон . А тук форума е за причинноста на битието . Не онова конфликтното от площадите . А по дълбоките причини , до колко пишещия може да ги улови . Четох в една беседа , думите на Дънов--,, сега господ с камшик , на сила вкарва българите в рая "....Така и сега може да се видят събития , без да се бъдат явни причините .

Така че не всичко което се пише за правителството може да е политика . Но границата е тънка и се радвам че не съм модератор да нося отговорноста .

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега