Jump to content
Порталът към съзнателен живот
yasoo

Лечение на животни с хомеопатия

Recommended Posts

Преди да получи кризата не сме забелязали някакъв инцидент да е станал. Имаше пик на голям стрес вкъщи от типа на скандали и т.н., които вече бяха отминали и така да се каже адреналина ни беше пуснал леко, а тогава от личен опит знам стават най-големите бели.

В сряда сутринта я видях, че е омърлушена в смисъл излязохме на разходка, прибрахме се хапна и се върна в леглото да спи, това е обичайно просто настроението и беше не както трябва. След това излязох, когато се върнах към 8 часа кучето беше в състояние все едно е направило огромна бяла и е било много набито - съвсем умърлушено само седеше и гледаше уплашено във всички посоки. Питах и майка ми и сестра ми, които се връщат по-рано дали е ставало нещо, те казаха - не съвсем си е било наред.

На следващата сутрин четвътрък беше съвсем стресната и когато стана седна пред вратата на стаята и не искаше изобщо да излезе или да тръгне. Да не говорим че се беше събудила доста по-рано и само си седеше в леглото без да поиска да излиза. С умилкване излязохме и се поразсеяхме, но тя пак си беше в нетипично и стреснато състояние. Реших да я заведа при един приятел с куче, които при миналата криза много и помогна. Има някаква сила този човек с него тя се чувства много сигурна, а и кучето му и е приятел и я разсейва доста успешно. Миналия път всъщност почти цялото излекуване дължим на тях. Отидохме тя си се разходи, продължаваше да е стресната и затова я заведохме на ветеринар (имаше едно накуцване в лявото краче, което правеше спорадично, но тук в момента има строеж, което при неината страст да тича като вятъра води до накуцването поне според мен). Ветеринарят я видя, обяснихме история и предистория, прегледа я и каза, че най-вероятно се е уплашла от нещо и но не считаше че има нужда от по-сериозни лекарства, тъй като там тя си беше съвсем леко стресната - тоест нищо притеснително.

Със следващото изречение доста хора тук сигурно ще ги провокирам отрицателно, обаче понеже съм много нервен човек, такъв които взима всичко много навътре, много тежко преживява нещата, а и вярвам, че това създава много отрицателна енергия, реших още тогава, че всъщност до голяма част именно моята енергия е повлияла толкова зле на кучо - тъй като много трудности се насъбраха, което мен ме докара вътрешно почти до нейното външно състояние, реших да я оставя за една вечер при моя приятел, който си я обича като свое куче и тя го обича много, спала е и преди там и т.н. Целта ми беше да си почине малко от моята енергия и с другото куче малко да се оттърси от нещата, плюс че човека е гледал дълги години кучета и има повече опит от мен.

Да не забравя да спомена, че това ми е второ куче, предишното ми умря за няколко дни вкъщи и откакто взехме малката аз съм свръх грижовна и чувствителна спрямо нея и винаги много се притеснявам нещо да не и се случи.

Продължавам с разказа - всичко е ок забавляват се и ляга да спят. Към 3 часа кучето се буди, скача, почва да диша много тежко, цялата трепери като същевременно цялото и тяло е вдървено тотално. Веднага и дават валерианче и аналгин, едно за да се отпусне другото в случай че се дължи на някаква болка. Тялото се отпуска, но продължава много лошо дишане с хъркане и задните крака вече изобщо не ги припознава. Не се успокоява дишането и отиваме да ветеринар, които дава диазепам, и още нещо което не питах понеже хич не ми хрумна и прави вливания. Дава и арника 200 СН разтвор и нещо друго хомеопатично пишеше на него SOS не знам какво има вътре.

След около 2 часа дишането се подобравя дотолкова, че да се приберем, като хъркането си продължава, но доктора каза че до час ще се оправи. Прибираме се и оправянето трае около 3 часа още - доста по-бавно от обичайното. Да кажа, че и диазепама не я хвана както и нормално даже се наложи да повторят дозата, а доктора беше се приготвил да я интубира вече, оказа се че е направила отток на ларинкса като при алергична реакция.

След това кучето беше неадекватно предполагам поради лекарства и пристъпа, първо не искаше изобщо да легне, само седеше главата и клюмаше толкова много и се спеше, но не и не. После започнахме да я слагаме да легне заспиваше но на 20 секунди все едно ток минаваше през нея. Напишкваше се - нормално при тези вливания и всичко. Хубавото беше, че ядеше и пиеше водичка. При контакт се стряскаше - мен определено не ме понасяше много, докато моя приятел по я успокояваше. Това продължи няколко дни, като повтаряхме инжекциите първо с стероидни противовъзпалителни, после с нестероидни такива. Даваме и арника и игнация амара в началото.

Доктора каза, че такова чудо не е виждал в смисъл - предния ден я водим с почти никакви оплаквания, вечерта го викаме по спешност и тя почти умира, на другата сутрин изключая краката състоянието е много добро (добро не като на здраво куче, но далеч далеч по-добро от колкото се очаква след снощната криза). Има чувствителност в краката, не показва признаци да я боли. Единствено два пъти изквича като се опитахме да я погалим - веднъж в началото на кризата и веднъж когато в опит да я погаля и минах пред лицето рязко, което я уплаши - тоест квичи като че я боли когато я е страх.

В момента краката имат подобрена сетивност - преди само при здраво стискане ги издърпваше и даваше вид, че разбира че нещо им се случва. Сега вече при гъделичкане краката се свиват, а при стискане има доста по-бърза ответна реакция. Тъй като има макар и бавно подобрение засега не сме стигнали до скенер, но в събота сме на доктор и ще видим дали няма да назначат и това. Доктора не намира адекватно обяснение освен хистеричен пристъп, което разбира се на много им звучи невъзможно. Другото което ни казаха е проблем с аналната жлеза, доктора я погледна, но според него е наред. Неговото мнение към момента макар и той да не вярва, че е стигнал до него е че е много чувствително и всичките негативни емоции вкъщи ги е обрала тя. Защото да има проблем с краката, но пък чувствителноста им се подобрява макар и бавно, дига си задницата много успешно и вече не влачи краката така съвсем отпуснати като преди дни и се разхожда ако мога така да го нарека, като си върши всички работи навън и пишкане и акане, няма вече в кревата.

Нетипичното е че е още много стресната и умърлушена, иначе като я викаш очите и светват, сега пак се прокрадва този поглед, но е доста уплашен на моменти. Вчера почна да става по-игрива, както беше преди кризата, доколкото и е възможно разбира се. Спи доста, но и преди беше така. Просто е като зад черупка затворена, макар и вече по-тънка но се усеща. За моя радост вчера стоя и чака храна от майка ми както преди правеше с един фиксиращ поглед и даже не отказа синя слива парченце и лапаше залците във въздуха.

Иначе е много любвеобилна, игрива, обича да тича като хала. От мен има най-голям респект, другите също много ги обича, но те са или за игра или да им измъкне нещо вкусно за хапване.

Не се сещам какво друго да ви пиша в момента. Надявам се да можете да ни помогнете, а четейки поста, май ще трябва да пиша и в секцията за хомеопатия за хора.

Благодаря ви предварително много.

Рали

Сподели това мнение

Моля Всички,които ми пишат тук и на ЛС,да са взели решение за себе си дали да лекуват животните с Хомеопатия .Двата метода заедно-Алопатия и Хомеопатия не вършат работа заедно.Взаимно се унищожават,като изключим процедури на вливания на глюкоза например и животоспасяващи операции,както и изследвания.Нека да ценим времето си и усилията.

Редактирано от Мария-София

Сподели това мнение

Здравейте надявам се да ми помогнете с моето котенце.Лекувам го 3 месеца и резултат няма реших да го лекувам с хомеопатия.Понеже живея в малък град няма към кого да се обърна.Котката е мъжка,кастрирана но не е ваксиниран.След като му направиха кръвна картина и рентгенова снимка му поставиха диагноза гингивит.Изследванията му са нормални изписаха ни лекарства,но подобрение няма.Симптомите му са:не може да се отваря цялата уста,като се прозява мяуче и го боли,има и зачервяване в дъното на устната кухина от звете страни към основата на езика,и имам чувството че не може да дъвка.Температура няма ,но има увеличени лимфни възли.Иначе е весел и има апетит но го боли.Мисля да му давам меркуриус солубилис 30 СН,но ме е страх да не би да му навредя.Благодаря

Сподели това мнение

Дайте 5 дни по веднъж на ден и пишете как се развиват нещата.

Сподели това мнение

Разговарях с аптекарката в аптеката и тя ми каза 3-4 дни да му давам 3 пъти по 5 на ден.След това няколко дни по 10 на ден,след това по 5 на ден постепенно да ги намалявам.Първите дни ми каза по-голяма доза,не разбрах защо.Посъветва ме да му ги давам по-дълго време,защото му е станало може бе хронично и да го лекувам най-малко 2 месеца.Пие ги 5 дни червенината в гърлото си е има ,но си отваря повече устата което ме наведа на мисълта ,че му влияе добре.Давам му ги 30 мин след хранене разтопени в преварена вода със спринцовка.Ако някъде греша ми пишете.Това е от мен.

Сподели това мнение

Давам му лекарството вече 7 дни ,но зачервяването си го има.Давам му по 10 хаченца на ден дали да не ги увелича.Незнам действа ли му или не,и ако действат след колко време да очаквам резултат.Ако пък вече трябва да е по-добре да ми кажете да му дам нещо друго.В хомеопатията ми е надеждата.

Сподели това мнение

Не мога да правя проследяване на случай,в който не са изпълнени предписанията ми.

БРОЯТ НА ГРАНУЛИТЕ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.ХОМЕАПАТИЯТА Е ЕНЕРГИЕН,А НЕ ФАРМАЦЕВТИЧЕН МЕТОД.

Спрете л-вото,защото по въпросната аптекарска схема котката ще го докаже,а не излекува.

Сподели това мнение

Преди време писах тук с молба за помощ от Мария-София за моите кучета. Бях опитала всякакви методи за лечението на стари техни проблеми, но все безрезултатно.

Към днешна дата най-отговорно мога да заявя, че проблемите им отшумяха и се надявам никога да не се завърнат! Следвах стриктно съветите, даже ми се смяха отстрани как наквасвам огромните усти с лекарството от малка лъжичка, но факт е, че се оправиха!

Хомеопатията избрах като метод на лечение не само за тях. От години цялото ми семейство се лекува само и единствено по този начин. Просто досега не бях срещала хомеопат, който да откликне на проблемите на четириногата част на семейството ми.

Благодаря ти, Мария-София, от цялото си сърце и душа!

Между другото - както говорихме, дадох няколко приема на мъжкия от Еуфразия (потенция 9 ако не се лъжа) и окото му се избистри и се оправя.

Търся го нужното ми време и ще те потърся.

Редактирано от Yoda

Сподели това мнение

Да благодарим на Хомеопатията,Заслугата е твоя,защото поддържахме връзка и ти изпълняваше нещата точно. :thumbsup:

Сподели това мнение

Разгонването е нещо нормално и не обект на лечение,освен когато има например по-обилно кървене или по-особена миризма на изтичането...

Задайте по-конкретен въпрос.

Сподели това мнение

Здравейте Мария,

Пиша ви за моя котарак Морисън... така и незнам от къде да започна... оказа се, че е много болен, а аз съм разбрала, чак сега когато е може би твърде късно, за това и ви пиша ако можете да му помогнете, ако не да го излекувате то поне да не страда. Миналата седмица докато го галех намерих две образования на гърдите му до едното зърно което, е много увеличено, заведох го на лекар при което ми казаха, че това са тумурни образования и трябва бързо да го оперират за да ги махнат и съответно да го кастрират защото причината за появяването им били хормоните. Преди операцията реших все пак да му направим и кръвни изследвания които се оказаха много лоши. Черният му дроб не е никак добре ензимите Asat - 154,2 /референтни стойности 9,2 - 39,5/ и Alat - 577,5 /8,3 - 52/, амиална фосфатоза - 284 /до 65/. Заключението на ветиринаря беше рак на черния дроб с разсейки по млечните жлези и евентуално и на други места незнайно къде. Утре ще го водя на ехограф да видиме колко е зле чения дроб. Естествено операция неможе да преживее. Горещата ми молба е ако можете някак да облекчите състояните му, казват че ще умре от токсикоза защото черния дроб е много зле, някакви лекарства щели да му предпишат.... но принципно съм скептична към алопатичната медицина.

Морисън е на 12 г. роден е 13 август 2000г. Характерър му е ... абе не е пухкаво и любвеобвилно коте. Като малък беше много буен, той беше царят на къщата, спеше където си иска, както си иска и непризнаваше никого драскаше ни всички подред, случвало се е да ме затвори в една стая докато намеря кураж да изляза :) Апетит има голям, към всякаква храна включително и човешка, не само това, ами ако не му дадеш наказва, бие през ръцете, краката, тормози те докато не му дадеш. От хората около него обича само мен до колкото му е възможно :). Сега като се връщам назад във времето установявам че болестта му трябва да е започала някъде през април тогава много отслабна, а аз си мислех че има глисти..., Ласки от него получавам когато той реши да дойде да се погали или помърка, когато аз реша да го галя най-често полувам някой нокът или леко предупредително гризване, ако продължа да настоявам и силно хапане :) Жизнен е, немога в никакъв случай да кажа че е отпаднал.

С течение на времето се появиха в нашата весела къща две много весели и буйни момчета и лошият котарак започна да отстъпва територия и все по-често взе да се крие в гардероба на единственото място в къщатата където немогат да го достигнат... Излиза предимно вечер или когато децата са на градина.

Обичам го много....той е моето черно слънчице, помогнете му ако можете ...

Сподели това мнение

Случило ли му се е нещо преди април?

Има ли болки или е безболезнено мястото на дроба при опипване?

От коя страна негова са бучките-лява или дясна?

Има апетит и е жизнен,отслабнал,крие се ,някакви други разлики от здравото му състояние?

Пишете ми за изследването от ехографа.

Ще опитаме да го подобрим разбира се,като ще ви кажа и кое лекарство да си купите,за да сте подготвени и той да премине спокойно.

Сподели това мнение

Случило ли му се е нещо преди април?

Има ли болки или е безболезнено мястото на дроба при опипване?

От коя страна негова са бучките-лява или дясна?

Има апетит и е жизнен,отслабнал,крие се ,някакви други разлики от здравото му състояние?

Пишете ми за изследването от ехографа.

Ще опитаме да го подобрим разбира се,като ще ви кажа и кое лекарство да си купите,за да сте подготвени и той да премине спокойно.

Благодаря ви за бързата намеса.

Беше след велик ден, бяхме го оставили сам за 6 дни, но го хранеше свекърва ми /не се случва за първи път да го оставяме така/ и като се върнахме установих, че е много отслабнал и му е останала много храна /консерви/, попитах я не е ли ял, тя каза че бил повръщал... той храна никога не повърща само косми .... но оттогава все яде по много даже му увеличих дажбата, а неможа да напълнее. Не е отачйващо слаб към 5 кг. е но беще 6,500. Може би просто тогава ми е направило впчеатление знам ли, гледам си децата почти само сама и все по-малко време ми остава за него... само вечер имаме време за се видим.

Незная къде точно е черния дроб на котка, но го опипах целия включително и бучките, но не реагира... предполагам че не го боли. Бучките му са от лявата страна, около зърното и то е много увеличено, там се ближе от време на време, а от скоро си го разкървява незнам как, не съм забелязала да го хапе.

Като цяло невиждам никаква промяна в поведението му друга и преди се стряскаше от разни съскащи /ако мога така да ги нарека/ шумове, крясъци и се гърби и бяга от стаята и сега продължава. И преди необичаше гости и сега продължава...

Утре след ехографа ще ви пиша допълнително/

Сподели това мнение

Здравейте отново Мария-София,

пиша ви отново за котаракът Морисъм след ехографа. Оказа се, че няма тумор на черния дроб, Диагнозата им е: уролит в ляв бъбрек, увеличение на далака, данни за хепатомегалия, застой в жлъчния мехур. Според тях бучките по гърдите са му на хормонална основа, но за съжаление за момента неможах да си позволя ново изследване на кръвта /според тях първото правено в хуманна лаборатория е неточно/, + хормони два броя на щитовидната жлеза.

Незная на базата на тези резултати дали можете да му помогнете с нещо...

Сподели това мнение

Важно беше,патологията не е в черния дроб,а в бъбреците.Ще ви пиша малко по-късно или утре.

Сподели това мнение

Здравейте,

Искам първо да благодаря на Мария-София за съветите за моето куче Бела, относно възстановяването от кастрация и изключително силния неприятен мирис на козината. От операцията се възстанови напълно за 2 дни, а миризмата изчезна съвсем и не се е появявала отново. Като си помисля само как щяхме да отбягваме контакт с Бела заради тази миризма, без да знаем как да й помогнем да се излекува, а със сулфура само за няколко дни й мина... цяло чудо.

В момента с майка ми имаме грижа с нейното куче - пясъчен боксер, Лео, на около 6-7 години и вярвам, че и за него ще се намери хомеопатично лечение. От няколко седмици, забелязах, че слабее, въпреки, че има апетит и доста добре си хапва. Мислех, че има глисти, пък и беше време вече за обезпаразитяването. Дадохме му хапче за тения и глисти на 20 ноември и очаквах да започне да се заглажда, но от онези дни ми се стори дори още по-отслабнал, костите му са изпъкнали, ребрата му се броят. Освен това пие мнооого вода, докато преди почти не съм го виждала да пие, освен, когато се връща от разходка. Скоро не съм го виждала и да ходи по голяма нужда (той живее на двора).

Вчера му правиха кръвна картина по съвет на ветеринаря, всичко е в нормите. Междувременно, аз реших, че тъгува, защото майка ми от 2 месеца някъде живее при приятеля си и идва само за малко вкъщи, веднъж или два пъти в седмицата. Преди това, някъде от април тази година, живее само на двора, докато преди сутрин, вечер и през нощта беше вкъщи. Първото което ми хрумна е Игнация и започнах да му давам на 1 дек - сутрин и вечер, 6 СН. Минаха няколко дни, но не забелязвам някаква промяна, освен, че сякаш започна повече да лае (в последно  време не му се чуваше глас). Иначе все така пие жадно много вода и не ходи по голяма нужда. Вчера като ходеше по двора лапаше и сняг, преди никога не го е правил.

Искам да отбележа и нещо по-особено за него - мама го беше взела за един неин приятел, и след като живя 2-3 месеца при нея, му го подари. Но след като живя при него 1 или 2 години, той й го върна, като каза, че има лош характер и не се подчинява. Беше точно като се беше сбил с някакви кучета и имаше рана на главата. Междувременно, започна да ни се озъбва (понякога дори скача и ни лае), когато се опитаме да му дадем нещо в устата или да го видим например, ако има раничка, веднъж дори го направи, когато исках да му сложа фронтлайн на врата. Затова и хом. л-во му го давам разтворено в 1-2 лъжици прясно мляко и той да си го изпие, защото не мога и да си помисля, да доближа с ръка или спринцовка устата му (вече веднъж ми скочи, като се опитах да му капна на муцуната).

Иначе е спокоен по характер, не лае често, дружелюбен е към непознати - когато го разхождам или когато идват вкъщи, и затова всеки път съм стъписана, когато се озъби на майка ми или на мен. Когато се опитаме да го дресираме да прави нещо, той го прави само когато той иска, не всеки път,  сякаш да покаже, че знае, но не желае да го прави. 
Иначе не е боледувал сериозно, почти не сме го водили на ветеринар.

Мария-София, дали може да предложите някакво лекарство за него, защото не съм убедена, че Игнация ще му помогне. Ако имате нужда от още детайли, готова съм да ги дам.

Благодаря предварително за отделеното време.

Редактирано от Tsvet

Сподели това мнение

Игнация не е единственото лекарство за отхвърлена любов ,...около 10-на са....

Иска ми се да го види ветеринар- да му опипа всички възможни жлези и да каже дали имат отклонение от нормата.Тази информация би била от голямо значение.

Влошаване  или подобряване от топло.

Има ли увеличено слюноотделяне.

Ако все пак видиш изпражнения,опиши ги.

Сподели това мнение

Мама го води на ветеринар преди да пиша тук, но той не му опипвал жлезите (всъщност освен аналните други опипват ли се?). Ако това ще изиграе решаваща роля за лекарството, ще го заведа пак специално. Всъщност от лятото някъде, забелязахме, че едната му цицка е уголемена, може би двойно колкото останалите и малко стърчи настрани, но не е мръднала като размер оттогава и ветеринарят каза, че не било опасно. Но дали наистина е така?

Влошаване или подобряване от топло - много е относително. Жега не понася, лятото като извеждаме на по-дълга разходка много бързо се изморява, а сега като го водим дори и два часа да е, не спира да тича. От друга страна, когато не се движи, а е вързан, иска да е на по-топло. Вкъщи обичаше да спи на дивана, а не на земята и обичаше да стои до парното зимата. Откакто почнах да му давам лек-вото, го пускаме и в мазето през нощта, където е старото ни диванче и е много доволен, веднага скача отгоре.

Слюноотделяне - той винаги си е отделял доста лиги, но ние сме го отдавали на факта, че е характерно за породата боксер, защото и боксери на наши приятели също доста отделят. Но пък предишното ни куче - тигров боксер изобщо не отделяше слюнка, беше женско.

Изпражнения - на 6-тия ден от даването на Игн. сутринта се изходи и бяха съвсем нормални, нито меки, нито твърди, без нищо съмнително по тях и го направи без някакво усилие. Но повече оттогава не видях.

Всъщност от същия ден вече не съм го виждала да пие и вода. Подавам му я и той не обръща внимание. Освен това е по-бодър - стои си на прага на къщичката и гледа навън, а  преди лягаше най-навътре и не се показваше изобщо. Дори вечер като го виках за разходка, го виках по  няколко пъти преди да благоволи да се покаже, сега само като чуе да отварям вратата и е навън :-)

Изглежда Игн. е подействало все пак, а може и да има по-точно л-во за него... Ще съм благодарна за насоки за по-нататъшното лечение.

Сподели това мнение

Даваш ли още Игнация,ако определяш състоянието му като подобрено,ще изчакаме седмица примерно.Ще видиш дали започва да наддава.Ако прецениш,че не върви на добре,пиши,ще дадем друго л-во,във всеки случай трябва да изчакаме малко и да дадем шанс на Игнацията.Как го преценяваш?

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега