Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Здравейте, бихте ли ме насочили към добър класически хомеопат. Имам куче на три години и половина и бих искала да го лекувам с хомеопатия. Става въпрос за възпалена анална жлеза, кашлица и поведенчески проблеми! Благодаря предварително!

Сподели това мнение

Здравейте!

Имам лабрадор на 6години.От бебе е с тазобедрена дисплазия,а сега му откриха шипове по по-голямата част от гръбнака.На моменти болката очевидно е доста силна,защото започва да куца и с четирите крака, и изскимтява при ставане.От известно време му давам Босвелия и MSM.

Има ли  хомеопатично лекарство ,което мога да му давам като обезболяващо за шиповете?

Благодаря!

Редактирано от Жасмина Манолова

Сподели това мнение

Здравейте!

Имам нужда от помощ за кучето ни.Но  виждам, че темата не е активна от доста време и се питам има ли към кого да се обърна!

Редактирано от djafi

Сподели това мнение

За съжаление, колежката която бях помолил да води темата, вече не отговаря. Ще се опитам аз да отговарям на въпросите ви.

Сподели това мнение

Здравейте,вече не очаквах някой да се включи и отдавна не съм влизала във форума.Благодаря, че сте тук!

Проблемите  на нашето куче започнаха през октомври 2017г., но все още не са решени.

Бльоки е на 10 години.Не е породист.Добродешен, гальовен, и по-скоро страхлив.Живееше на село на двора.Така че не може да се каже, че беше особено обгрижен.На 14-ти октомври сутринта мъжът ми отиде да го изведе на разходка, но предните му лапички се огъваха и не можеше да ходи нормално.За два часа се парализираха и четирите му лапи.Ветеринарят каза, че има гана/кучешка чума/.Започна лечение с антибиотик, нивалин, имуностимулатори, витамини.Включи и КОНИУМ 9СН. Последва разстройство, повръщане и повишена температура.След около месец кученце се изправи на крачета и постепенно проходи отново.Но скоро след това направи алергична реакция/според ветеринаря/. Имаше оток първо около едното око и на челото.Към лечениено на вет. аз включих АПИС..Последва още един оток, този път на ушето.От АПИС-а отокът спадна, но кученце се чешеше неистово по цялото тяло.Опитвах различни други хомеопатични, но нямаше резултат.Накрая стана ясно , че има гъбички по кожата.След 2-3 къпания с нистатин и оцет сърбежът спря.Тогава започнаха отново разстройство и повръщане.А температурата започна да се повишава над нормалната.При първото повишение /с  0,2-0,3 десети над нормата/ успях да я стабилизирам с ГРИП-ХИЛ.Но радостта ми не трая дълго.Само след около седмица всичко започна отново- повръщане, разстройство, температура.Съответно - анибиотик.И така вече повече от два месеца.Междевременно направихме някои тестове.Оказа се, че няма гана.Но има много ниско ниво на тромбоцити.След всеки курс анибиотик,  времето в което е добре става все по-малка, а температурата все по-висока!

От седмица е на доксициклин и въпреки това е с температура 40,4 /при норма 38-39/.От вчера отново на своя глава отново включих ГРИП-ХИЛ.Днес температурата е в норма.

Лекарите не могат да поставят диагноза, а кученце вече осми месец е на антибиотици /с малки прекъсвания/.Яде само когато няма температура.Пие вода жадно докато се напие.

Когато се разболя го взехме в апартамента.То ва си беше стрес за него.Когато започна да ходи ,"негови места" станаха местата, на които за парви пат сме го сложили.Не иска да стои сам и през първите месеци подлуди съседите с лай и вой.Изгриза касите на вратите, съсипа пътеки, килими и обувки.С времето и след АКОНИТУМ, СТРАМОНИУМ, АРСЕНИКУМ,ИГНАТИЯ, ПУЛСАТИЛА и БАХОВИ есенции вече не съсипва къщата, но съседите все още не могат да си отдъхнат. Друго важно за него, е че не мога да го накарам да влезе в чужд блок или вход.Ако се налага да влезем ,трябва да го нося.С носене влизаме и при ветеринаря и във входа на родителите ми. В колата влиза сам само ако двигателя не работи.От входовете на магазините бяга като дявол от тамян.

Извинявам се за дългия пост, но не знаех как да събера осем месеца в две изречения.

Надявам се на Вашата помощ.

Редактирано от djafi

Сподели това мнение

Здравейте.Тази сутрин кученце отново е с 40 градуса температура /въпреки, че е на Доксициклин!!!/.

Все още се надявам някой да помогне.........

Сподели това мнение

Здравейте,

Вчера на моето куче му правиха снимка на гръбначния стълб. Оказа се, че е ошипен много. Дори по опашката. Понеже го прибрах от улицата преди четири години не мога да кажа със сигурност колко е голям, но по моя преценка около 9-10. Моля за помощ. Душа не ми дава да го тъпча само с лекарства, на безбожни цени, а пък да го оставя така, дума да не става. Така, че дайте някаква хомеопатия за справяне с проблема. Има ли таблетки за стопяване на шиповете.

Сподели това мнение

В 2.07.2018 г. at 15:02, МетодиМ каза:

Здравейте,

Вчера на моето куче му правиха снимка на гръбначния стълб. Оказа се, че е ошипен много. Дори по опашката. Понеже го прибрах от улицата преди четири години не мога да кажа със сигурност колко е голям, но по моя преценка около 9-10. Моля за помощ. Душа не ми дава да го тъпча само с лекарства, на безбожни цени, а пък да го оставя така, дума да не става. Така, че дайте някаква хомеопатия за справяне с проблема. Има ли таблетки за стопяване на шиповете.

Обадете се на 088569855.Ще Ви помогнат!

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега