Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Здравейте Марияна,

Колежката ми я няма от 18 Юли, затова аз ще ви отговоря. Виждате че вместо да се подобрява, кучето ви се влошава. Виждам че сама сте си направила извода и се насочвате към алтернатива, само че в хомеопатията не се предписва по медицински диагнози, а те при вас са и само хипотези за шипове и т.н. Правихте ли кръвна картина и микробиологични изследвания за бактерии или паразити?

Сподели това мнение

Здравейте Александър!

Тази година не сме и правили изследвания! Миналата есен и откриха анаплазмоза и я лекувахме с доксициклин по схема.Докторът ни беше категоричен, че няма смисъл да се изследва наново, защото след този вид заболявания винаги тестът  ще е положителен. Кучето ни Тара вече   не може да движи самостоятелно и двата си задни крака.Като я изправим се задържа за няколко секунди и залита.  Опитва се и премества левия крак, но и се подвиват пръстчетата.Ние и помагаме и преместваме крак по крак.Като характер е много спокойна.Знам, че хомеопатията се определя от особеностите на индивида, но не зная точно какво да опиша. 

Сподели това мнение

Да, техния тест ще е винаги положителен, защото те съдят по косвен метод - по антителата в кръвта.

Има обаче и пряк метод, който отчита наличието или не на всеки вирус, паразити, бактерии и гъбички.

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Моля всички спешни да ми пишат на лични съобщения,получавам ги на мейл.Ще се постарая да съм редовно ивече тук,лятото беше натоварено с пациенти и международни семинари по класическа хомеопатия.Ако  някой от тези,които съм пропуснала има още нужда от помощ,да пише отново.

Сподели това мнение

Здравейте!

Имам британски котарак на 1 г. и 2 месеца. Миналата година през февруари му поставиха първа ваксина /три валентна/ и един ден след това котето имаше силно затруднено дишане, влоши се много, започнаха да го лекуват с антибиотици и твърдяха, че ваксината няма нищо общо, че има вода в белите дробове, правиха снимки, кръвна картина, уж го гледаха на ехограф.... След едноседмично лечение и нулев резултат към подобрение /напротив, то се влошаваше/ сменихме ветеринарния лекар. Смениха лекарствата, отново антибиотици, включиха имуностимулатори и чак след 3 седмици котето започна да се подобрява. Лека-полека дишането се нормализира, започна да се храни и се върнахме към нормалния живот. Обясниха ни, че тази ваксина е провалена и след няколко месеца трябва да се ваксинира повторно. Но ние се страхувахме и не го водихме на ваксина. Обаче септември месец, тоест след около 7 месеца, на едната лапичка се появи раничка, заведохме го, казаха че са гъбички и му сложиха противогъбична ваксина /два приема през седем дни/. Обясниха, че понеже животното не е ваксинирано е податливо на всякакви заболявания и гъбичките са се проявили, защото всяко животно е носител, но поради слабата имунна система при нашия котарак, понеже живее само в къщи, няма досег с външния свят и не получава имунитет, трябва задължително да го ваксинираме. През октомври ни сложиха петвалентна ваксина. До тук животното се хранеше с апетит, наддаваше на тегло, беше 4 кг и 200 гр, една седмица след ваксинацията спря почти тотално да яде и започна да слабее. Когато достигна тегло 3 кг и 500гр го заведохме отново на лекар. Не знаеха какво му е. Не било от ваксината. Кръвна картина, ниски тромбоцити. Не можеха да поставят диагноза, започна лечение с доксициклин на хапчета. След три дни котаракът започна да повръща, според мен от доксициклина. Спряха го. Започнаха с инжекции. Подлудихме животното, ние също се подлудихме. Така около още 1 седмица. Накрая казаха, че вероятно е добре да се кастрира и тогава щял да започне да се храни повече. Да, ама аз не съм съгласна да го тормозя още и да експериментирам, защото го обичаме и страдаме. Котаракът до ден днешен яде по много малко, колкото да е жив. Яде само гранули, отказва всякаква друга храна - варено месо, пауч, пастет, нищо не хапва, само гранули. Пие вода нормално /поне според мен/, колкото винаги е пил. Но продължава да слабее. В момента е 3 кг. Със съжаление установих, че не могат да ми помогнат във вет кабинет, според мен това е някаква непоносимост към ваксината и постоянно се обвинявам, че се съгласих да го ваксинират втори път. Но вече е късно, ако може да ми помогнете, ще съм безкрайно благодарна.

Сподели това мнение

Здравейте,

Имаме много красива котка, прибрана от улицата. В момента е на около 6 години.

От август миналата година се появи тумор, който израстна на реброто й. Нашият лекар каза, че е иноперабелен. Или поне той не се наема. Имаме му доверие. Туморът вече е огромен, но ми се иска да мисля, че е доброкачествен. Тя се храни, но не наддава.

Искам да попитам, бихте ли препоръчали хомеопатия за борба с доброкачествен тумор.

Ще съм благодарна някой да препоръча хомеопат или лечение.

Редактирано от Gan4e

Сподели това мнение

Вероятно поради промени,не са ми изпратени навреме лични съобщения.Който има интерес все още,да ми пише пак.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Здравейте,

имам котарак на 8 г., некастриран, преди около месец на едно от зърната на млечната жлеза се появи малко черно връхче, пълно с течност, казаха ми, че е киста и ако не нараства, да не я пипаме, но участъкът, в който се намира, се е увеличил и сега почти  цялото зърно е кафеникаво- червено и леко набъбнало, какво мога да направя, мерси.

Сподели това мнение

Здравейте, 

Имаме кученце, без порода, на 5 години, което от около 4 насам има следният проблем: в началото започна, като грип, кихане кашляне, давене, имаше хрипове и в гърдите, правиха снимки видяха петънца - бронхопневмония, лекуваха го, петната изчезнаха температурата дпадна, кихането и давенето с храчки останаха. Пична се чуденето,бсумсти клиники и едно и също, прилича на алергия, но дали, може хи е нещо автоимунно, тест за алергия се прави в Германия срещу 600 лв. (няма от къде) ами тогава му давайте Преднивет (кортикостероиди), две години вече той пие товс в изключително ниска доза (казаха, като за котка, а той е 27 кг.), до тази пролет. Точно, като мен, аз съм със сенна хрема, неговият нос е пълен със сополи непрекъснато тече, малкия едеам диша и се мъчи, лекарите му дадоха силна доза кортикостероиди, без ефект, при кучетата антихистамините не действат, като при нас. 

Описах проблемс, мисля и моля за съвет. Блсгодаря предварително.

Сподели това мнение

Какво се случи на кучето или в семейството преди да започне проблема?

Правилно ли съм разбрала,че му е давано 2г. кортикостероиди?

Опишете ми секретите и дишането.

Опишете ми характера му.

Разкажете ми историята му-кога и как сте го взели,как се е развивал.

Сподели това мнение

Здравейте,

имам булдог на 8 години, който след разгонвнето си "забрави" да го приключи, вече 3 месеца. Според ветеринари, това е кисти на яйчниците и трябва да се кастрира. Но, за булдог операциите са рискови, заради упойките.

Моля, бихте ли ми дали друга алтернатива с хомеопатично лечение?

Редактирано от D.Tellalova

Сподели това мнение

Преди две години исках от Вас консултация за куче с епилепсия.За съжаление след един от припадаците не дойде повече в съзнание и не бях влизала в портала.Сега отново имам проблем само, че с голям котарак.Голям защото тежи 10кг. и е на 12г.Преди три дена започна да рови често , но не можеше да се изпишка.Ветеринаря му слага катетър и каза, че има камъни тръгнали по уретрата.Засега е оптушен е трябва да яде лечебна храна.Котарака е кастриран преди 11 години.Живеем в къща и не стои изцяло затворен, но и не обикаля улиците.Влиза само в съседите.Досега е хранен предимно с варени пилешки глави и малко гранули за кастрирани котки на Matise.Обича да доминира над другите коткии и  става много нервен когато е гладен.

Редактирано от Марияна Димитрова

Сподели това мнение

При спешна нужда от помощ ми пишете на лични и напишете тел. за връзка с вас,това е най-бързият и сигурен начин да се чуем.

Сподели това мнение

Здравейте, моля да ми помогнете моето коте има тумор на млечната жлеза с метастази . Туморът е агресивен и с рана . Преди да посетим ветеринар ,все още не беше се появила раната , появи се впоследствие . Ветеринарят каза, че спасение няма или да оперираме или да я оставим да поживее колкото и остава , операцията най вероятно ще и скъси живота и ще предизвика появата на нови и нови образувания. Лечение не ни препоръча, след появата на раничката се консултирахме отново, каза да мажем с йодасепт от аптеката и да оперираме спешно. Да си призная не искам да правим операция, но искам да и помогна, толкова много я обичам! Опитахме да правим компреси с шведската горчивка на Мария Требен, но това се оказа лоша идея, защото като че ли това отвори раничката и повече и спряхме . Сега мажем само с йодасепт. Моля ви , помогнете ми да и помогна, тя все още е жизнена пие вода, храни се  , гальовна е ...

Редактирано от aniangelova

Сподели това мнение

Здравейте, 

пиша тук, защото се надявам някой да е на линия и да помогне със съвет. Котката ми (на 7 месеца) от късния следобед снощи не се чувства добре, не яде и не пие, а днес само си намокри устата няколко пъти.  С висока температура е, снощи около полунощ беше 41, 7 (измерена ректално, днес вече е над 42 (скалата е изпълнила термометъра, не знам колко точно е). Вътрешният клепач е наполовина затворен, очите мътни, с леко тъмно сив секрет от очите. Ходи си до тоалетна нормално, изпражненията са нормални. През повечето време спи, а когато не спи, стои изправена, като леко се поклаща. Дишането е малко по-тежко от нормално, леко учестен пулс. Кастрирана е преди 10 дни, възстанови се нормално след кастрацията, първия ден отказа храна и вода, на втория беше само на вода и на третия си беше съвсем наред. Иначе като характер е тиха, спокойна, гушлива, нормално игрива, обича повече мека храна (пауч), не си пада по сухите гранули, не я виждам често да пие вода, може би веднъж на ден, но всеки ден доливам купичката. Има си любимо килимче, играе с ресните му. Има интерес към мокрия под на банята (затова предполагам, че е настинала- въпреки, че я ограничавам, издебва ме и понеже вратата на банята винаги е отворена, ходи да обикаля там и да оглежда). Спи в кошница. 

Не ми се иска да стигам до стандартен ветеринар, защото съм с алтернативни убеждения, търся хомеопатичен ветеринар, ровя из нета, но за жалост не намирам нищо, а моят хомеопат не си вдига телефона. Малко съм в небрано лозе, защото осинових котката преди месец и все още не я познавам много добре и тепърва имам да уча за котките. Затова и усилено търся подходящ лечител,на който да имам доверие. Моля, препоръчайте такъв или ми дайте съвет, как да помогна на животинчето. Днес докато бях в банята, ми се завъртя из главата хомеопатичното "Бриония", но не знам дали е подходящото.

Благодаря ви предварително и хубав ден!

Сподели това мнение

Здравейте, имам куче чихуахуа на 9 годинки. От 1 месец е болничак,разбрах го един ден, когато се прибрах от работа и той за първи път не дойде да ме посрещне. Просто си лежеше на одеалцето и трепереше :( След като отидох до него, той започна да скимти и вие, сякаш много го боли.Веднага го закарах при доктора ,който ни гледа чял живот. След преглед и обяснение от моя страна док каза че най вероятно става въпрос за ошипяване. Попитаха ме дали се храни и дали има разтройство, и след като му отговорих скожиха на кучо инжекция (доколкото разбрах болкоуспокояващо, витамини и ренитидин заради стомаха,който ни е проблемен). Бяхме на инжекции 5 поредни дни и кучо се оправи, но седмица по-късно отново се влоши. Пак при док,пак инжекция,която го успокои за седмица.. и така вече два месеца.. :( веднаж седмично инжекции, отделно витамини за ставите и хапчета за стомахчето. Миналата седмица бяхме по зле, с повръщане и разстройство с наличие на кръв, док каза че тези инжекции разтройват много стомаха и затова се е получило така.. вярвам много на док, но.. аз съм привърженик на алтернативната медицина и смятам че ннай-доброто решение е да спра всички лекарства и да потърся алтернатива за лечението на този шип на кучо. след като изчетох темата Ви моля за съвет каква хомеопатия мога да ползвам за моето косместо детенце.

Извинявам се за дългия пост и ще съм ви много благодарна ако може да ми помогнете

Сподели това мнение

Здравейте, имам котка на 12 г, която получи тумор на млечната жлеза и беше оперирана много бързо. Направихме рентген на бял дроб, за момента няма категорични данни за разсейки. Но вет.лекар ме уверява, че винаги се получават. Въпросът ми е: възможно ли е да се дава хомеопатичен препарат, който да предпази белите дробове на котето и изобщо да повлияе общото й състояние. Тя е в добро състояние, достатъчно килограми, бурен апетит напоследък, кръвните изследвания са добри с изкл. на повишен креатинин, домашна котка, не е ваксинирана и никога не е боледувала от нищо. По нрав - не обича да се гали, освен когато си иска храната, не се гушка, спи отделно. Благодаря!

Сподели това мнение

В 21.12.2016 г. at 9:25, elkaivi каза:

Здравейте, котката ми има гъбички по кожата. Какво хомеопатично лекарство мога да и давам? Благодаря!

Гъбичките показват спад на жизнената сила/имунитет.Необходим е цялостен преглед-хомеопатично интервю.Хомеопатията се занимава с причините за проблема,които се изясняват при прегледа.

Сподели това мнение

В 28.12.2016 г. at 13:39, rumiko5219 каза:

Здравейте, имам котка на 12 г, която получи тумор на млечната жлеза и беше оперирана много бързо. Направихме рентген на бял дроб, за момента няма категорични данни за разсейки. Но вет.лекар ме уверява, че винаги се получават. Въпросът ми е: възможно ли е да се дава хомеопатичен препарат, който да предпази белите дробове на котето и изобщо да повлияе общото й състояние. Тя е в добро състояние, достатъчно килограми, бурен апетит напоследък, кръвните изследвания са добри с изкл. на повишен креатинин, домашна котка, не е ваксинирана и никога не е боледувала от нищо. По нрав - не обича да се гали, освен когато си иска храната, не се гушка, спи отделно. Благодаря!

Хомеопатията може да се справи с разсейките,да ги предотврати.Пишете ми на лични,с тел. за връзка

Сподели това мнение

Моля всички,които имат нужда,пишете ми на ЛС с тел. за връзка,това е най-бързия начин да се свържем.

Сподели това мнение

Изписвайте си номера внимателно и вярно,в момента опитвам да се свържа и се оказва,че не мога.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега