Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Здравейте Мария!

Искам да ви разкажа за нашето кученце - Рич, роден е на 09/09/2007г.-малтийска болонка, но темперамента му е като на артистичен пудел:)! Рич е много енергичен, любвеобвилен и нежен вповече (имахме преди него друго кученце), доста артистичен, подлежи на дресировки и бързо възприема. Играе си с топката, скача, подава, спасява я-най-вече, като истински футболист:)! Притеснява ме лошия му дъх и повръщането понякога. Изключително емоционален е, мисля че има доста страхове-да остане сам, може би. За храненето- всичко си хапва-от плодове и зеленчуци до месо и ориз, но се храни само когато всички сме си у дома в компанията ни. Вода пие наведнъж по много. Иска на разходка, но бързо се уморява или аз го пришпорвам... Не обича дългите разходки, особенно в по-топлото време. След разходка веднага си ляга. Обича да лежи по гръб с вдигнати лапички нагоре, понякога любима поза му е изпънати лапи напред и назад по корем:). Има и други особенности, подскажи ми какво да дооточня. Сърдечно ти благодаря, до скоро! Пропуснах да кажа, че Рич не е боледувал, не го водим на ветеринарен лекар, не сме му правили никакви процедури (цялото семейство сме с хомеопатия), но миналата година имахме въшки...:(! Рич като че ли не е много дружелюбен към чужди кучета и хора! Още веднъж ти благодаря, Мария!

Редактирано от elan

Сподели това мнение

Здравейте Мария!

Искам да ви разкажа за нашето кученце - Рич, роден е на 09/09/2007г.-малтийска болонка, но темперамента му е като на артистичен пудел:)! Рич е много енергичен, любвеобвилен и нежен вповече (имахме преди него друго кученце), доста артистичен, подлежи на дресировки и бързо възприема. Играе си с топката, скача, подава, спасява я-най-вече, като истински футболист:)! Притеснява ме лошия му дъх и повръщането понякога. Изключително емоционален е, мисля че има доста страхове-да остане сам, може би. За храненето- всичко си хапва-от плодове и зеленчуци до месо и ориз, но се храни само когато всички сме си у дома в компанията ни. Вода пие наведнъж по много. Иска на разходка, но бързо се уморява или аз го пришпорвам... Не обича дългите разходки, особенно в по-топлото време. След разходка веднага си ляга. Обича да лежи по гръб с вдигнати лапички нагоре, понякога любима поза му е изпънати лапи напред и назад по корем:). Има и други особенности, подскажи ми какво да дооточня. Сърдечно ти благодаря, до скоро! Пропуснах да кажа, че Рич не е боледувал, не го водим на ветеринарен лекар, не сме му правили никакви процедури (цялото семейство сме с хомеопатия), но миналата година имахме въшки...:(! Рич като че ли не е много дружелюбен към чужди кучета и хора! Още веднъж ти благодаря, Мария!

Елан,опиши ми:

вида на повръщаното-смляна/несмляна хряна,стомашен сок/евентуално оцветяване

колко често и при какви условия го прави,

има ли развалени зъби,

какво прави,ако остане сам

на какво място лежи вкъщи.

При въшки лекарството е Staphisagria.Потенцията зависи от големината на породата.

Нормално е да не му поася жегата,нали нямат потни жлези,охлаждат се през устата...

Сподели това мнение

...

Кучето е получило епилепсия-болестен ефект от ваксинация.Често срещан случай и при хора.

...

Извинявай, Мария, но как установи и то така категорично, че е епилепсия и то точно от ваксината (след като първия гърч е бил след хапчето за обезпаразитяване), а от друга страна знаем, че епилепсията не е съпътствана с висока температура?

Не съм и съгласна, че едно добре гледано домашно куче няма как да се зарази с паразити. Възможности има и то много.

Има едни книги хомеопатични,казват се Реперториуми,над 1600 страници всяка,та там са описани всички възможни симптоми ...Можеш да направиш справка.

При положение,че кучето е гледано добре и не лапа боклуци по улицата ,няма начин.

Ако има паразити,то му личи,винаги има симптоми..

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Здравейте :)

Имам запитване за моето кученце. На 7г. е, порода не мога да напиша, тъй като не знам, мисля, че не е породисто. Досега не е раждало, има добра физическа активност. Откакто го взехме всяка година му поставяме задължителната ваксина. Преди няколко месеца около слабините напипах малко топче, голямо колкото грахово зърно, движещо се. Заведох го на ветеринар, той отговори, че такива образувания се получават предимно при нераждали животни и трябва да следя, ако нарастне да я заведа, за да я оперират... Няколко месеца по-късно топчето изчезна.

Може ли да давам на кученцето си някакво превантивно хомеопатично л-во :hmmmmm:

Благодаря :sorcerer:

ПП. Ако е необходимо ще кача снимка!

Анита,

има ли някакви симптоми други,които да те безпокоят?Дори и да не мислиш,че са значителни...

Прави ли фалшиви бременности?

Опипвай му и млечните жлези,също следи за секрети от вагината.

В хомеопатията единственото превантивно лекарство е много любов .

Сподели това мнение

...

Кучето е получило епилепсия-болестен ефект от ваксинация.Често срещан случай и при хора.

...

Извинявай, Мария, но как установи и то така категорично, че е епилепсия и то точно от ваксината (след като първия гърч е бил след хапчето за обезпаразитяване), а от друга страна знаем, че епилепсията не е съпътствана с висока температура?

Не съм и съгласна, че едно добре гледано домашно куче няма как да се зарази с паразити. Възможности има и то много.

Има едни книги хомеопатични,казват се Реперториуми,над 1600 страници всяка,та там са описани всички възможни симптоми ...Можеш да направиш справка.

При положение,че кучето е гледано добре и не лапа боклуци по улицата ,няма начин.

Мария, аз попитах съвсем сериозно, а ти се криеш зад Реперториума. Тук сме хора грамотни и интелигентни - знаем, ползваме или поне сме чували доста неща.

Имах предвид, че не е коректно да плашиш някого, че има епилепсия, след като от диалога във форума не знаеш почти нищо за самото куче - конституция, характер и т.н. (освен ако не сте си писали подробно на лични, което можеше да ми напишеш в отговора, ако е така).

Относно домашно, добре гледано куче и паразити - 1. повечето кучета (особено подрастващи и по-млади) са все гладни, любопитни, не виждам как ще го спреш да не лапа разни неща и на улицата, и в парка, и на планина/море; 2. яйчица на паразити дал Господ - включително по подметките на обувките, които после пък се пренасят по пода у дома (това се отнася за котки, гледани само вътре) и т.н.; не случайно 20 или дори 30% от хората с тения нямат домашен любимец; 3. Докато се появят симптомите, които един стредностатистически човек да забележи, може да е вече доста късно - както за животното, така и за стопаните му.

Моето лично мнение е, че прилагане на хомеопатия при животни е по-трудно, отколкото при хора.

Освен това (пак според мен, може и да не съм права) няма задълбочени и тествани изследвания за диагностика, потенции и т.н. по отношение на животните.

Сподели това мнение

Извини ме,

за кучето,за което става дума,си контактувахме на л.с. и уточнявахме нещата.

Всичко се е случило след ваксиниране,без никакви други случки и заболявания преди това...

Моето куче някога се зарази от парвовироза от бебешката ваксина и щеше да умре,така че имам личен опит как се случват нещата.

При малко куче част от възпитанието е да го научиш да не яде от земята,лесно е,иска да се отдели време обаче,просто не го изпускаш от поглед и си имаш навит вестник в ръка,в мига, в който лапне нещо го удряш и му се караш.С вестника не го боли,но знае,че има наказание.Дори му изваждаш нещото от устата...Има и още начини...

