Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Благодаря на Мария за отделеното внимание, но за съжаление лекарството нямаше ефект при моето кученце :( Пак си прави гърчове и вече станаха на половин месец, без значение дали й се дава нещо или не. Днес цял ден е с припадъци през 5-6 часа, студено, сухо носле. В един чужд сайт ми препоръчаха Oenanthe crocata30 но пък в България май го няма :( Ветеринарят ми препоръча да започна да й давам барбитурати и "да не я мъча" с хомеопатия. Но пък аз наистина вярвам, че хомеопатията може да я излекува...

Във този случай ВСЪЩНОСТ не сме провели лечение,защото не сме имали връзка повече и въобще не съм знаела какво се случва.Лекарството може да бъде променено,не винаги се уцелва от първи път,особено при такава комуникация,без да съм виждала кучето и без да сме говорили на живо.В случая става дума за хомеопатия,не за ясновидство.Лекарствата,показани при епилепсия,са около 10,главните.Трябва да се избере точното.При хората имаме първо интервю 2 часа и проследявания през месец.Ако желаете,можем да продължим на скайп.

ПП.Със стопанката на ротвайлера комуникирахме постоянно по тел. и скайп около месец и половина,защото не живеем в един град.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Как поставят диагнози - не мога да си обясня. За мен е загадка.

Хомеопатията няма нужда от диагнози, а от индивидуалните особености на пациента,от тези особености,които въобще не вълнуват лекарите-алопати.

Пример:Пациент отива при лекар:Д-ре, боли ме коляното,но знаеш ли ,напоследък много ми се ядат краставици...Алопатът ще го насочи да говорят за коляното само,а хомеопатът ще започне да го разпитва за желанието да яде краставици.Този простичък пример показва подхода.

Поставянето на диагноза само по себе си не води до излекуване.

Сподели това мнение

Ами той Емил коментираше за ветеринарите-алопати ...

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Благодаря за червените букви, Мария-София.

Пределно ясно е, че диагнозата не означава излекуване. Нима диагностицирането на рак води до излекуването му?

Признавам, че ми е неясно как функционира хомеопатията - или поне това, което зная, не ми се струва достатъчно.

Трябва да разчопля темата. Ако можеш да изложиш ясна и точна теза какво представлява хомеопатията - драсни два реда, с благодарност ще прочета.

Имам един-единствен досег с хомеопатично лекарство /с лекото уточнение, че беше лекарственият препарат Осцилококцинум, не зная доколко ще го приемете за хомеопатичен продукт или за комбинация от алопатия с хомеопатия, както решите/.

Просто нещо ми беше зле, веднага ми стана ясно, че ще хвана грип скоропостижно и цмокнах една доза.

И последва една висока температура, а след това - жив и здрав в рамките на два часа.

Абе, то направо си изгорях за тия два часа, дето бях пламнал.

...

Не съм животно и затова тези горни редове са спам в темата за животните, но се чудя дали хомеопатията може да бъде приложена успешно във всички случаи с животни. Чудя се и дали може да бъде прилагана винаги при хора. С други думи - дали бихме могли да я класифицираме като класически медицински подход, но за различен тип пациенти - както алопатичната класическа медицина не може да се справи с всички случаи, така вероятно и хомеопатичната медицина не може да се справи с всички случаи /всъщност - напълно възможно е - сами по себе си медицините да могат да се справят с всички случаи - но приложението от лекуващите да не даде желан резултат/.

Сподели това мнение

Снемането на случай на животни протича както и при хора,само че животното не може да си каже как усеща нещата,от една страна.От друга страна,стопанинът може да интерпретира и да не бъде точен,затова хомеопатът наблюдава животното и най-важни са симптомите,които вижда,тоест ,

те са сигурни.И върху тях предписва.Разбира се,трябва да се е занимавал с животни,да ги обича, и да знае кое е характерно за вида животно и кое е отклонение.След приема на лекарството, при всяка промяна или при липса на каквато и да е промяна,трябва да се уведомява хомеопата.Правят се т.нар.проследявания.Развитието на случая зависи от тях.Менажирането на случая е сложен процес и изисква много отдаденост и знания.Понякога става от раз,но друг път е необходимо повече търпение и време.Не е никак лесно да се уцели измежду 8 хиляди лекарства точното.

Тук,в темата, случаите са като пейпър кейз-хартиен случай,колкото сте казали,не съм виждала животното,няма контакт,не съм усетила енергията му.

Който е пожелал,сме се свързали и сме действали.Може и тук да ми пишете,но трябва да имам обратна връзка,за да се случват нещата.

Немската ми овчарка е на 15г,в много добро състояние , и от 13 е на хомеопатия.Обикновено я водя на ветеринар за преглед,когато не съм наясно и си говорим какво предполага той като локализация и вид патологичен процес.

Както казваше моя супервайзорка-хомеопат:Хомеопатията е Дар Божи.

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Ако няма нужда от диагноза, това означава ли, че ... болестите не съществуват?

Щом всеки реагира индивидуално, то или има толкова болести, колкото болни хора по земята, или болестите не съществуват?

Сподели това мнение

Има нарушение в жизнената сила и тя произвежда симптоми,с които го показва.Хомеопатията като лечебно изкуство и хомеопата ,търси в съответствие и намира най-подобното хомеопатично лекарство на съответното нарушение.Основополагащ е принципа,че Подобното лекува подобно.След приема на лекарство,ако то е точно подбрано,то самото въздейства на жизнената сила, отстранявайки блокажа и

тя се справя сама с болестта,тоест организма се самолекува.

Ако не се уцели точното лекарство,най-често се появява някой нов симптом,който насочва към точното.

Относно диагностицирането:Само в Индия хомеопати имат клиники и болничен прием,и лабораории...Факт.Там хомеопатията е призната

наравно с алопатията и половината население се лекува с нея,тоест имат право на избор.Но това е друга тема.

Искам да кажа нещо за диагнозите,за да не се оставям впечатлението,че ги омаловажавам.

Диагнозите са нещо много полезно за хомеопатията по 3 главни причини:

1.Диагнозата указва локализацията на болестта и вида процес,който се случва.

2.Хомеопатът, знаейки симптомите на тази болест описани в алопатичната медицина,пресява при интервюто с пациента типичните

симптоми на тази болест,тоест тези симптоми ги имат всички с това заболяване,и взема само индивидуалните симптоми на пациента

при избора на лекарство.

3.Вида на процеса -Например възпаление ,или разрастване,дегенерация...помагат за избора на лекарство.

Всяко лекарство има множество симптоми в картината си и при всеки пациент има изява само на част от тях.Тази част обаче показва

колко напреднало е нарушението ,или т.нар.миазми.

За хомеопатите няма болест,има нарушение на жизнената сила,която продуцира симптоми на ниво :Ум,Емоции,и Физическо тяло,

защото човекът се състои от Дух,Душа и Тяло,той е едно Цяло.Класическата Хомеопатия дава лекарство за целия организъм,а не

за отделна част.Защото няма нарушение на физическо ниво без преди това да е имало симптоми на ниво Ум и Емоции.

От всяко вещество в природата може да се направи лекарство,друг е въпроса на колко пациенти ще послужи.

Сподели това мнение

В кои случаи помага хомеопатията:

1.В остри случаи се вижда как работи за минути дори.

2.При хронични случаи лечението е по-дълго .Много години преди това жизнената сила е била потисната и изисква време.

Просто времето на излекуване зависи от това колко дълбоко е навлязла патологията в организма.Обикновено колкото

години си се разболявал,толкова месеци ще се лекуваш.Разбира се има и фактор Карма.Колкото пациенти-толкова възможности

.Всеки случай е индивидуален.Често има бързи подобрения както и цялостни изцеления...

При децата излекуването обикновено е бързо.

3.Това е само мое мнение и не задължава никой друг хомеопат:Хомеопатията работи много добре при хора,търсещи промяна,

и нерядко хомеопатията е част от Духовния път.

Снощи разговарях с моя приятелка в чужбина,там тя посети бг хомеопат,жвеещ също там.Взела е хом.л-во,имала е лечебна криза.

спряла го е,и ми казва -аз все още не съм готова за това лечение,не съм готова да се откажа от кафето и чая.В нейния случай

тя е пристрастена и е необходимо да ги спре.Кога ще бъде готова-когато реши ,че иска да промени себе си,сега само усеща ,

че има нещо ненаред .....

Сподели това мнение

...спряла го е, и ми казва -аз все още не съм готова за това лечение,не съм готова да се откажа от кафето и чая...

Тъй като хомеопатията се базира на индивидуалността на всеки отделен човек, то така трябва да се разглежда и чувствителността му към т.н. "антидоти" . кафе, чай, мента шоколад и др.

Ако например една жена с ниско кръвно налягане, цял живот си пие кафе, след което тя се чувства добре, то кафето, респективно чаят, шоколада не са никакъв "антидот".

Но ако някой е чувствителен към кафе, и дори миризмата на кафе го влошава по някакъв начин, съответно към чай, мента и т.н. или пък лекуваме хипертоник, то в такъв случай кафето е противопоказно. Но не като "антидот", а като фактор тласкащ човек в посока обратна на посоката на излекуване.

Сподели това мнение

Да,точно така стоят нещата.Това,което е противопоказно за всички, са силните аромати и миризми като мента,евкалипт и други такива,

бои и химикали.Могат да стопират действието на лекарството.

Картините на лекарствата включват и нещата от които се получава влошаване,така че,отново всичко е индивидуално.

Не е задължително и да има лечебна криза.При желание за промяна пациентите съблюдават указанията,в противен случай ги бойкотират.

И казват,че метода не работи.

Като пример ще дам случай на моя приятелка хомеопат.С пациентка постигат добри резултати и подобрение.В един момент обаче,

пациентката идва и казва,че това не и харесва,защото преди си ползвала болнични,ходела си по санаториуми и почивки,

а сега не може да го прави и се отказва от лечението.Оказва се,че За нея болестта е начин да получава внимание и да живее по-леко..

удобство...или нещо такова и тя не желае да се раздели с него.

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

Как по принципите на хомеопатията, би протекла една терапия на болен от ебола вирусна инфекция?

Сподели това мнение

Даваш ми хипотетични въпроси.Така,общо,можем да не спираме да си говорим.

По принцип в хомеопатията се разглеждат и Ханеман е дал указания за работа при епидемии.

"Органон на лечебното изкуство" дава философията на хомеопатията-правилата за спазване в процеса на лечение.

Тези,които познават и ги спазват са класически хомеопати.Останалите работят на медицински принцип,изписват хом.л-ва,

както и фармакологичните.Това не е хомеопатия и е вредно за пациента.

Сподели това мнение

Когато аз започнах да си задавам толкова въпроси за хомеопатията като пациент,и изчитах всичко наред,се стигна до мига,когато

просто се започнах да я изучавам.Тя се развива непрекъснато,но върху принципите на Ханеман.Затова посещавам и международните семинари всяка година и карам постквалификации,за да се информирам за новите доказани лекарства,новите разработки ,и опита на дългогодишни известни хомеопати...Необятността е част от чара на хомеопатията.Винаги има какво ново да научиш.И да се развиваш.

Сподели това мнение

Това,което е противопоказно за всички, са силните аромати и миризми като мента,евкалипт и други такива,

Това означава ли, че ако човек работи в парфюмериен магазин, той не може да се лекува с хомеопатия.

Сподели това мнение

Това,което е противопоказно за всички, са силните аромати и миризми като мента,евкалипт и други такива,

Това означава ли, че ако човек работи в парфюмериен магазин, той не може да се лекува с хомеопатия.

Не значи, освен ако миризмите не го влошават, например получава главоболие от тях.

Сподели това мнение

Как по принципите на хомеопатията, би протекла една терапия на болен от ебола вирусна инфекция?

Така както хомеопатията лекува всяко вирусно заболяване и по-конкретно, острите състояния при вирусно заболяване.

Във всеки случай не и "антисимптоматично" - тази "привилегия" оставяме на алопатичната медицина. Много важно е да не се "борим" с жизнената сила, сваляйки високата Т. а при треската, втрисане, да се загрее тялото вътрешно и външно.

Виж и тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8133

Впрочем тази паника с вируса Ебола, странно напомня за паниката около т.н. Свински грип и скандалите с набързо пуснатите на пазара милиони ваксини, които после се оказа че са негодни и дори вредни...

Сподели това мнение

Guest Емил от Льонеберя

За мен паника няма. Нито свинския или птичия грип ме паникьосват.

Питам, понеже се опитвам да разсъждавам. Вчера започнах да чета Органонът на Ханеман и признавам, че вероятно ще имам доста въпроси.

Погледнах какво дава гугъл при написването на ключови думи, свързани с хомеопатията, погледнах и някои от публикуваните научни изследвания върху хомеопатични лекарствени средства.

Погледнах и кой има право да се занимава с хомеопатия и какво образование трябва да има човек, за да може да бъде хомеопат.

Признавам, че тук се зачудих дълго, понеже май се оказва, че не всички хомеопати са лекари.

А Ханеман все пак е мезицинско лице и е бил в крак с достиженията на класическата медицина.

Също така днес една приятелка ми вика - Я погледни и трудовете на Авицена, за да видиш къде е Ханеман на техния фон...

Та и това предстои. Жалко за слабия ми арабски...

Сподели това мнение

Признавам си грешката, че не съм давала информация какво се случва. Но след като за един месец нищичко не се промени реших че няма смисъл. Днес ходих при един хомеопат, направо ми се изсмя като чу че искам да лекувам куче :rolleyes:, индиректно ми каза просто да си взема ново куче. Ама какви са тия хора - все едно че да си взема нов чифт обувки :blink: Мария, хомеопатично лечение може ли да се прилага ако кучето е бременно?

Сподели това мнение

Признавам си грешката, че не съм давала информация какво се случва. Но след като за един месец нищичко не се промени реших че няма смисъл. Днес ходих при един хомеопат, направо ми се изсмя като чу че искам да лекувам куче :rolleyes:, индиректно ми каза просто да си взема ново куче. Ама какви са тия хора - все едно че да си взема нов чифт обувки :blink: Мария, хомеопатично лечение може ли да се прилага ако кучето е бременно?

Има една единствена хомеопатия, тази създадена от бащата на хомеопатията: Самуел Кристиян Ханеман.

Но всеки може да се окичи с какви ли не табелки, вкл. и "хомеопат" без да има нужното хомеопатично образование. Затова има критерии по които всеки може лесно да разпознае кой - какъв е:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Сподели това мнение

Няма грешки,просто нямаме комуникация,пишем си тук,което не е като директен контакт.Ако имаш скайп ще говорим на живо,което е нещо съвсем различно.В разговор хората казват неща,които за хомеопата са важни,докато пишейки подбираме думите и не излиза същото.

Можем да лекуваме кучето и като е бременно.Кога ще ражда?

Сподели това мнение

Здравейте! Какво мислите за кастрирането? Котаракът ми е на 13 години, до миналото лято са му давани хапчета против разгонване, но по съвет на ветеринаря спрях да му ги давам. Според него е по-добре да се кастрира, защото удължавало живота на котката. Освен притесненията ми за упойката, се чудя как ще го приеме животното.

Редактирано от ferbyce

Сподели това мнение

Хората манипулират животните за свое удобство и после казват,че това е полезно за тях..В Канада режат гласните връзки на кучетата като малки,за да не безпокоят съседите когато лаят....Моите наблюдения са обратни.С един курс,който е 2 дни - Първо ниво лечение с Прана,можете да се справяте с този проблем сам/сама без хапчета и ветеринари.Ако решите да кастрирате котарака,ми пишете,за да ви кажа каква хомеопатия да дадете за операцията и след това за стреса и потискането,за да го преживее по-безболезнено.Винаги има решения.Принципа при ветеринарите е има орган-има проблем,няма орган-няма проблем.Решението е ваше.

Сподели това мнение

Така е, не мога да се реша. Изглежда ми като посегателство, но от друга страна като не мога да му осигуря условията, не е ли егоистично да го карам да се мъчи, се чудя. Не ми пречи, че се разгонва, той не маркира, не мяука много повече. Неспокоен е, отслабва, лиже се много, оставя петънца по чаршафите. Зимата прокървя и така не се разбра дали е от лизането или нещо уринарно, една седмица беше на антибиотик. Страх ме е да не се възпалява така при всяко разгонване. Благодаря, ще ви пиша, ако се реша.

Редактирано от ferbyce

Сподели това мнение

Здравейте! Имам коте на 14 години с хронична уремия. Стресиран, отслабнал, дехидратиран, но му се живее. Лекарите не са оптимисти въпреки ежедневните грижи. Не разполагам с много време. Знам малко за възможностите на хомеопатията и приемам всякакви мнения и препоръки.

Редактирано от Inseparabile

Сподели това мнение

Опишете ми характера му,какво прави сега като е болен,колко вода пие,как и на какво място лежи,какво желае да яде,въобще отклоненията от здравото състояние.

Има ли конвулсии,повръщане,конгестия?

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега