Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
pagaina

Баенето

Recommended Posts

Късметче, прочетох статията от линка. Според нея, се оказва че развалям магии ... :) Ама майтап. Аз пък си мислех, че са психични механизми... :)

Сподели това мнение

Късметче, прочетох статията от линка. Според нея, се оказва че развалям магии ... :) Ама майтап. Аз пък си мислех, че са психични механизми... :)

Ами повечето неща, които се смятат за магии, уроки, а и цялата родова карма са си мисловни модели :)

Сподели това мнение

Ами не, не е майтап.

Просто отново наричаме едни и същи неща с различни думи и се получават недоразумения.

И Божидар е казал същото преди мен.

(В интерес на истината Орлине, с университетските си знания можеш да разваляш една малка част от "магиите" само. А магия е странна за съвременния човек дума - или смехотворна, или плашеща - според човека; спокойно можем да я заменим с друг, по-съвременен термин, защото реално съществуват такива въздействия.)

А ако искате, я се замислете малко.

От колко време съществува психологията като наука?

А дали преди това хората не са имали пак такива проблеми, при които сега търсим за помощ психолог, психотерапевт ...?

Е, как са се оправяли според вас?

Пък в темите за психология и психотерапия дори съм срещала присмехулно отношение относно това, колко добри психолози били разни бабички-квартални врачки и как мистериозните им действия и ритуали са ала-бала, пък помощта е по-скоро психологична. Ами да, редно е дори да са добри психолози; просто разликата е тази, че не са получили знанията си от университет. А голяма част от ритуалите също си действат и то съвсем ефикасно, на физическо ниво включително.

Сподели това мнение

Ами не, не е майтап.

Просто отново наричаме едни и същи неща с различни думи и се получават недоразумения.

Не е и недоразумение, Дианче.

Реалност е.

Всеки опипва и назовава различна част от нея - като в притчата за слона и слепците.

Но има и зрящи - повече или по-малко те виждат целия слон.

Извинете за спама.

Редактирано от късметче

Сподели това мнение

Не знам как става. :) Знам че и солта е ползвана за защита от злото.

Да,солта се използва за изчистване на негативни енергии,яйцата също.Едно време,когато стопанин на животно е мислел,че то е урочасано,отивал е при селската знахарка,тя е счупвала в главата на животното яйце и то се е оправяло.Разбира се,ползвала е и заклинания.

Ето едно клипче по темата:

http://www.vbox7.com/play:24cfe375

Не се наемам да го коментирам!

Редактирано от granat1

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.