Sulphur e често показано лекарство за паразити,но не може да се дава превантивно,или поне не често,защото ще го докаже.

Има още няколоко лекарства,но нещата са индивидуални.

Ветеринарните хапчета съсипват черния дроб на кучетата и свалят имунитета.Всички неща са както при хората.

Животните се лекуват по-лесно,поне според мен.Вземам симптомите,които виждам,тоест,те са сигурни на 100%,

докато при хората се отсява по-внимателно,защото има много интерпретиране и интелектуализиране..особено при по-интелигентните.

Колкото до диагностика-кучето се води на ветеринар на преглед.За хомеопатията е важен вида на процеса и локализацията.

Преди 2 години овчарката ми започна да пищи при стъпване на единия заден крак...Опипах всичко-за подуване,да няма нещо забито в лапата-нищо.

Заведох я на ветеринар,който направи същото,измери и температурата,и накрая каза,че иска снимка на таз.Това ми стигаше за реперторизиране.Лява тазобедрена става-дадох лекарството на най-висока степен в рубриката отреперториума...

Снимка на става става с упойване и животното може да умре...да не говорим,че му скъсяваш живота....Излекува се за седмица ,при това потенцията,която имах беше много ниска,но давах на често.Тазобезрените стави при едрите породи страдат доста,особено когато остареят...Рецидив за сега няма.Тя е на 15г.Изглежда отлично,но не тича вече като младо куче.

При едрите породи работят прекрасно потенциите 200,веднъж,а ако положението е критично спешно- с повторения.Но както и при хората всеки случай е индивидуален.

Сподели това мнение

...

...

Мария, аз попитах съвсем сериозно, а ти се криеш зад Реперториума. Тук сме хора грамотни и интелигентни - знаем, ползваме или поне сме чували доста неща.

Имах предвид, че не е коректно да плашиш някого, че има епилепсия, след като от диалога във форума не знаеш почти нищо за самото куче - конституция, характер и т.н. (освен ако не сте си писали подробно на лични, което можеше да ми напишеш в отговора, ако е така).

Относно домашно, добре гледано куче и паразити - 1. повечето кучета (особено подрастващи и по-млади) са все гладни, любопитни, не виждам как ще го спреш да не лапа разни неща и на улицата, и в парка, и на планина/море; 2. яйчица на паразити дал Господ - включително по подметките на обувките, които после пък се пренасят по пода у дома (това се отнася за котки, гледани само вътре) и т.н.; не случайно 20 или дори 30% от хората с тения нямат домашен любимец; 3. Докато се появят симптомите, които един стредностатистически човек да забележи, може да е вече доста късно - както за животното, така и за стопаните му.

Моето лично мнение е, че прилагане на хомеопатия при животни е по-трудно, отколкото при хора.

Освен това (пак според мен, може и да не съм права) няма задълбочени и тествани изследвания за диагностика, потенции и т.н. по отношение на животните.

Позволи ми да не се съглася с твоето мнение. При домашните ни животинки лечението е много по-лесно защото определянето на симилимума става по натурално, т.е. животното не си поставя "маска", няма обременено подсъзнание, признаците са такива каквито са, то е такова каквото е........и т.н. Хомеопатията не работи с диагнози.

Сподели това мнение

При домашните ни животинки лечението е много по-лесно защото определянето на симилимума става по натурално, т.е. животното не си поставя "маска", няма обременено подсъзнание, признаците са такива каквито са, то е такова каквото е........и т.н. Хомеопатията не работи с диагнози.

Важно при избора на лекарство е да се знае диагнозата,в смисъл на вид процес-дегенерация,разрастване,възпаление.....Както и мястото в тялото ,където е.Винаги се гледа и рубриката

с диагнозата в GENERALS.Поне аз оглеждам от всички страни.

ПП.Имаме и реперториуми,разработени по диагнози.Но не диагнозата е водеща в хомеопатията,тя е основното оплакване,от което започва разплитане на случая...Напълно възможно е точното л-во да го няма в рубриката с диагнозата.

Сподели това мнение

При домашните ни животинки лечението е много по-лесно защото определянето на симилимума става по натурално, т.е. животното не си поставя "маска", няма обременено подсъзнание, признаците са такива каквито са, то е такова каквото е........и т.н. Хомеопатията не работи с диагнози.

Важно при избора на лекарство е да се знае диагнозата,в смисъл на вид процес-дегенерация,разрастване,възпаление.....Както и мястото в тялото ,където е.Винаги се гледа и рубриката

с диагнозата в GENERALS.Поне аз оглеждам от всички страни.

ПП.Имаме и реперториуми,разработени по диагнози.Но не диагнозата е водеща в хомеопатията,тя е основното оплакване,от което започва разплитане на случая...Напълно възможно е точното л-во да го няма в рубриката с диагнозата.

Хей Мария, ни най малко искам да влизам в спор с теб или който и да е друг специалист в областта на хомеопатията. В ортодоксалната медицицина използаме диагнозата като нещо, което ни води към съответната терапия.Но в хомеопатията, където съм съвсем начинаещ, а и мисля, че този живот няма да ми стигне да я опозная,а и както и ти си написала, диагнозата не е водеща. Леле, какво дълго изречение написах....Дано се разрастне темата за да научавам и аз полезни неща:feel happy:

Сподели това мнение

Не споря,виждам,че има интерес и уточнявам някои неща.Извинявам се,ако съм прозвучала спорещо....:rolleyes:

Сподели това мнение

Във връзка с темата тук по повод диагнозата искам да споделя последния конски случай,който лекувах преди около 2 седмици.Кобилата беше ритната от друг кон по скакателната задна дясна става,при това от вътрешната страна,където е мястото е по-нежно./Това е ставата под бута,която при нас хората е коляно/Ставата се поду много,коня не можеше да стъпва на крака си,едвам ходеше.Последваха над 2 седмици антибиотици и всякакви антивъзпалителни лекарства без резултат.Водиха я в Ст.Загора да я снимат.Снимката беше гледана от 4-ма ветеринари поотделно,нищо нямало,само един имаше съмнение,че му се виждало ,че има леко спукване на кост.Стигна се до момента,в който петия ветеринар каза,че трябва да режат и чистят...което става с упойка...Дойде мига на хомеопатията.Собственичката ми е близка и реши да опита.Прегледах аз ставата,опипах я и се опитах да усетя дали е гореща...Единственото,но много важно ,което разбрах беше,че въпреки огромната болка,кобилата седеше мирно,търпеше ни,тоест не беше гневна..важен симптом в случая,помогна ми в диференциалната диагноза...Имаше поне 2 варианта-възпаление на ставата и възпаление на костта,ако е спукана.Понеже не знаехме с точност,реших да дам лекарство за ставата,да изчакаме и ако до седмица няма ефект,да сменим с лекарство за костта.Възникна 2-ри проблем-няма кой да го дава на коня цяла седмица,просто за конегледача на място това са глупости...а собсвеничката ще отиде само веднъж до него.Дадох много висока потенция еднократно.След седмица кобилата беше по-добре,а след две вдигаше галопи...ако има връщане,ще повторим л-вото.Поклон на хомеопатията.Спаси още един кон от кланницата...

Сподели това мнение

Здравейте :)

Имам запитване за моето кученце. На 7г. е, порода не мога да напиша, тъй като не знам, мисля, че не е породисто. Досега не е раждало, има добра физическа активност. Откакто го взехме всяка година му поставяме задължителната ваксина. Преди няколко месеца около слабините напипах малко топче, голямо колкото грахово зърно, движещо се. Заведох го на ветеринар, той отговори, че такива образувания се получават предимно при нераждали животни и трябва да следя, ако нарастне да я заведа, за да я оперират... Няколко месеца по-късно топчето изчезна.

Може ли да давам на кученцето си някакво превантивно хомеопатично л-во :hmmmmm:

Благодаря :sorcerer:

ПП. Ако е необходимо ще кача снимка!

Анита,

има ли някакви симптоми други,които да те безпокоят?Дори и да не мислиш,че са значителни...

Прави ли фалшиви бременности?

Опипвай му и млечните жлези,също следи за секрети от вагината.

В хомеопатията единственото превантивно лекарство е много любов .

Мария-София, благодаря много за отговора!

Други симптоми не съм забелязала, освен че преди време ~2 месеца имаше силно къркорене на червата, много се изплаших (писах в темата за "Есенциите на д-р Бах"), дадох й малко РР и всичко отшумя...

Преди 4г. я бяха откраднали, но за голяма радост след 3 седмици я пуснаха и си се прибра, оттогава има силен страх да не остане сама, а също и от въжета (явно е била удряна). Ако "разбере", че всички от дома излизаме се прибира вътре къщата, окупира дивана в дневната и не иска да излезе... След случая стана много прилепчива.

В размножителния период изобщо не е активна и не проявява никакъв интерес.

Много обича да си хапва кучешка храна на гранули, не й купуваме редовно, но какво мислиш за сухите храни?

Още веднъж ти благодаря :sorcerer:

Сподели това мнение

Други симптоми не съм забелязала, освен че преди време ~2 месеца имаше силно къркорене на червата, много се изплаших (писах в темата за "Есенциите на д-р Бах"), дадох й малко РР и всичко отшумя...

Преди 4г. я бяха откраднали, но за голяма радост след 3 седмици я пуснаха и си се прибра, оттогава има силен страх да не остане сама, а също и от въжета (явно е била удряна). Ако "разбере", че всички от дома излизаме се прибира вътре къщата, окупира дивана в дневната и не иска да излезе... След случая стана много прилепчива.

В размножителния период изобщо не е активна и не проявява никакъв интерес.

Много обича да си хапва кучешка храна на гранули, не й купуваме редовно, но какво мислиш за сухите храни?

Още веднъж ти благодаря :sorcerer:

Преживяла е уплаха,насилие,продължава да я е страх,страх да е сама...Не е успяла да се справи със случилото се.

Имаш ли Stramonium / Stam./ в някаква потенция?Можеш ли да си го купиш или поръчаш ?

Като ми отговориш,ще уточним потенцията и приема.

Колкото до сухата храна-аз съм за.Купувай колкото можеш по-скъпа суха храна и нека и бъде основна в менюто,като добавяш и от вашата или каквото обича,

за разнообразие .

Сухата храна е изключително балансирана,има витамини и минерали,така че кучето не изпада в дефицит,и не се налага да му се дават допълнително .

Козината винаги е хубава,изпражненията са точно каквито трябва като консистенция и гъстота-това е показател за качеството и.

Хранете я сутрин и вечер,храненето по веднъж на ден им съсипва стомаха.И не давайте кокали.Може рядко кокалчета от гръден кош от пиле,въобще

такива,които да са меки,но не да се наяжда с тях.Също не давайте мазнина,кучетата не я усвояват,просто я изкарват и получават разтройство.

Сподели това мнение

Форумец ми е изпратил писмо за болно куче на личния ми мейл,но писмото е празно и мейла му е невалиден.Пишете ми пак.....може и на лични съэбщения.

Сподели това мнение

Здравейте Мария!

Елан,опиши ми:

вида на повръщаното-смляна/несмляна хряна,стомашен сок/евентуално оцветяване

колко често и при какви условия го прави,

има ли развалени зъби,

какво прави,ако остане сам

на какво място лежи вкъщи.

При въшки лекарството е Staphisagria.Потенцията зависи от големината на породата.

Нормално е да не му поася жегата,нали нямат потни жлези,охлаждат се през устата...

Повръщането понякога е несмляна храна-Рич се храни много бързо, но това което е по-неприятното за него е повръщането на жълтеникав, жълтеникаво-зеленикав стомашен сок (оцветяването може да е и от сухата храна, която му оставяме за през деня)- тогава повръщането е по-мъчително. Искам да споделя, че това се случва НЕ периодично и НЕ често, ние се грижим за него като за дете и вечер се храни с нашата органик вечеря, в смисъл храната му е качествена. Рич е здраво, пъргаво и жизнерадостно кученце, с прекрасно подредени здрави и бели зъбки, НО мене ме притеснява най-вече много неприятния му дъх, който го нямаше до преди половин-една година-винаги миризмата му е била на бебе и на МНОГО хубаво! Опитвам се да си обясня причината, не намирам такава-освен да се тревожи за моето здраве :( или ако е ПО-чувствителен на кавгите у дома, каквито ги има във всяко семейство...Той иска винаги да се радваме, обичаме и да пеем:)! Мисля, че доста се влияее от настроението у дома, но може и да преувеличавам с женските си мисли:)! Когато е сам предполагам ни чака до вратата или лежи на любимия фотьойл на съпруга ми (там любовта е голяма!) или на моето диванче. Понякога забелязвам, че се е и заиграваЛ с любимите си топчета и топки...В къщи лежи до вратата, но там има И плочки и е хладно или пред камината, където също има плочки- да, търси хладничко...Това, което е важно за него е голямото му напъване да се изаква, когато излезем - във всекидневната под масата, като че ли да ни накаже. Вратата на терасата е на метър - отворена, но там ходи вечер-посреднощ. Мисля, че се страхува защото понякога И вечер не ходи на терасата-когато е тъмно и духа силен вятър се изхожда под масата... Другото, което ни идва в повече е голямото му лаене-ДОРИ когато се радва, прави едни "гарги" с въртенето в кръг и назад главата и лае, лае силно от радост и възбуда-много, много е емоционален!!! Обича да обича много, много да се гали , много да целува, много да играе... Предишното ни кученце беше спокойно, мъдро и с "мярка" в обичта и в действията си, а Рич е протовоположния темперамент! Дълго и нахвърлено писмо се получи, тъй като ми изчезна предишното, което писах преди малко... Благодаря ти Мария, радвам се за коня и за успехите ти:)! Аз очаквам още въпроси, не бързам...искам да поддържам здравето на Рич с хомеопатия! До сега не сме го водили на ветеринарен лекар, няма ваксини, няма имунизации и не е приемал лекарства, освен малко ароматерапия заради буболечките...! Поздрави и много обич ти изпращам, Мария!

Редактирано от elan

Сподели това мнение

Елан,

каква е миризмата на дъха,на какво бихте я оприличили?

Има ли моменти,когато се усилва или намалява,

например време през денонощието,преди/след хранене?

Сподели това мнение

Преживяла е уплаха,насилие,продължава да я е страх,страх да е сама...Не е успяла да се справи със случилото се.

Имаш ли Stramonium / Stam./ в някаква потенция?Можеш ли да си го купиш или поръчаш ?

Като ми отговориш,ще уточним потенцията и приема.

Колкото до сухата храна-аз съм за.Купувай колкото можеш по-скъпа суха храна и нека и бъде основна в менюто,като добавяш и от вашата или каквото обича,

за разнообразие .

Сухата храна е изключително балансирана,има витамини и минерали,така че кучето не изпада в дефицит,и не се налага да му се дават допълнително .

Козината винаги е хубава,изпражненията са точно каквито трябва като консистенция и гъстота-това е показател за качеството и.

Хранете я сутрин и вечер,храненето по веднъж на ден им съсипва стомаха.И не давайте кокали.Може рядко кокалчета от гръден кош от пиле,въобще

такива,които да са меки,но не да се наяжда с тях.Също не давайте мазнина,кучетата не я усвояват,просто я изкарват и получават разтройство.

Здравей, Мария-София!

Много благодаря за отговора ти:sorcerer:

Нямам Stramonium, предполагам, че ще мога да си го купя от хомеопата, който посещавам или ако го няма в наличност от аптека.

Благодаря много и за съветите, да ние я храним по принцип само сутрин и вечер, но понякога и между другото си хапва по нещо и между храненията :lol: Родителите ми й дават често (в седмицата по веднъж) кокали, понякога дори и рибни кости :sleeping: Мазни храни не й даваме, тъй като и вкъщи не се консумират толкова мазно.

Благодаря още веднъж :)

Сподели това мнение

Случай на ротвайлер с епилепсия

Кучето беше получило епилепсията преди година.Обърнаха се за помощ към мен,тъй като нямаше да има вече лекарствата,които му даваха.

Тоест собственичката беше изправена пред невъзможност да го лекува с алопатични средства и потърси начин за лечение с хомеопатия.Живееха в друг град и си говорихме по скайп.Показа ми кучето на монитора и на въпросите ми за него,каза че това е най-доброто куче на света.С това се изчерпваше информацията ми за неговия характер.Продължихме разговора около събитията в дома,,след които ротвайлера получава епилепсия.Няма да навлизам в подробности,ще кажа само че кучето получи хомеопатичното лекарство,което отговаряше на състоянието на стопанката му в момента на събитията в дома.Беше попил нейната болка,тревога и страх...След приема на лекарството тя ми се обади и каза-той е пълен с енергия и е същото куче,което беше преди да се разболее.Последваха няколко по-леки пристъпи като лечебна криза,след което всичко приключи.Сега той е едно здраво,жизнерадостно и щастливо куче,изпълнено с енергия.

Сподели това мнение

Благодаря на Мария за отделеното внимание, но за съжаление лекарството нямаше ефект при моето кученце :( Пак си прави гърчове и вече станаха на половин месец, без значение дали й се дава нещо или не. Днес цял ден е с припадъци през 5-6 часа, студено, сухо носле. В един чужд сайт ми препоръчаха Oenanthe crocata30 но пък в България май го няма :( Ветеринарят ми препоръча да започна да й давам барбитурати и "да не я мъча" с хомеопатия. Но пък аз наистина вярвам, че хомеопатията може да я излекува...

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Не мога да разбера защо си лекувате домашните любимци с хомеопатични лекарства?

Нима тези лекарства могат да бъдат изписани след преглед, подобен на този при хора?

Сподели това мнение

За епилепсията няма традиционно алопатично лечение, може да бъде овладяна (което много рядко се постига май ) :( Но пък хомеопатията давала резултати не за овладяване, а за лекуване. Когато човек е отчаян е готов да опита всичко за да помогне. Аз съм говорила с поне 4 ветеринаря и всеки има своя версия за причините за гърчовете. До сега никое лекарство не е дало ефект :(

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Нормално е никое от лекарствата, които са изписали, да не е дало ефект, понеже... се съмнявам, че са извършили някакви изследвания.

В България докторите, не само ветеринарните, но и част от хуманните, предписват лекарствата "на око".

Гледат, мигат - и предписват.

Как поставят диагнози - не мога да си обясня. За мен е загадка.

Сподели това мнение

Нормално е никое от лекарствата, които са изписали, да не е дало ефект, понеже... се съмнявам, че са извършили някакви изследвания.

В България докторите, не само ветеринарните, но и част от хуманните, предписват лекарствата "на око".

Гледат, мигат - и предписват.

Как поставят диагнози - не мога да си обясня. За мен е загадка.

Много ми е интересно Вие колега от гледащите ли сте или от мигащите....??

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега